AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Dali nam treba da se pravi podjela između Profi i Hoby seljaka ..?

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? I_vote_lcap53%Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? I_vote_rcap 53% 
[ 21 ]
Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? I_vote_lcap30%Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? I_vote_rcap 30% 
[ 12 ]
Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? I_vote_lcap17%Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? I_vote_rcap 17% 
[ 7 ]
 
Ukupno glasova : 40
 
 

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 10:03

Evo vamo malo da napokon progovorimo o ove dvije verzije seljaka ...

1.Profi seljak je znači onaj kojem je poljoprivreda primarna grana ...
 (isti živi isključivo od poljoprivrede ,plača doprinose i poreze )

2.Hoby seljak je znači onaj kojem je poljoprivreda dopunska grana ...  
  (isti ima plaču ,mirovinu ili bilo koji drugi prihod uz poljoprivredu)

Mišljenja sam da je krajnje vrijeme da se razvoje ove dvije struje u poljoprivredi jedna od druge ili pak ne treba?

..i to tako da se ovim Hoby seljacima ostavi da rade zemlju i to isključivo ako su oni vlasnici iste tj rade djedovinu ,da se istima zabrani da uzimaju zemlju u zakup i da im se zabrani na natječaje za koncesiju državne zemlje  dok god im je poljoprivreda na drugom mjestu i naravno ovo najbitnije da se istima jednostavno neda bilo koja vrsta poticaja i subvencija ....zašto?

Zato što nije fer prema svim onima koji isključivo žive od poljoprivrede tvz Profi seljaci koji mjesečno daju za doprinose cca 1700 kn ,koji plačaju poreze na dobit i sva ostala davanja .

Jednom riječju ti Hoby seljaci su rak rana i velika prepreka ovim Profi seljaku   i iste treba pod hitno prestati stimulirati na bilo koji način ..osim ako isti se ne odluče postati ovi drugi ...


Pa eto ako vam se da ..komentirajte malo ovo i kažite koju pametnu vezano za isto ..

Evo unaprijed znam da če sad u anketi koju planiram da stavim ,da nas ovi ubiju Hoby seljaci  razbiju ko beba zvečku .....jer ih naravno ima ko pas buha i ko kineza ... Very Happy 

Ali nema veze bitno je da se mi Profi selaki napokn riješimo tog kukolja od Hoby selaka  Very Happy  ili?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Fidelito 4/5/2014, 10:25

Nema se tu puno za komentirati, sve je već odavno rečeno.
Jednostavno država (politika) je namjernim zamućivanjem granice između profesionalnih poljoprivrednika i onih koji se bave poljoprivredom usput proširila bazu onih koji primaju poticaje. A široka baza je potrebna političarima, da imaju više glasača. Jer da se odmah definirala granica, bilo bi jasno da ovima koji nisu profesionalci nema smisla davati poticaje za razvoj proizvodnje. Izborna baza bi se jako smanjila, i to bi naštetilo političarima. Poticaji su tako postali većinom socijalno davanje (a ne sredstvo razvoja i napretka) a sada se mnogi čude kako nema produktivnog efekta, da se toliko novaca potrošilo a nema 'vidljivih rezultata'.
Ja ne vidim hoby seljake da su rak-rana i problem u poljoprivredi. Ako netko želi raditi na takav način - neka radi (ionako će prestati kada shvati da mora više ulagati nego što dobije van).
Do sada si imao prednost prilikom zakupa/kupnje dražvnog zemljišta kao profesionalni poljoprivrednik, a što se tiče privatnog ne vidim načina kako bi nekoga prisilio da mora dati svoje privatno zemljište u zakup određenoj skupini poljoprivrednika. Svatko ima pravo raspolagati svojom privatnom imovinom bez ograničenja i prema vlastitom nahođenju, to je jedno od temeljnih ljudskih prava uopće.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 10:34

Pazi ja nemam znači ništa protiv (hoby seljaka ) da bilo kod od njih i dalje radi zemlju nit da ju kupuje privatno istu ...jedino bi istima zabrani poticaj i kupovinu državne zemlje tj uzimanje u koncesiju .

