AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Stručnost lokalnih veterinara

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 25/3/2009, 11:14

Čitajući post od člana Kiwija,na temu simentalska pasmina ,i njegovoga viđenja problematike što se tiče struke u BiH otvaram ovu temu u namjeri da iznesemo svoje argumentirane stavove bilo pozitivne bilo negativne , što se tiče mog iskustva više je negativnih iskustava nego pozitivnih ,Nije mi jasno da BiH ima jednu tako stručnu osobu iz navedene oblasti kao što je kiwi a ne pozove ga natrag u državu da svoje znajne prenese i pomogne razvoju ,u protekli pet godina razvoja obiteljskog gospodarstva skupa sa suprugom. Veterinar je dolazio samo zbog sjemenjenja Nikakvih većih intervencija nije bilo ,u zadnje vrijeme sam krenuo javno istupati sa svojim stavovima ,i problematici struke u mojoj županiji i argumentirano prozivati ministra ,veterinare, agronome ,itd, imam osijećaj da navlačim na sebe probleme,ali se ne bojim meni je radit bilo u livnu ,zagrebu ili albaniji .Izfrustriran sam činjenicom da je sa kravama u mojoj štali sve bilo u redu i ostajele su bređe bez problema a sad su veliki problemi da ostanu steone ,ako mi je prozvana struka dolazila samo zbog UO a sad i to neide kako spada šta će mi onda takva struka ikako ,ako je sva stručnost u tome da treba samo osjemenit kravu ,idem ulagati i u takav vid edukacije i opremu pa i taj dio menagmenta preuzeti na sebe .a da nedaj bože dođe do bolesti tbc,zoonoza, bse,onda mi je potreban Kiwi ,ali takvoga nema u BiH Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Smiljan 25/3/2009, 11:36

Da, nazalost, pogledaj poslovni telefonski imenik (veterinara izmedju ostalih) Amerike, Kanade, Australije (itd) i vidjeti ces puno prezimena koja su sa ovih prostora, a nisu treca generacija u tim zemljama ..... Sa druge strane, osobno mislim da nije problem u strucnosti ljudi koji su ostali ovdje (biH ili Hrvatska, svejedno) nego nesto drugo ....
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 25/3/2009, 12:16

Smiljan je napisao/la:Da, nazalost, pogledaj poslovni telefonski imenik (veterinara izmedju ostalih) Amerike, Kanade, Australije (itd) i vidjeti ces puno prezimena koja su sa ovih prostora, a nisu treca generacija u tim zemljama ..... Sa druge strane, osobno mislim da nije problem u strucnosti ljudi koji su ostali ovdje (biH ili Hrvatska, svejedno) nego nesto drugo ....
Slažem se da je veći problem to "nešto drugo" i nije upitna njihova stručnost po vertikali regularno završenog veterinarskog fakulteta ,pa državnog ispita ,itd ali i veterinari na neki način pridonose tom nečem drugom što nitko ne želi detektirati. Kad bi radili po nekakvim moralnim načelima i principima struke to nešto drugo bi imalo manje utjecaja .kad kažem da doprinose takvoj situaciji koja nikako ne ide u pravcu razvoja onda sam dužan i argumentima potvrditi činjenicu da veterinar u mojoj štali sjemeni crnobjelog holstajna sa simentalcem a kaže da je sjeme holštajana,a što je još crnje niti ima deklaraciju sjemena niti i on sam zna kakvo je sijeme ,ako ovako nastave bojim se da će mi krava jednog dana oteliti nosoroga ,nadalje, konstantno zapinjem na pojmu edukacije,edukacija je potrebna ne samo nama poljoprivrednicima već i veterinarima ,i oni moraju ući u kontinuitet edukacije iz njihovog domena jer smo svi skupa svjedoci kako brzo napreduje tehnologija ,genetska istraživanja ,itd .Pitam se kako mogu voditi uspješan menagment svog gospodarstva kad postoji to "Nešto drugo "koje sve to skupa usporava . Evil or Very Mad

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 10/6/2009, 10:50

Da malo osvježimo temu,
problem kod veterinara je u prvom redu njihova ljenost i nemar zatim je problem zakonska regulativa, da pojasnim nama seljacima se nameću zakoni koji nas teraju na modernizaciju farmi isto se tako govori da moramo sniziti troškove i manje zarađivati.
A kod veterinara nema nikakvih obaveza a ni odgovornosti njega nitko ne kontrolira koliki mu je postotak bređosti, na koji naćin otapa sjeme dali su ljekovi predugo otvoreni i slićno. isto tako modernizacija ambulanti, naš veterinar od sve opreme ima kožnu torbu iz 1959 godine nekoliko prašnjavih šprica pistolero i jedan jedini kontenjer za sjeme koji stoji u ambulanti a sjeme nose otopljeno u đepu i vozi se u Golfu it "89 godine.
Dakle to su jedni od problema zbog kojega naše krave ne ostju steone.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 10/6/2009, 22:18

božidar:ti slobodno možeš birati koji veterinar će tebi doći u dvorište,a ako ti otapa sjeme u džepu,onda ga slobodno nabij nogom u guzicu... eto,jednog dana ako Bog da,i ja ću bit veterinar i vidim već po svojim kolegama na faksu da velika većina njih uopće ne usvaja ono što treba,zanima ih samo ocjena i da što manje moraju učit...kako će takvi ljudi bit dobri veterinari ja ne znam...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 14/6/2009, 09:48

