AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poljoprivredna komora

Stranica 11 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 21:55

A neznam...reci...


tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 22:06

pege25 je napisao/la:Kako bi pege25 riješio trenutne poljoprivredne probleme koje tište moje seljačke rođake.

Pa jednostavno ...

1. Pod hitno bih zabranio  sve komore i udruge
2. Okupio seljake dobre volje
3. Naoružao bih ih
4. Krenio u napad sa svih frontova
5. Nakon pobjede pozatvarao bih sve političare i vođe
6. Uspostavio bi takav poredak gdje bi seljak bio seljak
7. I naposljetku bi sve bilo kako treba
8. Nadam se da če biti koji lajk za ovaj prijedlog oporavka naše drage poljoprivrede ..he

- bio sam na prosvjedu pred ministarstvom poljoprivrede , Saborom i Vladom .
- za napad ti treba oko 50 000 nezadovoljnih radnika i seljaka , a nezadovoljnih toliko nema pa vladajući i opozicija mogu i dalje raditi što hoće !
- oporavka za našu poljoprivredu nema sa ovolikim brojem vlasnika zemljišta , sa ovolikim brojem parcela , sa dijelom sadašnje tehnologije

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 22:13

Eto  tiho đuro ti sad  dao odgovor ...citiram đuru


za napad ti treba oko 50 000 nezadovoljnih radnika i seljaka , a nezadovoljnih toliko nema pa vladajući i opozicija mogu i dalje raditi što hoće !


Tiho nažalost moju fali mi još jako puno nezadovoljnih a i hrabrih .

Ali polako ..nagodinu če nas biti bar duplo više negoli je danas tako da možda moj plan i urodi plodom pa krenemo u juriš na sve ono što nas želi uništiti Very Happy

Vidiš još nisam dobio ni jedan lajk to ti je dovoljan dokaz koliko je naš seljak nezadovoljan da bi krenio u ovakve radikalne mjere obrane samog sebe od loše politike koja se vodi prema poljoprivredi.
Znači nije još voda došla do grla


Zadnja promjena: pege25; 23/4/2014, 22:21; ukupno mijenjano 1 put.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 22:20

Pa iskreno koliko vidim kada se treba dignuti glas...od sto glasa niti cuti nema...

Ili kako bi moj kum rekao... kad se nupaca svi su za stolom..kad se zapuca Svi su pod stolom...

Ugl ocito je dobro u poljop kada nema nezadovoljnih...a nema ih niti za manje stvari od ovih tvojih ekstremnih...zasto ih nema? Kada nades odgovor zasto ti to sam nisi spreman uciniti znat ces i zasto ostali nisu

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 22:24

tihomirbj je napisao/la:Pa iskreno koliko vidim kada se treba dignuti glas...od sto glasa niti cuti nema...

Ili kako bi moj kum rekao... kad se nupaca svi su za stolom..kad se zapuca Svi su pod stolom...

Ugl ocito je dobro u poljop kada nema nezadovoljnih...a nema ih niti za manje stvari od ovih tvojih ekstremnih...zasto ih nema? Kada nades odgovor zasto ti to sam nisi spreman uciniti znat ces i zasto ostali nisu
 

Evo ti tiho od mene i za tvog kuma lajk za ovo izrečeno... cheers

Ali i dalje mislim da komora neradi dobro i da je nepotrebna kao i sve ostale udruge.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 22:41

[quote="pege25"]
tihomirbj je napisao/la:

Ali i dalje mislim da komora neradi dobro i da je nepotrebna kao i sve ostale udruge.

50% se slazemo... Komora ne radi dobro...ali je potrebna...No veliki igraci su uspjeli uvjeriti ljude i zgaditi im komoru da su svi seljaci pobjegli po 1001-oj udruzi i na taj nacin ih razjedinili...

Zamisli da imas komoru ili udruga sa 100.000 poljoprivrednika (znaci samo pola od onoliko koliko ih ima)...pa samo kada bi pogledali nekog pala bi Vlada...

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 24/4/2014, 06:54

tihomirbj je napisao/la:
pege25 je napisao/la:
tihomirbj je napisao/la:

Ali i dalje mislim da komora neradi dobro i da je nepotrebna kao i sve ostale udruge.

50% se slazemo... Komora ne radi dobro...ali je potrebna...No veliki igraci su uspjeli uvjeriti ljude i zgaditi im komoru da su svi seljaci pobjegli po 1001-oj udruzi i na taj nacin ih razjedinili...

