AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








ZA ili PROTIV

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 8/3/2012, 16:00

**Hrvatski sabor - Predsjednik - Zagreb -27- 02.2012. Uputio je Predstavku koju sam mu poslao , Odboru za predstavke i pritužbe , kojem je predsjednik g. Dinko Burić , na kraju S poštovanjem , predsjednik Boris Šprem !
**Ovim putem se zahvaljujem Predsjedniku Hrvatskog sabora , a sve Vas koji ste vlasnici zemlje , molim da razumijete da smijemo koristiti Ustavne mogućnosti !! Pozdrav !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 9/3/2012, 07:15

ZAKON O NASLJEĐIVANJU
djed = 29 ha ( 30 )
1. sin 2. sin 3. kćer 4 . kćer 5 . kćer
- sin sin sin sin kćer
kćer sin kćer kćer kćer

Djed po majci kršeći maksimum od 10 ha i bivšoj državi kupio je uglavnom po katastru 29 ha , Po Beogradskom Zakonu o nasljeđivanju , 5 djece mogli su uzeti po 6 ha ( radi lakšeg računanja ) ili 10 unuka po 3 ha ! Danas na dijelu djedove zemlje i nekih nasljednika raste KOROV ! Sa moje strane ste informirani na korektan način ! Ako želimo razgovarati i tražiti rješenja , za budućnost , onda se mora donijeti drugačiji Zakon o nasljeđivanju zemlje !
***Kad je riječ o pokretanju postupka za nasljeđivanje , pokreću ga netko od osoba sa pravom na nasljeđe , ili sud ! Hrvatski je problem što smo ; iseljeničko - prognanička država ! Danas se u zemljišnim knjigama , ali i katastru znatan dio zemlje vodi na umrlim osobama !!
***Pitanje je da li smo ZA ovo što imamo ili za drugačija rješenja ??

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 9/3/2012, 07:45

DRŽAVNO ZEMLJIŠTE
1. 2001. g. išli su da sa državnom zemljom mogu raspolagati općine i gradovi pod uvjetom da ; naprave program raspolaganja na bazi katastra , kojeg je odobravalo Ministarstvo , da rade stručne poslove za pripremu natječaja , da raspisuju natječaje , da odabiru kome će se zemlja dati , da potpisuju ugovore , da šalju uplatnice !
2. Budući da opisano nije bilo obvezujuće to su kršili pa su išli da za one koji krše zakon iz 1. taj posao obavljaju županije
3. budući da iz 2 nije bilo obavezujuće to su kršile županije
4. da se ne pate u županijama to je izbačeno , da se ne pate i zamaraju u nekim općinama i gradovima išli su ;
5. da se osnuje Agencija za poljoprivredno zemljište ...

ŠTO SE MORA NAPISATI NOVO ?
1. stručne pripreme za državno zemljište ( ja sam za prodaju ,a neki i za zakup ) vrši Županijska komisija sastavljenih od zaposlenih u ; katastru , gruntovnici , državnom odvjetništvu , pravnikom iz županija ili zaposlenih !
Komisiju će imenovati u roku 30 dana sa predsjednikom komisije , župani i gradonačelnik Zagreba - Zagreb ima i status županije
2. fizičke i pravne osobe koje mogu sudjelovati na natječaju , u roku od 7 dana od dana stupanja Zakona na snagu , podnašati će načelnicima i gradonačelnicima zahtjev za parcele koje ih zanimaju ! Zahtjev će gradonačelnici i načelnici upućivati komisiji za pripremu natječaja iz 1., u roku 7 dana od dana zaprimanja zahtjeva .
3 .Natječaji ; raspisivati će se nakon priprema , a najkasnije u roku 90 dana
4. komisije ; načelnik , gradonačelnik te stranke ili nezavisni imenovati će komisiju za odabir ponuda u roku od 7 dana od dana stupanja Zakona !
5. promatrači ; načelnici i gradonačelnici imenovati će do 3 promatrača iz redova onih koji sudjeluju u natječaju koji će pratiti otvaranje ponuda i odabir !
6 . komisija iz 1 , pomoći će pri izradi Programa u općinama i gradovima koji to još nisu napravili ! Program moraju donijeti u roku od 90 dana !
7. Upravni nadzor nad provođenjem Zakona vrši Ministarstvo
8. KAZNENE MJERE ; TREBA PROPISATI jer bez toga imamo NERAD !!

