AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 24 / 28. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by fric1993 20/4/2013, 07:17

Kod nas je sa 350 cirka na 700 i nekaj poraslio
Ima samo kombinat pa mi je drago jel mi plaćamo od 600 do 850 a oni su u prijoritetnoj koncesiji na 350 kn a ovog imaju oko 70 ha
To je još u srijedu kod nas u općinu stiglo...
fric1993
fric1993

Broj postova : 480
Lokacija : Brcko-Dugo Selo
Registriran : 12.11.2010
5


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 22/4/2013, 19:02

Bio sam danas u općini . 1. Taksa za javnog bilježnika 72 kn , odmah se plaće .
2. popis parcela koje želimo - koje smo plaćali u zakup na 1 g . + popis parcela koje smo radili a nismo plaćali zakup 1 g .

- gužva je bila pa nisam pitao sve detalje , rekli su da će se zakup plaćati odmah , to je kao u Europi gdje je legalizirana prostitucija - plati pa idi po uslugu !

Osobno ću podnijeti zahtjev za kupnju do 1 ha - sada idem u zakup jer ne stigne birokracija tako brzo odraditi za prodaju .

- svi Vi koji radite više državne zemlje , analizirajete i vucite poteze !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 22/4/2013, 20:23

obavijest u vezi privremenog zakupa vrijedi isključivo za korisnike kojima su istekli ugovori i za one koji su zemlju obrađivali sa potvrdom. Drugo zemljište se neće moč uzet u zakup

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 22/4/2013, 22:08

krckrc je napisao/la:obavijest u vezi privremenog zakupa vrijedi isključivo za korisnike kojima su istekli ugovori i za one koji su zemlju obrađivali sa potvrdom. Drugo zemljište se neće moč uzet u zakup

1. dvije parcele sam plaćao na 1 godinu i te sam prijavio , dali su mi u općini potvrdu - kažu da je druga cijena zakupa ,

2. tri parcele sam iskrčio , 2 godine orem - te sam isto prijavio za zakup na 5 g , rekli su da može ali po drugoj cijeni nego na potvrdu i jednu godinu .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 23/4/2013, 06:25

Đuro Japarić je napisao/la:
krckrc je napisao/la:obavijest u vezi privremenog zakupa vrijedi isključivo za korisnike kojima su istekli ugovori i za one koji su zemlju obrađivali sa potvrdom. Drugo zemljište se neće moč uzet u zakup

1. dvije parcele sam plaćao na 1 godinu i te sam prijavio , dali su mi u općini potvrdu - kažu da je druga cijena zakupa ,

2. tri parcele sam iskrčio , 2 godine orem - te sam isto prijavio za zakup na 5 g , rekli su da može ali po drugoj cijeni nego na potvrdu i jednu godinu .


zvao sam agenciju za poljoprivredno zemljište na sva tri dostupna broja, ministarstvo poljoprivrede i lokalni ured apprrr. svi su mi rekli isto, tj ono što sam napisao u mom ranijem postu- samo zemlju za koju imam potvrdu i zemlju za koju je istekao ugovor. pokusavao sam uvijeriti ljude koje sam zvao da bi bilo dobro da dopuste da prijavimo nove površine pa mi je gospoda sve lijepo objasnila: DRŽAVNU ZEMLJU NESMIJEMO OBRAĐIVATI BEZ PROVEDENOG NATJEČAJA te da svi koji je radimo kršimo zakon. Valjda bi im bilo bolje da zemljište bude napušteno i da raste šikara na njemu Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 413475

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 29/4/2013, 19:32

krckrc je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:
krckrc je napisao/la:obavijest u vezi privremenog zakupa vrijedi isključivo za korisnike kojima su istekli ugovori i za one koji su zemlju obrađivali sa potvrdom. Drugo zemljište se neće moč uzet u zakup

1. dvije parcele sam plaćao na 1 godinu i te sam prijavio , dali su mi u općini potvrdu - kažu da je druga cijena zakupa ,

2. tri parcele sam iskrčio , 2 godine orem - te sam isto prijavio za zakup na 5 g , rekli su da može ali po drugoj cijeni nego na potvrdu i jednu godinu .


