AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








25 godina kasnije

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by kulak25 26/1/2017, 09:44

Fidelito je napisao/la:
kulak25 je napisao/la:Fidel borilo se za bolje prije 25 godina i za šta se izborilo ? ..jel nam bolje ?
Dobro nekima je a i zna se i kome (njih 200) ...je a šta je s ostalima ?
O kakvom ti fidel rođo mi mili pričaš on našoj borbi za boljitak koga da izabeš u ovoj državi da te vodi pa sve to ološ i lopovi pa čim se baviš politikom to je znak da si tu zbog sebe i svojih  a ne zbog naroda pa to i ptice na granam več znaju .
Šta da tu ubogi narod napravi da mu bude bolje da opet ratuju i ginu za tuđe guzice šta  da ruše jedne s političke vlasti pa da dovedu druge lopove jednostavno te tu ne kužim
...a kad bolje sagledaš nama je stalno neko drugi kriv što nam je loše , kad dobiješ jednom u 4 godine da to promjeniš nejdeš na izbore jer znaš več unaprijed da su to sve ista govna samo drugačije zapakovana  ma kratko i jasno nama nikad neče biti bolje i točka mi smo ukleti ili?

Ovaj sistem/država znatno je bolja od one prije (kao što je ona prije bila bolja od one koja je toj državi prethodila, napredak ipak postoji, ali je jako polagan). Drugi je par rukava što mi ni približno ne koristimo potencijal ovog sistema. Ideja nije u tome da se svima osigura miran i ugodan život, ideja je u tome da se najsposobniji, najinovativniji prosperiraju. Najsposobniji su oni koji najefikasnije proizvode (uz najmanji trošak), a nažalost radi našeg mentaliteta kod nas najsposobniji ispadaju oni koji izbjegnu plaćanju poreza, dok svi ostali na to mirno gledaju. Možda se tu i tamo netko pobuni, ali većina raje ne poduzima ništa (ne žele 'talasati' jer se boje za svoju jadnu poziciju, bila ona poticaj, socijalno davanje ili uboga mirovinica...). Svi se uglavnom bave traženjem i prebacivanjem krivnje na 'one druge' bez imalo samokritičnosti. Lakše je uvjeravati sebe i druge da je netko drugi kriv za situaciju 'onaj drugi' nego samokritički razmatrati sebe i mijenjati sebe, posebno kada to moraš činiti argumentirano. Ljudi ovdje očekuju da će netko drugi razmišljati za njih i da će netko drugi donositi najpovoljnije odluke za njih i tako sami sebe isključuju iz procesa odlučivanja. U raspravavama nema argumenata, čest se to svodi na rekla-kazala argumente. 

Upravo radi mentaliteta koji vlada najširim masama (čim se baviš politikom - znači da si nepošten) mnogi izbjegavaju političko djelovanje. Namjere mogu biti različite, metode isto tako - ali na kraju dana bitni su rezultati. Mi, za sada, imamo loš rezultat.


Ma šta ti to meni veliš  da je sad malo bolje nego prije 25 godina kasnije - Page 4 684261  e moj rođo opet je to relativna izjava ...je malo bolje ali opet kako za koga te opet nije bolje za sve ili?

Ali opet naravno da ne može biti svima isto u bilo kojem modelu uvijek jedni dobiju drugi puše puše dok ovim drugima ne dopizdi pa uzmu puške pa udri  Lovac

Rođo ja sam za to da bar u svakom sistemu se omogući da svaki čovjek ima onoliko koliko se trudi i radi te da živi dostojanstveno od svog rada .

Dobro da budemo realni davali su i u jednom i drugom sistemu da radiš  ali kad oš  malo više da zaradiš i da budeš malo bogatiji od drugih da ne kažem kulak a to i naravno i zaslužuješ jer si vrijedan i sposoban seljak onda te opterete davanjima gore nego magarca ..čim vide da malo zarađuješ više od prosjeka oni opleti po tebi stežuli ga rođo  pa stežu dok te ne udave .

Pa zašto to rade rođo?
Zar smo si mi sami krivi za to što me gule ili?
Zašto ti jednostavno ne daju da dostojanstveno živiš od svog rada ?

