AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Gorivo

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Gorivo Empty Gorivo

Postaj by Smiljan 14/4/2008, 14:13

U cemu cuvati gorivo? Dali plasticni (PE) kanisteri moraju ispunjavati neke posebne zahtjeve za plavi diesel, odnosno benzin za dvotaktne motore?
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Zvonimir 14/4/2008, 14:42

Smiljan je napisao/la:U cemu cuvati gorivo? Dali plasticni (PE) kanisteri moraju ispunjavati neke posebne zahtjeve za plavi diesel, odnosno benzin za dvotaktne motore?

Mi za naftu najčešće koristimo kanistere od ulja (10 lit) jer su nam praktični za pretakanje. Doma ne držimo više od 100 litara nafte, jer nam je benzinska blizu.
Za benzin koristimo isto neki prozirni PE kanister, dok mješavinu držim (i miješam) u original kanisteru, jer mi je lakše točiti (ima tanku cijev), a ujedno ima i spremnik ulja za lanac motorne pile.
Gorivo Df62460c


Zadnja promjena: branko; 14/4/2008, 16:17; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : ja si namecem crtice)

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by angus 30/6/2008, 20:26

Vlada je donjela odluku o potpori za plavi disel

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2008/30_sjednica_vlade_republike_hrvatske

angus

Broj postova : 55
Lokacija : STARO PETROVO SELO
Zanimanje : SVE
Registriran : 06.04.2008
0


[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by paor 30/6/2008, 20:49

Odlukom o interventnoj potpori poljoprivrednicima i ribarima, korisnicima plavog dizela predviđeno je podmirenje razlike između maloprodajne cijene plavog dizela i 5 kuna po litri od 1. srpnja ove do 1. siječnja iduće godine. Osnova za isplatu potpora bit će podatci iz preslika računa za gorivo i knjižice goriva za poljoprivrednike ili ribolov i akvakulturu, koja će se od 2009. zamijeniti tzv. pametnim karticama, rekao je ministar poljoprivrede Božidar Pankretić.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by paor 30/6/2008, 20:52

to je tek priprema za šok koji slijedi s gnojivom!!!!!!

update
VIJESTI
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by pingo 1/7/2008, 00:18

Dakle dobro je što nisam kupio gorivo jer će sada biti malo jeftinije ... ?

Hajde ako ja smijem napisati jednu ... možda će vam izgledati glupo ali kasni su sati a ja sam umoran pa mi to uzmite za olakotnu okolnost .

Svima nam je jasno da se sa plavim dizelom šverca više nego sa drogom ... to je moja odokativna procjena koja važi jelte samo za HR područje ... e sada ja bi predložio da nam ukinu plavi dizel ! Barem nama poljoprivrednicima . Datum kada će te me kamenovati zbog izjave možemo utanačiti docnije drunken

... naravno da ima ALI ...

... ali da nam subvencioniraju gnojivo !

Da li još netko osim mene vidi tu na što sam ciljao ?
Dakle nema više jeftinog goriva = nema više tolikog šverca , država ne gubi lovu i šta ti ja znam ... ono što ima je jeftino gnojivo a ono pak treba samo seljacima - poljoprivrednicima a ne i lokalnom sladoledaru koji se vozi na plavi dizel pig
Smatram barem onako površno koliko sam uspio o tome razmišljati čekajući u redu na silosu da bi tako bilo više reda ili ? Ne znam , dajte svoj komentar .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by kreso 1/7/2008, 00:44

idem taman ugasiti komp i pogledam taj tvoj post ...i mogu ti reći da mi se ideja sviđa mada bi vjerovatno neki kamionđija preko svog kolege poljoprivrednika opet toćio gorivo ....i onda bi kolega to prikazivao kao trošak tj za subvenciju ....ali definitivno bi bilo manje švercanja ,osim što bi mi vozili dizelaše svi od reda Cool
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Smiljan 1/7/2008, 08:23