zvao sam agenciju za poljoprivredno zemljište na sva tri dostupna broja, ministarstvo poljoprivrede i lokalni ured apprrr. svi su mi rekli isto, tj ono što sam napisao u mom ranijem postu- samo zemlju za koju imam potvrdu i zemlju za koju je istekao ugovor. pokusavao sam uvijeriti ljude koje sam zvao da bi bilo dobro da dopuste da prijavimo nove površine pa mi je gospoda sve lijepo objasnila: DRŽAVNU ZEMLJU NESMIJEMO OBRAĐIVATI BEZ PROVEDENOG NATJEČAJA te da svi koji je radimo kršimo zakon. Valjda bi im bilo bolje da zemljište bude napušteno i da raste šikara na njemu Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 413475


Danas sam u općini platio zakup za parcele koje sam obrađivao za zadnje 3 godine , potpisao Izjavu da sam u mirnom posjedu . Sutra nose u Zagreb , rekli su da bi ugovori trebali biti potpisani do 13 svibnja i onda ostaje 2 dana za prijavu za poticaje !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 13/5/2013, 20:10

Bio sam danas po treći puta u općini za zakup na 5 g , potpiso neki ugovor kao i dio ljudi , onda ih načelnik danas nosi u Zagreb !

Lakrdija ministra poljoprivrede i antiseljačkog > hrvatskog sabora > !

Smeće od zakona trebe mijenjati ! Rekao sam Jakovini u Kutjevu da je nadmašio Franju Tahija !

Ima sreće jer nema Gupca da 2013 seljake dovede u Zagreb u okršaj sa bezvrijednom ; Vladom , Saborom i Predsjednikom - kojem se pamet sastoji da potpisuje odluku u primjeni zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 25/5/2013, 18:14

Jučer sam dobio ugovor o zakupu za 2 parcele na 5 g . , koje sam plaćao na 1 g .
Po 1 ha zakup ispada nešto manje od 800 kn .

U članku 4. piše ; Godišnja naknada za vrijeme trajanja Ugovora o privremenom korištenju poljoprivrednog zemljiša revalorizirati će se sukladno odredbama Zakona o poljoprivrednom zemljištu .

Neznam što im to znači .

U prvom mejesecu pred Saborom sam imao transparent ; Hvala Turcima i Jelačiću !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by SteveO 30/5/2013, 00:17

http://www.jutarnji.hr/otkrivamo--kako-najlakse-skupiti-bodove-i-uzeti-zemlju/1105514/

Nek svatko uzme za primjer neku ogromnu firmu u svojoj blizini, tipa Belje, Zito, Fermopromet i nek mu krene davat bodove. Nema sanse da ijedan OPG dobije kvadrat pored njih, oni nisu normalni koje pogodovanje velikim sistemima. Imam osjecaj da smo u Rusiji ! Ajde bodovi za stoku al tolike bodove davat za sjemenarstvo i to koliko se dugo bavis time i poberes more bodova !?!? Ne znam koji to OPG ima natpis na vrecama sjemenske pšenice ili soje.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 30/5/2013, 03:18

SteveO je napisao/la:http://www.jutarnji.hr/otkrivamo--kako-najlakse-skupiti-bodove-i-uzeti-zemlju/1105514/

Nek svatko uzme za primjer neku ogromnu firmu u svojoj blizini, tipa Belje, Zito, Fermopromet i nek mu krene davat bodove. Nema sanse da ijedan OPG dobije kvadrat pored njih, oni nisu normalni koje pogodovanje velikim sistemima. Imam osjecaj da smo u Rusiji ! Ajde bodovi za stoku al tolike bodove davat za sjemenarstvo i to koliko se dugo bavis time i poberes more bodova !?!? Ne znam koji to OPG ima natpis na vrecama sjemenske pšenice ili soje.

Od privatizacije kombinata i državne zemlje sve je od 2001 podešeno Todoriću i nekim drugim . To sam javno rekao na prijemu seljačkih udruga kod predsjednika RH Mesića , na koje nisu htjeli doći iako su bili prijavljeni ; Kolar , Grivičić i Kuterovac - suprug sadašnje pomoćnice Vesne !

Ne treba seljake žaliti , jer ne vrijedimo ništa !

