AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 22 / 28. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 28/3/2013, 10:45

politicar je napisao/la:Jel objavljen novi zakon u narodnim novinama?


I jel radi itko zemlju na temelju onih jednogodišnji potvrda?-kako ćemo ove godine dobiti potvrdu?

Pamet plavokosog sastoji se da u roku 8 dana potpiše odluku o primjeni Zakona od kada su izglasani u > Hrvatskom saboru > . Nazovite Ured Predsjednika u Zagrebu pa pitajte , druga plavokosog .

Ja sam radio 2 manje parcele na temelju jednogodišnjih potvrda . Brlošić ( Poljoprivredna komora ) kaže da ima oko 100 000 ha na jednogodišnjim potvrdama .

Sada bi > pametni > Jakovina trebao dati naputak da se zemlja da na 1 g , tada bi to trebao biti i status 20 bodova mirnog posjednika .

Napisao sam već ; Vladu , Sabor i Predsjednika , u čamce i neka plove Savom . Ako ih trebaju neka ih zaustave u Srbiji , a ako ne neka idu u Crno more , jer nas nisu sposobni izvući iz crnila !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by zeljko6 28/3/2013, 12:07

ja već deset godina radim na jednogodišnju potvrdu (zapravo je to aneks ugovora, 9. po redu) uz tri u međuvremenu propala natječaja. a kako će ove godine biti sa prijavom za poticaj samo Bog zna....

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 28/3/2013, 14:30

zeljko6 je napisao/la:ja već deset godina radim na jednogodišnju potvrdu (zapravo je to aneks ugovora, 9. po redu) uz tri u međuvremenu propala natječaja. a kako će ove godine biti sa prijavom za poticaj samo Bog zna....

Neće se stići prijaviti za poticaje , ako rok za prijavu bude u svibnju . Nazvati ću NN da vidim kada će objaviti Zakon i tražiti da mi ga pošalju , jasno uz plaćanje - više sam zakona kupio.

Treba nazvati komedijaše iz HDZ , lABURISTE , hdssb , don Grubišića ili Branka Hrg , da u hitni postupak upute IZMJENE zakona kojim bi se dopustilo načelnicima i gradonačelnicima da daju zemlju u 2013 na 1 godinu , tada bi načelnici i gradonačelnici mogli do sredine svibnja dati na 1 godinu .

Da li ovo odgovara Liniću ? Ne , jer ako se zemlja ne prijavi u potpore manje novca !

Da li ovo odgovara vodećim državama REICHA ? DA ! Kako da tupavi seljaci traže novac iz EU - to zovem Reich , ako nemaju riješenu zemlju ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 28/3/2013, 15:46

zeljko6 je napisao/la:ja već deset godina radim na jednogodišnju potvrdu (zapravo je to aneks ugov
ora, 9. po redu) uz tri u međuvremenu propala natječaja. a kako će ove godine biti sa prijavom za poticaj samo Bog zna....

kod mene je ista situacija... valjda ce biti neko rjesenje uskoro
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 28/3/2013, 16:39

politicar je napisao/la:
zeljko6 je napisao/la:ja već deset godina radim na jednogodišnju potvrdu (zapravo je to aneks ugov
ora, 9. po redu) uz tri u međuvremenu propala natječaja. a kako će ove godine biti sa prijavom za poticaj samo Bog zna....

kod mene je ista situacija... valjda ce biti neko rjesenje uskoro

Ako je usvojen članak 48 iz Prijedloga zakona kojeg je stavio Paor u prethodnim postovima , stavkom 1 na tvoj zahtjev ( ili nas koji želimo ) Agencija može sklopiti ugovor na 5 g. Koju dokumentaciju ( iz katastra ili ? ) će tražiti .

Ja mislim ići na kupnju do 1 ha susjednih , pa me zakup ne zanima , inače sam protiv toga jer je to feudalizam !
Pitati ću sutra NN da li je potpisana odluka o primjeni zakona i da li je njima Zakon dostavljen , kada će ga objaviti , naručiti ću Zakon .



Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 28/3/2013, 18:22

politicar je napisao/la:Jel objavljen novi zakon u narodnim novinama?


I jel radi itko zemlju na temelju onih jednogodišnji potvrda?-kako ćemo ove godine dobiti potvrdu?

