AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Stručnost lokalnih veterinara

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by mario 6/7/2010, 08:27

zamisli dođe veterinar na dvorište utroši nešto materijala i naplati 150 kn. Daj pozovi majstora za veš mašinu doma pa buš vidio da veterinar ima manju satnicu. Priuštite i životinjama malo uživanja-prirodno je prirodno.
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by falkon 2 6/7/2010, 08:46

E a zato su smislili zakone da nemere ići prirodnim putem,jer dok riješiš papirologiju i sve ostalo vezano za tog bika koji će "prašiti" krave te košta jednako kao da je veterinar došao par puta osjemeniti istu kravu .........
ili bik tvoj a ti moraš veterinaru svakako platiti (za nerad) da bi dobio papire za tele da bi bilo matično odnosno da bi mogao ići na tržište sa istim Suspect
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 6/7/2010, 12:11

falkon 2 je napisao/la:E a zato su smislili zakone da nemere ići prirodnim putem,jer dok riješiš papirologiju i sve ostalo vezano za tog bika koji će "prašiti" krave te košta jednako kao da je veterinar došao par puta osjemeniti istu kravu .........
ili bik tvoj a ti moraš veterinaru svakako platiti (za nerad) da bi dobio papire za tele da bi bilo matično odnosno da bi mogao ići na tržište sa istim Suspect

...ali znaš šta mi radimo kad veterinar ne uspije iz prvog ili 2 pokušaja osjeenit kravu...vidiš po kravi da nije ostala steona pustiš svojeg bika...kažeš veterinaru da je uspjelo iz 2 pokušaja platiš mu samo 200 kn...umjesto da on nju osjemenjuje dok ne ostane steona,još do kraja misliš da nešto nevalja kravu...a i mi ništa ne plaćamo veterinaru kad puštamo svojeg bika prvi put...samo mu javim da smo pustili našeg bika i on u papire upiše markicu sa našeg bika,možda kod vas veterinaru jedu govna...

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 6/7/2010, 13:10

ruddynjo ti si neki prilično nadaren tip? wc
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 6/7/2010, 18:59

abrkili je napisao/la:ruddynjo ti si neki prilično nadaren tip? wc

...ne razumijem što želiš reći,ako misliš na moj post gore,razlog je taj što smo dobri s veterinarima pa ono gledaju nam kroz prste jer plaćamo račune na vrijeme...

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by falkon 2 6/7/2010, 19:44

rudonjo to prolazi ali u slučaju kontrole najebao bi i ti i veterinar iz razloga što kontrole pregledaju i kartone odnosno račune sa kojim je plaćeno osjemenjivanje, .......... ja sam super odličan sa veterinarima i ima tu progledanja ali kad je osjemenjivanje odnosno ono za što ćeš tražiti poticaj (a to su grla koja imaš) mora sve štimati pa nebitno tko je jebavao tu kravu
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 6/7/2010, 19:46

falkon 2 je napisao/la:rudonjo to prolazi ali u slučaju kontrole najebao bi i ti i veterinar iz razloga što kontrole pregledaju i kartone odnosno račune sa kojim je plaćeno osjemenjivanje, .......... ja sam super odličan sa veterinarima i ima tu progledanja ali kad je osjemenjivanje odnosno ono za što ćeš tražiti poticaj (a to su grla koja imaš) mora sve štimati pa nebitno tko je jebavao tu kravu

...pa ima jedan stvar a to je da se moji bikovi vode u selekciji kao i krave i znam da je to dopušteno ali meni piše broj markice bika umjesto imena jer mi svojim bikovima ne dajemo imena jer su većinom za tov...

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by falkon 2 6/7/2010, 19:50

dopušteno je ali moraju prći kontrole, vađenje krvi + registraciju kao bik za pripust a za to sam siguran da nije riješito......... moje jke sve pod selekcijom ali malo sam ipak upoznat sa zanonskom procedurom a to se ne dobila tako lako......
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 6/7/2010, 19:53

ruddynjo je napisao/la:
abrkili je napisao/la:ruddynjo ti si neki prilično nadaren tip? wc

...ne razumijem što želiš reći,ako misliš na moj post gore,razlog je taj što smo dobri s veterinarima pa ono gledaju nam kroz prste jer plaćamo račune na vrijeme...

pa ako si dobar s njime,onda ti to ne daje za pravo da ga tako izigravas.Ako zakoni postoje,postoje iz neke svrhe(uglavnom.. Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 684261 ).To sto se tice spolnih bolesti nije djecja igra,jer se zaraze sire nezamislivo brzo,a ti mozes ostat bez svog stada za tjedan do 2.Ok,ako je istina da imas licenciranog bika,njemu se redovno vadi krv,osim ako si jos vise dobar s veterinarom pa i to fušarite.

