AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Gorivo

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Zvonimir 23/3/2009, 11:42

majs je napisao/la:Bećarino ima alternativa, a to je da točiš na OMW-u ili Tifonu Eurodiesel...oni garantiraju da su im goriva euro 5 norme pa bi "trebala"(?) zadovoljavati.
Samo je ta alternativa skupa i još bi dodatno smanjila isplativost proizvodnje... Rolling Eyes
To su samo priče. Vozil sam/vozim 3 auta sa CR-om (Euro II i EuroIV, dva su PSA a treći Renault), ukupno oko 500t km i nikad problema s INA ED-om.
I u traktore dok teško rade dolijem ED. Preko zime je bil plavi, i našel sam želatine u taložniku (čašici) za gorivo i malo više smeća nego obično.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Picek 23/3/2009, 12:08

Zvonimir je napisao/la:
To su samo priče. Vozil sam/vozim 3 auta sa CR-om (Euro II i EuroIV, dva su PSA a treći Renault), ukupno oko 500t km i nikad problema s INA ED-om.
kad voziš krive aute, trebaš voziti auto/traktor švabu i onda ćeš vidjeti problema sa gorivom rabbit
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Zvonimir 23/3/2009, 12:14

Picek je napisao/la:
Zvonimir je napisao/la:
To su samo priče. Vozil sam/vozim 3 auta sa CR-om (Euro II i EuroIV, dva su PSA a treći Renault), ukupno oko 500t km i nikad problema s INA ED-om.
kad voziš krive aute, trebaš voziti auto/traktor švabu i onda ćeš vidjeti problema sa gorivom rabbit

A hebi ga Picek, i u tvojoj Mazdi je PSA motor...

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Picek 23/3/2009, 16:09

Zvonimir je napisao/la:

A hebi ga Picek, i u tvojoj Mazdi je PSA motor...
bolje PSA nego Fiat.. :P
ali meni se čini da Mazda koristi GM motore.. ili sam možda u krivu.. Neutral
nije ni bitno.. back to the topic..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Krx 23/3/2009, 16:47

Zvonimir je napisao/la:
majs je napisao/la:Bećarino ima alternativa, a to je da točiš na OMW-u ili Tifonu Eurodiesel...oni garantiraju da su im goriva euro 5 norme pa bi "trebala"(?) zadovoljavati.
Samo je ta alternativa skupa i još bi dodatno smanjila isplativost proizvodnje... Rolling Eyes
To su samo priče. Vozil sam/vozim 3 auta sa CR-om (Euro II i EuroIV, dva su PSA a treći Renault), ukupno oko 500t km i nikad problema s INA ED-om.
I u traktore dok teško rade dolijem ED. Preko zime je bil plavi, i našel sam želatine u taložniku (čašici) za gorivo i malo više smeća nego obično.

Pošto se Zvonimir javio red je da i ja kažem svoje... Wink ...

Više puta provjereno na svim vozilima i u svim uvjetima tifonov bs eurodizel je nekoliko puta bolji od svakog Ininog goriva Rolling Eyes...čak bi ruku u vatru stavio da je inin ED ništa bolji od EP(europlavog...jel)

Znači sa ininim eurodizelom recimo moj tdi motor prijeđe isto kao i sa plavim 850km sa 60 litara dok sa tifonovim 1000(važno bi bilo da se motor ponaša identično)...sve se odnosi na gradsku vožnju...znači 6lit/100km što je manje bitno, više bi značilo to da je to više puta provjeravano i dakako nikako dobra reklama za INU...a na takve ili slične podatke možete lako naletiti po auto-forumima

Ako govorimo o CR motorima kojega nemam u svojoj avliji provjereno također da inino zna zatajit u primjera radi baš u Renault laguni(to je bio slučaj što ne znači da se to nebi desilo na vw.opelima se isto dosta dešavalo) dok 100% dokazano u svakom slučaju tifonovog potroši min 10% manje....Zvonimire ja preporučam natoči pa provjeri ako nisi provjeravao jer sam se ja jedno vrijeme doslovno igrao sa tim stvarima.

