AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Gruntovnica, katastar

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by BOZIDAR 15/4/2011, 07:14

ova država mi polako ide na K...C Gruntovnica, katastar - Page 4 946904
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by jd4755 15/4/2011, 07:28

BOŽIDAR je napisao/la:ova država mi polako ide na K...C Gruntovnica, katastar - Page 4 946904
Nije kriva Država nego oni koji ju vode.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 29/2/2012, 18:21

Vidite temu ; za ili protiv i Referendumom o poljoprivrednim zakonima !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 12/3/2012, 07:08

GRUNTOVNICA I KATASTAR<
> SMILJAN > broj postava 3 ; > Država niti itko drugi na može biti suvlasnik u katastru već samo u gruntovnici >
1 . Na Pžeškoj županiji imamo stanje ; 1/3 SMILJAN , 1 / 3 Japarić , 1 / 3 RH
2. Isto može biti i u gruntovnici
ZEMLJIŠNO KNJIŽNI ISPRAVAK
Ako je u katastru posjednik >Smiljan > , a u gruntovnici na kralju Petru , > Smiljan može u Sudu pokrenuti Zemljišno knjižni ispravak ! Po sadašnjem cjeniku to košta više od malih parcela !
OTIMANJE ZEMLJE KATASTARSKIM POSJEDNICIMA
Ako je u gruntovnici , društveno vlasništvo , ili općenarodna imovina , a u katastru > Smiljan > , Odvjetništvo predloži sudu da se u gruntovnici upiše RH , nakon toga šalju u katastar da se isto upiše RH , katastar šalje Smiljanu obavijest i traži dokaz o vlasništvu ili neki dokument , katastar upućuje Smiljana u Odvjetništvo , gdje Odvjetništvo i Smiljan potpisuju sporazum o mirnom rješenju spora , odvjetništvo može pristati da se i u gruntovnici upiše SMILJAN ,ako ne pristanu Smiljan može tužbom protiv RH dobiti ili izgubiti spor , ako Smiljan dobije spor plaća trošak suda !!
OSTAVINSKI POSTUPAK
pokreće ga osoba koja ima pravo na nasljeđe . Smiljan sudu dostavlja dokaz o smrti vlasnika i srodstvo , sud dodjeljuje slučaj javnom bilježniku , Smiljan i Sud dostavljaju bilježniku popis imovine . PAZITE da zatražite i katastarski ispis i priložite kao popis imovine !
ODRICANJE O NASLJEDSTVA I NASLJEDNIČKA IZJAVA
Smiljan se može odreći od nasljedsta ili u korist nekog drugog , to Nasljedničkom izjavom riješi kod bilježnika ! Izjavu nasljednici mogu potpisati i u inozemstvu
NAKNADNO PRONAĐENA IMOVINA
Ako se pronađe onda je procedura ista , sa tim da to možete ubrzati kod istog javnog bilježnika !
**Iznio sam Vam podatak da sam u prteklih 11 godina šetao za sređivanje stanja za državnu i privatnu zemlju , dio moje a dio rodbine ! Biti će mi drago ako ove informacije nekome pomognu ili olakšaju maltretiranje koje imamo zahvaljujući Beču i hrvatskim političarima koji od raspada Austro - Ugarske nisu ništa napravili da nema opisanog !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by paor 21/12/2012, 18:09

eto što je internet...sto puta sam prošao kraj ovog hektra i do danas nisam znao da ima više od jednog vlasnika

Gruntovnica, katastar - Page 4 2012-12-2102-1
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 26/12/2012, 20:30

Sve je to rezultat promašenih zemljišnih zakona ! Dio suvlasnika u svojim parcelama ne poznajem niti znam da li su živi ! U nekim parcelama piše da sam suvlasnik sa Republikom Hrvatskom ? Kažu da je to država , ali ne znam tko ju predstavlja kad je riječ o zemlji i tko je dužan obrađivati državnu zemlju ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by drazen 26/12/2012, 20:54

