AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Gruntovnica, katastar

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by minajo 3/4/2013, 23:08

Đuro Japarić je napisao/la:
minajo je napisao/la:Gospodine Đuro ako ste sve to napravili na tuđoj parceli šta će biti ako Vas vlasnik iste tereti za ometanje privatnog posijeda jer na zapadu privatna svojina je svetinja. Zakon je zajebana stvar koja nekad ide u korist a nekada na štetu. U prijašnjim postovima si spomenuo kralja ali to bi prije mogli učiniti naslijednici Bečkog dvora jer oni vjerojatno imaju dokument po kome su oni nekadašnji vlasnici tog prostora tj. čitave RH i imali su katastar osim ako nije drugačije dogovoreno nekakvim sporazumom. Folks dojčeri su napustili prostor bivše SFRJ i nisu imali pravo povratka jer je tako Njemačka riješavala pitanje ratne odštete.

Ja prvenstveno želim reći što imamo , što moramo mijenjati i u tom CIRKUSU želim pomoći .

Udruga i Općina Čaglin platili smo postupak putem suda koji se zove Zemljišnoknjižni ispravak . Sada su 2 parcele koje su u katastru bile na RH , putem suda , objave u NN i putem svjedoka i u gruntovnici na RH . Sud je dao mogućnost da se putem tužbe može > žaliti > na Rješenje .

Riječ je o 2 parcele u zaštićenom dijelu prirode na kojim smo sagradili dio sadržaja na prijedlog i po odobrenju jednog sposobnog ministarstva . Predložena je i izgradnja kuće za posjetitelje na toj zemlji sa kuhinjom , blagavaonicom , sanitarnim prostorijama , 2 sobe u potkrovlju , terasom . Za kuću traže dozvolu pa smo išli na sređivanje stanja u korist RH i zahtjev za kupnju direktnom pogodbom - zahtjev leži u Zagrebu od 2003 .

Napravio sam preko 1 500 km svojim autom vozajući se po Požegi , katastar , bivše javno pravobraniteljstvo - sada državno odvjetništvo , gruntovnica , sud , 2 ostavinska postupka - 1 . sa pradjeda na mene , 2. sa oca na mene , sestru i brata .
Za dio parcela neću se mrcvariti jer je to ekonomski neisplativo .
Jednu je kupio otac po katastru , onda su išli da se upiše na RH u gruntovnici , budući da sam ja bio u katastru tražili su dokumentaciju , potpisali smo da ćemo to mirno riješiti , a onda je neki amater u Odvjetništvu napisao da nisam ništa priložio i da tužim RH - tužbu posjednici plaćaju neovisno o ishodu spora .
Nisam tužio RH , upisali su RH i u katastar - na toj parceli koju je otac kupio 64 imam plantažu šljiva , druga je u katastru na meni a u gruntovnici na Kovačević i zadruga , treća je dio na meni u katastru a ostalo na rođaku na kojem je cijela u gruntovnici . Rođak je umro u inozemstvu , jedna kći je isto umrla , druga mu živi u inozemstvu !

Može ako hoće pokrenuti ostavinski postupak , a ako neće vodi se u gruntovnici na umrlom rođaku .
Za 2 mogu ići zemljišnoknjižnim ispravkom .

Ako netko nije rješavao cirkus kojeg imamo zahvaljujući promašenoj Bečkoj evidenciji zemlje , taj nezna koliko to košta ; vremena , novaca , živaca i znanja !
Ma nemam ja ništa protiv Vas naprotiv ja Vas razumijem šta želite reći ali ovi naši zakoni nisu ni blizu onoga što bih trebalo biti jer kod nas se stanje mjenja kako kome odgovara na vlasti (NAŽALOST). To mislim na svaku diktaturu do 1941 i od 1941.

minajo

Broj postova : 122
Lokacija : Grob
Registriran : 13.02.2012
1


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 4/4/2013, 07:01

[quote="minajo"][quote="Đuro Japarić"]
minajo je napisao/la:Gospodine Đuro ako ste sve to napravili na tuđoj parceli šta će biti ako Vas vlasnik iste tereti za ometanje privatnog posijeda

Ja prvenstveno želim reći što imamo , što moramo mijenjati i u tom CIRKUSU želim pomoći .

