AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Dali nam treba da se pravi podjela između Profi i Hoby seljaka ..?

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 I_vote_lcap53%Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 I_vote_rcap 53% 
[ 21 ]
Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 I_vote_lcap30%Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 I_vote_rcap 30% 
[ 12 ]
Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 I_vote_lcap17%Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 I_vote_rcap 17% 
[ 7 ]
 
Ukupno glasova : 40
 
 

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 13/5/2014, 20:24

Mišljenja sam nakon ovog pročitanog vamo ... da ovaj moj prijedlog o odvajanju profi od hoby seljaka treba hitnim postupkom slati u saborsku proceduru ..i da se več nagodinu neda poticaj onima koji primaju bilo koja druga  primanja .

Tako bi se ta oduzeta sredsta istima trebala dati tj usmjeriti u ulaganja za nas profiče ...ovakav dosadašnji sistem nije fer ne samo prema nama profi seljacima nego i prema nezaposlenima a i prema samoj državi ili?


Sutra se učlanjujem u udrugu život i idem s ovim prijedlogom do kraja ...ima da to izborim nezvao se ja pege25
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by grćo 13/5/2014, 20:48

samo jedan primjer kod mene u selu jedan hoby seljak daje za zakup zemlje 1000 kn po jutru a meni profi seljaku puno i 100 eura nemogu s e nigdje ukalkulirat stim da hobista je pročelnik u županiji a supruga mu profesorica (da je meni biti učenik) hump  hump 


grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 13/5/2014, 21:00

Ma koji je to lopvluk i nepravda ne samo prema nama profi seljacima neko prema svim građanima lijepe naše ....neko ima plaču ili mirovinu i još dobiva poticaj...em isti zauzima zemljište nama profičima em isti zauzima radno mjesto ovim koji nemaju nikakav posao i primanja ...i za to još bude nagrađen s poticajem ...pa mislim dokle više tako .


To se treba bez šale pod hitno regulirati i istima jednostavno ukinuti poticaj ili neka oslobode to radno mjesto ili se odrekne mirovine u ime svih onih nezaposlenih ...pa neka lijepo živi i plača obveze ko i ja ...tj mi profići ...pa nek onda kuka ...jer jedino danas za pravo dam da kukaju samo seljacima koji žive isključivo i samo od poljoprivrede ...ostali ne da samo nemaju pravo da kukaju nego nemaju niti pravo da se nazivaju seljacima...ili?


U h sad sam ljut ko leptir i da sam ja sad jakovina oma bi svima hoby seljacima ukinio poticaj i dao nama profičima ... Smile 


U stvari pege25 šta je tu tebi smiješno  Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 684261
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by opg biotrava 13/5/2014, 21:56

Ako nisam u životu nekom mogao pomoći,ali sigurno mu nisam niti odmogao.Vjerovo sam da je ova tema samo za.ebancija,ali mi se čini da ovdje ima dosta sitnih duša.Narod kaže:tko pod drugim jamu kopa,sam u nju upada...ili

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Zvona 15/5/2014, 17:33

pege25 je napisao/la:Ma koji je to lopvluk i nepravda ne samo prema nama profi seljacima neko prema svim građanima lijepe naše ....neko ima plaču ili mirovinu i još dobiva poticaj...em isti zauzima zemljište nama profičima em isti zauzima radno mjesto ovim koji nemaju nikakav posao i primanja ...i za to još bude nagrađen s poticajem ...pa mislim dokle više tako .


To se treba bez šale pod hitno regulirati i istima jednostavno ukinuti poticaj ili neka oslobode to radno mjesto ili se odrekne mirovine u ime svih onih nezaposlenih ...pa neka lijepo živi i plača obveze ko i ja ...tj mi profići ...pa nek onda kuka ...jer jedino danas za pravo dam da kukaju samo seljacima koji žive isključivo i samo od poljoprivrede ...ostali ne da samo nemaju pravo da kukaju nego nemaju niti pravo da se nazivaju seljacima...ili?


