AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 23 / 28. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2013, 17:30

krckrc je napisao/la:ja sam definitivno protiv prodavanja državne zemlje i mislim da je sasvim dovoljno dobit zemlju u zakup na 50 god. Na zemlji u zakupu mogu se provoditi stroge mjere kontrole te ako se zemlja ne koristi sukladno planu se je oduzima i daje onima kojima je zemlja potrebna. Prodajom dugoročno imali bi samo još više zapuštenjih njiva i dodatno usitnjavanje poljoprivrednih površina. Poljoprivredno zemljište mora se obrađivati a to se osigurava jedino zakupom.

Pametni Nijemac ima svoje zemlje 50 ha ,

Vi 50 državne u zakupu , želim da početna bude 1000 kn pa da ponudite duplo !

Ja pišem da privatne zakone pošaljemo preko Drine i Dunava , da preuzmemo zakone iz pametnih država , a to znači da bi se vaših 50 ha prodavalo ili nasljeđivalo kao tehnološke cjeline .
,
U tupavoj hrvatskoj poljoprivredi obiteljska gospodarstva moramo zasnivati u idućih 10 - 15 godina .

Objasnio sam predsjedniku Sabora i još nekim Leko 1 , RH 2 , Milanović 3 , Ako leko kupi RH 2 za > okrupnjavanje > , sutra kupljenu RH 2 može prodati Karamarku , a svoju 1 Lesaru !
Tada bi susjedi bili tupava vlast i tupava opozicija .

Mogu li ovo jednostavnije objasniti ?
Okrupnjavanje bi značilo da Leko 1 kupi RH 2 i površinski ih spoji u Leko 1 . Tada Leko Beogradskim zakonima nebi od 2 parcele pravio 2 vlasnika i usitnjenje .

Ne moraju svi biti pameti Tesla , i obična baka može ovo razumijeti i smijati se piscima zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by milemali 30/3/2013, 19:17

Đuro Japarić je napisao/la:

Pametni Nijemac ima svoje zemlje 50 ha ,

Vi 50 državne u zakupu , želim da početna bude 1000 kn pa da ponudite duplo !

Ja pišem da privatne zakone pošaljemo preko Drine i Dunava , da preuzmemo zakone iz pametnih država , a to znači da bi se vaših 50 ha prodavalo ili nasljeđivalo kao tehnološke cjeline .
,
U tupavoj hrvatskoj poljoprivredi obiteljska gospodarstva moramo zasnivati u idućih 10 - 15 godina .

Objasnio sam predsjedniku Sabora i još nekim Leko 1 , RH 2 , Milanović 3 , Ako leko kupi RH 2 za > okrupnjavanje > , sutra kupljenu RH 2 može prodati Karamarku , a svoju 1 Lesaru !
Tada bi susjedi bili tupava vlast i tupava opozicija .

Mogu li ovo jednostavnije objasniti ?
Okrupnjavanje bi značilo da Leko 1 kupi RH 2 i površinski ih spoji u Leko 1 . Tada Leko Beogradskim zakonima nebi od 2 parcele pravio 2 vlasnika i usitnjenje .

Ne moraju svi biti pameti Tesla , i obična baka može ovo razumijeti i smijati se piscima zakona !