Ma nemam ja ništa protiv Vas naprotiv ja Vas razumijem šta želite reći ali ovi naši zakoni nisu ni blizu onoga što bih trebalo biti jer kod nas se stanje mjenja kako kome odgovara na vlasti (NAŽALOST). To mislim na svaku diktaturu do 1941 i od 1941.

1. Postoji Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima - tu se govori o smetanju posjeda i o koječemu još . Tri parcele koje se u gruntovnici vode na umrlim ili ubijenim vlasnicima u katastru su na živim građanima i RH . Od dvoje građana smo kao udruga po katastru uzeli na zakup 15 g . U 2 parcele smo putem suda sredili da je RH posjednik u katastru i vlasnik u gruntovnici . Iskrčili smo i kultivirali preko 10 ha zemlje ; državne i privatne . živih i umrlih .

2. dio cirkusa može se srediti na temelju Zakona o nasljeđivanju - pokretanjem ostavinskih postupaka - a onda sa prodajom , darovanjem itd.

3. Hrvati od raspada Austro - Ugarske nisu ništa napravili za poljoprivredu i moderno zakonodavstvo . Slovenci su tu napravili pomak još u Jugoslaviji . Kod političara je problem što oni nemaju pojma što imamo . Isto je i kod takozvanih seljačkih vođa koji o stanju zakona u privatnom vlasništvu šute . Poslao sam im podosta iskopiranih Zakona od Beograda , Sabora SRH , Nizozemske , pojasnio 1 članak iz Zakona o nasljeđivanju SAD . Od Veleposlanstva R. Austrije kao predstavnik udruge tražio sam njihove zakone - poslali su dopis u Beč - nikada nismo dobili odgovor .

- Djed po majci kršeći Brozov maksimum kupio je u Jugoslaviji sa obitelji preko 29 ha uglavnom po katastru - u gruntovnici je dosta ostalo na pradjedu a da nismo ni znali jer su ostavinski proveli samo sa djeda po katastru , pa smo nakon nekoliko godina morali provesti ostavinski - tako je bilo brže , da ide sa pradjeda na nekoliko nas .

- Sa očeve strane radili su diobu Japarić i zadruge - tu su nam isto napravili cirkus - još se 1 parcela vodi Japarić i zadruga - to znači u našem slučaju da je nositelj zadruge bio djed .

- U nekim drugim slučajevima diobom ili nasljeđivanjem podijelili su zemlju po katastru , ali su u gruntovnici ostavili naprimjer Kovačević i zadruga .
_ u gruntovnicama piše ; društveno vlasništvo - nositelj prava općina - bivše u Jugoslaviji , ili općenarodna imovina - sada to mijenjaju u RH u gruntovnici i traže upis u katastar isto RH . Ako je u katastru na fizičkoj osobi , katastar šalje obavijest posjedniku pozivajući se na Zakon o općem upravnom postupku NN 47 / 09 - napisan je u Beogradu - posjednik je stranka kojeg upoznaju što RH hoće - ima mogućnost mirnog spora - ili putem suda pri čemu posjednik plaća sve neovisno o ishodu suda . Dio ljudi išli su tužbom protiv RH , ja i desetak ljudi koje poznajem nismo jer je ekonomski neisplativo .

- Ovo što imamo može se pojeftiniti i ubrzati sa 2 zakona ; 1 . Zakon o nasljeđivanju , 2 . Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela - kojim bi se gruntovnice i katastar spojile u jednu Državnu zemljišnu službu i 3. Novi Zakon o poljoprivrednom zemljištu ; A - za državno - prodaja - zakup - darovanje , B - privatno - prodaja - zakup - nasljeđivanje - tko može kupiti zemlju i uzeti u zakup - posebni članci za napuštena sela .