U ovoj situaciji pomaže samo spretan odvjetnik koji će iskopati odnekud eventualne nasljednike ili tražiti na sudu postavljanje privremenih zastupnika ili opunomoćenika ali samo ako uspije dokazati sudu da bi redovnim putem nastala šteta za stranku koja je pokrenula postupak!
A zemljišnoknjižni ispravni postupak se uglavnom ne isplati, odn. isplati se ako uspijete ubaciti par većih parcela jer košta skoro isto za pol hektara ili 10!
@Đuro;državu zastupaju Općinska Državna Odvjetništva, ali uglavom u postupcima sređivanja vlasništva i davanja u zakup! Za neobrađeno državno zemljište naravno ne odgovara nitko!
Sad se nedavno pojavila nova agencija zanimljivog naziva AUDI (Agencija za upravljanje državnom imovinom), pa sad više nitko nije siguran ko je za šta nadležan...Šta reći, Hrvatska... Crying or Very sad
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 26/12/2012, 21:20

drazen je napisao/la:U ovoj situaciji pomaže samo spretan odvjetnik koji će iskopati odnekud eventualne nasljednike ili tražiti na sudu postavljanje privremenih zastupnika ili opunomoćenika ali samo ako uspije dokazati sudu da bi redovnim putem nastala šteta za stranku koja je pokrenula postupak!
A zemljišnoknjižni ispravni postupak se uglavnom ne isplati, odn. isplati se ako uspijete ubaciti par većih parcela jer košta skoro isto za pol hektara ili 10!
@Đuro;državu zastupaju Općinska Državna Odvjetništva, ali uglavom u postupcima sređivanja vlasništva i davanja u zakup! Za neobrađeno državno zemljište naravno ne odgovara nitko!
Sad se nedavno pojavila nova agencija zanimljivog naziva AUDI (Agencija za upravljanje državnom imovinom), pa sad više nitko nije siguran ko je za šta nadležan...Šta reći, Hrvatska... Crying or Very sad

Od 1999 puno sam vremena potrošio ,a i novca na sređivanju stanja za privatno i državno zemljište ! Najjeftinija varijanta je spaliti bečke gruntovnice i katastar i portret njihove Marije Terezije pred veleposlanstvom Austrije u Zagrebu i pred Saborom , jer u Saboru većina nema pojma kakav su nam okupatori iz Beča napravili sa 2 službe ; gruntovnice i katastar i naredbom Marije 1756 o izgradnji ušorenih sela ! To je idealno ( ušoreno selo ) za parcove jer prelaze sa kuće na kuću u potrazi za hranom bez puno umora , a bečka evidencija koristi odvjetnicima , geodetima , sudu i državi za šišanje po džepovima vlasnika i posjednika !

Pred Saborom sam na prosvjedu 2001 dijelio beogradski Zakon o nasljeđivanju zastupnicima i ministrima ! Gledali su i pitali ; Što je ili kaj je to ? Mesiću sam ga isto dao na prijemu poljoprivrednih udruga i rekao o cirkusu sa evidencijom ! Drug Mesić je predložio da on organizira ponovni susret predstavnika udruga i više ministara ! Drug Mesić svoj prijedlog nije realizirao .

Bez velike seljačke i vlasničke bune zastupnici i članovi Vlade neće reagirati i neće ništa poduzeti ! To mora biti jasno svima koji imaju zemlju na teritoriju RH !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by drazen 26/12/2012, 23:05

Teško da će netko pristat na opciju spaljivanja... Laughing
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Fidelito 27/12/2012, 09:54

