AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Europska Unija

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako bi ste u ovom trenutku glasovali ako bi imali ponuđeno...?

Europska Unija - Page 14 I_vote_lcap12%Europska Unija - Page 14 I_vote_rcap 12% 
[ 13 ]
Europska Unija - Page 14 I_vote_lcap9%Europska Unija - Page 14 I_vote_rcap 9% 
[ 10 ]
Europska Unija - Page 14 I_vote_lcap16%Europska Unija - Page 14 I_vote_rcap 16% 
[ 18 ]
Europska Unija - Page 14 I_vote_lcap55%Europska Unija - Page 14 I_vote_rcap 55% 
[ 60 ]
Europska Unija - Page 14 I_vote_lcap8%Europska Unija - Page 14 I_vote_rcap 8% 
[ 9 ]
 
Ukupno glasova : 110
 
 
Poll closed

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 9/12/2011, 21:17

Slažem se. EU jako puno obećava kaj se tiče razvoja svih gospodarskih grana u RH..ali molim te lijepo,kud bi oni došli ako bi svakome dijelili šakom i kapom,to ulaganje oni trostruko naplate..a pogotovo od seljaka!
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 9/12/2011, 21:24

To je ugovor o kojem većina nas ni nezna što stoji tamo. Glavno da se govori kako ćemo dobit stotine milijuna eura - protiv tog nemam ništa, nek samo daju! Ha, ha.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 9/12/2011, 21:27

paor je napisao/la:ugovor je papir o kojem se više ne raspravlja, na referendumu se izjašnjavamo hoćemo li 2013. , na temelju tog ugovora i datog nam tog datuma, službeno priključiti se u eu

u slučaju nespjeha referenduma, ugovor ostaje nediran nego se prolongira datum priključenja i novog referenduma

Švicarci već par godina imaju referendum o ulasku ali narod svaki put izglasa NE. Ma naravno nisu ludi,ovak im je bolje.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by paor 9/12/2011, 21:41

razumljivo...i ja da sam švicarac, odluka bi bila jednostavna - NE...ovako nisam sasvim siguran kako se izjasniti
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 9/12/2011, 21:50

NH T5060 DARKO je napisao/la:
paor je napisao/la:ugovor je papir o kojem se više ne raspravlja, na referendumu se izjašnjavamo hoćemo li 2013. , na temelju tog ugovora i datog nam tog datuma, službeno priključiti se u eu

u slučaju nespjeha referenduma, ugovor ostaje nediran nego se prolongira datum priključenja i novog referenduma

Švicarci već par godina imaju referendum o ulasku ali narod svaki put izglasa NE. Ma naravno nisu ludi,ovak im je bolje.

samo što mi Hrvatska nekako baš i ne izgleda kao Švicarska (a možda i ja ne vidim dobro) Shocked ......

Mislim da je pogrešno gledati na stvar ulaska u EU 'koliko će nam oni dati, a koliko ćemo mi dati njima u zajedničku kasu' pa kao razlika je nekakva naša zarada. Nitko nikoga ne moli i ne podmićuje da se mora silom ili tuđom voljom pristupiti u uniju. Referendum je odluka naroda da se pristupi ili da se odgodi (ili čak odbije) pristup. Razumijem i skepsu građana i paralele kada pristup EU stalno uspoređuju sa Jugom. Sam život u Jugi nije bio toliko loš, ali raspad na kraju je bio katastrofalan i to prvenstveno radi pokušaja postizanja nazadnih političkih ciljeva, ljudi koji su bili na vlasti jednostavno nisu bili dorasli takvim izazovima, niti politički, a niti ljudski. Udruživanje u EU je na dobrovoljnoj osnovi, ako se odlučimo za neulazak na tom referendumu - opet dobro. S obzirom na rezultate izbora u proteklih 20ak godina u Hrvatskoj, ništa me nebi čudilo.
Za sada vidim mnogo pozitivnih događaja koji su vezani direktno sa ulaskom u EU. Mnogi procesi su pokrenuti koje inače vlasti nebi takle niti štapom na daljisko uprvaljanje preko rijeke. Jednostavni zakoni i pravila koja su na prvi pogled izgledala dosta bezazleno otkrivaju prljavštinu koja se gurala pod tepih godinama. I to sada izlazi van samo zahvaljujući tom procesu pristupanja. Mislim da je to najveća dobit koju nam EU daje - da si stvorimo državu koja će biti po mjeri i u službi čovijeka-građanina a ne u službi vlasti (i njihovih partikularnih interesa).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 19/12/2011, 16:20

Eto fidel, jesmo onda došli do zaključka da uvijek stignemo reći "da" za EU? Ja samo mislim da ne trebamo žuriti s ulaskom, neka sad malo EU pričeka nas (nas građane), pa se možda zapita zašto je to tako, jel možda još nešto nevalja, pa možda daju još nešto love da se to poboljša, ispravi, lako za godinu-dvije kazemo "da". Iz viđenog iskustva mađara i slovenaca, ne treba žuriti.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 19/12/2011, 17:12

