AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 20 / 28. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by tomi93 6/2/2013, 14:47

bećar je napisao/la:
krckrc je napisao/la:ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.

...

Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

Zbog čega bi stočari trebali imati prednost??

Svaka Vama čast, ali dizati nove farme bez jutra zemlje u privatnom vlasništvu i onda još molit za državnu zemlju dok Vam se privatni komadići ne sviđaju zato što su mali, špicasti, zapušteni!? Pa dokle više??

Tko je kriv onom rataru koji je kupio 200ks traktor za 50ha i onda kuka?
Ista situacija kao i kod velikog broja stočara u mom kraju.
Svi smo krivi samo on nije kriv što on sa 30kj ne može prehranit 70krava, a pola površina su mu pod suncokretom i uljanom repicom.


Sa drugim djelom se u potpunosti slažem.

Kao stočar se slažem sa kolegom bećar, osnovni uvjet kod ulaska u stočarski posao je da imaš dosta zemlje ili barem imaš prostor u dogledno vrijeme povečati površine.

Zato ako netko napravi štalu za tov i onda traži zemlju, takvom ja nedam prednost, ali ako netko napravi projekt po kojem traži određenu površinu uz koju bi radil i tovilište, to bi več prošlo kao prednost. To je moje mišljenje. Ipak kila mesa vrijedi više od kile kukuruza ili pšenice
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 6/2/2013, 15:30

zato jer stočari u temelj razvoja poljoprivrede praktički u svim državama svjeta! Farme su se dizale zato jer država je obečavala da če dodijeliti zemlju ali nažalost nikad nije.
Državnu zemlju nebih prodavao nego isključivo u zakup te naravno onda kontrola da se vidi ko tu zemlju radi, koje ima prinose i gdje prodaje svoj proizvod.
Zašto kontrole?
zato jer je Glupo dati nekom 100 ha koji če na toj površini imati 200t pšenice. tj kad poljoprivrednik ne želi živiti od proizvodnje nego od poticaja. Zemlju se treba davati onima koji će težiti visokim prinosima, koji će tražiti na tržištu gdje svoj proizvod prodati, koji če tražiti koju kulturu uzgajati za bolje financijske rezultate koji će zapošljavati ljude. to su poljoprivrednici kojima treba davati zemlju!




tomi93 je napisao/la:
bećar je napisao/la:
krckrc je napisao/la:ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.

...

Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

Zbog čega bi stočari trebali imati prednost??

Svaka Vama čast, ali dizati nove farme bez jutra zemlje u privatnom vlasništvu i onda još molit za državnu zemlju dok Vam se privatni komadići ne sviđaju zato što su mali, špicasti, zapušteni!? Pa dokle više??

Tko je kriv onom rataru koji je kupio 200ks traktor za 50ha i onda kuka?
Ista situacija kao i kod velikog broja stočara u mom kraju.
Svi smo krivi samo on nije kriv što on sa 30kj ne može prehranit 70krava, a pola površina su mu pod suncokretom i uljanom repicom.


Sa drugim djelom se u potpunosti slažem.

Kao stočar se slažem sa kolegom bećar, osnovni uvjet kod ulaska u stočarski posao je da imaš dosta zemlje ili barem imaš prostor u dogledno vrijeme povečati površine.

Zato ako netko napravi štalu za tov i onda traži zemlju, takvom ja nedam prednost, ali ako netko napravi projekt po kojem traži određenu površinu uz koju bi radil i tovilište, to bi več prošlo kao prednost. To je moje mišljenje. Ipak kila mesa vrijedi više od kile kukuruza ili pšenice

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 17:12

janko je napisao/la:Tako je a imam i osobu starosti 50 godina koja je naslijedila 4ha po roditeljima i otvorila lani OPG i sada će dobit i prvi poticaj. Najam sam isplatio u vrijeme Božića.Ona lijepo živi u gradu i nema nikakve veze s ničim. Dobit će čiste novce od države i mene.Mogu reći da me uljudno pitala dal želim pod tim uvjetima i dalje obrađivati jer se već našao zaintresirani da obrađuje umjesto mene! Što sam mogao nego pristati?