Po meni nije toliki problem u samom principu rada gruntovnice i katastra (makar i tu sigurno ima dosta prostora za poboljšanja), koliko u neprovođenju odluka u zemljišnim knjigama i nepoštivanja realnog stanja, neodražavanju tog sustava (čišćenje knjiga od nepotrebnih zapisa, neprovođenja odluka suda kao rezultata ostavniskih rasprava itd., čišćenje knjiga od nepostojećih suvlasnika). Gruntovnica je dio suda i kao takva podložna svim problemima sudova u RH. Moramo se zapitati kako to da u gruntovnici u ZG sve donedavno nije se mogao dobiti izvod iz zemljišne knjige u razumnom roku (bez davanja mita, a razumni rok smatram vrijeme manje od 30 min. za takvu ispravu)? Problem nije toliko u sustavu, koliko u nama, makar bi se i sustav mogao bitno poboljšati. Ali da sustav nije tako složen i opstruiran - ne bi bilo mogućnosti da si neku sudci sude u ostavinskim sporovima - praktički sami sebi dosuđujući znatne imovinske upise. Dajte mi bilo koji sustav i ja ću ga uspjeti sabotirati, uvijek je moguće sabotirati (posebno kada iz sabotaže indirektno proizlazi imovinska korist).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by drazen 27/12/2012, 10:36

Suci već puno godina ne provode ostavinske postupke već javni bilježnici...
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Fidelito 27/12/2012, 11:47

drazen je napisao/la:Suci već puno godina ne provode ostavinske postupke već javni bilježnici...

Da to je istina, ali sudci provode postupke u kojima se tuže suvlasnici (i njihovi nasljednici) koji su odselili, a sada se provode razni postupci da se utvrdi navodno nečije pravo vlasništva na cijeloj parceli. Pozivaju se ti suvlasnici na sud a kada se ne odazovu onda se najčešće postupa po prijedlogu stranke. No to je nek druga i duga priča. Uglavnom sve je to posljedica nepravovremenog neažiriranja zemljišnih knjiga. Moramo znati da za vrijeme Marije Terezije nije bilo telefona i interneta (a vjerovatno kao i danas nije baš i svatko znao pisati i čitati), pa je uveden sustav zemljišnih knjiga ovakav kakav je danas. I to se može (i treba) promijeniti, postoje uvijeti za to, ali prvo trebamo znati što želimo postići kao konačan cilj. Nije problem u 'krivom' sustavu, nego u nama - ljudima.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by drazen 27/12/2012, 11:58

Najveći problem je u zakonodavcima, ljudi koji rade po sudovima samo provode propisane zakone i uredbe, e sad, u nekom sudu su malo brži, u nekom drugom malo sporiji, to je jedina razlika, ali kažem ti, da se zakoni malo promijene u korist stranaka svi bi bili zadovoljniji! Nisam baš mislio to napisati, ali radim u Općinskom sudu pa znam kak stvari funkcioniraju! Wink
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Fidelito 27/12/2012, 20:15

Ma da, u pravu si.... izvod iz gruntovnice u Garešnici je gotov za 15-30 min., a u Zagrebu se sve donedavno čekalo 5-10 godina (ako nisi bio u sustavu posebne tarife). Naravno, da se u Zagrebu čeka(lo) 15 ili 30 minuta, tko bi plaćao posebnu 'tarifu'? Kada malo izračunamo broj izvoda koji se izdaje godišnje puta tarifa odmah je jasno da se radi(lo) o vrlo dobrom poslu. A cijela korupcija u Zagrebu bila je sistemska: U gruntovnicu u Garešnici ulazim u radno vrijeme osobno, kao građanin kojem su potrebni određeni dokumenti, i sve riješavam sam - dok su u gruntovnicu u Zagrebu mogli ući samo odvjetnici.... i eto nas kod korupcije.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 2/1/2013, 18:03

Fidelito je napisao/la:Ma da, u pravu si.... izvod iz gruntovnice u Garešnici je gotov za 15-30 min., a u Zagrebu se sve donedavno čekalo 5-10 godina (ako nisi bio u sustavu posebne tarife). Naravno, da se u Zagrebu čeka(lo) 15 ili 30 minuta, tko bi plaćao posebnu 'tarifu'? Kada malo izračunamo broj izvoda koji se izdaje godišnje puta tarifa odmah je jasno da se radi(lo) o vrlo dobrom poslu. A cijela korupcija u Zagrebu bila je sistemska: U gruntovnicu u Garešnici ulazim u radno vrijeme osobno, kao građanin kojem su potrebni određeni dokumenti, i sve riješavam sam - dok su u gruntovnicu u Zagrebu mogli ući samo odvjetnici.... i eto nas kod korupcije.