U h sad sam ljut ko leptir i da sam ja sad jakovina oma bi svima hoby seljacima ukinio poticaj i dao nama profičima ... Smile 


U stvari pege25 šta je tu tebi smiješno  Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 684261

RO ĐO kako li si ti kao vozačič nekog kamiončića u škojinoj pekari Kruni došao do profi seljaka sa 350ha vlastite zemlje?Dali si i tada bio profi ili hobby,jesi li i tada pričao i pisao kao sada.Da malima i hobby treba ukinuti poticaje itd itd. Ajde reci i nama kako si to stekao,da i mi postanemo ,, profiči ,, pa da imaš konkurenciju
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by krizic 15/5/2014, 19:07

Plaćaš državi jebenih 1570 kn,koje ako si pametan,a jesi povratiš od pdv-a,a nama sirotinji bi uzeo.POticaji i trebaju malima,pa da budu jaki ko ti i todorić.ILI bi ti mićo sve nas preuzeo za 1 kn.Bog će ti poleć sva ta polja,budeš li takav ljubavi moja i tako razmišljao.

krizic

Broj postova : 157
Lokacija : brestovac
Registriran : 30.12.2012
25


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 15/5/2014, 19:41

pege25 je napisao/la:Mišljenja sam nakon ovog pročitanog vamo ... da ovaj moj prijedlog o odvajanju profi od hoby seljaka treba hitnim postupkom slati u saborsku proceduru ..i da se več nagodinu neda poticaj onima koji primaju bilo koja druga  primanja .

Tako bi se ta oduzeta sredsta istima trebala dati tj usmjeriti u ulaganja za nas profiče ...ovakav dosadašnji sistem nije fer ne samo prema nama profi seljacima nego i prema nezaposlenima a i prema samoj državi ili?


Sutra se učlanjujem u udrugu život i idem s ovim prijedlogom do kraja ...ima da to izborim nezvao se ja pege25

U udrugu OPG - Život učlanjuje se na temelju zahtjeva .

Mi se ne bavimo sa tim da se malim OPG ukinu poticaji , već za državni program uspostave OPG na bazi privatne i državne zemlje u idućih 10 - 15 g .koji bi se prodavali ili nasljeđivali kao tehnološke cjeline !

Vidljivo je da će u idućih 10 - 15 g mnogi stari seljaci umrijeti i da se njihova zemlja treba kupovati ili uzimati u zakup kako bi imali komercijalne opg za proizvodnju za potrebe Hrvatske i izvoz !

Isto tako smo za ukidanje kmetstva i prodaju državne zemlje opg do 50 ha ,

jer ako mladi seljak sa 30 g dobije 50 ha zemlje u zakup neka izračuna koliko će za 50 godina platiti zakup , i NEĆE na kraju seljak stari , njegov sin i unuk , za 50 g . imati ništa !

Tahi je bio human !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by deere power 15/5/2014, 21:33

a na bazi koje je zemlje sad uspostavljen OPG?????????

djuro ti vijaš svoj rep a nisi ni svjestan toga jos
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by frenkigoran1 15/5/2014, 21:37

deere power je napisao/la: djuro ti vijaš svoj rep a nisi ni svjestan toga jos
sad se nasmijah dobro  Laughing 
frenkigoran1
frenkigoran1

Broj postova : 366
God : 33
Lokacija : slavonija
Zanimanje : automehaničar, vozač motornih vozila
Registriran : 21.08.2013
6


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 15/5/2014, 23:10

deere power je napisao/la:a na bazi koje je zemlje sad uspostavljen OPG?????????

djuro ti vijaš svoj rep a nisi ni svjestan toga jos

Sada ako želiš biti državni kmet možeš tražiti raspisaivanje natječaja za državnu zemlju .

