AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 19 / 28. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 16:19

Nova Gradiška 25. 1. 2013.

Na poljoprivrednoj manifestaciji bio je pomoćnik ministra poljoprivrede , ravnateljica Agencije za poljoprivredno zemljište . Umjesto pitanja rekao sam dio informacija i predložio da Vlada povuče svoj Prijedlog zakona iz procedure !
Rekao sam da sam političarima poslao prijedlog da se napiše više prijedloga zakona te potom upute na javnu raspravu i da o njima zastupnici raspišu referendum !
Rekla je da govorim o bitnim problemima za agrarnu reformu i osjetljivoj temi kad je riječ o zemlji u privatnom vlasništvu koje traži širu raspravu !
Rekao sam da nije definiran pojam okrupnjavanje zemljišta i dio onog što sam već napisao na Forumu !

Kasnije smo vani detaljnije i korektno razgovarali .

Upoznao sam i neke koji pišu na Poljoprivrednom forumu ! Došli su kasnije .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 26/1/2013, 12:43

Smiljan je napisao/la:Wink ajde, zivi bili pa vidjeli.
Bas me zanima kome ce naplatiti kaznu za zemlju koju nitko ne radi, a u gruntovnici i katastru je na osobi koja je mrtva vec trideset godina Smile

Ovo je pitanje dobro da se razumije što predlažem u smislu sređivanja stanja , novim člankom Zakona o nasljeđivanju i novim Zakonom o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela !

Smiljan je nadam se živ i da još čita Poljoprivredni forum ?

U vlasničkim listovima koje imam piše TERET u korist Ministarstva financija ! Ovo pruža mogućnost da i neplaćene kazne upišu kao teret , a potom druge pravne mogućnosti !

Sada predviđaju kazne od 500 do 14 ili 15 000 kn nisam zapamtio točan iznos !
Nasljednik , ako se prihvati nasljedstva prihvaća i dug !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 26/1/2013, 20:13

Analiza zemlje - okrupnjavanje parcela

članak 7 , prve godine , svakih 5 i zadnje godine prije isteka zakupa

kazne ; članak 67 za fizičke osobe 500 - 15 000 kn

RH 1 , RH 2 , RH 3

Pod uvjetom da se okrupne tada bi bila RH 1 i analiza za RH 1 !

U napisanom slučaju za 3 parcele ! Koliko je to skuplje ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 27/1/2013, 05:39

Članak Ustava ;

Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada Republike Hrvatske !

Vlade RH ; samostalna HDZ , koalicija HDZ , Račanova SDP i sada Milanovićeva , dokazale su da neznaju ili ne žele predložiti zakone u interesu razvoja hrvatske poljoprivrede !

Ostali Ustavni mogući predlagatelji zakona , nisu htjeli iskoristiti mogućnost predlaganja zakona !

Sadašnji prijedlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu , pisan je u organizaciji nesposobnog Ministarstva poljoprivrede , na način da je imenovano Povjerenstvo na čelu sa Vesnom Kuterovac kojoj je suprug predsjednik uprave Todorićevog VUPIK !

Odustali su od predloženih Odredbi za prodaju i zakup privatne zemlje !
Idu sa izmjenama za državnu zemlju . Izmjene nisu u interesu seljačkih imanja !

Što se sada može i mora ?

Poljoprivredne udruge , Hrvatska poljoprivredna komora moraju iskoristiti Ustavnu mogućnost Predstavke , i u pismenom obliku ići prema ; Vladi , Odboru za poljoprivredu Hrvatskog Sabora , prema Klubovima zastupnika i Predsjedniku RH , da se predloženi zakon povuče iz procedure odlukom Vlade !
2. Da se formira Povjerenstvo za pisanje 5 zakona vezanih za poljoprivredu i zemljište .
3. javna rasprava o predloženim zakonima ,
4. raspisivanje referenduma za predložene zakone za vrijeme lokalnih izbora

--Osnivanje Odbora za seljački prosvjed ; to isto moraju dogovoriti udruge i Poljoprivredna komora ,
-----Osnivanje odbora za sakupljanje 10 % potpisa birača ; ako Vlada neće povući prijedlog Zakona i ako ga donesu zastupnici većinske koalicije , odmah treba ići sa IZMJENOM Zakona , kojeg bi uputio netko iz opozicije ! Tada moramo sakupiti 10 % potpisa birača i KUKURIKU zastupnike prisiliti da raspišu referendum !