Digo si mi živac kad si se postavio da je to ono,ko slozit gemišt i popit ga.Puno tu stvari ima,prilično puno koje se mogu zakomplicirati,a na kraju ispada kriv veterinar koji ni ne zna da mu radis iza leđa,jer ste si dobri pa ajde,ne sumnja u vas.Znam kako je mukotrpno doći do pola puta veterinarske diplome,a još me toliko čeka i onda me jako nervira kad se netko tako pravi pametan,a veterinar zbog toga moze izgubiti svoju krvavu diplomu za tili čas. Evil or Very Mad
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 6/7/2010, 19:53

falkon 2 je napisao/la:dopušteno je ali moraju prći kontrole, vađenje krvi + registraciju kao bik za pripust a za to sam siguran da nije riješito......... moje jke sve pod selekcijom ali malo sam ipak upoznat sa zanonskom procedurom a to se ne dobila tako lako......

...nisam ja ništa reko loše ili da sam mislio loše,mi nismo puštali prirodnim putem dok nismo dobili taj savjet od veterinara,da ne kažeš da izmišljam toplu vodu..a kako se taj veterinar pravdo sa papirima ja ne znam...pa nisu naša sela tako daleko da ne znamo kakva je situacija u selima...

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 6/7/2010, 19:55

abrkili je napisao/la:
ruddynjo je napisao/la:
abrkili je napisao/la:ruddynjo ti si neki prilično nadaren tip? wc

...ne razumijem što želiš reći,ako misliš na moj post gore,razlog je taj što smo dobri s veterinarima pa ono gledaju nam kroz prste jer plaćamo račune na vrijeme...

pa ako si dobar s njime,onda ti to ne daje za pravo da ga tako izigravas.Ako zakoni postoje,postoje iz neke svrhe(uglavnom.. Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 684261 ).To sto se tice spolnih bolesti nije djecja igra,jer se zaraze sire nezamislivo brzo,a ti mozes ostat bez svog stada za tjedan do 2.Ok,ako je istina da imas licenciranog bika,njemu se redovno vadi krv,osim ako si jos vise dobar s veterinarom pa i to fušarite.

Digo si mi živac kad si se postavio da je to ono,ko slozit gemišt i popit ga.Puno tu stvari ima,prilično puno koje se mogu zakomplicirati,a na kraju ispada kriv veterinar koji ni ne zna da mu radis iza leđa,jer ste si dobri pa ajde,ne sumnja u vas.Znam kako je mukotrpno doći do pola puta veterinarske diplome,a još me toliko čeka i onda me jako nervira kad se netko tako pravi pametan,a veterinar zbog toga moze izgubiti svoju krvavu diplomu za tili čas. Evil or Very Mad

..nemam registriranog bika za prodaju sjemena ali imam za svoje gospodarstvo..i da vadili su mu krv i imam pasoš ili ti putovnicu i sve papire..

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 6/7/2010, 20:01

da se sad ne pravim pametan,nek me netko ispravi,ali koja je dobna granica kod goveda za vađenje krvi?I svim se govedima krv mora vadit koja su iznad te starosti...Tako da ti imaš običnog tovnog bika,a nipošto licenciranog bika koji može obavljat prirodno osjemenjivanje.Ali ako tvoj veterinar tebi to dopušta,meni ne smeta,njegova stvar...

Jako se puno napravilo u genetici Hrvatskog simentalca koristeći samo umjetno osjemenjivanje,dakako nabolje,a ovim potezima to ne moze ici nabolje nikako.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by falkon 2 6/7/2010, 20:05

