AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Europska Unija

Stranica 15 / 28. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako bi ste u ovom trenutku glasovali ako bi imali ponuđeno...?

Europska Unija - Page 15 I_vote_lcap12%Europska Unija - Page 15 I_vote_rcap 12% 
[ 13 ]
Europska Unija - Page 15 I_vote_lcap9%Europska Unija - Page 15 I_vote_rcap 9% 
[ 10 ]
Europska Unija - Page 15 I_vote_lcap16%Europska Unija - Page 15 I_vote_rcap 16% 
[ 18 ]
Europska Unija - Page 15 I_vote_lcap55%Europska Unija - Page 15 I_vote_rcap 55% 
[ 60 ]
Europska Unija - Page 15 I_vote_lcap8%Europska Unija - Page 15 I_vote_rcap 8% 
[ 9 ]
 
Ukupno glasova : 110
 
 
Poll closed

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by SimonMS 20/12/2011, 19:21

Svima to tako su pričali....Zar ne gledate vjesti kako EU "razpada"...sve je ovo politika, politika i još jednom politika ili ako hočete igra! EU treba novi trg za proizvode da jih plasiraju na vaš trg i tako sa nekoliko nižim cjenama unište večinu vašeg gospodarstva. Neče se dogoditi preko noči ali se hoče.

SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by jd4755 20/12/2011, 19:45

[quote="SimonMS"]Svima to tako su pričali....Zar ne gledate vjesti kako EU "razpada"...sve je ovo politika, politika i još jednom politika ili ako hočete igra! EU treba novi trg za proizvode da jih plasiraju na vaš trg i tako sa nekoliko nižim cjenama unište večinu vašeg gospodarstva. Neče se dogoditi preko noči ali se hoče.

Nama je mr I.T. to već učinio tako da gore ne može biti.

jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 20/12/2011, 20:23

Simon svaka čast! O tome ja pričam,oni trebaju samo još više ljudi koji će jesti njihov proizvod koji je jeftin i nekvalitetan..a ništa drugo nije u pitanju samo zarada. A ovo su gluposti da ćemo mi nešto moći izvoziti i da će svi odjedanput poludjeti za našim proizvodima..ma daj,naprosto mi nije jasno na temelju čega bi se Hrvatski narod toliko veselio Europi????? Na temelju obećanja????? Ma koja Europa!!
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 20/12/2011, 21:16

Nitko ne govori o tome da će netko 'poludjeti' za našim proizvodima. Zašto mislite da su kupci u Hrvatskoj 'glupi', pa neće znati prepoznati kvalitetu domaćeg proizvoda? Što se tiče cijene - sve je tu poznato - ljudi većinom biraju proizvod na osnovi pristupačnosti, jer nemaju velike materijalne mogućnosti. A što se tiče trgovaca tu nam je isto sve poznato - oni stavljaju na policu onu robu na kojoj mogu ostvariti maksimalni profit - nije ih baš puno briga odakle je i čija je. Jedino kada im to marketinški odgovara, onda se 'gordo' spominje porijeklo, ali većinom im nije bitno.

Problem poljoprivrede nije toliko u EU - koliko je u nama. Treba se organizirati, jer pojedinačno nemamo nikakav utjecaj, ali organizirana skupina proizvođača može imati utjecaj. Tu vrijedi pravilo da je 1+1 jednako puno više od dva. Treba prepoznati bit problema, a ne tražiti krivce ili njegovati kult krivnje (obično izvan svoga kruga). Naravno, bilo kakvo ozbiljno organiziranje proizvođača (iz čisto interesnih razloga) smetalo bi daljnjoj eksploataciji poljoprivrednika, a i baš ne vidim ni pokušaja gdje bi se ozbiljno ekonomski povezivali u nekakve interesne skupine. Mislim da ovdje ne prevladava toliko strah od ulaska u EU, koliko je to strah od nepoznatog (poučeni nedavnim iskustvima).