Baš je ovaj život glupi smisao za humor neko se dobrano zajebava s nama  hump
kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by opg biotrava 26/1/2017, 14:13

Od države očekujem samo toliko da nam osigura barem približno iste preduvjete kao što imaju zapadni seljaci,kad već od nas očekuju da se natječemo sa njima,koji su 50g ispred nas.Dosada su se većinom brinuli za velike sustave i dopuštali im da nas gule prilikom otkupa kako hoće;što cijenama,što troškovima otkupa ili ovim famoznim "neobavezajućim" kodeksom.Imao sam priliku porazgovarati nakratko sa sadašnjim ministrom, mogu reći da je ostavio relativno pozitivan dojam i po meni se stvari ipak kreću nabolje.Vidjeti ćemo kako će se stvari odvijati dalje...

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by kulak25 26/1/2017, 14:31

opg biotrava je napisao/la:Od države očekujem samo toliko da nam osigura barem približno iste preduvjete kao što imaju zapadni seljaci,kad već od nas očekuju da se natječemo sa njima,koji su 50g ispred nas.Dosada su se većinom brinuli za velike sustave i dopuštali im da nas gule prilikom otkupa kako hoće;što cijenama,što troškovima otkupa ili ovim famoznim "neobavezajućim" kodeksom.Imao sam priliku porazgovarati nakratko sa sadašnjim ministrom, mogu reći da je ostavio relativno pozitivan dojam i po meni se stvari ipak kreću nabolje.Vidjeti ćemo kako će se stvari odvijati dalje...


Ja opet rođo jedino od države tražim da napokon  postane poštena te da i stoka sitnog zuba dobije šansu za posao te da od istog dobije isto tako šansu za dostojanstven život kao i volji za ostanak u njoj i niko sretniji cheers
kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Fidelito 26/1/2017, 17:41

Ma šta ti to meni veliš da je sad malo bolje nego prije e moj rođo opet je to relativna izjava ...je malo bolje ali opet kako za koga te opet nije bolje za sve ili?

Bolje je za sve, što radi tehnološkog napretka, što radi globalizacije (koja ima i svoje negativne strane, ali pozitivne ipak prevladavaju). Ipak u ovoj državi ima nešto više osobne slobode i oni koji žele, imaju ideju i malo sreće mogu barem pokušati nešto postići.

Ali opet naravno da ne može biti svima isto u bilo kojem modelu uvijek jedni dobiju drugi puše puše dok ovim drugima ne dopizdi pa uzmu puške pa udri


Uvijek je bilo onih koji su manje ili više pušili, kao i onih koji su uvijek bliže kopanju. Sistem je takav da se moraš prvo pobrinuti za sebe, pa tek onda za sebe (nije pogrešno napisano). To je vrijedilo uvijek i za sve, samo neki misle da treba voiditi tuđu brigu - a to se više ne isplati.

Rođo ja sam za to da bar u svakom sistemu se omogući da svaki čovjek ima onoliko koliko se trudi i radi te da živi dostojanstveno od svog rada .

I ja također. Samo došla su vremena kada dosta veliki broj ljudi misli da je socijala koju prima stečeno pravo , bez ikakvog obzira na trenutne mogućnosti. To je dosta uzelo maha i biti će grdih problema kada se to bude ukidalo.

Dobro da budemo realni davali su i u jednom i drugom sistemu da radiš ali kad oš malo više da zaradiš i da budeš malo bogatiji od drugih da ne kažem kulak a to i naravno i zaslužuješ jer si vrijedan i sposoban seljak onda te opterete davanjima gore nego magarca ..čim vide da malo zarađuješ više od prosjeka oni opleti po tebi stežuli ga rođo pa stežu dok te ne udave .

Pa zašto to rade rođo?
Zar smo si mi sami krivi za to što me gule ili?
Zašto ti jednostavno ne daju da dostojanstveno živiš od svog rada ?