Pingova ideja je apsolutno prihvatljiva i jedina logicna ako se zalazemo za transparentno poslovanje. Pristajem da placam za traktor cijenu eurodisela i da mi se kasnije ta razlika refundira. S time bi se em smanjo sverc em bi se troskovi raznoraznih transfera novaca s jedne hrpe na drugu smanjili uz osjetno smanjenjenje troskova manipulacije plavoga (od posebnih pumpi do posebnih evidencija i inih gluposti). Jedino je kvaka da samoj drzavi ne odgovara takav nacin jer bi onda sve bilo transparentno i nebi bilo mogucnosti muljanja i igranja i sa cijenom i sa kolicinom, a evidencija bi se vodila na jednom mjestu i znalo bi se gdje je odgovornost. A to sto bi se vozili na dizelase isto ne vidim kao problem. Ako mi je drzava odobrila da za Ha vocnjaka mogu potrositi toliko i toliko plavoga sto ju se dalje tice jesam li ja to gorivo natankao u traktor ili na njivu idem sa osobnim autom ili vozim obitelj na more ili sam je dao lokalnom sladoledaru ili kamiondiji ili sam kopao njivu na ruke. Teoretski, HZPSS i inspekcije trebaju svoj posao raditi na njivi i kontrolirati a ne zbog malog postotka muljatora ostale zafrkavati.
Isto tako, drzava treba jasno reci (znam da nece, ali lijepo se nadati) u kojemu ce periodu subvencije vratiti a ne da to ovisi o diskrecionom pravu ministra, drzavnog tajnika ili nedaj boze referenta u nekom ministarstvu.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by abrkili 1/7/2008, 15:32

sad kad čitam ove postove vidim da se tu radi o muljažama što se tiče goriva,i slažem se s vama da nam gorivo ne subvencioniraju,već samo gnojivo,tj. repromaterijal(sjeme,pesticide,herbicide i ostale)...
Ali,isto tako sam zato da se ukinu poticaji na (ne)zasijane površine..Dakle da se uvede poticaj po količini prinosa na kraju godine.Jer osobno znam za primjere u našoj općini gdje su velike površine u zakupu samo radi poticaja.a od rata nisu vidjele traktora.. Wink
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by igor_peradar 1/7/2008, 19:06

Mad , evo ja sam valjda prvi koji se neslaže sa tim. U Pingovom je slučaju to ok, al kod mene bi to bio samo još jedan veći trošak. Pošto se bavim peradarstvom imam gnoja u izobilju tako da jako malo bacam mineralna gnojiva. Nešto malo Ureje i 15_ice.
Ma dobro je ovako, mislim da će za par godina država morati sufinancirati i gnojivo jer fosforu ižasno raste cijena na svijetskom tržištu.

igor_peradar

Broj postova : 118
Registriran : 13.04.2008
1


[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by pingo 1/7/2008, 21:41

igor_peradar je napisao/la:Mad , evo ja sam valjda prvi koji se neslaže sa tim. U Pingovom je slučaju to ok, al kod mene bi to bio samo još jedan veći trošak. Pošto se bavim peradarstvom imam gnoja u izobilju tako da jako malo bacam mineralna gnojiva. Nešto malo Ureje i 15_ice.
Ma dobro je ovako, mislim da će za par godina država morati sufinancirati i gnojivo jer fosforu ižasno raste cijena na svijetskom tržištu.
Da , razumijem tvoj slučaj i u pravu si ... ti ne trošiš umjetno gnojivo koliko recimo mi ratari ... ispada da moj pokušaj ne drži vodu jer vinogradari , voćari ne trebaju gnojiva niti približno koliko troše goriva na strojnu obradu svojih površina .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by igor_peradar 2/7/2008, 18:01

Da tako je ratarko, evo na primjer kao mljekari, gdje im treba cca 2l plavog/1l mljeka.
Mislim da će se u budućnosti sve morati sufinancirati preko drž. proračuna, jer bi inače hrana mogla drastično poskupjeti ili pak nama proizvodnja postati ne rentabilna, a papati se mora. barbecue

igor_peradar

Broj postova : 118
Registriran : 13.04.2008
1


[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by bajki 3/7/2008, 07:50

pingo je napisao/la:Dakle dobro je što nisam kupio gorivo jer će sada biti malo jeftinije ... ?

Hajde ako ja smijem napisati jednu ... možda će vam izgledati glupo ali kasni su sati a ja sam umoran pa mi to uzmite za olakotnu okolnost .

Svima nam je jasno da se sa plavim dizelom šverca više nego sa drogom ... to je moja odokativna procjena koja važi jelte samo za HR područje ... e sada ja bi predložio da nam ukinu plavi dizel ! Barem nama poljoprivrednicima . Datum kada će te me kamenovati zbog izjave možemo utanačiti docnije drunken

... naravno da ima ALI ...

... ali da nam subvencioniraju gnojivo !