------U interesu Hrvatske bi bilo da vladajući i opozicija osnuju Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona i da jednoglasno donesu odluku o raspisivanju referenduma o prijedlozima Zakona !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2013, 15:45

MEDIJSKE OBMANE Vlade

Putem medija govore o 1 000 000 hektara državne zemlje . Na nekim parcelama je šikara a na nekim šuma !

Lokalna vlast će dostavljati agenciji dokumentaciju . Ako neće to će raditi Agencija i kazniti lokalnu vlast da im ne pripada 50 % od državne zemlje ! Ne idu da kazne odgovornu osobu ; načelnika i gradonačelnika . U komisiji bi trebao biti 1 predstavnik lokalne vlasti i 2 iz Agencije . Koji će podaci biti ; katastar ili gruntovnica - to će propisati ministar . Svi će morati Agenciji podnositi godišnje izvješće o ralizaciji Programa , sakih 5 godina analiza zemlje , dvostruka ponuda od početne - pravilnik za cijenu propisati će ministar , Vlada Uredbom kriterije za bodovanje Programa ! To je pamet Ministarstva poljoprivrede za državnu zemlju , kojeg predlaže Vlada !

Koji Zakon predlažu zastupnici ? Ne pada im na pamet da napišu prijedlog !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 28/1/2013, 17:23

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2414675.html

Bilo bi zanimljivo da se objave i rezultati svakog natječaja. Baš me zanima tko će pokupiti ove parcele u gore navedenom natječaju?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2013, 17:37

abrkili je napisao/la:http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2414675.html

Bilo bi zanimljivo da se objave i rezultati svakog natječaja. Baš me zanima tko će pokupiti ove parcele u gore navedenom natječaju?

Ovo rade na temelju dvostrukog Zakona iz 2001 ! Za veleposjednike stručne poslove i natječaj raspisivalo je Ministarstvo , sada Agencija ! Jasno je da žure bez donošenja > novog > Zakona !

Iz teksta vidite da je upisan nekakav teret , to se može vidjeti u zemljišnim knjigama i da je > dugogodišnji > zakup upitan ! To je problem i kod budućeg zakona i na temelju čega će se raspisivati natječaji ; katastra ili gruntovnica ? Radi se da imamo nesređeno stanje , koje se može ubrzano srediti sa 2 Zakona ; o nasljđivanju i novoj evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela !

Brisanje tereta , to je još jedan problem jer u znatnom broju parcela nije podnesen zahtjev za brisanje !

To znači ako je netko isplatio kredit , mora tražiti od banke potvrdu da je kredit vraćen i onda u gruntovnici tražiti brisanje tereta !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 30/1/2013, 12:45

Ustavna osnova za pisanje zakona ;

1. Za zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela , ne treba , već pamet i politička volja ,
2. Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede , kao pod 1 ,
3. Zakon o nasljeđivanju - nasljeđivanje zemlje , Ustavnu osnovu imamo u članku 48 , članku 4 - stavak 2,
5. Zakon o navodnjavanju , u članku 4 , članku 52 , članak 135 - piše koji su mogući poslovi lokalne uprave ,

6. Zakon o poljoprivrednom zemljištu , pozivaju se u sadašnjem prijedlogu zakona na članak 4 , stavak 2 - znači da o Zakonu mogu odlučiti zastupnici ili građani , članak 52 - govori o prirodnim resursima .