- Za 2 godine većina državne bi se mogla okrupniti i raspisati natječaji , za 1 g svi bi morali pokrenuti ostavinske postupke , podnijeti zahtjev za kupnju susjednih državnih u roku 6 mjeseci , postupno za okrupnjavanje privatne , za 10 - 15 g otkupila bi se većina zemlje izumirućih gospodarstava i u tom razdoblju uspostavila bi se obiteljska gospodarstva kao temelj hrvatske poljoprivrede . Todorić , Moralić , Grivičić , Novalić nisu budućnost - oni uništavaju zemlju - tlo sa monokulturama i u demografskom smislu ,

Partije - stranke , seljačke udruge - Poljoprivredna komora - neka iznesu neki svoj koncept da se usporedi i traži rješenje ! Ovo što imamo nije rješenje i nije budućnost !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by zoky28 4/4/2013, 17:28

Pa ja stvarno ne razumijem vaš problem i sam sam imo nepoklapanja gruntovna- katastrom .
vlasnik koji je bio upisan u katastru dobio je obavijest da sam ja novi vlasnik i da se zemlja upisuje na mene i išo je tamo na neki razgovor ali kak sam čuo nije mogo ništa.
Zemlju šta sam naslijedio od oca isto je katastarski bila na djeda a gruntovno na oca. I isti postupak je išo -čak se stric nešta bunio jer je ubiro poticaj i kad sam otvorio opg donio vlasničke listove bez problema upiso parcele.

Čak i u zagrebačkoj županiji gdje su službe ubi bože dalo se sredit pravo vlasništa .Iz prve ruke informacija -parcela je imala 27 vlasnika ,pravovaljani kupoprodajni ugovor i bez problema se riješila stvar istina da je advokat 1000 € spremio ali to treba vodit brigu prije nego se kupuje zemlja pa se dogovorit .
zoky28
zoky28

Broj postova : 285
Lokacija : sisak
Registriran : 19.01.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 4/4/2013, 17:46

zoky28 je napisao/la:Pa ja stvarno ne razumijem vaš problem i sam sam imo nepoklapanja gruntovna- katastrom .
vlasnik koji je bio upisan u katastru dobio je obavijest da sam ja novi vlasnik i da se zemlja upisuje na mene i išo je tamo na neki razgovor ali kak sam čuo nije mogo ništa.
Zemlju šta sam naslijedio od oca isto je katastarski bila na djeda a gruntovno na oca. I isti postupak je išo -čak se stric nešta bunio jer je ubiro poticaj i kad sam otvorio opg donio vlasničke listove bez problema upiso parcele.

Čak i u zagrebačkoj županiji gdje su službe ubi bože dalo se sredit pravo vlasništa .Iz prve ruke informacija -parcela je imala 27 vlasnika ,pravovaljani kupoprodajni ugovor i bez problema se riješila stvar istina da je advokat 1000 € spremio ali to treba vodit brigu prije nego se kupuje zemlja pa se dogovorit .

Odgovorili ste na kraju , 1000 eur ! To u dijelu Slavonije gdje mi je stanje poznato , mnogi neće investirati jer to košta još puno više i nije ekonomski isplativo !

Kako su ljudi postali posjednici u katastru ; kupnjom , nasljeđivanjem , darovnim i drugim ugovorima ! Nisu lopovi već stoka sitnog zuba za šišanje po džepu , zato što Hrvati nisu bili sposobni osnovati 1 zemljišnu službu .

Zamislite da kupite auto po katastru i onda > vlasnik < u gruntovnici kaže , sada je auto moj ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by zoky28 4/4/2013, 20:05

"Kako su ljudi postali posjednici u katastru ; kupnjom , nasljeđivanjem , darovnim i drugim ugovorima !"
Gruntovnica, katastar - Page 5 684261 Ovo je več viša matematika .
Koliko je meni poznato gruntovna je bog i batina šta se vlasništva tiče.
a u katastru se samo međe vode .
Dali ste za primjer auto i ima velike sličnosti
gruntovna=knjižica vozila
katastar= prometna dozvola
zoky28
zoky28

Broj postova : 285
Lokacija : sisak
Registriran : 19.01.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 4/4/2013, 20:58

zoky28 je napisao/la:"Kako su ljudi postali posjednici u katastru ; kupnjom , nasljeđivanjem , darovnim i drugim ugovorima !"
Gruntovnica, katastar - Page 5 684261 Ovo je več viša matematika .
Koliko je meni poznato gruntovna je bog i batina šta se vlasništva tiče.
a u katastru se samo međe vode .
Dali ste za primjer auto i ima velike sličnosti
gruntovna=knjižica vozila
katastar= prometna dozvola

Nije viša matematika već zakonske mogućnosti koje su bile dopuštene , otac je kupio po katastru i darovao mi po katastru , dio sam nasljedio po katastru a dio po gruntovnici , dio sam kupio po gruntovnici .

