AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 28 / 28. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 9/1/2018, 17:25

SteveO je napisao/la:Pusti njih da reagiraju onda, popeo si se ljudima na glavu sa svojim predstavkama i slanjem pisama na adrese i trovanja po internetu.
Mislim da je i tog postara vec sramota donosit pisma tamo u sabor ili kome vec saljes godinama, mora sav rumen uc među ljude i izvinjavat se sto opet tvoju predstavku donosi pa oni podlože vatru s njom. Vec ga vidim "a u pm, opet Japarić salje, sta da vise ljudima kazem, najbolje da gurnem ispod vrata i bjezim"
Ili jos izglednije da to odma postar baci u smece.

Imam podosta odgovora uključujući i potpisani od g Josipovića itd .

Strategija Broza i partije b ila je 1945 g model kombinata po uzoru na SSSR i model seljačkih imanja do 10 ha koju VEĆINA obitelji u selima RH nije imala !

Od 1945 odvija se proces IZUMIRANJA sela Slavonije koje je najdalje odmakao u današnjoj općini Čaglin i Levanjska Varoš !

Više članaka Ustava RH omogućava drugačije ZAKONE i drugačija r
rješenja u poljoprivredi !

Ja to znam , i nastojim nepismenim i neinformiranim seljacima objasniti , a Vladi i Saboru , SMIJEM predložiti drugačija riješenje , rješenja za Budućnost !

Ti isto smiješ napisati ime i prezime na ovoj stranici , smiješ iznijeti prijedlog , ali se bojiš ili nemaš pameti ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 9/1/2018, 22:52

Je, Josipovic je sigurno čito tvoju predstavku i proveo besane noći nad njom te reagirao.

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 17225
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 9/1/2018, 23:48

Tema je Zakon o poljoprivrednom zemljištu kojega je Vlada u skladu sa Ustavom uputila u Sabor u postupak donošenja , sa ciljem da ga nametne grupa građana zvani zastupnici , a NE da narod o tako bitnom Zakonu odluči putem referenduma !

Zakon je neobvezujući za vlast u smislu da neće morati raspisivati natječaje za državnu zemlju , preskup je za provođenje i nije u interesu za Hrvatki narod !

Možemo pismenim putem reagirati prema Vladi , zastupnicima , Predsjednici , možemo ići i pred Sabor i u razgovoru sa zatupnicima reći što mislimo ili kao STEVEO pisati ono što ne pomaže u smislu promjena !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by opg biotrava 17/1/2018, 18:12

Što spada u definiciju "mikro i mala poduzeća",koja se spominju prilikom natječaja za zakup zemlje?Postoji li neka granica po veličini posjeda u smislu površine u ha ili broju uvjetnih grla?

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 18/1/2018, 19:46

opg biotrava je napisao/la:Što spada u definiciju "mikro i mala poduzeća",koja se spominju prilikom natječaja za zakup zemlje?Postoji li neka granica po veličini posjeda u smislu površine u ha ili broju uvjetnih grla?

Sutra je na saborskom odboru za poljoprivredu , čuo sam se sa njima i poslao im podosta dokaza na štetu Vlade i Tolušića ! Biti će pozvani i predstavnici OPG Hrvatske - Život , HPK , za druge udruge nisam pitao !

- Zakon je kao i 2001 neobvezujući za lokalne vlasti i županije , prespor je i preskup za provođenje i nije u interesu za HRVATSKI narod !
- inovacija , analiza zemlje svake 4 godine puno košta ,a pogotovo nama koji imamo puno malih parcela - svojih , privatnih ili državnih u zakupu ,
- zakup nema maksimuma u ha , prioritet onaj tko prihvati duplu ponudu od početne ,
- prodaja do 50 ha sa tim da parcela ne može na kopnu biti veća od 10 ha i sa JEDNOKRATNOM isplatom , a ne na RATE , to je za mafiju a ne poštene ljude iz HRVATSKIH sela ,
- krčenje - ponižavanje onoga tko ju uzme u zakup ,
- ZK ispravak o trošku onoga tko ju uzme u zakup , u katastru RH , a u gruntovnici na djedu > biotrava > , sud može zaprimiti zahtjev za ZK ispravak , abiotrava pokrenuti ostavinski postupak , priminiti se nasljedstva i tražiti da se iz katastra briše RH !

Da li je Tolušić završio pravni fakultet ili je kupio diplomu ?
O poljoprivredi nema pojma !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 19/1/2018, 07:01

Đuro Japarić je napisao/la:
opg biotrava je napisao/la:Što spada u definiciju "mikro i mala poduzeća",koja se spominju prilikom natječaja za zakup zemlje?Postoji li neka granica po veličini posjeda u smislu površine u ha ili broju uvjetnih grla?