Neće za sada iskoristiti Članak 50 - stavak 1 ; Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo , uz nadoknadu tržišne vrijednosti .

Ovaj članak i stavak može biti osnova za pisanje članaka ;

1 . raspolaganje sa zemljom u napuštenim i demografski ugroženim selima ,
2. tko može kupiti ili uzeti u zakup privatnu ili državnu zemlju

Zašto neće koristiti ovaj stavak ? Treba pameti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 31/1/2013, 19:25

Jučer je o prijedlogu Zakona o poljoprivrednom zemljištu raspravljao , Odbor za poljoprivredu Hrvatskog sabora !

Član Odbora , zastupnik iz HDSSB , nije rekao ni riječi o prijedlogu Zakona !

Komentar prepuštam svakom !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 2/2/2013, 07:55

paor je napisao/la:prijedlog zakona o poljoprivrednom zemljištu

U pisanju prijedloga Zakona pozivaju se na članak 2 , stavak 4 ; Hrvatski sabor ili narod neposredno , a u skladu s Ustavom i zakonom odlučuje ;
- o uređivanju gospodarskih itd ,
- o očuvanju prirodnog i kulturnog bogatstva i korištenju njime

Slijedom toga , a u skladu s Člankom 87 i Zakonom o referendumu , Hrvatski sabor može vlastitom odlukom raspisati referendum o Prijedlogu ili prijedlozima više zakona vezanih za poljoprivredu i zemlju !

Na referendumu odlučuje većina izašlih , što znači da sada nismo ovisni o biračima u inozemstvu ! Ovu mogućnost imamo prvi puta u povijesti !

Druga je mogućnost da se sakupi 10 % potpisa birača i da se zastupnici prisile da raspišu referendum !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 5/2/2013, 08:59

Paor ako je moguće sa ; Hrvatski sabor , dnevni red točka 23 ; Zakon o poljoprivrednom zemljištu P Z 251 , da na ovu temu prenesete razmišljanje i odluke 3 Odbora Hrvatskog sabora !

Seljačke udruge , ai ja ću danas napisati Vladi da povuče Zakon iz procedure !

To smije tko hoće ; Vlada RH , Trg Sv . Marka 2 , Predmet ; prijedlog da Vlada povuče Zakon o poljoprivrednom zemljištu iz postupka donošenja u Hrvatskom saboru ,
Obrazloženje , ---------ime Udruge , ime pojedinca itd !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 5/2/2013, 10:02

Poštovani gosp. Japariću, nisam čitao sve vaše postove ali vidim da se vi nikako ne slažete sa novim zakonom. Molim Vas da u kratkim crtama napišete kako bi trebao izgledati zakon o poljoprivrednom zemljištu prema vašem viđenju!
Hvala

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 5/2/2013, 13:00

krckrc je napisao/la:Poštovani gosp. Japariću, nisam čitao sve vaše postove ali vidim da se vi nikako ne slažete sa novim zakonom. Molim Vas da u kratkim crtama napišete kako bi trebao izgledati zakon o poljoprivrednom zemljištu prema vašem viđenju!
Hvala
Ja sam na temelju promašene evidencije vlasnik i posjednik , otac sam dvoje djece , supruga ima isto jednu parcelu šume .