Neki dan sam zvao agenciju za poljoprivredno zemljište u vezi toga: čekaju naputak od ministra...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 28/3/2013, 18:31

Uvijek uz te zakone idu i podzakonski akti koji dodatno reguliraju postupke. Koliko znam još nisu doneseni podzakonski akti a to znači da će se još morati čekati na riješenja po tom zakonu.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 28/3/2013, 19:07

čini mi se da je novi zakon predvidio mogućnost da agencija bez natječaja dade zemlju "privremeno na raspolaganje" na najviše 5g. - defacto je to petogodišnji zakup...jednogodišnja potvrda se nigdje ne spominje
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 28/3/2013, 19:39

paor je napisao/la:čini mi se da je novi zakon predvidio mogućnost da agencija bez natječaja dade zemlju "privremeno na raspolaganje" na najviše 5g. - defacto je to petogodišnji zakup...jednogodišnja potvrda se nigdje ne spominje

To znam i ja, ali mislim da neće biti vremena za tu opciju, tako da će morat nabrzinu dati neku potvrdu.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 28/3/2013, 19:49

i ja se nadam da će nešto izmudrovati na brzinu s obzirom da je ovogodišnja prijava površina referentna za povijesno pravo za duži niz godina
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 28/3/2013, 20:13

paor je napisao/la:i ja se nadam da će nešto izmudrovati na brzinu s obzirom da je ovogodišnja prijava površina referentna za povijesno pravo za duži niz godina

Napravili su povijesni promašaj sa površinama u pregovorima za ulazak Hrvatske u EU , tu je malo prijavljeno zemlje i proizvodnje .
Za sve je kriv trojac bez kormilara zvan ; Vlada , Sabor i Predsjednik . Treba dodati i lokalne parazite koji od 2001 nisu bili sposobni stviti državnu zemlju u zakup .

Treba dodati da nisu narod prosvjetlili da se privatne zemlje stavi maksimalno u zakup .

Nemaju oni mozga da mudruju . To je dokazao i Jakovina u prvom mjesecu 2012 . , zabranom lokalnim da raspisuju natječaje .


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by kago 28/3/2013, 20:28

Neznam dali je tema dobra, kolega mi danas kaže da je ovo referenta godina za zemlju, dali je to istina ?
kago
kago

Broj postova : 107
Lokacija : d.s
Registriran : 05.04.2010
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 29/3/2013, 00:57

kago je napisao/la:Neznam dali je tema dobra, kolega mi danas kaže da je ovo referenta godina za zemlju, dali je to istina ?

Moglo bi biti, a možda i ne. Referentna godina se najavljuje već 3. puta (ako dobro brojim) i uvijek se iz nekog razloga odgađa. Uglavnom, ako i bude referentna biti će to samo djelomično, jer kod većih promjena mijenjati će se i ta referentna količina zemljišta koja se računa kao referentna. Mislim da će se raditi o postotku promjene u odnosu na ukupno zemljište kojim raspolažeš. A tko bi znao, što će i kako biti, možda opet odgode za koju godinu. Jedino 'ako se mora radi EU' će to napraviti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 29/3/2013, 05:49

Fidelito je napisao/la:
kago je napisao/la:Neznam dali je tema dobra, kolega mi danas kaže da je ovo referenta godina za zemlju, dali je to istina ?

Moglo bi biti, a možda i ne. Referentna godina se najavljuje već 3. puta (ako dobro brojim) i uvijek se iz nekog razloga odgađa. Uglavnom, ako i bude referentna biti će to samo djelomično, jer kod većih promjena mijenjati će se i ta referentna količina zemljišta koja se računa kao referentna. Mislim da će se raditi o postotku promjene u odnosu na ukupno zemljište kojim raspolažeš. A tko bi znao, što će i kako biti, možda opet odgode za koju godinu. Jedino 'ako se mora radi EU' će to napraviti.

Koliko sam ja razumio hrvatski su pregovarači prijavili 1 000 000 ha za poticaje , ako Država da u zakup svojih 300 000 , privatnici 200 000 = 1 500 000 ha na koje se dijele poticaji iz predviđene sume za 1 000 000 , postoje još i kvote , ako imamo 15 000 ha vinograda nema proširenja na 16 000 , bar sam ja tako razumio > pamet > pregovarača u području poljoprivrede za ulazak u EU ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by deere power 29/3/2013, 09:54

ja sam cuo da bi mogli ove godine dobit na vise od 1 godine, ja sam sve napravio u agenciji sto se tice prijave poticaja samo cekam potvrdu koja ce se moc odnjet i poslje 15.05 ako ne rjese prije

sta znaci to referentna, jel to ide za svako gospodarstvo posebno ili ukupno na razini citave drzave
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 29/3/2013, 10:07

na osnovu površine, broja stoke itd. dodijeljuje se svakome broj prava na plaćanje (novčani iznos po jedinici je varijabilan)...konačna veličina osobnog broja (povijesnog prava) će se objaviti do kraja godine i mora biti vidljiva na agronetu

npr. ako netko (za)kupi nove površine, mora od postojećeg korisnika prava prenijeti i njegova "povijesna" prava u tom dijelu...mali problem je što tu postoje određena umanjenja osim kad je u pitanju nasljedstvo, novi opg i sl.

