AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Europska Unija

Stranica 21 / 28. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako bi ste u ovom trenutku glasovali ako bi imali ponuđeno...?

Europska Unija - Page 21 I_vote_lcap12%Europska Unija - Page 21 I_vote_rcap 12% 
[ 13 ]
Europska Unija - Page 21 I_vote_lcap9%Europska Unija - Page 21 I_vote_rcap 9% 
[ 10 ]
Europska Unija - Page 21 I_vote_lcap16%Europska Unija - Page 21 I_vote_rcap 16% 
[ 18 ]
Europska Unija - Page 21 I_vote_lcap55%Europska Unija - Page 21 I_vote_rcap 55% 
[ 60 ]
Europska Unija - Page 21 I_vote_lcap8%Europska Unija - Page 21 I_vote_rcap 8% 
[ 9 ]
 
Ukupno glasova : 110
 
 
Poll closed

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by 5510 15/1/2012, 17:04

misliš ta jo to neznam. i jos ih bu manje usli mi u eu ili ne.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Nostradurus 15/1/2012, 17:10

mačor je napisao/la:kod nas je prije 5 godina bilo 55000mljekara sad ih je ispod 15000 ,ostali propali pa se nisu ubili, to je stvar mentaliteta dok uđemo u eu neće ih biti sve skupa 350 koliko tikažeš da se u francuskoj godišnje samoubije

Ne znam kome ovaj statistički izvještaj iz Francuske može biti poticajan za odluku "ZA". Uvijek ima ljudi koji misle da se nesreća događa nekima drugima i da su si uvijek sami krivi. Takve ništa na svijetu ne može razuvjeriti da igraju lutriju sa svojim životom. Moj stav je da prvo uključim mozak, a tek onda sreću.

U svakom slučaju imamo slijedeće fakte:

U kojoj državi je loše, a da agrar cvijeta? U kojim državama EU je dobro? Kakav suficit vanjskotrgovinske bilance imaju te države. Gdje smo mi tu? Koje kamate plaćamo.

Danas imamo prosvjed u EU: Bukurešt - h t t p : / / w w w .dnevniavaz.ba/globus/eu/75495-policija-ugusila-u-bukurestu-proteste-protiv-stednje-foto.html. To će biti naša svakodnevica.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 15/1/2012, 17:58

Život je lutrija. Istina je da imamo neki mali utjecaj na život i to treba maksimalno iskoristiti, ali na veliku većinu važnih stvari o kojima ovisi život nemamo nikakvog utjecaja. O tome ljudi obično ne razmišljaju i to je dobro, jer treba razmišljati pozitivno. Ali kada dođe elementarna nepogoda, nesretni slučaj ili bolest - shvatiš bolnu istinu. Zato treba biti toga svjestan, ali razmišljati pozitivno.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 15/1/2012, 18:06

Nostradurus je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:KRX slažem se da je budućnost Hrvatske u EU neizvjesna, ali ako ne pristupimo, dali je ta varijanta budućnosti izvjesna?

Velika većina problema sa kojima se susrećemo proizlazi iz straha od vanjskog svijeta. Njeguje se kult krivnje - kao uvijek je netko drugi 'kriv' za našu lošu situaciju u kojoj se nalazimo. Najlakše je okriviti drugoga. Možda bi se sa time složio početkom 90-tih, ali sada nakon 20 godina iskustva samostalnosti (što je lijep vremenski period) vidi se kome država služi i za čije privatne ciljeve. Nismo iskoristili svoju samostalnost za probitak države na pravi način i to još u vrijeme svjetske ekonomske ekspanzije, a sada ćemo kao 'procvjetati' (samo da smo samostalni) - kada je kriza. Malo morgen. Ja zastupam teoriju da Hrvatska može propasti ili prosperirati bila ona u EU ili izvan nje. Radi globalnih okolnosti - puno bolje je biti član EU. Ekonomski prosperitet ovisi o nama, a ulazak u EU samo otvara nove mogućnosti (i daje neke obaveze) koje možemo ali i nemoramo iskoristiti.