Zamisli da imas komoru ili udruga sa 100.000 poljoprivrednika (znaci samo pola od onoliko koliko ih ima)...pa samo kada bi pogledali nekog pala bi Vlada...

U skladu sa Zakonom o hrvatskoj poljoprivrednoj komori , osnovana je Komora

Iz Statuta Komore ;

Članak 8 ;
Prava i dužnosti članova Komore su osobito da ;

- pod 5 ; pokreću inicijativu za donošenje i promjenu zakona i drugih propisa i mjera od interesa za poljoprivredu .
-----poslao sam Komori koje zakone imamo , a napisani su u Beogradu i Zagrebu i Beču , a nisu u interesu hrvatske poljoprivrede ! Članovi Komore zadovoljni su sa postojećim pa šute !

DJELATNOSTI KOMORE

Članak 4 ;
- dio pd 3 ; te predlaganja rješenja za unapređivanje poljoprivrede i ruralnog prostora ,
- 4 . inicijativa , razmatranje odnosno davanje stručnih mišljenja u postupku donošenja propisa i drugih dokumenata iz područja poljoprivrede , hrane , ruralnog razvitka te zaštite zdravlja i dobrobiti životinja ,

8 . koordinira djelovanje poljoprivrednih udruga

- da bi mogli pod 8 napisao sam da Komora zatraži ispise i adrese udruga sa Županija i Grada Zagreba .
- ja sam dobio ispise sa 2 županije , sa 3 mi nisu htjeli poslati

- Komora i udruge imaju Ustavnu i zakonsku mogućnost djelovanja u interesu poljoprivrede , stvar je da li za to ima PAMETI i volje ???????????

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 24/4/2014, 18:12

- predsjednik HPK je u Brislu
- sutra je sastanak u Sl . Brodu ravnateljice za poljoprivredno zemljište , predstavnika vlasti , HPK
- sa ravnateljicom sam bio na Hrvatskom radiju , korektna je osoba i stručna - geodet je , rekao sam joj da Agenciju treba spustiti na županijsku razinu , da Agencija nije sudjelovala u pisanju Zakona o poljoprivrednom zemljištu ,
- taj se Zakon mora mijenjati iz više razloga , pa Komora to isto može javno i pismenim putem predložiti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 29/4/2014, 14:48

Šalu na stranu


Mišljenja sam da je HPK nešto najbolje što nam se moglo desiti...i da isti rade svoj posao krektno i u interesu nas seljaka ...ili?

I da članarina je skromna ja sam za njeno povečanje ...tako da bi isti mogli još bolje da se bore za naše interese ili ?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 29/4/2014, 15:25

pege25 je napisao/la:Šalu na stranu


Mišljenja sam da je HPK nešto najbolje što nam se moglo desiti...i da isti rade svoj posao krektno i u interesu nas seljaka ...ili?

I da članarina je skromna ja sam za njeno povečanje ...tako da bi isti mogli još bolje da se bore za naše interese ili ?

Da nije HPK dobra nebi dobili sjedište u Ministarstvu poljoprivrede , tako da ne moraju daleko ići po mišljenje !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by opg biotrava 29/4/2014, 16:11

Krajnji cilj HPK je vratiti obavezno članstvo,onda kad bude para i vođe budu profesionalci će da krene proboj,jer ipak se laše bori puna stomaka.Ipak kad gledamo HPK je sa 1100-200 članova velesila za sve udruge. think Ovako organizirani smo prava sila.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 29/4/2014, 16:38

opg biotrava je napisao/la:Krajnji cilj HPK je vratiti obavezno članstvo,onda kad bude para i vođe budu profesionalci će da krene proboj,jer ipak se laše bori puna stomaka.Ipak kad gledamo HPK je sa 1100-200 članova velesila za sve udruge. think Ovako organizirani smo prava sila.

Imate staus nekoliko zaposlenih , dobili ste i dotaciju iz proračuna Vlade , a to znači i dio mojih novca , pa sa zadovoljstvom pratim putovanje predstavnika HPK po Kini , Brislu !