Ponudiš gospodarski program
Prođeš na natječaju
za godinu dana možeš raskinuti ugovor

- drugi je prijedlog prodaja državne zemlje do 50 ha OPG
- kupnja privatne zemlje i zakup

- ono što ti ne možeš i mnogi u Hrvatskoj shvatiti ; prodaja cjelovitog OPG i nasljeđivanje cjelovitog

- sada ako imaš 30 parcela po 1 možeš prodati svakom zastupniku

ili ti trebam nacrtati ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by opg biotrava 15/5/2014, 23:34

Ovako mogu kupiti zemlju koja je pored ili blizu moje,te na taj način okrupnjavat svoje parcele.Tako može i drugi i treći manji ili srednje veliki OPG okrupnjavat svoje parcele.Pitanje je tko sada u RH može kupiti cijeli OPG,ako se prodaje kao jedna cijelina?Mogu samo oni najveći,pa alaj ćeš nam pomoći Đuro,svaka ti čast.Pege će ti dići spomenik za ovu inicijativu,evo već se sprema učlaniti u udrugu.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 16/5/2014, 08:00

opg biotrava je napisao/la:Ovako mogu kupiti zemlju koja je pored ili blizu moje,te na taj način okrupnjavat svoje parcele.Tako može i drugi i treći manji ili srednje veliki OPG okrupnjavat svoje parcele.Pitanje je tko sada u RH može kupiti cijeli OPG,ako se prodaje kao jedna cijelina?Mogu samo oni najveći,pa alaj ćeš nam pomoći Đuro,svaka ti čast.Pege će ti dići spomenik za ovu inicijativu,evo već se sprema učlaniti u udrugu.

Na drugom forumu pisao je poljoprivrednik iz druge države , zamolio sam ga da napiše iz koje je . odgovorio je iz Slovenije , pa sam ga zamolio da mi objasni njihov Zakon o nasljeđivanju jer sam znao da su Slovenci pametniji od Hrvata i da nisu preuzeli i Beograda !

Imaju mehanizam nasljeđivanja iznad 10 ha , imate troje djece , jedno se prihvaća nasljedstva i mehanizam obeštećenja .
Nizozemski model , imaju isto mehanizam očuvnja i obeštećenja + hipteka + kredit banke za obeštećenje ostalih - jedno vaše dijete naslijedi i opisano .

- Ako bi se izborili za Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede i osnivanje Agro banke - onda bi se iz ovog moglo raditi i opisano !

- Imamo alternativu iz civilnog sektora i političara da TRAŽIMO rješenja , jer ovo što imamo NIJE budućnost hrvatske poljoprivred !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by deere power 16/5/2014, 09:35

đuro aj nacrtaj mi, koji zakon mi sad brani da kupim privatnu zemlju, da je radim u zakup, ili da prepustim ili prebacim svoj opg na nekog drugog???

nemoj samo svoj copy/paste odgovor o svom nekom izmišljenom zakonu
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 16/5/2014, 10:14

deere power je napisao/la:đuro aj nacrtaj mi, koji zakon mi sad brani da kupim privatnu zemlju, da je radim u zakup, ili da prepustim ili prebacim svoj opg na nekog drugog???

nemoj samo svoj copy/paste odgovor o svom nekom izmišljenom zakonu

Sadašnji Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ti omogućava da kupiš 2 000 000 privatnih parcela i da ih sutradan prodaš po 1 svakom građaninu Hrvatske koji živi u gradu !

Nasuprot ovog u budućem Zakonu o poljoprivrednom zemljištu - novom za privatnu i državnu , mora se u VIŠE  slučajeva koristiti Članak Ustava 50 , stavak 1 ; Zakonom je moguće u interesu RH , ograničiti ili oduzeti vlasništvo , uz naknadu tržišne vrijednosti !