U nedjelju sam u Ferovcu rekao da bez ukidanja dijela zakona za privatnu i donošenje novih ne možemo ništa napraviti ! Vlada sada ide sa izmjenom za državnu . od izmjena za privatnu su odustali , jer su napisali lakrdiju za to . Što žele ? prodati male državne parcele koje su površinski slične našim privatnim ! Žele državnu zemlju dati u zakup na 50 godina sa mogućnošću dvostruke ponude , 70 % od prenamjene Vladi 50 % od državne Vladi , 50 % lokalnim !
Razvoj obiteljskih gospodarstava moramo planirati na bazi državne i privatne zemlje . Ja sam da se obiteljima proda do 50 ha ili manje sa rokom otplate do 20 godina , 50 % od državne i prenamjene u Fond za razvoj poljoprivrede , posebni članci za napuštena sela imamo ih 119 , prijedlog je da u ta sela uđu Poljoprivredno savjetodavne službe i naprave prijedlog iskorištenja zemlje , jučer sam razgovarao sa ravnateljicom Službe u Zagrebu !
Privatna zemlja ; prodaja , zakup i nasljeđivanje . Buduća obiteljska gospodarstva , o to znači i dio sadašnjih bi se morala prodati ili nasljediti kao tehnološke cjeline . Propagiram što su pametni narodi počevši od Slovenije već riješili !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 5/2/2013, 18:52

Pustimo privatnu zemlju na stranu. Objasnite prema kojim kriterijima biste djelili državnu zemlju!? Koliko mi je poznato krajnji rok za upis poljoprivrednog zemljišta u upisnik je 12.05.2014. sve zemljištše nakon toga je bez poticaja, znaći imamo oko 15 mjeseci za napraviti jako velik posao i podijeliti državnu zemlju samo je pitanje kako???




Đuro Japarić je napisao/la:
krckrc je napisao/la:Poštovani gosp. Japariću, nisam čitao sve vaše postove ali vidim da se vi nikako ne slažete sa novim zakonom. Molim Vas da u kratkim crtama napišete kako bi trebao izgledati zakon o poljoprivrednom zemljištu prema vašem viđenju!
Hvala
Ja sam na temelju promašene evidencije vlasnik i posjednik , otac sam dvoje djece , supruga ima isto jednu parcelu šume .

U nedjelju sam u Ferovcu rekao da bez ukidanja dijela zakona za privatnu i donošenje novih ne možemo ništa napraviti ! Vlada sada ide sa izmjenom za državnu . od izmjena za privatnu su odustali , jer su napisali lakrdiju za to . Što žele ? prodati male državne parcele koje su površinski slične našim privatnim ! Žele državnu zemlju dati u zakup na 50 godina sa mogućnošću dvostruke ponude , 70 % od prenamjene Vladi 50 % od državne Vladi , 50 % lokalnim !
Razvoj obiteljskih gospodarstava moramo planirati na bazi državne i privatne zemlje . Ja sam da se obiteljima proda do 50 ha ili manje sa rokom otplate do 20 godina , 50 % od državne i prenamjene u Fond za razvoj poljoprivrede , posebni članci za napuštena sela imamo ih 119 , prijedlog je da u ta sela uđu Poljoprivredno savjetodavne službe i naprave prijedlog iskorištenja zemlje , jučer sam razgovarao sa ravnateljicom Službe u Zagrebu !
Privatna zemlja ; prodaja , zakup i nasljeđivanje . Buduća obiteljska gospodarstva , o to znači i dio sadašnjih bi se morala prodati ili nasljediti kao tehnološke cjeline . Propagiram što su pametni narodi počevši od Slovenije već riješili !

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 07:29

krckrc je napisao/la:Poštovani gosp. Japariću, nisam čitao sve vaše postove ali vidim da se vi nikako ne slažete sa novim zakonom. Molim Vas da u kratkim crtama napišete kako bi trebao izgledati zakon o poljoprivrednom zemljištu prema vašem viđenju!
Hvala

1.Ne možemo ništa napraviti bez izmjene zakona za privatnu zemlju ! Veliki dio privatne zemlje isto nije upisan u Upisnik . Umrli vlasnici ne mogu prodati niti dati zemlju u zakup .
2. Za državnu do 50 ha po obiteljskom gospodarstvu za prodaju sa rokom otplate do 20 godina ovisno o kupljenoj površini i cijeni .Osobno želim kupiti oko 1ha , dokumentacija je bila sređena 1999 , do danas nije raspisan natječaj !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 6/2/2013, 07:51