MOLIM da napišete što mislite ,a prvenstveno one koji su u vjećima općina , gradova , načelnici ili gradonačelnici !!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 11/3/2012, 18:31

* ZAKON O EVIDENCIJI ZEMLJIŠTA I OKRUPNJAVANJU PARCELA
29. 1. 2009. 67 sjednica Vlade Republike Hrvatske
***Na toj sjednici donesen je : Prijedlog programa okrupnjavanja poljoprivrednog zemljišta za razdoblje 2009 - 2021

**što znače riječi okrupniti zemljište ??? To pitajte Vladu i Ministarstvo poljoprivrede ! Ja sam pitao u Ministarsvu polj . , nisu mi znali reći !!

**Okrupnjavanje parcela znači površinsko spajanje 2 ili više parcela istog vlasnika koje se međusobno dodiruju !
**dodatna mogućnost okrupnjavnja parcela je ; zamjena privatno za privatno , privatno za državno i komasacija .
** U Hrvatskoj se mora ići u ; 1. okrupnjavanje parcela , 2 . površinsko povećanje zemlje u privatnom vlasništvu

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Slavonac 11/3/2012, 19:00

okrupnjavanje : dodatna mogucnost je da se kupi susjedna parcela u privatnom ili drzavnom vlasnistvu ako se izborimo da drzava ide u proddaju zemlje u vlasnistvu RH

Slavonac

Broj postova : 4
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 20.02.2012
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by falkon 2 11/3/2012, 19:05

Upravo tako slavonac, ja tako radim cca 20 godina i radim to uspješno da sam sveu svu svoju zemlju u cirka 4 table od kojih su 3 skupa a 1 je odvojena ali tik uz selo i to sam radio ciljano.... tako da meni bilo kakvo nametnuto okrupnjavanje ne odgovara i radi kvalitete i radi namjene zemljišta.
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 11/3/2012, 20:02

pa ljudi moji ko je i do sada branio da se susjed sa susjedom mijenja za zemlju ako to paše obadvojici,ili kupi zemlju od susjeda

ne, nego ovi hoće da mene istjeraju sa moje parcele jer je neko smislio okrupnjavanje zemlje,pa i po cijenu da to ne paše baš svima
nego paše samo onim megalomanima jer ima prekid na svojoj parceli

a ti svoju zemlju godinama gnojiš i kultiviraš prema sebi.i na kraju će opet sirotinja nahebati,jer će u zamjenu dobiti šikare i zemlju koju niko neće

način na koji se sada radi zemlja kod nas ima i prednosti i mana. isto kao i parcele od po 100ak ha pa i više u jednom komadu,tj. ukrupnjavanje zemlje
sve ima prednosti i mane

imati zemlju u jednom komadu:
+ lakša obrada(manje praznog hoda)

- u slučaju leda ode sav urod,ostajemo bez prihoda(o osiguranju,znamo da se niko nije obogatio na odšteti,a led nikad ne zahvati čitav atar pa nam tako nešto uroda ostaje za preživiti)

- u slučaju požara teško je braniti 100 ha žita da sve ne izgori

zemlja na više mjesta
što je gore + ,ovdje je minus i obrnuto


daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 18/3/2012, 15:10

POŽARI
**U dosadašnjim temama iznijeli smo razmišljanja o neobrađenom zemljištu !Danas iz brdskog djela Slavonije vidi se oko Sl Broda i Bosanskog Broda dim na zakorovljenim poljima kao u Iraku kad su palili izvore nafte !!
**Jučer je bio požar u jednom selu Slavonije , uzrok je isto korov !!

**Kakvo je stanje u ostalom dijelu Hrvatske ???

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by tomi93 18/3/2012, 15:18

Ljudi pale korove i kod mene, ali to rade svake godine, a između dva paljenja uopče ne prismrde na tu zemlju. Prije tjedan dana se proširilo na obližnje livade i krenulo u šumu, ali su vatrogasci brzo reagirali, izgorilo je nekih 10-15 ha.

