AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Stranica 11 / 12. Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by ludvig_II 23/11/2015, 11:02

Ta udruga život bolje da se nazvala trla baba lan da joj prođe dan Laughing

Ma i ja se slažem da se tu ne treba puno mjenjati ...jedino bi volio da se malo pročešljaju natječaji oko zakupa i prodaje zemlje u vlasništvu RH iz 2004 g jer je tu bilo krša i nepravde za popozditi Mad

Ovako ja ne vidim baš puno tu danas problema ...poticaji redovito sjedaju ,cijene proizvoda su takve kakve su ..to diktira slobodno tržište ... ovi natječaji su sad odlični samo đaba kad nema više zemlje u vlasništvu RH sve pokupili ovi iz domoljubne i tako sve u svemu je OK ..samo neka je nama zdravlja biće i kobasica Laughing
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 23/11/2015, 11:30

ludvig_II je napisao/la:Ta udruga život bolje da se nazvala trla baba lan da joj prođe dan Laughing

Ma i ja se slažem da se tu ne treba puno mjenjati ...jedino bi volio da se malo pročešljaju natječaji oko zakupa i prodaje  zemlje u vlasništvu RH  iz 2004 g jer je tu bilo krša i nepravde za popozditi Mad

Ovako ja ne vidim baš puno tu danas problema ...poticaji redovito sjedaju ,cijene proizvoda su takve kakve su ..to diktira slobodno tržište ...  ovi natječaji su sad odlični samo đaba kad nema više zemlje u vlasništvu RH sve pokupili ovi iz domoljubne i tako sve u svemu je OK ..samo neka je nama zdravlja biće i kobasica Laughing

MORAJU se donijeti POVIJESNI zakoni za PRIVATNU i DRŽAVNU zemlju !

- Mora se donijeti POVIJESNI Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela

- Mora se donijeti POVIJESNI Zakon o nasljeđivanju

Bit priče da u idućih 10 do 15 g PRODAJOM državne zemlje OPG - prijedlog do 50 ha po OPG , sa otkupom SELJAČKE zemlje , MOŽEMO formirati KOMERCIJALNE OPG koji bi se PRODAVALI i NASLJEĐIVALI kao tehnološke cjeline !

U tih 10 - 15 g smanjio bi se BROJ vlasnika parcela , broj parcela , broj OPG , jer sa poljoprivredom REKREATIVNO - VIKEND KARAKTERA nemamo što tražiti !

Ili da razumijete ; imaš opg 50 ha , za života oporukom možeš odlučiti tko će biti nasljednik , ako to ne učiniš jedno se dijete ili suprug - supruga prihvaćaju nasljedsta , ako ne žele OPG 50 ha se prodaje i nasljednici novac dijele .

Plus mehanizam obeštećenja , imaš troje djece , jedno se prihvaća nasljedstava , drugi dvoje dobivaju obeštećenje na način da NASLJEDNIK DIŽE KREDIT IZ Fonda za razvoj poljoprivrede , a NE iz banaka u stranom vlasništvu koje nas PLJAČKAJU sa prevelikim kamatama !

Koliko seljaka i vlasnika privatnog zemljišta ovakvo rješenje žele ?

Koju alternativu predlažete ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by ludvig_II 23/11/2015, 11:35

Đuro Japarić je napisao/la:
ludvig_II je napisao/la:Ta udruga život bolje da se nazvala trla baba lan da joj prođe dan Laughing

Ma i ja se slažem da se tu ne treba puno mjenjati ...jedino bi volio da se malo pročešljaju natječaji oko zakupa i prodaje  zemlje u vlasništvu RH  iz 2004 g jer je tu bilo krša i nepravde za popozditi Mad

Ovako ja ne vidim baš puno tu danas problema ...poticaji redovito sjedaju ,cijene proizvoda su takve kakve su ..to diktira slobodno tržište ...  ovi natječaji su sad odlični samo đaba kad nema više zemlje u vlasništvu RH sve pokupili ovi iz domoljubne i tako sve u svemu je OK ..samo neka je nama zdravlja biće i kobasica Laughing

MORAJU se donijeti POVIJESNI  zakoni za PRIVATNU i DRŽAVNU zemlju !

