AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poljoprivredna komora

Stranica 10 / 11. Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 22/4/2014, 22:55

Gosp Japariću, vidim da ste dosta aktivni i upućeni što se rada Komore tiće. Dajte puno prijedloga što je također za pohvalu. No zanima me jedna stvar, zasto niste član Komore?

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 15:55

tihomirbj je napisao/la:Gosp Japariću, vidim da ste dosta aktivni i upućeni što se rada Komore tiće. Dajte puno prijedloga što je također za pohvalu. No zanima me jedna stvar, zasto niste član Komore?

Budući da HSS nije uspio podjarmiti seljake putem Hrvatskog seljačkog saveza kojeg je stranka osnovala , išli su sa Zakonom o hrvatskoj poljoprivrednoj komori u kojoj je članstvo bilo obvezujuće . Kao što znate prvi predsjednik je bio Darko Grivičić , borac za osobne boljitke !

- Sada je članstvo u Komori dragovoljno !
Zakonom i Statutom Komore , omogućeno je da članovi Komore predlažu rješenja za hrvatsku poljoprivredu !

HPK ne predlaže ništa kod ovolikog broja problema u poljoprivredi !

Jasno je da je ta metoda za neke ljude iz HPK povoljna , jer nisu izloženi napadanju od strane građana i političara !

- Iznio sam na internetu informaciju da udruga OPG Hrvatske - Život , ide pismenim putem prema predlagateljima zakona da se imenuje Povjerenstvo za pisanje 5 prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede !

HPK za sada šuti , Mato Brlošić mi je rekao da će tražiti zapisnik i onda reagirati ! Moramo zajednički djelovati , oko bitnog !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 17:25

Ok sve je to jako ljepo...No mene zanima zasto ako smatrate da HPK ima toliki utjecaj i mogucnosti a Vi toliko ideja (sa dijelom kojih se slazem) ne uclanite u tu istu komoru i preko nje djelujete? Clanstvo je dobrovoljno, glasa se jedan clan jedan glas, nema puno clanova, vec samo iskljucivo kritizirate ovaj neradi ovo onaj neradi ono... Ako mislite da HPK moze nesto utjecati uclanite se u HPK ako mislite da je Vasa ideja dobro seljaci ce Vas podrzati.
Najlakse je kritizirati od kuce iz naslonjaca i takvi su mi najbolji...
Mene recimo zivcira Mamic ali clan dinama nebih nikada bio pa shodno tome niti nediskutiram o dinamu. Da me zanima uclanio bih se i mijenjao ga iznutra.

Nemojte ovo shvatiti kao nesto lose od mene prema Vama ili da Vas provociram vec Vam govorim kako treba djelovati ukoliko nekome nesto smeta konkretno nerad HPK.

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 19:08

tihomirbj je napisao/la:Ok sve je to jako ljepo...No mene zanima zasto ako smatrate da HPK ima toliki utjecaj i mogucnosti a Vi toliko ideja (sa dijelom kojih se slazem) ne uclanite u tu istu komoru i preko nje djelujete? Clanstvo je dobrovoljno, glasa se jedan clan jedan glas, nema puno clanova, vec samo iskljucivo kritizirate ovaj neradi ovo onaj neradi ono... Ako mislite da HPK moze nesto utjecati uclanite se u HPK ako mislite da je Vasa ideja dobro seljaci ce Vas podrzati.
Najlakse je kritizirati od kuce iz naslonjaca i takvi su mi najbolji...
Mene recimo zivcira Mamic ali clan dinama nebih nikada bio pa shodno tome niti nediskutiram o dinamu. Da me zanima uclanio bih se i mijenjao ga iznutra.

Nemojte ovo shvatiti kao nesto lose od mene prema Vama ili da Vas provociram vec Vam govorim kako treba djelovati ukoliko nekome nesto smeta konkretno nerad HPK.

