AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Stranica 1 / 12. 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 10/1/2014, 17:36

Pozivaju se svi zainteresirani na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koja će se održati u subotu 25. siječnja 2014. godine u Velikoj Kopanici s početkom u 11.00 sati. Osnivačka skupština održat će se u prostorijama Društvenog doma, ulica Vladimira Nazora 1.
Udruženje obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Hrvatske zalaže se za obnovu hrvatskog sela koje će se temeljiti na obiteljskom gospodarstvu kao ključnoj kategoriji gospodarskog rasta, ali i kao jamcu brige za očuvanje okoliša, razvoj ruralne infrastrukture, prostornu sigurnost te očuvanje tradicijskog identiteta ljudi i krajolika na našim prostorima.
Prioritetna zadaća naše poljoprivredne politike mora biti da se Hrvatsku oslobodi katastrofalne prehrambene ovisnosti, koja se sve više iskazuje kao jedno od najozbiljnijih žarišta nestabilnosti gospodarskih odnosa naše zemlje s inozemstvom. Također, važnost gospodarskog udruživanja obiteljskih gospodarstava kako bi ona u svom poslovanju ostvarila povoljnije tržišne uvjete, specijalizirani sustav povoljnijeg kreditiranja po uzoru na zemlje EU (Agrarna banka), pružanje potpore mladim poljoprivrednicima, njihovoj stručnoj i poslovnoj izobrazbi te pomoć ostvarivanju njihovih ambicija temelj su budućeg djelovanja ovog Udruženja.
Članom osnivačke skupštine (i članom Udruženja) postaje svaki pristupnik koji prije početka skupštine ispuni pristupnicu i uplati članarinu u iznosu od 100,00 KN, a za što će dobiti valjanu potvrdu (Uplatinicu) od strane inicijativnog odbora Udruge.
Po završetku skupštine održat će se tiskovna konferencija za predstavnike medija s početkom u 14.00 sati.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by johndeere_7810 10/1/2014, 18:02

samo se nadam da neće bit isto kao i sa onom "burzom-agro " !

johndeere_7810

Broj postova : 159
God : 40
Lokacija : županja
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 14.01.2013
3


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 10/1/2014, 18:38

Zvona je napisao/la:Pozivaju se svi zainteresirani na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koja će se održati u subotu 25. siječnja 2014. godine u Velikoj Kopanici s početkom u 11.00 sati. Osnivačka skupština održat će se u prostorijama Društvenog doma, ulica Vladimira Nazora 1.
Udruženje obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Hrvatske zalaže se za obnovu hrvatskog sela koje će se temeljiti na obiteljskom gospodarstvu kao ključnoj kategoriji gospodarskog rasta, ali i kao jamcu brige za očuvanje okoliša, razvoj ruralne infrastrukture, prostornu sigurnost te očuvanje tradicijskog identiteta ljudi i krajolika na našim prostorima.
Prioritetna zadaća naše poljoprivredne politike mora biti da se Hrvatsku oslobodi katastrofalne prehrambene ovisnosti, koja se sve više iskazuje kao jedno od najozbiljnijih žarišta nestabilnosti gospodarskih odnosa naše zemlje s inozemstvom. Također, važnost gospodarskog udruživanja obiteljskih gospodarstava kako bi ona u svom poslovanju ostvarila povoljnije tržišne uvjete, specijalizirani sustav povoljnijeg kreditiranja po uzoru na zemlje EU (Agrarna banka), pružanje potpore mladim poljoprivrednicima, njihovoj stručnoj i poslovnoj izobrazbi te pomoć ostvarivanju njihovih ambicija temelj su budućeg djelovanja ovog Udruženja.
Članom osnivačke skupštine (i članom Udruženja) postaje svaki pristupnik koji prije početka skupštine ispuni pristupnicu i uplati članarinu u iznosu od 100,00 KN, a za što će dobiti valjanu potvrdu (Uplatinicu) od strane inicijativnog odbora Udruge.
Po završetku skupštine održat će se tiskovna konferencija za predstavnike medija s početkom u 14.00 sati.

Iznio sam već prije ovu informaciju i zamolio za dodatne informacije !
Hvala za stavljeno , vjerujem da ću doći !
Režimu u Zagrebu poslao sam prijedloge zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH te predsjedniku Narodne skupštine Republike Srbije !
Predlažem državni program uspostave Poljoprivrednih obiteljskih gospodarstva !
Ako želite mogu pod razno predstaviti u Kopanici !
Nije problem da potpišem pristupnicu , ali bez definiranog CILJA ne vrijedi ni jedno udruženje seljaka !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by abrkili 10/1/2014, 18:41

Ako je ovo ona inicijativa koju vodi g.Miroslav Kovač, nadam se samo najboljem, jer je to jedan od rijetkih ljudi koji ne brsla, a ima iza sebe dugogodišnju suradnju sa najboljim EU poljoprivrednim organizacijama koje stvarno rade i koje se sastoje uglavnom od stvarnih seljaka, a ne parlamentarnih nadriteoretičara.

abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 10/1/2014, 18:46

abrkili je napisao/la:Ako je ovo ona inicijativa koju vodi g.Miroslav Kovač, nadam se samo najboljem, jer je to jedan od rijetkih ljudi koji ne brsla, a ima iza sebe dugogodišnju suradnju sa najboljim EU poljoprivrednim organizacijama koje stvarno rade i koje se sastoje uglavnom od stvarnih seljaka, a ne parlamentarnih nadriteoretičara.