- Mora se donijeti POVIJESNI Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela

- Mora se donijeti POVIJESNI Zakon o nasljeđivanju

Bit priče da u idućih 10 do 15 g PRODAJOM državne zemlje OPG - prijedlog do 50 ha po OPG , sa otkupom SELJAČKE zemlje , MOŽEMO formirati KOMERCIJALNE OPG koji bi se PRODAVALI i NASLJEĐIVALI kao tehnološke cjeline !

U tih 10 - 15 g smanjio bi se BROJ vlasnika parcela , broj parcela , broj OPG , jer sa poljoprivredom REKREATIVNO - VIKEND KARAKTERA nemamo što tražiti !

Ili da razumijete ; imaš opg 50 ha , za života oporukom možeš odlučiti tko će biti nasljednik , ako to ne učiniš jedno se dijete ili suprug - supruga prihvaćaju nasljedsta , ako ne žele OPG 50 ha se prodaje i nasljednici novac dijele .

Plus mehanizam obeštećenja , imaš troje djece , jedno se prihvaća nasljedstava , drugi dvoje dobivaju obeštećenje na način da NASLJEDNIK DIŽE KREDIT IZ Fonda za razvoj poljoprivrede , a NE iz banaka u stranom vlasništvu koje nas PLJAČKAJU sa prevelikim kamatama !

Koliko seljaka i vlasnika privatnog zemljišta ovakvo rješenje žele ?

Koju alternativu predlažete ?


Ma šta đuro mene briga tko će nasljediti zemlju poslije moje smrti ja sve svoje nosim sa sobom u grob a ono što nestane u isti  polit ču prije smrti kiselinom tako da neće niko uživati u mojoj muci i točka ...neka svako sebi zaradi za svoje blagostanje Laughing
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 23/11/2015, 11:50

ludvig II , možemo pisati da nam prođe vrijeme ili iz drugih razloga ?

Ja sam 1995 javno progovorio što se mora MIJENJATI u interesu SELJAČKE POLJOPRIVREDE i u to sam smislu KUPIO postojeće zakone , dobio dio Zakona o nasljeđivanju iz Nizozemske , Slovenci su mi objasnili njihov Zakon , model prava prvokupa itd .

Srpsko - hrvatski Zakon o nasljeđivanju NE obvezuje nasljednike da POKRENU ostavinski postupak nakon SMRTI VLASNIKA !

Pa je alternativa iz SAD , vlasnik si zemlje u RH , napustiš RH i umreš u Australiji .

Sud će u RH pokrenuti ostavinski postupak kada dobije DOKAZ da si umro !

Ako nitko ne dostavi dokaz i NE pokrene ostavinski postupak , zemlje se VODI na UMRLOM vlasniku !

Može li UMRLI prodati ili dati zemlju u zakup ?

Sa NOVIM Zakonom mogu se natjerati nasljednici da u roku 6 mjeseci POKRENU ostavinski postupak !

Ako ne pokrenu SMATRA se da NEMA nasljednika i da nasljedstvo nikoga NE ZANIMA !

Tada bi sa izmjenom članka 6 ta imovina i ZEMLJA postala vlasništvo RH i onda bi se temeljem Zakona ( budućeg ) o poljoprivrednom zemljištu ta zemlja stavljala u FUNKCIJU PROIZVODNJE !