Ja radim kao volonter od 1986 ! Princip je da se grupa ljudi dogovori što želi i onda se na tome radi .
Grupa ljudi osnovali su udrugu OPG Hrvatske , Statutom definirali ciljeve .
Zakonom i Ustavom omogućen je put kako pokušati realizirati željeno .

- Članak 46 Ustava RH ; Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe , davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor .

- Slijedom toga udruga OPG Hrvatske - Život , donijela je odluku da se ide prema Ustavnim predlagateljima zakona ; Vlada - 4 ministarstva , zastupnicima Hrvatskog sabora sa prijedlogom da se do 1. 6. 2014 . imenuje Povjerenstvo iz redova ustavnih predlagatelja zakona i civilnog sektora , za pisanje 5 prijedloga zakona koji bi bili temelj za Strategiju razvoja poljoprivrede RH !

- Koncep razvoja poljoprivrede napisan je sa naše strane na 6 stranica ,

1. dio poduzeća na državnoj zemlji ,

2. državni program uspostave OPG na bazi privatne i državne zemlje koji bi se prodavali ili nasljeđivali kao tehnološke i dohodovne cjeline ,

- da bi se moglo ići u realizaciju pod 2 , mora se donijeti više POVJESNO novih zakona !
Neki su na internetu već protiv , drugi su za . Ključno je kakva će odluka biti političara !
- HPK sam poslao podosta dokumentacije , od Zakona iz Beograda , Zagreba , Nizozemske . Oni šute i zašto bih bio član skupine koja šuti ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by SteveO 23/4/2014, 19:09

Tihomirbj, svaka ti je na mjestu, on pljuje po forumima i okupljanjima i truje sa zakonima iz Beča i Beograda po portalima umjesto da se postavi tamo i pokaze sta zna ako zna. Tipična političarska demagogija, znam sta ne valja i kako treba radit da valja al samo lajem ispred terase. Sad je bilo osnivanje te udruge zivot i opet ni tamo se nije postavio za nekog bitnog člana da ga uopće neko doživljava, dobijemo Lasla od kojeg se 2/3 ljudi smrači kad ga vidi na TVu. Brlošić je još gori sa svojim polupospanim glasom i ponasanjem. Jedino mi je drago da se taj g. Kovač ipak uključio u to sve, vrijeme će pokazat koliko uopce moze napravit pošto se okruzio pokemonima koji se vrte po kojekakvim kvazi funkcijama u 800 udruzenja koje djeluju u Hr i imaju svrhu samo vođi i nekoliko oko njega napravit neku korist.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 19:22


- HPK sam poslao podosta dokumentacije , od Zakona iz Beograda , Zagreba , Nizozemske . Oni šute i zašto bih bio član skupine koja šuti ?
[/quote]
1. Zasto si slao dokumentaciju skupini koja po Tebi suti?
2. Zasto se neuclanis , uclanis ili se uclane ljudi koji te podržvaju i preuzmes ili zupanijsku ili drzavnu komoru i onda ne sutis tj onda pokrenes komoru?

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 19:28

Slazem se da je HPK troma, osobno sam član novog Upravnog odbora i predsjednik zupanijske komore.

Dio nas se bori od kada smo izabrani prije 4-5 mjeseci za poljoprivrednika ali unutar te komore postoji lobij koji se bori za poljoprivrednika a onaj lobi koji se bori za velike poljoprivrednike i tu konstantno imamo sukob misljenja mene i gosp. Širjana.

Najviše me ljuti kada vidim da dio poljoprivrednika želi nesto promjeniti i to rade unutar komore a sa druge strane dio poljoprivrednika pljuju po svemu ali NE ŽELE NISTA PROMIJENITI , ili se uclaniti u komoru pa ju mijenjati ili to raditi preko svoje Udruge a da pritom nepljuju po drugim Udurgama ili Komori.

Tocno ovo sto sada imamo, razjedinjene Seljake, želi političari bilo to HDZ, HSS, SDP ili netko treći...

