AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Europska Unija

Stranica 8 / 28. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako bi ste u ovom trenutku glasovali ako bi imali ponuđeno...?

Europska Unija - Page 8 I_vote_lcap12%Europska Unija - Page 8 I_vote_rcap 12% 
[ 13 ]
Europska Unija - Page 8 I_vote_lcap9%Europska Unija - Page 8 I_vote_rcap 9% 
[ 10 ]
Europska Unija - Page 8 I_vote_lcap16%Europska Unija - Page 8 I_vote_rcap 16% 
[ 18 ]
Europska Unija - Page 8 I_vote_lcap55%Europska Unija - Page 8 I_vote_rcap 55% 
[ 60 ]
Europska Unija - Page 8 I_vote_lcap8%Europska Unija - Page 8 I_vote_rcap 8% 
[ 9 ]
 
Ukupno glasova : 110
 
 
Poll closed

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by BOZIDAR 22/4/2011, 20:11

dok na vrbi rodi grožđe lollol
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by tomo_MF 22/4/2011, 21:06

netreba nama ni EU, ni na vrbi grožđe
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 22/4/2011, 21:14

Ma kada uđemo u EU ima da nam bude ono do jaja dobro Cool jedva čekam bounce
Tamo ima poticaja na pretek tako ima da mi imanje bude duplo veče nego sada Smile ,tako mi neče više ova država davati novce za širenje imanja bez motike Shocked ,zar BOŽIDARE Europska Unija - Page 8 710425
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by BOZIDAR 22/4/2011, 21:23

pege baš slatko zboriš
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 22/4/2011, 21:27

Za raziku od tebe čak i intelektualno Wink
back to topic
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 22/4/2011, 21:40

Pazi eu neče valjati jedino muljatorima i neradnicima jer su naučili da se uz lagano poznavanje nekog u poglavarstvu ili biti na vlasti može doči do lake love ,e ovdje to bude puno teže bar se nadam,pa će isti morati motiku u ruke pa zaraditi ovako silno imanje ko moje Smile ,e ne da ti država da to mukte ko što je meni Laughing
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 22/4/2011, 23:14

Nemomjmo se zavaravati (i vjerovati političarima) da u EU samo teče med i mlijeko i da će se samim ulaskom svi problemi riješiti.... da će se nekakvi fondovi samo slijevati u HR... članstvo treba shvatiti ozbiljno i odgovorno. Biti će još puno otvorenih pitanja, jer nas je država dosta slabo pripremila za članstvo (kao da ni sami ne vjeruju da ćemo postati članovi). Ali nadam se da će nam članstvo pružiti zaklon od (potencijalno) vrlo (izvjesnih) turbulentnih svjetskih zbivanja, jer kao mala (skoro beznačajna) u ekonomskom i političkom smislu (ma što vam god političari drugačije govorili o tome) nemamo šanse u srazu niti sa nekim manjim bankama i korporacijama, a kamoli sa nekom jačom (ekonomski) državom. Ali najvažnije je da će samo članstvo natjerati lokalne, naše, političare da se počnu ponašati koliko-toliko uljuđeno prema vlastitom narodu, to jest nama. Za tipove poptu DrIve nema mjesta u politici u EU. Da, vrlo vjerovatno, i tamo se krade i možda 'malo' miti i podmićuje, ali to se ne radi javno, a kada se otkrije - obično je to kraj političke, a početak sjajne, zatvorske karijere. Kod nas do sada je bilo - tko jami - taj i dalje još više jami i ima sve veći utjecaj. Nadam se da će ulazak u EU značiti kraj 'države za vlastite potrebe'.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 22/4/2011, 23:20

E fidel ova tvoja zadnja rečenica je ono što će Hrvatsku u budućnosti napraviti boljom i pravednijom državom u svakom pogledu.
Jer se političari neče moći ponašati koda je država njihovo vlasništvo,i to me jedino raduje i ako bude došlo do referenduma o glasanju za eu moj glas je da i to je ajmo reći jedini bitan razlog dobrog što bi nam trebala donjeti unija a sve ostalo dobro če dolaziti samo onda od sebe...opet bar se nadam..
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 22/4/2011, 23:46