Sve ste dobro rekli, ali izvukli krivi zaključak. Igra u kojoj drugi nameću pravila i zakone bez mogućnosti bilo kakve obrane će biti katastrofalna za RH. Mađarska i Slovenija su primjeri gdje države sa dobrim potencijalom ne uspijevaju. A razlog za to je pogrešna regulacija novca kojom se kamatare svi, a uspješni su donekle smo oni koji teret kamatarenja prevladaju dobrim izvozom. To znači da bi sve zemlje EU bile uspješne sa dobrim izvozom van EU, a što je imala prvotna udruga Njemačke i Francuske. Danas je vanjskotrgovinska bilanca EU skoro balansirana i to neumitno vodi u raslojavanje EU na uspješne (suficit) i neuspješne (deficit ili balansirana trgovina). Ovdje je članak ekonomiste koji je to analizirao. h t t p : / / w w w .slobodnifilozofski.com/2011/02/ingo-schmidt-europska-monetarna-unija.html

Ne vidim kako bi nepristupanje EU moglo donijeti prosperitet Hrvatskoj. Možda - da ima više potencijala u političarima, ali kako sam već jednom rekao - nemojmo se zavaravati. Dosadašnja samostalnost nije donijela politički prosperitet - praktički smo krenuli od nule na računu prije dvadeset godina i sada smo u debelom minusu. Nema vizionara u politici - postoje samo uski privatni i stranački interesi i ciljevi koji se moraju ostvariti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Nostradurus 15/1/2012, 18:48

Fidelito je napisao/la:
Ne vidim kako bi nepristupanje EU moglo donijeti prosperitet Hrvatskoj. Možda - da ima više potencijala u političarima, ali kako sam već jednom rekao - nemojmo se zavaravati. Dosadašnja samostalnost nije donijela politički prosperitet - praktički smo krenuli od nule na računu prije dvadeset godina i sada smo u debelom minusu. Nema vizionara u politici - postoje samo uski privatni i stranački interesi i ciljevi koji se moraju ostvariti.

Imate pravo. Ajmo probati. Kaj nas košta. Je istina je da ne znamo proceduru za izlazak, ali vjerujem da ćemo biti nagrađeni ionako i ovako. Nema se što izgubiti, osim vlastitih posjeda, mjesta za život, prirodnih resursa i ljepota. Ako ništa uvijek se možemo odseliti u Rumunjsku. Sloboda kretanja je zagarantirana. Samo treba izdržati 7 godina.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by mačor 15/1/2012, 20:18

Nostradurus je napisao/la:

Ne znam kome ovaj statistički izvještaj iz Francuske može biti poticajan za odluku "ZA".

zašto bi francuski statističari utjecali na moju odluku o mojoj budućnosti??



Nostradurus je napisao/la:

U kojoj državi je loše, a da agrar cvijeta? U kojim državama EU je dobro? Kakav suficit vanjskotrgovinske bilance imaju te države. Gdje smo mi tu? Koje kamate plaćamo.

U kojim dežavama EU je gore nego kod nas!? Tuđe vanjskotrgovinske bilance me ne zanimaju toliko da bi utjecale na moj glas za eu! Kamate plaćaju svi koji se služe tuđim novcem.

Nostradurus je napisao/la:
Danas imamo prosvjed u EU: Bukurešt - h t t p : / / w w w .dnevniavaz.ba/globus/eu/75495-policija-ugusila-u-bukurestu-proteste-protiv-stednje-foto.html. To će biti naša svakodnevica.

Sad mogu prosvjedovat jer imaju tu slobodu izražavanja svog mišljenja. Dok nisu bili u EU nisu na to smili ni pomisliti
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 15/1/2012, 21:22