Članak 48 Ustava , Stavak 4 ; Jamči se pravo nasljeđivanja .
Na temelju konfederativno Srpsko - Hrvatskog zakona ; imaš 10 parcela suprugu i troje djece ;
1. Za života oporukom 6 parcela možeš odlučiti da po 1 pripadne ; Milanoviću , Karamarku , Lesaru , Pusićki ,  , ministru Jakovini , ministru pravosuđa Orsatu - nasljeđivanje je u njegovom resoru , kao i Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima , gruntovnice i katastar - to je Ministarstvo i taj ministar druga rak rana poslije Jakovine za hrvatsku poljoprivredu !

2. ostale 4 nasljeđivanjem po 1 uzima supruga i po 1 svako dijete

Ili ti trebam crtati od 1945 kako se radi USITNJAVANJE , površinsko smanjivanje i pravljenje sirotinje ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by deere power 16/5/2014, 10:18

nacrtaj mi, opet lupaš bezveze Very Happy pa šta bi ti jebo te, znači po tebi sad ti imas 3-oje djece i pošto si ti imo 10kj svakom država da mora dat po 10kj a nekom drugom uzet jer je imo 1 djete???

ti ni sam više ne znaš šta trkeljaš, izlapio si i bolje se ne mješaj di ti nije mjesto, isti si ko ove stare prdonje u saboru samo si nam ti falio da nas spasiš
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 16/5/2014, 10:23

deere power je napisao/la:nacrtaj mi, opet lupaš bezveze :Dpa šta bi ti jebo te, znači po tebi sad ti imas 3-oje djece i pošto si ti imo 10kj svakom država da mora dat po 10kj a nekom drugom uzet jer je imo 1 djete???

ti ni sam više ne znaš šta trkeljaš, izlapio si i bolje se ne mješaj di ti nije mjesto, isti si ko ove stare prdonje u saboru samo si nam ti falio da nas spasiš

Pročitaj prethodno što sam napisao !
Sve zakone za PRIVATNU zemlju , osim poklanjanje privatne u SRH - po katastru i gruntovnici imamo iz Beograda !

Stare komunističke , ekonomski nepismene prdonje su ti u Saboru , pa se upitaj što su oni u RH napravili za hrvatsku poljoprivredu ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by deere power 16/5/2014, 10:32

isti su ko i ti, teraju vodu na svoj mlin, šta ti ustvari hoćeš ne znaš ni sam jer ne možeš odgovorit ni na jedno pitanje koje su ti postavili ljudi na ovom forumu, baš ni na jedno nisi dao odgovor i bolje da prestaneš sa tim svojim sranjima, šta boli neka stvar onog ko nema svoju zemlju za te zakone, ako se treba nešto poduzimat to je onda nešto od čeka ce svi seljaci imat koristi a ne samo njih par koji jos cekaju da kupe državno zemlju za 1kn po ha jer drugacije ne znaju radit
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by tine 16/5/2014, 10:44

Đuro, jesi li čuo, da je Marija Terezija umrla već 1780?
I nemoj ju pozivat za gluposti, što se zbivaju poslije 250 godina!

I zakon može bit takav ili onakav.

A ako gazda nije u stanju za života rješit, da može bit gazda samo jedan i tome predat imanje još za svog života, onda je loš gazda.
I tačka.

Ti, koji do ruba groba drže sve u neizvjesnosti i traže, da se svi potencijalni nasljednici bore za njihovu naklonost, ne zaslužuju imat ništa.
Ni po njihovom osobnom držanju, ni sa šireg pogleda (nacionalnog interesa možda?).

I to ne može promijenit nikakav tvoj zakon, kojim zamaraš na svim mrežama kud god si prijavljen.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 16/5/2014, 10:46

deere power je napisao/la:isti su ko i ti, teraju vodu na svoj mlin, šta ti ustvari hoćeš ne znaš ni sam jer ne možeš odgovorit ni na jedno pitanje koje su ti postavili ljudi na ovom forumu, baš ni na jedno nisi dao odgovor i bolje da prestaneš sa tim svojim sranjima, šta boli neka stvar onog ko nema svoju zemlju za te zakone, ako se treba nešto poduzimat to je onda nešto od čeka ce svi seljaci imat koristi a ne samo njih par koji jos cekaju da kupe državno zemlju za 1kn po ha jer drugacije ne znaju radit

Oprosti tupav sam , samo mi nije jasno zašto su mi doktori dali 2 liječnička uvjerenja , za poslove koje radim + za držanje i nošenje oružja kojeg sam išao kupiti svojim novcem u Beograd !