Simon - ovaj gospodin sa videa zastupnik je u EU parlamentu i kao takav nije sklon EU. Jasno mi je da postoje razni politički stavovi, ali ako je netko protivnik EU kao ideje (za mene prihvatljivo) - što onda radi u parlamentu kao zastupnik? Propovjeda raspad unije kao kraj nekog neuspjelog eksperimenta? Da imam takav politički stav - nikada ne bih sjedio u tom parlamentu i davao mu legitimitet. Međutim ima istine u tome da se reklamira pristup EU kao neko riješenje svih hrvatskih problema, valda političari misle da većina građna nije kadra pojmiti prednosti zakonski uređenog društva. Uopće stav Velike Britanije nije mi jasan - kao da neznaju da li bi piškili ili kakili. Ako ne žele biti u EU - nije to kraj svijeta niti za njih, a nit iza EU. Jasno mi je da je to država sa velikom tradicijom i interesima, ali moraju se konačno odlučiti sa svim posljedicama koje će iz toga slijediti, (kao i mi uostalom).


Zadnja promjena: Fidelito; 20/12/2011, 21:34; ukupno mijenjano 1 put.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 20/12/2011, 21:29

Gledate li hrt1.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by SteveO 20/12/2011, 21:38

Nazalost, poticaji 200 Eura, kamata na traktor 8%, zagarantiran otkup cikle i repe, gorivo ima subvenciju sa 1,50 Eura na 1,20 Eura.

Zakljucak, nama je sad bolje puno nego njima, ako ce ostat tako ili bolje onda ok ali ako cemo na njihov rang treba to odhebat.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 20/12/2011, 21:38

Majstore,lijepo ti to sve objašnjavaš,svaka čast. Ali u praksi to drugačije izgleda. Recimo: dođe Fidelito u Konzum da kupi paradajz. Imaš dva izbora na jednom i na drugom ti piše domaće,međutim jedan je uvozni a drugi je stvarno domaći,uvozni košta 4 kn kg,a domaći 5 kn kg,koji ćeš kupiti?? da napomenem,jedan i drugi fenomenalno i gotovo savršeno izgledaju. E sad,velika većina kupaca će kupiti ovaj jeftiniji,jel tako? I na temelju toga jesu li ljudi "glupi"?? Naravno da nisu to niko nije ni rekao,pa neznam zakaj si ti to tak protumačil. Nego jednostavno kak sam i prije naveo,kaj ljudima ponudiš to će i kupiti..naravno što jeftinije i da izgleda savršeno. Da se malo vratim na onih 1000 kilometara kaj se tiče krumpira..rekao si da se ne isplati voziti robu tako daleko,pa kak im se ne isplati kad voze već godinama?? Ehh....
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 20/12/2011, 21:42

tomo_MF je napisao/la:Gledate li hrt1.
Gledal...i ne vjeroval. Kak se čovjeka kupi jednim izletom...
Nekak mi ova Snježana zvuči ko papiga (po glasu niti sama ne vjeruje u ono kaj govori).
Prikazali su jedno imanje u Poljskoj koje je subvencionirano nekim fondom. Na Yubitou vidimo da Poljaci krpaju stare Zetore i Ursuse...Nekak mi priča smrdi Sad
Možda nekim velikima i bude bolje (mislim na one koji nisu dužni), samo se pitam kak bude većini malih?
Jednostavno, ne vjerujem propagandi.
Glede goriva...prije im nije bilo subvencionirano, ALI je bilo 50% jeftinije nego kaj im je danas (baš kak i pri nama).