Da li još netko osim mene vidi tu na što sam ciljao ?
Dakle nema više jeftinog goriva = nema više tolikog šverca , država ne gubi lovu i šta ti ja znam ... ono što ima je jeftino gnojivo a ono pak treba samo seljacima - poljoprivrednicima a ne i lokalnom sladoledaru koji se vozi na plavi dizel pig
Smatram barem onako površno koliko sam uspio o tome razmišljati čekajući u redu na silosu da bi tako bilo više reda ili ? Ne znam , dajte svoj komentar .

Potpuno se slažem s tobom! Sada kada je država odlučla subvencionirati cijenu plavog dizela, on gubi svoju svrhu u odnosu na obični dizel. Kod plavog dizela se država ionako odricala dijela svog kolača, pa je on bio jeftiniji od diesela. Ovo što su sada predložili su trebali odmah napraviti. Samo me brine što su rekli da će to trajati do kraja godine.

bajki

Broj postova : 116
Lokacija : Osijek
Registriran : 09.05.2008
0


[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Smiljan 3/7/2008, 08:22

abrkili je napisao/la:sad kad čitam ove postove vidim da se tu radi o muljažama što se tiče goriva,i slažem se s vama da nam gorivo ne subvencioniraju,već samo gnojivo,tj. repromaterijal(sjeme,pesticide,herbicide i ostale)...
Ti bi mirne duse pristao placati gorivo za traktor 10kn?


Ali,isto tako sam zato da se ukinu poticaji na (ne)zasijane površine..
Pa i ne postoje poticaji za nezasijane povrsine. A to sto HZPSS i inspekcije ne radi svoj posao nema veze ni sa cim. Zasto zbog malog broja onih koji muljaju maltretirati sve ostale? Pa i tako za poticaj moras priloziti izvod iz katastra pa neka lijepo zaposlenici HZPSS i releavtnih sluzbi setaju po poljima i provjeravaju. Zato i imaju sluzbene mobitele i laptopove. To barem nije problem. Gazda ne mora ni znati da su isli njivu pogledati jeli tamo kukuruz, vocnjak ili sikara. Ja danas sutra kad zasadim vocnjak necu imati nista protiv da se prosetaju uz moje njive i kontroliraju i vise puta godisnje. Dapace to bih i volio jer bi me onda znali i savjetovati.


Dakle da se uvede poticaj po količini prinosa na kraju godine.
Dosta tesko provedivo jer bi onda morali uvesti izdavanje racuna na trznicama. A sto sa proizvodima koje proizvodis za svoje potrebe? To opet moraju doci i izvagati jesi li uzgojio 10 ili 50 tona kukuruza za stocnu hranu. Ili bi morali za stocare ukunuti takve poticaje vec sve da ide preko grla stoke. Tu bi tek bilo muljaza. Osobno nemam nista protiv toga ali vidim previse provedbenih prolema u toj ideji.

Jer osobno znam za primjere u našoj općini gdje su velike površine u zakupu samo radi poticaja.a od rata nisu vidjele traktora.. Wink
Pa to je, kao sto napisah maloprije, barem jednostavno za iskontrolirati. Dovoljno je jednom u sezoni izaci na teren. Osim ako ima netko tko uzgaja tropske orhideje koje cvjetaju jednu noc u godini Smile
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by paor 3/7/2008, 09:14

poticaji po prinosu su izvedivi (čak su i bili prije dvadesetak godina ), ali to je nepotrebno i nema realne osnove u bližoj budućnosti
i sad se papinato moraju dokazati prinosi pri zahtjevu za poticaj ili svojim potpisom jamčiš navedeno u zahtjevu, a problem je u korupciji i neradu inspektorata i to se neće ispraviti još dugo (eu)

ipak, u mojem ataru je bilo nekoliko kontrola ratarima i jedine primjedbe inspekcija su bile u nepodudaranja prijavljenog i zasijanog (uručene opomene), ali praznih površina nić

dosadašnji model plave nafte je imao nedostataka i stoga se i dešavaju ove promjene...i ja dijelim mišljenje s nekim za ukidanje plave i to uvođenjem (najavljenih) smart kartica jer glavni muljatori su pumpaši i gotovo svaka kontrolna akcija treba biti usmjerena na tu stranu, a ovo što mi ponekad podložimo vatru ili zagrabimo jedan amper u auto, to je sitna riba
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by baca Iva 10/7/2008, 13:14