Može dobiti poticaje za kulture koje se ne moraju predati kao uvjet za poticaje . Vi posijete kukuruz , zob ili neke , platite zakup , građanka ima dokaz prema inspekciji .

U priči o Zakonu o poljoprivrednom zemljištu top tema je državno zemljište ! U ovoj državi Titanic tipa ja sam 95 javno progovorio i o nužnosti izmjene zakona za privatno ! Da imamo vlast u interesu naroda , sva je državna već trebala biti u vlasništvu obiteljskih gospodarstava . Mogli smo imati imovinski riješeno na bazi privatne i državne zemlje 15 - 20 000 obiteljskih ! Što imamo riješeno ? Todorića , Moralića i nekoliko njemu sličnih .

Obiteljskim kojim istječe zakup > klati > će se sa dvostrukom ponudom , 60 program , 20 tko je u posjedu , 20 najveća ponuda . Jasno je da onaj tko nije u posjedu može eliminirati samo dvostrukom ponudom . Onaj tko je u posjedu mora isto ići duplo da ne bude eliminiran .
Neki na Forumu zagovaraju zakup X 50 godina i nemamo ništa ni mi ni nasljednici ! Tahi bi se smijao da se ustane iz mrtvih sadašnjim kmetovima koji zagovaraju zakup !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by matijas311 6/2/2013, 17:31

Kod nas je natječaj za zemlju bio 2011. i kupili smo zemlju određene površine i platili je 175000 kn, istu takvu površinu smo uzeli u zakup na 20 godina i za nju ćemo platiti u tih 20 godina 210000 kn. Kad bi bio zakup na 50 godina za taj komad što je u zakupu platili bi preko 500000 kn i nasljednici od toga ne bi imali ništa. Zemlja je kupljena po početnoj cijeni i zakup je po početnoj

matijas311

Broj postova : 120
Lokacija : okolica Sl. Broda
Registriran : 10.10.2010
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 18:33

matijas311 je napisao/la:Kod nas je natječaj za zemlju bio 2011. i kupili smo zemlju određene površine i platili je 175000 kn, istu takvu površinu smo uzeli u zakup na 20 godina i za nju ćemo platiti u tih 20 godina 210000 kn. Kad bi bio zakup na 50 godina za taj komad što je u zakupu platili bi preko 500000 kn i nasljednici od toga ne bi imali ništa. Zemlja je kupljena po početnoj cijeni i zakup je po početnoj

Hvala što ste to stavili !
Sada ostali mogu razumjeti što Vlada feudalnog tipa želi sa zakupom !
Ja sam šetao za sređivanje dokumentacije i vlasništva za državnu zemlju koju želi kupti udruga i oko 1 ha ja !
Zahtjev udruge leži u Ministarstvu od 2002 ! Za onu koju mene zanima zahtjev je nakon Pankretića 2001 vraćen lokalnoj upravi koji do ministra Jakovine nisu raspisali natječaj !

Budući da su od 2001 Zakon kršile ; općine , gradovi , županije i Ministarstvo , Jakovina ide da natječaj za zakup raspisuje Agencija , a da dokumentaciju dostavljaju lokalni vrijedni ili lijeni ljudi ? Ako neće onda bi dokumentaciju sređivala Agencija , a lokalnu vlast kaznili da nema pravo na 50 % od državne zemlje !
Ne pišu da će se za kršenje zakona kazniti načelnik ili gradonačelnik !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by lovac100 6/2/2013, 19:51

krckrc je napisao/la:Ma koji 50 ha po gospodarstvu??? Ako ja želim više? Moraju biti jasni kriteriji a ne svima po 50 ha. Meni je teško reći koji bi točno bili kriteriji ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.
Isto vjerujem da bi se trebalo nadzirati proizvodnju a ne da netko uzme u zakup npr 50 ha, posije lucernu da se riješi na period od 5 do 6 godina i onda svatki otkos proda po cijeni 100e/ha istom onom stočaru koji zemlju na natječaju nije dobio.
Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

