AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








john deere savršenstvo tehnologije

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by lukoil 27/12/2010, 18:05

fidel:zašto izbjegavati "start sprej"?

lukoil

Broj postova : 98
Lokacija : sl.brod
Registriran : 26.08.2010
1


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Fidelito 27/12/2010, 18:24

Start sprej dovodi do lakšeg paljenja a to u praksi znači da dolazi do preranog (prenaglog) paljenja, nekontroliranih detonacija a to opet vodi ka (skupim) kvarovima. Posebno je loše kada to radiš 'ručno' bez mogućnosti dozacije spreja, ili bez skidanja filtera zraka. Traktor neće pa neće, ljudi dodaju previše spreja i kada sredstvo dođe do cilindara usisna grana je puna sredstva i počinje festival.... Zaista može biti gadno, dolazi do jakih detonacija a praktički još se nije dignuo pritisak ulja, motor hladan. Izbjegavati koliko god je moguće. Evo ideja sa električnim fenom je dobra, to mi se sviđa, još ako upotrijebiš onaj fen za skidanje farbe... Ali ako je traktor palio (nekada) i ima dobru kompresiju (nije poderan) prvom prilikom pregledati dizne (uloške). Kada su dizne poderane - loše raspršuju gorivo (krupne kapi), (a možda i 'štekaju' ili 'pišaju') koje su loše pomiješane sa zrakom i kod niskih temperatura to postaje problem upaliti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by deere power 27/12/2010, 18:50

start sprej nikad koristit osim ako je motor vec pri samom kraju pa ce se uskoro radit generalka ali cak ni tad ako se ne mora

e sad svako nek radi kak oce, znam par bisera koji kazu kad stari napravi generalku pa ono motor malo vrti duze dok ne navuce gorivo kao daj malo da mu spreja damo da omirise crazy

ako je hlado malo vrele vode po pumpi i svuda di se gorivo krece i to bi trebalo bit to, ako nece onda nesto ne valja a najcesci problem j evoda u nafti koje iima u svakoj litri koju kupimo htjlei to proznat ili ne
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by 5510 27/12/2010, 21:57

da se nadovezem na ulje. serviser kad mi je dopeljal jd doma rekel da ulje treba mjenjati na 100 radnih sati samo zbog loše kvalitete goriva. jer plavi dizel je debelo govno koje u sebi sadrži veliko količinu sumpora. sumpor se mješa sa uljem i nastaje kiselina.
imam još jedno pitanje. kakav akumumulator koristite. i kak dugo moze verglati?
ja imam neki baner(ili tak nekak)100 ampera najvise moze 3xputa kresnuti po nekih pet sekundi?
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by falkon 2 27/12/2010, 22:05

5510 koliko je ks taj tvoj stroj?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by 5510 27/12/2010, 22:19

80konja 4 cilindra.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by falkon 2 27/12/2010, 22:41

ja na tu ks imam 145 ampera akumulator i on vergla kao lud ali od kada imam grijaćč nema verglanja
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by 5510 27/12/2010, 22:52

kakv grijac imas. ja imam zarnu nit. i za nekih 5 se se razbijeli. ali nista ne pomaze.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Saša 27/12/2010, 23:18

Suzdržavao sam se pisati u ovoj temi zbog nekih članova ovog foruma koji nemogu prihvatiti da njihova omiljena marka ima podosta problema u nekim serijama traktora i kombajna, ali ovo ne pišem zbog njih nego zbog razumnih članova kako bi ih upozorio na miguče probleme sa pojedinim serija.

