AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Stranica 7 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 27/3/2014, 18:40

U Velikoj Kopanici bio je zastupnik Hrvatskih laburista , gospodin Nikola Vuljanić i više predstavnika te stranke !

O svim problemima otvoreno

Predstavnici OPG Hrvatske - Život i članovi Laburista , o svim problemima u poljoprivredi razgovarali su otvoreno ; uvoz , veliki ulazni troškovi proizvodnje ,o precjenjenoj kuni , o zemljišnim zakonima , a posebno o sadašnjem za državnu zemlju koji je pisan na štetu OPG .

Hrvatski laburisti voljni su da budu predlagatelji nužnih zakona !
Ustav ne brani i ostalim zastupnicima da zajedno upute povijesne prijedloge zakona za OPG u postupak donošenja !

Preporuka je Laburista da se pokrene kampanja , informativnog , obrazovnog tipa prema javnosti u smislu OPG i ljudi koji pošteno rade zemlju , a nasuprot onih koji su sa terencima dolazili na prosvjede i sa debelim zlatnim lancima oko vrata , a koje su onda mediji servirali javnosti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 27/3/2014, 19:07

Nekad davno.Nedugo poslje osnivanja tih istih Laburista,igrom slučaja našao sam se u toj stranci.Hvala Bogu nisam bio dugo. Prilikom jednog sastanka predstavnika OBŽ bio je i sam Lesar. Tada sam mu ja ukazivao na problematiku poljoprivrede i sela. Tada je on kao neka nova stranka trebala i članove i glasača. Tada je on samo na to mahao rukom i trabuljao o nečem desetom. Sada kada dolaze izbori i oni se zagrijali za selo i poljoprivredu.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 27/3/2014, 19:34

Zvona je napisao/la:Nekad davno.Nedugo poslje osnivanja tih istih Laburista,igrom slučaja našao sam se u toj stranci.Hvala Bogu nisam bio dugo. Prilikom jednog sastanka predstavnika OBŽ bio je i sam Lesar. Tada sam mu ja ukazivao na problematiku poljoprivrede i sela. Tada je on kao neka nova stranka trebala i članove i glasača. Tada je on samo na to mahao rukom i trabuljao o nečem desetom. Sada kada dolaze izbori i oni se zagrijali za selo i poljoprivredu.

U Ustavu su opisani mogući poslovi zastupnika Hrvatskog Sabora .
Sa svima koji imaju zastupnike u Saboru , a koji to žele treba obaviti razgovor !
Ja ne pripadam ni jednoj partiji , imam status člana udruge zaduženog za prijedloge zakona .
Danas sam na korektan način rekao da se moraju donijeti povijesni zakoni za OPG i hrvatsku poljoprivredu , da se oko toga u Saboru treba postići koncezus !
Stav je da se napišu prijedlozi zakona i upute u postupak donošenja .


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by aaa11 28/3/2014, 11:24

Ma taj Lesar je u politici već 100 godina kao i mnogi i samo sere gluposti.
On i slični njemu njih 99% su ništkoristi. Samo troše naš novac!

aaa11

Broj postova : 87
Lokacija : zagreb
Registriran : 25.11.2012
0


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/3/2014, 15:15

aaa11 je napisao/la:Ma taj Lesar je u politici već 100 godina kao i mnogi i samo sere gluposti.
On i slični njemu njih 99% su ništkoristi. Samo troše naš novac!
Gospodin Lesar predsjednik je parlamentarne stranke u Saboru RH , imaju zastupnika u parlamentu EU .

U Hrvatskoj na temelju Ustava članak 85 ; Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada Republike Hrvatske .

Članak 81
Hrvatski sabor ;

- odlučuje o promjeni Ustava ,
- donosi zakone

Temeljem članka 87 stavak 1 Hrvatski sabor može raspisati referendum o prijedlogu Ustava , o prijedlogu zakona itd .

To su dio opisanih poslova i mogućnosti zastupnika !

Koje su mogućnosti udruga , HPK i ostalog civilnog sektora ?