Jedino rješenje je prodaja državne zemlje seljacima i izmjena zakona za privatnu zemlju + novi zakon o evidenciji zemljišta . Ne vrijedi o tome pisati putem Foruma !

Seljačke kvazi vođe , imaju Ustav , Zakon o javnom okupljanju i Zakon o referendumu !

Neka objave 1 dopis na Forumu kojeg su poslali ; Vladi , zastupnicima i Predsjedniku RH ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 4/7/2013, 21:25

novi pravilink:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE,

1873

Na temelju članka 28. stavka 4. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (»Narodne novine«, broj 39/2013) ministar poljoprivrede, donosi

PRAVILNIK

O DOKUMENTACIJI POTREBNOJ ZA RASPISIVANJE JAVNOG POZIVA ZA ZAKUP, ZAKUP ZA RIBNJAKE I ZAMJENU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U VLASNIŠTVU REPUBLIKE HRVATSKE

Članak 1.

Ovim Pravilnikom propisuje se dokumentacija potrebna za raspisivanje javnog poziva za zakup, zakup za ribnjake i zamjenu poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: poljoprivredno zemljište).

Članak 2.

(1) Dokumentacija potrebna za raspisivanje javnog poziva za zakup poljoprivrednog zemljišta je sljedeća:

a) popunjeni obrazac zahtjeva s popisom katastarskih čestica za koje se traži raspisivanje javnog poziva,

b) zemljišnoknjižni izvadci (e-izvadak ukoliko je dostupan),

c) posjedovni listovi (e-izvadak ukoliko je dostupan),

d) uvjerenje Upravnog tijela županije, odnosno Grada Zagreba nadležnog za prostorno uređenje nalazi li se, prema važećem prostornom planu uređenja, poljoprivredno zemljište izvan granica građevinskog područja,

e) očitovanje jedinice lokalne samouprave je li poljoprivredno zemljište obraslo višegodišnjim raslinjem i u kolikoj mjeri,

f) uvjerenje jedinice lokalne samouprave da poljoprivredno zemljište nije dano u neki od oblika raspolaganja državnim poljoprivrednim zemljištem,

g) posebni uvjeti zaštite prirode koje utvrđuje središnje tijelo državne uprave nadležno za poslove zaštite prirode, ako se poljoprivredno zemljište nalazi unutar zaštićenog područja,

h) očitovanje Hrvatskog centra za razminiranje nalazi li se poljoprivredno zemljište u minski sumnjivom području katastarskih općina u Republici Hrvatskoj u kojima je utvrđeno postojanje minski sumnjivih površina,

i) očitovanje Hrvatskih šuma d.o.o. – Uprava šuma podružnica jesu li katastarske čestice obuhvaćene šumskogospodarskim planovima, ukoliko su u posjedovnom listu upisane po kulturi kao šuma ili šumsko zemljište.

j) očitovanje Hrvatskih voda jesu li katastarske čestice javno vodno dobro, odnosno jesu li u zonama sanitarne zaštite, ukoliko su u posjedovnom listu upisane kao posjednik Hrvatske vode.

(2) Obrazac zahtjeva iz stavka 1. točke a) ovoga članka nalazi se na mrežnoj stranici Agencije za poljoprivredno zemljište (u daljnjem tekstu: Agencija).

(3) Popunjeni obrazac zahtjeva iz stavka 1. točke a) ovoga članka šalje se elektronički na mail adresu navedenu u javnom pozivu, a ispisani i potpisani obrazac, zajedno s pripadajućom dokumentacijom, šalje se poštom Agenciji.

Članak 3.