- Radim za prijavu na natječaj za božićna drvca , pa odvojim malo vremena da ovo napišem iz INFORMATIVNIH razloga i RAZLOGA za rješenja za BUDUĆU SELJAČKU poljoprivredu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by bećar 23/11/2015, 20:36

deere power je napisao/la:tu se puno priča ali se ništa ne kaže, taj lik ide sve više u širinu i ništa se tu konkretno nije reklo što znaci da se ništa nebi ni napravilo, neke stvari u poljoprivredi treba mjenjat ali ne previše, trenutno mislim da je jedino loš zakon o zemlji i ovo oko ruralnog razvoja a ostalo nam ionako država ne može pomoć

Dp stvarno si promašio po ovom pitanju.
Većina ''vođa'' poljoprivrednika je samo galamila i vikala problem je ovo problem je ono, no niti jedan nije ponudio svoje rješenje.
Dok g. Kovač, isto kao i Udruga, za svaki problem ima i vlastito viđenje rješenja.
Puno je tu problema u poljoprivredi za koje nisi niti svjestan da postoje, kreni samo o općenitog zakona o poljoprivredi kao temeljni dokument poljoprivrede u HR općenito.
Pogledaj zakon o polj zemljištu, za svaki problem na koji smo upućivali, ponudili smo i konkretno rješenje istoga, naravno nešto su prihvatili al ono glavno nisu.
Eafrd i ruralni razvoj, trenutno uz zemljište, rekao bih najveća 2 problema u poljoprivredi, i o tome se razgovara konstantno i predlažu izmjene i promjene.
Također tu je i problem stočarstva, isto predloženo i rješenje, tu je i pitanje potpora, također na nešto smo ukazivali, za nešto smo se izborili, svi ćete to osjetiti na računu a ni svjesni niste da je udruga Život s g.Kovačem - od milja marginalci, to učinila.

Uglavnom, da se vratim na g.Kovača, izuzetno ga cijenim i poštujem i nadam se da njegovo vrijeme dolazi.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by deere power 23/11/2015, 20:52

evo reko si 2 problema koja sam i ja reko ostalo je manje vise nemoguce da država riješi, stočari u citavoj eu imaju problema a kamoli naši megalomanski stočari koji su se zadužili za 100 godina

ne poznam tog vašeg Kovača i nemam bas nista protiv njega i želim da uspije ali nije on taj materijal, i nema od tog nista kao ni od onih sto galame tako i od ovog koji ce šutit ili pricat o manje važnim stvarima a na kraju jos ko zna kako ce i on proc jer politika je jebena stvar i tu se malo ko snadje ili ce ga kupit ili nešto još gore, što ne možemo ni zamislit ali za sad ga niko ne doživljava
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by SteveO 24/11/2015, 00:30

Mislim da ga dozivljavaju barem poljoprivrednici koji bi mu svojim članstvom u udruzi trebali dati na značaju pred nesposobnim politicarima. Ne treba nam jos jedan Pokrovac, paralizirani Brlošić ili onaj iz Brazde koji vec 5 godina prodaje robu nikad imenovanim kupcima u Mađarsku, već mi je muka kad ga vidim na TVu kako ponosno izvozi sve u Mađarsku al eto nije se nikad sjetio rec kome.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Fidelito 24/11/2015, 07:53

deere power je napisao/la:evo reko si 2 problema koja sam i ja reko ostalo je manje vise nemoguce da država riješi, stočari u citavoj eu imaju problema a kamoli naši megalomanski stočari koji su se zadužili za 100 godina

ne poznam tog vašeg Kovača i nemam bas nista protiv njega i želim da uspije ali nije on taj materijal, i nema od tog nista kao ni od onih sto galame tako i od ovog koji ce šutit ili pricat o manje važnim stvarima a na kraju jos ko zna kako ce i on proc jer politika je jebena stvar i tu se malo ko snadje ili ce ga kupit ili nešto još gore, što ne možemo ni zamislit ali za sad ga niko ne doživljava