Vlasnički listovi su javni ! U Požegi i Sl. Brodu sam ih u pravilu dobivao odmah ! Problem je što na njima piše naprimjer , Polak Bernad 1 /2 , Polak Izrael 1 / 2 ! Zadnji put su viđeni u Kraljevini Jugoslaviji ! Gdje su umrli ili ubijeni ? U katastru je 100 i više njihovih parcela na živim i umrlim fizičkim osobama ili na RH !
Putem suda platili smo da jedna parcela u katastru na RH ide i u gruntovnici na RH ! Zahtjev za kupnju te parcele poslao sam Vladi još za života Račana !
Po Ustavu Vlada ima pravo predlagati zakone . Da imamo Vladu , onda bi trebali imati novi Zakon o evidenciji zemljišta i jednu Državnu zemljišnu službu ! Bečke zakone treba spaliti u Zagrebu i to ću im ove godine napraviti pred Saborom i veleposlanstvom Austrije !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 14/1/2013, 16:03

paor je napisao/la:eto što je internet...sto puta sam prošao kraj ovog hektra i do danas nisam znao da ima više od jednog vlasnika

Gruntovnica, katastar - Page 4 2012-12-2102-1

Danas je bila sjednica predsjedništva Sabora na kojoj su rekli da će donijeti odluku o početku zasjedanja . Čekam to da mogu prijaviti prosvjed ispred Sabora . U pozivu na prosvjed kojeg ću poslati Milanoviću , predsjednicima nekih parlamentarnih stranaka je i Zakon o nasljeđivanju donesen u Beogradu 1965 , odluka Sabora o preuzimanju i primjeni 1971 , dio > strategije > u kojoj su u Beogradu odlučili o maksimumu za 10 ha , te izmjene koje je predložila Ingrid u Račanovoj Vladi , kao i dio glavnih članaka Kealjevine Nizozemske !
Beogradski zakon i ono što je Ingrid napisala moramo mijenjati kao dio promjena u poljoprivredi ! Zastupnik Arlović , sada sudac u Ustavnom sudu , rekao mi je da se u postojeći mogu napisati odredbe u poglavlju ; NASLJEĐIVANJE ZEMLJIŠTA !
Jedno od rješenja u cilju sređivanja stanja trebalo bi biti po uzoru na SAD , da se ugradi članak da se ostavinski postupak mora pokrenuti u roku od 6 mjeseci ! Ako se ne pokrene smatra se da nasljedstvo ne zanima nasljednike i to postaje imovina SAD ! Hrvatska je iseljenička država i sa ovakvim bi nasljednici bili natjerani da pokrenu ostavinski postupak ili da to onda kao imovina bez nasljednika ide na RH ! Sada člankom 6 to ide na općine i gradove , pod uvjetom da se pokrene ostavinski !

Drugi prijedlog je da se preuzme model Nizozemske u poljoprivrednom zemljištu !
Sadašnji Beogradsko - Zagrebački omogućava podjelu zemlje , to znači površinsko smanjenje imanja , povećanje broja vlasnika , uzimanje u obliku suvlasništva i onda imamo probleme kod kupnje , zakupa itd 1

Što mislite , predlažete ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 1/2/2013, 07:59

paor , ako možete pronađite i postavite prijedlog Zakona o zemljišnim knjigama , o kojem ministar pravosuđa govori u večernjem !