Samom pripremom za ulazak donesen je cijeli niz EU zakona koji su na tragu transparentnog rada države. Ali problem je u tome kako provoditi takav zakon i zadržati vlast ovako kako se radilo do sada, jer u potpunosti transparentno vladati za mnoge u našoj državi je uvredljivo i nemoguće. A o tome se ne priča puno u javnosti, da se ljudi previše ne 'uzbuđuju' oko toga. Uzmimo samo zakon o pristupu informacijama. Praktički ne postoji informacija na lokalnom i državnom nivou, po tom zakonu, u koju ne smiješ imati slobodan uvid i pristu. A onemogućavanje pristupu je kažnjivo, po zakonu. Provođenje tog zakona je kao da vadiš kutnjak (zub) pod upalom. Bez anestezije. Ima toliko toga što se pokušava sakriti samo na lokalnim nivoima i toliko bahatosti kada se to sakriva da jednostavno ne znaš odakle početi. A tog zakona ne bi bilo da se ne želi ući u EU. Ali na nama (građanima) je da taj zakon provodimo, da javno pitamo zašto, kako tko gdje , itd.. Neće Bruxelles provoditi to za nas. To moramo sami.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by BOZIDAR 23/4/2011, 07:02

vi smatrate da nama treba netko drugi da nam vodi državu jer smo mi Hrvati korumpirani i dugoprsti?
Stvarno sramota za Hrvatski narod, znali smo se boriti za državu i stvoriti ju a sad je ne znamo voditi pravim putem.
Uz sve to eu je trgovačka udruga a ne politička!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by iwanho 23/4/2011, 07:25

Mi Hrvati smo uvijek bili dobri kao sluge i loši kao gospodari. Nažalost to bu tak i ostalo.
EU nam treba da bi bili dobri.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Ero 1 23/4/2011, 07:29

Možete vi pisati i razglabati što god hoćete,pa čak i jedni druge vrijeđati. Ja sam ubijeđen da nas u EU ne čeka ništa dobro ne trebaju oni nas da bih nas pomogli i kako pišete da će se slijevati neki fondovi nama u korist.
Oni trebaju naše tržište gdje još malo mogu prodati svoju robu,trebaju naše lijepe ravnice na kojima če oni ubirati plodove trebaju naše more gdje će se oni odmarati trebaju naš narod koji će raditi za njih a oni biti gospodari.
Ubjeđen sam da ulaskom u EU ćemo izgubiti i ovo malo slobode koju imamo.
Ja se ne nadam da će njihovi političari utjrcati da bude bolje Hrvatima pa tko se još borio za tuđu kuću svi se bore samo za sebe. A kapital koji bude dolazio u našu zemlju bit će samo ulaganje da bi se još više izvuklo iz nje.
Bojim se da ulaskom u EU će hrvatski narod nestati.
Ja sam toga mišljenja i s ovim neću pobijati drugačije mišljenje jer svi mi imamo pravo sanjati da će nam sutra biti bolje.

Ero 1

Broj postova : 422
Lokacija : Osijek-Vinkovci
Registriran : 07.08.2010
16

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 23/4/2011, 07:48

Pazi da neuđemo uskoro u eu Hrvatska država bi propala i završila u bankrotu jer ovakav tempo zaduživanja i vođenja politike pritom mislim najviše na ovaj dio poduzetnićke.
Ulaskom u eu barem se nadam da če se u skorijoj budučnosti desiti ulazak svježeg kapitala otvarati se nova radna mjesta i s tim pojačati malo zapošljavanje jer ako nema posla za mlade ljude nema ni potrošnje ako nema potrošnje nema ni država odakle uzeti poreze kojima se puni proračun koji mora opet služiti u velikom slučaju za ulaganja u poduzetništvo a ne u socijalne svrhe ko dosada.
Obećaj narodu i daj koju kintu isti glasa za tebe ovi opet lapaju 4 godine ,pa ponovo obećaju i što sada kada su sve pokrali i spiskali lovu koju nisu stvorili nego nažalost posudili da bi održali socijalni mir u državi.
E pa sada smo dotakli dno dna i možemo tako još koju godinu i mi smo bankrot,rikavela i postajemo država za prodaju bud zašto samo nas vadit iz govana.
Zato mislim i nadam se da će ulaskom hrvatske u uniju za nju biti najbolje riješenje trenutno.
Samo nemojmo se zavaravati neće se dogoditi nikako čudo preko noći kako mnogi misle trebati če puno rada i odricanja svih nas da sa se riješimo ovog balkanskog divljeg zapada i da počnemo razmišljati i ponašati se ko evropljani.proči će destljeća samo da sniramo ovu učinjenu štetu unazad 20 g ove vladavine lopovluka i korupcije.

pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by BOZIDAR 23/4/2011, 09:25

pege krivo razmišljaš! ne treba mjenjati državu, treba promjeniti vladajuću garnituru, dolaskom eu ne mjenjaju se političari.
Mi sami smo krivi za ovakvo stanje u državi, jer svojim glasovima podržavamo ovu sramotnu politiku!
nitki drugi neće rješavati naše probleme!!!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by toma84 23/4/2011, 09:30

U Hrvatskoj nema poštenog političara, ako i ima da se nabrojat na prste dve ruke
toma84
toma84

Broj postova : 1085
Lokacija : Karlovac
Registriran : 23.11.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 23/4/2011, 09:43

BOŽIDAR je napisao/la:vi smatrate da nama treba netko drugi da nam vodi državu jer smo mi Hrvati korumpirani i dugoprsti?
Stvarno sramota za Hrvatski narod, znali smo se boriti za državu i stvoriti ju a sad je ne znamo voditi pravim putem.
Uz sve to eu je trgovačka udruga a ne politička!

Nema naroda koji je pokvaren, krade ili je 'zločinački' na bilo koji drugi način. To su priče za malu djecu da se stvari pojednostave (što je vrlo opasno pojednostavljati da bi se 'objasnilo' 'narodu'). Tako niti mi, Hrvati, kao narod nismo niti korumpirani niti dugoprsti. Problem, kod nas, je da ljudi 'popuše' lako dana obećanja i svi su skloni zaboravu da kada obećaš nešto - to obično košta i da to treba netko (nekada) platiti. Obećano se na kraju većim dijelom ne materijalizira, onda su uvijek krivi 'oni drugi', 'nasljeđe prošlosti' ili nastane neka druga nesretna 'objektivna okolnost'. Nitko ne vidi da ta nerealna obećanja zapravo ne vode nikuda (osim možda nekoga na vlast, u fotelju). Političari se igraju redistribucije po vlastitom nahođenju i tada su oni jako 'važni', i svi ih 'poštuju' jer ako ga ne 'poštuješ' - neće ti ništa dati... (A uz toliku redistribuciju nešto se uvijek i malo putem 'zagubi', pa to netko 'slučajno pokupi'.) Realno reći da nešto ne možemo jer to ne možemo platiti - kod naših političara je bila nepoznanica proteklih godina.
EU je i politička i ekonoska udruga. Za male države poput naše eventualni ulazak bio bi napredak od sadašnje situacije. To ne znači da će ulaskom automatski političari postati sposobni voditi državu na pravi način, ali postavljeni su standardi ,recimo to svakodnevnim jezikom - lijepog ponašanja politike, neke vrste bontona i toga se moraju početi pridržavati. I to je veliki napradak za nas - ako to budemo znali pravilno koristiti.

iwanho je napisao/la:Mi Hrvati smo uvijek bili dobri kao sluge i loši kao gospodari. Nažalost to bu tak i ostalo.
EU nam treba da bi bili dobri.

EU nam treba da nas zaštiti od svjetskih kamatara kod kojih smo se (nepotrebno) zadužili da bi se moglo uspješno provoditi politike redistribucije: socijalne pravde i druge masne bureke. A gospodara i vladara u pravoj državi ne treba, trebaju nam ljudi koji će ustrojiti državu da normalno funkcionira, što nama koji živimo u ovakvim državama (redistribucija, nepotizam, nasilje vlasti nad narodom) 70+ godina nije više normalno. Što je meni normalno?: pokupi porez, napravi obrazovanje, zdravstvo i pravosuđe da rade svoj posao, daj mirovine onima koji su ih zaradili. I da nema 'jednakijih od drugih' (pročitajte životinjsku farmu od George Orwell-a, nije debela knjiga, ali vrlo vrlo poučna).