- Valjda će Komora od viđenog u svijetu inicirati za donošenje i primjenu u Hrvatskoj ?
- Neki dan sam g. Brlošiću rekao da otiđe do Jakovine za izmjenu Zakona o poljoprivrednom zemljištu ;

OPG biotrava kč 1 , RH 2 - izmjena ako kupite RH 2 da ju po isplati morate spojiti - okrupniti - to sada nije obveza pa ako kupite RH 2 možete ju prodati Milanoviću , 1 Karamarko ,
- isto i za zamjenu ; opg biotrava 1 , RH 2 , Brlošić 4 , opg biotrava 5 , RH 6
- date svoju 5 za rh 2 i onda 1i rh 2 spajate u 1 !
- isto moramo dogovoriti sa RH da svoje koje se dodiruju okrupne - tko će to predlagati ,
- prodaja opg do 50ha ,
- novac od državne 50 % u Fond za razvoj poljoprivrede , 100 % od prenamjene poljoprivrednog u građevinsko ,

- vidite koliko Komora samo u ovom Zakonu ima mogućnosti za druga rješenja !
!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 4/5/2014, 13:56

Hrvatska poljoprivredna komora (HPK) od 1. srpnja postat će punopravni član Copa Cogeca (CC), jedne od najstarijih i najvećih europskih asocijacija što okuplja poljoprivredne proizvođače – Copa individualne farmere, a Cogeca poljoprivrednike udružene u zadruge, firme, udruge i druge oblike združivanja.

Aha šta sad kažete ..šta do sad vam ista nije valjala ...a viđe sad ista postaje CC i ima da oma bude najbolja samo zato što će stranci da nam kroje obleku...a joj  Poljoprivredna komora - Page 11 413475 
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 14:13

pege25 je napisao/la:Hrvatska poljoprivredna komora (HPK) od 1. srpnja postat će punopravni član Copa Cogeca (CC), jedne od najstarijih i najvećih europskih asocijacija što okuplja poljoprivredne proizvođače – Copa individualne farmere, a Cogeca poljoprivrednike udružene u zadruge, firme, udruge i druge oblike združivanja.  

Aha šta sad kažete ..šta do sad vam ista nije valjala  ...a viđe sad ista postaje CC i ima da oma bude najbolja samo zato što će stranci da nam kroje obleku...a joj  Poljoprivredna komora - Page 11 413475 

Zakon i Statut omogućio je Komori međunarodno članstvo !

Zakon omogućava i međunarodno članstvo udruga !

Neće strane članice tražiti rješenja u hrvatskoj poljoprivredi !

To smije HPK , ali postoji modificirana ; šutnja je zlato !

Zašto da neki iz HPK progovore i izgube zlatni status ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by iwanho 4/5/2014, 16:15

Moj stav po pitanju bilo kakvih udruživanja je jasan. Sve na dobrovoljnoj bazi i bez sufinanciranja iz proračuna. Dakle svaki pojedinac koji se negdje učlani treba odvagnuti što ga to košta i koliko mu vrijedi to što dobiva.
Istu metodologiju primijeniti i na političke stranke, isključivo financiranje od članova. Lako je s tuđim po koprivama mlatit.
Dakle vodstva udruga, komora, stranaka i sl. se trebaju potruditi da privuku članove ekonomskom računicom a ne po sili zakona. To bi smanjilo deficit u proračunu na rashodovnoj strani i povećalo efikasnost u radu.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 16:47

iwanho je napisao/la:Moj stav po pitanju bilo kakvih udruživanja je jasan. Sve na dobrovoljnoj bazi i bez sufinanciranja iz proračuna. Dakle svaki pojedinac koji se negdje učlani treba odvagnuti što ga to košta i koliko mu vrijedi to što dobiva.
Istu metodologiju primijeniti i na političke stranke, isključivo financiranje od članova. Lako je s tuđim po koprivama mlatit.
Dakle vodstva udruga, komora, stranaka i sl. se trebaju potruditi da privuku članove ekonomskom računicom a ne po sili zakona. To bi smanjilo deficit u proračunu na rashodovnoj strani i povećalo efikasnost u radu.

Postoji proračun Vlade , županija , općina i gradova iz kojih se može sufinancirati rad udruga i Komore !

Smješno je što je Komora dobila smještaj- sjedište u zgradi Ministartva poljoprivrede i što Vlada sufinancira Komoru koja šuti !

Osim ovog i zastupnici su u Zakonu o komori napisali pod djelatnosti ; da Komora ne može organizirati javne skupove - prosvjede - sakupljati 10 % potpisa birača za raspisivanje referenduma o prijedlozima zakona !