Jer ovako po meni nije fer prema nama profi orjentiranim seljacima...ili?


I to mislim da treba zaživjeti što prije skinut istima poticaj ...tih takih koji uz mirovine i plače ima more ..tu bi se uštedjele lijepe pare poreznih obveznika ...velim nije fer dobiješ npr mirovinu i plaču u državnoj firmi i onda još dobivaš poticaj ..pa to je po meni čista pljačka svih nas poreznih obveznika a kao drugo je nefer prema nama koji plačamo sve obveze ili pak nije?

pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 10:36

Udruga OPG Hrvatske - Život prezentirala je i inicirala donošenje 5 Zakona koji bi bili temelj za Strategiju razvoja poljoprivrede ;

1.Zakon o poljoprivrednom zemljištu - novi za privatnu i državnu ;
- za privatnu tko ju može kupiti , tko može kupiti OPG , za državnu prodaja do 50 ha OPG
- ovo ti pege 25 i ostali znači PROGRAM uspostave komercijalnih i > profi > OPG !

2. Zakon o nasljeđivanju ;
- seljak iz susjedne Slovenije napisao je da imaju model površinskog očuvanja iznad 10 ha , Hrvati sa Beogradsko - zagrebačkim to nemaju , tako da NISTE ni za profi OPG !

Inače pege 25 , većina hrvatskih OPG su mješovitog tipa ! Od preko 200 000 u Upisniku i sa statusom OPG preko 90 000 , nismo budućnost ! Budućnost je od staračkih i onih koji neće zemlju obrađivati u idućih 10 - 15 godina , kupovati zemlju ili ju uzimati u zakup + kupnja državne zemlje = komercijalni OPG ili po pege profi seljak !

- sada je Strategija ; snađi se druže iz Jugoslavije ; snađi se seljače !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 10:42

Fidelito , sadašnji Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima je smeće i nije u interesu OPG i hrvatske poljoprivrede !
Sada ako u selu X ima 600 privatnih parcela - poljoprivrednih - po 1 može kupiti svaki Zagrpčanin - im li ovo veze sa ekonomijom ?

- Ustavna osnova za pisanje BUDUĆEG zakona za privatnu zemlju u članku 50 stavak 1 u više slučajeva !
- za nasljeđivanje u članku 48 stavak 4 ,


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Zvona 4/5/2014, 10:59

pege25 je napisao/la:Pazi ja nemam znači ništa protiv (hoby seljaka ) da bilo kod od njih i dalje radi zemlju nit da ju kupuje privatno istu ...jedino bi istima zabrani poticaj i kupovinu državne zemlje tj uzimanje u koncesiju .

Jer ovako po meni nije fer prema nama profi orjentiranim seljacima...ili?


I to mislim da treba zaživjeti što prije skinut istima poticaj ...tih takih koji uz mirovine i plače ima more ..tu bi se uštedjele lijepe pare poreznih obveznika ...velim nije fer dobiješ npr mirovinu i plaču u državnoj firmi i onda još dobivaš poticaj ..pa to je po meni čista pljačka svih nas poreznih obveznika a kao drugo je nefer prema nama koji plačamo sve obveze ili pak nije?


Pege25 po kojoj to tvojoj logici sebe nazivaš profi seljakom? Dali si pod OPG ili imaš nešto drugo? Koliko imaš zaposlen kao profi seljak? Imaš li nekog sa nekim poljoprivrednim obrazovanjem,min. srednja poljoprivredna škola u svoj ,, firmi ,, ?
Po toj tvojoj logici razmišljanja ,, hobby ,, poljoprivrednik vječno ostaje ,, hobby ,, i nema mogučnost da postane profi kao ti.