Što se tiče umrlih vlasnika, oni obično imaju neke nasljednike (negdje), ali problem je u tome što se ostavinske rasprave znadu jako razvuči (ili nikada ne provesti). Zatim nasljednici često nisu skloni plaćati troškove prijepisa zemljišta (ili durgih nekretnina), to im je kao teret (a nasljediti i uživati zemljište i nekretninu nije teret), pa se to često odgađa za neka 'bolja vremena' (obično do prodaje). Gruntovnice neće ništa poduzimati bez uredno ispunjenih zahtjeva i plaćenih taksi. Trebalo bi po tom pitanju uvesti sustav automatizma po kojem bi se (na primjer) takvo zemljište koje nije dobilo novog vlasnika i još se vodi na pokojnog vlasnika, a koje nije u nekom sudskom sporu, automatski prenjelo u fond državnog zemljišta nakon isteka nekog normalnog vremenskog roka u kojem bi se ta pitanja trebala obavezno riješiti. Kako je to riješeno sada (zapravo nije riješeno) ima zemljišta koje se vode na davno umrle vlasnike, čak su i prvi red nasljednika već pokojni, pa se nasljednici tih nasljednika razbježali po cijelom svijetu i sada se to pravno jako zakompliciralo.( Tu situaciju neki 'spretni poduzetnici' koriste.) To je izvor problema sa zemljištem i nekretninama. Država mora nekako natjerati nove vlasnike da sami vode računa o svojoj imovini, a ako to ne žele - trebaju ostati bez imovine o kojoj ne vode primjerenu brigu. Isto tako (na primjer) stanari u zgradi moraju plaćati pričuvu (po zakonu) ili je obavezna registracija i osiguranje (ili tehnička ispravnost) za motorna vozila (kao i prijepis i odjava ako ga ne koristiš ili prodaš, naime nitko ne očekuje od države da ona vodi računa o tvojem vozilu), ima još dosta takvih obaveza vlasnika koja se podrazumjevaju automatizmom činjenice da si vlasnik. Ali kako da to država postigne, kada nije u stanju naplatiti porez od građana koji ga ne žele platiti ili nije u stanju natjerati ljude da barem očiste snijeg ispred svojih kuća.....
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 6/2/2013, 09:07

Ma koji 50 ha po gospodarstvu??? Ako ja želim više? Moraju biti jasni kriteriji a ne svima po 50 ha. Meni je teško reći koji bi točno bili kriteriji ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.
Isto vjerujem da bi se trebalo nadzirati proizvodnju a ne da netko uzme u zakup npr 50 ha, posije lucernu da se riješi na period od 5 do 6 godina i onda svatki otkos proda po cijeni 100e/ha istom onom stočaru koji zemlju na natječaju nije dobio.
Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 09:38

krckrc je napisao/la:Ma koji 50 ha po gospodarstvu??? Ako ja želim više? Moraju biti jasni kriteriji a ne svima po 50 ha. Meni je teško reći koji bi točno bili kriteriji ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.
Isto vjerujem da bi se trebalo nadzirati proizvodnju a ne da netko uzme u zakup npr 50 ha, posije lucernu da se riješi na period od 5 do 6 godina i onda svatki otkos proda po cijeni 100e/ha istom onom stočaru koji zemlju na natječaju nije dobio.
Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

Djed po majci kršeći Broz maksimum kupio je 29 ha privatne zemlje ! Milanović se ponaša kao komunisti u Beogradu jer neće ići na prodaju državne zemlje osim malih susjednih parcela ! On kao feudalac želi putem zakupa ( sa dvostrukom ponudom ) uzimati novac za lokalnu vlast ( 50 % ) i Vladi 50 % !