Sutra je na saborskom odboru za poljoprivredu , čuo sam se sa njima i poslao im podosta dokaza na štetu Vlade i Tolušića ! Biti će pozvani i predstavnici OPG Hrvatske - Život , HPK , za druge udruge nisam pitao !

- Zakon je kao i 2001 neobvezujući za lokalne vlasti i županije , prespor je i preskup za provođenje i nije u interesu za HRVATSKI narod !
- inovacija , analiza zemlje svake 4 godine puno košta ,a pogotovo nama koji imamo puno malih parcela - svojih , privatnih ili državnih u zakupu ,
- zakup nema maksimuma u ha , prioritet onaj tko prihvati duplu ponudu od početne ,
- prodaja do 50 ha sa tim da parcela ne može na kopnu biti veća od 10 ha i sa JEDNOKRATNOM isplatom , a ne na RATE , to je za mafiju a ne poštene ljude iz HRVATSKIH sela ,
- krčenje - ponižavanje onoga tko ju uzme u zakup ,
- ZK ispravak o trošku onoga tko ju uzme u zakup , u katastru RH , a u gruntovnici na djedu > biotrava > , sud može zaprimiti zahtjev za ZK ispravak , abiotrava pokrenuti ostavinski postupak , priminiti se nasljedstva i tražiti da se iz katastra briše RH !

Da li je Tolušić završio pravni fakultet ili je kupio diplomu ?
O poljoprivredi nema pojma !

Samo bih dodao na navedene argumente i činjenicu da zakon doslovno izjednačava biljne ostatke na površini - sa smećem. A upravo ti biljni ostatci na površini tla (koje ovaj zakon proglašava 'smećem' - i čini ih nelegalnim) ključan su dio borbe protiv erozije tla, čuvaju vodu u tlu od isparavanja, znatno povećavaju mikrobiološku aktivnost u tlu (i samim time povećavaju sadržaju humusa u tlu, gledajući dugoročno). Sa jedne strane zakon nalaže čuvanje tla kao resursa (logično, to mu je i svrha) a sa druge strane propisuje kako bolje i efikasnije uništavati to isto ono tlo - koje bi trebao (navodno) čuvati. Čini se da oni koji su pisali zakon - nisu bili na dovoljnoj razini zadatka. Samo treba razmišljati malo modernije i, hm, kontinuirano se obarzovati i poslije završteka formalnog školovanja, što danas zaista nije teško. Da su barem šutjeli po tome pitanju - kada več nemaju pojma - ispali bi pametniji.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by opg biotrava 1/2/2018, 12:29

Napokon sam pogledao jednu sjednicu Hrvatskog Sabora.Sramota koliko je prisutno naših zastupnika.Koliko sam vidio OPG-ovi će opet biti samo ukras na papiru,a interesne skupine guraju mala poduzeća (50 zaposlenih i prihod od 60 mil. kn) u isti koš sa OPG-ovima.Mikro i mala poduzeća će najviše profitirati,ostalima što ostane,a mladi poljoprivrednik nema teoretske šanse da išta dobije,pa nam slijedi daljnja demografska katastrofa i sve manje naseljen ruralni prostor.Znam da nemam niti m2 državnog zemljišta i da vjerovatno neću nikada niti ni imati,ali je nezgodno kada izgubi onaj tko je dosada imao,ali ako se ovako usvoji biti će svega...

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 2/2/2018, 09:12

opg biotrava je napisao/la:Napokon sam pogledao jednu sjednicu Hrvatskog Sabora.Sramota koliko je prisutno naših zastupnika.Koliko sam vidio OPG-ovi će opet biti samo ukras na papiru,a interesne skupine guraju mala poduzeća (50 zaposlenih i prihod od 60 mil. kn) u isti koš sa OPG-ovima.Mikro i mala poduzeća će najviše profitirati,ostalima što ostane,a mladi poljoprivrednik nema teoretske šanse da išta dobije,pa nam slijedi daljnja demografska katastrofa i sve manje naseljen ruralni prostor.Znam da nemam niti m2 državnog zemljišta i da vjerovatno neću nikada niti ni imati,ali je nezgodno kada izgubi onaj tko je dosada imao,ali ako se ovako usvoji biti će svega...

Ovo je za seljake najgori Zakon od 1991 , predložen od kancelarijskog parazita , ministra za derneke Tolušića !

- inovacija , analiza zemlje znači pljačka nas koji imamo puno malih parcela ,
- zakup do 25 godina , sa pravom zakupa ako a prihvati ponudu zadnjeg pod ž koja može biti dupla ,
- kupnja sa jednokratnom isplatom bez popusta , je za mafiju i perače novca ,
- krčenje državne je ponižavanje

Na stranici Sabora pod dnevni red imate amandmane iz kojih možete shvatiti da imamo JEDNOUMNI i Jednopartijski sabor i da je scenarij opisao biotrava !