Da i on je uključen u to čuo sam se sa njim i poslao mu podosta dokumentacije , od opisa događaja u Slavoniji zagrebačkog biskupa Šimuna 1536 !

Najavljeni događaj može imati dalekosežne POZITIVNE posljedice za razvoj poljoprivrede RH i status OPG !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 10/1/2014, 19:16

Pa gosp. Đuro kakve veze ima više Marija Terezija,Tito i Tuđman sa zemljišnom politikom.I tamo neki papiri iz davnina.I za vrijeme Marije Terezije i za vrijeme Tita je bilo i dobrih i loših vremena.Mada je više bilo lošijih za vrijeme Tita i sada nakon smrti Tuđmana.
Nadam se da ,ukoliko me ne spriječe obveze,došao bi i ja.Nisam više aktivan u poljoprivrednoj proizvodnji,računam da bi ove godine krenio sa prvim ha nasada Bazge.No valja doći i podržati.

Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by falkon 2 10/1/2014, 19:39

Zanima me tko je incijator ovoga Udruženja, i nadam se da se vidimo u kopanice 25.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 10/1/2014, 20:01

Zvona je napisao/la:Pa gosp. Đuro kakve veze ima više Marija Terezija,Tito i Tuđman sa zemljišnom politikom.I tamo neki papiri iz davnina.I za vrijeme Marije Terezije i za vrijeme Tita je bilo i dobrih i loših vremena.Mada je više bilo lošijih za vrijeme Tita i sada nakon smrti Tuđmana.
Nadam se da ,ukoliko me ne spriječe obveze,došao bi i ja.Nisam više aktivan u poljoprivrednoj proizvodnji,računam da bi ove godine krenio sa prvim ha nasada Bazge.No valja doći i podržati.

HRVATI nisu morali naprezati mozgove da rješavaju probleme u poljoprivredi !
1. tri temeljna promašaja pod okupacijom Beča ; naredba Marije 1756 da se kuće sa gospodarskim zgradama poredaju uz puteve , od te naredbe kmetovi grade ušorena sela idealna za uzgoj štakora , model kmetova i plemića , geodetski premjer i promašaj sa 2 službe za zemlju ; gruntovnice i katastar !
2. Beograd 1945 , model kombinata po uzoru na Rusiju i model seljačkih gospodarstava do 10 ha koju većina nije imala , poseban promašaj zakoni koji su omogućili površinsko smanjenje i tih 10 ha - rezultat pravljenje sirotinje u selima Slavonije i Baranje te ostalim dijelovima Hrvatske ! Svi su ti zakoni još na snazi osim poklanjanja vlastima koji je bio u SRH - to su vodili kao društveno vlasništvo - nositelj prava korištenja bivše općine !
3 . U RH riječi društveno mijenjaju se u RH i svaki ministar u RH vrši eksperimente sa državnom zemljom - najgora verzija za seljake je sadašnji Zakon o poljoprivrednom zemljištu . Promašena privatizacija kombinata na štetu radnika u kombinatima i štetu seljaka - naprimjer silosi su mogli biti drugačije rješeni , promejna Zakona o poticaja u Račanovoj Vladi na prijedlog Pankretića , a na štetu seljaka prvenstveno starih - uvjeti broj stoke i količina mlijeka uvjetna po godinama u tisućama litara !
4. Ako analiziramo odluke i zakone od Turskog Carstva do  Zakona o poljoprivrednom zemljištu , ako znamo demografski razvoj sela , tehnološke promjene u poljoprivredi , troškove života u vrijeme petrolejki i danas onda sam ja u predstavci predložio prijedloge za BUDUĆNOST i razvoj OPG !

Ako ste na području Slavonije , bazga raste dobro na lakšoj zemlji oko Vukovara , imam ju i ja nekoliko žbunova . Napadaju ju uši za vrijeme cvatnje - kako riješiti to ? Plod je isto jestiv - pekmez , Brao sam u mladosti ljekovito bilje a to znači i bazgu - suši se u hladu !

Razlikujte selo kao mjesto života ljudi sa različitim izvorom prihoda za život !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 10/1/2014, 20:47

falkon 2 je napisao/la:Zanima me tko je incijator ovoga Udruženja, i nadam se da se vidimo u kopanice 25.
Imala je sastanak grupa ljudi iz OPG i odlučili su da se ide u osnivanje , razgovarao sam sa nekima uključujući i predsjednika HPK - nije inicijator toga .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by abrkili 10/1/2014, 21:17

Đuro, ne mislim nimalo loše o Vama, ali ne morate baš stalno pisati jedno te isto, ljudi to već negativno gledaju.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 10/1/2014, 21:58