Ne znam točno što bi se dogodilo da referendum 'ne prođe'. Ali ako ćemo iskreno nitko ne može sa velikom točnošću reći što će se sve dogoditi, koje će to posljedice proizvesti - ako uđemo ili ne uđemu u EU. Ali veoma sam siguran da nas nitko neće previše 'moliti' da uđemo, nismo toliko značajni. (To govorim iz životnog iskustva, živio sam neko vrijeme u gradu koji ima dvostruko više stanvnika nego cijela naša država - i tada shvatiš koliko je nam je država mala). O našoj relativnoj ekonomskoj snazi - neću uopće trošiti riječi. EU je prvenstveno politički projekt da se male države ovog prostora ujedine i da zajedničkim djelovanjem i snagom prvenstveno osiguraju dobrobit svojim građanima, a možda i šire. Ideja Jugoslavije bila je slična, ali zagovaratelji nisu mogli znati da će se ta ideja (u budućnosti) zlorabiti u nacionalnom i ideološkom smislu. I zato im ne zamjeram. Možda sudbina EU bude bila svjetlija od sudbine Jugoslavije, države koje su se prve ujedinile u EU su države zrele demokracije (nisu idealne - daleko od toga, ali su puno zrelije od Hrvatske) i znaju da će projekt dugoročno propasti ako bude išao isključivo na račun nekih naroda. To se vidi sada i u ovoj krizi - 'bogate' države ipak pomažu 'siromašne' (neću reći prezadužane, jer svi su izgleda prezaduženi). No ipak najveća vrijednost ulaska u EU vidim u tome da se država (čitaj političari) ograniči u svome naumu beskrajnog zaduživanja svojih državica - a sve samo da bi se osigurao trenutni instant-'prosperitet' (bez puno muke za političare) i trenutni dobri ekonomski pokazatelji. Ovim novim pravilima to je ograničeno, da su takva pravila bila uvedena prije recimo 10-ak godina (i da su se svi toga pridržavali) - Grčka kriza bila bi puno blaža. Meni osobno uopće nebi smetalo da se naša država nije zaduživala i da je trošila ono što je realno prikupila od građana. Još da je taj novac investiran nekakve materijalne vrijednosti možda bih to i 'progutao', ali zaduživanje radi isplate plaća, mirovina, beskonačnih sanacija (ili poticaja u poljoprivredi) dugoročno je neodrživo a cijelokupno gledano-glupo/bedasto. Danas i još nekoliko desetljeća - osjećati ćemo posljedice takve politike.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 19/12/2011, 21:00

Fidelito,uz dužno poštovanje ali gotovo u potpunosti se ne slažem s tobom. Wink recimo,ajmo sad uzet jedan realan primjer..veliš Hrvatska je mala,NIJE. 4500000 otprilike tolko nas ima,to je malo??. Svakim danom toliko gladnih ustiju treba nahraniti,to je malo?? . Znači treba nam stotine i tisuće tona hrane svaki dan,to je malo?? E sad nemoj ti nas uspoređivati ni s bilo kime. Dakle kaj oču reći,ulaskom u EU otvaraju se granice. Eto da sad opet navodim primjer sebe kao proizvođača merkantilnog jestivog krumpira,jedan Njemac će biti sretan što je Hrvatska ušla u EU. Zašto?? Zato jer 50 proizvođača u Njemačkoj ima tak veliku proizvodnju krumpira da može hraniti pola Europe s krumpirom. Dakle,uvozit će sve i svašta kaj budu stigli k nama,povećat će proizvodnju da mogu hraniti tih dodatnih 4500000 gladnih ljudi,a gdje smo mi domaći proizvođači.A istina je kaj kupcu u dućanu ponudiš to će i kupiti,ako gore napišeš IZVORNO HRVATSKO tko će znati da je to iz nigdjezemske?? Very Happy ..i tako polako se naš saljak i naš domaći proizvod ruši.. Sad će netko pitati pa ako oni mogu k nama zašto mi nebi k njima mogli uvoziti?? Nećemo moći zato jer oni imaju jeftiniju proizvodnju bilo čega..i naravno da su konkurentni. Evo sad je bil primjer,Čoban je dozvolil uvoz mesa. Pa zašto?? Stočari krpaju kraj s krajem a budala dozvoli uvoz. Toga nigdje nema! Ja ću reći suprotno,molit će oni nas da uđemo u EU i jedva čekaju. Veliš velike države pomažu malima? pa nek onda pomognu Sloveniji a ne da slovenci moraju zvati MMF. Mi smo opljačkani narod i ne treba nam MMF,zato jer smo vrijedan i marljiv narod koji se za sve sam izborio. Eh,dalo bi se raspravljat.. Smile bez zamjere,samo dijelim svoje mišljenje....
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Picek 19/12/2011, 21:26