Radi se o kombajnu 9560 kojeg je tetak moje supruge (inače veliki fan JD strojeva) kupio novog 2006 godine. Već iste jeseni je kombajn izgubio snagu, a serviseri utvrdili da je zaglavila turbina i nakon nekoliko dana je promjenili. Istog dana krenulo se dalje sa vršenjem i nakon samo nekoliko ovršenih ha otišao je motor. Došli stručnjaci iz Njemačke odvezli motor u Njemačku i nakon desetak dana dovezli novi i ugradili ga u kombajn. Več u ljeto 2007 godine ponovno je zaglavila turbina na tom novom motoru, ali ovaj puta nakon promjene turbine ostatak motora je bio ispravan. Da sada ne nabrajam ljetna žetva, jesenka, ljetna...... uglavnom ove jeseni je zaglavila sedma (7) turbina i nakon promjene otišao motor. Znaći u 4 i pola sezone 7 turbina i 2 motora!!!!! JD stručnjaci neznaju u čemu je problem i kako ga riješiti. Sada govore o tome da bi trebali staviti jači motor jer je taj možda ipak malo pre slab za taj kombajn, uglavnom još se nezna što će točo biti urađeno. Vlasnik kombajna neizmjerno je razočaran i ljut, a najteže mu pada što je uložio velik novac kod kupnje kombajna koji mu često raskopan stoji u hali (i sada trenutno), dok plača drugima da mu vrše sa kombajnima dvadesetak godina starima koji rade bez greške.

Oni koji sumljaju u moju priču pozivam da me posjete pa ću ih osobno odvesti da se uvjere u to što sam napisao.


Zadnja promjena: Saša; 27/12/2010, 23:22; ukupno mijenjano 1 put.
Saša
Saša

Broj postova : 1023
Lokacija : Podravina
Registriran : 22.11.2009
22

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Saša 27/12/2010, 23:20

E da i nije to jedini kombajn 9560 sa tim problemima. Ima ih nekoliko za koje znamo, ali drugi su izvan RH.
Saša
Saša

Broj postova : 1023
Lokacija : Podravina
Registriran : 22.11.2009
22

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by 5510 27/12/2010, 23:33

to mogu i ja potvrditi. kolegica sa faksa ima cijelu flotu jd od traktora do kombajna pa vecinu prikljucaka . pricala mi da su kupili novi kombajn miljun i nesto kuna(bio je na sajmu u gudovcu izložen) i jos prve godine zavrsio sa novim motorom jer na na satrome nesto se polomilo.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by tomo_MF 27/12/2010, 23:38

saša jel to kombajn u jednom mjestu pokraj Drave (jer ima i tamo jedan koji se kvari)? čuo sam da ima probleme s njim, no ovo je strašno, kupit novi kombajn, dati brdo love i dobiti puno problema....
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Fidelito 28/12/2010, 01:00

Saša je napisao/la:Suzdržavao sam se pisati u ovoj temi zbog nekih članova ovog foruma koji nemogu prihvatiti da njihova omiljena marka ima podosta problema u nekim serijama traktora i kombajna, ali ovo ne pišem zbog njih nego zbog razumnih članova kako bi ih upozorio na miguče probleme sa pojedinim serija.

Radi se o kombajnu 9560 kojeg je tetak moje supruge (inače veliki fan JD strojeva) kupio novog 2006 godine. Već iste jeseni je kombajn izgubio snagu, a serviseri utvrdili da je zaglavila turbina i nakon nekoliko dana je promjenili. Istog dana krenulo se dalje sa vršenjem i nakon samo nekoliko ovršenih ha otišao je motor. Došli stručnjaci iz Njemačke odvezli motor u Njemačku i nakon desetak dana dovezli novi i ugradili ga u kombajn. Več u ljeto 2007 godine ponovno je zaglavila turbina na tom novom motoru, ali ovaj puta nakon promjene turbine ostatak motora je bio ispravan. Da sada ne nabrajam ljetna žetva, jesenka, ljetna...... uglavnom ove jeseni je zaglavila sedma (7) turbina i nakon promjene otišao motor. Znaći u 4 i pola sezone 7 turbina i 2 motora!!!!! JD stručnjaci neznaju u čemu je problem i kako ga riješiti. Sada govore o tome da bi trebali staviti jači motor jer je taj možda ipak malo pre slab za taj kombajn, uglavnom još se nezna što će točo biti urađeno. Vlasnik kombajna neizmjerno je razočaran i ljut, a najteže mu pada što je uložio velik novac kod kupnje kombajna koji mu često raskopan stoji u hali (i sada trenutno), dok plača drugima da mu vrše sa kombajnima dvadesetak godina starima koji rade bez greške.

Oni koji sumljaju u moju priču pozivam da me posjete pa ću ih osobno odvesti da se uvjere u to što sam napisao.