Zadnja promjena: Zvona; 4/5/2014, 11:01; ukupno mijenjano 1 put.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 11:01

pege25 je napisao/la:


I to mislim da treba zaživjeti što prije skinut istima poticaj ...tih takih koji uz mirovine i plače ima more ..tu bi se uštedjele lijepe pare poreznih obveznika ...velim nije fer dobiješ npr mirovinu i plaču u državnoj firmi i onda još dobivaš poticaj ..pa to je po meni čista pljačka svih nas poreznih obveznika a kao drugo je nefer prema nama koji plačamo sve obveze ili pak nije?


pege svi mi koji radimo izvan poljoprivrede smo porezni obveznci + proračun Vlade punimo od prihoda iz poljoprivrede !

Jedini profi seljak je Todorić o kojem šutiš !

Porezni obveznici pod šifrom > poticaji > plate mu radnike na zemlji - treba li ti još objašnjenja sa brojkama u kunama ?

Ja sam osobno za uspostavu i očuvanje OPG , a za to nisu hrvatski političari ( za sada ) , a i seljaci to teško razumiju !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 11:15

Zvona je napisao/la:
pege25 je napisao/la:Pazi ja nemam znači ništa protiv (hoby seljaka ) da bilo kod od njih i dalje radi zemlju nit da ju kupuje privatno istu ...jedino bi istima zabrani poticaj i kupovinu državne zemlje tj uzimanje u koncesiju .

Jer ovako po meni nije fer prema nama profi orjentiranim seljacima...ili?


I to mislim da treba zaživjeti što prije skinut istima poticaj ...tih takih koji uz mirovine i plače ima more ..tu bi se uštedjele lijepe pare poreznih obveznika ...velim nije fer dobiješ npr mirovinu i plaču u državnoj firmi i onda još dobivaš poticaj ..pa to je po meni čista pljačka svih nas poreznih obveznika a kao drugo je nefer prema nama koji plačamo sve obveze ili pak nije?


Pege25 po kojoj to tvojoj logici sebe nazivaš profi seljakom? Dali si pod OPG ili imaš nešto drugo? Koliko imaš zaposlen kao profi seljak? Imaš li nekog sa nekim poljoprivrednim obrazovanjem,min. srednja poljoprivredna škola u svoj ,, firmi ,, ?
Po toj tvojoj logici razmišljanja ,, hobby ,, poljoprivrednik vječno ostaje ,, hobby ,, i nema mogučnost da postane profi kao ti.
 

Pa po logici jer živim isključivo od poljoprivrede ...što ne znači da ti ili bilo ko drugi moraš imati ko ja 350 hektara vlastite  zemlje  Laughing 

...moš biti ti profi seljak  i s 2 ha ..primjer povrtlar ili voćar i sl ...bitno je da nemaš dodatna primanja ,i kako ih nemaš take treba stimulirat s poticajama subvencijam ,ipardima sapardima i sl.

Što se tiče zaposlenih u OPG-u tu bi se o istome dalo raspravljati...znači zaposlenih nemam ....i šta če mi pa nisam ja firma ...ja sam OBITELJSKO POLJORIVREDNO GOSPODARSTVO...sama podebljana riječ govori sve za sebe ili?

Imaju isti šanse da postanu profi seljaci ko ja samo neka pruzmu rizik i poljoprivredu kao prmarnu djelatnost i eto im pa nek uživaju u plodovima svog rada.


Od  škole imam sam dip.ing sam poljoprivredne mehanizacije ...studirao u vinkocima od 92-96..