ček, jer ti zaista misliš da se to več danas ne događa? strani izvoz loše robe kod nas?
oni će moliti Ukrajinu, Bjelorusiju itd.
da su htjeli nas moliti nebi naši pregovori trajali 10 godina..
i misliš da nama ne treba MMF.. osvijesti se.. MMF je pitanje trenutka..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 19/12/2011, 21:48

Ne,ja znam da se u Hrvatsku uvozi več sad, a tvrdim da s ulaskom u EU bude toga još puno puno više! Čekaj malo 10 godina je puno???? Hrvatska je bila u totalnom rasulu nakon rata i več za 10 godina se sve riješilo,za mene je to jako brzo. Ako malo pogledaš samo 5 godina su hvatali GOTOVINU,jer i to je bio uvjet za ulazak. Dobro,tebi je možda puno 10 godina..ma koji MMF stari moj,pored toliko prirodnih resursa i toliko vrijednih ljudi?? Nego samo je jedno pitanje,to sve treba znati dobro iskoristiti i treba znati gospodariti s tim,a ne krasti. Da nije bilo ovih lopovština u vlasti danas Hrvatska nebi znala za krizu. A ja kao izuzetno veliki optimist tvrdim da nije kasno da nam bude bolje i da nam ne treba nikakav MMF,ali treba drugačije raditi.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 19/12/2011, 22:12

Darko dakako da smo premali i da nismo u interesu unije al imamo nesto vrijedno ocito, pa nas žele. Imamo kvalitetu koju oni pomalo gube. Darko tvoj krumpir će više vrijediti nego od svih tih 50 njemaca. Ili nas ne žele a ovi naši joj se ugurali kroz guzicu. Prvo carli pa onda dalje... Cijela unija su njemačka i francuska, kako oni kažu tako će bit. Ja se nadam da ćemo moći izvozit naše kvalitetne proizvode nekamo u eu, ko što picek veli da se sad uvozi a uvozit će se isto još i više. Picek a što će bit s prodajom traktora, mehanizacije, tim našim trgovcima? Pa, odem ja u austriju kupit traktor ak će bit povoljnije nego kod nas. Ja sam se dosta dobro izjasnio što ću odlučit na refu. Al na drugom ću sigurno bit za :-)
I da, unija nas se boji jer će nas možda morati spašavati ko grčku. Ako ovi novi nešto ne promjene nebu dobro.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 19/12/2011, 22:18

Da,ima tu svačega za raspravljati..samo ću još reći preslabo se vrednuje mali i marljiv čovjek,a ustvari Hrvatska zbog takvih postoji!!
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 19/12/2011, 22:57

Veličina je jako relativna stvar. Ali da bi tu ideju u popunosti prihvatio moraš vidjeti (doživjeti) grad u kojem živi 9 miliona stanovnika (to jest toliko je tamo živjelo ljudi prije 20-ak+ godina). Niti sam nisam vjerovao što je i koliko je to dok nisam to osobno doživio. I razumijem ljude da to ne prihvaćaju lako.
Što se tiče granica i uvoza robe - to je već sve ionako otvoreno i prema EU ali i za robe koje dolaze izvan EU-a, tako da tu ne vidim opasnosti u trenutku kada (ako!) budemo pristupili. Btw, baš sam danas čuo na televiziji kako neće biti carine na aute koji se uvoze iz EU (to bi kao trebao biti 'mamac' da se glasa za ulazak, s obzirom da se predpostavlja da smo nacija koja voli aute, to je kao prestiž za mnoge), ali recimo da je to masni burek jer sada su ionako carine na uvoz automobila minimalne - ako ih uopće ima, poseban porez je taj koji diže cijenu automobila - a toga se država neće odreći. Ali ionako nije bitno koliko će koštati automobili.