....admini bojim se da ima posla za vas... Crying or Very sad
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 42
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Zvonimir 23/3/2009, 23:05

Krx je napisao/la:
Zvonimir je napisao/la:
majs je napisao/la:Bećarino ima alternativa, a to je da točiš na OMW-u ili Tifonu Eurodiesel...oni garantiraju da su im goriva euro 5 norme pa bi "trebala"(?) zadovoljavati.
Samo je ta alternativa skupa i još bi dodatno smanjila isplativost proizvodnje... Rolling Eyes
To su samo priče. Vozil sam/vozim 3 auta sa CR-om (Euro II i EuroIV, dva su PSA a treći Renault), ukupno oko 500t km i nikad problema s INA ED-om.
I u traktore dok teško rade dolijem ED. Preko zime je bil plavi, i našel sam želatine u taložniku (čašici) za gorivo i malo više smeća nego obično.

Pošto se Zvonimir javio red je da i ja kažem svoje... Wink ...

Više puta provjereno na svim vozilima i u svim uvjetima tifonov bs eurodizel je nekoliko puta bolji od svakog Ininog goriva Rolling Eyes...čak bi ruku u vatru stavio da je inin ED ništa bolji od EP(europlavog...jel)

Znači sa ininim eurodizelom recimo moj tdi motor prijeđe isto kao i sa plavim 850km sa 60 litara dok sa tifonovim 1000(važno bi bilo da se motor ponaša identično)...sve se odnosi na gradsku vožnju...znači 6lit/100km što je manje bitno, više bi značilo to da je to više puta provjeravano i dakako nikako dobra reklama za INU...a na takve ili slične podatke možete lako naletiti po auto-forumima

Ako govorimo o CR motorima kojega nemam u svojoj avliji provjereno također da inino zna zatajit u primjera radi baš u Renault laguni(to je bio slučaj što ne znači da se to nebi desilo na vw.opelima se isto dosta dešavalo) dok 100% dokazano u svakom slučaju tifonovog potroši min 10% manje....Zvonimire ja preporučam natoči pa provjeri ako nisi provjeravao jer sam se ja jedno vrijeme doslovno igrao sa tim stvarima.

....admini bojim se da ima posla za vas... Crying or Very sad
Evo moje iskustvo od prije 3-4 godine sa drugim gorivima, osim INA-e:
OMV sprint diesel = po svojstvima INA ED-u; jednaka snaga i potrošnja
Tifon eurodiesel - motor je radil mirnije i tiše, potrošnja goriva veća, slabije motor vukel nego s OMV-om ili INA-om.
Probano na Peugeotu 306HDI, 2L, 90ks, Euro 2.

Kak imam INA karticu, nemogu sad točiti na drugim pumpama, no niti ne vidim potrebe (nema problema s motorom u manje od 3g i 143t km, Megane 1.5dci, 85ks, Euro 4). Nemam iskustva s današnjim gorivima.

Šteta Krx kaj se opet razilazimo u iskustvima, no izgleda da su Njemački motori osjetljiviji na gorivo od ostalih.
Naime, 2000-te kad sam počel voziti Peugeota, nije još bilo ED-a, tak da je par godina vožen na obični dizel. Nikad ni najmanji problem, a u to vrijeme su VW motori imali jako puno problema zbog goriva.
Kaj se tiče tvog iskustva s tak velikom razlikom u potrošnji goriva, malo mi je prevelika, oko 15%. NEMOŽE biti tolika razlika u kaloričnoj vrijednosti goriva. Da ne utječe lokacija pumpe???

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by vinogradar 24/3/2009, 11:09

Ja imam Alfu 156 1.9 jtd i sa Tifonovim eurodieselom prijeđem 100-150 km više sa rezervarom nego kad natočim na Ininoj pumpi i to 100% tvrdim.....
vinogradar
vinogradar

Broj postova : 457
God : 42
Lokacija : Čazma
Zanimanje : Vatrogasac.....vinogradarstvo i vinarstvo
Registriran : 10.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Krx 24/3/2009, 16:17

Zvonimir je napisao/la:Šteta Krx kaj se opet razilazimo u iskustvima
...