Jel te ro đo možda zanima i sanje na računu  Very Happy 

E tu je čupavo  cheers

I na tvoja pitanja više neodgovaram ...odgovart ču tek kad ti postaneš bilo koji seljak hoby ili profi  Wink


Zadnja promjena: pege25; 4/5/2014, 11:39; ukupno mijenjano 2 put/a.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 11:20

Đuro Japarić je napisao/la:
pege25 je napisao/la:


I to mislim da treba zaživjeti što prije skinut istima poticaj ...tih takih koji uz mirovine i plače ima more ..tu bi se uštedjele lijepe pare poreznih obveznika ...velim nije fer dobiješ npr mirovinu i plaču u državnoj firmi i onda još dobivaš poticaj ..pa to je po meni čista pljačka svih nas poreznih obveznika a kao drugo je nefer prema nama koji plačamo sve obveze ili pak nije?


pege svi mi koji radimo izvan poljoprivrede smo porezni obveznci + proračun Vlade punimo od prihoda iz poljoprivrede !

Jedini profi seljak je Todorić o kojem šutiš !

Porezni obveznici pod šifrom > poticaji > plate mu radnike na zemlji - treba li ti još objašnjenja sa brojkama u kunama ?

Ja sam osobno za uspostavu i očuvanje OPG , a za to nisu hrvatski političari ( za sada )  , a i seljaci to teško razumiju !



Todorić i sl je plod korumpirane politike političara ..tu ima velika hrpa koristi i isti su toliko vezani da ih ni najači lijek nemože uništiti...za to je ZNA SE ko je kriv ..velika šteta je što se bivšim kombinatima nije uzelo više zemlje 2004g i dalo nama OPG-ovcoima ..sad ne bih postojao Todoriić i ostali.

A i tima velikima tipša todorić bi po meni trebalo ne ukinuti poticaj nego ga prepoloviti ...on ipak zapošljava hrpu ljudi pa i pola poticaj mu je dosta da da radnicima đaba plaču tj na teret poreznih obveznika ...

Svaka čast ..zadovoljan sam pravcem kud ide ova tema i rasprava ...biče tu svega ... cheers 
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 11:32

Zna se ; ne spminješ bandu crvenu u SDP i njigov Zakon o poljoprivrednom zemljištu pisan 2000 pod vodstvom ministra Pankretića HSS - temeljem kojeg 182 lokalne vlasti nisu raspisale ni 1 natječaj za seljake , ali je Ministarstvo odradilo posao za Todoriće , Grivičiće ,

Što ti znači Zakon bande crvene iz 2013 ?

- gospodarski program do 60 bodova ,
- onaj tko je bio u zakupu  20 bodova ,
- dupla ponuda zakupa do 20 bodova .
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
zakup je na 50 godina !

- Ako profi seljak ovdje prođe biti će profi kmet ; Vlade , Općina i županija kojima ide novac od zakupa !

- zašto je banda crvena protiv prodaje seljacima državne zemlje i koje će to posljedice imati ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 11:45

Đuro van s politikom iz moje butike (i usput nevređaj mije komuniste he) ..nismo mi tu zbog politike..nego raspravljamo dali treba ukinuti ili ne poticaje ovim Hoby seljacima ..
ja mislim da treba ..neka se isti odluče ...ne može neko primati pare s više frontova a neko da ne prima ništa ...ne zaposlenost je prevelika i zamisli sad od tih npr 200000 opg-eova da pola njih odustane od posla nekog i bavi se samo poljoprivredom koliko bi bilo mjesta za ove koji ne primaju ništa ...a znam ih jako puno koji rade i po 100ha i imaju jebačke mirovine i plače uz to ..ajde još bože pomozi za ove s malim površinama i malim mirovinama ..ali vjeruj ima više ovih drugih ili?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Zvona 4/5/2014, 11:57