Ma dajte ljudi o čemu pričamo,pa osvrnite se malo oko sebe. Zagorec,ne mora nitko ići na forume od susjednih država koje su u EU. Slovenac je sam došao na ovaj naš forum samo kako bi nam jednostavnim riječnikom objasnio da ne ulazimo u EU ni pod razno. Mi iz Međimurja smo najbliže Sloveniji,imam rodbinu tamo koji se bave poljoprivredom oni imaju prijatelje njihovi prijatelji opet imaju prijatelje i od gotovo svih njih sam čuo neki savjet kaj se tiče EU. Vele kad smo ulazili bile su fešte i slavlja a sad kad vidimo da radimo za drugoga plačemo zašto smo ušli u EU. Mađari su također na tom putu....svako malo je neki prosvjed u nekoj od država EU ali to je pravi prosvjed gdje se i glave gube,pa se onda nameće jednostavno pitanje,ako je tak dobro u EU,čemu onda svi ti masovni prosvjedi,zakaj su svi ti ljudi toliko nezadovoljni?? Zakaj skoro svaka država u EU treba MMF?? Jedva su se dogovorili kaj se tiče onih dugova s Italijom,jer da se nisu dogovorili veliko pitanje bi bilo kaj bi se dalje događalo..meni se čini da ta zajednica ne stoji na nogama nego da polako pada na koljena ali to se još kolko tolko prikriva..pa zašto se onda udruživati s nekim tko ide u lošem smjeru,da bi ga pomagali???? Ljudi moji ne treba nama nikakva EU niti MMF a niti ikakvi prosvjedi (Hrvatska pravi,krvavi prosvjed nije imala dok su velike i "bogate" države koje su članice EU itekak imale a i još će imati) samo treba uvesti red u državu i dati po džepu (po mogućnosti i po zubima Wink ) nekim pojedincima (a znamo koji su to) koji su državu doveli u ovakvo stanje. Ljudi koji će glasati za ulazak u EU prema nekim zadnjim anketama bilo ih je 60 posto,od tih 60 posto bolje u EU biti će samo njima 10 posto a ovih 50 posto PRETPOSTAVLJA da će im biti bolje u EU zato jer ljudi više ne vide izlaz pa će ga potražiti tamo ali uvjeren sam da ga nitko neće naći....uostalom,slažem se s ovom: PRETPOSTAVKA JE MAJKA SVIH ZAJEBA!
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 15/1/2012, 21:32

Nostradurus je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:
Ne vidim kako bi nepristupanje EU moglo donijeti prosperitet Hrvatskoj. Možda - da ima više potencijala u političarima, ali kako sam već jednom rekao - nemojmo se zavaravati. Dosadašnja samostalnost nije donijela politički prosperitet - praktički smo krenuli od nule na računu prije dvadeset godina i sada smo u debelom minusu. Nema vizionara u politici - postoje samo uski privatni i stranački interesi i ciljevi koji se moraju ostvariti.

Imate pravo. Ajmo probati. Kaj nas košta. Je istina je da ne znamo proceduru za izlazak, ali vjerujem da ćemo biti nagrađeni ionako i ovako. Nema se što izgubiti, osim vlastitih posjeda, mjesta za život, prirodnih resursa i ljepota. Ako ništa uvijek se možemo odseliti u Rumunjsku. Sloboda kretanja je zagarantirana. Samo treba izdržati 7 godina.

Zašto bi ja izgubio vlastiti posjed ako Hrvatska uđe u EU? Osim ako ga, naravno, sam ne prodam mrskim strancima (i naravno ako mi oni u toj transakciji izbroje svima nam mrske Eure). Ista stvar je sa prirodnim resursima. Nitko to neće silom oduzeti, ali ako to država proda - onda je prodala a ne poklonila (druga je stvar što je povod za tu prodaju i kako će potrošiti sredstva od te prodaje). I takva prodaja bila bi poštenija nego privatizacija koja nas je zadesila u prošlosti. Naravno prodaja ili davanje koncesija treba biti poštena (proceduralno) i transparentna. To što neki resurs kupi netko 'naš' a ne 'njihov' meni osobno baš ništa ne znači. Ali bitno mi je da taj novi vlasnik ('naš', 'njihov' ili netko treći) radnicima isplati plaće, plati poreze i doprinose, uredno posluje. Da otvori solidno radno mjesto, da reinvestira dobit u Hrvatskoj, da dovede nove tehnologije.... da unaprijedi poslovanje, a s obzirom da su taj pogon/resurs/radnici u Hrvatskoj - znači da je unaprijedio Hrvatsku. I sigurno je da neki koji će doći poslovati u Hrvatsku neće imati najbolje namjere prema nama, i svojim radnicima možda neće isplaćivati plaće i doprinose (ili će probati varati na drugi način), uostalom to je vrlo popularan sport i kod 'naših' velikih poduzetnika. Ali to nije odraz samo odraz nečijeg nepoštenja, nego je više odraz nesposobnosti države da se nosi sa tim problemom na pravi način. 'Opraštanje' poreznih i drugih obaveza je normalno kod nas -a to je neprihvatljivo u svakoj uređenoj državi (u ovom obimu u kojem se to događa ovdje, sada). I to je naš problem išli mi u EU ili ne, ja se samo nadam da će netko od birokrata u EU donijeti neku direktivu da se to ne smije raditi (kada već to sami nismo kadri shvatiti) i da je kazna za to - toliko i toliko miliona Eura manje iz ovih ili onih fondova ili možda koja godinica zatvora (ne mislim na probavu). Pa će valda netko onda shvatiti. Možda. Jednom.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Nostradurus 15/1/2012, 21:43