Zašto se suzdržavati? Mnogima ovakve priče teško padaju, (još bi to i shvatio da imaju u vlasništvu dionice deere&co (DE)) ali što je -tu je. Iskreno svjedočenje ovog tipa može samo pomoći tvornici da promijeni svoje poslovanje i da se takvi slučajevi što manje ponavljaju. Znam iz nekoliko primjera da ljudi koji su prije imali JD strojeve sada prelaze na druge marke. Ne mislim da će ih tamo dočekati med i mlijeko, ali sigurno im se nisu ispunila očekivanja koja su imali prema JD-u. I dobro je da postoji tržište, jer da svi ovisimo o jednom proizvođaču (bilo kojem) svi bi se jako loše proveli, a ovako je loše samo nekima. A ove priče o lošim gorivima radi kojih rikavaju strojevi (i koje bi se lako mogle pokazati točne) ne pušim - i za to je kriv proizvođač i njihov trgovac ovdje. Oni moraju biti svjesni u kakvim uvijetima rade strojevi ovdje, kakvo je gorivo na tržištu i tome moraju prilagoditi ponudu svojih strojeva. Ako to nije adekvatno - nema tog stroja na ovom tržištu - i točka. Tako se ponašaju odgovorne kompanije (kojima nije samo stalo do zarade sada i odmah) koje gledaju na posao dugoročno. Općenito govoreći strojeve su potpuno zakomplicirali sa VGT, EGR, i drugim nepotrebnim đinđa-minđama i sada se svi čude zašto imaju problema. Jesu li ti strojevi štedljiviji? Nisu (na papiru jesu, a u praksi su veći potrošači). Jesu li pouzdaniji? Nisu. Jesu li jeftiniji? Nisu. Da li je njihovo održavanje jeftinije? Nije. Hoće li biti dugovječniji od prošle generacije strojeva? Ne vjerujem. I koji je ono bio cilj uvođenja te nove tehnologije?
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by rile 28/12/2010, 02:31

To je sustav kočnica i paralela o kojem sam pisao. ukratko naravno, jer o tome se mogu pisati litanije i stranice texta. npr. ako jd ili deutz napravi neki CR motor, njega će u istom trenutku praviti i ugrađivati i drugi proizvođači bez obzira na njegov kvalitet, pouzdanost i trajnost, samo da u što kraćem vremenu nebi zaostajali za konkurencijom na tržištu. to je jedan primjer u moru istih. tad nam se dešavaju već opisane havarije i kvarovi čiji popravci zahtjevaju enormne svote novca. 10 000 eura je puno, 100 000 je jako puno i većina to ne zaradi za čitav život i cijeli radni vijek. a tolika svota kada se uloži u neki stroj koji bi trebao unaprijediti i pojednostaviti proizvodnju on mora raditi besprijekorno i savršeno. tu priče o lošem održavanju ili nestručnosti padaju u vodu. jer onaj tko plati kombajn ili traktor 1000 000 ili više kn niti je nestručan niti neozbiljan. zato želim istaknuti da o takvim temama treba raspravljati na svim razinama bez obzira šta će reći i misliti onaj tko to čita. dobra i konstruktivna kritika u svakom slučaju može više pomoći nego odmoći.

rile

Broj postova : 601
Lokacija : St. Mik.
Zanimanje : degustator otpadnih voda
Registriran : 20.12.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Fidelito 28/12/2010, 08:39

Meni se čini da manageri ('menađeri') u tim tvornicama nabavljaju te komponente od dobavljača koji nisu baš u 'premium' segmentu. A nama te strojeve uredno naplaćuju po premium cijeni. Ili je to možda 'mlada' tehnologija, pa su ovo dječije bolesti. U svakom slučaju to se ne bi trebalo događati, sve te komponente treba ispitati u praksi prije veće serijske proizvodnje. A to košta i traje. Možda je netko lijepo izračunao da će biti jeftinije pokriti troškove popravka u garantnom roku, nego sva ta ispitivanja. A što je sa teško stečenim imenom brenda? Što je sa slavnim imenom tvornice koji na taj način propada? Tako se brend može vrlo ograničeno eksploatirati. Ne vjerujem da će se korisnik takvog stroja opet odlučiti za istu boju (ako ga to ne otjera u bankrot). Sve je to kratkoročno razmišljanje managera koji su došli u tvornice tko-zna-od-kuda i koji će otići tko-zna-kamo nakon svojih 'uspjeha'. Njima su važni pokazatelji sada i odmah, tako da se pokažu kao dobri upravitelji i gospodari. Nije JD jedini slučaj, sjetimo se samo Mercedesa prije desetak godina, pa Toyote, pa svih ovih opoziva u automobilskoj industriji, a to su samo brendovi koji su širom poznati jer proizvode robu koju puno ljudi kupuje. Ljudima koji ne stasaju u nekoj tvornici, ne odrastaju sa njom, i ne mogu razumjeti što to znači izgraditi brend. Njima je to samo još jedno sredstvo eksploatacije, jedna obična poluga koju treba iskoristiti u marketingu. Ali ta poluga (za razliku od one mehaničke) se troši.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by paor 28/12/2010, 09:25

