AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 8 / 28. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 22/9/2010, 17:55

ok,ali znaš li onda odgovor na moje pitanje o prvenstvu?Da li prije OPG ili obrt?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 22/9/2010, 18:43

Nisam pravnik, ali to je svejedno da li si OPG ili obrt. U oba slučaja ako ostvaruješ prihod od poljoprivrede i to ti je glavna djelatnost. Ja sam registrirao obrt zato jer sam želio legalizirati svoj položaj i voditi porezne knjige, a tada od OPG-a nije bilo ni traga. Obrt je tada bio jedini način da legaliziram svoj profesionalni posao, tako da sam obrtnik ostao do danas. Inače mi smo u istoj županiji, pa smo i kolege obrtnici u istoj županijskoj komori u istom smo cehu.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 22/9/2010, 18:45

Po nekim zakonima (ali nisam sigurna i nemoj me držati za riječ) bi trebao OPG imati prednost zbog toga što bi to trebalo biti OBITEELJSKO, ali u pravilu mislim da se ne drži toga već da prolazi obrt (iz razloga što ima više novca i bolje veze) .
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by deere power 22/9/2010, 18:47

OPG ali u u sustavu pdv-a i isto mislim da onda nema razlike obrt-opg vec se gledaju drugi kriteriji
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 22/9/2010, 19:02

Fidelito je napisao/la:Nisam pravnik, ali to je svejedno da li si OPG ili obrt. U oba slučaja ako ostvaruješ prihod od poljoprivrede i to ti je glavna djelatnost. Ja sam registrirao obrt zato jer sam želio legalizirati svoj položaj i voditi porezne knjige, a tada od OPG-a nije bilo ni traga. Obrt je tada bio jedini način da legaliziram svoj profesionalni posao, tako da sam obrtnik ostao do danas. Inače mi smo u istoj županiji, pa smo i kolege obrtnici u istoj županijskoj komori u istom smo cehu.

Misliš na mene da smo u istoj županiji?

abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 22/9/2010, 19:09

DP iznenadio bi sekolik gledaju i na to dali si OPG ili obrtnik, govorim i iskustva ali i promatranja nekih okolnih natječaja.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 22/9/2010, 22:50

abrkili je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:Nisam pravnik, ali to je svejedno da li si OPG ili obrt. U oba slučaja ako ostvaruješ prihod od poljoprivrede i to ti je glavna djelatnost. Ja sam registrirao obrt zato jer sam želio legalizirati svoj položaj i voditi porezne knjige, a tada od OPG-a nije bilo ni traga. Obrt je tada bio jedini način da legaliziram svoj profesionalni posao, tako da sam obrtnik ostao do danas. Inače mi smo u istoj županiji, pa smo i kolege obrtnici u istoj županijskoj komori u istom smo cehu.

Misliš na mene da smo u istoj županiji?


da
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 23/9/2010, 15:24

E nismo,nisam ja u toj Kapeli,nego ovoj slavonskoj,između Broda i N.Gradiške,dođe cca na pola puta. Wink
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 23/9/2010, 16:10

Pogledao sam si sada na karti - kod Bjelovara je samo Kapela, dok si ti u Novoj Kapeli. Malo sam pomiješao lončiće, no nema veze. Barem smo to razjasnili. Jedino što problemi ostaju isti - država i lokalna uprava ne doživljava problematiku poljoprivrednog zemljišta previše ozbiljno. Hodočastim po županijama i općinama 10-15 godina i do unazad 2-3 godine nije se mnogo radilo niti napravilo. Jedino su si trajno problem riješili sretnici koji su radili pravno čisto zemljište i koji su to uspijeli otkupiti po 'starim' (realnim) cijenama. Neće biti sreće dok zemljište ne dobije vlasnika. Dok je zajedničko (državno) - zapravo nije ničije i otuda svi problemi. A sada te natječaje trebaju provesti jedinice lokalne samouprave - a tu sjedi zaista šaroliko društvo. Ima svega - od sposobnih i mislećih sve do onih drugih... Upravljati općinom (to je zapravo politička funkcija) po zakonu može bilo tko kada dobije mandat na izborima.