No da se vratimo na osnovnu temu:
Po meni osnovni problem Hrvatske poljoprivrede nije u tome da roba porijeklom iz EU pravi konkurenciju robi proizvedenoj u Hrvatskoj. Kod mesa osnovni problem se sastoji u tome da je kod nas dozvoljen uvoz starog mesa (pretežno iz robnih rezervi), a unutar EU nije dozvoljena upotreba i promet mesa starijeg od 6 mjeseci (koje je bilo 6 mjeseci u hladnjači). Ipak i u EU zateknu se ponekad te rezerve koje su pred istekom roka i to treba prodati. To se prodaje po sniženim cijenama (po receptu 'bolje išta nego ništa') - i to je ono meso koje 'konkurira' našem mesu i koje uništava našu proizvodnju. Trgovci, kakvi jesu, pohlepni i pokvareni, prikazuju nabavku tog i takvog mesa kao super povoljnu kupnju i traže od proizvođača da prodaju još jeftinije, jer je kao iz uvoza 'jeftinije'. To je isključiva greška korumpirane države u kojoj se točno zna što se događa, ali nitko ništa ne poduzima ili 'poduzima' takvom brzinom da nemožeš vidjeti pomake. I to nije slučajno - to svi znamo i osjećamo. Ali jedno je znati i osjećati a drugo je to nekome dokazati. I zato te stvari treba riješavati politika. A kada je politika slizana sa velikim igračima - onda je upravo ovako kako je danas kod nas. Kada uđemo u EU, valda će i kod nas vrijediti ista pravila kao i u ostatku unije..... Bez obzira na lokalne sitne financijsko-trgovačke interese. A ako to netko bude dokazano kršio - valda u toj uniji ima netko kome se možeš požaliti? Unija na takav način štiti svoje tržišta a i primarne proizvođače od uvoza, jer tako je dosta otežan uvoz smrznutog mesa iz dalekih prekomorskih destinacija, jer dok ono dođe na odredište - već mu je istekao dio roka trajanja i u to se trgovci neće olako upuštati. Uvoz žive stoke otežan je drugim propisima.
Što se tiče krumpira - ja bih se na tvom mjestu više zabrinuo od Poljske kao konkurencije - nego od Njemačke, ali moraš biti svjestan da su i Poljska i Njemačka udaljeni 1000 Km, a to je znatan trošak transporta. Posebno danas i u budućnosti kada se predviđa porast cijena goriva. Također moraš biti svjestan da je u Njemačkoj radna snaga skuplja, i to dosta skuplja, skuplji su im neki imputi - a i to isto utječe na cijenu proizvoda. Neki imputi (repromaterijal) su skuplji kod nas - ali to će imati tendenciju izjednačavanja poslije ulaska (to će se izjednačiti prije nego cijena radne snage). Ako netko želi uvoziti smeće i to može dobro prodati kod nas - to prvenstveno znači da je domaća proizvodnja slabo razvijena (ako se na takav način može konkurirati). Ta navodna mala nabavna cijena je pričica da se spusti domaća cijena proizvoda. Ja recimo trgovcima uopće ne vjerujem kada dođe na red razgovor o cijeni. Imaju oni svoje argumente - ali ja imam i svoje. Mislim da moramo sazrijeti i početi gledati strane burze primarnih proizvoda, i pitati te iste trgovce kako oni uspijevaju nabavljati te proizvode u tim zemljama po nižim cijenama nego što nabaljaju njihovi domaći trgovci? Izvozna subvencija? Malo morgen.
Poljoprivreda nikada neće niti biti bolje razvijena - ako organizaciju proizvodnje i otkupa prepustimo trgovcima (kao do sada), jer oni žive od razlike a njima je uvijek ta razlika premala (prirodno, jer im je to jedini izvor dohotka i nastoje ga povećati). Rijetki su ti koji gledaju na stvari dugoročno.( I njima svaka čast.) Mi sami za sebe smo premalo i presiromašno tržište da bi mogli biti organizirani na tržišni način. Praktički dvije firme određuju cijenu žitarica u Hrvatskoj. A možda čak i jedna. To je kartel i zato trenutno ne radi tržišni princip. Imamo mi dobre uvijete za proizvodnju i možemo uspijeti u EU, ali treba raditi na organizaciji postproizvodnog dijela posla. I na kraju - može se sve uvesti i staviti na policu trgovine, ali tko će onda imati novaca to kupovati? Ulaskom u EU postati ćemo dio većeg tržišta. Puno većeg i bogatijeg, sa ponudom ali i sa potražnjom, a možda najvažnije - to je tržište sa realnim novcima (nema odgode od 180 dana koja vuče na 360).
Amerikanci imaju dobar izraz koji kaže 'level field', ili ti poravnato igralište za sve sudionike u toj igri. To znači da bi svi trebali igrati po istim propisima, i svi dobro znamo da to igralište nikada nije idealno poravnato. Problem je u tome da je kod nas toliko neravno - da se nikada (i nitko!) ne zna kako će lopta odskočiti. Ponekad su u igri i dvije (ili više) lopte, a bogami i sudci su kao da su došli iz HNL-a. To je ono što uništava bit države kao takve, ove sve ostale priče nemaju puno smisla dok se pravila igre barem malo ne urede. To je ono na što se prisiljava državu, državni aparat, prije ulaska i što se stalno pokriva debelim slojem novina, kartona i kita - pa preko toga primer i sjajni lak (autolimarsko-lakirerski). ALi Dr. Ivo je ipak morao otići - ne zato jer je naglo dobio osjećaj krivnje ili je to potaknuo DORH, nego jer je to potaknula Angela M. (sa potporom cijele EU). Da, to je mješanje strane države u unutarnje poslove jedne suverene države, ali samo zato - toj gospođi treba podići spomenik, jer to što nismo bili kadri mi odraditi sami kao država - netko drugi je odradio za nas. U protivnom još i danas bi slušali da 'nema krize' i 'da treba ubaciti u petu brzinu'. Za mene to je sasvim dovoljan razlog da glasam za ulazak, jer vidim u tome prosperitet - da izgradimo solidnu državu. I u EU nitko neće raditi za mene - jer koliko budem radio - toliko ću i imati - ali ja i ne tražim ništa više.
I dobro je da se ne slažemo u svemu - jer da se slažemo to nebi bilo normalno. (Ili bi bili stanovnici sj. Koreje). Kako će nam biti u EU, bolje ili gore - nemam pojma, ali imam osjećaj da bi trebalo biti bolje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 19/12/2011, 23:04