Ma zašto da prednost imaju stočari a ne ratari, npr stočar ima 50 krava i treba mu 50 ha po tvome on dobije zemlju na 50 g. a kad stupi u zakup on krave proda koje tu lud a tko pametan. Kod mene ima slučaj da je kupio drž. zemlj. prednost stoka i kasnije prodao krave a zemlja ostala.

lovac100

Broj postova : 89
Lokacija : slavonija
Registriran : 10.04.2011
1


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 20:34



Ma zašto da prednost imaju stočari a ne ratari, npr stočar ima 50 krava i treba mu 50 ha po tvome on dobije zemlju na 50 g. a kad stupi u zakup on krave proda koje tu lud a tko pametan. Kod mene ima slučaj da je kupio drž. zemlj. prednost stoka i kasnije prodao krave a zemlja ostala.
[/quote]

Pogledajte prijedlog Zakona ! Program - tražite zemlju za stočarstvo - svake godine pišete izvješće Agenciji o realizaciji Programa - ako sam ih razumio misle ići na raskid ugovora ako se ne provodi Program !
Ako manipulacijama snize cijene proizvoda kao u proizvodnji mlijeka , onda je program omča oko vrata !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by janko 7/2/2013, 10:14

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 684261 Ma zašto da prednost imaju stočari a ne ratari, npr stočar ima 50 krava i treba mu 50 ha po tvome on dobije zemlju na 50 g. a kad stupi u zakup on krave proda koje tu lud a tko pametan. Kod mene ima slučaj da je kupio drž. zemlj. prednost stoka i kasnije prodao krave a zemlja ostala. KAŽE lovac100

Slažem se sa ovime što kaže lovac100 i kod mene ima 3 slučaja za koje znam.Dobio zemlju na stočarstvo a sad je ratar.Zato bi dobar zakon puno toga trebao u sebi sadržavati??
janko
janko

Broj postova : 186
Lokacija : HR
Registriran : 01.10.2010
2


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 7/2/2013, 11:35

Ja sam ratar (nemam stoke) i mislim da je glupo dati prvenstvo za zemlju stočarima (ili bilo kojoj drugoj grani poljoprivrede pojedinačno i isključivo). Zašto bi netko na 1 ha proizvodio mlijeko, kada se može proizvoditi pšenica? Molim da mi netko objasni zašto je proizvodnja mlijeka (ili mesa) važnija od proizvodnje žita, uljarica ili repe (vrijedi i obratno)? Ili možda od proizvodnje povrća (a tu smo zbilja 'tanki'), voća ili industrijskog bilja? Tko je taj 'maher' koji može unaprijed reći da je jedna proizvodnja važnija od druge? Jel' možda imao staklenu kuglu pa je vidio budućnost, ili mu je samo tako 'pao grah'? Od takvih 'stručnjaka' mi se povraća. To je vrlo pogrešno postavljen sustav razmišljanja. Ako je netko dobio kredit za neku farmu na osnovu obećanja od neke treće strane da će 'dobiti' zemlju kada izgradi farmu, može se slobodno žaliti toj strani koja je pružila obećanja (a možda i jamstva). Što ja imam sa time, koji na primjer nemam stočarsku farmu, a isto sam građanin ove države i uložio sam svoje novce u neku drugu proizvodnju (koja nije stočarska) a potrebna mi je ta ista zemlja za svoju proizvodnju? Mislim, dajte si malo razmislite, stočari nisu jedini koji rade i kojima je potrebna zemlja.
Ajmo si zamisliti situaciju u kojoj bi svi bili stočari.... Kolika bi onda bila cijena mlijeka? 1 Kn? Vjerovatno i manje.
Poljoprivreda se mora razvijati ravnomjerno (sve grane podjednako) i sve mora biti prvenstveno ekonomski održivo. Ovo ekonomski održivo je veoma važno, jer je vrlo očito da lovice za financiranje ideja tipa 'ideja moja - benzin vaš' više nema. Bilo kakvo pogodovanje bilo kojoj skupini - dugoročno će biti loše za proizvodnju, jer će dovesti do disproporcija u proizvodnji i nestabilnosti na tržištu. Može se dodatno financijski pomoći razvoju nekih grana, ali to ne smije ići na uštrb drugih grana. Ali pomoć treba shvatiti kao kratkoročno stanje a ne kao 'stečeno pravo' koje će biti vječno.