...Bože moj...neka iskustva se plaćaju

Zvonimir je napisao/la:izgleda da su Njemački motori osjetljiviji na gorivo od ostalih.

Ja bih tu čak rekao njemački motori su osjetljiviji toliko koliko su i bolji(to bi bila prava formula) a kvaliteta goriva bi bila ključna riječ...jel

Zvonimir je napisao/la: Da ne utječe lokacija pumpe???

Nisam te ovo razumio....obrazloži mi molim te...misliš šta se sve radi po pojedinim pumpama?
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 42
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Zvonimir 24/3/2009, 22:11

Krx je napisao/la:
Zvonimir je napisao/la:Šteta Krx kaj se opet razilazimo u iskustvima
...

...Bože moj...neka iskustva se plaćaju

Zvonimir je napisao/la:izgleda da su Njemački motori osjetljiviji na gorivo od ostalih.

Ja bih tu čak rekao njemački motori su osjetljiviji toliko koliko su i bolji(to bi bila prava formula) a kvaliteta goriva bi bila ključna riječ...jel

Zvonimir je napisao/la: Da ne utječe lokacija pumpe???

Nisam te ovo razumio....obrazloži mi molim te...misliš šta se sve radi po pojedinim pumpama?

'Ajde bar jednom prestani s tvrdnjama tipa "Njemačko je najbolje", jer to jednostavno nemože biti točno. NHF
Na SVIM motorima proizvedenim u Europi se miješaju komponente iz raznih zemalja, od Indije do Njemačke, od FIAT-a do MB-a.

Lokacija benzinske pumpe može utjecati na kvalitetu goriva. Jednog se pravila uvijek držim: točim na pumpama s velikim prometom. 90% na istima.

Glede tvrdnji da je potrošnja Tifonovog goriva manja: to ne vjerujem, jer je tu jako prisutan faktor autosugestije.
Kad bi vozili nekoliko auta par tisuća km, ne znajući koje je orivo u kojem, onda bi ova tvrdnja imala smisla.
Uostalom, prije nekog vremena je bilo testiranje ED-a u Autoklubu, u ključivo i da Austrijska uzorka (koliko se sjećam). Razlika je bila oko 1% i zavisno u kojim uvjetima vožnje.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Krx 24/3/2009, 23:19

Zvonimir je napisao/la:
Krx je napisao/la:
Zvonimir je napisao/la:Šteta Krx kaj se opet razilazimo u iskustvima
...

...Bože moj...neka iskustva se plaćaju

Zvonimir je napisao/la:izgleda da su Njemački motori osjetljiviji na gorivo od ostalih.

Ja bih tu čak rekao njemački motori su osjetljiviji toliko koliko su i bolji(to bi bila prava formula) a kvaliteta goriva bi bila ključna riječ...jel

Zvonimir je napisao/la: Da ne utječe lokacija pumpe???

Nisam te ovo razumio....obrazloži mi molim te...misliš šta se sve radi po pojedinim pumpama?

'Ajde bar jednom prestani s tvrdnjama tipa "Njemačko je najbolje", jer to jednostavno nemože biti točno. NHF
Na SVIM motorima proizvedenim u Europi se miješaju komponente iz raznih zemalja, od Indije do Njemačke, od FIAT-a do MB-a.

Lokacija benzinske pumpe može utjecati na kvalitetu goriva. Jednog se pravila uvijek držim: točim na pumpama s velikim prometom. 90% na istima.

Glede tvrdnji da je potrošnja Tifonovog goriva manja: to ne vjerujem, jer je tu jako prisutan faktor autosugestije.
Kad bi vozili nekoliko auta par tisuća km, ne znajući koje je orivo u kojem, onda bi ova tvrdnja imala smisla.
Uostalom, prije nekog vremena je bilo testiranje ED-a u Autoklubu, u ključivo i da Austrijska uzorka (koliko se sjećam). Razlika je bila oko 1% i zavisno u kojim uvjetima vožnje.