A istovremeno imamo glupu situaciju da na površini od 5,5kj moram prijaviti samo jednu kulturu, odnosno smatra se jedinstvenom cjelinom Iako je sastavljena od 3 parcele (1,5+1,5+2,5) koje su odvojene fizički, tj. kanalima (koji su prokopani na mojoj zemlji). ako je 1 ha min površina koja se može prijaviti za primanje poticaja, zašto ne bih mogao prijaviti na svaki hektar drugu kulturu?
Imam zasijanih 4 kj ječma i htio bih posaditi 1,5 kj kukuruza. A u katastru i gruntovnici se vode kao različite parcele. Najtragičnije je da su te parcele bile dio jedne velike od 250 kj koju su nasljednici razbucali 40-ih. Upravo se dogodilo ono što g. Đuro govori, nastali su jako veliki problemi, nejasni vlasnički odnosi između novih vlasnika, novi putevi, parcele koje izgledaju ko apstraktno slika, a da ne spominjem koliko je zemlje izgubljeno u međama i novim putevima.
Dakle, već nam se jednom dogodilo da se od nečega što je u praksi velika parcela zbog nejasnih i nelogičnih zakona u teoriji napravi više malih parcelica. Ako nismo ništa naučili iz povijesti do sada, teško da ćemo i ubuduće. Zbog takvih se stvari u Zagori dešavalo da bi nakon diobe zajednice brat morao stajati na bratovoj zemlji da obradi svoju. A njive duge i po 300 m. Naravno, neće više biti diobe na manje čestice, ali kako je krenulo, neće biti ni okrupnjivanja...

milemali

Broj postova : 75
Lokacija : djk
Registriran : 02.03.2011
1

→→→ : Osnivam muzej poljoprivredne tehnike, ako je itko zainteresiran za sudjelovanje u projektu na bilo koji način, slobodno

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by JOSIP FERGUSON 1/4/2013, 21:46

nakon nekog vremena neaktivnosti na forumu dat cu svoj komentar na gore linkanu uredbu o vrednovanju gospodarskog programa, odnosno na njezin dio koji se tice bodovanja programa...

iako mi generalno ideja nije losa ipak ne mogu preci preko nekoliko namjernih ili slucajnih nelogicnosti, odnosno nepravednosti ovakvog bodovanja...

za pocetak cemo uzet za primjer 2 kandidata na natjecaju za zakup odredjene parcele (govorim o ratarskoj proizvodnji koja mi je bliska):

1) OPG "A" obrađuje 40 ha zemlje, ima 2 zaposlena i svu potrebnu mehanizaciju

2) DOO "B" obrađuje 2000 ha zemlje i ima zaposleno 50 radnika, i svu potrebnu mehanizaciju...

i oba napisu gospodarski program koji ide na vrednovanje prema tablici po kriterijima (za koje smatram da su nepravedni)

2- SJEMENSKA PROIZVODNJA - OPG A sije 4 ha sjemenskog kukuruza za koji je potrebna debela izolacija, rucno cupanje metlica i jos xy stvari, dok DOO B sije 150 ha sjemenske pšenice...

prema ovome kriteriju B dobiva 14 bodova, A dobiva samo 1 bod, i tu je vec razlika dovoljna da doo B dobije zemlju jer ce ovaj minus od 13 bodova opgA tesko sustici,

e sada, dali je doprinos drustvu, dodana vrijednost koja je stvorena uistinu toliko na strani doo B?? nije...

nedopustivo je da se barata sa apsolutnim pokazateljima koji kazu da ako je netko veci da je nuzno i bolji, a to se ovim kriterijem pokazuje, a isto je moguce da netko tko sije 40 ha sj kukuruza izgubi zemlju zbog bodova od nekog tko sije 51 ha sjemenske pšenice...

ovim se kriterijem konkurenti dijele na vece i manje a ne na one ciji je doprinos drustvu i drzavi, okolini, veci ili manji...

prema mome misljenju ono jedino sto bi bilo pravedno kod bodovanja sjemenske proizvodnje je -sjemenska proizvodnja DA 1 (ili 2) boda, NE - 0 bodova...

takodjer kod red br 7 dolazimo opet do dodjele bodova prema apsolutnim pokazateljima a u svim stavkama koje se ticu zaposlenika moralo bi se govoriti u relativnim pokazateljima,
da pojasnim, kada bi postojao kriterij koji kaze: zemlju dobiva onaj koji zapošljava više djelatnika, (ili planira zaposliti kao pod navedenim kriterijem), onda bi DOOB bio u prednosti, ali kad bi kriterij rekao zemlju dobiva onaj koji zapošljava više djelatnika/ha, e tu se sad situacija mjenja u korist OPG-a A koji po djelatniku ima 20 ha, a doob 40 ha, ili planira zaposliti ako zemljište dobije...

prema tome ispada da kada bi se zemljište podjelilo OPGima kao A zaposlilo bi se duplo vise ljudi, a da nekazemo kako bi dohodak bio ravnomjernije raspoređen...