Baš je ovaj život glupi smisao za humor neko se dobrano zajebava s nama


To je osnovna funkcija države, uzimati porez. Samo je pitanje do koje razine treba sezati briga države za građane (i slijedom toga koliko je potrebno prikupiti novaca za realizaciju toga). Ja kažem da je najbolje kada se države što manje brine, jer kada se oni počinju brinuti za nekoga ili nešto - to vene i na kraju propadne. Jedna je situacija biti široke ruke i pomagati nekome sa svojim novcima, a sasvim druga je situacija kada to isto radiš sa tuđom lovom. Tu je ta mala, ali bitna razlika.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2017, 10:46

opg biotrava je napisao/la:Od države očekujem samo toliko da nam osigura barem približno iste preduvjete kao što imaju zapadni seljaci,kad već od nas očekuju da se natječemo sa njima,koji su 50g ispred nas.Dosada su se većinom brinuli za velike sustave i dopuštali im da nas gule prilikom otkupa kako hoće;što cijenama,što troškovima otkupa ili ovim famoznim "neobavezajućim" kodeksom.Imao sam priliku porazgovarati nakratko sa sadašnjim ministrom, mogu reći da je ostavio relativno pozitivan dojam i po meni se stvari ipak kreću nabolje.Vidjeti ćemo kako će se stvari odvijati dalje...

1918 Srbi i Hrvati su u svojoj tvorevini išli na model seljačkih imanja i poljoprivrednih poduzeća na dijelu zemlje Austro - Ugarskih plemića koju su dobili zemlju nakon protjerivanja Turaka i oko 250 000 Slavonaca koji su prešli na islam !

U 1918 su u Zapadnoeuropskim DRŽAVAMA išli na koncept OPG i okrupnjavanje seljačke zemlje i povećanje imanja !

2017 predložio sam Vladi da do 31. 01 2017 . IMENUJE povjerenstvo za pisanje nacrta zakona za STRATEGIJU RAZVOJA SELJAČKE POLJOPRIVREDE ,

- za povijesno OKRUPNJAVANJE zemljišta ,
- za povijesno sređivanje stanja vlasništva za privatnu i državnu zemlju ,
- posebni članci za IZUMRLA i Demografski UNIŠTENA sela ,

- bit svega da se dio SADAŠNJIH i budućih OPG prodaju ili nasljeđuju kao tehnološke cjeline !

- Na temelju prošlogodišnjeg istog prijedloga dobio sam odgovor ; od ministra pravosuđa , Ureda Predsjednice , a neki dan i od predsjednika Sabora g . Bože Petrov !

Poslao sam na HPK i Udruzi OPG Hrvatske - Život da se pismenim putem ide prema Ustavnim predlagateljima zakona ; zastupnicima i Vladi !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by iwanho 28/1/2017, 20:49

Imaju li ti odgovori oznaku tajnosti? scratch
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 30/1/2017, 11:07

iwanho je napisao/la:Imaju li ti odgovori oznaku tajnosti? scratch

Nisu tajna ;

Gospodin Ante Šprlje , ministar pravosuđa ; > S obzirom na to da za za sada nije planirana izmjena Zakona o nasljeđivanju , svoje prijedloge možete dostaviti na adresu elektroničke pošte savjetovanje@pravosudje. hr ili pitanja@pravosudje.hrnakon čega ćemo iste proslijediti nadležnoj upravi pri Ministarstvu pravosuđa kako bi se mogli uzeti u razmatranje prilikom prve slijedeće izmjene spomenutog zakona . >

Gospodinu ministru poslao sam ponovno više dokumentacije , dio Nizozemskog zakona o nasljeđivanju itd !

Iz Ureda Predsjednice RH ;

IMAJUĆI U VIDU VAŠE PRIJEDLOGE , DOZVOLITE NAM NAGLASITI KAKO JE pREDSJEDNICA REPUBLIKE DUBOKO SVJESNA ZNAČAJA POLJOPRIVREDE TE JE U UREDU pREDSJEDNICE ODRŽAN SASATANAK VIJEĆA ZA GOSPODARSKA PITANJA NA TEMU ; strateškog razvoja poljoprivrede RH !
Preporuke sa održanog sastanka biti će uručene Vladi itd .

Predsjednici RH ponovno sam poslao podosta dokumentacije i predložio da temeljem članka Ustava RH , predloži održavanje sjednice Vlade RH na kojoj može biti i sudjelovati u Raspravi !