mačor je napisao/la:
Nostradurus je napisao/la:

Ne znam kome ovaj statistički izvještaj iz Francuske može biti poticajan za odluku "ZA".

zašto bi francuski statističari utjecali na moju odluku o mojoj budućnosti??
Točno. Zanemarite ih. Sačekajmo naše statistike kad uđemo u EU, pa ćemo onda imati sve iz prve ruke.

U kojim dežavama EU je gore nego kod nas!? Tuđe vanjskotrgovinske bilance me ne zanimaju toliko da bi utjecale na moj glas za eu! Kamate plaćaju svi koji se služe tuđim novcem.
Opet točno. Vesna Pusić obećaje medi i mlijeko. Samo još da odštampa jamstvene kartice. Ako vam tuđe vanjskotrgovinske bilance ne znače ništa, uzmite u obzir da je naša negativna od kada imamo državu.

Slovenija ima skoro balansiranu vanjskotrgovinsu bilancu i ima velikih financijskih problema (dvostruko veći dug po stanovniku od nas). A ušli su u EU bez dugova.

Sad mogu prosvjedovat jer imaju tu slobodu izražavanja svog mišljenja. Dok nisu bili u EU nisu na to smili ni pomisliti
Opet točno. Trebamo ući u EU da bi mogli imati svoje predstavnike u EU parlamentu koji će moći demokratski kritizirati stanje u EU.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by 5510 15/1/2012, 21:54

to volim, pravu raspravu.
međimurec
ajde sad da te nekaj pitam, ko od vas nije rekao da ce sve zatvoriti i poslati sve u k...
pa opet dalje radi. i trga se od posla
mi smo vec u europi. dobili smo nitratnu direktivu, kontrolu sredstava za prskanje, kontrolu mljeka, arkod, zatvorili smo sanadera....
a za godinu i pol ako se to tada eu nebu raspal onda se ne ni znama!
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Krx 15/1/2012, 21:59

Fidelito@

Poštujem svačija uvjerenja i mišljenja eto tvoje pogotovo ako ti to nešto znači ali mislim da gledaš na sve te stvari samo iz perspektive nekakvog zapada, ili u prijevodu općinjen si amerikom, nekakvim standardom, njihovom tradicijom ili nešto slično...mislim da je to sve toliko umjetno da umjetnije nemože biti(ili netko je to platio i plaćati će dok god bude tako), ista stvar kao i bivši sovjetski savez samo što su ovi u bubnju već 200 godina, takoreć.
Jučer u reporterima ako je tko gledao sve kristalno jasno....ameri ubijaju po svijetu iz čiste koristi, koriste sva raspoloživa oružja i bojne otrove te su im sve trupe koje su bile u doticaju sa frontom kontaminirane i većina ih boluje od teških bolesti, djeca im se rađaju svakakva itd. itd...a da negovorim da ium ti vojnici nemaju nikakav prava...to je amerika, to je nato, to je realnost tog civiliziranog svijeta...znači zlo se zlom vraća ili još bolje nevolja nikada neide sama...policajci možda jesu, ali sve samo ne pravedni.
Možda pretjerujem, ali ja sam čvrsto mišljenja da ćemo samo plivati, obale vidjeti nikada nećemo u bilo kakvoj asocijaciji, ovoj pogotovo, osudili su nam generale iz totalno neistinitih razloga da se razumije o ili u prijevodu radi čiste kolektivizacije situacije opet zbog onih do čijeg nam mišljenja nebi trebalo biti stalo.
I najbitnije od svega, zašto se bojati balkana, pa nećemo mi nikad pobjeći od balkana niti ćemo se mi odreći samo tako tog ili svog nekakvog mentaliteta, ako ćemo uz samo mrvu povijesti i pameti doći do zaključka nije teško tko je god težio nečemu što nije zavrijedio ili nije toga vrijedan pa obilo mu se to o glavu ko bundeva o beton....nebi ja više o ovome Neutral
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Nostradurus 15/1/2012, 22:15