U Ustavu Vam piše da smijete slati prijedloge državim tijelima ; Vlada RH - Trg SV.Marka 2 , Hrvatski sabor , Trg Sv. Marka 6 , Dao sam 90 kn za kopiranje , 80 kn za poštarinu i poslao Vladi , klubovima zastupnika , na 8 Odbora Sabora što mislim i predlažem ! Imaju iz novina PUSTOŠ U 119 sela nitko ne živi , Beogradski Zakon o nasljeđivanju , dio članaka koje je izmijenila Ingrid u Račanovoj Vladi i prijedlog što se mora , imaju i 6 članaka Ustava koji mogu biti temelj za pisanje prijedloga zakona !

Ne morate se bojati svi Vi koji pišete po Forumu napisati Vlastima prijedloge . Forum je da napišemo što imamo da pokušamo uskladiti mišljenja za traženje rješenja !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 10:03

[quote="Fidelito"]Što se tiče umrlih vlasnika, oni obično imaju neke nasljednike (negdje), ali problem je u tome što se ostavinske rasprave znadu jako razvuči (ili nikada ne provesti). Zatim nasljednici često nisu skloni plaćati troškove prijepisa zemljišta (ili durgih nekretnina), to im je kao teret (a nasljediti i uživati zemljište i nekretninu nije teret), pa se to često odgađa za neka 'bolja vremena' (obično do prodaje). Gruntovnice neće ništa poduzimati bez uredno ispunjenih zahtjeva i plaćenih taksi. Trebalo bi po tom pitanju uvesti sustav automatizma po kojem bi se (na primjer) takvo zemljište koje nije dobilo novog vlasnika i još se vodi na pokojnog vlasnika, a koje nije u nekom sudskom sporu, automatski prenjelo u fond državnog zemljišta nakon isteka nekog normalnog vremenskog roka u kojem bi se ta pitanja trebala obavezno riješiti. Kako je to riješeno sada (zapravo nije riješeno)

Članak 210 ; Ostavinski postupak pokreće se po službenoj dužnosti kad sud primi smrtovnicu ili izvadak iz matice umrlih , odnosno s njima izjednačenu ispravu .
Članak 210 a , nasljednici su dužni pokrenuti ostavinski postupak u roku šest mjeseci od dana smrti vlasnika .
Članak 210 b , ako nasljednici ne pokrenu ostavinski postupak u skladu sa člankom 210 a , smatra se da ih ostavina ne zanima i da je ostavina bez nasljednika .
Članak 6 , treba izmijeniti da ostavina bez nasljednika postaje vlasništvo RH .
U iseljeničkoj državi kao što je Hrvatska , sa ova 3 Članka , a potom Zakonom o poljoprivrednom zemljištu išlo bi se da se ubrza sređivanje stanja i zemlja stavi u funkciju obrade !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by krckrc 6/2/2013, 13:01

GOSPODINE JAPARIĆU ja vas još jednom molim da napišete po kojim bi vi pravilima dijelili državnu zemlju????!!!!!
Šta vas briga ko će dijeliti novce od zakupa dali opčina , dali županija. Mene osobno to ne zanima nego mi je jedino bitno da zemlju dobim u zakup. Zato vas molim po kojim pravilima bi te vi djelili DRŽAVNU ZEMLJU? Kriteriji moraju biti jasni i primjenjivi na cijelu državu i na sve poljoprivrednike!




Đuro Japarić je napisao/la:
krckrc je napisao/la:Ma koji 50 ha po gospodarstvu??? Ako ja želim više? Moraju biti jasni kriteriji a ne svima po 50 ha. Meni je teško reći koji bi točno bili kriteriji ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.
Isto vjerujem da bi se trebalo nadzirati proizvodnju a ne da netko uzme u zakup npr 50 ha, posije lucernu da se riješi na period od 5 do 6 godina i onda svatki otkos proda po cijeni 100e/ha istom onom stočaru koji zemlju na natječaju nije dobio.
Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

Djed po majci kršeći Broz maksimum kupio je 29 ha privatne zemlje ! Milanović se ponaša kao komunisti u Beogradu jer neće ići na prodaju državne zemlje osim malih susjednih parcela ! On kao feudalac želi putem zakupa ( sa dvostrukom ponudom ) uzimati novac za lokalnu vlast ( 50 % ) i Vladi 50 % !