Hrvatski sabor
Predsjednik

Izražavam zahvalnost zbog angažmana itd .
Koristim prigodu da Vama i Vašim najmilijim zaželim svako dobro u 2017 godini .
Predsjednik
Božo Petrov

Ovo su mogućnosti za CIVILNI sektor da temeljem članka 46 Ustava RH ( predstavke ) , ukazujemo na probleme i predlažemo rješenja .

U srijedu Upravni Odbor Udruge OPG Hrvatske - Život ima sjednicu . Vjerujem da će se odlučiti da se iskoristi članak 46 Ustava .

Brlošić mi je rekao da i HPK u srijedu isto ima Upravni odbor . I oni mogu iskoristiti članak 46 !

Bit svega bez INICIRANJA civilnog sektora političari NEĆE ništa bitno predložiti za SELJAČKU poljoprivredu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by opg biotrava 30/1/2017, 12:25

fisherman

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by iwanho 30/1/2017, 15:42

Đuro,
hvala na odgovoru kao i na tvom trudu glede iniciranja promjena. Iako se ne slažem sa svim tvojim stavovima, ovo iniciranje promjena podržavam.
Da ovaj ribič od opg biotrave nije bacil udicu nebi ni čizmu upecal, a kamoli ribu. Svaki pokušaj poticanja na bolje je zlata vrijedan, iako ne urode svi željenim plodom.
Kolega opg biotrava je realist, no dobro znamo koliko je za uspjeh važan optimizam.
Veliki pogrešan korak je često preskup. Zato sam ja pristaša malih koraka, ali puno malih. Kod malih koraka su moguće male pogreške koje se lakše isprave i nemaju teške posljedice. Čini mi se da su nas do sadašnjeg stanja dovele upravo promjene koje su išle iz jedne u drugu krajnost. Sad
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 31/1/2017, 10:49

iwanho je napisao/la:Đuro,
hvala na odgovoru kao i na tvom trudu glede iniciranja promjena. Iako se ne slažem sa svim tvojim stavovima, ovo iniciranje promjena podržavam.
Da ovaj ribič od opg biotrave nije bacil udicu nebi ni čizmu upecal, a kamoli ribu. Svaki pokušaj poticanja na bolje je zlata vrijedan, iako ne urode svi željenim plodom.
Kolega opg biotrava je realist, no dobro znamo koliko je za uspjeh važan optimizam.
Veliki pogrešan korak je često preskup. Zato sam ja pristaša malih koraka, ali puno malih. Kod malih koraka su moguće male pogreške koje se lakše isprave i nemaju teške posljedice. Čini mi se da su nas do sadašnjeg stanja dovele upravo promjene koje su išle iz jedne u drugu krajnost. Sad

Nitko ne traži da se oko svega složimo , bitno je definirati cilj i tražiti rješenja koje USTAV REPUBLIKE HRVATSKE OMOGUĆAVA !

Sutra je planirano održavanje Upravnog odbora Udruge OPG Hrvatske - Život .
Članovima pripremam dio dokumentacije ;

PRIJEDLOG ZAKONA

Prijedlog zakona sadrži ;

- ustavnu osnovu donošenja zakona ,

- ocjenu stanja i osnovna pitanja koja se trebaju uraditi zekonom te posljedice koje će donošenje zakona proisteći ,

- ocjenu i izvore potrebnih sredstva za provođenje zakona

Nadam se da za vlasnike nije sporan novi zakon ;

ZAKON O EVIDENCIJI ZEMLJE I OKRUPNJAVANJU PARCELA

- Ukida se Zakon o zemljišnim knjigama i Zakon o katastru
- Spajaju se gruntovnice i katastar u jednu Državnu zemljišnu službu jer ;

idemo u povijesno okrupnjavanje parcela i sređivanje stanja vlasništva za državnu i privatnu zemlju !

REPUBLIKA HRVATSKA
DRŽAVNA ZEMLJIŠNA SLUŽBA
DRŽAVNI URED -----------
K. O . općina -----------------

Vlasnički list

- ukida se zemljišni izvadak i posjedovni list , Austrijske mjere jutro , četvorna hvat čhv , hvat , sve se piše u HEKTAR , AR , M kvadratni

TERET
- upisuje se dug ili tereti , služnost itd .