tomo_MF je napisao/la:Darko dakako da smo premali i da nismo u interesu unije al imamo nesto vrijedno ocito, pa nas žele. Imamo kvalitetu koju oni pomalo gube. Darko tvoj krumpir će više vrijediti nego od svih tih 50 njemaca. Ili nas ne žele a ovi naši joj se ugurali kroz guzicu. Prvo carli pa onda dalje... Cijela unija su njemačka i francuska, kako oni kažu tako će bit. Ja se nadam da ćemo moći izvozit naše kvalitetne proizvode nekamo u eu, ko što picek veli da se sad uvozi a uvozit će se isto još i više. Picek a što će bit s prodajom traktora, mehanizacije, tim našim trgovcima? Pa, odem ja u austriju kupit traktor ak će bit povoljnije nego kod nas. Ja sam se dosta dobro izjasnio što ću odlučit na refu. Al na drugom ću sigurno bit za :-)
I da, unija nas se boji jer će nas možda morati spašavati ko grčku. Ako ovi novi nešto ne promjene nebu dobro.

Ja bih odmah otrčao kupiti traktor tamo gdje je jeftinije ali još bi sa predračunom došao kod piceka tražiti istu cijenu za isti model (naravno, sa prijevozom do Hrvatske, jelte Very Happy ). Da mi neće prodati - razumio bih ga, ali mora i on razumjeti mene. Zatim bih ga pitao dali mi može održavati traktor u garantnom roku...
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Picek 20/12/2011, 00:08

NH T5060 DARKO je napisao/la:Čekaj malo 10 godina je puno???? Hrvatska je bila u totalnom rasulu nakon rata i več za 10 godina se sve riješilo,za mene je to jako brzo. Ako malo pogledaš samo 5 godina su hvatali GOTOVINU,jer i to je bio uvjet za ulazak. Dobro,tebi je možda puno 10 godina..ma koji MMF stari moj,pored toliko prirodnih resursa i toliko vrijednih ljudi?? Nego samo je jedno pitanje,to sve treba znati dobro iskoristiti i treba znati gospodariti s tim,a ne krasti. Da nije bilo ovih lopovština u vlasti danas Hrvatska nebi znala za krizu. A ja kao izuzetno veliki optimist tvrdim da nije kasno da nam bude bolje i da nam ne treba nikakav MMF,ali treba drugačije raditi.
pa sad je još veće rasulo nego što je bilo prije 10 godina..
kojih vrijednih ljudi? hrvati su ljenčine, samo pogledaj statistiku mirovinskog zavoda ili zavoda za zapošljavanje..
ljenčine po defaultu a onda ih je takvima i politika kroz zadnjih 20 godina dodatno učinila..
svi bi velike pare a malo rada..
ti to ne razumiješ jer živiš u jednoj enklavi, kao i istrijani.. jednostavno imate drugačiji mentalni sklop i pristup životu od ostatka RH..
Međimurje je za ostatak Hrvatske Norveška..
a MMF je neizbježan iz jednostavnog razloga, kada dodatno padne kreditni rejting pomoć MMF-a će nam biti najjeftiniji izvor novaca koji nam trebaju jer mi nemamo proizvodnju da bi uspjeli sami otplaćivati svoje dugove.. pojednostavljeno rečeno..
a u 2012. gomila dugova dolazi na naplatu što se kasnije samo još povećava..

tomo_MF je napisao/la: Picek a što će bit s prodajom traktora, mehanizacije, tim našim trgovcima? Pa, odem ja u austriju kupit traktor ak će bit povoljnije nego kod nas.
ja odnosno mi u firmi se toga ne bojimo.. da mađar/austrijanac/švabo/talijan prodaju Valtru sa maržama po kojima ju mi prodajemo davno bi napustili taj posao i uhvatili se kukičanja..
imam slučaj od prije par godina gdje je naš čovjek za svoje građevinsko poduzeće kupio traktor u Njemačkoj za 20% više nego što bi bio kod nas, nije uopće znao da to može kupiti i kod nas dok nije trebalo održavati..
naravno da ga održavamo, što ćeš s njime..
naravno ne znam kako je kod drugih marki ali pretpostavljam da će biti svega, pogotovo kod talijanskih brendova (tu uključujem i one u vlasništvu talijana) imajući na umu koliki su talijani cigani..
uz to iako je to teško kontrolirati naš finac bez obzira što je u vlasništvu amera još uvijek poštuje granice i zahtijeva poštivanje granica..
dogodi li se da austrijanac proda u Hrvatsku fino ga prijaviš pa da dobije po prstima.. naravno za taj traktor ti je gotovo ali se u budućnosti neće ponoviti..
naravno tako je i nama zabranjeno prodavati van RH..
ista priča sa Vaderstadovim strojevima..
oni sa sjevera tako posluju, već južnije od baltičkog mora nastupa ona što južnije to tužnije..
a slučajeva kupovine traktora/strojeva/auta vani će biti no ipak ne mislim da će toga biti u nekom opako velikom broju..
ja recimo znam da iduću Mazdu neću kupiti u EU nego ću je opet kupiti kod nas..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 20/12/2011, 00:31