Zadnja promjena: Fidelito; 7/2/2013, 11:42; ukupno mijenjano 1 put.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 7/2/2013, 11:39

E fidelito ti si promašio profesiju....

Tebe za ministra!

Odlično napisano.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 7/2/2013, 13:17

Fidelito je napisao/la:Ja sam ratar (nemam stoke) i mislim da je glupo dati prvenstvo za zemlju stočarima (ili bilo kojoj drugoj grani poljoprivrede pojedinačno i isključivo). Zašto bi netko na 1 ha proizvodio mlijeko, kada se može proizvoditi pšenica? Molim da mi netko objasni zašto je proizvodnja mlijeka (ili mesa) važnija od proizvodnje žita, uljarica ili repe (vrijedi i obratno)? Ili možda od proizvodnje povrća (a tu smo zbilja 'tanki'), voća ili industrijskog bilja? Tko je taj 'maher' koji može unaprijed reći da je jedna proizvodnja važnija od druge? Jel' možda imao staklenu kuglu pa je vidio budućnost, ili mu je samo tako 'pao grah'? Od takvih 'stručnjaka' mi se povraća. To je vrlo pogrešno postavljen sustav razmišljanja. Ako je netko dobio kredit za neku farmu na osnovu obećanja od neke treće strane da će 'dobiti' zemlju kada izgradi farmu, može se slobodno žaliti toj strani koja je pružila obećanja (a možda i jamstva). Što ja imam sa time, koji na primjer nemam stočarsku farmu, a isto sam građanin ove države i uložio sam svoje novce u neku drugu proizvodnju (koja nije stočarska) a potrebna mi je ta ista zemlja za svoju proizvodnju? Mislim, dajte si malo razmislite, stočari nisu jedini koji rade i kojima je potrebna zemlja.
Ajmo si zamisliti situaciju u kojoj bi svi bili stočari.... Kolika bi onda bila cijena mlijeka? 1 Kn? Vjerovatno i manje.
Poljoprivreda se mora razvijati ravnomjerno (sve grane podjednako) i sve mora biti prvenstveno ekonomski održivo. Ovo ekonomski održivo je veoma važno, jer je vrlo očito da lovice za financiranje ideja tipa 'ideja moja - benzin vaš' više nema. Bilo kakvo pogodovanje bilo kojoj skupini - dugoročno će biti loše za proizvodnju, jer će dovesti do disproporcija u proizvodnji i nestabilnosti na tržištu. Može se dodatno financijski pomoći razvoju nekih grana, ali to ne smije ići na uštrb drugih grana. Ali pomoć treba shvatiti kao kratkoročno stanje a ne kao 'stečeno pravo' koje će biti vječno.

Većina zemlje od granice sa Slovenijom do granice sa Srbijom je za ratarstvo i stočarstvo . Dio ratarskih kultura je industrijsko bilje , dio ratarskih kultura može pojesti perad a dio ribe u ribnjacima .