...ma joj...neda mi se uopće pisat svašta sam bio napisao pa sam zbriso....

Oh...ajd samo ću ti nešto reći a to je dokaz upravo tvoje autosugestije je upravo činjenica da je inino gorivo općenito najlošije na balkanu a ti vučeš paralelu šta piše u autoklubu...mislim stvarno nema smisla...dobro da nisi napisao da je fiat najbolji auto ili koji već u odnosu na bilo kojeg švabu jer je bio auto godine...jel..i to je pisalo u auto klubu...
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 42
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Tonxy 17/8/2009, 22:33

pa dali moze i vise ., i tko koga tu ...

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/08/17/0442006.html?pos=n0
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by pingo 17/8/2009, 22:51

Čuj znaju da si seljak nije mogao kupiti gorivo jer nije dobio lovu za žito a znaju i da ga sada trebamo jer svatko si je priredio onoliko goriva za žetvu koliko mu treba i to je sada potrošeno . Koliko ono ima OPG-ova ... 85.000 ? Pomnoži to sa barem jednim buretom nafte ili u mojem slučaju sa 50 buradi pa da vidiš koja je računica u pitanju . Znaju oni šta rade ... Šta misliš da mi seljaci možemo tako svakih dva tjedna dizati cijenu žita i to onoliko koliko hoćemo . Jedan tjedan za 15 lipa po kili gore a drugi za 50 lipa ... i isto nema veze što je u mađi cijena u padanju jer mi dižemo našu gore zato što možemo . Ha ? U čemu je razlika između nas i INE ?
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Tonxy 17/8/2009, 23:28

neznam pingo sta tu rec...razumijem te ja da je to njima u interesu jer ce sad pobrat veliku lovu...ali kamo ce nas sve to odvesti...hvala bogu pa nemam problema sa zitom jer nije moja kultura,i svima se vama klanjam na hrabrosti upustit se u takvo nesto za sta neznate cijenu,ali to je zivot i kruh!!

ali kamo cemo mi ovako dogurati...drzava kao i cijeli svijet u krizi
misle oni od ljdi sta vise pokupit pa da podignu drzavu,ali kako ce kad ljudi nemaju novaca kojihh im je duzna sama drzava!!!

sami ce sebe pregazit!
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Fidelito 18/8/2009, 17:29

Osnovna razlika između nas i INE je da je ona monopolist (kao fol nije, postoje i drugi uvoznici, ali to je samo reda radi - ina diktira cijene jer posjeduje sve prerađivačke kapacitete u HR i dobar dio maloprodaje, zapravo slična situacija kao u poljoprivredi), a mi nismo monopolisti, nego poveća skupina nezadovoljnih proizvođača.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by pingo 18/8/2009, 18:22

I zar se monopolima ne može stati na kraj ? Koliko ja znam može . Država im može toliko skresati krila da se totalno odsele iz nje sa svim svojim kapacitetima ... natjerao bih je da svoje trule cijevi vade van iz zemlje a ne samo da se odsele . Mislim da to i nije loše ako bi tako bilo . Kako ja vidim INA nas samo pljačka ... barem po pitanju gnojiva a i ove glupave cijene plavog dizela zar ne ? Ako je plavi jučer bio 3.63 kn kako danas može biti 4.12 kn ? Pa po kojem to ključu dižu cijenu plavog ? Očigledno ključ na treću potenciju jer on uvijek najviše poskupi . Zar plavi dizel nije gorivo od posebnog interesa ??? Je ali od njihovog posebnog interesa , ne našeg .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Fidelito 18/8/2009, 19:11