http://www.apl24.de/neuwagen/apl_marken/apl_modelle/preisliste.php?ModellID=724&rld=1

ne rade svi vani sa velikim maržama.....
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 20/12/2011, 01:44

Sve je to lijepo, no ne razumijem zakaj su naši poslušnici ("pregovarači") pristali na ikakve kvote. Još i razumijem izvozne kvote, poput onih za šećer, npr., ali interne kvote ne razumijem. To znači ako sad nemamo dovoljno mlijeka ili mesa da se u HR nesmije povećavati prozvodnja niti do razine zadovoljavanja vlastitih potreba zemlje. To mi je jednostavno neshvatljivo i neprihvatljivo. Znači da HR mora za vjeke vjekova uvoziti hranu i imatistalni izvozni deficit. Kak ga platiti? Našom imovinom: zemljom, šumama i vodama? Dovoljan razlog za NE na referendumu, jer ovo je najobičniji kolonijalizam i potlačivanje malog naroda.
Osim toga, ne razumijem niti ovo silno administriranje i kontroliranje svega i svačega (i na taj način poskupljivanje proizvoda). Na taj se način ne poboljšava kvaliteta stvarno, već samo formalno. Naravno, na taj se način uništavaju mali proizvođači, jer nemogu imati sve kaj i veliki sustavi. Codex alimentarius na djelu...
Svaka čast gđi M. na ukljanjanju drIve, no kakve smo sad diletante "izabrali", bojim se da nam nebu bolje nego i prije.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Picek 20/12/2011, 08:19

Fidelito je napisao/la:http://www.apl24.de/neuwagen/apl_marken/apl_modelle/preisliste.php?ModellID=724&rld=1

ne rade svi vani sa velikim maržama.....
može biti, no mislim da švabo ne radi sa manjom maržom od hrvatskog Mazda dilera..
u biti, uvjeren sam u to..
no to što ima manja financijska/porezna opterećenja u poslovanju pa onda i samoj dobavi automobila je druga priča...
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by mačor 20/12/2011, 10:11

ja nemogu čitat tak dugačke postove, dajte to skratite
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by rile 20/12/2011, 10:14

Zanimljivo je čitati predhodne postove i različita razmišljanja na ovu temu.
Naj više me oduševio ovaj Thompson optimist jer nas je čovjek izjednačio sa Švicarcima. Pošteni, radišni, marljivi, civilizirani, kulturni, ima nas puno i svi nas gledaju s određenim pietetom. Značajna smo gospodarska i vojna sila u ovom dijelu europe. A tek Hrvatsko tržište toliko je veliko da ako mi ne uđemo u EU to će ozbiljno uzdrmati već i onako jadnu Njemačku ili Francusku industriju. Po nekim istraživanjima do nedavno vladajuće stranke mi smo ustvari jedno od najugodnijih mjesta za življenje. Iza nas je Austrija, Kanada, Nizozemska i još po koja civilizaciski zaostala zemlja. Mi smo dobar primjer !
Kulminacija našeg razvoja zbila se devedesetih godina kad smo uništili komunističko-četničo-barbarsko-boljševički sustav koji je 50 godina jebo u mozak poštenog lopova, dilera, i još kojekakve hoštaplere pa nisu mogli postati tajkuni. Kad smo linčovali mastodontske zvjeri poput PIK-a, zemlju podjelili do jučerašnjim OFR radnicima, strojeve rasprodali ( po npr 500 kn prikolica Zmaj, imam dokaze, račune, otpremnice, zapisnike itd), Zgrade pokupovali sposobni Hrvati podigli na njih kredite, kupili lovišta i svašta nešta. Samo i sad još ima ostataka Udbe i Kosa pa su za jadnim ljudima raspisali tjeralice pa oni moraju bježati i ne mogu uživati u onome što su svojim radom stekli. Ali na svu sreću to su pojedinačni izolirani slučajevi. Opet nemožemo ih zanemariti krtovi ne spavaju pa kao vragovi vrebaju na poštenog čovjeka i ovaj nikad nezna kad će ga zaskočit. (to su pritajeni crveni i crni vragovi).