Fidelito je napisao/la:
Nostradurus je napisao/la:
Imate pravo. Ajmo probati. Kaj nas košta. Je istina je da ne znamo proceduru za izlazak, ali vjerujem da ćemo biti nagrađeni ionako i ovako. Nema se što izgubiti, osim vlastitih posjeda, mjesta za život, prirodnih resursa i ljepota. Ako ništa uvijek se možemo odseliti u Rumunjsku. Sloboda kretanja je zagarantirana. Samo treba izdržati 7 godina.

Zašto bi ja izgubio vlastiti posjed ako Hrvatska uđe u EU? Osim ako ga, naravno, sam ne prodam mrskim strancima (i naravno ako mi oni u toj transakciji izbroje svima nam mrske Eure). Ista stvar je sa prirodnim resursima. Nitko to neće silom oduzeti, ali ako to država proda - onda je prodala a ne poklonila (druga je stvar što je povod za tu prodaju i kako će potrošiti sredstva od te prodaje). I takva prodaja bila bi poštenija nego privatizacija koja nas je zadesila u prošlosti. Naravno prodaja ili davanje koncesija treba biti poštena (proceduralno) i transparentna. To što neki resurs kupi netko 'naš' a ne 'njihov' meni osobno baš ništa ne znači. Ali bitno mi je da taj novi vlasnik ('naš', 'njihov' ili netko treći) radnicima isplati plaće, plati poreze i doprinose, uredno posluje. Da otvori solidno radno mjesto, da reinvestira dobit u Hrvatskoj, da dovede nove tehnologije.... da unaprijedi poslovanje, a s obzirom da su taj pogon/resurs/radnici u Hrvatskoj - znači da je unaprijedio Hrvatsku. I sigurno je da neki koji će doći poslovati u Hrvatsku neće imati najbolje namjere prema nama, i svojim radnicima možda neće isplaćivati plaće i doprinose (ili će probati varati na drugi način), uostalom to je vrlo popularan sport i kod 'naših' velikih poduzetnika. Ali to nije odraz samo odraz nečijeg nepoštenja, nego je više odraz nesposobnosti države da se nosi sa tim problemom na pravi način. 'Opraštanje' poreznih i drugih obaveza je normalno kod nas -a to je neprihvatljivo u svakoj uređenoj državi (u ovom obimu u kojem se to događa ovdje, sada). I to je naš problem išli mi u EU ili ne, ja se samo nadam da će netko od birokrata u EU donijeti neku direktivu da se to ne smije raditi (kada već to sami nismo kadri shvatiti) i da je kazna za to - toliko i toliko miliona Eura manje iz ovih ili onih fondova ili možda koja godinica zatvora (ne mislim na probavu). Pa će valda netko onda shvatiti. Možda. Jednom.

Samo sam nabrojao što možemo izgubiti u najgorem slučaju. Nije nemoguće, zar ne. Eu je unija sa velikim mogućnostim. Barem se tako tvrdi u reklami. Ljudi obično misle samo pozitivno, ali mi govorimo o tome što možemo izgubiti, ako krivo izaberemo. Jer mogućnosti su i za dobitak i gubitak. Ne kaže se koje će mogućnosti prevladati. Ako ste za kockanje i sastanak na slijepo sa EU, glasajte ZA. Ako još sumnjate, pročitajte knjigu iz potpisa. Dati će vam odgovore na mnoga pitanja iz posta. A onda ćete moći odlučiti o ulazu u EU sa najmanjom ljudskom greškom. Naime, nitko vam ne može zabraniti da glasate protivno interesima građana RH. A bilo bi pogrešno da to nesvjesno napravite. Zar ne?
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 15/1/2012, 22:56