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by deere power 20/12/2011, 21:48

dajte ljudi pa ko je tu lud Very Happy 1,5e mu gorivo a dobije poticaja 200e po ha i vozi novi traktor i prikljucke nesto mi racun ne stima
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 20/12/2011, 21:51

Tih 1000 Km je tvoja dodatna prednost na lokalnom tržištu. Kako će matematika na kraju izgledati - nemam pojma, ali pouzdano znam da trgovci žive od razlike između nabavne i prodajne cijene, te od kupaca koji kupuju proizvode. Ako nema razlike u cijeni - nema zarade, ali ako nema kupaca - roba ostaje na polici i također nema zarade.... Treba realno vidjeti koliko je taj krumpir na tržištu u Njemačkoj, Poljskoj (u otkupu od proizvođača), pa onda kolika je ta nabavna cijena tih naših trgovaca pa koliko je transport.... Imam istih iskustava kao i ti, isto ne mogu prodati svoju robu, nego uvozno je kao bolje. Makar im je puno skuplje nego što ja to nudim. Ja ću svoje zato možda izvesti. A oni neka uvoze. I tako u krug.

Sada trenutno meni smeta što ne mogu nabaviti sadni materijal iz kojeg cijeli svijet proizvodi robu koju nama prodaje - a ja nemam pristup toj kvaliteti. Nemam pristup nekim kemijskim sredstvima - jer kod nas nisu registrirana. Mislim da to nije fer-play, ako se nameće uvozna kvaliteta i cijena - onda se mora omogućiti i pristup repromaterijalu da se ista kvaliteta može postići kod nas.

Nisam gledao prilog, ali mogu shvatiti da se radi o navijanju za pristup EU. To je potpuno krivo - EU bi trebale biti prvenstveno neke druge vrijednosti - osim materijalnih.


Zadnja promjena: Fidelito; 20/12/2011, 22:00; ukupno mijenjano 1 put.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DF 95 20/12/2011, 21:51

deere power je napisao/la:dajte ljudi pa ko je tu lud Very Happy 1,5e mu gorivo a dobije poticaja 200e po ha i vozi novi traktor i prikljucke nesto mi racun ne stima
Sve je to pod kreditom pardon, pod nečijom kontrolom (kao miš u kavezu) Europska Unija - Page 15 413475

DF 95

Broj postova : 569
God : 50
Lokacija : njiva
Zanimanje : ratar
Registriran : 12.04.2010
23


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 20/12/2011, 21:52

SteveO al otišli su u Poljsku po odgovore, zemlju sa 15 milijuna hektara zemlje, a koliko ono Hrvatska ima, 1 milijun? I onda se mjerit s poljacima. Eto i čovjek je rekao da ima sigurnu cijenu za repu i ciklu, a za žitarice i ostalo što ima u proizvodnji svojoj da im je tržišna cijena, kakva se može dobit na tržištu tog trenutka. Picek ono sam spomenuo jer sam htio znati stanje s tim trženjem strojeva, jer netko iz eu mi već nudi nekakve strojeve. Naravno da bi radije kupio stroj (neodređeni) u HR, smije koštat isto ko i vani.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 20/12/2011, 21:54

Istina, nikad nisam živjel (isključivo) od poljoprivrede, no dijete sam malih poljoprivrednika koji su mi od zemlje i dali kruh. Zato tu zemlju i poljoprivredu poštujem više od svega.
Više od 10 godina radim za strane multinacionalne kompanije (nažalost, jer kod domaćih je malo ili nimalo posla) i ono kaj vidim i doživljavam je strašno. Mi smo ovdje obični sluge, potplaćeni preko nekoliko puta za isti posel koji rade i domicilni radnici (u zemljama EU). Nemamo nekakvih prava, radnog vremena, subote, nedjelje...nemamo sindikalne zaštite...dakle ništa. Kapital se izvlači na sve moguće i mile načine.
Nekak me iskustvo (a nemam baš malo godina) uči da nitko nikom nikaj ne daje, već samo uzima. Ne vjerujem nikakvim fondovima niti kreditima stranih banaka. To je samo put u ropstvo i gubitak slobode. Jednako tak i EU. Jenostavno nevjerujem u sposobnost (dapače još više u želju) naših političara da se izbore za sve nas ovdje.
Naravno, tko nije ovdje zadovoljan uvijek može nekam na bolje otići. Za to mu netreba niti EU niti mu je granica prepreka...
Ionak sam previše rekel.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 20/12/2011, 22:09