(1) Dokumentacija potrebna za raspisivanje javnog poziva za zakup za ribnjake je sljedeća:

a) popunjeni obrazac zahtjeva s popisom katastarskih čestica za koje se traži raspisivanje javnog poziva,

b) zemljišnoknjižni izvadci (e-izvadak),

c) posjedovni listovi(e-izvadak),

d) uvjerenje Upravnog tijela županije, odnosno Grada Zagreba nadležnog za prostorno uređenje nalazi li se, prema važećem prostornom planu uređenja, poljoprivredno zemljište izvan granica građevinskog područja,

e) posebni uvjeti zaštite prirode koje utvrđuje središnje tijelo državne uprave nadležno za poslove zaštite prirode, ako se poljoprivredno zemljište nalazi unutar zaštićenog područja,

f) posebni uvjeti korištenja voda koje izdaju Hrvatske vode sukladno posebnom propisu o vodama,

g) očitovanje Hrvatskog centra za razminiranje nalazi li se katastarske čestice u minski sumnjivom području katastarskih općina u Republici Hrvatskoj u kojima je utvrđeno postojanje minski sumnjivih površina,

(2) Obrazac zahtjeva iz stavka 1. točke a) ovoga članka nalazi se na mrežnoj stranici Agencije.

(3) Popunjeni obrazac zahtjeva iz stavka 1. točke a) ovoga članka šalje se elektronički na mail adresu navedenu u javnom pozivu, a ispisani i potpisani obrazac, zajedno s pripadajućom dokumentacijom, šalje se poštom Agenciji.

Članak 4.

(1) Dokumentacija potrebna za zamjenu poljoprivrednog zemljišta je sljedeća:

a) popunjeni obrazac zahtjeva s popisom katastarskih čestica koje se traži zamjena,

b) zemljišnoknjižni izvadci s uknjiženim pravom vlasništva Republike Hrvatske i zemljišnoknjižni izvadci s uknjiženim pravom vlasništva pravne ili fizičke osobe podnositelja zahtjeva,

c) posjedovni listovi s upisom posjeda Republike Hrvatske i posjedovni listovi s upisom posjeda pravne ili fizičke osobe podnositelja zahtjeva,

d) kopija katastarskog plana na kojem su označene katastarske čestice koje se zamjenom okrupnjavaju,

e) očitovanje Ureda državne uprave u županiji, odnosno grada Zagreba je li za katastarske čestice u vlasništvu su Republike Hrvatske, podnesen zahtjev za povrat imovine sukladno Zakonu o naknadi za imovinu oduzetu za vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine (»Narodne novine«, broj 92/96, 39/99, 92/99, 43/00, 131/00, 27/01, 34/01, 118/01 i 80/02),

f) uvjerenje Upravnog tijela županije, odnosno Grada Zagreba nadležnog za prostorno uređenje, nalaze li se, prema važećem prostornom planu uređenja, katastarske čestice za koje se traži zamjena izvan granica građevinskog područja,

g) očitovanje Hrvatskih šuma d.o.o. – Uprava šuma podružnica jesu li katastarske čestice u vlasništvu Republike Hrvatske obuhvaćene šumskogospodarskim planovima,

h) očitovanje Hrvatskih voda jesu li katastarske čestice u vlasništvu Republike Hrvatske javno vodno dobro, odnosno jesu li u zonama sanitarne zaštite,

i) očitovanje Hrvatskih autocesta d.o.o. nalaze li se katastarske čestice na trasi buduće autoceste,

j) očitovanje Hrvatskih cesta d.o.o. nalaze li se katastarske čestice na trasi buduće ceste,

k) očitovanje HŽ Infrastrukture d.o.o., Razvoj i građenje, nalaze li se katastarske čestice na trasi buduće željezničke pruge,

l) očitovanje Hrvatskog centra za razminiranje nalaze li se katastarske čestice u minski sumnjivom području katastarskih općina u Republici Hrvatskoj u kojima je utvrđeno postojanje minski sumnjivih površina.

(2) Obrazac zahtjeva iz stavka 1. točke a) ovoga članka nalazi se na mrežnoj stranici Agencije.

(3) Popunjeni obrazac zahtjeva iz stavka 1. točke a) ovoga članka šalje se elektronički na mail adresu Agencije, a ispisani i potpisani obrazac, zajedno s pripadajućom dokumentacijom šalje se poštom Agenciji.

Članak 5.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 011-01/13-01/66
Urbroj: 525-07/0363-13-2
Zagreb, 20. lipnja 2013.

