AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Mljekarstvo-katastrofa

Stranica 2 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by paor 18/9/2009, 21:06

francuzi prestaju sa isporukama mlijeka, njemačka, belgija i luxemburg spriječavaju distribuciju(?), Italija, austrija, švicarska i nizozemska ozbiljno razmišljaju o prekidu isporuke - LINK... čak i jeftinim rusima ne ide sjajno - LINK

a mi koliko smo 'jaki', molimo boga da nam ne prestanu otkupljivati
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 18/9/2009, 22:10

paor je napisao/la:francuzi prestaju sa isporukama mlijeka, njemačka, belgija i luxemburg spriječavaju distribuciju(?), Italija, austrija, švicarska i nizozemska ozbiljno razmišljaju o prekidu isporuke - LINK... čak i jeftinim rusima ne ide sjajno - LINK

a mi koliko smo 'jaki', molimo boga da nam ne prestanu otkupljivati
ne kužim te?uložili smo u štalu i kupili junice,kak da ne molim boga da ne stane otkup?ili sam te krivo skužila.ja volim svoj posel ali bi voljela da mogu i račune od njega plačat.ja volim krave No No

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by BOZIDAR 19/9/2009, 10:06

JA MISLIM DA JE JEFTINIJE BACITI MLIJEKO NEGO GA VOZITI U MLJEKARU I POTPUNO SE SLAŽEM SA PAOROM
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 19/9/2009, 10:46

BOŽIDAR je napisao/la:JA MISLIM DA JE JEFTINIJE BACITI MLIJEKO NEGO GA VOZITI U MLJEKARU I POTPUNO SE SLAŽEM SA PAOROM
da,jasno mi je.al kaj da radimo sad kad smo kupili junice,betonirali dvorište,napravili kućicu i ide nam doma po lijeko?kaj da radim?kak da vratim kredit za junice i traktor?

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by BOZIDAR 19/9/2009, 13:10

[quote="
da,jasno mi je.al kaj da radimo sad kad smo kupili junice,betonirali dvorište,napravili kućicu i ide nam doma po lijeko?kaj da radim?kak da vratim kredit za junice i traktor?[/quote]

Ovo je teško pitanje i sam ne znam odgovor kako doći do novaca za vraćanje kredita a sjetve se ne mogu ni sjetit, sreća je da imam 10tak krmača pa živim od proizvodnje odojaka
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by Fidelito 19/9/2009, 13:35

Gospodo, princip je u pitanju. Ako svi prestaju sa isporukama, mislim da bi se trebalo povezati sa tim udrugama i solidarno prestati sa isporukama. Zajednom smo jači. Puno jači. Pa da vidimo koliko će tko izdržati. Mlijeko je pokvarljiva roba, mljekare su procesna industrija koja mora raditi svaki dan, i kada oni stanu nastupiti će za njih puno veća šteta nego za proizvođače. S obzirom da je industrija željela 'uštedjeti' na sirovini, to jest na nama, sada će im se ta ušteda 'isplatiti'. Dugoročno se tu može dosta dobiti. Samo mlijekari-proizvođači trebaju biti jedinstveni, kada mljekare stanu biti će pune 'razumjevanja' za sve probleme i truditi će se te probleme riješiti. To nema veze sa ljubavlju prema poslu, kravama, itd., zapravo ako voliš svoj posao i ako ga radiš dobro, to moraju i drugi cijeniti a naročito oni koji još veći profit izvlače iz tvog posla (i zapravo jako ovise o tebi). Jednostavno moraju se naučiti da to cijene. A dok god budu na naš posao gledali s visoka i potrkavali se sa nama, bude nam bilo ovako kako je sada i još gore.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 19/9/2009, 15:09

slažem se,al kad nemreš tri čovjeka u hrpu metnut!!!pa ja ne znam koji je to vrag više!!!pa nikakvi prosvjedi se nemreju održat,nitko ne dođe!!a Dukat sad redom zatvara sabirališta.navodno od prvog počinje odpuštanje radnika....sve mi je jasno ak otpadaju ovi kaj imaju jednu-dvije krave,ali dok maknu sve ispod 15 krava,lupam sad bezveze brojku,kaj bu ostalo?