Pege,ja jako dobro znam da se može dobro živjeti i sam 5 ha ( možda i bolje) ,kao i sa 500 ha.Ne zanima me ni tvoje ni bilo čije stanje računa.Sa tvojih 350 ha ti više ne bi bio OPG,nego tvrtka sa zaposlenom osobom,nebitno.Može i netko iz obitelji.Kažeš radiš sam,a supruga i ostali članovi obitelji su? Gdje i na čijoj grbači? Ja bi svima zemlju podjelio ovisno o situaciji na terenu.Netko je dobio 1000ha ,a netko ne može dobiti ni 10 ha. Nekada sam bio seljak,radio zemlju od toga se školovao.jednim djelom od toga i izgradili kuću. Neke prilike su utjecale da umjesto ,, hobby ili možda i ,, profii ,, postanem tuđi sluga. Uskoro se nadam da postajem hobby a možda i profi ne seljak kao ti,nego poljoprivrednik. Za razliku od ostalih seljaka-poljoprivrednika. Ti i dalje ovdje ostaješ seljak sa slovom Č ,nadam se na si svatio što je ovo sa Č Very Happy Very Happy Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? 413475
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 12:06

Zvona je napisao/la:Pege,ja jako dobro znam da se može dobro živjeti i sam 5 ha ( možda i bolje) ,kao i sa 500 ha.Ne zanima me ni tvoje ni bilo čije stanje računa.Sa tvojih 350 ha ti više ne bi bio OPG,nego tvrtka sa zaposlenom osobom,nebitno.Može i netko iz obitelji.Kažeš radiš sam,a supruga i ostali članovi obitelji su? Gdje i na čijoj grbači? Ja bi svima zemlju podjelio ovisno o situaciji na terenu.Netko je dobio  1000ha ,a netko ne može dobiti ni 10 ha. Nekada sam bio seljak,radio zemlju od toga se školovao.jednim djelom od toga i izgradili kuću. Neke prilike su utjecale da umjesto ,, hobby ili možda i ,, profii ,, postanem tuđi sluga. Uskoro se nadam da postajem hobby a možda i profi ne seljak kao ti,nego poljoprivrednik. Za razliku od ostalih seljaka-poljoprivrednika. Ti i dalje ovdje ostaješ seljak sa slovom Č ,nadam se na si svatio što je ovo sa Č Very Happy Very Happy Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? 413475


Zvona ro đo drš se ti bolje golubova i socijale ...od poljoprivrede bilo Hoby ili Profi nema koristi?



pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 12:14

pege25 je napisao/la:Đuro van s politikom iz moje butike (i usput nevređaj mije komuniste he) ..nismo mi tu zbog politike..nego raspravljamo dali treba ukinuti ili ne poticaje ovim Hoby seljacima ..

-komunisti su se snašli , zamijenili knjižice skh u HDZ , SDP i druge .

- oni su donijeli Zakon o privatizaciji , Zakon za državnu zemlju , Zakon o potporama , Zakon o upisniku

- dio vlasnika privatne zemlje morali su se upisati u Upisnik , a znatan dio i u OPG jer tako MOŽEMO vratiti dio novca koje nam je Vlada uzela na temelju zaposlenosti i drugih uzimanja PDV 25 % itd .

- > hobi > umirovljenici + hobi OPG - ako mladi Tuđmanov umirovljenik koji sada ima 40 - 50 godina radi i zemlju i putem hobi OPG dobije i poticaj , bar je djelomično koristan a ne 100 % parazit !

- Ja imam status zaposlenog izvan poljoprivrede + OPG + Upisnik proizvođača božićnih drvaca ! - Koliko ja i meni slični uplaćujemo u proračune !

Koliko > profi > seljaci koji su u sustavu PDV plate u proračun , mirovinsko , zdravstveno - ako na ovo može odgovoriti neki profi seljak ?