Zvonimir je napisao/la:Istina, nikad nisam živjel (isključivo) od poljoprivrede, no dijete sam malih poljoprivrednika koji su mi od zemlje i dali kruh. Zato tu zemlju i poljoprivredu poštujem više od svega.
Više od 10 godina radim za strane multinacionalne kompanije (nažalost, jer kod domaćih je malo ili nimalo posla) i ono kaj vidim i doživljavam je strašno. Mi smo ovdje obični sluge, potplaćeni preko nekoliko puta za isti posel koji rade i domicilni radnici (u zemljama EU). Nemamo nekakvih prava, radnog vremena, subote, nedjelje...nemamo sindikalne zaštite...dakle ništa. Kapital se izvlači na sve moguće i mile načine.
Nekak me iskustvo (a nemam baš malo godina) uči da nitko nikom nikaj ne daje, već samo uzima. Ne vjerujem nikakvim fondovima niti kreditima stranih banaka. To je samo put u ropstvo i gubitak slobode. Jednako tak i EU. Jenostavno nevjerujem u sposobnost (dapače još više u želju) naših političara da se izbore za sve nas ovdje.
Naravno, tko nije ovdje zadovoljan uvijek može nekam na bolje otići. Za to mu netreba niti EU niti mu je granica prepreka...
Ionak sam previše rekel.

To što te poslodavac eksploatira - to je krivnja politike i države u kojoj živiš jer oni omogućuju poslodavcima da se tako ponašaju, i na tome ostvaruju ekstraprofit. Političari se boje da se te firme ne povuku iz Hrvatske, ali oni se neće povući sve dok ostvaruju bilo kakve profite ili vide u budućnosti da će ostvarivati iste. Pri tome potpuno je svejedno dali je poslodavac domaći ili strani. Još gora situacija od ove je kada se ne isplaćuju plaće / ili ne plaćaju doprinosi zaposlenim radnicima, a država se nikako ne može 'sjetiti' da automatski stavi takvima ključ u bravu i rasprodaje imovinu sve do podmirenja obaveza prema radnicima i dražvi. Nije bitno sačuvati radna mjesta - jer će se ona ukidanjem djelatnosti u jednoj firmi - otvoriti u nekoj drugoj firmi. Ili se neće otvoriti - ali onda zanči da nisu niti potrebna. Isto vrijedi i za državne firme ali i za birokraciju.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Picek 20/12/2011, 22:10

SteveO je napisao/la:

Zakljucak, nama je sad bolje puno nego njima, ako ce ostat tako ili bolje onda ok ali ako cemo na njihov rang treba to odhebat.
To je glupa emisija i nije sve prikazano kako bi trebalo biti..
poljaci su jedna od rijetkih zemalja Europe (dali i jedina?) koja nije bila u recesiji niti u ovo vrijeme krize od 2008. do danas..
mislim da je njihov BDP rastao i u 2009. i to debelo preko 1%..
a sada su negdje na 3-4% rasta što je fantastično..
a poljoprivredni sektor im je imao ogromni rast i odlične rezultate..
no oni imaju fantastično uređenu projektnu politiku i odličnu iskorištenost sredstava EU..
u te projekte su ulazili odlično pripremljeni..
ne moram niti spominjati kakvi smo mi u tom pogledu, zna se..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 20/12/2011, 22:20

Govorim generalno, ne samo za sebe.
No, događa se svima i svagdje (pa i tebi) u ovoj našoj napaćenoj zemlji.