Ako se hoće očuvati i unaprediti kvaliteta tla , ako se hoće iskorištavati dio ratarskih kultura onda je kombinacija ratarstvo i stočarstvo ili specijalizirano stočarsko imanje putem kojeg se ratarske kulture ( i trave ) pretvaraju u meso mlijeko , ako imate farmu peradi onda u meso ili jaja !
Prošao sam pješice i vozilima puno tisuća kilometara po više država Europe , sjeverni dio Afrike , Hrvatsku također u velikom dijelu pješice !
1. prvi problem Hrvatske je zemljište ,
2. tehnologija proizvodnje ,
3 . gospodarske zgrade ,
4. prodaja
Razvoj obiteljskih gospodarstava mora se temeljiti na državnoj i privatnoj zemlji . Sa otkupom i zakupom staračkih imanja tu se razvoj mora planirati u idućih 10 - 15 godina ! Većina nasljednika neće se vratiti u selo i obrađivati 2 - 3 ha zemlje !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 7/2/2013, 14:30

Ja smatram da u Hrvatskoj uopće nema manjka poljoprivrednog zemljišta, zemljišta ima dovoljno za sve one koji se bave i žele ozbiljno baviti poljoprivrednom proizvodnjom. Ali nema za sve koji bi željeli kupiti pa kasnije (pre)prodati i ostale 'wannabe poljoprivredike' i druge 'poduzetnike' čije namjere nemaju puno veze sa neposrednom poljoprivrednom proizvodnjom.
Pitanje određivanja koja poljoprivredna proizvodnja - ugalvnom treba prepustiti tržištu i samim poljoprivrednicima (poduzetnicima). Da, može biti i kombinirana ratarsko-stočarska proizvodnja, ali moramo imati na umu da se treba specijalizirati za pojedine proizvodnje ako se želiš nečim ozbiljno baviti, to jest ako želiš ozbiljno konkurirati na svjetskom tržištu (kvalitetom i cijenom). Možemo sada raspravljati o tome koja proizvodnja je bolja, ali državi mora biti jasno da kada nameće neki model proizvodnje poljoprivrednicima - mora snositi i posljedice eventualne loše procijene. Tako je danas sa mljekarima. Posebno su na udaru ljudi koji su investirali u moderne farme (a nemaju drugu proizvodnju na koju bi se sada mogli financijski osloniti) jer takav model proizvodnje financijski je izuzetno naporan naspram ekstenzivnije proizvodnje koja je puno pogodnija kada su cijene mlijeka niske (manje je financijski opterećena sa amortizacijom). Nije da sada tim ekstenzivnim mlijekarima cvijetaju ruže, ali ipak im je lakše (oni troše svoju unutarnju rezervu). Sada je red da država, kada je već strogo propagirala intenzivni način proizvodnje (i imala program razvoja stočarstva samo za takav model) snosi posljedice svoje politike. Da su ponudili proizvođačima nekoliko nivoa proizvodnje po intenzivitetu - druga priča, ali promicalo se isključivo visokointenzivno mljekarstvo.
Država se ne smije miješati u odlučivanje što će se i kako raditi, jer donošenje odluka podrazumjeva i odgovronost za posljedice istih (odgovornost je inače skoro nepoznat pojam za ovdašnje političare). Lako je odlučivati ovo i ono a da se kola u slučaju neuspjeha plana lome na tuđim leđima. Država može i mora pomoći razvoju, ali ne smije preuzimati rizike na način da ide propisivati tko, što i gdje će se raditi. Mislim da se tu sve treba zadržati na razini preporuke. A poduzetnici moraju odlučiti u koji proizvodni rizik su spremni ući i onda snositi sve posljedice svojih odluka.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 9/2/2013, 10:21

Fidelito i ostali vlasnici zemljišta , država - Vlada i Hrvatski sabor , sada zajedno sa predstavnicima udruga , Hrvatske poljoprivredne komore , sada trebaju napisati 5 temeljnih zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede !

Sa preko 18 000 000 parcela , sa ovolikim brojem vlasnika zemljišta nemamo što tražiti u EU !

Što sa novim Zakonima možemo napraviti za 1 godinu , 2 , 3 , 5 , to mogu pojasniti , možemo putem Foruma iznijeti mišljenje i korisne prijedloge !

Slijedeći su koraci da vučemo za rukave ili natjeramo prosvjedima ;

Članak Ustava ; Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada Republike Hrvatske .

Slijedom Ustava , Ministarstvo poljoprivrede imenovalo je Povjerenstvo , u kojem je bi samo Matija Brlošić iz redova seljaka i vlasnika zemlje !
Ministarstvo je odustalo od članaka za privatnu zemlju , jer ih nisu znali napisati ! Idu sa prijedlogom za državnu u ime Vlade . Prijedlog je bio na 3 radna tijela Sabora i na prvoj raspravi u Saboru ! Umjesto da upute primjedbe ili prijedloge novih članaka , ukidanje nekih , gledali smo uglavnom IGROKAZ zastupnika !

Vlada može povući prijedlog Zakona iz procedure , ako ih putem medija ismijemo da nisu u interesu Hrvatske i hrvatskih seljaka ili ako ih natjeramo putem prosvjeda !
Jedna od mogućnosti je da netko drugi od Ustavnih predlagatelja uputi drugačiji prijedlog Zakona !
U interesu Hrvatske bi bilo da vladajući i oni što se po vladanju smatraju opozicija , imenuju POVJERENSTVO i da se napišu prijedlozi zakona u interesu Hrvatske i hrvatske poljoprivrede ! Ja pokušavam ovo zadnje objasniti .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 10/2/2013, 13:03

Malo prije ste na Vladinoj televiziji koju zovu HRT , u Plodovima zemlje čuli pomoćnicu ministra Jakovine , Vesnu supruga Krešimira Kuterovca , koji je 2001 sa Kolarom i Grivičićem u ime Hrvatskog seljačkog saveza , branio prijedlog Zakona Božidara Pankretića .
Taj trojac , nije 2001 htio doći kod predsjednika Mesića .
Budući da su Zakon kršile ;općine , gradovi , županije i Ministarstvo išli su na osnivanje Agencije !
Za nas koji hoćemo da dođe do raspisivanja natječaja nije bitno tko će raspisati natječaj !

Sporno je što oni sada neće zemlju prodati seljacima , već žele putem zakupa i dvostrukom ponudom od seljaka praviti kmetove i feudalizam ispod razine Franje Tahija ! To sam javno rekao Jakovini i svima u Kutjevu !

Putem Agencije žele biti žandari u provođenju > programa > , gdje si daju mogućnost raskidanja ugovora ako se ne provodi > program > !
Nitko u ovoj zemlji nezna BILANS potrebnih proizvoda za potrebe Hrvatske , potrebe turizma , mogući izvoz .
Ako nešto nije isplativo mora se ODUSTAJATI od > njihovog > programa i ići na ono što tržište traži !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 11/2/2013, 08:03

Ministar Tarnaj 1994 dao je tekstu napisanom na preko 80 stranica ; PREGLED STANJA I STRATEGIJA RAZVOJA POLJOPRIVREDE RH
Strana 10 , - 3 . 1.
Ukupne poljoprivredne površine Hrvatske iznose 3, 21 mln. ha , od čega je 2 , 02 mln ha obradivih površina , 1 , 47 mln oranica i vrtova , 71 000 vinograda , 70000 voćnjaka , 413 000 livada , 1, 16 pašnjaka , Bare , trstici i ribnjaci zauzimaju 33 000 ha . Površina obradivog zemljišta od 0, 42 ha / stanovniku povoljnija je od prosjeka za Zapadnu Europu !