najbolje je proučiti upute koje se nalaze na agronetu (link UPUTE - pdf)
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by deere power 29/3/2013, 10:38

to je prekomplicrano i za onog koji je to smislio a ne za nas Very Happy zato mislim da od tog nist jer to jos ni ne postoji te kvote ili kako ih nazvat za zemlju
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Braud108 29/3/2013, 13:49

- prijedlog


Na temelju članka 29., stavka 8. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (»Narodne novine«, broj ______), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj __________ godine donijela

UREDBU
O OBRASCU I NAČINU VREDNOVANJA GOSPODARSKOG PROGRAMA KORIŠTENJA POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U VLASNIŠTVU REPUBLIKE HRVATSKE

I. OPĆE ODREDBE
Članak 1.
Ovom se Uredbom propisuje obrazac Gospodarskog programa korištenja poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: Gospodarski program), koji je sastavni dio ponude sudionika javnog poziva kojim se poljoprivredno zemljište u vlasništvu Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: države) daje u zakup i zakup za ribnjake, te način vrednovanja Gospodarskog programa.
Članak 2.
Zakupnik poljoprivrednog zemljišta dužan je podnositi godišnje izvješće Agenciji za poljoprivredno zemljište (u daljnjem tekstu: Agencija) o ispunjavanju ciljeva Gospodarskog programa do kraja ožujka svake godine za prethodnu godinu, a Agencija je obvezna do kraja rujna te godine podnijeti Vladi Republike Hrvatske izvješće o korištenju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države.
Sastavni dio izvješća koje Vladi Republike Hrvatske podnosi Agencija je i prijedlog izmjene obrasca Gospodarskog programa ili načina vrednovanja Gospodarskog programa, ukoliko se za istim pokaže potreba.
Agencija je obvezna dostaviti ministarstvu nadležnom za poslove poljoprivrede izvješće o korištenju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države, iz stavka 1. ovog članka, na prethodno mišljenje.


II. OBRAZAC GOSPODARSKOG PROGRAMA
Članak 3.
Obrazac Gospodarskog programa (u daljnjem tekstu: Obrazac) koji ispunjavaju sudionici javnog poziva kojim se poljoprivredno zemljište u vlasništvu države daje u zakup i zakup za ribnjake propisano je Prilogom I. koji je sastavni dio ove Uredbe.
Popunjeni Obrazac sastavni je dio ponude sudionika javnog poziva za zakup i zakup za ribnjake, te ugovora o zakupu i zakupu za ribnjake.
Članak 4.
Obrazac sadrži sljedeće grupe podataka: identifikaciju sudionika na javnom pozivu, opis poljoprivrednog gospodarstva sudionika na javnom pozivu, planiranu proizvodnju na zemljištu za koje podnose ponudu, ekonomske pokazatelje poljoprivrednog gospodarstva u razdoblju koje prethodi javnom pozivu, plan poslovanja u narednom razdoblju.
Članak 5.
Sudionik javnog poziva za zakup poljoprivrednog zemljišta ili zakupa za ribnjake u obvezi je odgovarajućom dokumentacijom potvrditi podatke iz Obrasca iz članka 4. ove Uredbe.
Potrebna dokumentacija iz stavka 1. ovog članka bit će navedena u javnom pozivu za zakup i zakup za ribnjake.
Članak 6.
Obrazac je sastavni dio javnog poziva za zakup poljoprivrednog zemljišta i zakupa za ribnjake.
Javni poziv za zakup poljoprivrednog zemljišta i zakup za ribnjake objavljuje se na mrežnoj stranici Agencije i na oglasnoj ploči jedinice lokalne samouprave na čijem području se zemljište nalazi.
Javni poziv za zakup poljoprivrednog zemljišta i zakup za ribnjake može se objaviti, sukladno osiguranim financijskim sredstvima, te drugim, opravdanim razlozima, i u drugim medijima.
Odluku o objavi iz stavka 3. ovog članka donosi Agencija.
Članak 7.
Sudionici javnog poziva ispunjavaju Obrazac na računalu, šalju elektronički, te ispisane obrasce potpisuju i šalju poštom kao sastavni dio ponude za zakup.
Način elektroničkog slanja, odnosno adresa elektroničke pošte na koju se šalje ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta bit će navedena u javnom pozivu.