9 tehnicko tehnoloska cjelina (blizina), ovaj kriterij nije diskriminirajuci niti za jednu skupinu, ali nema smisla da udaljenost od parcele od 1 ili 2 ili 5 km oduzima jako znacajnih 2 ili 3 boda, danas je uobicajeno da se obradjuju parcele i dalje od 10 km, i ta je stavka nepotrebna, vec treba igrati ulogu domicijelni faktor... uostalom kako se mjeri ta udaljenost, zracnom linijom, poljskim putem, ili magistralom ili autoputom??

13 strucna sprema, ovdje sam malo subjektivan jer sam i sam agronom, i nekako mi bodovanje nema smisla, pod prvo da VSS nosi samo 2 boda, uz utrošenih 40 i kusur ispita ... a naprimjer netko tko je parceli blize nekoliko kolometara dobije 3 boda... smjesno....

takodjer mi upada u oko i to sto ako je netko "samo" mr.sc agr izgubit će bod od nekoga tko je dr.sc. ... dajte ljudi, iz visokog poštovanja prema tim ljudima, njihov posao i doprinos drustvu bi trebao biti kroz znanstveni rad, a ne da kroz ovakav gospodarski program strepe dali ce dobiti bod vise ili manje, te osvojiti koji hektar zemljista vise ili manje... sramota... a i kazu da je za bavljene poljoprivrednom proizvodnjom u praksi sasvim dovoljna srednja, ili visa poljopr skola, plafon VSS, da bi znali primjenjivati tehnologije i saznanja koje dolaze od znanstvenih istrazivanja gore navedenih... nije voziti traktor nuklearna fizika, i takve titule su preskupe za ovo o cemu pisem...

ipak dalo bi se mozda iz ovog stavka iscitati barem maaaalo da je veca vjerovatnost da ce doo b u svojim redovima imati nekog dr. ili mr.sc nego OPGA , i ovdje usicariti koji bodic...

15 ekol ili integr proizvodnja....
zaboravio sam gore napisati da je opgA u integriranoj proizvodnji, dok dooB na to niti ne pomislja jer mu je trosak koji bi zbog toga imao veci ili jednak nego nekoliko kuna poticaja vise koje ce mozda dobiti, a analize, pa zelene gnojidbe, pa ogranicenja u plodoredu, pa ogranicenja u pesticidima, pa kontrole, pa oportunitetni trošak zbog nemogucnosti pomećenje u plodoredu odredjene kulture koja je trenutno extra isplativa... itd...

također sam zaboravio spomenuti da opgA sije i koji hektar šeć repe, koji poprskaju minimalan br puta, pa ju okopaju jer stignu jer nemaju puno i dobra im je, a i troskovi su im manji, a dooB također sije repu, ali nema ljudi niti vremena, novca za ništa mehaničko, već sve riješava kemijom, te je ekološko doprinos (ono što bi trebalo biti naaaajvažnije u cijeloj ovoj prici) ovaj puta debelo na strani OPGA i za do je nagradjen s visokih 0,5 bodova... sramota...


jos bi takodjer dodao i to da bi uveo na samom natjecaju konacno potvrdu iz porezne kako nema duga, te iz jed lok samouprave takodjer kako nema duga kako bi se uopce moglo prisustvovati natjecaju, znaci eliminacijski kriterij... dobro bas da ne bude radikalno, da nema duga vise od mozda 1000 kuna po svakom zaposlenom, ono sto je jednomjesecna obveza...


i na tom kriteriju bi mnogo velikih igraca palo....

neznam dali sam jos stogod propustio nakon 5 minutnog proucavanja uredbe....