A mi sa sela im upravo to pruzamo sto oni zele...žderemo se i svađamo medusobno umjesto da radimo Svi za selo. Ako nemozemo zajedno raditi onda nek radimo svaki na svojoj strani ALI ZASTO SE MORAMO PRI TOM POMAGANJU SELU NAPADATI I PLJUVATI MEDUSOBNO???

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 19:58

tihomirbj je napisao/la:
- HPK sam poslao podosta dokumentacije , od Zakona iz Beograda , Zagreba , Nizozemske . Oni šute i zašto bih bio član skupine koja šuti ?
1. Zasto si slao dokumentaciju skupini koja po Tebi suti?
2. Zasto se neuclanis , uclanis ili se uclane ljudi koji te podržvaju i preuzmes ili zupanijsku ili drzavnu komoru i onda ne sutis tj onda pokrenes komoru?[/quote]

- Da vidite što imamo , da vidite promašene odluke u Beogradu i Zagrebu , da se dogovori što poduzeti .

- Zakon o nasljeđivanju - kupio sam ga putem NN RH , donesen je u Beogradu 1965 , Sabor SRH 1971 donosi Ukaz o preuzimanju i da se dalje primjenjuje u SRH - tu je i dio strategije > zemljišni > maksimum , Ingrid u Račanovoj Vladi , mijenja nekoliko članaka , ali NE piše članke za nasljeđivanje zemlje koji nisu napisani ni u Beogradu .
- putem više veleposlanstava u RH , tražim njihove zakone - šalju u Beč ali iz Beča nismo nikada dobili odgovor , dobio sam dio Nizozemskog + odgovor iz Veleposlanstva - sve sam to poslao HPK i još nekim udrugama !

- Kupio sam i Zakon o poljoprivredno zemljištu koji je prošle godine donesen na štetu OPG !

- Napisao sam da radim kao volonter od 1986 - to znači da sam besplatno odradio preko 1600 dana , bio sam predsjednik udruge koja je izvela radove vrijedne više milijuna kuna , i danas je bilo dio aktivnosti od strane drugih i sa moje .
-nemam ambicija da više vodim neku udrugu ni HPK jer mi je poznato koliko je to mučan posao ako se želi nešto mijenjati .
- mogu pomoći i biti dio tima kao sada u udruzi OPG i trpiti pljuvanje tipova kao što je Steveo i njemu slični !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 20:26

Đuro Japarić je napisao/la:
tihomirbj je napisao/la:
- HPK sam poslao podosta dokumentacije , od Zakona iz Beograda , Zagreba , Nizozemske . Oni šute i zašto bih bio član skupine koja šuti ?
1. Zasto si slao dokumentaciju skupini koja po Tebi suti?
2. Zasto se neuclanis , uclanis ili se uclane ljudi koji te podržvaju i preuzmes ili zupanijsku ili drzavnu komoru i onda ne sutis tj onda pokrenes komoru?

- Da vidite što imamo , da vidite promašene odluke u Beogradu i Zagrebu , da se dogovori što poduzeti .

- Zakon o nasljeđivanju - kupio sam ga putem NN RH , donesen je u Beogradu 1965 , Sabor SRH 1971 donosi Ukaz o preuzimanju i da se dalje primjenjuje u SRH - tu je i dio strategije > zemljišni > maksimum , Ingrid u Račanovoj Vladi , mijenja nekoliko članaka , ali NE piše članke za nasljeđivanje zemlje koji nisu napisani ni u Beogradu .
- putem više veleposlanstava u RH , tražim njihove zakone - šalju u Beč ali iz Beča nismo nikada dobili odgovor , dobio sam dio Nizozemskog + odgovor iz Veleposlanstva - sve sam to poslao HPK i još nekim udrugama !

- Kupio sam i Zakon o poljoprivredno zemljištu koji je prošle godine donesen na štetu OPG !