Đuro ako su ljudi sa tih 10 ha,odnosno maximuma mogli sasvim normalno živjeti u vrijeme Tita,što ne bi i sada mogli to isto.no problem je samo u poljoprivrednoj politici RH. Recimo u selu gdje sam rođen i živio dobar dio života,u prosjeku je svaka 3-4 kuća imala u nekom prosjeku po 2 krave. Danas u tom selu ima svega 5 ili 6 kuća gdje ima krava,ništa bolje nije ni sa svinjama.
Bila je samo jedna otkupna stanica za mljeko i sve štimalo. Svinje ili vašar ili prekupci ili orginaniziran otkup. Novci kod organiziranog otkupa najduže 14 dana po obračunu,isto tako i kod predaje u silos. Što se to ne bi moglo i danas? Ujak imao i po 15 kmaća,prasaca na 100tine,uvjek tovio po 20tak bravaca. Kupci unaprijed rezervirali bravce. Prasci prodavani bez problema. Sve je uništio jer nema kome prodati.Ne mogu svi imati 100tine ha, 200krava ili 1000 svinja. Kolike su površine i broj stoke po gospodarstvu u zemljama EU ? Nama je problem samo loša politika i loši ljudi na vodećim pozicijama. Netko i sa 1-2 ha može imati profitabilniju proizvodnju od nekog sa 100ha
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 10/1/2014, 22:06

abrkili je napisao/la:Đuro, ne mislim nimalo loše o Vama, ali ne morate baš stalno pisati jedno te isto, ljudi to već negativno gledaju.
Ne mislim još dugo pisati na Forumu i ne pišem isto . Pod Seljačke vođe dao sam informaciju što se priprema u Kopanici .
U ovoj temi sam napisao da bez definiranog cilja ne vrijedi nikakvo udruženje seljaka !
U RH , tema za > seljačke < vođe bili su uglavnom poticaji , ljetne žetvene igre , govori oko državne zemlje i TABU tema ; šutnja za privatnu zemlju !
O tome sam javno progovorio putem medija 1995 ! Putem veleposlanstva više država tažio sam njihova zakonska rješenja .
Iznio sam informaciju da su zastupnici Sabora režimskog tipa , morali mijenjati Ustav da bi obvezujući referendum za EU koju ja zovem IV Reich mogao ustavno biti valjan u smislu izlaska i odlučivanja . Time se daje mogućnost da prvi puta putem referenduma odlučimo i o bitnim zakonima .
Zemljišni zakoni za RH bitni su iz gospodarskih , strateških , demografskih , ekoloških razloga .
Radeći 10 g . na izgradnji i održavanju energetskih objekata , antena za Nato , SRNJ , Vladu Libije , radio sam sa ljudima iz više država Europe , Afrike , Azije , bio na tisućama obiteljskih gospodarstava , prešao Hrvatsku pješice od Dalmatinskog kamenjara , Like , Istre , Zagorskih brega , brdovite i ravne Slavonije , ravne Baranje  ,vidio različite tehnologije u poljoprivredi , seđivao stanje za državnu i privatnu zemlju , iskrčio 1 ha državne zemlje koju ne mogu kupiti a ni uzeti u zakup od 1999 , razgovarao sa više destaka zastupnika , sa više ministara , kao predstavnik udruge zamolio predsjednika RH Stjepana Mesića da primi predstavnike udruga , jer mi je bilo jasno da predloženi zakon od ministra Pankrtića neće funkcionirati u smislu da općine i gradovi raspisuju natječaje za državnu zemlju .

U zadnjoj predstavci napisao sam ; isključivo želim pomoći da bi došlo do bitnih promjena u poljoprivredi , a to znači i promjena prema ljudima koji obrađuju zemlju ! Iz navedenih razloga kupio sam dio Zakona iz Beograda , NN SRH , zadnji Zakon o poljoprivrednom zemljištu , 2 Ustava RH , dobio Nizozemski Zakon o nasljeđivanju , odgovor iz njihovog Veleposlanstva , odgovor iz Veleposlanstva R. Austrije , odgovor iz Poljoprivredne savjetodavne službe u kojem kažu da NISU sudjelovali u pripremi zadnjeg Zakona o poljoprivrednom zemljištu , odgovor iz Agencije za poljoprivredno zemljište - i oni nisu sudjelovali u pisanju prijedloga zakona , odgovor od predsjednika Sabora , odgovor iz ureda Predsjednika Josipovića koji je potpisao odluku o primjeni Antiseljačkog zakona i koji nije hti iskoristiti Ustavnu mogućnost i zatražiti sjednicu Vlade koja je bila predlagatelj zakona , maksimalno sam pomogao osnivanje Zajednice udruge seljaka Slavonije i Baranje - prvi pokušaj zabranila je policija , pokušao sam sa jednom malom udrugom osnovati Savez poljoprivrednih udruga Hrvatske - u tom cilju napisan je STATUT , održan sastanak u Zagrebu - a onda su intervenirale partije sa ciljem da te udruge bude njihov vođa - nisam htio više sudjelovati u tim igrama i SAVEZ nije osnovan , bio sam organizator više prosvjeda , bio i tužen od policije , predlagao sam > seljačkim > vođama da se osnuje Odbor za sakupljanje 10 % potpisa birača i zatraži raspisivanje referenduma o prijedlogu Zakona o poljoprivrednom zemljištu - vođe ni ovu Ustavnu i zakonsku mogućnost nisu htjeli iskoristiti ......
Potrošio sam puno vremena i novca svoje obitelji !
Dio vremena potrošio sam i na Forumu u CILJU informiranja , slušanja tuđih prijedloga , jer moj je princip da uvažavam svačije mišljenja , a RADIM na realizaciji što većina odluči !
Sudjelovao sam u aktivnostima nevladinih udruga u inozemstvu , u skopu donacija iz SAD u RH bio na obuci za pisanje projekata i drugih mogućih poslova civilnog sektora .

Sve Vas na Forumu pozdravljam , i sa ovim tekstom prestaje moje pisanje !


Zadnja promjena: Đuro Japarić; 11/1/2014, 07:45; ukupno mijenjano 2 put/a.