neznam samo tko su strucnjaci koji su ju pisali i koliko su placeni za to sto rade, ali mogli su to i malo bolje i postenije napisati...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 2/4/2013, 00:10

Niti jedan natječaj do sada nije bio pošten, osim onog natječaja na koji se javio samo jedan ponuđač. A bilo ih je takvih. Možemo preferirati ovo ili ono, sjemensku proizvodnju ili stočarstvo, ali tko je toliko pametan (ili hrabar) da danas može odrediti koja će to proizvodnja biti prespektivna u budućnosti? To je sve neozbiljno, možemo jedino razgovarati o kriterijima dosjelosti (znači što si od zemljišta radio do sada), eventualno - donekle - stručnosti i 'ispadanje' iz igre - ako si dužan državi. Ne 1000 kuna limit, nego 0 kuna, i to da se pogleda stvar 20 godina unazad, ne smije biti 'repova' u porezu, doprinosima, zakupninama, vodoprivredi. Pregledati eventualno druge firme istih vlasnika koji se sada natječu za zemljište - da li je tamo ostalo 'repova'. I ako želiš na natječaj - ljudima treba dati mogućnost da svoje obaveze prvo podmire (u gotovini na kasi ili uplatom na račun) - pa neka se natječu. Kod duga postoje samo dvije kategorije: ili si dužan ili nisi.
Ovo kako je sada propisano mazanje je očiju javnosti da se kao nešto bude bolje i 'poštenije' raspodijelilo zemljište. Čim se više ulazi u detalje -veća je mogućnost manipulacije i zapravo veća je nepravda. Uvijeti natječaja trebaju biti jednostavni i svima razumljivi, pisanje planova se svodi na kraju na to tko-će-prodati-masniji-burek, kao i kasnija kontrola istih (mislim tebi može kontrola zapeti za svako zrno da kako si ga posijao, a meni može gledati kroz prste da boli). A pisati poslovni plan za 50 godina unaprijed.... već sama pomisao na to je smiješna, a kamoli ozbiljno provediva.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 2/4/2013, 07:30

Fidelito je napisao/la:Čim se više ulazi u detalje -veća je mogućnost manipulacije i zapravo veća je nepravda. Uvijeti natječaja trebaju biti jednostavni i svima razumljivi, pisanje planova se svodi na kraju na to tko-će-prodati-masniji-burek, kao i kasnija kontrola istih (mislim tebi može kontrola zapeti za svako zrno da kako si ga posijao, a meni može gledati kroz prste da boli). A pisati poslovni plan za 50 godina unaprijed.... već sama pomisao na to je smiješna, a kamoli ozbiljno provediva.

1700 - 2013 ; tri su temeljna promašaja u poljoprivredi ;

1. bečki model kmetova i feudalaca , naredba 1756 da se gospodarske zgrade poredaju uz puteve sa kućama - bilo je to idealno za uzgoj štakora , geodetski premjer i promašaj sa 2 službe - gruntovnice i katastar ,

2. beogradski model kombinata i seljačkih imanja do 10 ha - koju većina nije imala i niz zakona koji su omogućili i površinsko smanjivanje i mogućih 10 ha

3. u RH promašena privatizacija predmet koje su i kombinati , promašeno raspolaganje sa državnom zemljom , ostavljanje svih zakona za privatnu zemlju , osim poklanjanja vlastima koji je ukinut .

U ovoj tupavoj državi nema civilni sektor koji bi tražio bitne izmjene , a političari su postali hibridi komunizma i kapitalizma na štetu obiteljskih gospodarstava .

Danas ću putem FAKSA u NN naručiti Zakon o poljoprivrednom zemljištu , sutra će vjerovatno biti tiskan .