Imate na internetu ;

Zakon o hrvatskoj poljoprivrednoj komori ,

Statut hrvatske poljoprivredne komore ,

Ovakva šutljiva i poslušna HPK nije u interesu seljaka , već vlasti !
Drugačija HPK mora tražiti izmjenu Zakona o HPK , pa onda izmijeniti Statut !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by iwanho 4/5/2014, 18:50

Nisi me razmel. Ja ne pišem o tome kak je nego kak bi po mojem skromnom mišljenju trebalo biti. Nažalost svaka vlast je slast i bez prisile se ne mijenja. Demokratskim sredstvima najviše moreju napraviti novinari, a vidiš kaj se događa onimakoji razmišljaju svojom glavom. Osuđuju ih u skladu sa zakonima koje su donijeli radi zaštite sebe i svojih sponzora.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 20:03

iwanho je napisao/la:Nisi me razmel. Ja ne pišem o tome kak je nego kak bi po mojem skromnom mišljenju trebalo biti. Nažalost svaka vlast je slast i bez prisile se ne mijenja. Demokratskim sredstvima najviše moreju napraviti novinari, a vidiš kaj se događa onimakoji razmišljaju svojom glavom. Osuđuju ih u skladu sa zakonima koje su donijeli radi zaštite sebe i svojih sponzora.
Dobro sam razmel , ali činjenice su drugo !
Kako bi trebalo biti ?

Političari uzimaju dotacije iz proračuna Vlade iznos po zastupniku + veći iznos ako je žensko zastupnik !

To uzimaju iako ih nema u Saboru !
Na lokalnoj razini to isto rade !
Temeljem ovoga financiramo političare ,

Temeljem odluke političara sufinanciramo i HPK iz proračuna !

Jasno je da ovako ne mora biti , ali o ovom ne odlučuju građani , već zastupnici koje narod nije izabrao !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 19/5/2014, 07:41

Predlažem članovima HPK i seljačkim vođama da se održi sastanak i dogovori organizirano sakupljanje pomoći poplavljenim seljacima , nazvati ć predsjednika HPK !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by poljoprivrednakomora 3/6/2014, 19:55

U nastavku Vam šaljem ostavku predsjednika županijske komore Požeško slavonske, koji ju je podnio zbog protuzakonitog rada Hravtske poljoprivredne komore.

Zanimljivosti radi, Upravni odbor najviše Tijelo iz Skupštine večinski ne funkcionira što dokazuje nepojavljivanje članova U.O. na sjednicima jer se neslažu sa politikom Matije Brlošića koji favorizira velike poljoprivrednike.
Na Upravne odbore ne dolaze redovito 6 Županijskih predsjednika jer se neslažu što Komora radi na način favoriziranja velikih poljoprivrednika i djelatnica u Komori u Zagrebu. Najnovija Županija koja bojkotira rad Komore zbog problema je i najjaća Županijska Komora u Hrvatskoj.
Zaposlene su 3 djelatnice koje primaju redovito preko 11.000,00 kuna brutto plaće a nemaju poljoprivrednu struku dok predsjednik prima oko 6.000 kuna volonterske naknade.
Napominjem da HPK redovito daje svoje predstavnike u Tijela Ministarstva poljoprivrede a imaju samo 1.200 članova a ove godine članarinu je platilo samo 50-tak članova i očekuje se da će ove godine pasti članstvo na 300-400 što im ne daje mandat zastupanja poljoprivrednika.
Ministarstvo za rad Komore izdjava godišnje preko milijun kuna a sav iznos se troši na plaće i putovanja Predsjednika i djelatnica.
Komora se nažalost svela na povlađivanje Velikim poljoprivrednicima i političarima a najviše SDP-u i HSS-u.

---------- Proslijeđena poruka ----------
Šalje: Predrag Livak
Datum: 30. svibnja 2014. u 10:56
Predmet:
Prima: marija vranović
Kopija: tihomir jaić , Katarina Srecec , Agro-bilogora jdoo , Antun Vrakić , Branko Garvanović , Branko Tomašković , Damir Matanovac , Danko Dežđek , Dario Makovac , Dario Paulišić , Drago Laća , Frane Ivković  Franjo Dodlek , Goran Pajnić , Hrvoje Glavačević , Hrvoje Miljak , Janko Šimanović , Josip Barišić , Josip Poljak , Josip Tomičić , Juraj Čiček , Klementina Karanović , Krunoslav Zdunić , Marijan Paček , Marijan Petranović , Mato Brlošić , Mato Mihić , Mato Mlinarić , Mijo Latin , Mijo Šajtoš , Mladen Jakopović , Nikola Babić , OPZ Leksikon , Petar Štefanac , Slavko Šare , Snježana Jakopović , Stjepan Horvat , Stjepan Špoljar  Škrnički Ivan , Tihomir Jaić , Tomislav Pokrovac , Valaško Ivan , Vedran Havidić , Velimir Mratinic , Vinko Jaklenec , Višnja Magdić , Vitomir Bilek , Zlatan Kljaković , Zlatan Kljaković Gašpić , Zlatko Orsag , Zlatko Vuković , Zvonimir Šimić , Zvonimir Širjan , Željko Fabric , Željko Hrubik , Željko Mihelić , Tomislav Kunovec , , Radić Tajana , Iva Milašinčić , Melita Žunić Zvizdić