Zamislite sad ovo: Jutros sam išao k veterinarima po putnicu za prasce,
veterinar uredno napiše putnicu i ladno kaže ŠEZDESETJEDNU Kunu, smrzno sam se koji je sad ovo K.... ,a on meni kaže sad po novom ti je izdavanje putnice od ponedeljka do petka od 7-9 sati, u ostalim vremenima naplaćuje se kao i drugi službeni dokument!
Trošak putnice u cjelosti plača Država pa mi je malo neobično kad je cjena izdavanja tog dokumenta veća od njegove vrijednosti?
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by O.P.G.KOVAČ 14/6/2009, 09:58

Apsurdi i samo apsurdi ,Možda mu je kemijska olovka s kojom je ispisivao putnicu od zlata . Evil or Very Mad ma mislim stvarno !

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 16/6/2009, 11:03

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Apsurdi i samo apsurdi ,Možda mu je kemijska olovka s kojom je ispisivao putnicu od zlata . Evil or Very Mad ma mislim stvarno !

Zanima me koliko vrjedi njihov radni sat, mislim da bi veterinari u suradnji sa ministarstvom i stoćarima trebali rekapitulirati svoj cjenik! Dali se slažete? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by abrkili 16/6/2009, 15:51

ja se kao prvo ne slažem,jer cjenik je jedno,a ono što doktor napravi i kvaliteta usluge drugo.. I cjenik sam po sebi je mjerodavan s obzirom na trud i muku koja je potrebna da se završi fakultet.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 16/6/2009, 16:48

Naravno... ali mi ostali smo budale pa nas veterinari mugu derati sa svojim cjenicima jer su završili fax... već sam pisao da naplaćuju izdavanje putnice 61 KN.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by paor 16/6/2009, 22:29

veterinari su država u državi...dokaz tomu je da da manje prihode ostvaruju od svoje izvorne djelatnosti, a većinu od papirologije i raznih poslića što im je namjestila država

u mojem selu godinama postoje 2 veterinarske stanice i stvari su se drastično promjenile (na bolje) dolaskom konkurencije
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 5/7/2009, 13:47

Tvrdim da cjena UO. krava nebi smjela prelaziti 150 kuna da se pokriju svi troškovi kao i obilata zarada veterinara,evo računice:
CJENA DOZE SPERME 19 KN
NAVLAKA ,RUKAVICA, DUŠIK, 11 KN
TRANSPORTNI TROŠKOVI 70 KN
RAD VETERINARA 50 KN
UKUPNO 150KN
To je moja računica, iako znam da postoje i drugi troškovi, ali i dalje zastupam stajalište da veterinari moraju barem u ovim recesijskim vremenima preispitati svoje cjenike i spustiti cjene barem 30% a ne još uvoditi nove nerazumljive namete.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Smiljan 6/7/2009, 08:07

Hm hm ...
Norma sat veterinara bi trebao biti ipak nesto vise nego npr. (bez podcjenjivanja) PKV pomocnog radnika koji iznosi 43.92kn. Vidi napamet izabrani link [You must be registered and logged in to see this link.]

Samo za komparaciju: norma sat npr. automehanicara nije ispod 250kn (a nerjetko je i 350 kn)
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 6/7/2009, 11:16

slažem se ali molim te da upitaš u Darkomu koliko košta njihov alat i uređaji najam prostora i kolika je satnica majstora i koje su mu norme? Osobno poznam jednog majstora koji radi u automehaničarskoj radioni pa mi je problem poznat.
A nadam se da se alažeš sa mojim mišljennjem da za Automehanićara treba veće znanje nego za Veterinarskog tehničara koji osjemenjuje krave.
Što se tiče uređaja i alata naši veterinari nemaju gotovo ništa vrijednost njihovih alata je 500 kn ambulante ja napravio NAROD za vrijeme Komunizma (Naravno ipak to ima neku vrijednost i troškove) a Golf koji voze vrijedi manje nego gorivo unjemu kad napumi rezervar.
Postoje i Stoćari koji imaju srednju školu i visoko naobrazovanje a rade na svojim farmama i uložili su ogromnu paru u objekte i opremu usput ih stišću strogi zakoni po kojima moraju raditi, pa ih molim da mi jave kolika je njihova satnica.
Napominjem da o veterinare nitko ne kontrolira, oni imaju "radionice" iz 60-tih godina a cjenike iz budućnosti , mi imamo automobile za koje treba kompjuterska dijagnostika moderne dizalice i specijalni alat i moderno obrazovane mehanićare, a imamo ljenčine koji ne žele ulagati u svoje
obrazovanje niti u svoje "RADIONICE"