Elektronika je u osnovi vrlo pouzdana i jeftina tehnologija. Pri upotrebi najvažnije je dobro ju dizajnirati, laički rečeno-prilagoditi uvjetima rada i koncepciji stroja. E tad se javlja problem jer globalizacijski i tržišni dril ne dozvoljava da se novi proizvod razvija godinama, nego se nove serije izbacuju kao na pokretnoj traci. Rekao bih da su inžinjeri žrtva globalizacije.
Drugi problem su materijali. Cijene čelika i energije bivaju sve skuplje. Na prvi pogled ušteda od 10% na materijalu (korištenje "lošijeg" iso broja) čini puno u financijskom smislu, ali se u daljnjim eksplatacijama stroja pokazuje prava istina. I tu bi se mogla utvrditi ona otrcana - nisu stari bili ludi.

I što sad. Preskupo plaćamo strojeve da bi se tek tako pomirili s tim. Treba o tome pričati, kuditi što ne valja, a ako to nekom ne paše -bože moj, to je njegov problem...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by deere power 28/12/2010, 10:17

nekad bi JD-ovi inzinjeri dolazili na belje kad bi se desio neki kvar tada na 4440 traktorima, oni bi taj dio odmah nosili u tvornicu te ga poboljsali modifikovalo i tad bi donjeli da se promjeni na svim traktorima mada su bili ispravni i mozda im to nebi nikad otislo ali nisu htjeli riskirat vec su tad jednostavno htjeli napravit traktor koji ce bit trajan i pouzdan i uspjeli, naravno trosak je snosila tvornica, bilo je i onih zglovnih i ameri se nisu mogli izcudit kako da tu kod nas taj traktor ne funkcionira kako spada a u americi ide bez problema, pa je promjenjeno sve zivo na njima i opet jednostavno nije bio stvoren za nase uvjete rada i ovakvu tesku zemlju

danas toga nema nit ce bit, kad vidim na turbini od nekog jd-a Made in Ceska, brazil, slovacaka i tako dalje a traktor je kao iz manhaima i trebo bi bit orginal svabo a to nije ni blizu i taj traktro je daleko od orginal JD traktroa kombajan ili nekog njihovog stroja

mi za amere spadamo pod siromasna trzista i takve nam strojeve salje, mada su opet trgovci krivi za sve, zna se kakva je nasa nafta i po meni nebi trebali ni prodatvat traktore s CR motorima vec samo SE seriju jer je to dovoljno za svakog seljaka, ali i asi ljudi vole preterivat pa je bitno samo da kosta puno a sto ce mu traktro samo stajat nije ga briga a ni mene

kod kupnje bi trebalo trazit orginal JD made in USA, ne znam koliko bi kosto ali sigurno ne puno vise od cjenjenih svaba koji su se usrali u zadnje vrijeme sa svim, pa bi vidli sta je kvalitet i izdrzljivost, i na belju ima nekoliko orginal amera i vidi se razlika, a o starim serijama JD koji su dosli iz amerika ne treba ni pricat
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Fidelito 28/12/2010, 10:30