Dio sadašnjih zaposlenih NEĆE ostati bez posla , dio geodeta ići će na teren ,
dio zaposlenih raditi će na pripremi natječaja za državnu zemlju , na okrupnjavanju državne i privatne itd !

Ovo je stvar nas u Hrvatskoj o kojoj ne odlučuju u Brislu !

ZAKON O NASLJEĐIVANJU
- članak 48 Ustava , točka 4 ; Jamči se pravo nasljeđivanja .

IZMJENA postojećeg iz Beograda

NASLJEĐIVANJE ZEMLJIŠTA

članak X ; pod zemljištem se podrazumijeva - poljoprivredno , šumsko , građevinsko i putevi

- poznata su rješenja u nekim državama sa pametnijim ljudima !
- u RH nasljednici ne moraju pokrenuti ostavinski postupak pa puno zemlje imamo na umrlim - poznato je kako se i to može riješiti !

ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA

ČLANAK 1 , točka 1 Svaka fizička i pravna osoba može biti nositelj prava vlasništva , itd . ........... , ako zakonom nije drugačije određeno !

Članak 50 Ustava RH , točka 1 ; Zakonom je moguće u interesu RH OGRANIČITI ili oduzeti vlasništvo , uz naknadu tržišne vrijednosti !

Što sada znači pod 1 ; da ako u selu X ima 100 poljoprivrednih parcela , da po 1 može kupiti svaki punoljetni građanin Zagreba ?

Ima li ovo veze sa ekonomijom i da li na takav način možemo razviti OPG ?

Možete komentirati , predlagati itd !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by opg biotrava 31/1/2017, 15:53

Riješiti zakonom problem vlasništva za zemlju koja se vodi na umrlima.Točka.Sve ostalo nema veze sa prosperitetom u poljoprivredi.Kod nas nema većih problema sa usitnjenim parcelama,jer je to riješeno u komasaciji.Nije u svakoj općini isto stanje,tako da predlagati nekakav univerzalni zakon o okrupnjavanju je jako klizav teren,pogotovo ako bi se učestalo primjenjivao;članak 50. Ustava RH,točka 1(zakonom je moguće u "interesu" RH ograničiti ili oduzeti vlasništvo,uz naknadu tržišne vrijednosti). Kada god imam priliku kupujem zemlju,naravno da je poželjno da su susjedne parcele.Kvalitetnija zemlja se jako skupo plaća i sada imam već poprilično formirane čestice,tako da ne namjeravam samo posmatrati kako se netko igra preslagivanja u neznam čijem interesu...Kolega Iwanho ne znam jesu li to po tebi veliki ili mali koraci,ali bi svakako mogli biti preskupi onom tko bi stao nogom na moju zemlju.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by falkon 2 31/1/2017, 16:19

Slažem se sa opg iotrava, jer i sam kupujem zemlju privatnu, okrupnio sam se sam, napravio ono što sam htjeo za SVOJ ne mali novac i sada da netko dođe pa me preslaguje jer je on "veći i jači" ... e bome neće ići.
Što se tiče zakona o nasljeđivanju, mnogo nebuloza se ovdje piše, svatko ima jednako pravo od nasljednika, ako netko od vlasnika ima posebne želje, da nekome ostavi sve, ili na neki drugačiji način podijeli SVOJU imovinu "prema zaslugama" to će napraviti na vrijeme, zakonske osnove imaju ... tako neki okvirni zakon donositi na temu nasljeđivanja baš i ne drži vodu jer niti tu neće biti svi zadovoljni
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by iwanho 31/1/2017, 19:44

Komasacija je veliki zahvat. Mali zahvat u okrupnjavanju zemljišta bi bilo pogodovanje ukidanjem ili smanjenjem davanja državi ako se radi o povećanju nerazdvojene površine. Danas kod zamjene zemljišta porez plaćaju oba sudionika, a da pri tome nijedan nije stekao novu vrijednost. 25 godina kasnije - Page 4 413475   Dakle nije nužno da se vodi kao jedna čestica (ostaviti na volju vlasniku), ali je bitno da su međusobno povezane.
Kod naslijeđivanja stimulirati da postojeće čestice ostanu u komadu.