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by BOZIDAR 19/9/2009, 15:23

Trebamo se solidarizirati mi seljaci, ispada da su i udruge PRIVATIZIRANE svaki predsjednik pojedine udruge gleda svoje privatne interese nije rijetko da su i korumpirani, na pregovore odu nabrijani na blokade cesta, sajmova, mljekara. supermarketa... za 15 minuta se vračaju sa osmjehom na licu i zahvaljuju se Vladi koja je puno napravila za njih?
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 19/9/2009, 15:33

BOŽIDAR je napisao/la:Trebamo se solidarizirati mi seljaci, ispada da su i udruge PRIVATIZIRANE svaki predsjednik pojedine udruge gleda svoje privatne interese nije rijetko da su i korumpirani, na pregovore odu nabrijani na blokade cesta, sajmova, mljekara. supermarketa... za 15 minuta se vračaju sa osmjehom na licu i zahvaljuju se Vladi koja je puno napravila za njih?
nažalost istina....uopće ne vjerujem da tu ima pomoći....predsjednici udruga su farmeri sa novoizgrađenim farmama,pol im bu država oprostila jer imaju veze i vezice i špage i kumstva....ne znam da tu uopće postoji ikakva nada.ja sam ju izgubila...pa pogledaj si samo kolike su junice uvezene,sigurno pola je završilo u klaonicama.možda i više.farmeri su postali oni kaj nikad kravu vidli nisu.....valjda se bu pilo mlijeko iz kine,kad naše ne valja.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by Fidelito 19/9/2009, 16:53

Proizvođači mlijekau cijeloj Europi imaju podjednake probleme. Solidarizirati se u prosvjedu sa njima je pitanje časti i principa. Ili možda biti 'štrakjbrekeri'? Dobro razmislite o tome, ja nisam proizvođač mlijeka i možda o tome nemam pravi stav, ali poduzeti se nešto mora. Alternativa je da će prerađivači na vama jahati dok ne crknete pod njima, a to si nemojte dopustiti. Ovo je lijepa prilika (mislim na generalni sveuropski štrajk proizvođača mlijeka) da se ti odnosi na relaciji proizvođač-prerađivač dovedu na neku normalnu mjeru. Udruge-neudruge privatne ili političke svejedno je, trebalo bi se udružiti u ili osnovati podružnicu neke europske seljačke udruge, kada smo sami nesposobni organizirati neku transparentnu/poštenu/nezavisnu/nepolitičku udrugu.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 19/9/2009, 18:53

Fidelito je napisao/la:Proizvođači mlijekau cijeloj Europi imaju podjednake probleme. Solidarizirati se u prosvjedu sa njima je pitanje časti i principa. Ili možda biti 'štrakjbrekeri'? Dobro razmislite o tome, ja nisam proizvođač mlijeka i možda o tome nemam pravi stav, ali poduzeti se nešto mora. Alternativa je da će prerađivači na vama jahati dok ne crknete pod njima, a to si nemojte dopustiti. Ovo je lijepa prilika (mislim na generalni sveuropski štrajk proizvođača mlijeka) da se ti odnosi na relaciji proizvođač-prerađivač dovedu na neku normalnu mjeru. Udruge-neudruge privatne ili političke svejedno je, trebalo bi se udružiti u ili osnovati podružnicu neke europske seljačke udruge, kada smo sami nesposobni organizirati neku transparentnu/poštenu/nezavisnu/nepolitičku udrugu.
sindikat mljekara.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 21/9/2009, 18:21