Prije par godina bijah u lovu u Čazmi lovište je privatno jednog renomiranog hrv poduzetnika. Između ostalih prisutnih gosp. Zdravko P. pozdravi goste, Gazda firme Katran priredio zabavu dan prije i dan poslje u nekom hotelu, Vlasnik neke nudističke plaže u Istri je nekako naj veseliji gost baš nekako druželjubljiv lik. Još jedan uvaženi gost je iz VK. e taj je tek pravi veseljak. Bez obzira na atmosferu čovjek se među tom kremom nekako čudno osjeća.
Ovim putem im se iskreno još jednom zahvaljujem na gostoprimstvu i svemu onome što su nam pripremili.

Kad nelezi vraže evo nakon pet godina od tog druženja i renomirane ekipe, jedino ja i moj brat još nismo bili u zatvoru.
Ti (crveni i crni) vragovi krivi su i za gosp. Polančeca, gosp. Salamandera, gosp. Šafera ( bivši župan VSŽ i direktor PIK-a VK). gosp Širića, INU, HEP,HOLDING,PODRAVKU,BANKE i ..........................................td.

Usprkos svemu tome ja vjerujem u nas. VJERA U BOGA I HRVATSKA SLOGA !
Mi kad penetriramo u EU pred nama će se klanjati i švabe i francuzići a naša zvijezdica bit će najsjajnija. Jer mi smo sjajna zemlja i sjajan primjer.

rile

Broj postova : 601
Lokacija : St. Mik.
Zanimanje : degustator otpadnih voda
Registriran : 20.12.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 20/12/2011, 15:54

Zvonimir je napisao/la:Sve je to lijepo, no ne razumijem zakaj su naši poslušnici ("pregovarači") pristali na ikakve kvote. Još i razumijem izvozne kvote, poput onih za šećer, npr., ali interne kvote ne razumijem. To znači ako sad nemamo dovoljno mlijeka ili mesa da se u HR nesmije povećavati prozvodnja niti do razine zadovoljavanja vlastitih potreba zemlje. To mi je jednostavno neshvatljivo i neprihvatljivo. Znači da HR mora za vjeke vjekova uvoziti hranu i imatistalni izvozni deficit. Kak ga platiti? Našom imovinom: zemljom, šumama i vodama? Dovoljan razlog za NE na referendumu, jer ovo je najobičniji kolonijalizam i potlačivanje malog naroda.
Osim toga, ne razumijem niti ovo silno administriranje i kontroliranje svega i svačega (i na taj način poskupljivanje proizvoda). Na taj se način ne poboljšava kvaliteta stvarno, već samo formalno. Naravno, na taj se način uništavaju mali proizvođači, jer nemogu imati sve kaj i veliki sustavi. Codex alimentarius na djelu...
Svaka čast gđi M. na ukljanjanju drIve, no kakve smo sad diletante "izabrali", bojim se da nam nebu bolje nego i prije.

Nemam pojma kakvi će biti ovi novoizabrani, ako budu samo malo pošteniji od ovih prethodnih - to će već biti nekakav uspjeh (a to nebi trebalo biti previše teško). A što se tiče DrIve - on je jednostavno morao otići. I to je pravilno shvatio, ali mene najviše pogađa to da je netko izvana to inicirao, što se nas tiče mogao bi vladati još 1000 godina.

Picek je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:http://www.apl24.de/neuwagen/apl_marken/apl_modelle/preisliste.php?ModellID=724&rld=1

ne rade svi vani sa velikim maržama.....
može biti, no mislim da švabo ne radi sa manjom maržom od hrvatskog Mazda dilera..
u biti, uvjeren sam u to..
no to što ima manja financijska/porezna opterećenja u poslovanju pa onda i samoj dobavi automobila je druga priča...

Samo hoću pokazati kako je to kada imaš tržište i kako izgleda borba za kupca na istom. Ovi što prodaju aute otvoreno kažu da nemaju autosalona i da se novi auto ne može kod njih vidjeti, nego da se auto ode pogledati kod nekog dilera u salon, pa se kupi kod njih (nametnička metoda). Ali tome je tako - od jednostavne prodaje auta napravila se velika industrija koja košta i sada to netko eksploatira.