Rudonjo svi mi vadimo krv ali za licenciranog bika ide malo duga procedura vezana za ministarstvo i centar za umjetno osjemenjivanje i naravno ovlaštena veterinarska inspekcija, e sad što je on tei to reko da možeš, i meni je moj ALI ja to ne radim iz razloga što pokušavam napraviti stado simentalaca koje daje preko 30 litara bez ikakve muke i da imam naravno dobre bikove od njih a to se ne postiže prirodnim pripustom bika kojemu se digo.......... svaki vet će ti dati savjet, (iako i ja imam iskustva kao vet) ali ne da pričaš po selu da ti je on to predložio..........to ti pokušavamo na okolni način reći i ja i abrkili
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 6/7/2010, 20:09

falkon 2 je napisao/la:Rudonjo svi mi vadimo krv ali za licenciranog bika ide malo duga procedura vezana za ministarstvo i centar za umjetno osjemenjivanje i naravno ovlaštena veterinarska inspekcija, e sad što je on tei to reko da možeš, i meni je moj ALI ja to ne radim iz razloga što pokušavam napraviti stado simentalaca koje daje preko 30 litara bez ikakve muke i da imam naravno dobre bikove od njih a to se ne postiže prirodnim pripustom bika kojemu se digo.......... svaki vet će ti dati savjet, (iako i ja imam iskustva kao vet) ali ne da pričaš po selu da ti je on to predložio..........to ti pokušavamo na okolni način reći i ja i abrkili

e da po selu,bilo bi dobro... Wink
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by falkon 2 6/7/2010, 20:32

ma znam razumijemo se šta hoćemo reći..........
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by tine 7/7/2010, 14:02

Dobro, u čemu je problem?

Riješili su, da su njihovi bikovi bolji od onih u kontejneru. Very Happy

Stvarno ne znam, koji vrag te može natjerat da koristiš uslugu osemenjivanja, ako ne želiš.
Druga stvar je, da to možeš i smiješ radit samo sebi i za sebe, jer bik nije licenciran.

Mislio sam, kako su prošla vremena, kad su ti sve rekli što možeš i što smiješ.

Ako snosiš ekonomski rizik, ja tretiram, kako si savestan svojih dela i posledica.
U tom slučaju i podrazumijevam da se ne budeš dolazio žalit na državu, ako ti nešto pođe po zlu, ili ti se rodi deformirana telad.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 7/7/2010, 21:11

falkon 2 je napisao/la:Rudonjo svi mi vadimo krv ali za licenciranog bika ide malo duga procedura vezana za ministarstvo i centar za umjetno osjemenjivanje i naravno ovlaštena veterinarska inspekcija, e sad što je on tei to reko da možeš, i meni je moj ALI ja to ne radim iz razloga što pokušavam napraviti stado simentalaca koje daje preko 30 litara bez ikakve muke i da imam naravno dobre bikove od njih a to se ne postiže prirodnim pripustom bika kojemu se digo.......... svaki vet će ti dati savjet, (iako i ja imam iskustva kao vet) ali ne da pričaš po selu da ti je on to predložio..........to ti pokušavamo na okolni način reći i ja i abrkili

...prvo ja to nepričam po svojem selo a ni nitko drugi ne pričao o svojem načinu...ja imam još samo jednu mješanku i nikako da je se riješim jer naravno i ja držim samo simentalca...a ono što si ti spominjo oduzimanje diplome neće on zbog mene izgubit diplomu nego zbog sebe jer je on meni reko da mogu..ja nepuštam svaki puta bika kad krava traži neko kad je slučaj da neće da ostane steona sa umjetnom oplodnjom a to je 1 na godinu i to nikako ne radim sa junicama nego sa kravom starosti 5-6 godian...možda se nismo ispočetka odmah svatili...svatko ima svoje načine a i moja i tvoja bi krava ostala steona iz prvog pokušaja svaki puta kad bismo mi dobivali 100% ispravno sjeme tko zna šta,koje i kavo sjeme nam daju...

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by paor 7/7/2010, 21:26

i ja bih imao slična razmišljanja kao ruddynjo
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by ruddynjo 7/7/2010, 21:30

...što se mene tiće svi mi radimo na rizik i kad iskušavamo novu hranu za krave i kad zoveš veterinara kad je krava bolesan a on kaže treba ovaj treba onaj lijek ,a mi samo daj ga,daj ga,a ono račun 2000 kn..pa tko tu koga jebe..pa i mi kad smo prelazili na silažu prije 8-9 godian bojali smo se da nebi krave nešta da ne jedu a siliro sam skoro 10 jutara kukuruza,pa smo bili malo dobili i repini rezanaca itd...a sve to košta a nitko nas ne pita oćeš neće platit...

ruddynjo

Broj postova : 25
God : 33
Lokacija : Bošnjaci
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar opći
Registriran : 07.05.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 8/7/2010, 09:29

