AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Stranica 8 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by O.P.G.KOVAČ 3/4/2014, 10:58

Đuro Japarić je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:
Jakovina je htio doći na imanje Laslu , ali Laslo nije na to pristao !

Jel se to bliže neki izbori da nam se ministar ustrčao po selu....? Mislim moglo bi biti samo radi EU parlamentarnih izbora, tu je ministar osobno zainteresiran... ... da mu supruga ne ode na put.  Very Happy 

E sada mi bi mu kao pravi prijatelji, na koje se uvijek može računati, trebali pomoći da se to i realizira. S obzirom da nam je uvije pružao podršku i mi bi njega sada trebali 'podržati'. Vratiti uslugu.

Ovu godinu UN je proglasio , godinom malih OPG , pa je Jakovina najavio da će doći na nekoliko OPG !
Ostale razloge , ti si Fidelito definirao .

Danas sam razgovarao sa nivinarkom Radio Osijek - Hrvatski radio - emisija je u nedjelju u 9 , još neke stvari dogovara , isto hvali novu ljbaznost i administracije , da li će tako biti trajno ?
Interesantno kako sva elita radi po istoj konstrukciji .

I kod nas je izborna godina ,Ovaj naš uguriso ko manit u štale  Very Happy Nemoš ga spriječit ,hoće čoek u štalu među blago da se slika .

Nekolicina nas pokrenuli smo inicijativu za zaštitu OPG-a .Bojim se da će nam  tu malu revoluciju ukrasti elite kao i obično  Evil or Very Mad

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Fidelito 3/4/2014, 15:27

Jel' u zaštitu OPG-a spada i zaštita od lažljivih i muljavih političara?

A sada ozbiljno. Ako je netko u nemogućnosti - OK razumijem to. Ako je netko nesposoban - i to mogu razumjeti. Ali nema potrebe za laganjem u javnosti, to je neka sasvim druga razina, i to nije slučajno laganje, to je namjerno laganje sa određenim ciljem. Jest da su u laži kratke noge, ali ja to ne zaboravljam. I koristim priliku da nas sve podsjetim o kakvoj osobi se radi.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2014, 16:02

Fidelito je napisao/la:Jel' u zaštitu OPG-a spada i zaštita od lažljivih i muljavih političara?

A sada ozbiljno. Ako je netko u nemogućnosti - OK razumijem to. Ako je netko nesposoban - i to mogu razumjeti. Ali nema potrebe za laganjem u javnosti, to je neka sasvim druga razina, i to nije slučajno laganje, to je namjerno laganje sa određenim ciljem. Jest da su u laži kratke noge, ali ja to ne zaboravljam. I koristim priliku da nas sve podsjetim o kakvoj osobi se radi.  

Ako misliš pod osobi na ministra Jakovinu , u političkom i ekonomskom smislu dosegao je plafon !

Ako misliš u moralnom smislu , ne vrijedi ništa , kao ni Kukuriku koalicija čiju on provodi politiku u smislu raspolaganja sa državnom zemljom i ostalim !

Gruntovnice , katastar i nasljeđivanje su u resoru Ministarstva pravosuđa - Jakovina je sa tim zadovoljan i ne traži promjene !

Novac je u ovlasti Ministartva financija , koje kaže ; Jakovina reži i smanji izdavanja za poljoprivredu i on to posluša , da nije tako ne bi bio ministar !

Udruge i HPK moraju usmjeriti aktivnosti prema ZASTUPNICIMA , jer su oni TI koji donose zakone , proračun , biraju ili smjenjuju ministre !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Fidelito 3/4/2014, 16:44

Meni se čini da je on dosegao nešto drugo, a ne plafon...Možda je to drugo - plafon njegovih realnih mogućnosti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2014, 17:07

Fidelito je napisao/la:Meni se čini da je on dosegao nešto drugo, a ne plafon...Možda je to drugo - plafon njegovih realnih mogućnosti.  

On me kao ministar ne zanima , i bespredmetno je o njemu razgovarati !