Nije problem upisa već troškovi sređivanja stanja !
hvala !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by jlukaci7 1/2/2013, 10:19

Đuro Japarić je napisao/la:paor , ako možete pronađite i postavite prijedlog Zakona o zemljišnim knjigama , o kojem ministar pravosuđa govori u večernjem !

Nije problem upisa već troškovi sređivanja stanja !
hvala !

Upravo to največi problem je u tome sto se da sve to ishoditi samo to košta kuna više nego možda vrijedi(pogotovo gdje su male parcele) a ujoš ga i trebaš platiti takozvanom vlasniku.

jlukaci7

Broj postova : 143
Lokacija : križevci
Registriran : 03.02.2011
3


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 1/2/2013, 15:02

jlukaci7 je napisao/la:

Upravo to največi problem je u tome sto se da sve to ishoditi samo to košta kuna više nego možda vrijedi(pogotovo gdje su male parcele) a ujoš ga i trebaš platiti takozvanom vlasniku.

Svi mi koji imamo zemlju , znamo što ste napisali !Po ovim propisima i cijenama nije ekonomski isplativo sređivati stanje ! Mi vlasnici i posjednici zemlje moramo biti inicijatori za drugačija rješenja ! Nije realno da će inicijatori biti političari , ne poznaju problem . Nekima sam poslao dio zakona koje nisu ni vidjeli jer su pisani u Beču i Beogradu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by paor 3/4/2013, 10:26

problemi sa gruntovnim i katastarskim knjigama nisu prevelik problem u slavoniji, ali kažu da u drugim krajevima (dalmacija) ima itekako neriješenih odnosa...zašto država ne riješi kao u slučajevima legalizacija, poreznih dugova i sl. - preko koljena
npr. sve neriješeno preko 100g. ulazi u zemljišni fond agencije za poljoprivedno zemljište ukoliko zainteresirani ne pokrenu postupak u roku jedne godine...nakon nekoliko godina granicu spustiti na 50g. ...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2013, 13:06

paor je napisao/la:problemi sa gruntovnim i katastarskim knjigama nisu prevelik problem u slavoniji, ali kažu da u drugim krajevima (dalmacija) ima itekako neriješenih odnosa...zašto država ne riješi kao u slučajevima legalizacija, poreznih dugova i sl. - preko koljena
npr. sve neriješeno preko 100g. ulazi u zemljišni fond agencije za poljoprivedno zemljište ukoliko zainteresirani ne pokrenu postupak u roku jedne godine...nakon nekoliko godina granicu spustiti na 50g. ...

Neznam na temelju čega zaključuješ da problemi nisu veliki u Slavoniji ?
Imamo zemlju na Požeškoj i Brodskoj županiji .

U katastru > paor > u grntovnici na kralju ( pokojnom ) Petru .

1. netko od nasljednika Petra može pokrenuti ostavinski postupak pri čemu se u gruntovnici zemlja upisuje na živu osobu , živa osoba onda traži da se u katastru briše > paor > a upiše nasljednik ? Kako riješiti spor ?
Nakon što je zemlja sa pradjeda prešla u gruntovnici na mene , iz suda su poslali u katastar , iz katastra su mi poslali poziv - sada sam je u gruntovnici , a u katastru na nekom drugom - nisam tu išao u spor . Katastarski posjednik može tebi dati zemlju u zakup i upisati za poticaje , prijaviti u ARKOD -

2. paor kao katastarski posjednik , može pokrenuti zemljišnoknjižni ispravak , da se u gruntovnici briše Petar , a upiše paor . Tarifa je ista za 10 ha i 1 000 m kvadratnih . Zato je ovaj zadnji slučaj neisplativ !

Država - Hrvatski sabor , treba donijeti ; Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela - ovo nije u interesu Države , odvjetnika , sudova i birokracije !