U direktnim razgovorima , rekli smo što imamo sa zakonske strane na štetu OPG , o velikim ulaznim troškovima , o previsokom PDV 25 % , o prevelikom i namjernom uvozu poljoprivrednih proizvoda itd .

Hrvatski laburisti izrazili su želju da upute zakone u postupak donošenja , a to znače da ih i brane !
Članak 85 Ustava NE brani da svi ili većina klubova zastupnika budu predlagatelji zakona .
U Saboru ima 11 klubova zastupnika i sa njima se mora razgovarati , ako se žele dugoročne pozitivne promjene u poljoprivredi !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by SteveO 28/3/2014, 19:36

Al ga Đuro taslači, jedno te isto već 6 mjeseci, čisti copy&paste.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by aaa11 28/3/2014, 19:38

Đuro sa takvim pisanjem nikuda nećeš stići.

To se nikome ne da čitati kada vidi tvoju poruku.
I što je najgore od svega u svim tvojim postovima 90% istih je rečenica.

Ne kažem ja da ti možda nisi u pravu, ali to ponavljanje je katastrofa!

aaa11

Broj postova : 87
Lokacija : zagreb
Registriran : 25.11.2012
0


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 28/3/2014, 20:17

Zbilja sam si dao truda da pokušam sa njim argumentirano komunucirat,ali on ne odgovara na primjedbe,nego samo po svojim šablonima.Nemam više živaca,jednostavno ignoriram.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 28/3/2014, 22:06

opg biotrava je napisao/la:Zbilja sam si dao truda da pokušam sa njim argumentirano komunucirat,ali on ne odgovara na primjedbe,nego samo po svojim šablonima.Nemam više živaca,jednostavno ignoriram.

Prijedlog zakona sadrži ;
- ustavnu osnovu za donošenje zakona ,
-ocjenu stanja i osnovna pitanja koja se trebaju urediti zakonom te POSLJEDICE koje će donošenjem zakona proisteći ,
- tekst odredbi važećeg zakona koje se mijenjaju , odnosno dopunjuju , ako se predlaže izmjena ili dopuna zakona itd .

Postupak donošenja zakona ;
- Ustavni predlagatelj 1 ili više njih , prijedlog zakona dostavlja predsjedniku Sabora itd ,
Da li smo za postojeća zakonska rješenja ili smo za povijesne promjene nužne za poljoprivredu i OPG ?

Koji su to nužni zakoni za poljoprivredu ?

1. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - novi za privatno i državno ,
2. Zakon o nasljeđivanju ,
3. Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela ,
4. Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede - osnivanje Agro banke ,
5. Zakon o navodnjavanju

Članak 5 , stavak 1 Ustava RH ; U Republici Hrvatskoj zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom , a ostali propisi i s Ustavom i zakonom .

Slijedom ovoga , vidim da na temelju članaka 2, 48 , 49 , 50 , 52 , 135 se mogu napisati prijedlozi naslovljenih 5 zakona .
Člankom 87 Ustava o prijedlozima zakona možemo odlučiti putem referenduma .
Moj posao , gospođe Ružice u ime OPG Hrvatske - Život je , da analiziramo što imamo i predložimo zakonska rješenja , a Udruga OPG - Hrvatske da traži ustavnog predlagatelja zakona !

opg biotrava i ostali vlasnici PRIVATNE zemlje , koji prijedlog zakona želite da analiziramo i POSLJEDICE donošenja novih ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 29/3/2014, 11:27

Što ste zapeli sa zakonom o nasljeđivanju?Tražite podršku,a iritirate ljude.Rekao sam da su svi sa kojima sam pričao apsolutno protiv toga,jer je to toliko nebitno za razvoj poljoprivrede.Napravite vi sebi taj zakon u Levanjskoj Varoši,a ostale pustite na miru.Pročitajte malo unazad pa ćete vidjet koje su stvari bitne,neću se ponavljat.Rasteraćete i ono malo ljudi koji su imali volje podržati vašu udrugu.Rekao sam da više neću komentirati,ali eto... bangehead