Poštovani,

kako do današnjeg dana nisam dobio nikakv odgovor na moj prijedlog da se novi prijedlog statuta HPK skine s dnevnog reda Skupštine, obavještavam vas kako podnosim ostavku na dužnost predsjednika Županijske poljoprivredne komore Požeško - slavonske županije, i na dužnost člana Upravnog odbora Hrvatske poljoprivredne komore, koju Vam šaljem u privitku. Smatram kako bi UO HPK trebao prihvatiti ostavke svih članova koji su ostavku podnijeli i time pokazali svoju vjerodostojnost.


Sastavni dio ove ostavke su dokumenti: Aktivnosti Poljoprivredne komore Požeško - slavonske županije u 2013. i 2014., Program rada te Prihodi i rashodi Poljoprivredne komore Požeško - slavonske županije u za 2014.

Srdačan pozdrav,
Predrag Livak

Predrag Livak
Dr. V. Mačeka 7
34000 Požega

U Požegi, 30. svibnja 2014. Hrvatska poljoprivredna komora
Ulica grada Vukovara 78
10000 Zagreb

Predmet:

Ostavka na dužnost predsjednika Županijske poljoprivredne komore Požeško-slavonske županije i na mjesto člana Upravnog odbora Hrvatske poljoprivredne komore

Poštovani,

obavještavam Vas kako podnosim ostavku na dužnost predsjednika Županijske poljoprivredne komore Požeško-slavonske županije i na mjesto člana Upravnog odbora Hrvatske poljoprivredne komore, zbog neslaganja s radom nekih članova Predsjedništva i Upravnog odbora vezano uz prijedlog novog statuta Komore i vezano uz način evidentiranja sjednica Upravnog odbora s kojim se ne slažem te zbog neovlaštenog uključivanja u rad UO HPK osoba koje nisu članovi tijela.
U najvećem dijelu članka 20, stoji da se ono o čemu Upravni odbor odlučuje može provoditi na prijedlog ili predsjednika, ili predsjedništva Komore, što dovodi u pitanje dignitet i potrebu postojanja Upravnog odbora HPK, a kao održane sjednice Upravnog odbora vodile su se i one na kojima nije bilo kvoruma, što smatram nedopustivim i protustatutarnim ponašanjem. Ostavkom želim pokazati kako ne pripadam u veliki dio članova UO koji namjerno stvaraju podjele među poljoprivrednicima zbog svojih osobnih i sitno politikantskih interesa, te smatram kako osobni i krupno politikantski interesi postoje kod osoba koje nisu članovi  UO HPK.

Smatram kako bi u cilju što učinkovitijeg rada HPK ostavku na mjesto člana UO HPK i na mjesto predsjednika županijskih poljoprivrednih komora trebali podnijeti svi članovi UO HPK, koji bi tim činom također pokazali kako ne pripadaju u veliki dio članova UO koji namjerno stvaraju podjele među poljoprivrednicima zbog svojih osobnih i sitno politikantskih interesa, i kako nemaju osobne interese unutar Komore, a koji nemaju veze s poljoprivredom.. Smatram kako svi članovi UO HPK nakon podnijetih ostavki ne bi trebali biti kandidati za bilo kakve dužnosti u HPK.

Usput Vas obavještavam kako sam podnio ostavku na dužnost glavnog tajnika Hrvatskog seljačkog saveza te da tim činom želim izbjeći sve eventualne optužbe vezane uz osobne interese. Također bih želio da se određeni članovi Predsjedništva HPK pismenim putem očituju kako u Komori nemaju osobnih i poslovnih interesa i da prema tome postupe.

Sastavni dio ove ostavke su Aktivnosti Poljoprivredne komore Požeško - slavonske županije u 2013. i 2014., Program rada te Prihodi i rashodi Poljoprivredne komore Požeško - slavonske županije u za 2014.
Srdačan pozdrav,
Predrag Livak

poljoprivrednakomora

Broj postova : 1
Lokacija : bjelovar
Registriran : 03.06.2014
0


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 4/6/2014, 20:27

Šteta što Zakon o HPK , ne omugućava da 3 seljaka osnuju HPK , kao što 3 seljaka mogu osnovati poljoprivrednu udrugu !