Uopće nemam pojma kako će nam biti u EU ako pristupimo ili izvan EU ako ne pristupimo. O tome ćemo pričati za 5,10 ili 20 godina. I sigurno će tada biti ljudi koji će imati 'čvrste' argumente da bi bilo puno bolje svima da smo uradili suprotno od onoga što se odlučilo (kako god se odlučilo sada). A možda i pokoja teorija zavjere. Nijedan mogući ishod ovog referenduma me ne iznenađuje kada se sjetim koga se biralo proteklih 20 godina na raznoraznim izborima. I to je pravo građana da si izaberu koga žele. Na kraju svaki narod zaslužuje vlast koju ima. Za nas građane samo je jedno pitanje: dali je bolje biti žaba u maloj ili velikoj bari.....:

Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by 5510 16/1/2012, 09:12

evo uclanio sam se u slo polj forum pa ko oce moze procitatinjihovo misljenje slovenskih suseda:
http://traktor.mojforum.si/traktor-about9617-0-asc-0.html
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by mačor 16/1/2012, 09:28

pa onda se slobodno možeš učlaniti i na neki srpski ili bosanski forum pa vidjeti kako bi oni glasali
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by 5510 16/1/2012, 09:34

ako kupujes novi traktor. a sused ti ima taj traktor, dali ces ga pitati kako je on zadovoljan sa tim traktorom? ili ces pitati susjeda bez traktora?
a odluka i dalje ostaje na tebi!
http://www.imo.hr/hr/node/1433 knjizica o eu koja donosi pluseve i minuseve
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 16/1/2012, 09:45

5510 je napisao/la:ako kupujes novi traktor. a sused ti ima taj traktor, dali ces ga pitati kako je on zadovoljan sa tim traktorom? ili ces pitati susjeda bez traktora?
a odluka i dalje ostaje na tebi!
http://www.imo.hr/hr/node/1433 knjizica o eu koja donosi pluseve i minuseve
Njega nebi pital, radi hrvatskog jala, onak iz inata Very Happy
Pital bi one koji imaju takve malo starije traktore, jer oni ipak znaju više Wink

Glede knjižice: minusi su sigurno...svi napisani (i malo ucifrani).
Dok vrnu i rehabilitiraju generale, moremo raspravljati o članstvu. Prije ne.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by zoky28 16/1/2012, 11:07

Pa prodali smo i banke nismo ih dali pa sad zalimo za njima ,prodali smo i HT isto ga nismo dali pa cek i inu nismo dali isto smo PRODALI ,sve za boljitak hrvatskog roda.
Sad su na redu hrvatske sume to isto necemo dat nego cemo prodat da se mozemo financirat i onda ce NASA VLADA PRIVATNOM VLASNIKU diktirat pravila.
Cijene goriva,visinu el. energije ,cijene mlijeka.
zoky28
zoky28

Broj postova : 285
Lokacija : sisak
Registriran : 19.01.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by O.P.G.KOVAČ 16/1/2012, 12:59

Siromašan je onaj tko više nema što za obraniti ,Obični puk je srozan na niske grane, popitanju dostojanstva ,nema ga više ,ne može ga niti braniti ,

nema ili gubi svoje "ja" isto ga ne može više obraniti ,gubi se identitet jer se ne može obraniti .
Pitam se kakvo je to "slobodno gospodstvo"u kojem moraš misliti u skladu s mentalitetom političke elite i financijskog sektora koji drže vlast .
Sve dok ne pokušamo mijenjati svijest i misli ,trajaće ovaj proces metarmofoze gdje filozofija postaje ideologija ,cijeli taj proces će se ostvarivati dok god mi mislimo da je to normalno ,a tada na scenu stupa nasilje vlasti .
Demokracija ne postoji ,jedino što postoji u ovoj društvenoj dinamici je tortura izabrane manjine nad biračkom većinom ...........