Članak 78 . stavak 1 ; Vlada RH , će donijeti Uredbu iz članka 29 . stavka 8 ovoga Zakona - o poljoprivrednom zemljištu , u roku od šest mjeseci od dana stupanja na snagu ovoga Zakona , a to je ;

Proučavam kriterije za bodovanje Gospodarskog programa za zakup državne zemlje i obrazac , ako ste dr . imate najviše bodova , ako ste sss poljoprivrednog smjera imate najmanje bodova , ako ste seljak sa osnovnom školom koji vrijedno radi , nigdje takve i ne spominju itd .

Pa ministar će donijeti ; 15 pravilnika na temelju 15 članaka - tim činom dao prevelike ovlasti na štetu seljaka !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 6/4/2014, 13:30

Bio sam danas u studio Osijek od 9 do 10 sati u poljoprivrednoj emisiji sa ravnateljicom Agencije za poljoprivredno zemljište gospođom Blaženkom Mičević - geodet je i pozna puno problema oko zemljišta , ima želju i namjeru da radi u okviru postojećeg zakona i da traži rješenja za ubrzavanje postupaka .

1. postoji mogućnost zamjene privatno za državno u svrhu okrupnjavanja - što znači okrupnjavanje zakonom nije definirano !
2. postoji mogućnost kupnje susjedne državne parcele do 1 ha ,
3 . postoji mogućnost zakupa - uz gospodarski program , tu sam javno rekao da 20 bodova i mogućnost duple ponude stavlja seljake u status kmetova , a državu u status feudalca ,

- kasnije sam navratio do Mate Brlošić , predsjednika HPK , slušao je emisiju ali nije znao da sam u studiju , rekao sam mu da se definiraju ciljevi od strane udruga i HPK itd .

- 17 . 4. planiran je sastanak dijela članova OPG - Hrvatske , na kojem će se vjerovatno dogovoriti da se ide pismenim putem prema ustavnim predlagateljima zakona sa ciljem da se imenuje POVJERENSTVO za pisanje prijedloga više zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by aaa11 7/4/2014, 23:41

Gdje se moze cuti emisija duro?

aaa11

Broj postova : 87
Lokacija : zagreb
Registriran : 25.11.2012
0


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 8/4/2014, 06:14

aaa11 je napisao/la:Gdje se moze cuti emisija duro?

bila je 6. 4. od 8 do 10 na Hrvatskom radiju za poljoprivredu . Od 9 do 10 na pitanje slušatelja odgovarala je gospođa Mičević ravnateljica Agencije za poljoprivredno zemljište , geodet je i poznaje probleme , želi po postojećem Zakonu o poljoprivrednom zemljištu maksimalno učiniti .

Zakon je za lokalnu vlast neobvezujući u smislu da Agenciji dostavljaju podatke za zakup ,
- preko 60 lokalnih vlasti od 2010 - 2014 nisu zatražile ni ispis iz katastra za državne parcele , pa se na tim lokalnim vlastima NE zna koliko parcela RH ima po katastru ,

- govorila je i o gospodarskom programu pri čemu je PREŠUTJELA 20 bodova za najveću ponudu ,

- Javno sam rekao da je Jakovina istjerao novinare sa skupa seljaka u Kutjevu , i da sada javno kažem da je ovaj Zakon na štetu OPG jer država ima status feudalca , a seljaci sa duplom ponudom status kmetova ,

- rekao sam da Agenciju treba spustiti na županijsku razinu , ona je rekla da se planira 5 , ali da nema za sada novaca , pitao sam ju da li zna zašto je osnovana Agencija - nije znala ,
- zvali su ljudi od Istre , pitanje povrata zemlje , zakupa , zamjene itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by paor 8/4/2014, 08:47

aaa11 je napisao/la:Gdje se moze cuti emisija duro?
http://radio.hrt.hr/slusaonica/?q=selo
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by aaa11 8/4/2014, 20:21

hvala!

aaa11

Broj postova : 87
Lokacija : zagreb
Registriran : 25.11.2012
0


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by pege25 8/4/2014, 20:58

Ja nisam za udruživanje ...smatram da to nije dobar pravac za boljitak za nas poštene i vredne seljake ...tu se po meni velikom večinom grupišu neradnici i probisvjeti ..koji se nikako ne mogu odvojiti od državne sise ...ili pak griješim ...ja se držim one stre Uzdaj se use i svoje kljuse ..nikad niko neče da radi za tebe za 100 kuna članarine .
Nismo mi još a bogumi ni nečemo biti spremni nikada za udruživanje ...jer mi ni sami sebi nevjerujemo a kamoli nekom drugom nakon svega ovog proživljenog unazad cca 20 g ili?