Slažem se da treba uvesti reda, i s navodima koje si napisal.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by zoky28 21/12/2011, 07:11

Zvonimir je napisao/la:Istina, nikad nisam živjel (isključivo) od poljoprivrede, no dijete sam malih poljoprivrednika koji su mi od zemlje i dali kruh. Zato tu zemlju i poljoprivredu poštujem više od svega.
Više od 10 godina radim za strane multinacionalne kompanije (nažalost, jer kod domaćih je malo ili nimalo posla) i ono kaj vidim i doživljavam je strašno. Mi smo ovdje obični sluge, potplaćeni preko nekoliko puta za isti posel koji rade i domicilni radnici (u zemljama EU). Nemamo nekakvih prava, radnog vremena, subote, nedjelje...nemamo sindikalne zaštite...dakle ništa. Kapital se izvlači na sve moguće i mile načine.
Nekak me iskustvo (a nemam baš malo godina) uči da nitko nikom nikaj ne daje, već samo uzima. Ne vjerujem nikakvim fondovima niti kreditima stranih banaka. To je samo put u ropstvo i gubitak slobode. Jednako tak i EU. Jenostavno nevjerujem u sposobnost (dapače još više u želju) naših političara da se izbore za sve nas ovdje.
Naravno, tko nije ovdje zadovoljan uvijek može nekam na bolje otići. Za to mu netreba niti EU niti mu je granica prepreka...
Ionak sam previše rekel.
clap
zoky28
zoky28

Broj postova : 285
Lokacija : sisak
Registriran : 19.01.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by SimonMS 21/12/2011, 08:23

Da smo na jasnom: ima EU pozitivne a ima i negativne posljedice a koje rjetko tko vidi na kratki rok kamoli na dugi rok.

Samo da spominjem priču šečerane u Sloveniji. Zatvorili su je tehnički. Govorili su, da treba cjena repe past jer je repe i šečera svugdje previše a treba i dozvolit uvoz šečera iz Amerike. U isti glas rekli su da če dat neke pare ako odustanemo od proizvodnje! EU je tada za ovo zatvorenje u SLO namjenila 38mio€. Večinu tih para dobio je nizozemac(35mio€), jer je bio večinski vlasnik šečerane (neka druga priča..). E sad; Kakvo je sad stanje oko šečera u EU? Sasvim suprotno! E to su lobiji koji znaju što hoče i koji nešto i ulože da dobiju onda nazad 100x.

I još neka stvar: ko što je i neko spomenuo, čovjek kad uđe u trgovinu uvjek če kupit ono što je povolnije!! I kod nas su ušli Lidl, Hofer, Leclerc i taki neki i znam što pričam! Dovoljna je jedna reklama tjedansko gdje vidiš, "akciju" i več svi dere tamo, a uvjek moraš još nešto za usput da kupiš.
Propalo je puno našeg domačeg gospodarstva zbog tog (ja kažem), a ostali su samo "diamanti", koji su več prije bili na svjetskom tržištu, ili neki koju su zaista imali velika jaja i uspjeli sa inovacijama.

Ono što ti EU daje neke poticaje to je njim samo investicija koja se im na kraju i isplati!

Poticaji za strojeve:
-bili su i uvjeti, da mora biti porjeklo stroja iz EU....!
-onih 30-40%(na neto!) poticaja kojeg si dobio za stroj se možda ljepo čuje ali globalno gledano ti kao seljak si uložio oko 60% svojih krvavo prisluženih para u gospodarstvo....a znamo svi kojeg su porjekla strojevi i u koje zemlje onda to ide!!!

Ova EU politika nije ništ drugo nego ribogojnica bez hranjenja (velika riba uvjek pojede malu).
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by DARKO 21/12/2011, 09:11

Potpuno smo istog razmišljanja. Hoću reći normalnog,realnog i istinitog razmišljanja. peace
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 21/12/2011, 10:09

Ja bih samo dodao na simon-ovu priču da je tih 30-40% poticaja na strojeve jedva pokrije bankovnu kamatu na kredit za te iste strojeve kod nas (ako!).