Ministar
Tihomir Jakovina, v. r.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 4/7/2013, 23:40

I jel bi to sad bilo konačno to što se tiče novog zakona o poljoprivrednom zemljištu? Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 413475 
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 5/7/2013, 20:55

i što sad da radim - zaintersiran sam za jednu poveću česticu, skupim a-g papire, agencija raspiše traženi natječaj i onda mi netko drugi uleti u posjed...mislim da ću se zasad pritajiti i uživati privremene zakupe
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 6/7/2013, 16:33

paor je napisao/la:i što sad da radim - zaintersiran sam za jednu poveću česticu, skupim a-g papire, agencija raspiše traženi natječaj i onda mi netko drugi uleti u posjed...mislim da ću se zasad pritajiti i uživati privremene zakupe

Neznam što i kako, ali bolje je možda da ti prikupiš papire pa da se raspiše natječaj za koji ćeš znati da je raspisan, nego da to potakne netko drugi i da se ne javiš na natječaj iz jednostavnog razloga jer uopće nećeš znati da je natječaj raspisan. Sa druge strane cijeli ovaj zakon je veeeelika pušiona i to će se vrlo vjerovatno mijenjati sa promjenom vlasti, tako da je možda pametnije samo malo se strpiti (i tu i tamo pogledati koje zemljište ide u natječaj). Previše toga su si stavili za riješiti i nije vjerovatno da će se sve zemljište uspjeti riješiti odmah, a uvijek je najteže onima koji će prvi po tom zakonu nešto riješavati jer ima puno nepoznanica.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 7/7/2013, 09:12

paor je napisao/la:i što sad da radim - zaintersiran sam za jednu poveću česticu, skupim a-g papire, agencija raspiše traženi natječaj i onda mi netko drugi uleti u posjed...mislim da ću se zasad pritajiti i uživati privremene zakupe

1. Imamo članak na temelju kojeg možemo podnijeti zahtjev lokalnoj vlasti . U tom smislu treba ići , isti zahtjev treba podnijeti i Agenciji .

2 .Ministru Jakovini treba podnijeti zahtjev da se osnuje Agencija za iseljavanje hrvatskih seljaka , a Saboru da smijene svojeg ministra i da osiguraju Zakone i novac za razvoj hrvatske poljoprivrede !

3 .Sređivao sam stanje za raspisivanje natječaja i stanje vlasništva u korist RH - zato preporučujem radnje pod 1 !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by asaincev 7/7/2013, 15:42

Fidelito je napisao/la:
paor je napisao/la:i što sad da radim - zaintersiran sam za jednu poveću česticu, skupim a-g papire, agencija raspiše traženi natječaj i onda mi netko drugi uleti u posjed...mislim da ću se zasad pritajiti i uživati privremene zakupe

Neznam što i kako, ali bolje je možda da ti prikupiš papire pa da se raspiše natječaj za koji ćeš znati da je raspisan, nego da to potakne netko drugi i da se ne javiš na natječaj iz jednostavnog razloga jer uopće nećeš znati da je natječaj raspisan. Sa druge strane cijeli ovaj zakon je veeeelika pušiona i to će se vrlo vjerovatno mijenjati sa promjenom vlasti, tako da je možda pametnije samo malo se strpiti (i tu i tamo pogledati koje zemljište ide u natječaj). Previše toga su si stavili za riješiti i nije vjerovatno da će se sve zemljište uspjeti riješiti odmah, a uvijek je najteže onima koji će prvi po tom zakonu nešto riješavati jer ima puno nepoznanica.


Gdje se može provjeriti koji su natječaji objavljeni/ za koji površine?

Dali to ide po županijama ili na nivou RH?
asaincev
asaincev

Broj postova : 441
God : 49
Lokacija : Slavonski brod
Zanimanje : zavarivač i poljoprivrednik
Registriran : 31.05.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 7/7/2013, 15:45

ide po pojedinačnim slučajevima

link
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 7/7/2013, 20:00

asaincev je napisao/la:


Gdje se može provjeriti koji su natječaji objavljeni/ za koji površine?

Dali to ide po županijama ili na nivou RH?

Još u dijelu lokalnih vlasti nisu konstitirana vijeća , a to znači da ni ne pripremaju natječaje . Prije izbora odradili su dio birokracije za 5 godišnji zakup - to nije išlo preko natječaja .