Abrkili zašto krave ostaju bređe od bika a od veterinara slabo?
Zašto veterinari jednu kravu odjemenjivaju 5-6 puta i krava ne ostane bređa a onda ti veterinar kažee jbgga pusti bika, poslije kojega krava ostane bređa?
zašto veterinari uopšte osjemenjivaju krave više od tri puta kad je pravilo da od treći put krava MORA ostati bređa?

ovi šlampavci od mojih lokalnih veterinara kad dođu otapati sjeme temperaturu vode mjere tako da prst gurnu u vodu i tako odrede temperaturu vode! Na mom gospodarstvu ima krava koje nisu bređe više od godine dana, I PRISILJEN SAM POČETI PUŠTATI BIKA! zbog šlampavih veterinara , gdje je tu moja ekonomska računica' Abrakili ti si student i znam da ti je teško, imaš svu našu podršku da izučiš zanat i da ga dobro radiš!
ali nije ti fora da braniš veterinare koji su lijeni bahati i ne rade svoj posao kako treba!!

na forumu je bilo dosta usporedbe veterinara sa auto mehaničarima, e naši veterinari su ti mehaničari koji ti kada dovezeš auto sve ti rastave pa ne znaju sastavit ili nekako sve sastave ali to loše radi i još ti ogrebu lak na autu i zamaste volan i siceve usput ti to naplate duplo iznad stvarne vrijednosti dobro urađenih radova!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 9/7/2010, 23:14

ruddynjo je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:E a zato su smislili zakone da nemere ići prirodnim putem,jer dok riješiš papirologiju i sve ostalo vezano za tog bika koji će "prašiti" krave te košta jednako kao da je veterinar došao par puta osjemeniti istu kravu .........
ili bik tvoj a ti moraš veterinaru svakako platiti (za nerad) da bi dobio papire za tele da bi bilo matično odnosno da bi mogao ići na tržište sa istim Suspect

...ali znaš šta mi radimo kad veterinar ne uspije iz prvog ili 2 pokušaja osjeenit kravu...vidiš po kravi da nije ostala steona pustiš svojeg bika...kažeš veterinaru da je uspjelo iz 2 pokušaja platiš mu samo 200 kn...umjesto da on nju osjemenjuje dok ne ostane steona,još do kraja misliš da nešto nevalja kravu...a i mi ništa ne plaćamo veterinaru kad puštamo svojeg bika prvi put...samo mu javim da smo pustili našeg bika i on u papire upiše markicu sa našeg bika,možda kod vas veterinaru jedu govna...
Nekužim Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 684261 kakav problem imati bika na svom gospodarstvu i koristiti ga za oplodnju isključivo svojih plotkinja ,pri tome voditi računa o higijeni njegove mašine Very Happy o krvnom srodstvu ,itd.I ja bih ,rado imao bika ,ali iskreno ,mene je strah muških krava Very Happy neznam zašto bi bio problem ako veterinar dva puta sjemeni i krava neostane bređa ,a već si platio i dobio ćitabu od istog da je obavio sjemenjenje , idemo pustiti svoga bika i priložiti ćitabu koju je izdao veterinar .ak me kužite šta hoću reć .

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 10/7/2010, 09:12

KOVAČ malo je problem pripuštati svog bika prvenstveno onog iz tova, zato što ne znamo kakve gene nosi taj bik može se desiti da pripištanjem bika izgubiš svojstva koja si godinama stvarao kupovao sjeme elitnih bikova, problem su i zarazne bolesti koje je teško uočiti dok se ne razviju a onda je već kasno zarazio si nekoliko krava...

Zaključak je da je umjetno osjemenjivanje bolje od prirodnog pripusta, samo je kod nas problem što nema dovoljno adekvatno obrazovanih ljudi koji bi provodili umjetno osjemenjivanje krava. Koliko znam ne postoji ni škola u kojoj bi se izučavali osjemenjivači krava, osim nekakvih jadnih tečajeva.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 10/7/2010, 10:37

BOŽIDAR je napisao/la:KOVAČ malo je problem pripuštati svog bika prvenstveno onog iz tova, zato što ne znamo kakve gene nosi taj bik može se desiti da pripištanjem bika izgubiš svojstva koja si godinama stvarao kupovao sjeme elitnih bikova, problem su i zarazne bolesti koje je teško uočiti dok se ne razviju a onda je već kasno zarazio si nekoliko krava...