ovo nema veze s temom,jel je ko od vas kad vidjel da bi si junice grizle repove?moje nemaju vrh repa,dlake,samo goli rep.nemam pojma kud su dlake nestale.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by paor 21/9/2009, 18:33

za slične slučajeve stručnjaci najčešće kažu da je to nedostatak nekih minerala u ishrani ili rjeđe - hormonalni poremećaj. vjerujem da postoje okolnosti u kojima se to može desiti i mehaničkim putem - da sama pojede, druga životinja pojede, trenjem ili zapinjanjem o neku površinu. u svakom slučaju nisam čuo za ovakav problem.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by abrkili 21/9/2009, 19:32

na kakvom ih podu držiš?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 21/9/2009, 21:48

abrkili je napisao/la:na kakvom ih podu držiš?
na betonu,al ne stignem čistit redovito,nek kak mi ispadne,al naštrajim im...ja ipak mislim da su one nekaj s repovima napravile,al kak to nikad ja ne vidim?da su štakori onda bi svima to bilo i kravama....čudan problem....nabavit ću cigle za lizanje a uskoro im moram i uvesti smjesu za suhostaj jer se trebaju telit u studenom.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by tine 21/9/2009, 23:34

OG Vacenovski je napisao/la:ovo nema veze s temom,jel je ko od vas kad vidjel da bi si junice grizle repove?moje nemaju vrh repa,dlake,samo goli rep.nemam pojma kud su dlake nestale.

uši (vaške, ili kako bilo)
najbolji lijek je sunce (i pantakan)
kad su lijeti vani toga nema, makar je sad malo rano za taj pojav. obično se to pokaže od polovine zime pa prema proljeću.
uzmi u poljoapoteki kakav insekticid. imaju takve koji su baš za polijevanje po stoki.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 22/9/2009, 06:46

tine je napisao/la:
OG Vacenovski je napisao/la:ovo nema veze s temom,jel je ko od vas kad vidjel da bi si junice grizle repove?moje nemaju vrh repa,dlake,samo goli rep.nemam pojma kud su dlake nestale.

uši (vaške, ili kako bilo)
najbolji lijek je sunce (i pantakan)
kad su lijeti vani toga nema, makar je sad malo rano za taj pojav. obično se to pokaže od polovine zime pa prema proljeću.
uzmi u poljoapoteki kakav insekticid. imaju takve koji su baš za polijevanje po stoki.
misliš da imaju uši?baš budem pogledala jel kaj plazi po njima.a sve može bit.za sve postoji prvi pt affraid

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by O.P.G. Kovač 23/9/2009, 19:53

BOŽIDAR je napisao/la:
O.P.G. Kovač je napisao/la:Apsolutno se slažem sa tinom ,trebamo svi skupa prihvatiti činjenicu da više klasičnog seljaka neće biti ,mislim on će postojat kao proizvođač hrane ali samo za vlastite potrebe .Ali ako će biti koperant ili pak proizvoditi za tržište onda se zna da nemože proizvoditi a da mu netko drugi pokriva nerentabilnost ili minuse , Sad
Neće bit,biti će.
Koliko ja znam KLASIKA ti prolazi svuda u svijetu i vrlo je cijenjena a zbog takvog razmišljanja nas mljekare i trgovine DERU...
I tko to DRUGI pokriva minuse, na što si točno mislio?