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by 21yes 16/1/2012, 20:08

Pljuje se po komunizmu na veliko, a pogledajte radnike po trgovačkim centrima stranima čiji su vlasnici Židovi pod kojim su stresom za radno mjesto, dugoročno pod takvim pritiskom se ne može izdržati. Sječaju se stari radnici koliko su im prava i osječaj poštovanja srozana kako smo ušli u divlji sustav. Nije nama radničkoj klasi u Hrvatskoj bajno, ne poštuje se radnika, nema obični radnik nikakvih prava i tako će nam bit dok ne dignemo svoj glas protiv ugnjetavanja. Mislite da je radniku u Europi bolje nego našem, malo sutra, pod daleko večim je pritiskom svojih gazdi eksploatatora. Pogledajte na što liče ljudi u stranim trgovačkim centrima kojima su vlasnici židovi, a pogledajte one babice u konzumu i recite koji vam izgledaju prirodnije. Raditi se mora i samo nas jako gospodarstvo može spasiti da živimo bolje. Ništa se neće desiti samo od sebe kako sam već napisao, promjene se događaju pomalo i treba dobro zapeti. U EU se ništa ne poklanja. U biti vidimo na ćemu se temelji njihov sustav, na smanjivanju raznih malverzacija, odnosno pljačke države za svoju dobrobit, dakle što više da se daje državi i da to postane pravilo što u jednoj uređenoj državi ima smisla. Radniku da se što više uzme, da se ljude uštroji sa raznim zakonima da ne smiju mrdat, to su več naši pomalo pokupili od europljana, a ove što neplaćaju radnike i kasne s isplatom dobavljačima po 60 dana to nisu preuzeli propise za riješit. Nisu ljudi koji žive u EU djevice Marije, isto prevaranti, samo se više paze, tko je dao mito za Inu, nisu Bosanci, pogodovalo se Austrijancima pri izgradnji autoceste prema Macelju na našu štetu, ali Austrijancima se ne želimo zamjeriti jel tako. Dakle možebitnim ulaskom u EU kratkoročno bi se postiglo veće poštivanje države, smanjila bi se muljanja razna i to bi bilo to ali dugoročno bi posljedice mogle biti strašne, scenarij koji smo kao djeca učili u školi da su nam kroz povijest gospodarili stranci bi se opet ponovio samo u novom obliku, pa ne mora naša generacija ponoviti istu grešku, valjda smo nešto naučili i iz povijesti. Da ti netko izvana tko ne živi u tvojoj državi određuje pravila mi ne pije vodu. Gdje je bila ta Unija kad se pucalo i kad su djeca ginula, bolio ih je k..ac, e pa eksploatatori i kolonijalisti ja vam neću dati za pravo da odlučujete o mojoj državi.


Zadnja promjena: 21yes; 17/1/2012, 21:28; ukupno mijenjano 2 put/a.

21yes

Broj postova : 296
Lokacija : Severin
Registriran : 06.09.2008
6


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 16/1/2012, 20:51

To su riječi kaj piše 21yes! Kad su naši očevi krv lili Evropa nije ni prstom mrdnula a sad kad je svemu kraj sad bi htjeli i to malo kaj nam je ostalo,e pa od mene nećete dobiti!!

5510 je napisao/la:to volim, pravu raspravu.
međimurec
ajde sad da te nekaj pitam, ko od vas nije rekao da ce sve zatvoriti i poslati sve u k...
pa opet dalje radi. i trga se od posla
mi smo vec u europi. dobili smo nitratnu direktivu, kontrolu sredstava za prskanje, kontrolu mljeka, arkod, zatvorili smo sanadera....
a za godinu i pol ako se to tada eu nebu raspal onda se ne ni znama!

..da ti odgovorim na pitanje,bilo je loše i bilo je svakakvih situacija,radil sam s firmom "Vrni" (ako je tko čul za njih?) koja je propala,bili mi dužni cijelu moju godišnju zaradu i ni u jednom trenutku nitko u mojoj kući nije rekao nek ide sve u k***c. Vjerujem da je puno obitelji ovako završilo pa se nisu predali.. Malo pomalo izvukli smo se mada će taj novac uvijek faliti....ali život ide dalje,nije gotovo dok nije gotovo! Mislim da se i Hrvatska može izvući iz ovakvih sranja samo treba vući prave,odlučne i kako bi rekli u vojsci stegovne postupke. Imamo one najbolje prirodne resurse,imamo ljude koji žele raditi zakaj to sam tak dati u neke tuđe ruke da s tim gospodari?? Uvijek se znalo,pomogni radniku i pomogni seljaku,kad to dvoje bude imalo,imat će i država! Nedajmo Hrvatska!!
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 16/1/2012, 21:14