Članak 8.
Agencija će procijeniti rizik i pripremiti odgovarajuće planove kontrole dokumentacije koju prilažu sudionici javnog poziva za zakup i zakup za ribnjake.
Procjena rizika i plan provedbe kontrole sastavni je dio plana rada Agencije za svaku godinu.

III. VREDNOVANJE GOSPODARSKOG PROGRAMA
Članak 9.
Vrednovanje Gospodarskog programa temelji se na ocjeni sljedećih sastavnica: dosadašnje poslovanje gospodarstva, poljoprivredna proizvodnja, odnosno djelatnost akvakulture kao primarna djelatnost sudionika poziva, stručna sprema sudionika poziva, odnos broja uvjetnih grla i zemljišta kojim gospodarstvo raspolaže, raspolaganje potrebnom mehanizacijom za planirano korištenje zemljišta, tip proizvodnje koji se planira, udaljenost od zemljišta koje se daje u zakup, poljoprivredna proizvodnja, odnosno djelatnost akvakulture u sustavu ekološke ili integrirane proizvodnje, broj zaposlenih, te planirano novo zapošljavanje, osigurano tržište za proizvode koji se namjeravaju proizvoditi, inovativnost planirane proizvodnje, utjecaj na okoliš.
Tablica vrednovanja Gospodarskog programa (u daljnjem tekstu: Tablica vrednovanja) nalazi se u Prilogu II., koji je sastavni dio ove Uredbe.
Članak 10.
Sudionik na javnom pozivu za zakup poljoprivrednog zemljišta, od sastavnica navedenih u članku 9. ove Uredbe, može ostvariti bodove samo po jednoj od sljedećih sastavnica: držanje stoke bez odgovarajućeg zemljišta, sjemenska proizvodnja, podizanje trajnih nasada, bavljenje povrćarskom/cvjećarskom proizvodnjom, bavljenje ratarstvom i ostalim vrstama proizvodnje.
Vrijednost i težina pojedine sastavnice određuje se brojem bodova u Tablici vrednovanja.
Najveći broj bodova koje sudionik na javnom pozivu može ostvariti za sastavnicu iz stavka 1. ovog članka koja mu se boduje, jest 20 bodova.
Članak 11.
Sudionik na javnom pozivu za zakup poljoprivrednog zemljišta od sastavnica navedenih u članku 9. ove Uredbe, može ostvariti bodove po svakoj od navedenih sastavnica: zaposleni radnici, novozaposleni radnici, posjedovanje potrebne mehanizacije za provedbu Gospodarskog programa, blizina postojećih proizvodnih površina s onima koje se daju u zakup, postojanje tržišta za proizvode koji bi se proizvodili na zemljištu dobivenom u zakup, bavljenje poljoprivredom kao primarnom djelatnošću, posjedovanje odgovarajuće stručne spreme, odnos ukupnih prihoda i rashoda, bavljenje ekološkom ili integriranom poljoprivrednom proizvodnjom, te prethodno vrijeme bavljenja poljoprivredom.
Vrijednost i težina pojedine sastavnice određuje se brojem bodova u Tablici vrednovanja.
Najveći broj bodova koje sudionik na javnom pozivu može ostvariti, po sastavnicama iz stavka 1. ovog članka, jest 40 bodova.
Članak 12.
Bodovi iz članka 10. i članka 11. ove Uredbe se zbrajaju i čine vrijednost i ocjenu Gospodarskog programa svakog pojedinog sudionika na javnom pozivu.
Članak 13.
Administrativnu kontrolu prijava na javni poziv za zakup i zakup za ribnjake provode zaposlenici Agencije.
Vrednovanje Gospodarskog programa administrativno obavljaju zaposlenici Agencije, te popunjavaju poseban obrazac koji je sastavni dio dokumentacije koju razmatra Povjerenstvo za zakup i Povjerenstvo za zakup za ribnjake.
Povjerenstvo za zakup i Povjerenstvo za zakup za ribnjake može zatražiti dodatna obrazloženja od Agencije ili pokretanje postupka iz članka 9. ove Uredbe.
Članak 14.
Ova Uredba stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
Klasa:
Urbroj:
Zagreb, .

Predsjednik Vlade
Zoran Milanović, v.r.



Braud108

Broj postova : 36
Lokacija : Trenkovo - Požega
Registriran : 28.02.2009
2


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 29/3/2013, 13:59

Tablica vrednovanja Gospodarskog programa (u daljnjem tekstu: Tablica vrednovanja) nalazi se u Prilogu II., koji je sastavni dio ove Uredbe.