Nadam se da nisam pregrub u iznošenju svoji stavova ..ako pak jesam unaprijed se izvinjavam .

Sve je to trla baba lan da joj prođe dan ili nije?

Ipak je to sve utopija
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by O.P.G.KOVAČ 8/4/2014, 21:06

U tvom stavu ima podosta istine .Za kvalitetno udruživanje je potrebna i ekonomska moć udruživača .

Nije na odmet ,da se malo igramo demokracije kroz udruge ,svakako političke elite jako brzo ukradu i prisvoje ideje i stavove ,a posebno kad je predizborna godina  Very Happy 

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 9/4/2014, 06:52

Seljaci imaju 2 razloga za udruživanje ;

1. da štite svoj interes prema političarima ,
2. da na organiziran način proizvode i prodaju svoje proizvode ,

Od postupka osnivanja udruge , do brojčano jače i utjecajnije udruge u Hrvatskoj nije jednostavan put , jer su dio udruga osnovane da razbijaju jače organiziranje seljaka .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by pege25 9/4/2014, 10:11

Đuro slažem se ja s oba naveden razloga ...samo mi nismo ljudi ...stalno se bojimo da če nas neko preveslati ,iskoristiti ,nasamariti i sl ...ono nategnuti nas pored zdravih očiju....slabo danas seljaci vjeruju bilo kojoj instituciji da če se ista brinuti o njima ...a kao drugo ko šta može sad liniću i državi ...on je uzo svoje što si je zacrtao od nas i točka ...pa možemo se mi j.... a ne udruživat i istjerati pravdu ...pre jadni smo mi moj đuro..ili?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 9/4/2014, 11:09

Malo prije sam došao iz Nove Gradiške , gledam desetke sela , u jednom dvorištu vidim nekoliko kokoša , a pokraj jednog preko 100 gusaka .

U mnogim dvorištima ošišana trava , nisam vidio ni jednu mačku ni jednog psa .
Uljana repica u cvatu , žito negdje dobro , a negdje žuto , ječam dobar .
Moguće aktivnosti udruga i HPK , propisane su zakonom i Ustavom !
Udruga OPG Hrvatske - Život , pokušati će inicirati bitne promjene u poljoprivredi , koje moraju odraditi zastupnici i lokalna vlast .
Ne može pojedinac organizirati iskorištavanje poljoprivrednog zemljišta na nivou države !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 12/4/2014, 19:27

Iza nedjelje predstavnici udruge OPG Hrvatske - Život , imati će sastanak . Dio posla odrađujemo ja i gospođa Ružica u smislu analize i prijedloga donošenja nužnih zakona za bitne pomake u poljoprivredi u korist OPG .
Temeljem Ustava , udruga OPG Hrvatke , ići će sa prijedlogom Ustavnim predlagateljima zakona - Vladi - nekim ministarstvima , zastupnicima Hrvatskog sabora , sa prijedlogom da se imenuje POVJERENSTVO iz redova Ustavnih predlagatelja zakona i CIVILNOG sektora , za pisanje prijedloga zakona !

Što će odlučiti ustavni predlagatelji zakona ?

Sa ustavne strane dovoljno je JEDAN zastupnik da uputi prijedloge zakona predsjedniku Sabora , da brani prijedlog prilikom rasprave , prima prijedloge nadopune članka itd .