rile je napisao/la:Zanimljivo je čitati predhodne postove i različita razmišljanja na ovu temu.
Naj više me oduševio ovaj Thompson optimist jer nas je čovjek izjednačio sa Švicarcima. Pošteni, radišni, marljivi, civilizirani, kulturni, ima nas puno i svi nas gledaju s određenim pietetom. Značajna smo gospodarska i vojna sila u ovom dijelu europe. A tek Hrvatsko tržište toliko je veliko da ako mi ne uđemo u EU to će ozbiljno uzdrmati već i onako jadnu Njemačku ili Francusku industriju. Po nekim istraživanjima do nedavno vladajuće stranke mi smo ustvari jedno od najugodnijih mjesta za življenje. Iza nas je Austrija, Kanada, Nizozemska i još po koja civilizaciski zaostala zemlja. Mi smo dobar primjer !
Kulminacija našeg razvoja zbila se devedesetih godina kad smo uništili komunističko-četničo-barbarsko-boljševički sustav koji je 50 godina jebo u mozak poštenog lopova, dilera, i još kojekakve hoštaplere pa nisu mogli postati tajkuni. Kad smo linčovali mastodontske zvjeri poput PIK-a, zemlju podjelili do jučerašnjim OFR radnicima, strojeve rasprodali ( po npr 500 kn prikolica Zmaj, imam dokaze, račune, otpremnice, zapisnike itd), Zgrade pokupovali sposobni Hrvati podigli na njih kredite, kupili lovišta i svašta nešta. Samo i sad još ima ostataka Udbe i Kosa pa su za jadnim ljudima raspisali tjeralice pa oni moraju bježati i ne mogu uživati u onome što su svojim radom stekli. Ali na svu sreću to su pojedinačni izolirani slučajevi. Opet nemožemo ih zanemariti krtovi ne spavaju pa kao vragovi vrebaju na poštenog čovjeka i ovaj nikad nezna kad će ga zaskočit. (to su pritajeni crveni i crni vragovi).

Prije par godina bijah u lovu u Čazmi lovište je privatno jednog renomiranog hrv poduzetnika. Između ostalih prisutnih gosp. Zdravko P. pozdravi goste, Gazda firme Katran priredio zabavu dan prije i dan poslje u nekom hotelu, Vlasnik neke nudističke plaže u Istri je nekako naj veseliji gost baš nekako druželjubljiv lik. Još jedan uvaženi gost je iz VK. e taj je tek pravi veseljak. Bez obzira na atmosferu čovjek se među tom kremom nekako čudno osjeća.
Ovim putem im se iskreno još jednom zahvaljujem na gostoprimstvu i svemu onome što su nam pripremili.

Kad nelezi vraže evo nakon pet godina od tog druženja i renomirane ekipe, jedino ja i moj brat još nismo bili u zatvoru.
Ti (crveni i crni) vragovi krivi su i za gosp. Polančeca, gosp. Salamandera, gosp. Šafera ( bivši župan VSŽ i direktor PIK-a VK). gosp Širića, INU, HEP,HOLDING,PODRAVKU,BANKE i ..........................................td.

Usprkos svemu tome ja vjerujem u nas. VJERA U BOGA I HRVATSKA SLOGA !
Mi kad penetriramo u EU pred nama će se klanjati i švabe i francuzići a naša zvijezdica bit će najsjajnija. Jer mi smo sjajna zemlja i sjajan primjer.


nisam baš sklon smiles-ima ali ovo je zaslužilo jedan: odlicno

btw., čazmansko lovište trenutno je u zakupu Agrokora - a tamo su gosti rijetki, a oni koji smiju nešto otpucati još rijeđi.....
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 20/12/2011, 17:29

Fidelito, volio bih čuti tvoje mišljenje i na prvi dio teksta (ne samo na drivu).

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 20/12/2011, 18:09

Nisam baš kompetentan za pitanje kvota. Da bih mogao nešto precizno napisati o tome trebao bih proučiti dokumente što je potpisano (i zašto) to pokušati shvatiti, a za t obaš i nemam vremena. Općenito, koliko znam, čini se da pitanje proizvodnih kvota postaje stvar prošlosti u EU, ali treba također pošteno reći da EU ne želi subvencionirati proizvodnje za koje se smatra da će proizvesti viškove, to jest limitira se proizvodnja koja će se subvencionirati (koliko je meni poznato). Nisam stočar, tak oda me to pitanje kvota nije zainteresiralo. Ako imaš pitanja - obrati se u ministarstvo da ti to precizno objasne - to im je posao. Znam i da mnoge poluinformacije koje kruže rade veću štetu nego korist. Ljudi si tumače propise kako znaju i kako im trenutno paše, ali to tako u EU baš i ne bude išlo, to je sve definirano. Glavno je točno zanti što je definirano, pa onda možeš donijeti kompetentnu odluku. Uvijek postoji nekakva logika kada se donose zakoni i propisi, treba samo pitati kompetentne ljude. Ako ti se nešto poslije tog objašnjenja bude činilo čudno ili nelogično - pitaj opet sve dok to nebude kristalno jasno.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 20/12/2011, 18:14

Šprajc legendo! Skidam kapu i moj naklon do poda! Smile

https://www.youtube.com/watch?v=7tNYFdxYCsg
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by falkon 2 20/12/2011, 18:36

danas bio na jednom "savjetovanju" u vinkovcima o EU odnosno o poglavlju 11 kojese tiče poljoprivede, i sada nakon dva sata divana se pitam tko od nas ne živi u stvarnosti jer po pregovaraču smo mi ispregovarali sve bolje od naših prethodnika io da nam se svi divu po tome pitanju, med i mlijeko a ja stvarno čitajući i pričajući sa nekim ljudima izvana nevidim da je to tako Europska Unija - Page 14 413475
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 14 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.