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 10/1/2014, 23:00

Koliko sam informiran da bi Laslo trebao biti glavni,a ne Kovač i koliko će on imati utjecaja???.HPK nije inicijator,čak dapače,to im ne ide u prilog.Koliko će tko imati od toga koristi to će vrijeme pokazati,samo da nebude kao sa HPK.Nemam ništa protiv da netko bude plaćen za svoj posao,ako isti donese rezultate...ali nekako sam skeptičan.Ako sam dobro razumio,trebao bi se prvo učlaniti,pa onda slušati o programu i idejama.Zar nebi trebalo biti obrnuto?

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by falkon 2 20/1/2014, 10:56


UDRUŽENJE OBITELJSKIH POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA
Cilj - obnova hrvatskog sela na temeljima OPG-a
Novom udrugom do obnove hrvatskog sela

OSIJEK - Inicijativni odbor u sastavu Antun Laslo, Nikola Pajek, Zvonko Pipić i Ružica Vukovac jučer su uputili javni poziv svim zainteresiranima na osnivačku skupštinu općehrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koja će se održati u subotu, 25. siječnja 2014. godine, u Velikoj Kopanici, početak u 11 sati.

Kako se ističe u pozivu, Udruženje obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Hrvatske zauzima se za obnovu hrvatskog sela koje će se temeljiti na obiteljskom gospodarstvu kao ključnoj kategoriji gospodarskog rasta, ali i kao jamcu brige za očuvanje okoliša, razvoj ruralne infrastrukture, prostornu sigurnost te očuvanje tradicijskog identiteta ljudi i krajolika na našim prostorima.

- Prioritetna zadaća naše poljoprivredne politike mora biti da se Hrvatsku oslobodi katastrofalne prehrambene ovisnosti, koja se sve više iskazuje kao jedno od najozbiljnijih žarišta nestabilnosti gospodarskih odnosa naše zemlje s inozemstvom. Također, važnost gospodarskog udruživanja obiteljskih gospodarstava kako bi ona u svom poslovanju ostvarila povoljnije tržišne uvjete, specijalizirani sustav povoljnijeg kreditiranja prema uzoru na zemlje EU (Agrarna banka), pružanje potpore mladim poljoprivrednicima, njihovoj stručnoj i poslovnoj izobrazbi te pomoć ostvarivanju njihovih ambicija temelj su budućeg djelovanja ovog Udruženja - ističu članovi Inicijativnog odbora.

Članom osnivačke skupštine (i članom Udruženja) postaje svaki pristupnik koji prije početka skupštine ispuni pristupnicu i uplati članarinu u iznosu od 100 kuna, a za što će dobiti valjanu potvrdu (uplatnicu) od Inicijativnog odbora Udruge, stoji u javnom pozivu. (N.V.)

Izvor : http://www.glas-slavonije.hr/223000/7/Cilj---obnova-hrvatskog-sela-na-temeljima-OPG-a
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 20/1/2014, 20:03

Poslao sam nekim inicijatorima Predstavku koju sam poslao ; zastupnicima , ministru Jakovini , predsjedniku Vlade , predsjedniku RH , predsjedniku Narodne skupštine Republike Srbije , Agronomskom , Poljoprivrednom fakultetu , Hrvatskoj poljoprivrednoj savjetodavnoj službi :
Predmet ; prijedlozi zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH
Ključni prijedlog ; predlažem DRŽAVNI program uspostave obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koja bi se prodajom i nasljeđivanjem čuvala kao tehnološke cjeline .
Prijedlog zakona za privatnu i državnu zemlju ,
Prijedlog zakona o nasljeđivanju ,- da se preuzme Nizozemski za poljoprivrednu zemlju , 1 članak iz SAD , da se domaćom pameti rješi nasljeđivanje građevinskog zemljišta , puteva , šumskog
Prijedlog zakona o fondu za razvoj poljoprivrede - tu je prijedlog i Srbima da osnuju isto taj Fond iz kojeg bi pripadnici Srpske nacionalne manjine mogli dobiti kredit za kupnju prvenstveno privatne zemlje - napisao sam ekipi u Beogradu i Zagrebu da se na mala nedohodobna imanja neće vratiti Srbi ni Hrvati ,
Prijedlog zakona o evidenciji zemljišta i i okrupnjavanju parcela ,
Prijedlog zakona o navodnjavanu ,

Pilot projekat izgradnje 12 OPG sa kućama i gospodarskim zgradama od Ferovca prema Kutjevu i Kuli , isto i od Đakova prema Osijeku .
Pilot projekat povratka u izumrlo selo Borevci na Šišljagićevoj županiji u kojem moraju sudjelovati i stručnjaci u smislu da se vrednuje zemljište izumrlih sela i predloži da li je prostor sela za 2 ili više OPG to znači i posebni članci zakona za privatnu i državnu zemlju za napuštena sela ( imamo ih 119 ) za demografski uništena - u kojima nema obitelji sa djecom ili ima do 2 obitelji sa djecom !
Što je hrvatski OPG ?

Sve opisano znači VELIKA AGRARNA REFORMA i razvoj OPG u idućih 10 - 15 godina sa otkupom zemlje staračkih izumirućih imanja !

Treba razlikovati SELO kao mjesto života ljudi sa različitim izvorom prihoda za život i POLJOPRIVREDNU proizvodnju !