Iz tog Beograda kupio sam i Zakon o nasljeđivanju u kojem je bila i > strategija > Brozovih komunista od 10 ha . Sada ti kažem da je Ingrid Antičević Marinović 2003 uzela taj Zakon i promijenila nekoliko članaka !

U Beogradu NISU napisali posebne članke za nasljeđivanje zemlje , pa to Ingrid nije mogla prepisati , a nije htjela biti autor kao što to neće ni zastupnici , pa sada ti znaš što imamo pa ako si za ovo budi ZA ili shvati da su PAMETNI narodi to riješile drugačije !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by deere power 16/5/2014, 10:52

normalno da si dobio kad si podmazo Very Happy danas se sve može dobit uz pravu cijenu ne moras bit pametan previše

a ovo za oružije, jel se ti to prijetiš možda, mislim ne vidim drugu svrhu spominjanja toga na forumu, i nemoj mislit da se bojim starih prdonja ko što si ti, mogu ti reć svoju adresu pa mi dodji objasnit ako šta imas, ponesi slobodno šta već imas
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by tine 16/5/2014, 10:52

Imanje, kojem se želi napredak se NE naslijedi, nego se PREDA novoj generaciji još za života!

Kod današnje dužine života može neko da postane gazda sa 60+ godina, umjesto da bi tad i on predao imanje novoj generaciji.

Tako da je problem u ljudima, ne u zakonima.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by krizic 16/5/2014, 10:57

Al se djeca otimaju za zemlju u HR,u pm,veliki profi nek se samo malo strpe ,imat će zemlje  koliko hoće.Al moraš imat i lovu.Imaš?Đuro, dok je bio PPk Kutjevo cijelo je PŽ seljaštvo živjelo ko car,pogledaj sada požeštinu ,imamo profića koji svi skupa zapošljavaju čak 30 ljudi,kooperanata imaju pun k.. ,kredita ,svaki dan 1,2 traktora i sl. stižu AGronomu u dvorište.Jake poljoprivrede.2 km je bila kolona traktora do silosa,sad dođeš na red  za 35 min max,a da ne govorim o zajebancijama oko tih predaja žita i ostalog,pive laadne..ljudi se smijali,danas???Sve su to bili mali,mali...hebe se nekom ko otkupljuje oćeš ti dovest 2 vagona ili PAGE 35, zar to njemu nije svejedno?Jedan todorić da pukne  u glavi sruši se cijela država,oće se srušit,ako nas 50 rkne,oće k..I zašto" moje malo" ne može biti konkurentno...Ako trebaš više love radi više i ok,a prodavat maglu ko milanović je obična,za mene,glupost.Predam i ovo malo pa ne mogu naplatit,to je najveća briga,KOREKTAN OTKUPLJIVAČ u ovoj RH bi sve pokrenuo i priče oko KAKAV seljak ne bi ni bilo...

krizic

Broj postova : 157
Lokacija : brestovac
Registriran : 30.12.2012
25


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 16/5/2014, 10:57

tine je napisao/la:Đuro, jesi li čuo, da je Marija Terezija umrla već 1780?
I nemoj ju pozivat za gluposti, što se zbivaju poslije 250 godina!

I zakon može bit takav ili onakav.

A ako gazda nije u stanju za života rješit, da može bit gazda samo jedan i tome predat imanje još za svog života, onda je loš gazda.
I tačka.

Ti, koji do ruba groba drže sve u neizvjesnosti i traže, da se svi potencijalni nasljednici bore za njihovu naklonost, ne zaslužuju imat ništa.
Ni po njihovom osobnom držanju, ni sa šireg pogleda (nacionalnog interesa možda?).