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 29/3/2014, 17:02

opg biotrava je napisao/la:Što ste zapeli sa zakonom o nasljeđivanju?Tražite podršku,a iritirate ljude.Rekao sam da su svi sa kojima sam pričao apsolutno protiv toga,jer je to toliko nebitno za razvoj poljoprivrede.Napravite vi sebi taj zakon u Levanjskoj Varoši,a ostale pustite na miru.Pročitajte malo unazad pa ćete vidjet koje su stvari bitne,neću se ponavljat.Rasteraćete i ono malo ljudi koji su imali volje podržati vašu udrugu.Rekao sam da više neću komentirati,ali eto... bangehead

Vi možete pisati što hoćete , ali Vi ništa ne predlažete . Levanjska Varoš je selo u brdskoj Slavoniji i sjedište općine . Tu nemam zemlju .

Svi sa kojima ste Vi razgovarali mogu me slobodno nazvati , da ne troše novce za 11888 , moj kućni broj je 035 - 462 004 !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2014, 05:36

[quote="Đuro Japarić"]
opg biotrava je napisao/la:Zbilja sam si dao truda da pokušam sa njim argumentirano komunucirat,ali on ne odgovara na primjedbe,nego samo po svojim šablonima.Nemam više živaca,jednostavno ignoriram.

Prijedlog zakona sadrži ;
- ustavnu osnovu za donošenje zakona ,
-ocjenu stanja i osnovna pitanja koja se trebaju urediti zakonom te POSLJEDICE koje će donošenjem zakona proisteći ,
- tekst odredbi važećeg zakona koje se mijenjaju , odnosno dopunjuju , ako se predlaže izmjena ili dopuna zakona itd .

Postupak donošenja zakona ;
- Ustavni predlagatelj 1 ili više njih , prijedlog zakona dostavlja predsjedniku Sabora itd ,
Da li smo za postojeća zakonska rješenja ili smo za povijesne promjene nužne za poljoprivredu i OPG ?

Koji su to nužni zakoni za poljoprivredu ?

1. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - novi za privatno i državno ,
2. Zakon o nasljeđivanju ,
3. Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela ,
4. Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede - osnivanje Agro banke ,
5. Zakon o navodnjavanju

Članak 5 , stavak 1 Ustava RH ; U Republici Hrvatskoj zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom , a ostali propisi i s Ustavom i zakonom .

Slijedom ovoga , vidim da na temelju članaka 2, 48 , 49 , 50 , 52 , 135 se mogu napisati prijedlozi naslovljenih 5 zakona .
Člankom 87 Ustava o prijedlozima zakona možemo odlučiti putem referenduma .
Moj posao , gospođe Ružice u ime OPG Hrvatske - Život je , da analiziramo što imamo i predložimo zakonska rješenja , a Udruga OPG - Hrvatske da traži ustavnog predlagatelja zakona !

opg biotrava i ostali vlasnici PRIVATNE zemlje , koji prijedlog zakona želite da analiziramo i POSLJEDICE donošenja novih ?
[/quote

ŠTO IMAMO ;

1. OPG 860 195 ha sa 1 918 358 parcela , prosjek 4, 3 parcele po OPG , prosječna veličina parcele 0, 45 ha

iznad 1500ha 22 gospodarstva sa 91 860 ha ,
- 100 - 1500 ha , 653 gospodarstva sa 149 047 ha ,
- 20- 100 ha 6060 gospodarstva sa 238 654 ha ,
- 3 - 20 ha , 63 707 sa 424 719 ha ,
do 3 ha 120 230 gospodarstva , sa 103 680 ha

U 40 godina ugasila se 204 842 poljoprivredna domaćinstva ,
Popis 2011 - 119 IZUMRLIH SELA

- Koliko zemlje privatne i državne nije u UPISNIKU ?