I Belgijanci su vrlo profesionalni pa zašto onda prosvjeduju?
Božidare ,ne želim da me se pogrešno shvaća ,proizvođač sam mljeka pod kreditnim opterećenjem za adaptaciju štale i nabavku junica i kupnju strojeva .Proizvodim isključivo mljeko i od proizvedene količine vraćam kredite živim i postepeno ulažem u zemlju ,pokušavam oformiti kvalitetnu sjetvenu strukturu uz koju ću sa 5000 L štalskog prosijeka po kravi ići npr,na 8000L .Za mene je ovo posao kao i svaki drugi posao u kapitalističkom uređenju ,ako neznam i neide onda nisam sposoban, ključ u bravu i idemo nešto drugo .Moja proizvedena litra ima opterećenje osim ovih što sam naveo gore i kupnju drva za ogrijev i kupnju pajceka za kolinje i sve što ide .A zašto belgijanci prosvjeduju? mislim da je to više političko pitanje ,išta sve stoji iza tog proljevanja mljeka ? toje za neku drugu raspravu.Kod mene je isto uzavrela situacija oko otkupne cijene mljeka ,(politička ) poljoprivredna udruga poziva na prosvjede i neisporuku mljeka našoj lokalnoj mljekari zbog kako kaže male otkupne cijene ,a ja sam krenuo u proizvodnju mljeka prije pet godina i imao sam manju otkupnu cijenu nego sad ...... Very Happy Very Happy

O.P.G. Kovač

Broj postova : 155
Lokacija : livno
Registriran : 16.08.2008
1


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by BOZIDAR 23/9/2009, 21:32

Ovo što pišeš ispada da nekužiš neke stvari: cijena mljeka prije pet godina i sad, ako kupuješ mehanizaciju onda znaš da je sadilica za kukuruz prije pet godina koštala oko 35000 Kn. a sada košta oko 70000 Kn.
a da ne govorim o nafti i umjetnom gnojivu.
Razlika cijene mlijeka u otkupu i trgovini?
Mi seljaci moramo raditi bez plače dok prerađivači i trgovci imaju ekstra profit...
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 23/9/2009, 21:51

BOŽIDAR je napisao/la:Ovo što pišeš ispada da nekužiš neke stvari: cijena mljeka prije pet godina i sad, ako kupuješ mehanizaciju onda znaš da je sadilica za kukuruz prije pet godina koštala oko 35000 Kn. a sada košta oko 70000 Kn.
a da ne govorim o nafti i umjetnom gnojivu.
Razlika cijene mlijeka u otkupu i trgovini?
Mi seljaci moramo raditi bez plače dok prerađivači i trgovci imaju ekstra profit...
potpisujem božidar....nema mjesta za bilo kakav optimizam.i još smo pol dana u dreku.a kaj imamo od tog?muka mi dojde svaki dan dok vidim u dućanu koliko košta čašica nekakvog jogurta ili sličnog sranja,a koliko su našeg mlijeka u to utrošili?pol decilitra.... Suspect affraid

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by Smiljan 24/9/2009, 09:55

BOŽIDAR je napisao/la:Ovo što pišeš ispada da nekužiš neke stvari: cijena mljeka prije pet godina i sad, ako kupuješ mehanizaciju onda znaš da je sadilica za kukuruz prije pet godina koštala oko 35000 Kn. a sada košta oko 70000 Kn.
a da ne govorim o nafti i umjetnom gnojivu.
Razlika cijene mlijeka u otkupu i trgovini?
Mi seljaci moramo raditi bez plače dok prerađivači i trgovci imaju ekstra profit...
Bez namjere da budem bilo ciji advokat ali mislim da OPG Kovac jako dobro zna sto govori. Jedina razlika izmedju njega i nekih drugih je da neke stvari ima petlje reci.
A ta prica tko ima, a tko nema ekstra profit je tema stara koliko i ljudsko drustvo. Negdje sam procitao jednu jako zgodnu usporedbu. Proizvodjaci mlijeka gledaju cijenu koju placa zadnji u lancu (potrosac) i to se uzima kao argument niske cijene. Sto bi trebao reci drvosjeca koji kubik drveta prodaje za 50 Eura, a stilski namjestaj po kubiku kosta 5000 Eura. 100 puta vise. NHF.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 24/9/2009, 10:34