Lijepo je veliki Mao govorio: bolje je baviti se politikom nego da se politika bavi tobom...
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 23/9/2010, 16:54

Ma postoji negdje kod Vrbovca i Nova Kapela,prolazio sam kroz nju,ali to je opet druga županija,jel.. nećemo spamat temu.

I što na kraju,jel OPG ima neku prednost pred obrtom?Što ako ja kao manje gospodarstvo idem na natječaj,imam li prednost zbog socijalne kategorije koju recimo obrt kao pravna osoba nema?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 23/9/2010, 19:37

Koja sada socijalna kategorija? To još nisam primjetio. Sve ovisi o tumačenju, ali bila bi velika greška staviti OPG ispred Obrta (ili obratno). To su zapravo iste kategorije. Čak i knjigovodstveno. Nešto zanimljivo sam pronašao prošlih dana na stranicama ministarstva. Radi se o predloženim tekstovima natječaja koje će lokalne jedinice samouprave objaviti kada raspišu natječaje. I tamo je izrijekom dano do znanja da se posjednici zemljišta smatraju oni koji su radili zemlju sa jednogodišnjim potvrdama.

link:

http://www.mps.hr/UserDocsImages/zemljiste/prodaja/Objava%20Javnog%20natje%C4%8Daja-prodaj
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 23/9/2010, 21:49

Ma to 'socijalna kategorija' sam spomenuo samo da označim OPG kao nešto što je možda više od interesa vladi radi očuvanja nekog ruralnog življenja,šta ja znam..Nisam to citirao iz nijednog pravilnika.
Jesi shvatio?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 24/9/2010, 09:23

Fidelito neradi ti link..
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 24/9/2010, 09:36

http://www.mps.hr/default.aspx?id=7099
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Zvonimir 24/9/2010, 11:17

abrkili je napisao/la:Ma postoji negdje kod Vrbovca i Nova Kapela,prolazio sam kroz nju,ali to je opet druga županija,jel.. nećemo spamat temu.

To se mjesto prije zvalo Srpska Kapela. Sad se zove Nova Kapela.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 24/9/2010, 17:59

Da ne radi link, ali paor je dao pravi link, ali evo jedan mali pas-te-copy....:

Općina/Grad _____________ na temelju odredbe članka 32. stavka 2. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (Narodne novine, broj 152/08) i Odluke o raspisivanju javnog natječaja za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Općine/Grada __________ za k.o. _____________, Klasa: ________ Urbroj: ______________ od dana _____________, na sjednici održanoj dana ________________, objavljuje:


J A V N I N A T J E Č A J

za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske
na području Općine/Grada ___________ za k.o. ___________

I.

Prodaje se poljoprivredno zemljište u vlasništvu države na području Općine/Grada _____________

u k.o. ___________

r.br. k.č.br. kultura površina/ha početna cijena napomena





II.

Pismena ponuda za kupoprodaju neke od nekretnina označenih u točci 1. ovog javnog natječaja sadrži:

- ime i prezime odnosno naziv podnositelja ponude, JMBG ili OIB za fizičke osobe odnosno MB za pravne osobe,
- preslika osobne iskaznice,
- katastarsku općinu i broj katastarske čestice za koju se ponuda podnosi, te površinu čestice,
- visinu ponuđene kupoprodajne cijene,
- očitovanje kupca plaća li u cijelosti ili obročno,
- ponudi se obvezatno prilaže dokaz o prvenstvu prava kupnje iz točke VI. ovog natječaja,
- gospodarski program korištenja poljoprivrednog zemljišta,
- ovjerenu izjavu podnositelja ponude o ukupnoj površini do sada kupljenog državnog poljoprivrednog zemljišta po ranijim natječajima (ne stariju od 30 dana)


III.

Ako su pod jednim rednim brojem označene dvije ili više čestica zemlje, ponuda se mora staviti za sve navedene čestice zajedno, jer su kao cjelina predmet prodaje.


IV.