U Ustavu Vam piše da smijete slati prijedloge državim tijelima ; Vlada RH - Trg SV.Marka 2 , Hrvatski sabor , Trg Sv. Marka 6 , Dao sam 90 kn za kopiranje , 80 kn za poštarinu i poslao Vladi , klubovima zastupnika , na 8 Odbora Sabora što mislim i predlažem ! Imaju iz novina PUSTOŠ U 119 sela nitko ne živi , Beogradski Zakon o nasljeđivanju , dio članaka koje je izmijenila Ingrid u Račanovoj Vladi i prijedlog što se mora , imaju i 6 članaka Ustava koji mogu biti temelj za pisanje prijedloga zakona !

Ne morate se bojati svi Vi koji pišete po Forumu napisati Vlastima prijedloge . Forum je da napišemo što imamo da pokušamo uskladiti mišljenja za traženje rješenja !

krckrc

Broj postova : 28
Lokacija : istra
Registriran : 27.02.2011
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by bećar 6/2/2013, 13:06

krckrc je napisao/la:ali definitivno bi neku određenu prednost trebali imati stočari koji nemaju dovoljno zemlje. Meni kao proizvođaču kravljeg mlijeka treba min 1ha po grlu.

...

Isto tako smatram da pravo na zemlju imaju samo oni koji se isključivo bave poljoprivredom.

Zbog čega bi stočari trebali imati prednost??

Svaka Vama čast, ali dizati nove farme bez jutra zemlje u privatnom vlasništvu i onda još molit za državnu zemlju dok Vam se privatni komadići ne sviđaju zato što su mali, špicasti, zapušteni!? Pa dokle više??

Tko je kriv onom rataru koji je kupio 200ks traktor za 50ha i onda kuka?
Ista situacija kao i kod velikog broja stočara u mom kraju.
Svi smo krivi samo on nije kriv što on sa 30kj ne može prehranit 70krava, a pola površina su mu pod suncokretom i uljanom repicom.


Sa drugim djelom se u potpunosti slažem.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 14:09

[quote="krckrc"]GOSPODINE JAPARIĆU ja vas još jednom molim da napišete po kojim bi vi pravilima dijelili državnu zemlju????!!!!!
Šta vas briga ko će dijeliti novce od zakupa dali opčina , dali županija. Mene osobno to ne zanima nego mi je jedino bitno da zemlju dobim u zakup. Zato vas molim po kojim pravilima bi te vi djelili DRŽAVNU ZEMLJU? Kriteriji moraju biti jasni i primjenjivi na cijelu državu i na sve poljoprivrednike!

Jakovina i njegova ekipa su napisali ; gospodarski program 60 bodova , sadašnji zakupac 20 bodova , najveća ponuda 20 bodova

1. Milanović hoće 30 ha za uzgoj ovaca = 60 bodova ,
2. Karamarko hoće 30 ha za uzgoj krava = 59 bodova

Sa bodovanjem se daje prostor manipulaciji ! Što se mene tiče pod broj 1. obiteljima kojim je poljoprivreda osnovni izvor prihoda , a to znači da plaćaju mirovinsko , zdravstveno itd.
Iznimno je bitno kuda novac od prenamjene poljoprivrednog u građevinsko te od zakupa i prodaje državne zemlje !

Moj je prijedlog da se donese Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede !

50 % od prenamjene , 50 % od prodaje i zakupa državne zemlje , te iz drugih izvora da ide u Fond !

119 IZUMRLIH sela !U pisanju budućeg Zakona o poljoprivrednom zemljištu pozivam se na članak 49 Ustava , stavak 3 ; Država potiče gospodarski napredak i socijalno blagostanje građana i brine se za gospodarski razvitak svih svojih krajeva .