Napominjem da ovo što sam napisao vrijedi za veterinare koji posluju u mojoj okolici pa se za moguče uvrijede veterinarima koji ozbijlno shvaćaju svoj posao ISPRIĆAVAM .Nadam se da postoje i da pokušavaju pozitivno utjecati na kolege da poćnu ulagati novac u svoje znanje i u suvremenu opremu.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Smiljan 6/7/2009, 11:59

Da, mogao bih se sloziti sa vecinom stvari (sa nekim i ne), a posljednju recenicu potpisujem u cjelosti.
Treba odvojiti one koji "fusare" od onih koji svoj posao profesionalno rade sa adekvatnom opremom i znanjem.
Opet s druge strane, ako se sugerira da veterinari u ovo recesijsko vrijeme smanje svoje cijene 30%, dali se moze traziti da npr. automehanicari (ili inzenjeri, profesori, cistaci, svejedno.....) svoje cijene toliko smanje?
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 6/7/2009, 13:24

Apsolutno cjene maraju i ići će na niže narućito u sektoru usluga.Pa zar cjena mlijeka nije snižena? Nisam baš previše u tome ali i obrtnike pritišće konkurencija i ponuda i potražnja pošto potražnja pada cjene idu dolje (ako postoji konkurencija).

U veterinarskom sektoru nema previše konkurencije cjene se neće spuštati samo dolaze novi nerazumljivi nameti.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Smiljan 6/7/2009, 14:36

Bojim se da cijene usluga nece ici dolje. Ako i krenu, to ce biti pogubno za mnoge "male" jer ce tako "veliki" spustati cijenu ispod realnih granica (a opet nevezano za krizu) koju ti "veliki" mogu kompenzirati svojom velicinom, a "mali" ce propasti.

Kod veterinara isto tako mislim da konkurencija nece spustiti cijene, kao sto nije spustila u odvjetnickoj i lijecnickoj struci, makar je u tim strukama, rekao bih, konkurencija (ili "konkurencija") veca.

Inace, slazem se da u veterinarstvu treba ukinuti neke monopole. Za vjerovati je da ce konkurencija dignuti kvalitetu usluge.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 6/7/2009, 21:28

Ako cjene neče iči dolje nadam se da će usluga i zalaganje veterinara biti na nivou cjena, jer zadnjih 25 godina nema njkakvog pomaka na bolje u veterinarskim uslugama isto tako njihovo znanje je vrlo plitko, jednim djelom su za to odgovorne škole i fakulteti a najviše sami veterinari jer oni misle da su najpametniji ne prate svjetska saznanja rjetko se služe internetom... .
Kod mene ima jedan veterinar koji kad dođe nešto ljćiti možeš bit siguran da ta životinja bude uginula i nikom ništa lječenje moraš platiti a ako ne platiš u roku 30 dana NEMOREŠ DOBIT PUTNICU za sajam.

Stoga ja sam lijećim svoje životinje pa kak ispadne svinje sam markiram a planiram nabaviti kontenjer za sjeme i završiti tećajeve za UO.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by matija 6/7/2009, 23:31

BOŽIDAR je napisao/la:Stoga ja sam lijećim svoje životinje pa kak ispadne svinje sam markiram a planiram nabaviti kontenjer za sjeme i završiti tećajeve za UO.
mislim da je cus čak besplatne tečajeve za uo bio organiziro.

matija

Broj postova : 489
Lokacija : abc
Registriran : 09.03.2008
0


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 7/7/2009, 07:04

Bilo je nekih suradnji sa Županijama, samo se tečajevi rijetko organiziraju jer NEMA DOVOLJNO KANDIDATA
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Smiljan 7/7/2009, 11:53

Da, i takve stvari ce dignuti kvalitetu usluga veterinara. Vama stocarima je savrseno jasno sto mozete sami, a sto morate traziti usluzno. A veterinari ce se morati potruditi da to sto vam rade usluzno rade na najbolji moguci nacin. (Treba nekada biti i optimist)
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by NICOLAS 8/7/2009, 22:39