- zanima me to , je mi nisu poznata davanja profi seljaka ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Zvona 4/5/2014, 12:36

pege25 je napisao/la:
Zvona je napisao/la:Pege,ja jako dobro znam da se može dobro živjeti i sam 5 ha ( možda i bolje) ,kao i sa 500 ha.Ne zanima me ni tvoje ni bilo čije stanje računa.Sa tvojih 350 ha ti više ne bi bio OPG,nego tvrtka sa zaposlenom osobom,nebitno.Može i netko iz obitelji.Kažeš radiš sam,a supruga i ostali članovi obitelji su? Gdje i na čijoj grbači? Ja bi svima zemlju podjelio ovisno o situaciji na terenu.Netko je dobio  1000ha ,a netko ne može dobiti ni 10 ha. Nekada sam bio seljak,radio zemlju od toga se školovao.jednim djelom od toga i izgradili kuću. Neke prilike su utjecale da umjesto ,, hobby ili možda i ,, profii ,, postanem tuđi sluga. Uskoro se nadam da postajem hobby a možda i profi ne seljak kao ti,nego poljoprivrednik. Za razliku od ostalih seljaka-poljoprivrednika. Ti i dalje ovdje ostaješ seljak sa slovom Č ,nadam se na si svatio što je ovo sa Č Very Happy Very Happy Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? 413475
 

Zvona ro đo drš se ti bolje golubova i socijale ...od poljoprivrede bilo Hoby ili Profi nema koristi?




Pege ! Nisam socijala niti bi ikada želio to biti.Iako sam zbog bolesti možda mogao i biti u mirovini,sa 37 godina,pored deset prstiju da idem u mirovinu. Još uvijek pošteno zaradim svoju plaču i svakom mogu pogledati u oči i od nikoga ne bježati i ne okretati se na drugu stranu.Nikome nisam dužan i uredno otplaćujem kredite.
Sada i dalje gledam i u nebo i u zemlju kada su vremenske neprilike kao ovih dana,iako svoju zemlju ne obrađujem više.Ne moram strahovati hoće li biti suše ili kiše i leda. Odradim svojih 8 sati i mir,ne brine me jel u rezervaru ima goriva ili nema.Dali mi je pukla guma idt.itd.Kada se pokvari jedan traktor ima drugi i teraj.Zemlju sam mogao prodati odavno i danas da kažem da prodajem,prodao bi je za sat-dva.No zemlja ne ide nikome,ostaje barem dok sam ja živ.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Mucko123 4/5/2014, 14:26

Ma najgori su ovi kaj Ti daju zemlju u zakup i još mu moraš platiti zakup a potporu ide njemu jer ju neda tebi

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Zvona 4/5/2014, 14:36

Mucko123 je napisao/la:Ma najgori su ovi kaj Ti daju zemlju u zakup  i još mu moraš platiti zakup a potporu ide njemu jer ju neda tebi

Mislim da si još luđi ovi koji uzimaju zemlju u zakup od takvih.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Mucko123 4/5/2014, 14:46

Pa dok nema druge kaj ti drugo preostaje , zato treba odrediti ko je aktivni poljoprivredniku , a ne mi koji radimo po 100 i vise hektara moramo plaćati dopunsko mirovinsko zdrastveno a neki dive poticaj i rade ili su u mirovini pa nemoraju plaćati jer im plati firma

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by iwanho 4/5/2014, 16:02

Kad sam vidio naslov ponadal sam se da ću pročitati argumente za jedne ili za druge. Htio sam iznijeti svoje mišljenje i pokušati ga argumentirati, ali kako je od prvog posta započeto u isključivom tonu, odustajem.   Sad 
Da ne živite u zabludi, reči ću samo da poticaji iliti potpore nisu uvedene zbog seljaka nego da bi gospoda imala jeftiniju hranu koju sufinanciramo svi koji doprinosimo državnom proračunu.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 17:43

iwanho je napisao/la:Kad sam vidio naslov ponadal sam se da ću pročitati argumente za jedne ili za druge. Htio sam iznijeti svoje mišljenje i pokušati ga argumentirati, ali kako je od prvog posta započeto u isključivom tonu, odustajem.   Sad 
Da ne živite u zabludi, reči ću samo da poticaji iliti potpore nisu uvedene zbog seljaka nego da bi gospoda imala jeftiniju hranu koju sufinanciramo svi koji doprinosimo državnom proračunu.
 