Pozivam se i na Članak 50 , stavak 1. Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo , uz naknadu tržišne vrijednosti .

Člankom 50 pišemo da dopuštamo prodaju do 50 ha državne za obiteljska gospodarstva ! Isti članak koristim za pisanje članaka ; za napuštena sela i demografski ugrožena - ugroženo znači selo bez djece ili jedna obitelj sa djecom , pa pišem da jedinice lokalne uprave u roku 45 dana ( koje nemaju ) moraju zatražiti kopije parcela za svoja područja i ispis iz katastra za parcele u kojim je država sama posjednik ili je posjednik u suvlasništvu , pa im se daje nalog da dostave podatke za napuštena sela i demografski ugrožena , pa se onda putem zemlje i kredita nudi povratak u napuštena sela itd . , pa se stavak 1 > ograničiti > koristi tko može kupiti privatnu i državnu zemlju , tko ju može uzeti u zakup !
Pozivati se samo na članak 52 u kojem je i zemlja od interesa za Republiku Hrvatsku je demagogija sa kojom se služi Vlada kao predlagatelj Zakona !






Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by janko 6/2/2013, 14:21

Evil or Very Mad Obrađujem 7 hektara zemljišta od osobe koja je stara 80 godina. Ona i suprug sada pokojni do lani su dobivali 10000kn od države takozvane potpore.Za potporu su u arkod stavili 3.12ha a ostatak je izvan sustava poticanja pod izgovorom od njih da ako naprave samnom ugovor o najmu da će ostat bez potpore.I tako to već 6 godina.Ja naravno plaćam mastan iznos najamnine jer vrijedi pravilo nećeš obrađivat ti onda hoće druga tri.Gdje je tu država da nevidi ta 4 ha izvan sustava? Ne bi h duljio a ovo je i izvan teme zato hvala Vam na strpljenju!
janko
janko

Broj postova : 186
Lokacija : HR
Registriran : 01.10.2010
2


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/2/2013, 14:33

janko je napisao/la: Evil or Very Mad Obrađujem 7 hektara zemljišta od osobe koja je stara 80 godina. Ona i suprug sada pokojni do lani su dobivali 10000kn od države takozvane potpore.Za potporu su u arkod stavili 3.12ha a ostatak je izvan sustava poticanja pod izgovorom od njih da ako naprave samnom ugovor o najmu da će ostat bez potpore.I tako to već 6 godina.Ja naravno plaćam mastan iznos najamnine jer vrijedi pravilo nećeš obrađivat ti onda hoće druga tri.Gdje je tu država da nevidi ta 4 ha izvan sustava? Ne bi h duljio a ovo je i izvan teme zato hvala Vam na strpljenju!

Nije izvan teme , to je isto jedan od promašaja ! To su zvali potpora dohotku , za one koji nisu imali površine za upis u Upisnik ! Nisu ih tjerali da uzmu u zakup dio državne ili privatne , a ovo su izigrali prema Vama neprijavljivanjem zemlje koju su imali !

Na temelju Zakona Božidara Pankretića u upisnik se kao OPG mogao upisati i kardinal Bozanić .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by janko 6/2/2013, 14:45

Tako je a imam i osobu starosti 50 godina koja je naslijedila 4ha po roditeljima i otvorila lani OPG i sada će dobit i prvi poticaj. Najam sam isplatio u vrijeme Božića.Ona lijepo živi u gradu i nema nikakve veze s ničim. Dobit će čiste novce od države i mene.Mogu reći da me uljudno pitala dal želim pod tim uvjetima i dalje obrađivati jer se već našao zaintresirani da obrađuje umjesto mene! Što sam mogao nego pristati?
janko
janko

Broj postova : 186
Lokacija : HR
Registriran : 01.10.2010
2


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 19 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 28. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.