Nesreća je što i ikebana sa Pantovčaka neće iskoristiti ustavnu mogućnost da zatraži sjednicu Vlade , jer očekuje da ju Hrvatska diktatorska zajednica HDZ ponovno kandidira za predsjednicu karikature zvana RH !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 10/2/2018, 11:32

Putem medija javnost je upoznata sa antiseljačkim Zakonom kojega predlaže Vlada RH , a na prijedlog nesposobnog ministarstva poljoprivrede !

U konačnom prijedlogu koji je poslan u Sabor obrazloženje za ; Nije prihvaćena primjedba Odbora za poljoprivredu na članak 70 . da se propiše mogućnost obročne otplate kupoprodajne cijene jer su predmet prodaje manje čestice od 10 ha !

Daju mogućnost kupnje do 50 ha i onda hoće jednokratnu isplatu !
Do 10 ha je na štetu nizinskog dijela Slavonije i Baranju !

Putem medija te u pismenom obliku predložio sam zastupnicima da ne prihvate povijesno PROMAŠENI prijedlog zakona Vlade - ministarstva poljoprivrede , već da zastupnici napišu PAKET zakona za STRATEGIJU razvoja poljoprivrede RH , a to znači i NOVI Zakon o poljoprivrednom zemljištu u kojem bi se išlo na prodaju do 50 ha pri čemu to može biti i 1 parcela i sa otplatom do 20 godina , ovisno o iznosu kupljene zemlje !
Itd !

Čudi me šutnja na ovom forumu ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 11/2/2018, 19:04

Na dnevni red sjednice Hrvatskog sabora , možete vidjeti i konačni prijedlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu na P. Z . br 178 , a na kojega je 8. 2. 2018 . kao predlagatelj uložila amandmane i Vlada - JADA rh !
Ako moderator može prenijeti amandmane na ovu temu molim da to učini da shvatite da se predloženi zakon ne može popraviti amandmanima , već se mora napisati NOVI ZAkon o poljoprivrednom zemljištu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 18/2/2018, 11:22

Prihvaćen Vladin prijedlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu sa 78 glasova za iz redova HDZ i njihovih korupiranih saveznika SDSS , HNS , Glavaš OPUŽENI Sacha !
Sada ikebana sa Pantočaka mora potpisati odluku o primjeni Zakona jer nema prava veta u smislu da odbije potpisati odluku i da se Zakon vrati predlagatelju i u Sabor !
Nakon što se objavi u NN , ikebana ili svatko tko hoće može ići prema Ustavnom sudu sa prijedlogom da Sud ukine dio članaka ili CIJELI Zakon !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by kulak25 23/2/2018, 14:34

TKO KORISTI POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE – OD SLJEDEĆEG TJEDNA BIT ĆE JAVNI PODATAK
kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 24/2/2018, 09:31

kulak25 je napisao/la:TKO KORISTI POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE – OD SLJEDEĆEG TJEDNA BIT ĆE JAVNI PODATAK

Baš me zanima kako će upisati korištenje zemljišta od strane umrlih vlasnika ?

Jednu parcelu umrlog vlasnika ja održavam , nije u upisniku i ARKOD i na takav način pokojni vlasnik ne krši tolušićev Zakon o poljoprivrednom zemljištu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by iwanho 24/2/2018, 10:32

Đuro,
ako odluče to realizirati, mogu jedino dati podatke iz ARKOD-a. Oni su jedino mjerodavni za isplatu potpora. Baš me zanima na koji način budu to izveli. Po meni bi za korisnike bilo najjednostavnije da se u ARKOD pregledniku prilikom postavljanja miša (ili klikom) na broj ARKOD čestice prikažu podaci o korisniku i mogućnost da se unosom podataka potencijalnog korisnika označe sve ARKOD čestice koje dotični koristi.
"Papirnate" posjednike i vlasnike parcela koje nisu u ARKOD-u se već dugo može pronaći u e-katastru i e-zemljišnim knjigama. Točnost tih podataka je već drugo pitanje.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by opg biotrava 24/2/2018, 13:09