Država - Hrvatski sabor - treba donijeti Zakon o nasljeđivanju - zašto neće ? Jer su tupavi , jer su lijeni , jer ih ne zanima razvoj poljoprivrede !

Dio zemlje sredio je otac diobom zadruge Japarić - tu su nam sa upisima isto sranja napravili . Očeva kuća ( sada moja , bratova i sestrina u suvlasništvu ) upisana je na parceli koja se vodi na stricu u gruntovnici , a stričeva na parceli koja je bila na ocu .

U katastru na meni a u gruntovnici ? Onda odvjetništvo i sud dosude da se u gruntobnici upiše RH , pa to traže i u katastru , pa šećem u katastar , pa me šalju u odvjetništvo , pa potpisujemo sporazum o mirnom rješenju spora , pa napišu nisi dostavio nikakvu dokumentaciju , pa tuži RH o svom trošku , pa pišem Vladi da nam objasne na koji se Zakon pozivaju ?

> Paor > možeš otići u požeški katastar , općine Požeške županije pa ćeš vidjeti koliko vjesi Rješenja na oglasnim pločama !

Supruzi sam dao nalog da me spali i pepel baci u Savu , a ne da zakopa u Slavonsku zemlju !
Muka mi je od sređivanja stanja za privatnu i državnu .

Sutra da Turci krenu na Beč , priključio bih se njihovoj vojsci kao dio Slavonaca u prošlosti , prvo sravniti > Hrvatski sabor > a onda Beč za sve ono što su napravili Slavoniji i slavonskoj poljoprivredi .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by zeljko6 3/4/2013, 13:52

jel ima netko tko bi bio voljan prevoditi postove gospodina Japarića?

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2013, 15:35

zeljko6 je napisao/la:jel ima netko tko bi bio voljan prevoditi postove gospodina Japarića?

Predlažem ti da izvadiš vlasnički list u Požegi za zemlju u k. o. Sovski Dol koja se vodi na braći Polak Bernad i Polak Izrael i da od njih kupiš zemlju !

Kao udruga platili smo zemljišnoknjižni ispravak za 1 parcelu koja je bila u katastru na RH , a u gruntovnici na braći za koje se nezna da li su ubijeni u drugom ratu u Srbiji , Aušvicu , Jasenovcu . Rješenje Suda ti mogu napisati na hrvatskom je , ako ne razumiješ hrvatski neka ti netko drugi prevede .

2003 poslao sam zahtjev Vladi i ministarstvu poljoprivrede , da udruzi prodaju direktnom pogodbom 1 parcelu koja je sada u gruntovnici isto na RH , a bila je na braći Polak .

2013 zahtev leži još u Vladi i Ministarstvu poljoprivrede ,u državi kojoj dadoše ime Republika Hrvatska !

Sa braćom Polak stupio sam > telepatskim putem > u kontakt , iskrčili smo oko 2 ha zemlje koja je bila njihova u gruntovnici , sagradili zdenac sa pitkom vodom do kojeg smo preko 6 brda sagradili vodovod , sagradili vidikovac , postavili 7 stolova sa klupama i ostavili dio stabala za park šumu , na nekoliko podloga nakalemio sam voćke koje već rode .

Sve je to na Dilju u epicentru slavonske ; ekonomske , demografske i obrazovne uništenosti !
Sada vlasnik RH može podnijeti zahtjev za legalizaciju ili neka ruši što su građani i donatori iz Hrvatske i SAD sagradili !

Neznam da li su u svoj zakon ponovno ubacili mogućnost kupnje putem neposredne pogodbe ? Naručio sam njihov Zakon jučer ?