Istina je da u konačnici najviše novaca od kapitalnih investicija sljeva u razvijenije zemlje EU, ali istina je i to da upravo te države najviše uplaćuju u proračun EU. Zatvoreni je to krug. I meni smeta da je jedan od uvijeta da strojevi i oprema mora biti porijekla EU (ali to nije nigdje izrekom rečeno, jer bi to bilo kršenje nekih drugih propisa (vjerovatno propisa WTO-a)), jedino ako se dokaže da se to ne proizvodi u EU, možeš to nabaviti izvana (ali neznam kako bi to na kraju završilo i tko bi uopće mogao na kraju dokazati da se to ne proizvodi u EU). Dalje meni bi bilo nelogično da EU subvencionira nabavku opreme koja se proizvodi u EU, a dolazi izvan nje. Također je točno da velika riba uvijek jede malu, ali ako si mala riba - to ne znači da si jestiv.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 21/12/2011, 11:32

SimonMS je napisao/la:
Samo da spominjem priču šečerane u Sloveniji.

Simone, taj isti nizozemac je umalo i kod nas napravio nered, dok je šećerana bila u stečaju (mislim da je to bilo 1997. god.), da se nisu pojavili ovi sadašnji vlasnici a to su domaći i sposobni ljudi i spasili jako veliku stvar. A taj K...n je prvo došao k nama, onda je posjetio Sloveniju, a i još neke.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by 21yes 21/12/2011, 12:04

Ja sam protiv EU. Imam negativna iskustava s radom u stranim firmama, eksploatiranje, kršenje svih mogučih prava, tko to nije iskusio ne može to shvatiti. Nametanje nekih proizvodnih kvota samo po sebi nije fer igra, stranci štite svoju proizvodnju a mi se podvoravamo i prihvačamo nauštrb naših interesa. Ja ne vidim realan niti opravdan ekonomski razlog zašto bismo trebali pristupiti EU, očekuju nas nemilosrdni uvjeti, tržišna utakmica u kojoj će naše gospodarstvo, trenutno koliko toliko zaštičeno davanjima prilikom uvoza pasti na još niže grane, što posljednično znači još veču eksploataciju radnika, snižavanje radnih prava a ono najbitnije jako narušenu kvalitetu života. Dozvoliti će se ulazak stranaca na naše tržište i oni će uči na sva polja gdje će vidjeti profit. U ovoj državi se iz školovanja mladih ljudi radi problem, (kad nije interes ove države imati što više visoko obrazovanih ljudi) pa posljedično imamo manji udio visoko obrazovanih nego u razvijenim zemljama EU, a znamo što očekuje čovjeka s nižim stupnjem obrazovanja, rad, sužanjstvo, bezuvjetno pokoravanje. Mi sami moramo poraditi na sebi, mijenjati ono što ne valja, štititi svoje gospodarstvo, poticati proizvodnju i izvoz, razvijati turizam, socijalnu politiku, podiči kvalitetu zdravstvenih usluga, a sve to nije briga EU. NE EU!

21yes

Broj postova : 296
Lokacija : Severin
Registriran : 06.09.2008
6


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by SteveO 21/12/2011, 12:19

Picek je napisao/la:
To je glupa emisija i nije sve prikazano kako bi trebalo biti..
poljaci su jedna od rijetkih zemalja Europe (dali i jedina?) koja nije bila u recesiji niti u ovo vrijeme krize od 2008. do danas..
mislim da je njihov BDP rastao i u 2009. i to debelo preko 1%..
a sada su negdje na 3-4% rasta što je fantastično..
a poljoprivredni sektor im je imao ogromni rast i odlične rezultate..
no oni imaju fantastično uređenu projektnu politiku i odličnu iskorištenost sredstava EU..
u te projekte su ulazili odlično pripremljeni..
ne moram niti spominjati kakvi smo mi u tom pogledu, zna se..