Dio iznesenih želja Inicijativnog odbora nisu sporni !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 21/1/2014, 13:15

Đuro,Đuro svaka čast,koliko su uporna osoba. Koji Pilot projekt je uspio u cijelosti i da se održao.Izgradnja 12 OPG? Čemu izgradnja kada svakodnevno toliko OPG propada i odlazi u nepovrat. Tih 12 OPG koja bi im bila proizvodnja,tko bi osigurao proizvodnju,otkup proizvedenog itd itd. Ovdje nigdje ne vidim da se spominju osobe koje posjeduju odgovarajuću stručnu spremu.mislim na Poljoprivrednu struku. Koliko na OPG u HR imaš osoba sa barem 3 godišnjom srednjom školom. Bez ljutnje u HR se svatko bavi sa poljoprivrednom proizvodnjom. Kako si pisao obišao si jako puno zemalja,reci kako je stanje sa stručnim kadrom u zemljama EUa i dalje
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 21/1/2014, 14:17

Zvona je napisao/la:Đuro,Đuro svaka čast,koliko su uporna osoba. Koji Pilot projekt je uspio u cijelosti i da se održao.Izgradnja 12 OPG? Čemu izgradnja kada svakodnevno toliko OPG propada i odlazi u nepovrat. Tih 12 OPG koja bi im bila proizvodnja,tko bi osigurao proizvodnju,otkup proizvedenog itd itd. Ovdje nigdje ne vidim da se spominju osobe koje posjeduju odgovarajuću stručnu spremu.mislim na Poljoprivrednu struku. Koliko na OPG u HR imaš osoba sa barem 3 godišnjom srednjom školom. Bez ljutnje u HR se svatko bavi sa poljoprivrednom proizvodnjom. Kako si pisao obišao si jako puno zemalja,reci kako je stanje sa stručnim kadrom u zemljama EUa i dalje

Ja ne pišem o glazbi , jer o tome pojma nemam ! Pišem o poljoprivredi jer sam po rođenju dijete Slavonskog - Hrvatskog sela ! Poznajem odluke od Carigrada do Beča , Beograda i Zagreba i sada Brisla ! Poznajem proces rađanja i izumiranja sela , tehnološke promjene , troškove života od petrolejki do sadašnjih kompjutera !
Proces izumiranja OPG zasnovanih po modelu Brozovih komunista započeo je 1945 u Slavoniji . U nekim selima je okončan na način da su izumrla . Radi se o tom da je na bazi prihoda od poljoprivrede na seoskom prostoru zasnovan prevelik broj obitelji ! Tarnajevi su autori iznijeli podatak da je prosječna površina seoskog imanja 95 bila 2, 8 ha to znači 35 , 7 obiteljskih imanja na 100 ha ili 1 km kvadratni , ako računamo da su na tim imanjima živjele 3 generacije sa prosječno 5 članova po kući X 35 , 7 kuća = 178 stanovnika na 1 km kvadratni .
Koje je sada rješenje ?
1. da ostane dio poduzeća na državnoj zemlji u vlasništvu plemića ,
2 . uspostava OPG na bazi državne i privatne zemlje i ono ključno da ne dozvolimo više površinsko smanjivanje i pravljenje sirotinje , jer sirotinja neće ostati u Hrvatskoj , osim starih !
Slovenci su riješili nasljeđivanje još u Jugoslaviji za razliku od Hrvata i Srba ! Imate na internetu Srpski Zakon i Hrvatski - razliku su napisali samo u slučaju kada nema nasljednika !
Imate Srpski zakon za državnu zemlju i ministra Jakovine , Srbi i Jakovina pišu o novcu za državnu zemlju i prenamjenu .
Moj im je prijedlog da dio novca ide u Fond za razvoj poljoprivrede .

Srbin i Hrvat morali bi kupiti 10 Brozovih OPG sa površinom 3 ha , da bi imali imanje od 30 ha kao što je imao moj djed po majci kupujući zemlju od Srba i Hrvata i kršeći Brozov maksimum ! To je imanje površinski uništeno na temelju Beogradskog Zakona o nasljeđivanju i sada sam i ja vlasnik i posjednik po promašenoj evidenciji dijela tog imanja !
Zato sam 95 javno rekao da i taj promašeni Zakon moramo mijenjati , 95 rekao je i ministar Gaži , rekao je i Jakovina i pisci Feljtona u Večernjem listu !
U čemu je sada problem ?
Što Ustavni predlagatelji zakona ŠUTE o privatnoj zemlji , što svaki ministar vrši eksperimente sa DRŽAVNOM !
I što je predlažem ?
Da se napišu prijedlozi zakona , provede javna rasprava i o prijedlozima Zakona da zastupnici raspišu referendum !
Ako su punoljetni državljani ZA imali bi Strategiju razvoja poljoprivrede , koju bi onda realizirali u idućih 10 - 15 godina , neovisno tko bio na vlasti !
Sa ovim što imamo nema budućnosti ni proizvodnje ni za vlastite potrebe !