Ro đo iwanho dobri i pošteni  ko što sam i sam..he da  ti sad može pege25 dati lajk dao bih ti za ovo izrečeno u ovom postu ali admini ne daju više, pa to moju skromnu seljačku malenkost  jako tišti i ljuti   Laughing ..ali pravila su taka i treba ih poštivati ...  Laughing 
 

Poticaj je nešto što se najgore moglo desiti kako vama  hoby tako i nama profi seljacima  Wink   cheers


Evo jedna vesela od pege25  za sve nas kao hoby i tako i nas profi seljake   cheers 



 music
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 18:09

iwanho je napisao/la:Kad sam vidio naslov ponadal sam se da ću pročitati argumente za jedne ili za druge. Htio sam iznijeti svoje mišljenje i pokušati ga argumentirati, ali kako je od prvog posta započeto u isključivom tonu, odustajem.   Sad 
Da ne živite u zabludi, reči ću samo da poticaji iliti potpore nisu uvedene zbog seljaka nego da bi gospoda imala jeftiniju hranu koju sufinanciramo svi koji doprinosimo državnom proračunu.

- druga rečenica djelomično je istinita . Poljoprivreda je većinom pod vedrim nebom izložena klimi , bolestima , različitim štetama ; divljač , miševi itd .
- da bi dio ljudi radili tu proizvodnju putem poticaja sa njima se dijeli rizik i ono utječe se da bi cijena hrane bila prihvatljiva svim slojevima društva !

- ja sam iznio mišljenje da su budućnost komercijalni OPG i da se u tom smjeru mora donijeti novo zakonodavstvo za koje se zalaže i inicira udruga OPG Hrvatske - Život . Za Hrvatsku ovo je novost , ali to imaju pametni narodi počevši od Slovenije !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 18:16

Đuro ..poljoprivreda će krenuti i živnut tek kad se država riješi tih parazita državnog proračuna ...neka isti odaberu šta če da rade i neka daju šansu bar nama profičima da uspijemo ..ovako ako se nastavi ima da svi odemo u 3 pm ili?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by jstojsic 4/5/2014, 18:29

pege25 je napisao/la:Evo vamo malo da napokon progovorimo o ove dvije verzije seljaka ...

1.Profi seljak je znači onaj kojem je poljoprivreda primarna grana ...
 (isti živi isključivo od poljoprivrede ,plača doprinose i poreze )

2.Hoby seljak je znači onaj kojem je poljoprivreda dopunska grana ...  
  (isti ima plaču ,mirovinu ili bilo koji drugi prihod uz poljoprivredu)

Mišljenja sam da je krajnje vrijeme da se razvoje ove dvije struje u poljoprivredi jedna od druge ili pak ne treba?

..i to tako da se ovim Hoby seljacima ostavi da rade zemlju i to isključivo ako su oni vlasnici iste tj rade djedovinu ,da se istima zabrani da uzimaju zemlju u zakup i da im se zabrani na natječaje za koncesiju državne zemlje  dok god im je poljoprivreda na drugom mjestu i naravno ovo najbitnije da se istima jednostavno neda bilo koja vrsta poticaja i subvencija ....zašto?

Zato što nije fer prema svim onima koji isključivo žive od poljoprivrede tvz Profi seljaci koji mjesečno daju za doprinose cca 1700 kn ,koji plačaju poreze na dobit i sva ostala davanja .

Jednom riječju ti Hoby seljaci su rak rana i velika prepreka ovim Profi seljaku   i iste treba pod hitno prestati stimulirati na bilo koji način ..osim ako isti se ne odluče postati ovi drugi ...


Pa eto ako vam se da ..komentirajte malo ovo i kažite koju pametnu vezano za isto ..

Evo unaprijed znam da če sad u anketi koju planiram da stavim ,da nas ovi ubiju Hoby seljaci  razbiju ko beba zvečku .....jer ih naravno ima ko pas buha i ko kineza ... Very Happy 

Ali nema veze bitno je da se mi Profi selaki napokn riješimo tog kukolja od Hoby selaka  Very Happy  ili?