Morate komunicirati sa lokalnom vlašću i Agencijom . Ja sam uzeo 2 parcele na 5 godina , podnijeti ću zahtjev za kupnju oko 1 ha , čekam da se formira lokalna vlast na općini gdje me zemlja zanima .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by aaa11 8/7/2013, 12:04

Neznam gdje da ovo stavim, ali evo ovdje:

http://www.jutarnji.hr/potvrda-iz-katastra-nije-dovoljna-za-legalizaciju-snimke-iz-beograda-bit-ce-jedini-dokaz-za-gradnju-prije-1968--/1113134/

ZA LEGALIZACIJU NIJE DOVOLJNA SAMO POTVRDA IZ KATASTRA Snimke iz Beograda bit će jedini dokaz za gradnju prije 1968.
Bez obzira na to ima li vlasnik potvrdu da mu je kuća sagrađena prije 1968., to se neće uvažiti sve dok ne dođu zračne snimke.

aaa11

Broj postova : 87
Lokacija : zagreb
Registriran : 25.11.2012
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 27/9/2013, 06:45

Večernji neki dan ; Ministar se hvali - uspješna provedba Zakona o poljoprivrednom zemljištu
Jakovina ; U pet mjeseci obrađeno gotovo 51 000 hektara zemljišta

Po onoj svaki Rom svoga konja hvali , i Jakovina hvali svoj - Todorićev zakon !
U žurbi su dali na 5 - godišnji zakup dio zemlje koja je bila na 1- godišnjem zakupu , pri čemu je zakup 3 X veći od jednogodišnjeg !

Jučer sam pitao Agenciju za prodaju državne zemlje do 1 ha za > okrupnjavanje > ? Kažu da Jakovina nije još donio pravilnik ?

Da li je netko šetao po službama i lokalnim vlastima u sakupljanju dokumentacije za ; zakup - dugogodišnji . zamjenu , kupnju ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 5/11/2013, 19:12

Tko hoće kupiti do 1 ha državne zemlje za > okrupnjavanje > , može podnijeti zahtjev Agenciji za poljoprivredno zemljište , to su mi danas rekli .
Ministar Jakovina nije još odredio kriterije za cijenu .
Preporuka , da se zahtjev uputi i lokalnoj vlasti da znaju .
Narednih dana uputiti ću zahtjev za kupnju 3 - 4 parcele , moram gledati da ne pređu Jakovininu površinu od 1 ha ! Lakrdija zadnjeg u seriji promašenih ministara poljoprivrede .
Danas sam razgovarao i sa Odborom za poljoprivredu , predsjednik je Franjo Lucić HDZ !

Todorićev Zakon treba mijenjati jer je on za seljake feudalnog tipa !
Seljak kao patriot morati će ponuditi do duplu ponudu za zakup , plemići to neće morati jer neće jedni drugima konkurirati , bar ja tako procjenjujem !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by swizach 6/11/2013, 17:47

čestice za okrupnjavanje jer moraju biti jedna do druge ili? u nekom krugu? i da gdje idem to tražiti u požegi? koga pitati?
swizach
swizach

Broj postova : 624
God : 36
Lokacija : Požega
Zanimanje : Umirovljenik
Registriran : 09.03.2008
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Tošo 6/11/2013, 18:40

Možeš jedino kupit ako imaš svoju zemlju uz taj 1ha,tako su barem meni rekli.

Tošo

Broj postova : 589
God : 44
Lokacija : Tu i tamo pa nazad
Zanimanje : Poljoprivrednik
Registriran : 19.01.2010
5

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/11/2013, 19:41

swizach je napisao/la:čestice za okrupnjavanje jer moraju biti jedna do druge ili? u nekom krugu? i da gdje idem to tražiti u požegi? koga pitati?
Vi kč broj 1 , RH 2 , RH 3 - moraju biti susjedne .
Imate još mogućnost zamjene
Vi kč 1 , RH 2 , ja kč 3 , Vi kč 4 , RH kč 5 - predlažete da ćete zamjeniti kč 4 za RH 2 ili mijenjate kč 1 za RH 5 .

Budući da pisci zakona nemaju veze što znači okrupnjavanje a Srbi u svojem ukrupnjavanje , ministru Jakovini , zastupnicima objasnio sam model okrupnjavanja parcela !
To znači Vi kč 1 , RH kč 2 , RH kč 3 , RH kč 4 - kupite sve 3 i nakon isplate Agencija da suglasnost sudu da se sve 4 površinski spoje u KČ 1 !