To su 2 primjera mojega razmišljanja o promjenama malim koracima vezano za problematiku iznesenu u prošla dva posta.
Možda nisam u pravu, ali moja razmišljanja idu u tom smjeru. Mislim da bi tisuće takvih, naizgled sitnih stvari bitno popravilo sadašnje stanje.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by opg biotrava 31/1/2017, 21:48

Komasacija je u većem dijelu Slavonije obavljena.Oslobađanje od plaćanja poreza prilikom individualne zamjene zemljišta je pozitivna stvar,iako bi to kod nas bila zanemariva stavka i to zbog više faktora.1.najvažnije-ljudi su već sami grupisali čestice, 2.nisu sve čestice iste vrijednosti, 3.nije se svatko dobro brinuo o zemlji-zakorovljeno ili ne,podrivano,zelena gnojidba i sl.U svakom slučaju to je pozitivno,ali nikako presudno i to je daleko od stalno ponavljanih "povijesnih" odluka koje će Slavoniju pretvoriti u El Dorado.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by iwanho 1/2/2017, 09:37

Ako su neke mjere odrađene u nekim krajevima, to ne znači da ih ne treba provesti u drugim.
Jesi li nekad u životu ostvaril na nečem veliku dobit? Možda se tvoja ukupna dobit sastoji od puno manjih, možda i zanemarivih stavaka koje tek kumulativno daju neku opipljiviju dobit?
Mene je životno iskustvo naučilo da mogu odjedanput puno izgubiti, ali stjecati moram malo po malo. Igrači na sreću su u suprotnoj poziciji, gube malo po malo, a ako ih zadesi, dobe odjednom značajno.
Zato sam napisal da je potrebno na tisuće takvih malih mjera koje onda u konačnici globalno daju opipljiviji rezultat.
"Povijesne" odluke imaju veliki utjecaj, ali su velika kocka. Okolnosti u kojima živimo se stalno mijenjaju pa su potrebne brze promjene. Velike, "povijesne" odluke zahtijevaju za provođenje puno vremena. Vrlo lako se može dogoditi, da ponekad velika ideja koja je bila dobra u trenutku donošenja, nije više dobra kad se provodi.
U dinamičnom vremenu je sigurnije provoditi puno malih promjena, a velike samo one na kojima je prethodno postignuta opća suglasnost. Sređivanje zemljišnih knjiga (vlasništvo i posjedovnost) je sigurno jedna od takvih. Kod toga samo treba dogovoriti način na koji se bu to provelo. Kod mene postoji jedna opčina koja ima sve uklađeno. Na žalost ili na sreću, zbog požara koji je progutal arhivu pa je napravljena nova izmjera prema stvarnom stanju na terenu.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by opg biotrava 1/2/2017, 12:21

Nikada nisam napisao da komasacija nije potrebna u onim krajevima gdje dosada nije provedena i provedbom komasacije bi riješili i problem preusitnjenih parcela..Okrupnjavanje privatnog zemljišta je nešto posve drugo,a državna zemlja je ionako u tablama,tako da nema previše smisla što g.Đuro priča.Kažem samo da su kod nas problemi u poljoprivredi daleko kompleksniji,ali o tome smo već ovdje puno diskutirali,samo pojedinci ne čitaju što drugi pišu,nego pišu jedno te isto,kao da je to Sveto pismo.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by kulak25 4/2/2017, 13:00

Daj rođaci dosadni ste i naporni više s pametovanjem i politiziranjam  ...ajmo neš veselo samo veselo .. cheers op op obri umočnicu sikirom cheers

kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 5/2/2017, 13:15

opg biotrava je napisao/la:Nikada nisam napisao da komasacija nije potrebna u onim krajevima gdje dosada nije provedena i provedbom komasacije bi riješili i problem preusitnjenih parcela..Okrupnjavanje privatnog zemljišta je nešto posve drugo,a državna zemlja je ionako u tablama,tako da nema previše smisla što g.Đuro priča.Kažem samo da su kod nas problemi u poljoprivredi daleko kompleksniji,ali o tome smo već ovdje puno diskutirali,samo pojedinci ne čitaju što drugi pišu,nego pišu jedno te isto,kao da je to Sveto pismo.