Odmah sam skuzio da je glupa emisija kad je tema poljoprivreda a oni 15 od 30 min potrose na neke glupe teme i obilazenje znamenitosti koje nas ne zanimaju. Ja samo kazem ako cemo imat njihove brojke da cemo propast. Nije mi jasna subvencija goriva od 20 centi ? Traktor prakticki nikad ne dere cestu i svi nameti za AC i za kojekakva odrzavanja ceste se moraju izbit iz cijene plavog ili kakvog vec goriva. Ok, poticaje nisu ni imali pa su sada 200 Eura, za nase su rekli da ih nece dirat, valjda. hebem ja njega kad ima novu Valtru i Deutz-Fahra 1002 starog 40 godina u garazi Very Happy Ne znam previse o njima ali oni su izgleda bili dosta pod utjecajem Rusa pa im je poljoprivreda bila u klincu a sad su progledali ali nadam se da ce nasi uvjeti bit bolji kad udjemo, trebaju napravit postenu emisiju od sat vremena pa poslat postenog reportera u Njemacku, Austriju i Francusku isto, znam da mi je jedan Slovenac rekao da su svi ispusili od EU kad su usli i da gledamo uc sto kasnije, ali takvim se ne daje medijski prostor, kao ni Nigelu Farageu. Jer EU mozda nije los ali ja ne vidim sta mi uopce dobijamo s time, otvaramo granice za sta ? Uvozit se moze i sada sve, jedino mozda necemo placat carinu na neke USA stvari ako je vec jednom placena, svabo nece doc po nase zito-soju-kukuruz ovdje i platit vise, kapitalnih vise nece biti svakako, poticaji ostaju isti ali ce drzavi bit lakse jer ce EU placat u prvoj godini 25% i svake slijedece po 10% više od iznosa. Al volio bi da netko napise po stavkama sta bi nama moglo biti bolje kad uđemo u EU jer ja ne vidim neki veliki dobitak na horizontu. Mozda eventualno ako budemo uvozili herbicide i gnojiva od njih za koja kazu da se ne mogu uspoređivat sa našim domaćim smećem al to bi trebalo dopustit i sada da se radi. Kao sto si i sam rekao, nasi lopovi u drzavi nece i ne znaju iskoristit to sve sta bi se moglo uzet od EU tako da mi mozemo samo izgubit ulaskom a djelomicno i zbog toga jer smo mi sad navikli na 10x bolje uvjete nego Poljaci prije ulaska. Oni se spasili sa EU a gore im je nego nama sada. Nisam protiv EU jer nismo Svicarska al ne znam zasto bi trebali svi plakati kao za Velikim Vođom ako ne uđemo Europska Unija - Page 15 684261
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 21/12/2011, 12:25

Problem školovanja je problem naše države. To pitanje je onda problem politike, a politički problemi riješavaju se na izborima. Nije EU kriva što legalno izabrana vlast u Hrvatskoj benevolentno gleda na problem školovanja svojih građana - kao trošak koji treba smanjiti. Dosadašnja vlast ocijenila je da obrazovani ljudi koji misle svojom glavom predstavljaju (malu) prepreku da se provode svijetle ideje velikih vođa. Pa je bilo puno bolje da 'odu van' nego da stvaraju 'nemir' unutar stada, makar njihovo je školovanje financirala ta ista država. Ne biraju se sredstva da se ostane na vlasti. Ne treba očekivati da nam Angela Merkel objašnjava kako trebamo urediti svoj sustav obrazovanja.

I uopće ne treba plakati ako (ne)uđemo. Ali obavezno treba gledati sve načine da si sami čestito uredimo život u svojoj državi. Jer nitko to neće niti može učiniti umjesto nas, bez obzira na ulazak u bilo kakvu uniju.


Zadnja promjena: Fidelito; 21/12/2011, 12:29; ukupno mijenjano 1 put.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by zjockoo 21/12/2011, 12:29

Neznam jel ovo netko postao već prije, ali evo sva istina naglas:

https://www.youtube.com/watch?v=uIHllrLPRtM
zjockoo
zjockoo

Broj postova : 901
Lokacija : HR
Zanimanje : ing. Elektrotehnike
Registriran : 17.03.2008
37


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 15 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 28. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.