Ako se ovo ne napravi možete - možemo prodati 4 parcele svakom kupcu po 1 , ako imate suprugu i troje djece , Saveznim - Beogradskim Zakonom o nasljeđivanju OPORUKOM možete ostaviti svakome po JEDNU , ili nakon smrti nasljednici mogu uzeti savki po JEDNU !

Ne moraju seljaci i zastupnici biti pameti kao TESLA da razumiju što predlažem !

Za državnu zemlju prijedlog za OKRUPNJAVANJE parcela trebala bi predlagati lokalna vlast .

Treba tražiti izmjenu tog članka i tražiti mogućnost kupnje 5 do 10 ha .

Mislim da ste iz brdske Slavonije , ja jesam i ovo je put do većih parcela + kupnja privatnog i zamjena privatno za privatno !

Ovo mora biti dio STRATEGIJE razvoja poljoprivrede RH !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 11/12/2013, 16:29

Evo nam i pravilnika o metodologiji utvrđivanja tržišne cijene za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH izravnom pogodbom.... (interesria me samo koje to zemljšte se smije prodavati?):

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE

3019

Na temelju članka 50. stavka 10. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (»Narodne novine«, broj 39/2013) ministar poljoprivrede donosi

PRAVILNIK

O METODOLOGIJI UTVRĐIVANJA TRŽIŠNE CIJENE ZA PRODAJU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U VLASNIŠTVU REPUBLIKE HRVATSKE IZRAVNOM POGODBOM

Članak 1.

Ovim Pravilnikom propisuje se metodologija kojom Agencija za poljoprivredno zemljište (u daljnjem tekstu: Agencija) utvrđuje tržišnu cijenu za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: u vlasništvu države) izravnom pogodbom.

Članak 2.

(1) Tržišna cijena (TC) za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom je vrijednost koja se utvrđuje korekcijom početne cijene (PC) sa faktorima pogodnosti (Fp) i faktorom uređenosti (Fu) poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države.

(2) Faktori pogodnosti (Fp) su:

– faktor lokacije, prometne povezanosti (Fl), ovisi o makro i mikro lokaciji, prostoru glede blizine naselja i postojeće infrastrukture i slično,

– faktor razvojne mogućnosti (Fr), ovisi o mogućnosti, pogodnosti organiziranja različitih načina korištenja poljoprivrednog zemljišta (ratarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo, povrtlarstvo, hortikultura i slično),

– faktor veličine i oblika površine (Fvp), ovisi o veličini i geometrijskom obliku poljoprivrednog zemljišta,

– faktor ponude i potražnje (Fpp), ovisi o ponudi i potražnji u posljednjih godinu dana na tržištu poljoprivrednog zemljišta u katastarskoj općini.

(3) Faktor uređenosti (Fu) ovisi o sadašnjem načinu korištenja i uređenosti poljoprivrednog zemljišta.

Članak 3.

(1) Početna cijena (PC) za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom utvrđuje se prema površini i kulturi katastarske čestice te jediničnoj cijeni (JC) navedenoj u tablici 1. koja se nalazi u prilogu ovoga Pravilnika i čini njegov sastavni dio.

(2) Jedinične cijene (JC) prikazane su po županijama, katastarskim općinama i katastarskim kulturama zemljišta.

(3) Početna cijena (PC) za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom izračunava se na temelju formule:

PC = JC × P

gdje je:

PC – početna cijena u kunama

JC – jedinična cijena/ha u kunama

P – površina u ha

(4) Katastarske kulture zemljišta za utvrđivanje početne cijene iz stavka 1. ovoga članka su:

– oranice, vrtovi, voćnjaci, vinogradi i maslinici,

– livade,

– pašnjaci,

– trstici, močvare i neplodno.

Članak 4.

Ako pojedine katastarske općine nisu navedene u tablici 1. iz članka 3. stavka 1. ovoga Pravilnika, jedinična cijena za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države utvrđuje se prema jediničnoj cijeni za susjednu katastarsku općinu koja ima najvišu jediničnu cijenu.