I ja sam radio sa Vrcanima.... naplatio sam se ludom srećom. Ali od nekih drugih nisam se uspio naplatiti. Još mi je prihvatljivo da se ja kao privatni subjekt ne naplatim, ali nije mi nikako prihvatljivo da netko ne plati porez/obaveze prema državi i ne završi barem u zatvoru radi toga. Umjesto toga - dugovi se 'opraštaju', a što je sa onima koji su redovno plaćali te obaveze? To su glavna pitanja koja treba riješiti u ovoj državi. Ako ne možeš platiti - prodaja imovine, a ako nema imovine - ključ u bravu (i odgovorna osoba iza brave). Iluzorno je očekivati da država koja u rukama ima sve instrumente naplate (poreznu upravu i dr.) ne može naplatiti poreze i doprinose i oprašta ih, a kao riješiti će unutarnje međusobno dugovanje u državi....
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Gost 16/1/2012, 21:53

Fidelito je napisao/la:I ja sam radio sa Vrcanima.... naplatio sam se ludom srećom. Ali od nekih drugih nisam se uspio naplatiti. Još mi je prihvatljivo da se ja kao privatni subjekt ne naplatim, ali nije mi nikako prihvatljivo da netko ne plati porez/obaveze prema državi i ne završi barem u zatvoru radi toga. Umjesto toga - dugovi se 'opraštaju', a što je sa onima koji su redovno plaćali te obaveze? To su glavna pitanja koja treba riješiti u ovoj državi. Ako ne možeš platiti - prodaja imovine, a ako nema imovine - ključ u bravu (i odgovorna osoba iza brave). Iluzorno je očekivati da država koja u rukama ima sve instrumente naplate (poreznu upravu i dr.) ne može naplatiti poreze i doprinose i oprašta ih, a kao riješiti će unutarnje međusobno dugovanje u državi....

Većinom nečitam postove u ovim "teškim" temama, no ovaj sam pročitao i u potpunosti ga potpisujem. Jedan od gorućih problema u našoj državi je neplaćanje dugova i obaveza. Država doslovno, ali doslovno, štiti neplatiše i na taj način "potiče" stvaranje novih neplatiša i dužnika. Vjerojatno je netko od vas bio na sudu jer mu je netko dužan novce, nije platio u roku (od xxxy mj.), laže vas, mulja... pa ste tamo fino vidili kako se zakon odnosi prema onima koji su dužni. On (zakon, a država je zakon), kako sam već napisao, doslovno štiti dužnike, brani ih, produžuje im rok plaćanja, izmišlja toplu vodu... a vi propadajte, dižite kredite za plaćanje svojih obaveza, zaduženja... Da se tu uvelo reda, al istinskog reda, da se napravio radikalan rez sad bi nam svima sigurno bilo puno lakše i bolje. No očito da nije bilo volje takvim stvarima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 17/1/2012, 20:17

Evo vam EU u Mađarskoj,odnosno Mađarska u EU. Sad im drugi dirigiraju..prije 7 godina cijeli narod bio sretan što će pripadati toj velikoj zajednici a sada bi taj isti narod najradiji izašao iz te zajednice.


http://www.portaloko.hr/clanak/madari-zele-istupanje-iz-eu-zapalili-i-zastavu/0/25287/
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Nostradurus 17/1/2012, 20:33

NH T5060 DARKO je napisao/la:Evo vam EU u Mađarskoj,odnosno Mađarska u EU. Sad im drugi dirigiraju..prije 7 godina cijeli narod bio sretan što će pripadati toj velikoj zajednici a sada bi taj isti narod najradiji izašao iz te zajednice.

h t t p : / / w w w .portaloko.hr/clanak/madari-zele-istupanje-iz-eu-zapalili-i-zastavu/0/25287/

Ako izdrže još 7, na konju su. EU će se raspasti.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 21 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 28. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.