Većina privatnog zemljišta u RH je usitnjena pa se tu mora ići u povijesno okrupnjavanje parcela sa komasacijom i nizom drugačijih rješenja: kupnja susjedne privatne parcele sa pravom prvokupa kao što imaju slovenci, kupnja susjedne državne parcele, zamjena privatne za privatnu uz plaćanje poreza samo na razliku u kvadratima npr. ako je moja parcela 10000 kvadrata a tvoja 12000 porez bi platili samo za 2000, jasno je jedan od nas, zamjena privatne za državnu itd.
Realno je da se ovaj proces može realizirati u idućih 10-15 godina jer do ovoga stanja smo došli od 1848. kada je ukinuto kmetstvo.
Narednih dana udruga OPG Hrvatske-život ide predstavkom prema Vladi RH da imenuju povjerenstvo za pisanje nacrta zakona za strategiju razvoja poljoprivrede RH. O detaljima javnost će biti upoznata na tiskovnoj konferenciji nakon što se predstavka službeno pošalje.
Svi u RH imaju ustavnu mogućnost da iznes zakonska rješenja za dobrobit buduće Hrvatske poljoprivrede.

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by kulak25 5/2/2017, 13:22

Đuro vi ste milokliz moj a ne Udruga život vi ste prije Udruga abortus affraid
hebem vas u naziv ...čuj udruga život koji je to klaun clown smislio hebem ga mrljava hump
kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 7/2/2017, 16:16

kulak25 je napisao/la:Đuro vi ste milokliz moj  a ne Udruga život vi ste prije Udruga abortus affraid
hebem vas u naziv ...čuj udruga život koji je to klaun clown smislio hebem ga mrljava  hump

Udruga obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Hrvatske je ime udruge , a skraćeno ŽIVOT !

Kako vratiti ŽIVOT ljudi u 119 IZUMRLIH sela počevši od Slavonije ?

Kako zadržati ŽIVOT ljudi u selima bez djece počevši od Slavonije ?

To je moguće sa posebnim člancima zakona o poljoprivrednom zemljištu , kojega će Udruga tražiti od Vlade da ih predloži Saboru !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by iwanho 7/2/2017, 18:23

Đuro Japarić je napisao/la:
opg biotrava je napisao/la:Nikada nisam napisao da komasacija nije potrebna u onim krajevima gdje dosada nije provedena i provedbom komasacije bi riješili i problem preusitnjenih parcela..Okrupnjavanje privatnog zemljišta je nešto posve drugo,a državna zemlja je ionako u tablama,tako da nema previše smisla što g.Đuro priča.Kažem samo da su kod nas problemi u poljoprivredi daleko kompleksniji,ali o tome smo već ovdje puno diskutirali,samo pojedinci ne čitaju što drugi pišu,nego pišu jedno te isto,kao da je to Sveto pismo.

Većina privatnog zemljišta u RH je usitnjena pa se tu mora ići u povijesno okrupnjavanje parcela sa komasacijom i nizom drugačijih rješenja: kupnja susjedne privatne parcele sa pravom prvokupa kao što imaju slovenci, kupnja susjedne državne parcele, zamjena privatne za privatnu uz plaćanje poreza samo na razliku u kvadratima npr. ako je moja parcela 10000 kvadrata a tvoja 12000 porez bi platili samo za 2000, jasno je jedan od nas, zamjena privatne za državnu itd.
Realno je da se ovaj proces može realizirati u idućih 10-15 godina jer do ovoga stanja smo došli od 1848. kada je ukinuto kmetstvo.
Narednih dana udruga OPG Hrvatske-život ide predstavkom prema Vladi RH da imenuju povjerenstvo za pisanje nacrta zakona  za strategiju razvoja poljoprivrede RH. O detaljima javnost će biti upoznata na tiskovnoj konferenciji nakon što se predstavka službeno pošalje.
Svi u RH imaju ustavnu mogućnost da iznes zakonska rješenja za dobrobit buduće Hrvatske poljoprivrede.