Članak 5.

Faktori iz članka 2. ovoga Pravilnika imaju sljedeće vrijednosti:

FAKTOR
VRIJEDNOST
od – do

Fl

Faktor lokacije, prometne povezanosti
0,00 – 0,45

Fr

Faktor razvojne mogućnosti
0,00 – 0,40

Fvp

Faktor veličine i oblika površine
0,00 – 0,40

Fpp

Faktor ponude i potražnje
0,00 – 0,30

Fu

Faktor uređenost nekretnine
0,50 – 1,40


Članak 6.

(1) Tržišna cijena (TC) za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom utvrđuje se na temelju početne cijene (PC) i izračunom vrijednosti faktora iz članka 5. ovoga Pravilnika na temelju formule:

TC = PC x (1 + Fl + Fr + Fvp + Fpp) x Fu

(2) Utvrđena tržišna cijena (TC) za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom iz stavka 1. ovoga članka uvećava se za vrijednost višegodišnjih nasada i objekata u funkciji poljoprivredne proizvodnje.

Članak 7.

Ako Agencija utvrdi da je trenutna tržišna cijena poljoprivrednog zemljišta na području jedinice područne (regionalne) samouprave veća od utvrđene tržišne cijene (TC) za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom sukladno odredbama članka 6. ovoga Pravilnika, može za utvrđivanje tržišne cijene (TC) koristiti faktor lokacije i prometne povezanosti (Fl) i faktor ponude i potražnje (Fpp) bez ograničenja gornje vrijednosti iz članka 5. ovoga Pravilnika.

Članak 8.

(1) Za utvrđivanje vrijednosti faktora iz članka 2. ovoga Pravilnika, za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom zainteresirana osoba Agenciji dostavlja:

– popunjeni obrazac zahtjeva,

– zemljišnoknjižne izvatke s upisom prava vlasništva Republike Hrvatske,

– posjedovne listove s upisom posjeda Republike Hrvatske,

– uvjerenje Upravnog tijela županije, odnosno Grada Zagreba nadležnog za prostorno uređenje nalazi li se, prema važećem prostornom planu uređenja, poljoprivredno zemljište u vlasništvu Republike Hrvatske izvan granica građevinskog područja.

(2) Obrazac zahtjeva iz stavka 1. podstavka 1. ovoga članka nalazi se na mrežnoj stranici Agencije.

(3) Osim dokumentacije iz stavka 1. ovoga članka, zainteresirana osoba za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom sukladno članku 50. stavak 1. točka a) i b) Zakona o poljoprivrednom zemljištu (»Narodne novine«, broj 39/2013, u daljnjem tekstu: Zakona), Agenciji dostavlja:

– zemljišnoknjižni izvadak i posjedovni list za katastarske čestice u svom vlasništvu,

– kopiju katastarskog plana nadležnog područnog ureda za katastar Državne geodetske uprave na kojoj su prikazane katastarske čestice u vlasništvu države i katastarske čestice u vlasništvu podnositelja zahtjeva.

Članak 9.

(1) Obavijest o podnesenom valjanom zahtjevu za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom Agencija objavljuje na oglasnoj ploči jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba, na čijem se području poljoprivredno zemljište nalazi i na mrežnoj stranici Agencije.

(2) Ako je više osoba podnijelo valjani zahtjev za prodaju istog poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države izravnom pogodbom do obavijesti iz stavka 1. ovoga članka, odnosno u roku od 15 dana od te obavijesti, kupac se utvrđuje javnim nadmetanjem, sukladno Pravilniku o postupku javnog nadmetanja za utvrđivanje najpovoljnijeg ponuditelja na javnom pozivu za dodjelu poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske u zakup i zakup za ribnjake (»Narodne novine«, broj 120/2013).

(3) Zahtjev iz stavka 1. i 2. ovoga članka je valjan ako zainteresirana osoba dostavi Agenciji dokaz o ispunjavanju uvjeta iz članka 50. stavka 1. Zakona.

Članak 10.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 011-01/13-01/92

Urbroj: 525-07/0365-13-3

Zagreb, 15. studenoga 2013.

Ministar
Tihomir Jakovina, v. r.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 24 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 28. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.