Što kažu ljudi kojima sam poslao dokumentaciju ?
Pa to bi trebali predložiti političari !
Neće političari napisati da riješe koliko je 1 + 1 = , jer bi svatko znao da li to znaju ili ne !
Moraju biti izazvani od većeg broja seljaka !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Zvona 21/1/2014, 17:45

Opet vršiš praznu slamu,sa zakonima, itd itd. I ja sam dijete sela,i odrasta u seoskoj obitelji,radio svoju zemlju. Koja je viša od prosjeka,tako da i ja znam ponešto.
No ti meni svejedno nisi odgovorio. Neka od tih sela su izumrla jer mladima je bilo lakše napustiti imanja,selo i otići u grad.Živjeti gospodski u stanovima. Odraditi svoju smjenu i sve 4 u zrak. Sigurno lakše nego se ustajati u cik zore,pa prvo namiriti marvu,pa onda u polje.Tako svaki dan od jutra do mraka. Politika je učinila svoje da su i velik broj izgrađenih tvornica trebale i jako puno radne snage. Isto tako da je i oduzimana zemlja u korist kombinata,gdje se opet zapošljavaju određeni broj ljudi sa sela. Ipak i kod oduzimanja zemlje,bilo je rupa u zakonu. Obiteljske zadruge,gdje je bilo više muških članova sa svojim obiteljima se odvajalo i time se i zemlja podjelila među sobom. Tada se i zemlja teško kupovala. Bilo je i u vrijeme Tita gazdi koji su radili i po nekoliko 10taka ha.
Tada je bilo i ako ne izučiš škole postaješ seljak,i tada je to bila neka vrsta sramote. Jel tako Đuro!
No ja tebe i dalje pitam,tko se sve u RH bavi poljoprivredom ?,ponajviše od uvođenja poticaja. Zemlju rade sva moguća zanimanja,najmanje zemlju rade osobe koje imaju minimum stručne spreme za to. Može li ,, seljak ,, biti profesor? Ne može! Ali profesor može biti seljak.Što je jako nepravedno.
Još nešto, Čitao sam negdje.Čovjek uglavnom ima ogromno imanje,krave,bikove nekoliko 100tina ha,mehanizacija itd itd. Čovjek je tada bio 60tak godina starosti. Imao je 3 sina koji ni jedan nije želio da se školuje za poljoprivrednika. Kaže kada on više ne bude mogao da radi,svo imanje ide na prodaju,najboljem ponuditelju.Znači ni jedan sin ne može nastaviti daljnju proizvodnju,osim ako bi zaposlio osobu koja ima odgovarajuču stručnu spremu. Đuro dali je tako i kod nas?

Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 22/1/2014, 08:07

Zvona je napisao/la:Opet vršiš praznu slamu,sa zakonima, itd itd. I ja sam dijete sela,i odrasta u seoskoj obitelji,radio svoju zemlju. Koja je  viša od prosjeka,tako da i ja znam ponešto.
No ti meni svejedno nisi odgovorio. Neka od tih sela su izumrla jer mladima je bilo lakše napustiti imanja,selo i otići u grad.
No ja tebe i dalje pitam,tko se sve u RH bavi poljoprivredom ?

Hrvatski seljaci i vlasnici zemlje , kada pišem o zakonima , moraju shvatiti da su promešene odluke i promašeni zakoni rezultat sadašnjeg stanja !
Sada se moraju donijeti POVIJESNE odluke i povijesni zakoni AKO želimo promjene !
Ni 1 selo NIJE moralo izumrijeti gledano sa ekonomske strane , ali pod pojmom selo ne može biti 35 kuća na 1 km kvadratni !
Promašaj je bio zemljišni maksimum od 10 ha i zakoni koji su dopustili i smanjenje tih mogućih 10 ha .
Nekima sam poslao kako je to išlo ;
Diobom zadruge Japarić kojoj je nositelj bio djed , više obitelji dobiva dio te zemlje .
Pod zemljišni maksimum otimaju dio zemlje .
Nakon diobe novi vlasnici koriste zakonsku mogućnost u SRH i
              ZAPISNIK
sastavljen u Referadi za imovinsko pravne poslove Općine Slav Požega , dana 19 . 1. 1981 . u predmetu predaje nekretnine u društveno vlasništvo Općine Sl . Požega , prisutni ------------IZJAVU - u korist društvene zajednice odričem se prava vlasništva na svom poljoprivrednom zemljištu koje se sastoji od .
To znači da su posjednici u katastru i vlasnici u gruntovnici mogli BESPLATNO pokloniti posjed ili vlasništvo vlastima SRH !
U RH u katastru i gruntovnici riječi DV - društveno se mijenjaju sa Republika Hrvatska i sa tim zemljištem se rade eksperimenti u smislu da većinu dobivaju novi plemići , a kmetovi u zakup na 1 , 5 , 10 ili više godina ili je dio prodan !

Koji je sada put do uspostave dohodovnog OPG ?

1. kupnja privatne i državne
2. kako površinski sačuvati OPG ? Novim zakonom o prodaji i novim zakonom o nasljeđivanju
Što znači zakup državne sa duplom ponudom zakupa do 50 g ?
Neka izračunaju ljudi koji imaju u zakupu veće površine !

Postoji nešto što se zove bilans potrebnih količina za prehranu stanovništva RH !
Taj bilans ne možemo uspostaviti u stočarstvu bez farmi , ali ne sa kravicom i štalicom , to je dio povijesti ! Jasno da ja nisam protiv da svaka kuća ima kravicu , ali od toga nema prihoda i oko toga treba raditi nekoliko sati dnevno i to mogu još samo u kućama gdje ima 3 generacije , stari kojima je to dodatni posao !
Pišem o BUDUĆNOSTI !
I za to se moraju boriti seljaci + tehnologija + organizirana prodaja + specijalizacija dijelova zemlje za određenu proizvodnju ili ŠUTJETI ?