Jadni smo u smislu organizacije !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by deere power 4/6/2014, 21:23

toliko o komori
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 4/6/2014, 23:04

Vidim da ovdje spominju i najjacu zupanijsku organizaciju unutar komore Bjelovarsko bilogorsku. Uglavnom potvrdujem da zbog nezalaganja HPK za male poljoprivrednike a na ustrb velikih u njezinom radu, sam do daljnjeg na standy-u sto se drzavne tice te se necemo odaziv na sastanke dok ce zupanijska komora nastaviti aktovno raditi na projektima koje provodi a to su:
Osnivanje Veletrznice
Brendiranje Janjetine
Brendiranje Teletine

Dok cemo stvari koje su nam zabranjene raditi preko HPK:
- Pokretanje peticije za ukidanje poticaja a uvoznu telad te zabranu oznacavanja iste kao hrvatske nakon klanja
- Dogovaranje sa proizvodacima repromatrijala i onima koji pruzaju razne usluge poljoprivrednicima o snizavanju cijena istih

Navedene stvari cemo raditi preko nove vjerovatno tisucu i neke Hrvatske udruge poljoprivrednike. Navedena Udruga je u procesu osnivanja i trenutno ima u pripremi osnivanje 8 Zupanijskih organizacija (Istarske, Karlovacke, Zagreba, Zagrebacke, Bjelovarsko bilogorske, Primorsko goranske, Pozesko slavonske i Brodsko posavske)

U rad HPK na drzavnoj razini vratit cemo se onog trenutka kada procijenimo da je klima u njoj takva da ce cilj biti pomaganje malim i srednjim poljoprivrednicima a ne da ce se HPK zloupotrebljavati u svrhu nekoliko pojedinaca koji zele radi vlastitog interesa tj zarade progurati nekoliko zakona koji stete ostalim poljoprivrednicima.

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 5/6/2014, 20:48

tihomirbj je napisao/la:

Navedene stvari cemo raditi preko nove vjerovatno tisucu i neke Hrvatske udruge poljoprivrednike. Navedena Udruga je u procesu osnivanja i trenutno ima u pripremi osnivanje 8 Zupanijskih organizacija (Istarske, Karlovacke, Zagreba, Zagrebacke, Bjelovarsko bilogorske, Primorsko goranske, Pozesko slavonske i Brodsko posavske)


Nazovite Lasla i Miroslava Kovača , da Vam pošalju Statut Udruge OPG Hrvatske - Život , sa programom i ciljevima , pa ako ste za taj koncept idite na osnivanje Županijskih organizacija udruga OPG Hrvatske !

Može se poslije sazvati i izvaredna skupština udruge OPG i izmijeniti Statut ako se smatra za potrebnim !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2015, 22:56

Hrvatska poljoprivredna komora
Predsjedniku gospodinu Mati Brlošić i članovima

Predmet ; predstavka u ime Komore ustavnim predlagateljima zakona

Poštovani gospodine Brlošić molim Vas i članove Komore da iskoristite ustavnu mogućnost u smislu pisanja ustavne predstavke predlagateljima zakona !

Zakon o Hrvatskoj poljoprivrednoj komori i Statut komore vam dopuštaju da pokušate nešto javno predložiti !

Udruga OPG Hrvatske - Život će također ići službenom predstavkom .
Mogu se dogovoriti stavovi prema javnosti !
Moj posao je da prikupim , analiziram postojeće zakone , članke Ustava za pisanje zakona itd .

Dio dokumentacije koju Vam šaljem neki ste vidjeli , a neki mogu sada vidjeti prvi puta .
Proučite , analizirajte i odlučite !
Uz pozdrav !
Đuro Japarić

-----------------------------------------------------------
Danas je u Plodovima zemlje gospodin Miroslav Kovač govorio o Zakonu o nasljeđivanju , o nužnosti izmjene Agrokorovog Zakona o poljoprivrednom zemljištu !

Gospodin Brlošić bio je jedini predstavnik seljaka kada se pisao Nacrt zakona !
Čuo je moj javni istup u Novoj Gradišci u u Kutjevu na kojem je bio ministar Jakovina .

Da li će Komora nešto javno predložiti ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 11 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.