Gdje je ona?



Edit:
Našao

LINK
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 29/3/2013, 20:52

Urednik NN mi je rekao da će Zakon vjerovatno biti tiskan u srijedu .

NN tel - 01 - 66 52 777
Fax - 01- 66 52 897

Ime
Adresa
Oib
NN kojim naručujem NN broj X u kojim je
objavljen Zakon o poljoprivrednom zemljištu ,
molim da mi pošaljete uplatnicu i broj računa
kako bih mogao platiti naručene NN
Potpis

Kupovao sam više NN i knjigu - Zakon o nasljeđivanju itd .

Pitao sam danas Agenciju za provedbu Zakona , pojma nemaju čekaju objavu Zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 29/3/2013, 22:11

Nisu normalni koje retardirano bodovanje, od kad je sjemenska proizvodnja nesta bitna ? Ovo opet ide u korist Žitu i sličnim, njima nikad dosta.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2013, 06:09

SteveO je napisao/la:Nisu normalni koje retardirano bodovanje, od kad je sjemenska proizvodnja nesta bitna ? Ovo opet ide u korist Žitu i sličnim, njima nikad dosta.

Napisao sam Komori , seljačkim > vođama > , Milanoviću i vođema > oporbe > da se IZBACI gospodarski program i ide na prodaju državne zemlje do 50 ha za obiteljska gospodarstva i rok otplate do 20 godina .

Tada bi svaki seljak pratio tržište , klimu i, državni bilans - kojeg nemamo i organizirao proizvodnju .

Treba odmah od < opozicije > tražiti izmjenu Zakona , trebaju predložiti 5 zakona koje sam im objasnio i ići na REFERENDUM !
Sve ovo što imamo nema budućnosti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by janko 30/3/2013, 07:56

Dragi moj Đuro divim Ti se što si ranoranioc Very Happy Ne bi li trebalo u taj tvoj zakon ugradit i drastičnu klauzulu da taj OPG barem 10 do 20 godina ne može prodati to zemljište do najviše 50ha koje je kupio od države?Kako dugo taj OPG po tebi koji kupi 50ha je ispucao svoj bonus ili nakon 10 do 20 godina opet ima pravo na 50 ha!Zasad TOLIKO? Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 684261
janko
janko

Broj postova : 186
Lokacija : HR
Registriran : 01.10.2010
2


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 30/3/2013, 09:25

janko je napisao/la:Dragi moj Đuro divim Ti se što si ranoranioc Very Happy Ne bi li trebalo u taj tvoj zakon ugradit i drastičnu klauzulu da taj OPG barem 10 do 20 godina ne može prodati to zemljište do najviše 50ha koje je kupio od države?Kako dugo taj OPG po tebi koji kupi 50ha je ispucao svoj bonus ili nakon 10 do 20 godina opet ima pravo na 50 ha!Zasad TOLIKO? Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 684261

Radim u smjenama na poslu noćne i dnevne pa ne mogu biti nekada ranoranilac , a izvan smjena na zemlji .
Na dobrom ste razmišljanju . Država Vam proda zemlju sa rokom isplate na 20 g i u gruntovnici se upiše teret u korist RH . Nakon 20 g. dobivamo potvrdu da smo platili zemlju . U Ustavu piše da se imovina može ograničit . Komunisti su 45 u Beogradu išli na 10 ha .

Za sada ako Srpska radikalna stranka iz Srbije ima novaca mogu kupiti sve privatno zemljište u Hrvatskoj . U prijavi za porez na promet porijeklo novca napišem tko je donator . Na temelju Beogradskog Zakona o nasljeđivanju oporukom napišem da zemlju ostavljam Srpskoj radikalnoj stranci . I tako do željene ili preko željene granice Radikala ; Virovitica - Karlovac - Karlobag !

Kada Hrvati shvate da je osnovni problem hrvatske poljoprivrede zemlja , tada će neki reći ; Đuro je to javno rekao 1995 , a mi shvatili X godine ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 30/3/2013, 13:11

ja sam definitivno protiv prodavanja državne zemlje i mislim da je sasvim dovoljno dobit zemlju u zakup na 50 god. Na zemlji u zakupu mogu se provoditi stroge mjere kontrole te ako se zemlja ne koristi sukladno planu se je oduzima i daje onima kojima je zemlja potrebna. Prodajom dugoročno imali bi samo još više zapuštenjih njiva i dodatno usitnjavanje poljoprivrednih površina. Poljoprivredno zemljište mora se obrađivati a to se osigurava jedino zakupom.

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 22 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 22 / 28. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.