Budući da mnogi nisu vidjeli ni 1 zakon , sada zahvaljujući Internetu mogu pročitati zadnji Zakon ministra Jakovine ; a posbno članak 78 , stavak 2 ; Ministar će donijeti pravilnike iz članaka 4, 5 , 8 , 20 , 21 , 28, 31 , 37, 45 , 46, 47, 50, 58, 59 i 64 ovoga Zakona u roku 6 mjeseci od dana stupanja na snagu ovoga Zakona .
Pa članak 28 , stavak 2 , kmet može podnijeti lokalnoj vlasti zahtjev za raspisivanje natječaja , pa stavak 3 - ako lokalne lijenčine neće pripremiti dokumentaciji , to može kmet i dostaviti Agenciji , pa onda može ponuditi duplu ponudu zakupa i Program , pa ako ne prođe na natječaju , kmetu nitko neće nadoknaditi troškove sakupljanja dokumentacije Agenciji .
Pa za Anale članak 76 - neka ga netko napiše i prevede da kmetovi razumiju koji žele da dođe do raspisivanja natječaja za državnu zemlju !

Nova udruga koja će se osnovati u subotu , umjesto demagogije , mora prema političarima i javnosti ići sa konkretnim zahtjevima , razumljivim za stare i mlade , prvenstveno na seoskom prostoru !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Pavinjak 22/1/2014, 19:19

Gospodine Đuro, bit ću iskren, nemoj se naljutiti, ali ja tvoje postove i ne čitam baš... Ali ono što sam vidio je da si koliko puta napisao da je problem što je Marija Terezija pitaj Boga kada uvela to da se naprave ušorena sela. Kako mi to sad možemo promjeniti? Svi bi trebali se preseliti na svoje njive ili stanove? Kako?
Stalno drobiš po nekim zakonima i slično, zašto ne napišeš ti ili bilo tko drugi neke solucije, prijedloge ili nešto da se sa time ide pred Vladu, da se ljudi udruže i da se barem nešto pokuša?
Pavinjak
Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
God : 28
Lokacija : Gradište (Vukovarsko-Srijemska)
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
59


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm https://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 22/1/2014, 20:21

Pavinjak je napisao/la:Gospodine Đuro, bit ću iskren, nemoj se naljutiti, ali ja tvoje postove i ne čitam baš... Ali ono što sam vidio je da si koliko puta napisao da je problem što je Marija Terezija pitaj Boga kada uvela to da se naprave ušorena sela. Kako mi to sad možemo promjeniti? Svi bi trebali se preseliti na svoje njive ili stanove? Kako?
Stalno drobiš po nekim zakonima i slično, zašto ne napišeš ti ili bilo tko drugi neke solucije, prijedloge ili nešto da se sa time ide pred Vladu, da se ljudi udruže i da se barem nešto pokuša?

U Predstavci koju sam poslao ; Vladi , Zatupnicima , Predsjedniku Rh , Brošiću za HPK , Laslu , Kovaču , Pipiću , Agronomskom i Poljoprivrednom fakultetu , Hrvatskoj  poljoprivrednoj savjetodavnoj službi ,napisao sam Posebne prijedloge Zakona za napuštena sela jer se na tim prostorima može imovinski rješavati zemljište za površinski veća i dohodovnija OPG , te prijedlog izgradnje OPG i kuća izvan ušorenih sela .

Pilot projekat od Ferovca ( poznat po buni seljaka ) prema Kutjevu i Našicama

   ........................................dalekovod 10 kv ..........................


    OPG 1                     OPG 2          OPG  3                OPG 4


_______________________________________________________________
                                   CESTA
________________________________________________________________

OPG 5                       OPG 6             OPG 7                OPG 8

Sada su na tom dijelu zemljišta ratarske monokulture , isto je tako i prema Našicama .

Isti pilot projekat i od Đakova prema Kutjevu na površini po 50 ha za svaki OPG !

Pilot projekat za napušteno selo Borevci - Šišljagićeva županija .

U ušorenim selima u većini okućnica - dvorišta - avlija po Turski ne može se okrenuti ni sa osobnim autom !

Što bi se pokrenulo ?

Prodaja privatne zemlje , građevinska operativa , promjena strukture proizvodnje - stočarstvo povezano sa ratarstvom i očuvanje strukture zemljišta korištenjem stajskog đubreta i ispašom na travnjacima - jasno gdje ih ima .
CILJ za 10 - 15 godina na bazi privatne i državne zemlje uspostaviti maksimalan broj OPG , smanjiti broj parcela , površinski ih povećati , smanjiti broj vlasnika zemljišta .2014 - 2017 , okrupniti maksimalan broj
privatnih i državnih parcela ; kupnjom , prodajom , zamjenom ,

Zakonom o nasljeđivanju u 2014 natjerati sve nasljednike da pokrenu ostavinski postupak jer se puno zemlje vodi na umrlim osobama i po 1 Članku iz SAD , ako ne pokrenu ostavinski postupak smatra se da ih nasljedstvo ,a to znači i zemlja ne zanima i zemlja bi postala vlasništvo RH !
Nizozemskim modelom spriječiti povećanje vlasnika diobom nakon smrti ,oporukom za života , a to znači sriječiti i površinsko smanjivanje .