1. Što bi dobili sa Hrvatskim zakonom o nasljeđivanju , a protiv kojeg je opg biotrava ?
- natjerali bi se nasljednici da u iseljeničkoj državi pokrenu ostavinski postupak u roku 6 mjeseci ,
- spriječilo bi se površinsko smanjenje imanja i povećanje broja vlasnika zemlje - a to znači i USITNJAVANJE gospodarstva ,

2. Što bi dobili sa NOVIM Zakonom o poljoprivrednom zemljištu ?
- prodaja OPG državnog do 50 ha ,
- tko može kupiti privatnu zemlju - sada svaki građanin može kupiti po 1 poljoprivrednu parcelu u svakom selu ! Tko može kupiti OPG ?
- posebni članci za napuštena i demografski ugrožena sela

3. Što bi dobili novim Zakonom o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela ?

- pojeftinili bi se i ubrzali svi poslovi vezani za zemlju , a posebno za poljoprivredu ,

4 . POLITIČARI i neki iz civilnog sektora TUPE o okrupnjavanju zemlje , a nisu definirali što im to znači i NISU UKINULI zakone iz BEOGRADA koji omogućavaju USITNJAVANJE !

- ŠTO se može za 2 - 3 godine ?

- izvršiti okrupnjavanje velikog broja privatnih i državnih parcela , srediti stanje vlasništva za privatno i državno , prodati podosta privatnog i državnog

- Što se može za 10 - 15 godina ?

- Otkupiti ili uzeti u zakup privatnu zemlju izumirućih staračkih imanja i onih koji zemlju ne budu htjeli ili mogli obrađivati ,
- vratiti život u većinu izumrlih sela sa izgradnjom 2 - 5 OPG - ovisno o površini zemlje sela i vrsti proizvodnje ,

OVO je prijedlog nasuprot ; modela Austro - Ugarske , Beograda i Zagreba 1918 - 2014 , a čije rezultate vidite svatko u svojem selu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by stanar 30/3/2014, 08:38

prvo što država treba napraviti jeste komasacija bez nje ništa a ovi što su otišli u ameriku kanadu argentinu a imaju male parcele od po 20 vlasnika treba nekim zakonom natjerati da se pobrinu o svome zemljištu dali nekom odlukom koja bi trebala trajati ajmo reći 5 godina pa ako se ne jave jednostavno oduzeti zemlju ili neka se dogovore o nekoj prodaji onome tko to radi agro banka da burza da i to je to poraditi na kontroli uvoza jer nema više pdv-a na uvoz odnosno carina znači država ima jedino korist od nas odnosno našega pdv-a
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2014, 09:04

stanar je napisao/la:prvo što država treba napraviti jeste komasacija bez nje ništa a ovi što su otišli u ameriku kanadu argentinu a imaju male parcele od po 20 vlasnika treba nekim zakonom natjerati da se pobrinu o svome zemljištu dali nekom odlukom koja bi trebala trajati ajmo reći 5 godina pa ako se ne jave jednostavno oduzeti zemlju ili neka se dogovore o nekoj prodaji onome tko to radi agro banka da burza da i to je to poraditi na kontroli uvoza jer nema više pdv-a na uvoz odnosno carina znači država ima jedino korist od nas odnosno našega pdv-a
Iz SAD moramo preuzeti dio njihovog modela u iseljeničkoj državi kao što je RH ; nasljednici moraju pokrenuti ostavinski postupak u roku 6 mjeseci od smrti vlasnika . Ako ga ne pokrenu smatra se da ih nasljedstvo ne zanima i ono postaje imovina SAD . Sa ovim modelom jasno je i moguće rješenje u RH !

Za okrupnjavanje parcela - znači površinsko spajanje 2 ili više parcela istog vlasnika u jednu novu !

U ovom cilju prijedloge bi za RH ,davale lokalne vlasti - sada NEMA rješenja !

-Kupnja susjednih privatnih i državnih - ukinuti sada promašeni 1ha za državnu  - jučer mi je poznanik rekao , koji želi kupiti nekoliko susjednih državnih parcela većih od 1 ha da je razgovarao sa predsjednikom saborskog Odbora za poljoprivredu ( iz HDZ je ) , smatra ovaj uvjet do 1 ha promašaj , preporuča da se veće uzmu u zakup da se ima POSLIJE prednost kod kupnje - jer MISLE mijenjati Zakon - jasno ako HDZ bude došao na vlast !