Što ćemo dobiti sa tim podatcima ,kada službe ne odrađuju svoj posao?Npr. prošle godine sam bio u Agenciji za dodjelu zemlje i pitao za susjednu parcelu od 5ha.Odgovor je da ju koristi jedan naš veliki posjednik bez ugovora.Kao pozvali su ga na privremeno sklapanje ugovora o mirnom posjedu,ali on to odbija,jer bi morao platiti zaostatke unazad 5g.Kako je to moguće da isti godinama koristi zemlju i ostvaruje poticaj bez ugovora?Njihov odgovor je da se obratim lokalnoj samoupravi.Odgovorim da je po važećem zakonu nadležna Agencija,a ne lokalna samouprava,jer Agencija je ta koja raspisuje natječaje i ima jedina uvid.Opet odgovor da onda idem privatno sa tužbom poljoprivrednom inspektoru,pa će oni reagirati po njegovom zapisniku.Pa tko je tu lud,imate uvid i nije vas bilo briga,ja vam prijavljuje neusklađenost i nije vas briga,nego me šaljete okolnim putem.Na moje pitanje o pokretanju spora protiv dotičnog,nevoljko mi je službenica priznala da bi isti izgubio prava prednosti za svu zemlju koju koristi na idućem natječaju.Nakon tri dana odem u općinu i gle čuda,idući dan od moga raspitivanja u Agenciji je dotični dužnik namirio sva dugovanja.Ostavljam vama da izvedete zaključak da li se radi o čudesnoj koincidenciji,ili o pogodovanju nadležnih službi.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 26/2/2018, 23:55

opg biotrava je napisao/la:Što ćemo dobiti sa tim podatcima ,kada službe ne odrađuju svoj posao?Npr. prošle godine sam bio u Agenciji za dodjelu zemlje i pitao za susjednu parcelu od 5ha.Odgovor je da ju koristi jedan naš veliki posjednik bez ugovora.Kao pozvali su ga na privremeno sklapanje ugovora o mirnom posjedu,ali on to odbija,jer bi morao platiti zaostatke unazad 5g.Kako je to moguće da isti godinama koristi zemlju i ostvaruje poticaj bez ugovora?Njihov odgovor je da se obratim lokalnoj samoupravi.Odgovorim da je po važećem zakonu nadležna Agencija,a ne lokalna samouprava,jer Agencija je ta koja raspisuje natječaje i ima jedina uvid.Opet odgovor da onda idem privatno sa tužbom poljoprivrednom inspektoru,pa će oni reagirati po njegovom zapisniku.Pa tko je tu lud,imate uvid i nije vas bilo briga,ja vam prijavljuje neusklađenost i nije vas briga,nego me šaljete okolnim putem.Na moje pitanje o pokretanju spora protiv dotičnog,nevoljko mi je službenica priznala da bi isti izgubio prava prednosti za svu zemlju koju koristi na idućem natječaju.Nakon tri dana odem u općinu i gle čuda,idući dan od moga raspitivanja u Agenciji je dotični dužnik namirio sva dugovanja.Ostavljam vama da izvedete zaključak da li se radi o čudesnoj koincidenciji,ili o pogodovanju nadležnih službi.

Ta parcela prijavljena je u ARKOD bez ugovora i sa tim lokalne vlasti nisu imale ništa . Kontrolom Agencije ako je bila bez ugovora i u mirnom posjedu , lokalne su vlasti davale potvrdu za mirni posjed na temelju kojega je Agencija sklapala ugovore na 5 godina sa plaćanjem unatrag od kada je prijavljena u ARKOD !
Ovu proceduru sam ja prošao jer mi od 1999 g nisu bili sposobni prodati a ni dati u zakup !
Iskrčio sam oko 2 ha bez ugovora , prijavio u ARKOD i kada su htjeli sklopio sam ugovor na 5 g i platio za 3 g unatrag !
Za 2 male parcele koje su mi davali na 1 g , dali su mi isto na 5 g !

To je sve lakrdija posrbljenih hrvatskih političara , jer Hrvati nisu nikada bili u poziciji da odlučuju o hrvatskoj poljoprivredi , a tome je dokaz 5 Zakona o poljoprivrednom zemljištu i 13 izmjena istih pod vodstvom SKH zvanih HDZ - SDP !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 1/3/2018, 10:28

Na e Savjetovanje možete vidjeti koliko informacija i birokratskih podataka traži ministar Tolušić ako općine i gradovi hoće raditi Program raspolaganja !
Preporuka gradovima i općinama , sa moje strane da kršite Tolušićev Zakon i da ne radite Program !
od zastupnika TREBA tražiti da napišu i donesu NOVI Zakon o poljoprivrednom zemljištu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 7/6/2018, 19:35

Putem medija možete pratiti primjenu novog smeća zvanog Zakon o poljoprivrednom zemljištu !

Poneke lokalne vlasti predlažu zakup do 100 ha , a u nekim selima pišu da ima 30 ha državne zemlje !

Obnova kmetstva kojega je Jelačić ukinuo 1848 godine .
početna cijena zakupa može biti dupla i onda kmet za 25 godina nema ništa !
Na objavljeni PROGRAM možete dati prigovore vašim lokalnim vlastima , a što većina seljaka ne zna uključujući i neke članove općinskih vijeća sa kojima sam razgovarao !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 28 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 28 / 28. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.