Upoznao sam Kovača i smatram da je on pravi materijal za riješenje ove problematike. Jedina činjenica koja je problematična je u tome da će riješavanje problema trajati duže nego nastanak a ljudi su navikli/očekuju da se stvari odvijaju dekretima i preko noći. A u realnom svijetu tako se stvari ne odvijaju, ako želiš zaista riješiti problem onda prvo treba posmatrati, analizirati stanje i pronaći prave uzroke (kojih je više, uzrok za ovu situaciju nije samo jedan) napraviti plan i onda riješavati po planu. Ljudi su navikli na političare koji 'sve znaju' (tako izgleda kada netko grmi sa pozornice), a kada se pokuša ući u bit stvari sa tim 'sveznalicama' - onda tek shvatiš koliko su isprazni. Kovač nije takav, on nudi konkretni sadržaj - a na nama je da to prihvatimo ili odbacimo. Naravno, polako se mijenjaju vremena kada je bio u pravu onaj tko je glasnije govorio, sada dolaze vremena ljudi koji govore tiho, a Kovač je jedan od takvih.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by ludvig_II 24/11/2015, 08:05

Neznam nisam baš siguran da će tu biti kave vajde kako od Života (hebalo ih ime ) i tog žgorljavog Kovača kad ga čovjek vidi dođemu da mu daš koricu kruha Laughing  .... ma taj je preveč nježan i mlakonja takvih se politika ne boji   i bolje im je da se ubrzo  raziđu u miru dok se nisu osramotili pred seljacima Laughing

I na kraju jako malo danas ima nezadovoljnih profi seljaka a za ove hoby seljake se i ne treba neš posebno brinuti oni ionako imaju plače i mirovine Laughing
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 24/11/2015, 08:44

Beograd 1945

1. model poljoprivrednih kombinata po uzoru na SSSR,
2. model seljačkih imanja do 10 ha koju većina obitelji NIJE imala jer je na seoskom prostoru na bazi života od zemlje zasnovano previše obitelji

Beograd 1945 ; promašeni zakoni za privatnu zemlju koji su omogućili i smanjivanje mogućih 10 ha ;
- prodajom , diobom , darovnim i drugim ugovorima , poklanjanjem vlastima SRH , nasljeđivanjem

REZULTAT ; 1995 u Zagrebu su u Pregled stanja i strategija razvoja poljoprivrede RH napisali da je prosječna površina SELJAČKOG OPG bila 2 , 8 ha

Zagreb 1945 - 1991 - bili su filijala Beograda i za seljačku poljoprivredu i gruntovnice te katastar NISU NIŠTA RJEŠAVALI

Zagreb 1991 - 2015 ;

- vrše podržavljenje društvene zemlje koju sada vode kao RH , ukidaju maksimum od 10 ha , donose zakon o povratu otete zemlje 1945 sa mogućim podnošenjem zahtjeva u roku 30 dana , zakon o privatizaciji predmet koje su i kombinati , zakon za raspolaganje sa državnom zemljom , zakon o poticajima , zakon za ruralni razvoj

Zagreb 2015 , nakon što se konstituira Sabor mora se tražiti da se imenuje POVJERENSTVO ZA PISANJE PRIJEDLOGA ZAKONA ZA Strategiju razvoja poljoprivrede RH !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by SteveO 24/11/2015, 09:12

Daj Japariću prestani nas davit sa svojim glupostima iz Turske i 45-e napokon ! Kako ti se da vec 3 godine pisat iste gluposti u svakoj temi ? Stvarno si naporan, svaka 3 posta u temi evo i tebe sa copy&paste Marije Terezije, a jos gore ako nije copy&paste nego svaki puta pises.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by ludvig_II 24/11/2015, 10:00

Meni je @đurica baš zabavan samo ti rođo piši ovom @stevici svi smetaju koji su pametniji od njega Laughing ..i daj  sjaši više i pusti ljude da pišu  cheers

Evo jedna za sve one kojima smeta neka pati i suze rone cheers gitar Laughing




lol!


Zadnja promjena: ludvig_II; 24/11/2015, 11:40; ukupno mijenjano 1 put.
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 24/11/2015, 11:15

Malo prije sam u katastru dao 110 kn , piše Rebublika Hrvatska pa Napomena ; Ovaj izvod iz posjedovnog lista nije dokaz o vlasništvu na katastarskim česticama upisanim u posjedovnom listu !

Koji će nam k . gruntovnice i katastar ?