- Ovdje su izgleda 2, 02 podijelili sa 5 000 000 pa su dobili 0, 42

Strana 31 - 5. 2 . ZEMLJIŠNA POLITIKA

U Hrvatskoj postoji veliki broj problema vezanih uz vlasništvo nad zemljom , kao što su primjerice male površine u privatnom vlasništvu , potreba poboljšanja katastra , nedostatak modernih zakona o vlasništvu , i zakona o denacionalizaciji , Potreba za donošenjem modernih zakona o uakupu poljoprivrednog zemljišta i privatizaciji . U ovom trenutku za poljoprivredni razvoj Hrvatske ključna je spoznaja o nedovoljnoj veličini privatnih poljoprivrednih gospodarstava , i potrebi da se povećaju . U tom je smislu privatizacija državnog poljoprivrednog zemljišta jedinstvena prilika !

Nakon što sam to sve pročitao i vidio raspravu u Saboru o tom 95 , predsjedniku HDZ i RH dr. Tuđmanu napisao sam da se mora ići u 2 modela ;1 . manji broj poduzeća na zemlji kombinata ,
i KLJUČNO 2 . državni program uspostave OBITELJSKIH gospodarstava na bazi državne i privatne zemlje - pri tom sam napisao i putem medija javno rekao da dio zakona za privatnu zemlju moramo ukinuti , a neke izmijeniti , kao naprimjer Beogradski Zakon o nasljeđivanju , novi Zakon za evidenciju zemljišta !

2013 . u nekoliko tema stavio sam što imamo i što moramo raditi ! Oduzima mi to vremena ! Želim pomoći u informativnom i obrazovnom smislu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 14/2/2013, 20:01

Prijelog Zakona o poljoprivrednom zemljištu

Napisan je od strane Povjerenstva Ministartva poljoprivrede , kojega je onda Vlada kao predlagatelj uputila u Sabor . Odustali su od prijedloga za privatnu zemlju jer to nisu znali napisati i bojali su se da to Ustavni sud ne ukine !
O prijedlogu su se očitovala 3 saborska Odbora ! Bio je na prvom čitanju - raspravi u Saboru ! Umjesto primjedbi na neke članke ili predlaganje novih članaka , veliki broj zastupnika izvodio je igrokaze !

Sada tko hoće može uputiti pismene prijedloge Vladi i zastupnicima !
Ja sam to učinio i nema više potrebe da na ovoj temi o tome pišem i gubim vrijeme !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 18/2/2013, 09:40

Đuro Japarić je napisao/la:Prijelog Zakona o poljoprivrednom zemljištu

Napisan je od strane Povjerenstva Ministartva poljoprivrede , kojega je onda Vlada kao predlagatelj uputila u Sabor . Odustali su od prijedloga za privatnu zemlju jer to nisu znali napisati i bojali su se da to Ustavni sud ne ukine !
O prijedlogu su se očitovala 3 saborska Odbora ! Bio je na prvom čitanju - raspravi u Saboru ! Umjesto primjedbi na neke članke ili predlaganje novih članaka , veliki broj zastupnika izvodio je igrokaze !

Sada tko hoće može uputiti pismene prijedloge Vladi i zastupnicima !
Ja sam to učinio i nema više potrebe da na ovoj temi o tome pišem i gubim vrijeme !

POLJOPRIVREDNA SAVJETODAVNA SLUŽBA ( u Zagrebu )

danas ; Poštovani , Obavješćujemo Vas da Poljoprivredna savjetodavna služba nije uključena u postupak donošenja Zakona o poljoprivrednom zemljištu .
Ravnateljca ; Marina Mikšić


Ovo Vam je informacija da kvalificirani ljudi nisu sudjelovali u pisanju Prijedloga Zakona o poljoprivrednom zemljištu , već birokrate na čelu sa pomoćnicom Vesnom Gantar Kuterovac !
















Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 25/2/2013, 10:08

Danas
Agencija za poljoprivredno zemljište
Poštovani gospodine Japarić ,
zaprimili smo Vaš prijedlog vezan za prijedlog zakona o poljoprivrednom zemljištu .Agencija za poljoprivredno zemljište nije nadležna za izradu prijedloga zakona već njegovu provedbu . Stoga predlažemo da se izravno obratite Ministarstvu poljoprivrede koje je nadležno za izradu zakona koji se odnose na poljoprivredu .
S poštovanjem , Ravnateljca dr. sc . Smiljana Goreta Ban

Sa gospođom Ban sam se upoznao u Novoj Gradišci , bila je i u Kutjevu .
Poslao sam i dio prijedloga ministru Jakovini , jer ako želimo kupiti susjednu državnu parcelu da moramo podnijeti zahtjev lokalnoj vlasti i Agenciji , isto tako i kod zamjene privatno za državno . To lokalna vlast mora evidentirati da ne izvrše radnje za zakup ,
Nadam se da ove bitne radnje razumijete , a isto tako i u Ministarstvu ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o evidenciji uporabe poljoprivrednog zemljišta

Postaj by Fidelito 8/3/2013, 12:41

Obavještavam Vas da je u Narodnim novinama broj 24/13. objavljen Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o evidenciji uporabe poljoprivrednog zemljišta. Pravilnik stupa na snagu 06. ožujka 2013. godine.

Digitalni katastarski plan je katastarski plan preveden ili izrađen u elektroničkom obliku i predstavlja skupni prikaz katastarskih podataka.

Ukoliko se pojavi stranka koja nije upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava, te izjavi da se njeno zemljište nalazi upisano u sustavu kao ARKOD parcela bez njene suglasnosti, nad tim parcelama provest će se dodatna administrativna kontrola dokumentacije.

Pročitajte NN 24/13. Tamo valda sve piše.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 8/3/2013, 19:26

fidel hvala na obavijesti Wink
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by 577 8/3/2013, 19:37

Uf taman za mene meni je neko zemlju pripisao sebi.
Moram to rješiti i čistiti njive imam oko 5 hektara zapuštenoga zemljišta.
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by zeljko6 8/3/2013, 19:51

577 je napisao/la:Uf taman za mene meni je neko zemlju pripisao sebi.
Moram to rješiti i čistiti njive imam oko 5 hektara zapuštenoga zemljišta.

ma jel?...i sad će nama zbog tebe smanjiti poticaje, jer kad ti prijaviš to zapušteno zemljište, odmah se omotnica dijeli na više hektara, pa ću ja dobiti manje... merci

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by 577 8/3/2013, 19:53

zeljko6 je napisao/la:
577 je napisao/la:Uf taman za mene meni je neko zemlju pripisao sebi.
Moram to rješiti i čistiti njive imam oko 5 hektara zapuštenoga zemljišta.

ma jel?...i sad će nama zbog tebe smanjiti poticaje, jer kad ti prijaviš to zapušteno zemljište, odmah se omotnica dijeli na više hektara, pa ću ja dobiti manje... merci

Ma to su samo livade i pašnjaci da nešto posadiš pojele bi životinje. Cool
Puno ćeš dobit i ovako... Very Happy
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by bećar 13/3/2013, 09:22

http://www.poslovni.hr/hrvatska/obiteljska-gospodarstva-lakse-do-drzavne-zemlje-nego-tvrtke-233786

Ima netko konkretne informacije?

( ili je pretplatnik pa da kopira i ostatak teksta )
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 13/3/2013, 12:09

bećar je napisao/la:http://www.poslovni.hr/hrvatska/obiteljska-gospodarstva-lakse-do-drzavne-zemlje-nego-tvrtke-233786

Ima netko konkretne informacije?

( ili je pretplatnik pa da kopira i ostatak teksta )

Poznavajući današnji tisak, naslov ne mora imati veze sa sadržajem u članku. Naslovi su takvi (bombastični) da privuku čitatelje koji bi kupili/pretplatili se na novine.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 20 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 28. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.