- Napisao sam da radim kao volonter od 1986 - to znači da sam besplatno odradio preko 1600 dana , bio sam predsjednik udruge koja je izvela radove vrijedne više milijuna kuna , i danas je bilo dio aktivnosti od strane drugih i sa moje .
-nemam ambicija da više vodim neku udrugu ni HPK jer mi je poznato koliko je to mučan posao ako se želi nešto mijenjati .
- mogu pomoći i biti dio tima kao sada u udruzi OPG i trpiti pljuvanje tipova kao što je Steveo i njemu slični ![/quote]

Gospon Đuro ne zamjerite SteveO on je malo čudan ali dobar  Laughing 

Taj lik stalno vređa i nikad nije bio sankcijoniran ..zašto? ...zato što je isti rod od admina ... Laughing 

Zbog istog sam g .Đuro dva puta bio izbačen s foruma..tako pazite ga se ...Stevo ti si najbolji ali Đuro je najbolji od najboljih  Laughing

Stoga dislajkajmo mržnju na internetu  Laughing 


Zadnja promjena: pege25; 23/4/2014, 20:35; ukupno mijenjano 2 put/a.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 20:32

1. To nikada nije bilo prezentirano niti na jednom od 3 Upravna odbora do sada održana tako dasi to vjerovatno dao krivoj osobi.

2. Hocemo konacno prestati pricati od beogradu o 16-tom stoljecu o 17-tom ili neznam kojem već? Mislim poviejst je bitna ajde recimo tako uciteljica ali da se 90% vremena prica o njoj 0 bodova od toga...

Nas treba zanima kako da riejsimo probeme koje imamo trenutno a to nemozemo da razmisljamo kako je bilo u 16-tom stoljecu....

Znamo sto je krivo Svi, znamo sto treba napraviti Svi no eto nikako da se primimo posla i to napravimo već samo kukamo nažalost i pricamo o nekim proslim vremenima...

Mene zanimaju poljoprivrednici koji proizvode jako dobar i kvalitetan proizvod... no nažalost nemogu ga plasirati na tržiste... tj mogu ali uposto je to sirovina ili u najboljem slucaju poluproizvod nemogu dobiti cijenu koju zasluzju već ih razni "veliki" igraci iskoristavaju...
To su prava pitanja kako pomoći poljoprivrednicima a ne koji i kakvi su zankoni i tko je sto pricao prije par stotina godina

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by opg biotrava 23/4/2014, 20:38

Nije problem komore što je troma,ona radi koliko joj je potrebno da ostvari svoje namjere,a to je temeljni problem,kako si isam uočio.Pokušali smo na prošlim izborima nešto promjeniti,ali lobiranje i razne smicalice nisu dozvolili.HPK je udruga koja se bori za interes najkrupnijih ratara,sve ostalo im je sporedno,samo zamazivanje očiju.g.Đuro zar vaša udruga nije izašla sa predlozima prema raznim političarima i institucijama i koliko znam rezultati su nula bodova.Nikog nije briga i shvatićete prije ili kasnije da vaše metode moljakanja,piskaranja ne prolaze kod političara, niti naših,a niti u EU.Politika reagira samo kad se osjeti ugrožena,a razjedinjeni seljaci nemaju nikakvu snagu koja bi ih trebala zabrinjavat,zasad.Mislim,nemam ništa protiv vaše udruge,ali to je sve "trla baba lan,da joj prođe dan".



Zadnja promjena: opg biotrava; 23/4/2014, 20:42; ukupno mijenjano 1 put.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 20:42

Samo da se osvrnem jos na ono da zelite biti dio tima ali nezelite voditi....

Uclanite se u HPK ima sigurno ljudi koji znaju i mogu voditi pa podrzite njih ...ako nema takvih onda nadite nekog i neka se uclani ....

Slazem se ponivno kazem da komora neradi dobro ali upravo zbog toga su potrebni novi ljudi novi clanovi komori koji ce joj dati novi elan novi polet

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 20:44

Ako ste Vi iz Brodsko posavske onda sam djel9micno upoznat sa Vasom situacijom...

Ugl. ako Vas zanima malo aktivnije raditi javite mi se porukom...