Zaključak je da je umjetno osjemenjivanje bolje od prirodnog pripusta, samo je kod nas problem što nema dovoljno adekvatno obrazovanih ljudi koji bi provodili umjetno osjemenjivanje krava. Koliko znam ne postoji ni škola u kojoj bi se izučavali osjemenjivači krava, osim nekakvih jadnih tečajeva.
Ma jasno ! samo ja mislim, kad bi imao bika ,a imao problem sa elitnom karavom po pitanju steonosti ,onda bi svakako pokušao da je i na taj način zadržim u proizvodnji ,bar još jedniu laktaciju .Jer ja živim od mljeka ,a ako ona već pokazuje problem sa ostajanjem steonosti znači da će svakako relativno brzo ispasti iz proizvodnje.Slažem se da se gube svojstva u genetici koju prenese navedeni bik ,ali ja od takvog bika nebih ostavljao ženski podmladak ,samo bi išao na to ,kako sam i naveo , da je zadržim u proizvodnji bar još jednu laktaciju.Moje je mišljenje da većina nas, visoko mlječne krave jako rano pripuštamo poslje telenja .Moja iskustva govore da ih treba pustiti da vode a ne sjemeniti sve dok nekrenu smanjivati proizvodnju .Bojim se da i veterinari nisu tu veliki problem ,problem je naš (ne )kvalitetni "menagment ", moje mišljenje...

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 10/7/2010, 12:12

BOŽIDAR je napisao/la:Abrkili zašto krave ostaju bređe od bika a od veterinara slabo?
Zašto veterinari jednu kravu odjemenjivaju 5-6 puta i krava ne ostane bređa a onda ti veterinar kažee jbgga pusti bika, poslije kojega krava ostane bređa?
zašto veterinari uopšte osjemenjivaju krave više od tri puta kad je pravilo da od treći put krava MORA ostati bređa?

ali nije ti fora da braniš veterinare koji su lijeni bahati i ne rade svoj posao kako treba!!

na forumu je bilo dosta usporedbe veterinara sa auto mehaničarima, e naši veterinari su ti mehaničari koji ti kada dovezeš auto sve ti rastave pa ne znaju sastavit ili nekako sve sastave ali to loše radi i još ti ogrebu lak na autu i zamaste volan i siceve usput ti to naplate duplo iznad stvarne vrijednosti dobro urađenih radova!

nikad nisam branio šlampave veterinare,to mozes procitat u prijasnjim postovima.a kad krava nakon 5-6 puta ne ostane stelna,naravno da postoji problem.e sad moze on biti u šlampavom doktoru,lošem sjemenu ili u neplodnoj kravi,a možda i u gazdi koji malko zakasni zvat doktora.

i iskreno ne da mi se vise natezat s postovima u ovoj temi jer postoji toliko nelogičnosti i nebuloza u stočarstvu naših krajeva da bi mogli do sutra...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by kiwi 15/7/2010, 01:02

Hi Forumasi

Sto se tice upotrebe bika to nija losa ideja. Sve farme na zapadu imaju svog bika za telad koja idu u tov.
Ja osbno milsim da je svaki Simentalac koji nije krizan sa RH dobar za tova.

Na Novom Zelandu koriste Angus na Holstein i Jersy. Navdno so za tov i Angus medjutim to je toliko malo, crno i ruzno. Sad se vise korisit Hereford koji je slican u izgledu Simenralcu stim da nema mlika nist. U Nizosemkoj koriste cak Holstein bikove od svoji krava.

Problem sa bikovima ovdje su:
1) Povrede radnika ako nije dehorned i to kod u tovu oko 30-40%
2) Zarazne bolsti medjutim to se moze rjesiti
3) Unistenje genetskog potencijala stada ako se telad ostavaljaju za muzare
4) Rizik je imati bika zato treba imati pravu spremu jer je to ludo bice

Prednosti
1) Svako vjestacko osjemenjavanje i ima isto jedan dio rizika da se osteti maternica tako da koristenjem bika odmoris kravu
2) Odrzava se prirodni instinkt kod krava.

Najbolji je kombimacija jedne godine jedno a druge godine drugo. Oni koji ostave bikove da ga testiraju na spolne bolesti.

Ni u kojem slucaju ja ne bi ostavlajo telad koja su osjemenjena od bikova za podmladak; to je samo za tova.

Pozdrav
E


kiwi

Broj postova : 19
Lokacija : Novi Zeland
Registriran : 23.03.2009
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara - Page 4 Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.