Mislim da je ova situacija sa gorivom pouka. To se događa kada nešto prodaš (ovaj puta poduzeće od posebne važnosti za državu) a zapravo tržište je toliko malo da nema šanse uspostave ozbiljne konkurencije (teško mi je za vjerovati da će se netko upustiti u izgradnju nove rafinerije). Novi vlasnik diktira cijenu po svom nahođenju, eksploatira tržište do maksimuma. Znate, ne može se imati i novce i ovce. To je i bilo za očekivati. A sada zamislite da mi svi propadnemo i da na našu zemlju dođe neki novi, hm, 'vlasnik'. Strani.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by zrine89 18/8/2009, 19:28

mozda bi bilo i bolje da dodje neki "strani" vlasnik ? je ni ovako nije nista bolje..
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 35
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by mario 19/8/2009, 12:17

nije mi jasno zakaj si sami ne radite dizel doma. Meni se ne isplati, ali vi koji imate puno zemlje vama bi se isplatilo. Na netu imate gotove postupke kak se to dela. Tko veli da morate igrati igru z inom,
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by pingo 19/8/2009, 20:04

mario je napisao/la:nije mi jasno zakaj si sami ne radite dizel doma. Meni se ne isplati, ali vi koji imate puno zemlje vama bi se isplatilo. Na netu imate gotove postupke kak se to dela. Tko veli da morate igrati igru z inom,
Nismo ti mi baš toliko bogati da možemo imati mini rafinerije kod kuće .
Isto tako tko mi garantira da moje gorivo neće biti kobno po moderne traktorske motore koje imam .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by mario 20/8/2009, 09:50

pingo je napisao/la:
mario je napisao/la:nije mi jasno zakaj si sami ne radite dizel doma. Meni se ne isplati, ali vi koji imate puno zemlje vama bi se isplatilo. Na netu imate gotove postupke kak se to dela. Tko veli da morate igrati igru z inom,
Nismo ti mi baš toliko bogati da možemo imati mini rafinerije kod kuće .
Isto tako tko mi garantira da moje gorivo neće biti kobno po moderne traktorske motore koje imam .

Ne treba ti puno love za to, ovisi koliko trošiš nafte godišnje. E a ovo za strojeve ne znam, treba napraviti neko ispitivanje. Mislim da je to samo fora lopINE da se nitko ne upušta u to. U načelu kaj se more dogoditi-filteri goriva poštopati, a u zimi kak i običan dizel
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Zvonimir 20/8/2009, 10:25

Biodizel ti je jako agresivna tekućina i motori trebaju biti prilagođeni za njegovo korištenje. U najmanju ruku, pojede O-ringe i gumena crijeva, da o drugim problemima ne govorim.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by mario 20/8/2009, 10:42

Da to sam čuo, ali za auto nije veliki trošak u odnosu na uštedu (ak je stari auto treba srediti samo dovod goriva). Agresivnost biodizela se da regulirati a i voda u njemu.
Evo aparature
http://www.interplast.hr/biodiesel-reactors-hr.htm
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Kile 5/9/2009, 17:12

evo konačno nađoh i ovu temu Very Happy
jučer mi stigla nova pošiljka goriva i javlja mi se problemi na traktoru...dalio je moguče da je voda kriva za to?? i kako se može provjerit, prije nego zovem majstora i kažem mu što ne treba... Evil or Very Mad
Kile
Kile

Broj postova : 1436
God : 31
Lokacija : đakovačka satnica
Zanimanje : OFR
Registriran : 13.02.2009
41

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by deere power 5/9/2009, 18:57

probaj zamrznit pola litre nafte tj stavi u zamrzivac ako ima i kap vode pokazat ce se Very Happy
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Mata imt 540 6/9/2009, 14:56

ima i neka pasta koja se namaže na neki komad drveta (recimo drška metle) i gurne se u rezervar i ako ta pasta bude roza pokaže da ima vode unutra .....samo neznam kak se ta pasta zove scratch ali i ovo sa zamrzavanjem je isto jako domišljato Wink
Mata imt 540
Mata imt 540

Broj postova : 1250
God : 36
Lokacija : Mala Mlaka Novi Zagreb
Zanimanje : po zanimanju strojarski tehničar
Registriran : 14.03.2008
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo - Page 3 Empty Re: Gorivo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.