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by abrkili 23/4/2014, 20:48

Tihomire, kad si već tu, daj nam malo podataka, na čemu komora trenutno radi? Ja bih volio biti član, iako sam mali poljoprivrednik, sa 25 ha zemlje, ali zanima me koji su trenutni ciljevi komore? Jasno mi je da u komori ima i velikih igrača, pa mora biti jer ona je za sve poljoprivrednike u HR. Mene zanima tko predstavlja mala i srednja gospodarstva i s kojim stavovima?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 21:04

opg biotrava je napisao/la:je.g.Đuro zar vaša udruga nije izašla sa predlozima prema raznim političarima i institucijama i koliko znam rezultati su nula bodova.Nikog nije briga i shvatićete prije ili kasnije da vaše metode moljakanja,piskaranja ne prolaze kod političara, niti naših,a niti u EU.Politika reagira samo kad se osjeti ugrožena,a razjedinjeni seljaci nemaju nikakvu snagu koja bi ih trebala zabrinjavat,zasad.Mislim,nemam ništa protiv vaše udruge,ali to je sve "trla baba lan,da joj prođe dan".

Prošli tjedan donijeli smo odluku da se ide prema Ustavnim predlagateljima zakona da se do 1. 6 . 14 . imenuje Povjerenstvo iz redova političara i civilnog sektora , za pisanje prijedloga 5 Zakona !

Ovo sam telefonom javio Mati Brlošić , predsjedniku HPK , koji će se čuti sa g . Kovačem !
- o organiziranosti seljaka ne odlučujem ja , već svi mi koji obrađujemo zemlju . Postoji Zakon o HPK , Zakon o udrugama , Zakon o zadrugama
- Zakon ne brani da se osnuje Savez poljoprivrednih udruga !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 21:12

Pa te naše komore ,udruge ,zadruge i sl su stvorene samo za ostvarivanje i provođenje sopstvenih interesa omanjih grupica korupmiranih seljaka .

Ima sam čast biti na jednom sastanku za vrijeme prosvjeda na jugovom polju i vidio sam koji su to likovi ...i te tvz vođe istih su ništa više nego obične umišljene seljačine koje misle da su popile pamet cijelog svijeta .

Ni za jednog vođu ne mogu reći da je tu zbog nas ..svi su tu isključivo zbog svojih osobnih interesa ...i točka .

A da se i rodi danas sutra jedan takav koji želi svima bolje tog bi istog trena ubili  Laughing 


Zaključak


Šteta što smo danas doslovno ko mala djeca  prepušteni ulici i sami sebi koda nemamo roditelje ...to tako nije dobro i ne valja i šteta je što naši političari seljačke vođe  tako olako zajebavju sopstveni narod  koji je na rubu živaca i strpljenja prema toj zajebanciji na naš račun ...žar se lagano pretvorila u plamen a uskoro bi mogla da postane buktinja ...narodu i seljaku je više dosta svega...i političara i vođa i lopvluka i siromaštva ...
..dajte nam samo omogučite da dostojanstveno živimo od svog rada i ništa više nama netreba ...mislim da smo toliko zaslužili ili?


Zadnja promjena: pege25; 23/4/2014, 21:26; ukupno mijenjano 1 put.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 21:16

tihomirbj je napisao/la:1. To nikada nije bilo prezentirano niti na jednom od 3 Upravna odbora do sada održana tako dasi to vjerovatno dao krivoj osobi.

2. Hocemo konacno prestati pricati od beogradu o 16-tom stoljecu o 17-tom ili neznam kojem već? Mislim poviejst je bitna ajde recimo tako uciteljica ali da se 90% vremena prica o njoj 0 bodova od toga...

1 . poslao sam poštom HPK , Ulica Grada Vukovara 78 , Zagreb - cure koje rade u HPK su mi rekle da su dobile poslano !

2. Sadašnjost je da sve zakone za privatnu zemlju imamo iz Beograda , osim jednog koji je ukinut - poklanjanje privatne zemlje vlastima SRH koja je vođena kao društveno vlasništvo - nositelji prava korištenja - bivše općine !