Kaže Jakovina u svojem Zakonu o poljoprivrednom zemljištu da u provinciji Slavoniji možemo kupiti do 1 ha državne susjedne parcele !

kč 1 pametni SteveO , kč 2 Republika Hrvatska , kč 3 tupavi Đuro

Ako je kč 2 manja od 1 ha , pametni SteveO MOŽE podnijeti zahtjev Agenciji za prodaju RH 2 , kupuje papire , šeće poput majmuna a glupi Đuro sjedi i čeka , ponudi 1 kn više i > pametnom > SteveU > NEĆE Kolinda dati velered sa likom Mesića što je platio dokumente  koje PRODAVATELJ treba sakupiti !

Inače još u Požegi imamo upise u gruntovnici u dijelu parcela iz Austro - Ugarske !
To SteveO vjerovatno ne zna , pa sa time ne može pisati i predlagati kako da se ubrza i pojeftini sređivanje stanja za PRIVATNU I DRŽAVNU zemlju !

Za razliku od tebe ja sam radio na sređivanju stanja vlasništva za privatnu i državnu zemlju te na pripremama natječaja za prodaju državne , ne tako davno već 1999 g . i do 2015 nisam DOŽIVEO da se u zapadnoj srboslaviji raspiše natječaj ! Pa u k RH i njezini zemljišni zakoni !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by bećar 24/11/2015, 17:47

Fidelito je napisao/la:
... Kovač nije takav, on nudi konkretni sadržaj - a na nama je da to prihvatimo ili odbacimo. Naravno, polako se mijenjaju vremena kada je bio u pravu onaj tko je glasnije govorio, sada dolaze vremena ljudi koji govore tiho, a Kovač je jedan od takvih...  

Upravo o tome govorim, za razliku od svih drugih, udruga pronađe problem, analizira i nudi rješenje.
U niti jednom trenutku niti Miro niti bilo tko iz Udruge nije rekao da zna sve, nego, evo i ja sada isto kao član Udruge, pozivam sve Vas, koji znate, možete i umijete da podržite rad i svojim djelovanjem pomognete rješavanju problema.

Pege, mogo si okrenit koje janje za članove udruge Cool
Bez obzira na fizički izgled, politika se boji ljudi koji znaju i ne odstupaju od zadanog cilja.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 24/11/2015, 18:27

bećar je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:
... Kovač nije takav, on nudi konkretni sadržaj - a na nama je da to prihvatimo ili odbacimo. Naravno, polako se mijenjaju vremena kada je bio u pravu onaj tko je glasnije govorio, sada dolaze vremena ljudi koji govore tiho, a Kovač je jedan od takvih...  

Upravo o tome govorim, za razliku od svih drugih, udruga pronađe problem, analizira i nudi rješenje.
U niti jednom trenutku niti Miro niti bilo tko iz Udruge nije rekao da zna sve, nego, evo i ja sada isto kao član Udruge, pozivam sve Vas, koji znate, možete i umijete da podržite rad i svojim djelovanjem pomognete rješavanju problema.

Sve je jasno u hrvatskoj poljoprivredi ! Od raspada Austro - Ugarske imamo 2 promašena modela ; poljoprivredna poduzeća i od UKIDANJA KMETSTVA 1848 sirotinjska seljačka imanja koja OD 1945 g. izumiru ovisno o smještaju sela i strukturi prihoda sela !

Čisto seljačka sela u brdskoj Slavoniji doživjela su demografsku katastrofu , tko hoće može se provesti od Đakova - Levanjska Varoš - Ruševo - Čaglin !

Može vidjeti na toj dionici izumrlo selo ( Borevci ) , više sela bez djece .

Ono što se tu desilo od 1945 sada se dešava i u nizinskim selima Slavonije i Baranje jer svakim danom imamo sve manje obitelji od kojih netko radi izvan poljoprivrede .

Projekcije do 2015 g . , većina starih seljaka će umrijeti , dio mlađih postati će radno nesposobni , dio će napustiti Slavoniju i Baranju .