Smiljan je napisao/la:
BOŽIDAR je napisao/la:Ovo što pišeš ispada da nekužiš neke stvari: cijena mljeka prije pet godina i sad, ako kupuješ mehanizaciju onda znaš da je sadilica za kukuruz prije pet godina koštala oko 35000 Kn. a sada košta oko 70000 Kn.
a da ne govorim o nafti i umjetnom gnojivu.
Razlika cijene mlijeka u otkupu i trgovini?
Mi seljaci moramo raditi bez plače dok prerađivači i trgovci imaju ekstra profit...
Bez namjere da budem bilo ciji advokat ali mislim da OPG Kovac jako dobro zna sto govori. Jedina razlika izmedju njega i nekih drugih je da neke stvari ima petlje reci.
A ta prica tko ima, a tko nema ekstra profit je tema stara koliko i ljudsko drustvo. Negdje sam procitao jednu jako zgodnu usporedbu. Proizvodjaci mlijeka gledaju cijenu koju placa zadnji u lancu (potrosac) i to se uzima kao argument niske cijene. Sto bi trebao reci drvosjeca koji kubik drveta prodaje za 50 Eura, a stilski namjestaj po kubiku kosta 5000 Eura. 100 puta vise. NHF.
stilski namjestaj?uspoređuješ čašicu nekakvog jadnog jogurta punog svih mogućih aditiva sa stilskim namještajem?mlijeko nažalost ne dolazi iz tetrapaka i krave nisu ljubičaste.znam da je to u zagrebu teško shvatiti.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by BOZIDAR 24/9/2009, 10:37

Izgleda da se nismo razumjeli ja govorim da je cijena proizvodnje mlijeka duplo veća nego prije pet godina dakle inflacija je oko 10%-20% godišnje.

Volio bi da mi netko dade ili izračuna podatak koliko zapravo košta litra mlijeka u proizvodnji i kolika je naša zarada po litri mlijeka pa da vidimo kolika je plaća nas seljaka?

E sad vjerovatno bude pitanje A DRŽAVNI POTICAJI? sad ispada da Država daje poticaje trgovcima jer je prije tih velikih poticaja ulazi su bili skoro duplo jeftiniji, naveo sam u prijašnjim postovima primjer sadilice za kukuruzu!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by OG Vacenovski 24/9/2009, 10:42

BOŽIDAR je napisao/la:Izgleda da se nismo razumjeli ja govorim da je cijena proizvodnje mlijeka duplo veća nego prije pet godina dakle inflacija je oko 10%-20% godišnje.

Volio bi da mi netko dade ili izračuna podatak koliko zapravo košta litra mlijeka u proizvodnji i kolika je naša zarada po litri mlijeka pa da vidimo kolika je plaća nas seljaka?
mi nismo više na nuli nego na čistom gubitku.kad nas sve unište onda će se piti mlijeko iz kine.pa dok se potruje vrtić ili škola s takvim mlijekom,onda se možda nekto zapita gdje su naši proizvođači?nigdje.neće nas biti.

OG Vacenovski

Broj postova : 128
Lokacija : Dubrava
Registriran : 26.07.2009
0


[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by Zvonimir 24/9/2009, 10:53

OG Vacenovski je napisao/la:
BOŽIDAR je napisao/la:Izgleda da se nismo razumjeli ja govorim da je cijena proizvodnje mlijeka duplo veća nego prije pet godina dakle inflacija je oko 10%-20% godišnje.

Volio bi da mi netko dade ili izračuna podatak koliko zapravo košta litra mlijeka u proizvodnji i kolika je naša zarada po litri mlijeka pa da vidimo kolika je plaća nas seljaka?
mi nismo više na nuli nego na čistom gubitku.kad nas sve unište onda će se piti mlijeko iz kine.pa dok se potruje vrtić ili škola s takvim mlijekom,onda se možda nekto zapita gdje su naši proizvođači?nigdje.neće nas biti.

Bez brige, nitko se neće zapitati Sad

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Mljekarstvo-katastrofa - Page 2 Empty Re: Mljekarstvo-katastrofa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.