Ero 1 je napisao/la:Možete vi pisati i razglabati što god hoćete,pa čak i jedni druge vrijeđati. Ja sam ubijeđen da nas u EU ne čeka ništa dobro ne trebaju oni nas da bih nas pomogli i kako pišete da će se slijevati neki fondovi nama u korist.
Oni trebaju naše tržište gdje još malo mogu prodati svoju robu,trebaju naše lijepe ravnice na kojima če oni ubirati plodove trebaju naše more gdje će se oni odmarati trebaju naš narod koji će raditi za njih a oni biti gospodari.
Ubjeđen sam da ulaskom u EU ćemo izgubiti i ovo malo slobode koju imamo.
Ja se ne nadam da će njihovi političari utjrcati da bude bolje Hrvatima pa tko se još borio za tuđu kuću svi se bore samo za sebe. A kapital koji bude dolazio u našu zemlju bit će samo ulaganje da bi se još više izvuklo iz nje.
Bojim se da ulaskom u EU će hrvatski narod nestati.
Ja sam toga mišljenja i s ovim neću pobijati drugačije mišljenje jer svi mi imamo pravo sanjati da će nam sutra biti bolje.

Ne znam što nas čeka u EU, ali ovo i sada nije dobro. Inače dobro je biti sumnjičav, ali krajnji motivi nekih dijela i zamisli nisu uvijek čisto materijalne prirode. Nema sretne države, ako narod koji živi u njoj nije sretan (i to su političari u ovim bogatijim državama odavno shvatili). I ako se svatko bude borio samo za svoju kuću (a upravo tako je danas kod nas), a zanemarimo opće dobro - dobijemo upravo državu kakva je danas: mito, korupcija, neimaština na sve strane i sve je naopako jer ne postoji sustav temeljnih moralnih vrijednosti. Kada nema funkcionalnog sustava moralnih vrijednosti - onda nerealna obećanja dovode na vlast svakojake ljude. Koji još više zadužuju državu i sve njene stanovnike (jer drugačije ne znaju raditi, nego samo peglaju karticu i prenose svoje 'uspjehe' na neke buduće generacije da to plate). To nije samo nerealno i pokvareno, nego i opasno po budućnost države. Jer kada nemožeš vraćati svoje dugove, onda više niti nominalno nisi svoj gazda.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by kreso 23/4/2011, 16:42

Moje skromno mišljenje je ovako: u globalu nama EU ne treba , ali nas je politika dovela pred zid ili EU ili bankrot pa si pomislim drž se one stare od dva zla... E sad jedina stvar što me veseli kod EU je ta da ako je to istina da nema muljanja ko što kaže Đole " neka je isto i za đavola i za đakona " a sve ostalo niti smrdi nit miriši
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by iwanho 23/4/2011, 17:05

Fidelito je napisao/la:
iwanho je napisao/la:Mi Hrvati smo uvijek bili dobri kao sluge i loši kao gospodari. Nažalost to bu tak i ostalo.
EU nam treba da bi bili dobri.

EU nam treba da nas zaštiti od svjetskih kamatara kod kojih smo se (nepotrebno) zadužili da bi se moglo uspješno provoditi politike redistribucije: socijalne pravde i druge masne bureke. A gospodara i vladara u pravoj državi ne treba, trebaju nam ljudi koji će ustrojiti državu da normalno funkcionira, što nama koji živimo u ovakvim državama (redistribucija, nepotizam, nasilje vlasti nad narodom) 70+ godina nije više normalno. Što je meni normalno?: pokupi porez, napravi obrazovanje, zdravstvo i pravosuđe da rade svoj posao, daj mirovine onima koji su ih zaradili. I da nema 'jednakijih od drugih' (pročitajte životinjsku farmu od George Orwell-a, nije debela knjiga, ali vrlo vrlo poučna).

EU treba dobre sluge koje neće negativno utjecati na ostale članice.
Trebamo biti svjesni da čitava priroda funkcionira na parazitski način. Uvijek netko parazitira nekoga. Pametni su shvatili da parazitirati treba s određenom mjerom, odnosno tako da onaj kojeg se parazitira bude naizgled zadovoljan i može dugoročno funkcionirati. U protivnom, parazitirani propadne i onaj koji parazitira nema više koga parazitirati, te naposljetku i on sam propadne. Zato u određenom trenutku treba pomoći onome koji se paratizira, prevedeno na naš seljački jezik:
svinje hranimo zato jer mi imamo od njih veću korist nego je ulaganje, a ne zato što ih volimo. Kad bi ih hranili samo zato što ih volimo, ne bi završile u kobasicama, pršutima i šukama.
Kolonije se danas ne osvajaju ratovima na bojnom polju nego na ekonomskom polju.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 23/4/2011, 20:15