Apsolutno sam za to da se svi ostave poljoprivrede da profi turbo poljoprivrednik pege25 može dobiti sve poticaje sam.
jstojsic
jstojsic

Broj postova : 17
Lokacija : Babina Greda
Registriran : 11.03.2012
2


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by pege25 4/5/2014, 18:31

jstojsic je napisao/la:
pege25 je napisao/la:Evo vamo malo da napokon progovorimo o ove dvije verzije seljaka ...

1.Profi seljak je znači onaj kojem je poljoprivreda primarna grana ...
 (isti živi isključivo od poljoprivrede ,plača doprinose i poreze )

2.Hoby seljak je znači onaj kojem je poljoprivreda dopunska grana ...  
  (isti ima plaču ,mirovinu ili bilo koji drugi prihod uz poljoprivredu)

Mišljenja sam da je krajnje vrijeme da se razvoje ove dvije struje u poljoprivredi jedna od druge ili pak ne treba?

..i to tako da se ovim Hoby seljacima ostavi da rade zemlju i to isključivo ako su oni vlasnici iste tj rade djedovinu ,da se istima zabrani da uzimaju zemlju u zakup i da im se zabrani na natječaje za koncesiju državne zemlje  dok god im je poljoprivreda na drugom mjestu i naravno ovo najbitnije da se istima jednostavno neda bilo koja vrsta poticaja i subvencija ....zašto?

Zato što nije fer prema svim onima koji isključivo žive od poljoprivrede tvz Profi seljaci koji mjesečno daju za doprinose cca 1700 kn ,koji plačaju poreze na dobit i sva ostala davanja .

Jednom riječju ti Hoby seljaci su rak rana i velika prepreka ovim Profi seljaku   i iste treba pod hitno prestati stimulirati na bilo koji način ..osim ako isti se ne odluče postati ovi drugi ...


Pa eto ako vam se da ..komentirajte malo ovo i kažite koju pametnu vezano za isto ..

Evo unaprijed znam da če sad u anketi koju planiram da stavim ,da nas ovi ubiju Hoby seljaci  razbiju ko beba zvečku .....jer ih naravno ima ko pas buha i ko kineza ... Very Happy 

Ali nema veze bitno je da se mi Profi selaki napokn riješimo tog kukolja od Hoby selaka  Very Happy  ili?


Apsolutno sam za to da se svi ostave poljoprivrede da profi turbo poljoprivrednik pege25 može dobiti sve poticaje sam.


Hvala ro đo  cheers 

Kolka ti je mirovina ?
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Đuro Japarić 4/5/2014, 18:46

pege25 je napisao/la:Đuro ..poljoprivreda će krenuti i živnut tek kad se država riješi tih parazita državnog proračuna ...neka isti odaberu šta če da rade i neka daju šansu bar nama profičima da uspijemo ..ovako ako se nastavi ima da svi odemo u 3 pm ili?

Pege 25 radiš konfrotaciju sa ljudima koji obrađuju zemlju ! Shvati da su mnogi morali se upisati u Upisnik i OPG da mogu legalno prodavati na pijacu !

Državu - Hrvatski sabor , napadaj da donesu zakone u korist komercijalnih - profi OPG !

- Napadni i HPK , jer je predsjednik HPK bio u Povjerenstvu za pisanje sadašnjeg Zakona o poljoprivrednom zemljištu - napisanog na štetu OPG !

- Ne znam da li si ti iskoristio povoljniji zakon pa imaš 350 ha ili imaš državnu u Zakupu kao neki > profi > seljaci kojima zakup istječe ove ili iduće godine pa će imati pušionu ako prođu sa programom i duplom ponudom ?

- kiša pada pa imam vremena čitati na više foruma nekoliko različitih tema !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ??? Empty Re: Profi seljak ili Hoby seljak..pitanje je sad ???

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.