3. u RH riječi društveno mijenjaju se u Republika Hrvatska i za zemlju i Zakonom o poljoprivrednom zemljištu 2013 g , raspolaganje je prilagođeno Todoriću i nekim manjim Todorićima . Ovaj Zakon se isto mora mijenjati u korist OPG + da 100 % od prenamjene poljoprivrednog u građevinsko zemljište + 50 % od prodaje i zakupa državnog ide u Fond za razvoj poljoprivrede + ostali zakonski izvori sa kojim bi novcem upravljala Agro banka koju predlažemo da se osnuje !

4 .Sada vidite svi Vi iz HPK , mogućnost legalnog rada ! Što ćete na slijedećem Upravnom odboru odlučiti ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 21:21

Inace se poznamo samo si vjerovatno zaboravio ili mislis da sam ja zaboravio.

9no na cemu sada Komora radi? Ako nazoves u Komoru reci ce Ti i pricati sat vremena na cemu rade...
Ako mene pitas? Trla baba lan ...

Ono za sto se ja zalazem i za sto sam dobio potporu dijela Upravnog odbora zalaze ali sam istodobno naisao na otpor pa cak i vrijedanja"velikih " gazda a koje nazalost podupire i predsj Brlosic je:
- pomoc OPG pri nabavi repromatrijala i ostalih usluga koje oni koriste tj smanjenje cijena...HPK tu moze dosta pomoci mi u BBZ imamo sa 3 osiguravajuce kuce dogovoren rabat za nase clanove od 7% do 10% na premijama...zatim sa dva trgovca gnojivima koji su spustili od prije dva tjedna nasim clanovima cijene za 4% dolje... u nekom roku od mjesec dana imat cemo jos 10-tak takvih tvrtki dogovreno..
Takoder smo spustili cijene za ljekove za ovce nasim clanovima. To ti mogu potvrditi dio nasih ovcara...
- Pomoc pri plasoranju robe na trzista Van ali konkretnije nego do sada kao sto se radi...
- Na podrucju Bbz-a samo pokrenuli projekt osnivanja Veletrznice ciji ce vlasnici biti opcine i gradovi kod nas
- u suradnji sa zupanijom pokrenuli smo brendiranje 2 proizvoda
- dogovorili smo u 2 grada (bj i da) te nekoliko opcina smanjenje tj 0 kuna komunalija pro gradnii polj objekata vecih od 1.000m3
- u suradnji sa bjeovarsko bil razvojnom agencijom i zupanijom odabrat ce se 10 najboljih projekata koje ce razvojna agencija pripremiti po cijeni od 3.000 kuna (zasada je ta cijena jer se ipak nesto mora platiti)
- sa gardom daruvar je dogovoreno da ce poljop njihov posl park pripremati projekte za fondove u.poal trzisne cijen- uskoro ce krenuti edukacija u u suradnji sa zupanijom tj zupanija je nositelj a izvoditelj ekonomski fakultet zagreb Fba studij u trajanju od 4 mjesec a zove se poduzetnistvo u poljop i namijenjeno je mladim poljop. Inace edukacija po osobi kosta 12.000 kn a zupanija ce platiti 10.000 a ostatak korisnik. Nak9n zavrsetka to se upisuje u radnu knjizicu.
- orhanizirali smo 3 predavanja na temu zastita bilja i 4 na temu program ruralnog razvoja.
Vecinu tih svtvari sat sam rekao mozes procitati na mediji sa nase zupanije pa da vidis da je istina..
Tipa na nula43.hr , zvono.eu ili bjelovarac ili bjelovarski list kao i na nasoj facebook stranici.

Sa time da sam ja na celu zupanijske komore 4 mjeseca tj 5 mjeseci ...

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 21:29

Đuro Japarić je napisao/la:
tihomirbj je napisao/la:1. To nikada nije bilo prezentirano niti na jednom od 3 Upravna odbora do sada održana tako dasi to vjerovatno dao krivoj osobi.