Nakon što se objavi netko iz tupave oporbe treba odmah uputiti prijedlog IZMJENE Zakona o poljoprivrednom zemljištu u kojem treba napisati ;
A ) - raspolaganje sa privatnim ,
B ) - raspolaganje sa državnim ,

Zakon o nasljeđivanju ; napisati raspolaganje sa zemljištem - uzeti dio iz Nizozemske , 1 članak iz SAD ,

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela ; kupnja susjednih , zamjena privatno - za privatnu - privatno za državno , komasacija - ovim Zakonom gruntovnice i katastar bi se spojile u jednu državnu zemljišnu službu da se ubrzaju i pojeftine sve radnje oko zemlje

3 Zakona bili bi povijesna agrarne reforma u primitivnoj hrvatskoj poljoprivredi , sa primitivnim zakonodavstvom !



Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by mačor 4/4/2013, 15:03

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2013_04_39_718.html

mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by janko 4/4/2013, 15:32

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2013_04_39_718.html
SAŽETO,JEDNOSTAVNO,KRATKO,RAZUMLJIVO,JEDNOSTAVNO,JEFTINO......
Treba Vam prvo tjedan dana da ga pročitate pa onda.............. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 946904
janko
janko

Broj postova : 186
Lokacija : HR
Registriran : 01.10.2010
2


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 4/4/2013, 17:31

janko je napisao/la:http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2013_04_39_718.html
SAŽETO,JEDNOSTAVNO,KRATKO,RAZUMLJIVO,JEDNOSTAVNO,JEFTINO......
Treba Vam prvo tjedan dana da ga pročitate pa onda.............. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 946904

Odličan Zakon !
Nije mi jasno zašto se tupavi seljaci putem medija već bune ?

Članak 28 , ako lijenčine neće prikupljati dokumentaciju , to mogu tupavi seljaci !
Ja sam tu fazu prošao naprviši preko 1 500 km sređujući stanje za državnu zemlju i za raspisivanje natječaja .
Od 1999 još nije raspisan natječaj i nitko mi nije rekao ni fala ! Možda će falu otsvirati kada umrem .

Članak 76 , ako lokalci u roku 3 mjeseca ne dostave dokumentaciju ni za 1 parcelu , posao će preuzeti Agencija .

Članak 50 prodaja od 02 - 1 ha , odlično samo treba zahtjev poslati i lokalnim . 02 dovoljno je Dalmatincima za 1 plastenik !
Jakovina 1 , RH 2 , Milanović 3 , Ako RH nije veća od 1 ha na kontinentu , mogu ju kupiti za okrupnjavanje , nesposoban Jakovina ili još nesposobniji Milanović , Ako RH 2 kupi Jakovina , sutra ju može prodati Karamarku a 1 Lasaru .

Tada bi susjedi bili tupavi predsjednik Vlade i tupava 2 vođe oporbe !

Lesar 1 , Karamarko 2 , Milanović 3

Ako mi Agencija želi prodati 4 državne , mislim da ne prelaze 1 ha tada bih imao 6 > okrupnjenih > koje onda mogu usitniti prodajom ; Jakovini 1 , Lesaru 2 , Karamarku 3 , Milanoviću 4 , Leki ( predsjednik tupavog Sabora ) 5 i 6 Vladimiru Šišljagić - predsjedniku HDSSB !

Nasuprot tupamarosa , napisao sam im da uvedu definiciju okrupnjavanja parcela !
Pod uvjetom da kupim 4 državne , moram ih površinski spojiti sa svoje 2 u Jednu parcelu !
Tada sa Beogradskim zakonima nebih imao mogućnost usitnjavanja !

Bože oslobodi nas od ; ministra poljoprivrede , Vlade , zastupnika i predsjednika Josipovića koji je potpisao odluku o > primjeni < promašenog Zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 8/4/2013, 11:14

Otkad se ovaj šugavac Grivičić uvalio u Agenciju !?

http://www.zemljiste.mps.hr/agencija-upravno-vijece-i-ravnatelj
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by zeljko6 8/4/2013, 11:50

svi četvero, a i ministar glavom i bradom Todorićevi ljudi...

edit: ako niste znali, Todorić je izjavio da ga više ne zanima ni hektar zemlje, ali zato ima lokalne igrače koji se javljaju na natječaj i rade zemlju za njega i sigurni su da prolaze na natječaju....