Nisam veterinar ali moram nešto reći na ovu temu;
Mislim da je opća ludost ići sam u umjetno osjemenjivanje krava. Kod krmača je to puno jednostavnije i lakše pa opet
ljudi rade gluposti,a kamoli kod krava,nije jedan tečaj dovoljan da se savlada ta problematika,često nije niti
veterinarski fakultet dovoljan,nego treba godina prakse i usavršavanja. A gdje bi nakon tečaja sticali neophodnu praksu
i od koga, jel na farmi od 10-15 krava-ma molim vas lijepo o čemu mi pričamo,pa da mi sami to radimo svaka deseta bi ostala bređa,
a ostatak na klaonicu zbog neplodnosti, a i krave u 90% slučajeva ne ostaju redovito bređe zbog neizbalansirane prehrane pogotovo
u ovo doba forsiranja,kada su problem vitamini i minerali itd. itd. itd............
Ja ne kažem da su veterinari bogom dani i da nemaju propusta,imaju i to punu kao i svi koji rade al mi smo skloni uvijek
krivnju prebacivati na druge a mi smo naravno sve odradili perfektno i besprijekorno, a ustvari sami bježimo od istine i sami sebi radimo još veću štetu i kompliciramo si život...
Al naravno najbolje da se čovjek uvjeri sam,tako je i sa UO pa ko voli nek izvoli,možda otkrijemo dosad neotkriven talenat,
možda u nekom od nas čuči nesuđeni živinar....

NICOLAS

Broj postova : 110
God : 48
Lokacija : KRIŽEVCI(OKOLICA)
Zanimanje : inž.poljoprivrede
Registriran : 24.06.2008
6


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 9/7/2009, 05:46

Ako dobiješ diplomu certifikat za svoje znanje onda to znaći da znaš to znanje i upotrebiti a svaka obuka ima i svij praktički dio!
U postu iznad se vidi da još ima ljudi po selima za koje su veterinar i pop UZVIŠENI i nema pametnijih od njih.
Ja 99,9 bolesti na svojm farmama lijećim sam i mogu ti reć vrlo uspješno za sad ! Pa veterinari nisu bića iz svemira dovoljno je spojiti literaturu nova saznanja isustvo i znanje usvojeno u školi!
Što se tiće izbalansiranosti prehrane životinja i ja sam u poćetku imao takvih problema ali kad sam krenuo profesinalno hraniti krave te probleme sam zaboravio, da budem slikovitiji citiram jednog poznatog agronoma: ŠTA BI SE DESILO DA ZIDARI NEMAJU IZBALANSIRAN MORT !?
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by NICOLAS 9/7/2009, 09:36

[quote="BOŽIDAR"]Ako dobiješ diplomu certifikat za svoje znanje onda to znaći da znaš to znanje i upotrebiti a svaka obuka ima i svij praktički dio!
U postu iznad se vidi da još ima ljudi po selima za koje su veterinar i pop UZVIŠENI i nema pametnijih od njih.
Ja 99,9 bolesti na svojm farmama lijećim sam i mogu ti reć vrlo uspješno za sad ! Pa veterinari nisu bića iz svemira dovoljno je spojiti literaturu nova saznanja isustvo i znanje usvojeno u školi!quote]


Nemislim da je veterinar i pop uzvišen,dapače mislim da se masa veterinara kurči na osnovu tobožnjeg znanja i rekao sam da
imaju i oni dosta propusta mada imaju i fakultet i toliko prakse jer rade non-stop na terenu i praksiraju se, a mi da se upuštamo u tako
nešto a praksa bi nam se svodila na sopstveno stado što je neopisivo manji broj jedinki za praksu, tako mislim da bi došlo još do većih šteta i problema. Znam za jednog velikog farmera koji je prošo svu obuku i tečajeve i ima preko 100 krava,rezultat je bio da je upropastio polovicu krava i na kraju se vratio veterinarima. Uz knjige treba biti i osjećaj i tehnika...
Al mi smo takvi da mislimo da bolje znamo sve od drugog,ja mislim da treba pustiti struku da radi svoj posao,tako neka šumari rade svoje,agronomi svoje,slastičari svoje,mehaničari svoje... Jel nije tako!?

NICOLAS

Broj postova : 110
God : 48
Lokacija : KRIŽEVCI(OKOLICA)
Zanimanje : inž.poljoprivrede
Registriran : 24.06.2008
6


[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by BOZIDAR 9/7/2009, 10:50

Slažem se u potpunosti neka svi rade svoj posao!
Ali rjetki su u struci veterinara (u mojoj okolici) oni koji se zalažu i trude da naprave posao kako treba nego sve rade šlampavo, evo primjer: prije dvije godine imao sam 10 teladi u zasebnoj prostoriji, pojavio se proljev i zvao sam veterinara on ih je lijećio, od tih deset sedam telaca je uginulo OD PROLJEVA. dali je to moguče i gdje je tu strčnost lokalnih veterinara?
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Stručnost lokalnih veterinara Empty Re: Stručnost lokalnih veterinara

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.