2. Hocemo konacno prestati pricati od beogradu o 16-tom stoljecu o 17-tom ili neznam kojem već? Mislim poviejst je bitna ajde recimo tako uciteljica ali da se 90% vremena prica o njoj 0 bodova od toga...

1 . poslao sam poštom HPK , Ulica Grada Vukovara 78 , Zagreb - cure koje rade u HPK su mi rekle da su dobile poslano !

2. Sadašnjost je da sve zakone za privatnu zemlju imamo iz Beograda , osim jednog koji je ukinut - poklanjanje privatne zemlje vlastima SRH koja je vođena kao društveno vlasništvo - nositelji prava korištenja - bivše općine !

3. u RH riječi društveno mijenjaju se u Republika Hrvatska i za zemlju i Zakonom o poljoprivrednom zemljištu 2013 g , raspolaganje je prilagođeno Todoriću i nekim manjim Todorićima . Ovaj Zakon se isto mora mijenjati u korist OPG + da 100 % od prenamjene poljoprivrednog u građevinsko zemljište + 50 % od prodaje i zakupa državnog ide u Fond za razvoj poljoprivrede + ostali zakonski izvori sa kojim bi novcem upravljala Agro banka koju predlažemo da se osnuje !

4 .Sada vidite svi Vi iz HPK , mogućnost legalnog rada ! Što ćete na slijedećem Upravnom odboru odlučiti ?

Eto vidis i tu je sada problem... sa vecim dijelu se slazem tu sa tobom... No sta je problem? Dodi i predlozi to kao clan komore da se komora za to zalaze...ako se nece zalagti podrzi ili se kandidiraj sam da se to pogura...

Da ti odmah kazem 40% Upravnog odbora na celu smaonom ce to podrzati 40% ce ti $#%%$&3 sve po spisku a 20% ce ici prema onom jacem..i pitanje hoce to proci dalje...znaci treba puno vise manjih poljop uci u komoru da preuzme svoje zupanijske komore i udu u Upravni odbor te tada da se zalaze sa male i srednje poljop...

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 21:37

E fala bogu da su se tihomir i đuro pomirili i razumili  ... Smile 

Na čemu ste vas dvojica ?

Bogati de vas dvojica pišite ono po naški da vas svi seljaci razumiju ..he e zbog ovakvih ljudi je danas nama seljacima nejasna poljoprivredna politika i njen pravac... Laughing 

Sve u svemu baš vas je lijepo pratiti u vašim krasnim idejima kako spasiti posrnulu poljoprivredu ...e zašta ja plačam čalanarinu komori majko moja mila ...bolje da sam za te pare pojeo čevape i popio pivo  Laughing

Nadam se da nisam pre grub u iznošenju svojih iskrenih osječaja prema istoj ili?  Very Happy 
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 21:40

pege25 je napisao/la:E fala bogu da su se tihomir i đuro pomirili i razumili  ... Smile 

Na čemu ste vas dvojica ?

Bogati de vas dvojica pišite ono po naški da vas svi seljaci razumiju ..he e zbog ovakvih ljudi je danas nama seljacima nejasna poljoprivredna politika i njen pravac... Laughing 

Sve u svemu baš vas je lijepo pratiti u vašim krasnim idejima kako spasiti posrnulu poljoprivredu ...e zašta ja plačam čalanarinu komori majko moja mila ...bolje da sam za te pare pojeo čevape i popio pivo  Laughing

A gle za djuru neznam...a zasto ti placas clanarinu? Eh to moras pitati prvo svog predsjednika zupanijske komore, zatim predsj regioanlne komore a na kraju Upravni odbor (znaci ja sma ti medu zadnjim koji bi ti trebali biti vazno kao i moje misljenje)..A ako Ti se ne svidaju misljenja ...skupi potpise 1/3 clanova komore svoje zupanije i trazi smjenu zupanijskog predsjednika... kandidiraj se Ti ili podrzi nekog svog koji ce tvoja misljenja zastupati..i svi sretni i zadovoljni zar ne?