I to ne može promijenit nikakav tvoj zakon, kojim zamaraš na svim mrežama kud god si prijavljen.

Zagreb 1971 .

Sabor SRH donosi Ukaz o preuzimanju i primjeni paketa zakona ,a pod rednim brojem 72 i Zakon o nasljeđivanju koje je donijela Zakonodavno - pravna komisija Savezne skupštine u Beogradu . Odluku o preuzimanju potpisao je Jakov Blažević predsjednik Sabora SRH !

I sada možemo uz Marš preko Drine i Dunava to vratiti u Bograd i napregnuti mozgove za nova rješenja !

U NN RH broj 39 imate ODLUKU o proglašenju Zakona o poljoprivrednom zemljištu koju je potpisao bivši drug Ivo Josipović kao Predsjednik RH .
U njemu su članci za državnu zemlju u kojoj RH ima status FEUDALCA ,a seljak staus kmeta ako uzme držvnu zemlju u zakup sa DUPLOM ponudom zakupa na 50 g !

CIVILNI sektor a to znači i Udruga OPG Hrvatske - Život ima Ustavnu mogućnost da PREDLOŽI hrvatskim političarima drugačija rješenja a dio vas putem foruma DA OBRAZUJE i informira !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 16/5/2014, 12:53

Zvona je napisao/la:
pege25 je napisao/la:Ma koji je to lopvluk i nepravda ne samo prema nama profi seljacima neko prema svim građanima lijepe naše ....neko ima plaču ili mirovinu i još dobiva poticaj...em isti zauzima zemljište nama profičima em isti zauzima radno mjesto ovim koji nemaju nikakav posao i primanja ...i za to još bude nagrađen s poticajem ...pa mislim dokle više tako .


To se treba bez šale pod hitno regulirati i istima jednostavno ukinuti poticaj ili neka oslobode to radno mjesto ili se odrekne mirovine u ime svih onih nezaposlenih ...pa neka lijepo živi i plača obveze ko i ja ...tj mi profići ...pa nek onda kuka ...jer jedino danas za pravo dam da kukaju samo seljacima koji žive isključivo i samo od poljoprivrede ...ostali ne da samo nemaju pravo da kukaju nego nemaju niti pravo da se nazivaju seljacima...ili?


U h sad sam ljut ko leptir i da sam ja sad jakovina oma bi svima hoby seljacima ukinio poticaj i dao nama profičima ... Smile 


U stvari pege25 šta je tu tebi smiješno  Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 684261

RO ĐO kako li si ti kao vozačič nekog kamiončića u škojinoj pekari Kruni došao do profi seljaka sa 350ha vlastite zemlje?Dali si i tada bio profi ili hobby,jesi li i tada pričao i pisao kao sada.Da malima i hobby treba ukinuti poticaje itd itd. Ajde reci i nama kako si to stekao,da i mi postanemo ,, profiči ,, pa da imaš konkurenciju
 


Rođo došao sam pomoću mućke  Laughing 

Zvona nebi ja u ćorku  Laughing 

Sve sam prepisao na leposavu  Laughing 
..ja sam sad obezbeđen  Very Happy ...jer ja moram u čorku ...mučko si... mučko sam jesam ali nisam ja mučko ko ovi što su mućkali  Laughing   ,ja sam mućko u skadu s  propisima   Laughing aaaa ...mislim da ne bih trebo da idem u ćorku ....ako prodam zemlju možda i izvučem dupe ....znaći da opet mućkam  Laughing 


 



Drugovi član Zvona je p e de r Laughing  ...i to nasilni ..nasrće i na moju ličnost  Laughing ... Laughing ..ovo s pe de ri neču da se širi ....zvona ti si ko pantić 100 posto napadaš na poštenog čoveka  Very Happy 


pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by politicar 16/5/2014, 13:17

Držite se teme..
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? - Page 5 Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.