Sa ekonomske strane gledano , ako netko misli živjeti od poljoprivrede ili da to bude većinski prihod onda je temeljno pitanje zemlja i u tom području imamo 10 - 15 godina mogućnost povećanja OPG sa kupnjom i zakupom privatne zemlje , za 3 - 5 godina može se srediti stanje vlasništva za Državnu zemlju i ići na prodaju OPG .

Realno bi bilo da se za 15 godina formira 15 - 20 tisuća OPG koji bi uz nekoliko poljoprivrednih poduzeća bili BUDUĆNOST hrvatske poljoprivrede !

- Operacija smanjivanja broja vlasnika privatne zemlje , broja parcela i površinsko povećanje OPG NEMOGUĆA je bez ukidanja i izmjene dijela zakona za PRIVATNU zemlju !

O ovome sam ja javno progovorio 1995 , kasnije udruga Živo selo , pa udruga OPG Hrvatske - Život !

U isto vrijeme likovi iz HPK o privatnoj zemlji ŠUTE !

Napisao sam kako se u RH donose zakoni !

Pomak sa postojećeg stanja bio bi da netko od ustavnih predlagatelja zakona formira ; POVJERENSTVO - RADNU SKUPINU za pisanje PRIJEDLOGA ZAKONA !
Sve je ostalo prodavanje MAGLE !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by opg biotrava 24/11/2015, 18:57

SteveO je napisao/la:Daj Japariću prestani nas davit sa svojim glupostima iz Turske i 45-e napokon ! Kako ti se da vec 3 godine pisat iste gluposti u svakoj temi ? Stvarno si naporan, svaka 3 posta u temi evo i tebe sa copy&paste Marije Terezije, a jos gore ako nije copy&paste nego svaki puta pises.
Najlakše je da ne čitaš,jer ionako već znaš što piše.Kada vidim kako bećar zbori dao bi podršku udruzi,ali Đuro je totalna antipropaganda,bez obzira koliko je u pravu ili ne.DP je detektirao najveće probleme i to se mora odraditi po hitnom postupku,ako se misli na razvoj poljoprivrede u RH putem OPG-ova,jer inače će naša zemlja brzo preći u ruke stranaca i prije nego istekne moratorij.Zato treba donijeti strategiju razvoja poljoprivrede u RH,a ne kao sada kada poljoprivreda nije niti stateška grana u RH.Ludvig II kažeš da je 2004g bila problematična glede zakupa.Što reći kada Jakovina zadnji radni dan daje u zakup 1200 ha ribnjaka Jelas za uzgoj autohtonih životinja i to direktnom pogodbom?

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by ludvig_II 25/11/2015, 08:44

bećar je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:
... Kovač nije takav, on nudi konkretni sadržaj - a na nama je da to prihvatimo ili odbacimo. Naravno, polako se mijenjaju vremena kada je bio u pravu onaj tko je glasnije govorio, sada dolaze vremena ljudi koji govore tiho, a Kovač je jedan od takvih...  

Upravo o tome govorim, za razliku od svih drugih, udruga pronađe problem, analizira i nudi rješenje.
U niti jednom trenutku niti Miro niti bilo tko iz Udruge nije rekao da zna sve, nego, evo i ja sada isto kao član Udruge, pozivam sve Vas, koji znate, možete i umijete da podržite rad i svojim djelovanjem pomognete rješavanju problema.