- zamjena privatno za državno - sada postoji mogućnost ali uz hrpu papira ,

- zamjena privatno za privatno - ugovorom uz minimalnu taksu za prijavu + riješiti ako su parcele različite površine naprimjer + 15 % da se onda plati minimalni porez

- komasacija

Opisano bi se ugradilo u NOVi Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela  +

- kako pojeftiniti u katastru RH u gruntovnici na kralju Petru ?

Sada RH može platiti zemljišno - knjižni ispravak koji košta više od parcele !
Radili smo slično udruga kojoj sam bio predsjednik za RH ; u katastru RH u grontovnici Polak Bernad i Polak Izrael , koji su u Kraljevini Jugoslaviji živjeli u Senti ! Zvao sam opštinu Senta ( Republika Srbija ) za dokaz o smrti braće , rekli su da nije kod njih ! Inače se 105 parcela u gruntovnici vodi na njima !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 30/3/2014, 14:34

Odrediti vremenski rok za pokretanje ostavinskih rasprava.Tražiti novu referentnu godinu kako bi se takva privatna zemlja i državna koja nije dodjeljena mogla staviti u sustav poticaja.Tražiti izmjene zakona o državnoj zemlji koji je diskriminirajući za OPG-ove.Tražiti da državne agencije rade svoj posao i onemoguće monopoliziranje tržišta od strane nekolicine(Todorić,Pipunić..sjetimo se kako su Todorića opalili po džepu u Srbiji),da strogo kontroliraju uvoz svega i svačega.Osnivanje burze i Agrobanke.Takve ili sl. pretpostavke će rezultirati razvojem, a ne nekakve matematičke statistike.Veličina posjeda pojedinog OPG raste svake godine,jer je to nužnost opstanka,a ne nekakve direktive.Zato tvrdim da onaj koji hoće raditi,taj će i povećavat zemlju,a onaj koji neće ili nemože će rasprodavat.Zar nije glupost da mogu svoju zemlju rasprodat destorici kupaca,a ne mogu prepisat sinovima.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2014, 15:59

opg biotrava , hvala za napisano !
Jasno ste iznijeli i Vi dio poznatih rješenja , ali i dobronamjernih savjeta !
- u napisanom konceptu prijedloga Zakona ; prdlažemo da se raspolaganje sa državnim zemljištem spusti na županijsku razinu kako bi se ubrzale i pojeftinile sve radnje vezane za državnu zemlju .

Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede - osnivanje Agro banke

- jasno je da bez najpovoljnijih kredita nije moguće ništa bitno mijenjati . Prijedlog sve od prenamjene poljoprivrednog u građevinsko zemljište , 50 % od prodaje i zakupa državnog + OSTALI zakonski izvori
- pitao sam EU parlamentarca da li bi u ovaj Fond mogli dobiti povoljno novac iz EU ?
Nije nam odgovorio !

Ustavna mogućnost ;
Člankom 46 Ustava , Udruga OPG Hrvatske - Život , mora se obratiti ustavnim predlagateljima zakona , da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona ,

-Iz Poslovnika Sabora ; Prilikom obrazlaganja nužnosti donošenja zakona , predlagatelj se može pozvati i na predstavke i prijedloge koje , u skladu s Ustavom RH , imaju pravo podnositi građani državnim i drugim javnim tijelima , a u svom sadržaju ukazuju na potrebu donošenja ili izmjene pojedinog zkona .

- Jučer sam se čuo sa ljudima iz nekoliko udruga i HPK !

Ustav NE brani da dogovorno većina udruga i HPK idu prema Vladi i zastupnicima !

Neki bi čekali izbore i novu Vladu !
Pitao sam ih ima li Karamarko spremne napisane prijedloge zakona ?

NE moramo ČEKATI izbore , moramo koristiti Ustavne i zakonske mogućnosti , i u tom će smislu udruga OPG Hrvatske - Život ići prema vladajućim i opoziciji jer se TRAŽE rješenja za hrvatsku poljoprivredu koja bi se mogla početi rješavati za ove Vlade , a nastavila bi slijedeća vlast NEOVISNO tko će dobiti povjerenje birača !







Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 30/3/2014, 18:14

E ovako i ja sam rekao za gosp.Đuru da udara i piše bez veze.Odnosno da samo prepisuje zakone.No nedavno sam čuo jako pohvalne riječi za njega.Tako da povlačim ona svoja pisanja. I gosp.Đuro samo naprijed,takvih ljudi bi trebalo biti malo više koji svoje vrijeme i trud daju za druge. Kada uhvatim vremena čujemo se.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2014, 19:39

Zvona je napisao/la:E ovako i ja sam rekao za gosp.Đuru da udara i piše bez veze.Odnosno da samo prepisuje zakone.No nedavno sam čuo jako pohvalne riječi za njega.Tako da povlačim ona svoja pisanja. I gosp.Đuro samo naprijed,takvih ljudi bi trebalo biti malo više koji svoje vrijeme i trud daju za druge. Kada uhvatim vremena čujemo se.

Ne prepisujem ništa , već analiziram što možemo napraviti na temelju Ustava RH !

FUNDATION OPEN SOCIETY INSTTITUTE , Zug . Švicarska ( u daljnjem tekstu Donator )

i

Udruga kojoj sam bio predsjednik , sklapaju Ugovor o donaciji

radi relizaciji slijedećeg projekta :

KOMUNIKACIJA SA GRAĐANIMA

Sada Udruga hrvatskih OPG - Život , mora komunicirati sa građanima RH , u smislu promjena javnosti prema poljoprivredi , u smislu nužnih zakonskih POVIJESNIH promjena !

Isključivo kao poznavatelj problema želim pomoći !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 1/4/2014, 18:21

Zvali su me danas sa Radio Osijeka , da 9. 4 . budem u emisiji u kojoj bi bila i ravnateljica Agencije za poljoprivredno zemljište , dogovoreno je da me nazovu u četvrtak .

Zakon o poljoprivrednom zemljištu , članak 28 i članak 76 , neobvezujući je za lokalnu vlast u smislu da dostavlja Agenciji dokumentaciju za raspisivanje natječaja za zakup !

Člankom 28 , stavak 3 , seljak može sam sakupljati dokumentaciju , ako ne prođe na natječaju nitko mu ne plaća troškove !

Člankom 50 , seljak 1 , RH 2 , seljak 2 , jedan od 2 seljaka može sakupiti 3 dokumenta i 7 očitovanja za prodaju RH 2 do 1 ha , ako je to odradio seljak 1 , a veću ponudu ponudi seljak 2 , nitko seljaku 1 neće nadoknaditi troškove i izgubljeno vrijeme .

Gospodarski program , napisan je na štetu OPG !

Zamoli bih Vas za primjedbe , jer mislim odvojiti dio vremena i novca obitelji i otići u Osijek da dio javnosti zna istinu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by bećar 2/4/2014, 00:13

Đuro, svaka čast na trudu!

Gore navedeno su ajmo reć i krucijalni problemi novog zakona, tj po meni najveći je u biti stavljanje obiteljskih gospodarstva, tj manjih fizičkih osoba u drugi plan dok će megalomani postati još veći zahvaljujući istom ( ne postoje nikakva ograničenja za broj hektara ).
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 2/4/2014, 07:09

bećar je napisao/la:Đuro, svaka čast na trudu!

Gore navedeno su ajmo reć i krucijalni problemi novog zakona, tj po meni najveći je u biti stavljanje obiteljskih gospodarstva, tj manjih fizičkih osoba u drugi plan dok će megalomani postati još veći zahvaljujući istom ( ne postoje nikakva ograničenja za broj hektara ).