Prvenstveno pravo kupnje ima fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju prema redoslijedu propisanom člankom 36. Zakona o poljoprivrednom zemljištu:
1. nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji ostvaruje prava iz radnog odnosa radom u poljoprivredi na vlastitom gospodarstvu i upisan je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
2. pravna osoba registrirana za obavljanje poljoprivredne djelatnosti i nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji ostvaruje prava iz radnog odnosa radom izvan poljoprivrednoga gospodarstva, a poljoprivrednu djelatnost obavlja kao dopunsku djelatnost na vlastitom gospodarstvu i upisan je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
3. ostale fizičke ili pravne osobe koje se namjeravaju baviti poljoprivrednom proizvodnjom.
Ako je više osoba iz stavka 1. ovoga članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:
a) dosadašnji zakupnik koji je uredno ispunjavao ugovorne obveze i koji je poljoprivredno zemljište koristio na temelju valjanog ugovora o zakupu,
b) dosadašnji posjednik koji uredno obrađuje poljoprivredno zemljište i koji je platio sve obveze s osnova korištenja tog zemljišta,
c) pravna ili fizička osoba koja je vlasnik gospodarskog objekta za uzgoj stoke, a ne ispunjava uvjete odnosa broja stoke i poljoprivrednih površina od najmanje 2,5 uvjetna grla po hektaru poljoprivrednih površina koje ima u posjedu a pogodne su za ratarsku i stočarsku proizvodnju,
d) nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji je mlađi od 40 godina,
e) poljoprivredno gospodarstvo kojem je odobren projekt u okviru Operativnog programa koji je donijela Vlada Republike Hrvatske iz područja poljoprivrede.
Ako je više osoba iz stavka 2. ovoga članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:
a) nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji ima prebivalište na području jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba, koji provodi natječaj,
b) obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo čiji nositelj ima završen poljoprivredni fakultet ili drugu poljoprivrednu školu,
c) nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je proveo u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 3 mjeseca ili član obitelji smrtno stradalog, zatočenog ili nestaloga hrvatskog branitelja, a koji se bavi poljoprivrednom djelatnošću.

V.

Fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju ima prvenstveno pravo kupnje prema utvrđenom redoslijedu uz uvjet da prihvati najvišu cijenu koju je ponudio bilo koji od ponuđača koji ispunjava natječajne uvjete.

VI.

Osobe koje sudjeluju u natječaju obavezno moraju uz ponudu priložiti dokumentaciju temeljem koje ostvaruju prvenstveno pravo kupnje poljoprivrednog zemljišta i to:

- gospodarski program koji sadrži: podatke o podnositelju ponude, opis gospodarstva, namjenu korištenja i lokalitet zemljišta, tehnološko-tehničke karakteristike gospodarskog rada i podatak o potrebnoj mehanizaciji za obradu zemljišta koje je predmet kupnje odnosno zakupa i prikaz očekivanih troškova i prihoda, te posebnu naznaku kad se radi o ekološkoj proizvodnji,
- obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo upisano u registar obveznika poreza na dohodak (dokaz: rješenje o upisu u upisnik, te potvrda nadležne porezne uprave o upisu u registar poreznih obveznika poreza na dohodak),
- potvrda transakcija „117“ ili „131“ koju izdaje nadležni ured zavoda za mirovinsko osiguranje,
- obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo (dokaz: rješenje o upisu u upisnik ili preslika iskaznice obiteljskog gospodarstva),
- pravna osoba registrirana za obavljanje poljoprivredne djelatnosti (dokaz: izvod iz sudskog registra),
- dosadašnji zakupac zemljišta (dokaz: preslika ugovora o zakupu i potvrda da nema dugovanja po osnovi zakupa, izdaje nadležna općina/grad na čijem se području nalazi već zakupljeno zemljište),
- dosadašnji posjednik (dokaz: potvrda nadležne općine/grada na čijem se području zemljište nalazi da isti uredno obrađuje poljoprivredno zemljište, te da je platio sve obveze s osnova korištenja tog zemljišta),
- gospodarski objekt – građevna ili uporabna dozvola,
- odnos grlo-hektar – potvrda iz Upisnika poljoprivrednog gospodarstva o površinama poljoprivrednog zemljišta koje su prijavljene u upisnik,
- dokaz o stočnom fondu – potvrda Hrvatskog stočarskog centra,
- odluka županijskog ili središnjeg Povjerenstva kojom se odobrava projekt u okviru Operativnog Programa koji je donijela Vlada Republike Hrvatske,
- uvjerenje o prebivalištu,
- ovjeren preslik diplome o završenom poljoprivrednom fakultetu ili svjedodžbu o završenoj drugoj poljoprivrednoj školi,
- razvojačeni hrvatski branitelj koji je proveo u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 3 mjeseca i članovi obitelji poginulog, umrlog, zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja, koji se bave poljoprivrednom djelatnošću (dokaz o statusu – potvrdu izdaju nadležne službe Ureda za obranu ili Ministarstvo unutarnjih poslova).