Pege, mogo si okrenit koje janje za članove udruge Cool
Bez obzira na fizički izgled, politika se boji ljudi koji znaju i ne odstupaju od zadanog cilja.
Ma naravno samo reci kad i gdje pa pege i janje stižu ..pa znaš da pege nije šrt  Laughing ... e pa mogli bi kod mog prijatelja svrtana  u Kitišancima napraviti neki dernek ja dam janje i ispečem ga a vi iz života  platite cugu i salatu jel važi Laughing
ludvig_II
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 25/11/2015, 18:26

opg biotrava je napisao/la:
SteveO je napisao/la:Daj Japariću prestani nas davit sa svojim glupostima iz Turske i 45-e napokon ! Kako ti se da vec 3 godine pisat iste gluposti u svakoj temi ? Stvarno si naporan, svaka 3 posta u temi evo i tebe sa copy&paste Marije Terezije, a jos gore ako nije copy&paste nego svaki puta pises.
  Najlakše je da ne čitaš,jer ionako već znaš što piše.Kada vidim kako bećar zbori dao bi podršku udruzi,ali Đuro je totalna antipropaganda,bez obzira koliko je u pravu ili ne.DP je detektirao najveće probleme i to se mora odraditi po hitnom postupku,ako se misli na razvoj poljoprivrede u RH putem OPG-ova,jer inače će naša zemlja brzo preći u ruke stranaca i prije nego istekne moratorij.Zato treba donijeti strategiju razvoja poljoprivrede u RH,a ne kao sada kada poljoprivreda nije niti stateška grana u RH.Ludvig II kažeš da je 2004g bila problematična glede zakupa.Što reći kada Jakovina zadnji radni dan daje u zakup 1200 ha ribnjaka Jelas za uzgoj autohtonih životinja i to direktnom pogodbom?

Po čemu sam ja anti propaganda ?

Zato što znam kako je uništena hrvatska poljoprivreda ?

Zato što predlažem povijesna rješenja za seljačku poljoprivredu i o kojima sam PRVI u Hrvatskoj javno putem medija progovorio !

Kupio sam postojeće zakone , dobio sam prijevod Nizozemskog Zakona o nasljeđivanju , dao Mesiću , poslao u Vladu , poslao u Sabor , poslao HPK nekim drugim udrugama .

U cilju > propagande > o ovom su govorili i neki drugi !

Problem je što ustavni predlagatelji zakona u 25 g šute , izuzev ministra Gažija u kampanji za Sabor 1995 !
Mogu ti citirati dio teksta i odgovora ministru Gažiju 1995 ; Što čeka novi Sabor !
On nije poslije izbora 95 bio ministar i NIJE realizirano u interesu SELJAKA što je on u kampanji govorio u ime HDZ !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 15/2/2016, 09:30

21. 02. 2016 g u selu BOCANJEVCI kod VALPOVA U 12 sati održati će se godišnja skupština udruge OPG Hrvatske - Život

Dnevni red ;

6. Predstavljanje Programa Nove poljoprivredne politike prihvaćenog u pregovorima kod formiranja političke vlasti u Hrvatskoj ,

9. učlanjenje novih članova

kontak telefon ; 091 - 91 79 802

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by bećar 19/2/2016, 14:26

Nitko? Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 684261
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by falkon 2 19/2/2016, 14:58

bećar možda je ljudima već preko glave raznih priča, evo kao i sa poticajima i Most-om, potpisali ovo,potpisali ono a nakraju se puno toga nije ispoštivalo ... sada ljudi čekaju poticaj a ovdje samo Ružica izađe sa izjavama da je potpisano ... ali to je sve i to je ništa kao i svi drugi potpisi.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by bećar 19/2/2016, 16:23

falkon 2 je napisao/la:bećar možda je ljudima već preko glave raznih priča, evo kao i sa poticajima i Most-om, potpisali ovo,potpisali ono a nakraju se puno toga nije ispoštivalo ... sada ljudi čekaju poticaj a ovdje samo Ružica izađe sa izjavama da je potpisano ... ali to je sve i to je ništa kao i svi drugi potpisi.

To nisu priče, to su radnje koje Život znače. Wink

Što se tiče poljoprivrede i programa sve stoji na papiru, koji je javno dostupan, više puta je i na ovom forumu objavljivan, i ne možeš još pričati da nije ispoštivano jer još niti jedan 'potpisan rok' nije prošao.

Na papiru piše ono što je Ružica rekla, a to je da su potpisali isplatu potpora do 31.3., strpimo se još mjesec i koji dan pa ćemo vidjeti.