Eto cak iz tvoje zupanije dolazi i predsjednik komore...A koliko se sjecam Tvoj zupanijski predsjednik je izabran jednoglasno..znaci da si mu i Ti dao podrsku ...

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Đuro Japarić 23/4/2014, 21:44

tihomirbj je napisao/la:Inace se poznamo samo si vjerovatno zaboravio ili mislis da sam ja zaboravio.

9no na cemu sada Komora radi? Ako nazoves u Komoru reci ce Ti i pricati sat vremena na cemu rade...
Ako mene pitas? Trla baba lan ......

Napisao sam da radim kao volonter od 1986 g . , a što znači da sam pismenim i usmenim putem komunicirao sa mnogim . I danas sam sreo jednog državnog inspektora nakon više godina , koji je na temelju anonimne prijave , došao u inspekciju poslova na kojima radimo kao udruga , a onda putem Tv pohvalio sve koji su dali doprinos za promjene !

- Ja ne pišem anonimno i pod šifrom , iznosim što je odlučeno od predstavnika udruge OPG Hrvatske ! Da li će do bitnih promjena u poljoprivredi doći , da li će neko nas i pohvaliti ?

- Za sada vidite i omalovažavanje - to je uobičajeno u volonterskom radu , pa toga morate biti svjesni i u HPK , ako budete tražili promjene na državnoj razini u poljoprivredi !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 21:47

Kako bi pege25 riješio trenutne poljoprivredne probleme koje tište moje seljačke rođake.

Pa jednostavno ...

1. Pod hitno bih zabranio  sve komore i udruge
2. Okupio seljake dobre volje
3. Naoružao bih ih
4. Krenio u napad sa svih frontova
5. Nakon pobjede pozatvarao bih sve političare i vođe
6. Uspostavio bi takav poredak gdje bi seljak bio seljak
7. I naposljetku bi sve bilo kako treba
8. Nadam se da če biti koji lajk za ovaj prijedlog oporavka naše drage poljoprivrede ..he
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by tihomirbj 23/4/2014, 21:49

pege25 je napisao/la:Kako bi pege25 riješio trenutne poljoprivredne probleme koje tište moje rođake.

Pa jednostavno ...

1. Pod hitno bih zabranio  sve komore i udruge
2. Okupio seljake dobre volje
3. Naoružao bih ih
4. Krenio u napad sa svih frontova
5. Nakon pobjede pozatvarao bih sve političare i vođe
6. Uspostavio bi takav poredak gdje bi seljak bio seljak
7. I naposljetku bi sve bilo kako treba
8. Nadam se da če biti koji lajk za ovaj prijedlog oporavka naše drage poljoprivrede ..he

Ok pa sto te prijeci da to pokusas uciniti?? Lako je sjediti doma i pisati sta bi radili...a kada treba te svoje zamisli provesti u djelo eee...onda je problem....

tihomirbj

Broj postova : 71
Lokacija : Bjelovar
Registriran : 21.04.2014
4


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by pege25 23/4/2014, 21:53

tihomirbj je napisao/la:
pege25 je napisao/la:Kako bi pege25 riješio trenutne poljoprivredne probleme koje tište moje rođake.

Pa jednostavno ...

1. Pod hitno bih zabranio  sve komore i udruge
2. Okupio seljake dobre volje
3. Naoružao bih ih
4. Krenio u napad sa svih frontova
5. Nakon pobjede pozatvarao bih sve političare i vođe
6. Uspostavio bi takav poredak gdje bi seljak bio seljak
7. I naposljetku bi sve bilo kako treba
8. Nadam se da če biti koji lajk za ovaj prijedlog oporavka naše drage poljoprivrede ..he

Ok pa sto te prijeci da to pokusas uciniti?? Lako je sjediti doma i pisati sta bi radili...a kada treba te svoje zamisli provesti u djelo eee...onda je problem....

Znaš ili znate u čemu je problem zašto isto nemogu provesti u djelo ....?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Poljoprivredna komora - Page 10 Empty Re: Poljoprivredna komora

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 11. Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.