VII.

Nevažećim ponudama smatraju se:

- ponude koje prelaze dvostruki iznos početne cijene,
- zajedničke ponude dvaju ili više ponuđača,
- ponude osoba za kupnju poljoprivrednog zemljišta čiji zbroj površina po ranijim natječajima gdje je prodavatelj bila Republika Hrvatska, prelazi utvrđeni maksimum za Općinu/Grad _________, a koji iznosi ______ ha.


VIII.

Maksimalna površina koja se može prodati nekoj osobi iznosi _________ ha, a uključuje i površine koje su kupljene po ranijim natječajima.



IX.

U slučaju obročne otplate ugovorom se određuje rok otplate za poljoprivredno zemljište. Rok obročne otplate ne može biti dulji od 15 godina.
Kupac poljoprivrednog zemljišta ostvaruje pravo na popust u visini od 20 % od postignute prodajne cijene kod uplate prodajne cijene u cijelosti.




X.

Kod sklapanja ugovora o prodaji s obročnom otplatom kupoprodajne cijene, ugovorit će se revalorizacija kupoprodajnih obroka sukladno članku 75. stavku 2. Zakona o poljoprivrednom zemljištu.

XI.

Pismene ponude šalju se poštom, preporučeno u zatvorenim omotnicama s naznakom: „Ponuda za kupnju poljoprivrednog zemljišta, ne otvaraj“ na adresu Općina/Grad ______________ u roku od 15 dana od dana objave ovog natječaja.

XII.

Nepravovremene i nepotpune ponude neće se uzeti u razmatranje.

XIII.

Odluku o izboru najpovoljnijeg ponuditelja donosi Općinsko/Gradsko vijeće ___________ uz pribavljenu suglasnost Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja.

O donesenoj odluci iz stavka 1. ove točke obavještavaju se svi sudionici natječajnog postupka za određenu nekretninu.

Nakon dobivene suglasnosti Ministarstva te po sastavljanju nacrta ugovora o kupoprodaji na koji je nadležno županijsko državno odvjetništvo dalo pozitivno mišljenje, općinski načelnik/gradonačelnik i najpovoljniji ponuđač sklapaju ugovor o kupoprodaji.



OPĆINSKO/GRADSKO VIJEĆE

____________________


Klasa:
Ur. broj:


uglavnom u točki 6 gdje se navodi tražena dokumentacija piše da se traži za dosadašnje posjednike:
'dosadašnji posjednik (dokaz: potvrda nadležne općine/grada na čijem se području zemljište nalazi da isti uredno obrađuje poljoprivredno zemljište, te da je platio sve obveze s osnova korištenja tog zemljišta)'

iz tog članka je vidljivo (što je po meni i jedino logično) da su dosadašnji posjednici sa jednogodišnjim potvrdama u nekoj prednosti kod kupovine. To je jako bitno.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by deere power 29/9/2010, 19:10

evo ovako vec sam spominjoda je kod nas bio natjecaj za nesto zemlje i poslali smo uredno ponudu sa svim sto treba da bi danas cuo da su neki dobili tu zemlju, sto bi znacilo da su koverte otvarane bez nase prisutnosti i da su mogli nastimat kako oce

e sad me zanima kome se tu zalit jer tim pederima u opcini treba samo noge polomit, ali i oni imaju nekog iznad sebe (mada se ponasaju kao da je opcina njihova) dali ima neko u zupaniji ili negdi kome se mozemo zalit jer je natjecaj namjesten
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 29/9/2010, 19:14

možeš uložiti prigovor u ministarstvu, jer oni amenuju sve te natječaje, ali to moraš učiniti u nekom roku. Otvaranje ponuda bi trebalo biti javno (makar i to malo vrijedi).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by pege25 29/9/2010, 19:30