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 8/4/2013, 13:22

SteveO je napisao/la:Otkad se ovaj šugavac Grivičić uvalio u Agenciju !?

http://www.zemljiste.mps.hr/agencija-upravno-vijece-i-ravnatelj

Nije šugavac , sjedili smo nedavno u Brodskoj županiji jedan kraj drugog , kad je ušao rekao sam da sam ga isfalio , znao je u kojem smislu ! Sposoban politički kadar HSS , branio Pankretićev Zakon 2001 , nije htio doći kod Mesića sa Kolarom i Kuterovcom .

Ako Krešimir Kuterovac ima povjerenja u njega , onda je normalno da bude u Povjerenstvu sa gospođom Kuterovac !

Danas sam dobio uplatnicu za Zakon o poljoprivrednom zemljištu iz NN , košta 30 kn , ići ću u kupnju do 1ha za > okrupnjavanja > ! Stanja vlasništva sređeno je prije Račana i Pankretića , isto tako i pripreme za natječaj . Ja sam Mesiću rekao da Zakon neće funkcionirati . Grivičić i Kuterovac su tvrdili da ja pametarim i da nisam bio u pravu .

Godine su pokazale tko je bio u pravu i tko je tražio Zakon u interesu seljaka !
To nisu bili Grivičić , Kolar , Kuterovac - muški , to nije ni gospođa Kuterovac , Brlošić , Dukić , Pokrovac i ostali kvazi - seljačke vođe !

Zakon treba pod hitno na izmjenu !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 8/4/2013, 15:26

http://www.zemljiste.mps.hr/radionica-za-djelatnike-agencije-za-poljoprivredno

A ovo je odlično! Radionica, detaljno opisana. Nigdje ni točan termin, ni mjesto održavanja. Kome je namjenjena radionica?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 8/4/2013, 18:12

abrkili je napisao/la:http://www.zemljiste.mps.hr/radionica-za-djelatnike-agencije-za-poljoprivredno

A ovo je odlično! Radionica, detaljno opisana. Nigdje ni točan termin, ni mjesto održavanja. Kome je namjenjena radionica?

Ako ja razumijem , održati će se u Ministarstvu poljoprivrede jer je tu i sjedište nove hrvatske birokracije zvana Agencija za poljoprivredno zemljište . Druženje će biti domaćih birokrata sa Njemačkim kolegama .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 8/4/2013, 19:32

Nemoguće je poslati i bilo kakav mail, jer im server ne radi...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 8/4/2013, 20:03

abrkili je napisao/la:Nemoguće je poslati i bilo kakav mail, jer im server ne radi...

he he možda onda možeš poslati upit (mail) preko njihovih njemačkih kolega, (sa kojima imaju sastanak), pa neka ih onda oni pitaju to umjesto tebe.... Very Happy
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 8/4/2013, 21:43

E to bi bila dobra pljuska... Ne vidim zašto ne bi ta 'radionica' bila otvorena i za nas poljoprivrednike, pa na kraju MPS ne bi postojao da nije nas, oni nas trebaju, kao i mi njih.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 9/4/2013, 07:30

abrkili je napisao/la:E to bi bila dobra pljuska... Ne vidim zašto ne bi ta 'radionica' bila otvorena i za nas poljoprivrednike, pa na kraju MPS ne bi postojao da nije nas, oni nas trebaju, kao i mi njih.

Radionica bi trebala sa ministrom Jakovinom , predsjednicima klubova zastupnika da se napišu zakoni u interesu razvoja poljoprivrede , a to znači da i Todorićev zakon o poljoprivrednom zemljištu treba mijenjati .