Ako na pristupanje EU gledaš kao na koloniziranje i eksploataciju onda nema zbora - to je onda nepravedno i ne treba tu pristupati. Treba imati otvoreni pogled na svijet oko sebe. Uzmimo odnos Francuske i Njemačke - do relativno nedavno (prije nekih 70 godina što je u povijesnim mjerilima veoma malo) dva smrtna neprijatelja koji su nejednom ozbiljno ratovali danas su glvani motor i pokretači EU. Političari i široka javnost u obje države shvatili su da se ne isplati ratovati, ali isplati se zajednički proizvoditi - na primjer avione za cijeli svijet. Nema više granice, vojski sa zapetim puškama na obje strane - a to košta gospodo. Da, znam i da sanacija Grčkog duga danas košta, ali sve će to Grci vratiti - do zadnjeg eurocenta. I naučiti će Grci pri tome kako se realno gospodari sa novcem. (svaka škola košta). Danas EU pomaže Grčkoj (koja je inače imala u nedavnoj prošlosti političare istog tipa kao i danas kod nas - malo su previše 'peglali' državnu karticu), sutra će iz toga Grčka, a neki drugi u EU izvući neke pouke, malo će se poraditi na pravilima financiranja i izrade državnih proračuna da se to ne ponovi u ovom obliku. Te promjene neće inicirati Grčka, IRska ili Portugal koji su u govnima, nego bogate članice koje moraju pospremiti za njima. A ovi u govnima na sve će pristati samo da se sada izvuku iz govana. Na taj način velike, bogatije i uspješnije države preslikavaju i prenose svoj (uspješni) model upravljanja i ekonomije na 'lošije' članice. Hrvatska kao država spada(t će kada i ako uđe) vjerovatno u red onih siromašnijih članica, i kao takva sigurno je da će profitirati ulaskom u EU. O nama samima ovisi (tako je uvijek i samo tako treba biti) kako će nam biti, unija je samo sredstvo da se nekako uredi država da bude po mjeri prosječnog građanina. Ne treba se bojati stranaca i nekakve velike kupovine zemlje radi ostvarivanja nekakvih ekstraprofita. Poljoprivreda je niskoakumulativna grana (za sada), i malo je vjerovatno da će se to promjeniti u bližoj budućnosti. Ukupni hrvatski BDP je toliko mali u uspredbi sa velikim (razvijenim) članicama da je to smiješno da bi nas mogao netko trebati radi nekakve velike eksploatacije ili neke velike geopolitičke važnosti. A niti kao radna snaga nismo baš prejeftini. Nemojmo se zavaravati, nismo baš toliko važni da bio nas se toliko željelo, na kraju krajeva mi molimo da nas se primi u EU, a ne obratno..... Da nas žele oguliti, primili bi nas već davno, ogulili, pojeli, posrali i bacili.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by rile 25/4/2011, 13:18

Tako je Fidel oduvjek sam cijenio tvoj lik i djelo.
Stvari tako stoje, zašto bi balkance poludivlje narode trebale uljuđene civilizirane, razvijene i kulturne zemlje. Mi smo za njih divljaci kojih je još pola u ratu a pola sljepo vjeruje u socijalizam i govori kako ništa nije pravedno. Sarkazam na stranu, činjenica je da se novac može uzeti iz različitih fondova sad trenutno iz predpristupnih, pa onda iz kojekakvih razvojnih predviđenih u tu svrhu. Sad nam baš nešto ne ide s tim kako se očekivalo, razloga ima sto milijardi ali bit će bolje. ima još jedna sitnica koja je promakla afirmativnim veleumovima, ili su je slučajno preskočili. To je članstvo u EU u prvoj godini članstva 630 00000 E, u drugoj 690 000 000 e. U trećoj ??????????.
Ali to bi se trebalo višestruko isplatiti ali ako bude na način kao i do sad neće bit velike koristi od toga. Krucijalno je pitanje dali smo spremni za takve utakmice ? Samo da od prevelikog isčekivanja ne izgorimo kao prskalice. Mi geografski jesmo dio europe, ali civilizacijski smo na vrlo niskoj razini i toga se osobno najviše užasavam. I tako dalje i tako dalje.