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by minajo 3/4/2013, 16:11

Gospodine Đuro ako ste sve to napravili na tuđoj parceli šta će biti ako Vas vlasnik iste tereti za ometanje privatnog posijeda jer na zapadu privatna svojina je svetinja. Zakon je zajebana stvar koja nekad ide u korist a nekada na štetu. U prijašnjim postovima si spomenuo kralja ali to bi prije mogli učiniti naslijednici Bečkog dvora jer oni vjerojatno imaju dokument po kome su oni nekadašnji vlasnici tog prostora tj. čitave RH i imali su katastar osim ako nije drugačije dogovoreno nekakvim sporazumom. Folks dojčeri su napustili prostor bivše SFRJ i nisu imali pravo povratka jer je tako Njemačka riješavala pitanje ratne odštete.

minajo

Broj postova : 122
Lokacija : Grob
Registriran : 13.02.2012
1


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2013, 16:46

minajo je napisao/la:Gospodine Đuro ako ste sve to napravili na tuđoj parceli šta će biti ako Vas vlasnik iste tereti za ometanje privatnog posijeda jer na zapadu privatna svojina je svetinja. Zakon je zajebana stvar koja nekad ide u korist a nekada na štetu. U prijašnjim postovima si spomenuo kralja ali to bi prije mogli učiniti naslijednici Bečkog dvora jer oni vjerojatno imaju dokument po kome su oni nekadašnji vlasnici tog prostora tj. čitave RH i imali su katastar osim ako nije drugačije dogovoreno nekakvim sporazumom. Folks dojčeri su napustili prostor bivše SFRJ i nisu imali pravo povratka jer je tako Njemačka riješavala pitanje ratne odštete.

Ja prvenstveno želim reći što imamo , što moramo mijenjati i u tom CIRKUSU želim pomoći .

Udruga i Općina Čaglin platili smo postupak putem suda koji se zove Zemljišnoknjižni ispravak . Sada su 2 parcele koje su u katastru bile na RH , putem suda , objave u NN i putem svjedoka i u gruntovnici na RH . Sud je dao mogućnost da se putem tužbe može > žaliti > na Rješenje .

Riječ je o 2 parcele u zaštićenom dijelu prirode na kojim smo sagradili dio sadržaja na prijedlog i po odobrenju jednog sposobnog ministarstva . Predložena je i izgradnja kuće za posjetitelje na toj zemlji sa kuhinjom , blagavaonicom , sanitarnim prostorijama , 2 sobe u potkrovlju , terasom . Za kuću traže dozvolu pa smo išli na sređivanje stanja u korist RH i zahtjev za kupnju direktnom pogodbom - zahtjev leži u Zagrebu od 2003 .

Napravio sam preko 1 500 km svojim autom vozajući se po Požegi , katastar , bivše javno pravobraniteljstvo - sada državno odvjetništvo , gruntovnica , sud , 2 ostavinska postupka - 1 . sa pradjeda na mene , 2. sa oca na mene , sestru i brata .
Za dio parcela neću se mrcvariti jer je to ekonomski neisplativo .
Jednu je kupio otac po katastru , onda su išli da se upiše na RH u gruntovnici , budući da sam ja bio u katastru tražili su dokumentaciju , potpisali smo da ćemo to mirno riješiti , a onda je neki amater u Odvjetništvu napisao da nisam ništa priložio i da tužim RH - tužbu posjednici plaćaju neovisno o ishodu spora .
Nisam tužio RH , upisali su RH i u katastar - na toj parceli koju je otac kupio 64 imam plantažu šljiva , druga je u katastru na meni a u gruntovnici na Kovačević i zadruga , treća je dio na meni u katastru a ostalo na rođaku na kojem je cijela u gruntovnici . Rođak je umro u inozemstvu , jedna kći je isto umrla , druga mu živi u inozemstvu !

Može ako hoće pokrenuti ostavinski postupak , a ako neće vodi se u gruntovnici na umrlom rođaku .
Za 2 mogu ići zemljišnoknjižnim ispravkom .

Ako netko nije rješavao cirkus kojeg imamo zahvaljujući promašenoj Bečkoj evidenciji zemlje , taj nezna koliko to košta ; vremena , novaca , živaca i znanja !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 4 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.