1. Nijemac u Hrvatskoj hoće 50 ha za uzgoj ovaca ,
2. Hrvat hoće 50 za uzgoj koza
Gospodarski program
1. koliko bodova Nijemcu ?
2. koliko bodova Hrvatu

> Program < treba izbaciti i definirati koliko seljak može kupiti zemlje ! Prednost obiteljska kojima je poljoprivreda osnovni izvor prihoda , odnosno da plaćaju mirovinsko i zdravstveno za najmanje 1 člana sa prihodima od poljoprivrede .
Neka pitaju Nijemce koji Zakon o nasljeđivanju imaju ?
Neka kažu koji Hrvati imaju !
Hrvatska poljoprivreda je za etno muzej u odnosu na Njemačku !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 11/4/2013, 20:02

Dobio sam danas kupljene NN i Zakon o poljoprivrednom zemljištu . Zvao sam Agenciju . Ministar još mora donijeti nekoliko pravilnika .

Ići ću sa zahtejevom za kupnju suejednih do 1 ha .

Moja - RH 1 , RH 2

1. vlasnički list za moje i susjedne državne , 2. posjedovni za moje i državne , 3. kopija plana za moje i državne , 4. Zahtjev Agenciji , 5 . obavijest i Općini - tako smo danas dogovarali !

100 km autom , 70 posjedovni , do 100 kn kopija ako budem morao vaditi veću , vlasnički 20 kn 1 , kopiranje , poštarina

>To je pozicija > kupca državne zemlje !

moja parcela , RH , parcela ministra Jakovine - ja odradim posao potrošim novac , susjed ponudi više i meni ni fala za trošak !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 11/4/2013, 21:08

Đuro Japarić je napisao/la:Dobio sam danas kupljene NN i Zakon o poljoprivrednom zemljištu . Zvao sam Agenciju . Ministar još mora donijeti nekoliko pravilnika .

Ići ću sa zahtejevom za kupnju suejednih do 1 ha .

Moja - RH 1 , RH 2

1. vlasnički list za moje i susjedne državne , 2. posjedovni za moje i državne , 3. kopija plana za moje i državne , 4. Zahtjev Agenciji , 5 . obavijest i Općini - tako smo danas dogovarali !

100 km autom , 70 posjedovni , do 100 kn kopija ako budem morao vaditi veću , vlasnički 20 kn 1 , kopiranje , poštarina

>To je pozicija > kupca državne zemlje !

moja parcela , RH , parcela ministra Jakovine - ja odradim posao potrošim novac , susjed ponudi više i meni ni fala za trošak !



Možeš pristati na više?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 11/4/2013, 22:12

politicar je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:Dobio sam danas kupljene NN i Zakon o poljoprivrednom zemljištu . Zvao sam Agenciju . Ministar još mora donijeti nekoliko pravilnika .

Ići ću sa zahtejevom za kupnju suejednih do 1 ha .

Moja - RH 1 , RH 2

1. vlasnički list za moje i susjedne državne , 2. posjedovni za moje i državne , 3. kopija plana za moje i državne , 4. Zahtjev Agenciji , 5 . obavijest i Općini - tako smo danas dogovarali !

100 km autom , 70 posjedovni , do 100 kn kopija ako budem morao vaditi veću , vlasnički 20 kn 1 , kopiranje , poštarina
>To je pozicija > kupca državne zemlje !

moja parcela , RH , parcela ministra Jakovine - ja odradim posao potrošim novac , susjed ponudi više i meni ni fala za trošak !



Možeš pristati na više?

Moja parcela , RH , Vaša parcela

Netko od nas 2 susjeda mora šetati i sakupiti dokumentaciju , onda tko ponudi više !
U mojem slučaju za mene je povoljnija situacija ; put -4 parcele RH od koje je 1 darovao vlastima SRH stric - moja parcela .
Sredio sam stanje vlasništva u korist RH još 1999 , sa županijskom komisijom pripreme za natječaj , a onda je Pankretić 2001 išao sa izmjenom Zakona , kojeg je kršila lokalna vlast do zabrane ministra Jakovine .