Budućnost će pokazati što je trajno, a što ne. Sam sustav CR-a (po meni) nije loše riješenje samo za sebe (uz odgovarajuću filtraciju i separaciju vode iz goriva), nego tehnologija varijabilne turbine (VGT), EGR, 4 ventila po cilindru... ukratko tome (za sada i još dugo vremena) nije mjesto na motoru koji prvenstveno mora biti robustan, dugotrajan, jednostavan i pouzdan. Sada se vidi da trošak nije samo amortizacija (nabavna cijena podijeljena sa radnim satima), nego i trošak održavanja koji može premašiti sva očekivanja. Kada prođe garantni rok sve to pada na leđa korisnika. Mislim da su se poljoprivredni strojevo nepotrebno zakomplicirali - ne vidim svrhu toga, osim one materijalne. Ima i JD traktore za 'siromašna' tržišta sa starom tehnologijom, i to je ono za nas. Sve što lokalni kovači mogu popraviti. Čim imam traktor čiji sklopovi moraju daleko putovati na popravak - to mi ne vuče na dobro.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Saša 28/12/2010, 20:46

tomy je napisao/la:saša jel to kombajn u jednom mjestu pokraj Drave (jer ima i tamo jedan koji se kvari)? čuo sam da ima probleme s njim, no ovo je strašno, kupit novi kombajn, dati brdo love i dobiti puno problema....

Pa selo je blizu Drave oko 20 km od nas.
Saša
Saša

Broj postova : 1023
Lokacija : Podravina
Registriran : 22.11.2009
22

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by rile 29/12/2010, 00:02

Apsolutno se slažem sa Fidelom, turbina promjenjive geometrije dobra je za mercedes i BMW, ali za stroj koji radi u extremnim uvjetima u prašini i blatu, mislim da nije. isto tako CR motori gdje jedna dizna košta nekoliko tisuća kuna, a uništi je kap vode isto tako nije savršeno rješenje. a da ne spominjemo različite senzore i davače impulsa. to su složeni sustavi koji dobro rade dok rade, a kad nešto pođe po zlu presjedne nam tehnologija.

rile

Broj postova : 601
Lokacija : St. Mik.
Zanimanje : degustator otpadnih voda
Registriran : 20.12.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Fidelito 29/12/2010, 09:06

Ma turbina promjenjive geometrije je tehnologija za F1 (a možda niti za njih). Ne bih to stavio niti u auto, jer je pouzdanost puno važnija od oznake 'VGT' na autu. Premala je dobit od te tehnologije, preskupa je i premalo pouzdana da bi se to moglo serijski stavljati na bilo kakva vozila u svakodnevnoj upotrebi. A kamoli na strojeve koji se koriste profesionalno. VGT je odgovor proizvođača na sve strože norme izgaranja.
Što se tiče CR-a, to je valda prvi kvalitetan napredak motora (valda od širokog uvođanja turbo punjača ne mogu se ničeg drugog toliko revolucionarnog sjetiti). (Vario je sa druge strane prvi veliki kvalitetan napredak u transmisijama od uvođenja power-shift tehnologije). Dobra je to tehnologija, ima dosta veliki potencijal, (teško mi je reći, ali čini mi se da su CR komponente jeftinije za proizvodnju od standardne tehnologije ubrizgavanja). To što (pre)skupo plaćamo dijelove, to je druga stvar (sjetimo se samo koliko su koštali dijelovi za ubrizgavanje prije 20-30 godina, a koliko koštaju sada). ALi sve to uz pravu filtraciju i separaciju goriva. Postoje dobri separatori goriva za aftermarket ugradnju i pravo je čudo kako to nitko od OEM proizvođača ne ugrađuje u strojeve serijski. Pomalo mi je to i sumnjivo (možda me malo lupa paranoja). Sa CRom motor bi mogao imati još veću trajnost, izgaranje je ujednačenije, manje su vibracije, manja je toplinska opterećenost motora jer je samo ubrizgavanje optimizirano.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Picek 29/12/2010, 21:54

Fidelito je napisao/la: EGR,
dvije su tehnologije, JD-eva EGR i SCR koju koriste AGCO, čini mi se i CNH itd...