Ako ne bude, treba djelovati, i reagirati prema vladajućima zašto se nešto nije ispoštovalo šta se pregovaralo.
Mislim da je vladajućima i najveći problem što je sve javnosti dostupno, i treba napomeniti da je min polj iz Mosta a min fin iz HDZ, dakle ako nam ne isplate potpore do 31.3. možemo se pozivati na potpisani dokument, pa ćemo vidjeti koliko potpisi čiji znače, pa ćemo suditi i prozivati.

No s obzirom da je politika .....
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by falkon 2 19/2/2016, 16:26

MOST je javno potpisao IZJAVU da neće koalirati niti sa jednom velikom opcijom tipa HDZ-SDP, što je pogazio ... a i počinio kazneno djelo prevare jer je to ovjereno kod javnog bilježnika ...

Nemoram dalje ništa pričati, sve znam šta je napisano ... ali
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 21/2/2016, 07:37

falkon 2 je napisao/la:MOST je javno potpisao IZJAVU da neće koalirati niti sa jednom velikom opcijom tipa HDZ-SDP, što je pogazio ... a i počinio kazneno djelo prevare jer je to ovjereno kod javnog bilježnika ...

Nemoram dalje ništa pričati, sve znam šta je napisano ... ali

Jasno ti je da su HDZ i SDP dva politička poduzeća i da ih ne zanima budućnost Hrvatske !

MOST je mogao odbiti pregovore i čekati da partizani ( SDP ) i ustaše ( hdz ) naprave veliku koaliciju ili idu na prijevremene izbore !

Sada je MOST u Vladi i u većini u Saboru pa mogu pokušati nešto promijeniti pa tako i u poljoprivredi !

Udruga OPG Hrvatske - Život u skladu sa Ustavom , danas treba donijeti odluku da se pismenim putem zatraži od Vlade i zastupnika da IMENUJU Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH !


1. imenovanje Povjerenstva do 15 . 3.
2. pisanje prijedloga Zakona do 15 . 4 .
3. javna rasprava o prijedlozima zakona do 15 . 5.
4. rasprava u Saboru do 15. 6 .
5. raspisivanje referenduma o prijedlozima zakona
6. donošenje zakona , ako su birači ZA do ljetne stanke Sabora !

Sve ostalo je prodavanje demagogije i nastavak PROPADANJA seljačke poljoprivrede !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Đuro Japarić 21/2/2016, 07:37

falkon 2 je napisao/la:MOST je javno potpisao IZJAVU da neće koalirati niti sa jednom velikom opcijom tipa HDZ-SDP, što je pogazio ... a i počinio kazneno djelo prevare jer je to ovjereno kod javnog bilježnika ...

Nemoram dalje ništa pričati, sve znam šta je napisano ... ali

Jasno ti je da su HDZ i SDP dva politička poduzeća i da ih ne zanima budućnost Hrvatske !

MOST je mogao odbiti pregovore i čekati da partizani ( SDP ) i ustaše ( hdz  ) naprave veliku koaliciju ili idu na prijevremene izbore !

Sada je  MOST u Vladi i u većini u Saboru pa mogu pokušati nešto promijeniti pa tako i u poljoprivredi !

Udruga OPG Hrvatske - Život u skladu sa Ustavom , danas treba donijeti odluku da se pismenim putem zatraži od Vlade i zastupnika da IMENUJU Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH !


1. imenovanje Povjerenstva do 15 . 3.
2. pisanje prijedloga Zakona do 15 . 4 .
3. javna rasprava o prijedlozima zakona do 15 . 5.
4. rasprava u Saboru do 15. 6 .
5. raspisivanje referenduma o prijedlozima zakona
6. donošenje zakona , ako su birači ZA do ljetne stanke Sabora !

Sve ostalo je prodavanje demagogije i nastavak PROPADANJA seljačke poljoprivrede !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava - Page 11 Empty Re: Poziv na osnivačku skupštinu opće hrvatskog Udruženja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 12. Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.