Preporuka je onima koji imaju uvjete za kupnju do 1 ha , da razmisle u tom smjeru .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 19/4/2013, 19:36

Danas sam dobio obavijest od općine da se u roku 2 dana javim za ugovor o zakupu državne zemlje .

Zvao sam Agenciju za poljoprivredno zemljište !

Radi se da bi nama koji smo imali zemlju u zakupu na 1 godini , dali u zakup na 5 godina . U općini kažu da će to biti skuplje nego do sada , ne temelju informacija koje imamo .

Slijedom napisanog svi koji ste imali zemlju na 1 g. , zovite općine i gradove da možete sklopiti ugovore i prijaviti u sustav poticaja .

Ja ću u općinu otići u ponedjeljak .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 19/4/2013, 21:54

Ja sam glede toga još jučer bio u općini...

Postoje 2 opcije:

a) istekao zakup - produženje zakupa na 5 g. po dosadašnjoj cijeni
b) mirni posjed bez papira - zakup na 5 g. po dvostrukoj cijeni od početne (propisane od strane agencije)

Imao sam 8ha u zakupu 2008.-2011. 2012. radim na potvrdu. I sad je moj problem što sa tom potvrdom ne spadam u a) kategoriju, nego moram pristati na b), što znači da mi zakup raste 100%...ni kriv ni dužan...

Dobro su to smislili majstori ...bagra crvena Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 406440


paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 19/4/2013, 22:42

paor je napisao/la:Ja sam glede toga još jučer bio u općini...

Postoje 2 opcije:

a) istekao zakup - produženje zakupa na 5 g. po dosadašnjoj cijeni
b) mirni posjed bez papira - zakup na 5 g. po dvostrukoj cijeni od početne (propisane od strane agencije)

Imao sam 8ha u zakupu 2008.-2011. 2012. radim na potvrdu. I sad je moj problem što sa tom potvrdom ne spadam u a) kategoriju, nego moram pristati na b), što znači da mi zakup raste 100%...ni kriv ni dužan...

Dobro su to smislili majstori ...bagra crvena Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 406440




Kakav plan, milina ...

Ja isto imam dio pod A dio pod B...

Do kad je rok da to obavimo?
Jel se mora odmah uplatiti sve ili?

I jel ima treća opcija ?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 19/4/2013, 23:12

sve imaš ovdje

treća opcija je da ostaješ posjednik (radiš zemlju), ali nećeš dobiti poticaje
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 20/4/2013, 05:48

politicar je napisao/la:
paor je napisao/la:Ja sam glede toga još jučer bio u općini...

Postoje 2 opcije:

a) istekao zakup - produženje zakupa na 5 g. po dosadašnjoj cijeni
b) mirni posjed bez papira - zakup na 5 g. po dvostrukoj cijeni od početne (propisane od strane agencije)

Imao sam 8ha u zakupu 2008.-2011. 2012. radim na potvrdu. I sad je moj problem što sa tom potvrdom ne spadam u a) kategoriju, nego moram pristati na b), što znači da mi zakup raste 100%...ni kriv ni dužan...

Dobro su to smislili majstori ...bagra crvena Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 406440




Kakav plan, milina ...

Ja isto imam dio pod A dio pod B...

Do kad je rok da to obavimo?
Jel se mora odmah uplatiti sve ili?

I jel ima treća opcija ?

1. treba maksimalno brzo odraditi u općini ili gradu da Agencija da suglasnost za sklapanje ugovora ,

2. zvali su me za upis za poticaje , mislim da je rok do 15 svibnja - to znači da se do tada mora imati opisano pod 1 .

- od bagra crvena nema ništa ! bagra smo mi koji radimo zemlju i > seljačke vođe > ! Poslije lokalnih izbora > vođe > trebaju sjesti i prije ljetnog odmora zastupnika , od te antiseljačke bagre treba tražiti izmjenu Zakona o poljoprivrednom zemljištu + još 4 zakona + strategiju razvoja poljoprivrede !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 23 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 23 / 28. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.