Ha ha ovo je za mene osobno najbolnija tema iz iskustva, jel lokalni šerifi mogu doslovno ako dozvolite da budem malo vulgaran posrati na zakon o poljoprivrednom zemljištu i prednostima unutar ove teme.A žalbu možeš okačiti mačku o rep.Barem kod nas tako bilo ,i to po političkoj pripadnosti se osjetilo jako naravno mislim na nepravilnosti .
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 1/11/2010, 17:02

Kod nas je trenutacno akutualan natjecaj za zemlju.
3500ha,na 20godina.
Podjela ide,zna se po vezama,uzas.

Nego eto ja planiram ici,pokusat,imam relativnno dobar gospodarski plan(u glavi,polako dolazi na papir).

Kakva su vam iskustva sa tim planovima,dali se to uopce gleda ili cista formalnost?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 1/11/2010, 17:16

napiši plan najbolje što možeš...u slučaju možebitnog spora ili prigovora, može se tražiti usporedba poslovnih planova (pored ostalog)
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 1/11/2010, 18:18

Clanak:
V.

Fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju ima prvenstveno pravo kupnje prema utvrđenom redoslijedu uz uvjet da prihvati najvišu cijenu koju je ponudio bilo koji od ponuđača koji ispunjava natječajne uvjete.


Pitanje:
Ja ispunjavam sve prioritete,a dajem minimalnu cijenu.
Moj kolega nema pola prioriteta,a dao je punu cijenu.

Tko dobiva?

Rijec je o zakupu na 20godina.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 1/11/2010, 18:48

Ti dobivaš AKO pristaneš na njegovu cijenu u protivnom iako ne zadovoljava prioritete on će sa cijenom koju je ponudio proći i ZATO JE I IŠAO SA TOM CIJENOM
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by DF 95 3/11/2010, 19:49

Codexnox savjetujem ti da ideš duplom cijenom s obzirom da je gužva oko zemljišta kod nas je bilo isto gužve od hrpe čestica max 50ha (3000ha) mislim da je jedna ili dvije prošlo po minimalnoj cijeni. 20 god čekati na novu priliku Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 684261
i ne vjeruj nikom SVAKO GLEDA SEBE tako je bilo kod nas.
A ako je prošao natječaj kako mi se čini u svezi prijatelja!? Onda poslije svake odluke komisije za zemljište te potvrđenu od vijeća (ako ti ne daju traži sam) pismeno traži odluku i šalji žalbu (tablicu i odluku) u Zagreb MP 15 dana najkasnije i obavezno zovi pravnicu u ministarstvu poljoprivrede da si se žalio. Dakle ako pođe nešto po zlu, inače trebao bih ovo dobiti samo moraš prihvatit najvišu cijenu.


Zadnja promjena: tkristan1@optinet; 3/11/2010, 20:06; ukupno mijenjano 2 put/a.

DF 95

Broj postova : 569
God : 50
Lokacija : njiva
Zanimanje : ratar
Registriran : 12.04.2010
23


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by bećar 3/11/2010, 19:58

falkon 2 je napisao/la:Ti dobivaš AKO pristaneš na njegovu cijenu u protivnom iako ne zadovoljava prioritete on će sa cijenom koju je ponudio proći i ZATO JE I IŠAO SA TOM CIJENOM

Dakle bez obzira što je ponuđena max cijena, osoba sa više prioriteta ( a sa ponuđenom min cijenom ) ima prednost zakupa. Neutral
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 8 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 28. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.