.Natjerati lokalnu vlast da u 2014 - 2017 dostave Agenciji dokumentaciju za državnu zemlju jer ih sadašnji Zakon ne obvezuje i ići na IZMJENU zakona za državnu zemlju !

Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede

Što predlaže HPK i udruge ?

Što predlažu političke partije pod vodstvom komunista i udbaša ?

U članku 46 Ustava piše ; Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe , davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor !

Ustavna osnova u člancima ; 2 , 48 , 49 , 50 , 52 , 135 , te članak 87 stavak 1 na temelju kojega zastupnici REŽIMSKOG tipa o prijedlozima zakona VLASTITOM odlukom mogu raspisati referendum !!!!!!!!!!!!!

To znači da bi mogli biti ZA ili PROTIV

Slijedom mogućnosti napisano , potpisano i poslano ! Svaki komplet ima 25 stranica sa dokumentima i kronologijom odluka i zakona od 1536 - 2013 !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Pavinjak 22/1/2014, 20:47

Sve je to lijepo i krasno. Ja bih bio najsretniji kada bi ja sa svojih sadašnjih 10 jutara zemlje se mogao proširiti i dostojno živjeti od svojega posla zato što volim poljoprivredu i volim taj posao, a pitanje je hoću li ikada to uspjeti?

Za ovo što si ti napisao treba puno vremena, dobre volje, dobrih ljudi i novca, a toga u našoj državi previše nedostaje...
Pavinjak
Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
God : 28
Lokacija : Gradište (Vukovarsko-Srijemska)
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
59


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm https://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 22/1/2014, 21:26

g.Đuro,ja vas ne razumijem u mnogo stvari,ali me zanima recimo tko bi financirao vaše pilot projekte,pa ovi bi htjeli da nas poljoprivrednika ima što manje(recimo 3-4 ),da mogu uvozit.Osim toga to nije niti blizu riješenja svih problema,jer produktivnost ovisi o stanju ulaz-izlaz(kod nas propadaju i velike farme).Ulazni troškovi su preveliki, a cijene naših proizvoda su podcijenjene ili nikom netrebaju.Navodite za primjer Nizozemce (mogli bi tako komotno i vanzemaljce),pa oni su 50g ispred nas i nikada ih nemožemo stići, a nemožemo jer recimo oni imaju poštenije cijene(burza),jeftino kreditiranje,te 3 ili 4 puta veći poticaj od nas(samo se sve ne zove poticaj),koji valjda ulazi u prihodovnu stranu i samim time su konkuretniji sa cijenama i imaju logično više za ulagati,a vi recimo uporno tvrdite kako poticaj nije bitan???

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by abrkili 22/1/2014, 21:38

I opet ne razumijem kad netko sa 10 jutara zemlje misli živjeti lijepo, a ulagati u kukuruz i soju. Zaboravite. Ili na to još nabaciti barem 10 krmača, ili na zemlju posaditi voće, povrće koje je puno profitabilnije.

Mentalitet, kako politike, tako i sela je najveća stvar onoga što nas koči.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 22/1/2014, 21:40

Pavinjak je napisao/la:Sve je to lijepo i krasno. Ja bih bio najsretniji kada bi ja sa svojih sadašnjih 10 jutara zemlje se mogao proširiti i dostojno živjeti od svojega posla zato što volim poljoprivredu i volim taj posao, a pitanje je hoću li ikada to uspjeti?

Za ovo što si ti napisao treba puno vremena, dobre volje, dobrih ljudi i novca, a toga u našoj državi previše nedostaje...

Ako je nešto krivo rađeno kroz stoljća , onda se to ne može promijeniti za jednu godinu !
Ja sam da se sjedne sa političarima i to sam Jakovini javno rekao prošle godine u Kutjevu , napišu prijedlozi zakona , provede javna rasprava informativnog ali i obrazovnog karaktera , raspiše referendum o prijedlozima zakona i ako bi ljudi bili ZA imali bi STRATEGIJU razvoja poljoprivrede koja bi bila DRŽAVNI program .
Nisu me slušali 2001 predsjednik Mesić i vođe ; Istarskih udruga , Hrvatske voćarske zajednice , Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje , Hrvatski seljački savez !Na prijemu kod Mesića rekao sam mu da prijedlog izmjene Zakona za državnu zemlju NEĆE funkcionirati , dao sam mu Nizozemski Zakon o nasljeđivanju i Beogradski , rekao o nesređenom stanju u katastru i gruntovnicama !
Bilans je da 182 lokalne vlasti od 2001 - 2014 nisu raspisale ni 1 natječaj za državnu zemlju ! U isto vrijeme vodili su pregovore za ulazak Hrvatske u I V Reich - EU na štetu Hrvatske i hrvatske poljoprivrede , jer smo prijavili puno manje poljoprivrednog zemljišta nego što smo imali .
Zakon nije imao kaznene mjere i ni 1 župan , načelnik ili gradonačelnik nije kažnjen za KRŠENJE Zakona !
I sada kriminalci u Saboru hoće da 65 % od zakupa ide lokalnim farmama birokracije !
Nasuprot toga sam im predložio da 50 % ide u FOND za razvoj poljoprivrede + od prenamjene iz poljoprivrednog u građevinsko + iz drugih izvora !
Koji će nam k ...c 556 farmi zvanih općine i gradovi ako pola stanovništva živi u 10 gradova !
Koji je put do FARMI i budućih hrvatskih OPG ja to znam i to sam REŽIMU u Zagrebu objasnio !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 12. 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.