EVOLUCIJA PLJAČKE

Gorivo Evolucijapljackemanjapk5
baca Iva
baca Iva

Broj postova : 183
God : 78
Lokacija : Štitar
Zanimanje : čekam penziju
Registriran : 13.03.2008
0


http://free-vk.htnet.hr/Baca/

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Smiljan 10/7/2008, 13:17

Dobar Smile
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Mata imt 540 10/7/2008, 22:57

hehhehe ovo je jako dobro Smile
Mata imt 540
Mata imt 540

Broj postova : 1250
God : 36
Lokacija : Mala Mlaka Novi Zagreb
Zanimanje : po zanimanju strojarski tehničar
Registriran : 14.03.2008
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Smiljan 13/7/2008, 16:13

Gledam danas Poljoprivrednu emisiju na HRT1 i (medju inim ribarskim pricama, no to je druga tema) spominju cijenu goriva i da ce drzava cijenu plavoga sufinancirati za ribare na 5 kuna. Jeli to samo za ribare ili sve koji imaju knjizicu za plavi? (nisam skor bio na pumpi)
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by paor 13/7/2008, 16:21

Državna potpora za plavi dizel isplaćivat će se retroaktivno, što znači da će ribari i poljoprivrednici na crpkama plaćati punu maloprodajnu cijenu, a država će im naknadno, jednom u tri mjeseca, isplatiti razliku u cijeni.

Za razdoblje od 1. srpnja do 1. listopada zahtjevi će se podnositi do 15. listopada, a za razdoblje od 1. listopada do 1. siječnja 2009. zahtjevi će se podnositi do 15. siječnja.

Za svakog ribara i poljoprivrednika država će odrediti polugodišnju kvotu potrošnje goriva na temelju onoga što ribari i poljoprivrednici upisuju u svoje ribarske i poljoprivredničke knjižice.

Da bi dobili potpore, moraju imati uredno vođene knjižice te račune za gorivo. Iznos goriva potrošenog iznad kvote neće se subvencionirati. Ribari koji troše više od dvije tone goriva mjesečno moći će svoje zahtjeve podnositi svaki mjesec do 15., počevši od 1. kolovoza, kad mogu podnijeti zahtjev za srpanj.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Smiljan 15/7/2008, 10:05

Da, u medjuvremenu u gradskom uredu za poljoprivredu rade spiskove i dopise koje ce slati vlasnicima knjizica. Jos ni njima nije bas sasvim jasno kako ce se to operativno provoditi.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Tonxy 15/9/2008, 20:48

evo gledam na vijestima i kazu da je nafta ispod 100 dolara pala i ina je najavila pojeftinjenje za nekih 15 lipa po litri!!
neznam kako je na drugim crpkama!!
Tonxy
Tonxy

Broj postova : 1081
God : 33
Lokacija : Gorski kotar, Mrkopalj
Zanimanje : IT
Registriran : 10.03.2008
1


http://www.croatiainvestment.info

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Thor 16/9/2008, 08:18

Tonxy je napisao/la:evo gledam na vijestima i kazu da je nafta ispod 100 dolara pala i ina je najavila pojeftinjenje za nekih 15 lipa po litri!!
neznam kako je na drugim crpkama!!

Haha, pa isti klinac je i na drugim crpkama, nisu nikad isli ispod INE, a i zasto bi kad im i ovako sasvim fino ide...
Thor
Thor

Broj postova : 547
God : 41
Lokacija : Čepin
Registriran : 13.08.2008
0


[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Picek 26/11/2008, 20:42

pingo je napisao/la: Naravno da je naše plavo gorivo prvi krivac ali onda opet to isto gorivo se toga jutra nije smrzlo u drugim traktorima koje imam .
to gorivo je jedini krivac, ti motori su napravljeni da rade i na -25 stupnjeva...
finci toče takvo gorivo koje može izdržati takvu temperaturu.....
najbolje gorivo koje naši Valtra traktori vide kad dođu u Hrvatsku je ono što imaju u rezervoaru..
da točiš eurodiesel u traktor nebi imao takvo gorivo..


Zadnja promjena: Picek; 26/11/2008, 20:53; ukupno mijenjano 2 put/a.
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by kreso 26/11/2008, 20:44

Picek je napisao/la:
najbolje gorivo koje naši Valtra traktore vide kad dođu u Hrvatsku je ono što imaju u rezervoaru..
lollol
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gorivo Empty Re: Gorivo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.