rile

Broj postova : 601
Lokacija : St. Mik.
Zanimanje : degustator otpadnih voda
Registriran : 20.12.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 25/4/2011, 15:08

Ma kako meni ovo Josip lijepo samo objasni uh ,odmah mi se razbistrilo ,lupio sam još glavom dva tri puta od zid da mi se malo razbistri i da ta inf malo bolje sjedne Smile
Pa ideš oni se izgleda nas boje ljudi moji pa nam ne daju u eu Cool ,bračo mila pa mi sami imamo više šećerana nego cijela eu koje evo dobro rade i dan danas sada će oni nama ukinuti i od tri ostaviti nam jednu ili nijednu.
Pa dragi seljaci tako ništa više ne brigajte pa ti strašni tvz farmeri su goli pimek za nas Smile zapamti će oni pege seljaka i vidjeti če oni kako se dela u poljoprivreda u Valpovu Wink ,pa kada im otmem kruh ispred nosa sa svojom suvremenom mehanizacijom i ovom silnom zemljurinom Cool
Uh od danas mirno Sleep
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by iwanho 25/4/2011, 17:08

Fidelito je napisao/la:Nemojmo se zavaravati, nismo baš toliko važni da bio nas se toliko željelo, na kraju krajeva mi molimo da nas se primi u EU, a ne obratno..... Da nas žele oguliti, primili bi nas već davno, ogulili, pojeli, posrali i bacili.

Pa izgleda da bi i ja trebal lupati glavom u zid, kao što reče pege25.
Da smo (ne narod nego političari) na njihova traženja (ribolovni pojas i sl.) rekli da sve to će važiti od dana kada budemo punopravna članica EU, da smo prihvatili i provodili sve dobre stečevine EU itd, itd, onda bi oni nas molili. Ovak mi molimo njih, i to opet ne narod, nego političari koji misle da će tako oni osobno profitirati.
Kaj se tiče guljenja, to buju delali polako i s mjerom da slučajno ne vsehnemo, jer onda več ne buju imeli kaj guliti, a kamoli jesti.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by AntunB 25/4/2011, 17:37

Osobno od EU ne očekujem ništa spektakularno ni u pozitivnom ni negativnom smislu .Međutim dugoročno bi trebalo bit koristi jer smo pokazali da nismo u stanju urediti državu kao opče dobro več samo kao privatni ili grupni interes .A što se tiče političara i ostalih javnih osoba oni su samo odraz društva u kojem žive .

AntunB

Broj postova : 99
Lokacija : Mrežnički varoš.Duga resa
Registriran : 23.10.2009
0


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by pege25 27/4/2011, 08:16

Evo evropski seljaci su počeli dizati sami na sebe ruku,što je samo dokaz kako se od poljoprivrede može lijepo živjeti.
Tako da ovi iz eu izgleda i tamo vrijeđaju i ponižavaju naš rad, i poljoprivrednike i njihovu robu tj vrijednost iste podcjenjuju ono do jaja ,a nisu ni svjesni da bez svega se može ali bez hrane se nemože,i brzo se kroz povjest zaboravilo kako je pšenica puno vrednija od zlata u datom trenutku .

Evo pa si malo pročitajte sigurno ima puno još ovakvih slučajeva u lijepoj i krasnoj eu Shocked

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/samoubojstva-francuskih-poljoprivrednika/4969/
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by venzemaljac 27/4/2011, 10:55

DA ili NE za nešto što je već gotovo: propise smo prepisali, prati se provedba, u Dnevniku HRT-a često se čuju izjave "o tome smo već izvijestili Europsku Komisiju...", a zastave EU vise s našom ispred svakog ministarstva....

DA ili NE u EU se trebalo pitati prije. Sad je samo pitanje kad - njima se ne žuri da nas i formalno učlane, a našim političarima se žuri jer ne znaju što bi s državom na gospodarskom planu (nema konkretnog programa, nema rješenja za izlaz iz krize, nema plana, vizije, samo pljuvanje jednih po drugima....). A kad nas i formalno pripoje, saborski zastupnici će i dalje imati svoja prava, samo će odgovornost biti prebačena ili podijeljena s Brusselsom...


venzemaljac

Broj postova : 35
Lokacija : RH
Registriran : 06.09.2010
0


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 8 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 28. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.