Prošli sustav nije mazio seljake, ali je kod zamjene zemljišta porez platio samo onaj koji je dobio veću vrijednost. Palac gore da se to čim prije vrati.
Pravo prvokupa na susjednoj parceli također pozdravljam. Nisam ni protiv komasacije, ali je kod tog postupka u pravilu uvijek ima oštećenih i onih (sa vezom) koji dobro profitiraju.
Čak nisam siguran jel duplo plaćanje poreza kod zamjene zemljišta riješeno zakonski, ili nekim podzakonskim aktom. Ako je podzakonskim aktom, onda to ministar može (ako hoće) riješiti već sutra bez promjene zakona. Griješim li?
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 8/2/2017, 19:34

Neki dan dobio sam odgovor od Odbora za poljoprivredu Hrvatskog sabora .

Bit svega da Vlada i zastupnici neće reagirati bez inicijative civilnog sektora .

Danas sam bio u Agenciji za poljoprivredno zemljište , zahtjev za privremeni zakup na 5 g podnesen prošle godine nije meni i još mnogim drugima riješen !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by kulak25 8/2/2017, 19:38

Đuro Japarić je napisao/la:Neki dan dobio sam odgovor od Odbora za poljoprivredu Hrvatskog sabora .

Bit svega da Vlada i zastupnici neće reagirati bez inicijative civilnog sektora .

Danas sam bio u Agenciji za poljoprivredno zemljište , zahtjev za privremeni zakup na 5 g podnesen prošle godine nije meni i još mnogim drugima riješen !

Ma rođo džuričko pošalji ti taj odbor u lepi k u r a c s kupa s civilnim sektorom.
kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Đuro Japarić 8/2/2017, 21:39

kulak25 je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:Neki dan dobio sam odgovor od Odbora za poljoprivredu Hrvatskog sabora .

Bit svega da Vlada i zastupnici neće reagirati bez inicijative civilnog sektora .

Danas sam bio u Agenciji za poljoprivredno zemljište , zahtjev za privremeni zakup na 5 g podnesen prošle godine nije meni i još mnogim drugima riješen !

Ma rođo džuričko  pošalji ti taj odbor u lepi  k u r a c  s kupa s civilnim sektorom.

Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik i više njih te Vlada RH .

Zastupnici NEĆE predložiti ništa u interesu seljačke poljoprivrede , to je jasno već 25 godina !

Preostaje jedino da se ide prema Vladi da oni narede administraciji u većem broju ministarstava da se napiše PAKET zakona i uputi u Sabor u postupak donošenja .

Da li će to Vlada htjeti javnost će znati uskoro !

Ako Vlada neće ništa predložiti onda je sve prepušteno snalaženju pojedinaca , a pojedinci NE MOGU ORGANIZIRATI ISKORIŠTAVANJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA NA NIVOU RH , kao što ne mogu organizirati izgradnju akumulacija i sustava za navodnjavanje .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by kulak25 8/2/2017, 21:45

Đuro Japarić je napisao/la:
kulak25 je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:Neki dan dobio sam odgovor od Odbora za poljoprivredu Hrvatskog sabora .

Bit svega da Vlada i zastupnici neće reagirati bez inicijative civilnog sektora .

Danas sam bio u Agenciji za poljoprivredno zemljište , zahtjev za privremeni zakup na 5 g podnesen prošle godine nije meni i još mnogim drugima riješen !

Ma rođo džuričko  pošalji ti taj odbor u lepi  k u r a c  s kupa s civilnim sektorom.

Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik i više njih te Vlada RH .

Zastupnici NEĆE predložiti ništa u interesu seljačke poljoprivrede , to je jasno već 25 godina !

Preostaje jedino da se ide prema Vladi da oni narede administraciji u većem broju ministarstava da se napiše PAKET zakona i uputi u Sabor u postupak donošenja .

Da li će to Vlada htjeti javnost će znati uskoro !

Ako Vlada neće ništa predložiti onda je sve prepušteno snalaženju pojedinaca , a pojedinci NE MOGU ORGANIZIRATI ISKORIŠTAVANJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA NA NIVOU RH , kao što ne mogu organizirati izgradnju akumulacija i sustava za navodnjavanje .
Daj rođo budi bar jedan dan običan normalan čovik i zajebavaj se malo cheers

Slušaj rođo ovu ...hebem ti život bez harmonike i dobre muzike cheers
kulak25
kulak25

Broj postova : 517
God : 50
Lokacija : Valpovo
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 27.01.2016
90


http://agro.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

25 godina kasnije - Page 4 Empty Re: 25 godina kasnije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.