s obzirom što kod nas poljoprivrednici toče u traktor (ono što dobiju) EGR se pokazao kao apsolutni promašaj na našem tržištu.
naprosto je nevjerojatna količina problema koje imaju traktori sa EGR-om u hrvata..
ne vjerujem da se to tako dešava i vani s obzirom da se toči kvalitetnije gorivo.
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by deutz d 5206 18/10/2011, 22:20

pege25 je napisao/la:Jd je najbolji traktor i TOČKA. Slagali se vi samnom ili ne .U večini slučajeva ljudska nemarnost prema stroju dovede do ovakvih situacija pa se pljuje po stroju koji u večini slučajeva nastrada baš zbog istih.Evo par primjera neredovita izmjena ulja,fitera,pa vožnja u neadakvatnoj brzini ,pa upali se neka lampica ma nema veze kada dođem kuči vidjet cu štaje,pa na traktor cca130ks stave četri brazde pa opleti,pa par puta se traktor malo pregrijao i još brdo takih svati pa nakon 5 godina ovakvog ili sl. ponašanja prema stroju nije ni čudo da se i JD pokida pa neki bi i nakovanj pokidali kako se oe nego zbog ostaldnose prema istima. Mad
Zaključak Jd je sigurno jedan od najboljih i najmanje kvarljivih traktora na svijetu pa čak i uz loše održavanje.
Sva čas izuzecima koji ga uspiju pokidati Wink Laughing
A ti @rile ako se ne nađeš u gore navedenom postu onda si luzer i pol i nažalost kurate si sreče john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 710425
S štovanjem fan jd g. pege Wink

kolega krivo, najbolji traktori su se proizvodili u njemačkoj, a tu je SCHLUETER vrh vrhova samo što se danas više ne proizvode ali to nije zbog kvalitete nego zbog ostalih stvari, također u 70-80 godinama u njemačkoj nije bilo vidjeti john deerea moj otac je sve prošo i nije ga vidio vidjelo se samo Fendt, schlueter, deutz, massey ferguson, ihc
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by pege25 18/10/2011, 22:39

deutz d 5206 je napisao/la:
pege25 je napisao/la:Jd je najbolji traktor i TOČKA. Slagali se vi samnom ili ne .U večini slučajeva ljudska nemarnost prema stroju dovede do ovakvih situacija pa se pljuje po stroju koji u večini slučajeva nastrada baš zbog istih.Evo par primjera neredovita izmjena ulja,fitera,pa vožnja u neadakvatnoj brzini ,pa upali se neka lampica ma nema veze kada dođem kuči vidjet cu štaje,pa na traktor cca130ks stave četri brazde pa opleti,pa par puta se traktor malo pregrijao i još brdo takih svati pa nakon 5 godina ovakvog ili sl. ponašanja prema stroju nije ni čudo da se i JD pokida pa neki bi i nakovanj pokidali kako se oe nego zbog ostaldnose prema istima. Mad
Zaključak Jd je sigurno jedan od najboljih i najmanje kvarljivih traktora na svijetu pa čak i uz loše održavanje.
Sva čas izuzecima koji ga uspiju pokidati Wink Laughing
A ti @rile ako se ne nađeš u gore navedenom postu onda si luzer i pol i nažalost kurate si sreče john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 710425
S štovanjem fan jd g. pege Wink

kolega krivo, najbolji traktori su se proizvodili u njemačkoj, a tu je SCHLUETER vrh vrhova samo što se danas više ne proizvode ali to nije zbog kvalitete nego zbog ostalih stvari, također u 70-80 godinama u njemačkoj nije bilo vidjeti john deerea moj otac je sve prošo i nije ga vidio vidjelo se samo Fendt, schlueter, deutz, massey ferguson, ihc


Rođo ni ti ni švabe nemate pojma Smile

JD odlicno
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by deutz d 5206 19/10/2011, 17:45

haha, kolega krivo, znam ja dobro šta je john deere falabogu i kod mene ih ima, i ne kažem bez razloga da su švabe bolje, prvo ajmo po pitanju cijene njihovih dijelova, pukne ti kojekakva osovina i za švabu je može izradit svatko jer nisu "zajebani" djelovi dok za john deere jedan u susjednom je dao više novca za djelove nego za traktor kojeg je kupio rabljenog jer sve mora bit original JD, o ostalim stvarima za sad neču pričat mislim da bi to moglo bit za neke dovoljno a ako kog zanima više mogu mu reči
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

john deere savršenstvo tehnologije - Page 4 Empty Re: john deere savršenstvo tehnologije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.