Upravo sam napisao za FAX ; PRILOZI ZA PLANIRANU EMISIJU 9. 4. 14

Kao član udruge OPG Hrvatske - Život , želim se odazvati Vašem pozivu i doći u emisiju - dostavljam novinarki dio članaka Zakona i dopis od Agencije kojeg sam dobio sa potpisom ravnateljice !
Rekla mi je novinarka da je emisija u 9 i da će SLUŠATELJI moći POSTAVLJATI pitanja ! Maksimalno ću , ako budem u emisiji , odgovarati kratko i REĆI istinu sa NUŽNIM izmjenama Zakona u KORIST OPG !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by SteveO 2/4/2014, 20:06

Da, upravo su kriteriji najveci problem jer se ogromni bodovi daju ekonomijama koje imaju sjemensku proizvodnji, pogotovo one sa preko 120 ili 150 hektara sjemenske robe, otkad je to prioritet u Hrvatskoj, da Zito i njima slicni pokupe svu mogucu zemlju koja je jos ostala ? Kao i program u kojem treba rec koliko ce se novih zaposlit, bas su uporni da OPG ne dobije nista, ja ne znam kakvi su to sadisti u saboru i koliko im treba zatvorenih OPGova i prijavljenih novih nezaposlenih na drzavnim jaslama. Katastrofa.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 2/4/2014, 20:28

SteveO je napisao/la:Da, upravo su kriteriji najveci problem jer se ogromni bodovi daju ekonomijama koje imaju sjemensku proizvodnji, pogotovo one sa preko 120 ili 150 hektara sjemenske robe, otkad je to prioritet u Hrvatskoj, da Zito i njima slicni pokupe svu mogucu zemlju koja je jos ostala ? Kao i program u kojem treba rec koliko ce se novih zaposlit, bas su uporni da OPG ne dobije nista, ja ne znam kakvi su to sadisti u saboru i koliko im treba zatvorenih OPGova i prijavljenih novih nezaposlenih na drzavnim jaslama. Katastrofa.

Malo prije mi je Laslo rekao da je emisija planirana u nedjelju 6 . 4. , dao mi je broj od novinarke , danas sam joj Faksom poslao dio članaka Zakona i odgovor od Agencije .
Jakovina je htio doći na imanje Laslu , ali Laslo nije na to pristao !

U konceptu prijedloga Zakona koje pripremamo išli bi da se OPG - proda do 50 ha državne zemlje , jer je zakup montiran prema > velikim > koji su posljedica kmetstva i plemića u Austro - Ugarskoj !

Moraju se donijeti povijesne odluke u interesu OPG !
U Saboru su većina dizači ruku kada je Vlada predlagatelj zakona , a opozicija je na platnom spisku poreznih obveznika !
Hvala za napisano !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Fidelito 3/4/2014, 07:44

Jakovina je htio doći na imanje Laslu , ali Laslo nije na to pristao !

Jel se to bliže neki izbori da nam se ministar ustrčao po selu....? Mislim moglo bi biti samo radi EU parlamentarnih izbora, tu je ministar osobno zainteresiran... ... da mu supruga ne ode na put.  Very Happy 

E sada mi bi mu kao pravi prijatelji, na koje se uvijek može računati, trebali pomoći da se to i realizira. S obzirom da nam je uvije pružao podršku i mi bi njega sada trebali 'podržati'. Vratiti uslugu.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2014, 08:46

Fidelito je napisao/la:
Jakovina je htio doći na imanje Laslu , ali Laslo nije na to pristao !

Jel se to bliže neki izbori da nam se ministar ustrčao po selu....? Mislim moglo bi biti samo radi EU parlamentarnih izbora, tu je ministar osobno zainteresiran... ... da mu supruga ne ode na put.  Very Happy 

E sada mi bi mu kao pravi prijatelji, na koje se uvijek može računati, trebali pomoći da se to i realizira. S obzirom da nam je uvije pružao podršku i mi bi njega sada trebali 'podržati'. Vratiti uslugu.

Ovu godinu UN je proglasio , godinom malih OPG , pa je Jakovina najavio da će doći na nekoliko OPG !
Ostale razloge , ti si Fidelito definirao .

Danas sam razgovarao sa nivinarkom Radio Osijek - Hrvatski radio - emisija je u nedjelju u 9 , još neke stvari dogovara , isto hvali novu ljbaznost i administracije , da li će tako biti trajno ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 7 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.