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 12/4/2014, 23:14

Jedan zastupnik da uputi prijedlog,ali većina odlučuje.Od sadašnje većine prolazimo ko bosi po trnju.Nema tu nikakve šanse da ovi naprave nešto za mali OPG,jer već je rečeno da smo mi paraziti,a interes Todorića je interes vlade.Živi bili pa vidjeli.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 13/4/2014, 06:35

opg biotrava je napisao/la:Jedan zastupnik da uputi prijedlog,ali većina odlučuje.Od sadašnje većine prolazimo ko bosi po trnju.Nema tu nikakve šanse da ovi naprave nešto za mali OPG,jer već je rečeno da smo mi paraziti,a interes Todorića je interes vlade.Živi bili pa vidjeli.

Iznio sam ovaj podatak u smislu Ustava ;

Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada RH ,.

- Predlagatelj je obvezan izvjestiti predsjednika Sabora , tko će u radnim tijelima i Saboru davati obaviještenja i objašnjenja , odnosno potrebna obrazloženja o podnesenom prijedlogu zakona !

1. Prijedlog Ustavnim predlagateljima zakona da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona ,
2. Prijedlog će biti da u Povjerenstvu budu i predstavnici civilnog sektora , a to znači i iz udruge OPG Hrvatske ,
3. Javna rasprava ,
4.Upućivanje prijedloga zakona predsjedniku Sabora u postupak donošenja ,
5 . prijedlog OPG Hrvatske je da zastupnici svojom odlukom raspišu referendum o prijedlozima zakona za vrijeme izbora za Predsjednika RH - da se smanje troškovi ,

- u napisanom konceptu prijedloga Zakona i Strategije razvoja poljoprivrede , za Todorića i manje Todoriće ; zakup do 30 g. oko postojećih farmi , ribnjaci , veće plantaže ,
- za OPG - prodaja do 50 ha
- za privatno - moramo rješiti tko može kupti poljoprivredno zemljište , tko OPG - sada ako u selu X ima 200 parcela - po 1 može kupiti svaki državljanin RH , sada ako netko ima OPG 10 ha sa 10 parcela - po 1 parcelu može kupiti svaki ministar

-na sastanku sa zastupnikom Hrvatskih laburista , gospođa Ružica i ja rekli smo da se oko poljoprivrednih zakona mora postići dogovor svih zastupnika jer se radi o DRŽAVNOM projektu koji bi se realizirao neovisno tko bi bio na vlasti .
- sada svaki ministar poljoprivrede i Vlada vrši promašene eksperimente sa zakonom za državnu zemlju , o privatnoj šute !
- za očekivati je da će biti otpora

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 16/4/2014, 06:25

Sutra dio članova OPG Hrvatske - Život , imamo sastanak u Kutjevu .

Ja sam odradio traženo , izvršio analizu postojećeg zakonodavstva , analizirao Ustav , Članak 5 , stavak 1 : U RH zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom , a ostali propisi s Ustavom i sa zakonom .

Slijedom više članaka Ustava , mogu se napisati više ključnih zakona za poljoprivredu .

Prijedlog će biti Ustavnim predlagateljima zakona , da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona iz redova Ustavnih predlagatelja i civilnog sektora !
Kakvu će odluku donijeti Ustavni predlagatelji zakona ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 17/4/2014, 17:41

Na sastanku u Kutjevu danas je odlučeno da se Ustavnim predlagateljima zakona predloži da se do 1. 6. 14 . imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za strategiju razvoja poljoprivrede , iz redova političara i civilnog sektora .

Predlažemo da 100 % od prenamjene poljoprivrednog zemljišta u građevinsko i 50 % od državnog ide u Fond za razvoj poljoprivrede .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by krizic 17/4/2014, 21:10

Ako prezident ima samo dva mandata,zašto saborski zastupnik isto ne bi bio pod tim zakonom,ne bi u jednoj stranci vrtio se isti glupi kadar,isplivali bi ljudi bolji,kvalitetniji.Četvrt stoljeća jednog političara ne slušaju ni njegova djeca,a ovi su nama pojeli sve živce.PA kome trebaš čovječe,nemaš pojma...zaustavili su točak koji se kretao čak i kod"KRAĐE",60% manja ulaganja,ko može točak pokrenuti..potrošnju,kome ću proizvodit,love nema,kad si sve zaustavio..Tri babe bi znale napravit poveznicu zeleno-plavo,ovima to je samo"tržišna politika".Pa ajd da vidimo dokle će.Dobra je ovo zamisao o udruženju ali sluha kod ove vlasti nema,nećemo imat kome prodati,vidjet ćeš ,i prošla g. je bila kaos i kod onih otkupljivača u koje imaš povjerenje.Ovdje jedna bobica grožđa nije isplaćena,jabuka,višnja od prošle god.krumpir,.To je naša"trž.polit."Đuro.