Katastar se smatra izvanknjiževno vlasništvo , a gruntovnica vlasništvo . Ako sam ja u katastru a Vi u gruntovnici mogu ići sudskim postupkom koji se zove zemljišnoknjižni ispravak - to smo radili kao udruga i dio ljudi koje poznajem !

Nisu trebali osnovati 2 službe , već jednu ! Katastar je bio osnova za plaćanje ; poreza , mirovinskog , zdravstvenog , vodoprivrede .

Vlasništvo se smatra stanje u gruntovnici ! Zato katastar treba ukinuti i osnovati 1 službu , gdje bi dobivali ; vlasnički list , kopije plana za parcelu , predavali ugovore za kupnju itd .

Sada Vi prodate meni , ja idem u gruntovnicu prijavit promjenu , oni šalju meni rješenje , pa onda šalju u katastar - pa mi katastar šalje rješenje ! Puno birokracije i nepotrebnog troška !

Sa jednom službom bi se ubrzalo i okrupnjavanje parcela ;

RH 1 , RH 2 , RH 3 - ako se dodiruju predstavnik lokalne vlasti dođe u službu i predlože da se okrupne u RH 1 - tada nema 3 analize za 3 parcele , već za 1 , ponuda ide za 1 , a ne moguće 3 različitih ponuditelja , za potpore se piše 1 , u ARKOD 1 .

Sve je jednostavno , problem su političari i kvazi seljačke vođe , koji sada kritiziraju Zakon o poljoprivrednom zemljištu !

Na Forumu sam početkom prošle godine upozorio što se sprema !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by mačor 11/4/2013, 09:15

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/od-svibnja-vise-nema-besplatnog-online-uvida-u-zemljisne-knjige/

mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Mario99 11/4/2013, 09:36

mačor je napisao/la:http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/od-svibnja-vise-nema-besplatnog-online-uvida-u-zemljisne-knjige/


Kaj to problem? tak i tak niš ne rade, pa bude barem malo gužva kod njih u uredima da se nauče poslu Gruntovnica, katastar - Page 5 413475
Mario99
Mario99

Broj postova : 161
Lokacija : velika gorica
Zanimanje : student
Registriran : 08.09.2011
1


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3266-terminator99

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 11/4/2013, 19:52

mačor je napisao/la:http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/od-svibnja-vise-nema-besplatnog-online-uvida-u-zemljisne-knjige/


To je još jedan od promašaja nesposobne Vlade .

Uvidom putem interneta mogao se dobiti orjentir tko je vlasnik , ali ne i podatak da li je živ , sa adresom od prije 100 g. Direktnim vađenjem situacija je ista .

Muzej Austro - Ugarske kojeg je vrijeme pregazilo !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Đuro Japarić 27/4/2016, 19:50

Reformisti najavljuju spajanje gruntovnica i katastra , zna li netko više informacija ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by iwanho 27/4/2016, 22:18

mačor je napisao/la:http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/od-svibnja-vise-nema-besplatnog-online-uvida-u-zemljisne-knjige/


Ovo sam tek sad primijetil. Katastrofa nad katastrofama. Umjesto da isprint net izvadka bude pravovaljan, čak se i neslužbena kopija ne bu mogla dobiti bez naplate.

Jel to nečije neznanje ili namjerno zamućivanje vode za lakšu otimačinu? Sad samo još očekujem zakonsku odredbu da je stanje u gruntovnici konačno ako nitko u roku 30 dana ne uloži žalbu na zadnju promjenu.
Povratak zakonske pljačke. Gruntovnica, katastar - Page 5 413475
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by falkon 2 28/4/2016, 07:48

Bome i ja ovo vidim prvi puta ...

Onemogućavanje uvida radi manjih malverzacija i prevara ... i sve u svrhu punjenja proračuna na teret građana.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by paor 28/4/2016, 09:56

to je vijest iz 2013., znači propao pokušaj...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by bećar 28/4/2016, 09:57

Članak je iz 2013. god.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Gruntovnica, katastar - Page 5 Empty Re: Gruntovnica, katastar

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.