krizic

Broj postova : 157
Lokacija : brestovac
Registriran : 30.12.2012
25


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 18/4/2014, 03:47

krizic je napisao/la:Ako prezident ima samo dva mandata,zašto saborski zastupnik isto ne bi bio pod tim zakonom,ne bi u jednoj stranci vrtio se isti glupi kadar,isplivali bi ljudi bolji,kvalitetniji.Četvrt stoljeća jednog političara ne slušaju ni njegova djeca,a ovi su nama pojeli sve živce.PA kome trebaš čovječe,nemaš pojma...zaustavili su točak koji se kretao čak i kod"KRAĐE",60% manja ulaganja,ko može točak pokrenuti..potrošnju,kome ću proizvodit,love nema,kad si sve zaustavio..Tri babe bi znale napravit poveznicu zeleno-plavo,ovima to je samo"tržišna politika".Pa ajd da vidimo dokle će.Dobra je ovo zamisao o udruženju ali sluha kod ove vlasti nema,nećemo imat kome prodati,vidjet ćeš ,i prošla g. je bila kaos i kod onih otkupljivača u koje imaš povjerenje.Ovdje jedna bobica grožđa nije isplaćena,jabuka,višnja od prošle god.krumpir,.To je naša"trž.polit."Đuro.
Ismijavao sam > izborni > zakon , jer su to izbori bez izbora .
Bio je jedno vrijeme dvostruki izbor direktan ;

1. Zaran Milanović ,
2. Tomislav Karamarko
- bira se koji osvoji najviše glasova
- Izbor putem lista
1. HDZ - prvi na listi vječiti Šeks i tako je stanje .

Prema tima koje narod nije izabrao , ići će se pismenim putem i prijedlogom .
Ako se ogluše , moj je stav da više ne vrijedi gubiti vrijeme !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 25/4/2014, 18:23

Danas je na Agrokubu iznesen članak da je udruga OPG Hrvatske - Život , uputila ustavnim predlagateljima da se napišu prijedlozi 5 ključnih zakona za razvoj poljoprivrede !

To je Ustavna mogućnost koju koristi udrga OPG .
Istu mogućnost mogu iskoristiti ostale udruge i HPK ! Mora nas puno više dići glas za ključne promjene !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by deere power 25/4/2014, 20:19

svih 5 zakona se odnose na zemlju, glupost totalna, sta sa selima di je zemlja prodana i sa selima di nema državne zemlje, radite nesto totalno nepotrebno sto se tice jako malo seljaka, zato ne nemate podrške jer svako vuče vodu na svoj mlin i zaboli ga za drugog, jos jedna udurga koja ce brzo bit zaboravljena ko i 1000 prije nje
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 25/4/2014, 21:02

deere power je napisao/la:svih 5 zakona se odnose na zemlju, glupost totalna, sta sa selima di je zemlja prodana i sa selima di nema državne zemlje, radite nesto totalno nepotrebno sto se tice jako malo seljaka, zato ne nemate podrške jer svako vuče vodu na svoj mlin i zaboli ga za drugog, jos jedna udurga koja ce brzo bit zaboravljena ko i 1000 prije nje

1. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - novi za državnu i privatnu ,
2. Zakon o nasljeđivanju ,
3. Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela ,
4. Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede - osnivanje Agro banke ,
5 . Zakon o navodnjavanju

Sve su to temeljni Zakoni za Strategiju razvoja poljoprivrede RH !

- Ova će udruga biti zapamćena po prijedlogu povjesnih zakona , ako se nađe Ustavni predlagatelj zakona !
- Ako ostane ovakvo stanje onda hrvatska poljoprivreda nema budućnosti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 8 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.