Moje mišljenje je da treba zakonom zabraniti paljenje, tko se misli bavit poljoprivredom sigurno neče imati potrebu paliti korove i zapuštene livade.
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Otis 18/3/2012, 18:22

tomi93 je napisao/la:Ljudi pale korove i kod mene, ali to rade svake godine, a između dva paljenja uopče ne prismrde na tu zemlju. Prije tjedan dana se proširilo na obližnje livade i krenulo u šumu, ali su vatrogasci brzo reagirali, izgorilo je nekih 10-15 ha.

Moje mišljenje je da treba zakonom zabraniti paljenje, tko se misli bavit poljoprivredom sigurno neče imati potrebu paliti korove i zapuštene livade.

Ako nađem zapušteno zemljište prvo bih povadio drveće a ostalo pošpricao totalom te nakon nekog vremena zapalio,ali kontrolirano...dakle uz prisustvo vatrogasaca (i ako treba mup-a) jer zemljište koje je jače obraslo i više godine zapušteno je puno nametnika. No to bih samo jednom...prije sadnje... Naravno sve ovo ako je izvodivo legalno i uz kontrolu strućnih ljudi a ne zapaliti pa kako bude.
Prije par godina sam vidio nešto takvo gdje su radili neke prosjeke, maknuli šiblje i ostalo zapaljivo a u blizini imali cistrene. Doduše, radilo se o nekim radovima koji nemaju vezhe sa poljoprivredom ali mislim da je primjenjivo.

Otis

Broj postova : 3
Lokacija : Zagreb
Registriran : 05.03.2012
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by AntunB 18/3/2012, 18:42

Prije desetak dana u okolici DugeRese izgorio stariji čovjek kod paljevine korova .Žalosno je da jedna siromašna zemlja kao Hrvatska daje za uvoz energije silan novac a istovremeno energiju razbacuje .Valjda smo zato i siromašni ?

AntunB

Broj postova : 99
Lokacija : Mrežnički varoš.Duga resa
Registriran : 23.10.2009
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 18/3/2012, 20:07

pa paljenje ostataka na njivama je zakonom zabranjeno,jedini problem je što to nitko ne kažnjava
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 18/3/2012, 20:24

ZAKON O NASLJEĐIVANJU
djed = 29 ha ( 30 )
1. sin 2. sin 3. kćer 4 . kćer 5 . kćer
- sin sin sin sin kćer
kćer sin kćer kćer kćer

Djed po majci kršeći maksimum od 10 ha i bivšoj državi kupio je uglavnom po katastru 29 ha , Po Beogradskom Zakonu o nasljeđivanju , 5 djece mogli su uzeti po 6 ha ( radi lakšeg računanja ) ili 10 unuka po 3 ha ! Danas na dijelu djedove zemlje i nekih nasljednika raste KOROV ! Sa moje strane ste informirani na korektan način ! Ako želimo razgovarati i tražiti rješenja , za budućnost , onda se mora donijeti drugačiji Zakon o nasljeđivanju zemlje !
***Kad je riječ o pokretanju postupka za nasljeđivanje , pokreću ga netko od osoba sa pravom na nasljeđe , ili sud ! Hrvatski je problem što smo ; iseljeničko - prognanička država ! Danas se u zemljišnim knjigama , ali i katastru znatan dio zemlje vodi na umrlim osobama !!
***Pitanje je da li smo ZA ovo što imamo ili za drugačija rješenja ??


da treba srediti što se tiče zemlje koja se vodi na umrlim osobama,slažem se da treba
ali neće meni ni jedan zakon određivati koje je meni dijete milije pa da njemu ostavim što sam ja naslijedio od roditelja ili stekao za života,to ću ipak ja odlučiti pri zdravoj pameti kome ću šta i koliko ostaviti
meni se čini gsp.Đuro da bi Vi najradije kao u maratoncima pantelija, da svu imovinu ostavite samome sebi


a što se tiče neobrađene zemlje,šteta je da propada,i meni je žao
ali to nam je naša država dala,jer ipak je lakše uvesti nego proizvesti i dok je god tako nema nama pomaka ni gori ni doli

daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 19/3/2012, 09:04

daevu je napisao/la:

da treba srediti što se tiče zemlje koja se vodi na umrlim osobama,slažem se da treba
ali neće meni ni jedan zakon određivati koje je meni dijete milije pa da njemu ostavim što sam ja naslijedio od roditelja ili stekao za života,to ću ipak ja odlučiti pri zdravoj pameti kome ću šta i koliko ostaviti
meni se čini gsp.Đuro da bi Vi najradije kao u maratoncima pantelija, da svu imovinu ostavite samome sebi


a što se tiče neobrađene zemlje,šteta je da propada,i meni je žao
ali to nam je naša država dala,jer ipak je lakše uvesti nego proizvesti i dok je god tako nema nama pomaka ni gori ni doli


>meni se čini da bi Vi najradije kao maratoncima Pantelija , da svu imovinu ostavite samome sebi >
**raspravljamo o imovini ( zemlji ) nakon smrti ! Ja samom sebi , a ni Vi ne možete zemlju ostaviti sebi ! Ako imate 6 parcela oporukom možete ; 1. ostavljate Jadranki Kosor , 2. Zoranu Milanović , 3 . Tihomiru Jakovini , ako imate suprugu i 2 djece ,a niste to riješili oporukom onda ; 4 . može uzeti Vaša supruga , 5. Vaše prvo dijete , 6. Vaše drugo dijete **Pametni narodi koji su shvatili da ovo nema veze sa ekonomijom , taj su problem riješili ! Ja sam Hrvatima iznio što imamo !!!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2012, 07:51

PISANJE ZAKONA
***jučer sam zvao Ministarstvo poljoprivrede !! rekli su mi da pišu prijedloge zakona za državnu zemlju pod vodstvom gospođe Kuterovac , supruge bivšeg državnog tajnika koji je sada predsjednik uprave u Todorićevom VUPIK !!
**rekli su mi da nisu formirali povjerenstvo u kojem bi bili predstavnici obiteljskih gospodarstava !!!
***pitao sam ih da li Zakon pišu za Todorića i njemu slične ???
**nisu mi odgovorili ???

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by mačor 3/4/2012, 10:44

kad je napisan zadnji zakon o poljoprivrednom zemljištu? i on je imao neke izmjene ako se ne varam? to mi nekako izgleda kao da svaka vlada piše svoj zakon, a nas nitko ništa ne pita, a i da nas pita nebi ništa pametno za odgovor dobili jer večina seljaka je poprilično glupa i nemogu se dogovorit i usuglasit oko ničega. Najbolje je da se doslovno prepiše neki strani zakon, iz neke zemlje koja dobro funkcionira, bez preinaka na "naš" način!
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 3/4/2012, 11:26

mačor je napisao/la:kad je napisan zadnji zakon o poljoprivrednom zemljištu? i on je imao neke izmjene ako se ne varam? to mi nekako izgleda kao da svaka vlada piše svoj zakon, a nas nitko ništa ne pita, a i da nas pita nebi ništa pametno za odgovor dobili jer večina seljaka je poprilično glupa i nemogu se dogovorit i usuglasit oko ničega. Najbolje je da se doslovno prepiše neki strani zakon, iz neke zemlje koja dobro funkcionira, bez preinaka na "naš" način!

***nije mi poznato da li postoji poljoprivredno zemljište u vlasništvu ; Savezne Republike Njemačke , Italije , Nizozemske , pa da od njih mogu to prepisati ???
***poznato nam je da su zakon za poljoprivredno zemljište u vlasništvu Republike Hrvatske napisali na štetu obiteljskih gospodarstava , a u korist Todorića i manjeg broja njemu sličnih !!!
***od stranaca možemo prepisati zakone za privatnu zemlju !! problem je sada naći nekoga da to Saboru predloži !! Imamo Hrvate koji su rođeni u inozemstvu , imamo u Hrvatskoj koji govore i pišu na stranim jezicima !!!
***neki dan sam u Sl. Brodu razgovarao sa jednim zastupnikom , koji mi reče da treba vremena , znanja i volje da se napiše zakon **
***poznavajući zakon taj zastupnik otišao je u političku mirovinu na 1 dan , sada dopunsku zaradu ima u Brislu !! Mi koji ovih dana ne možemo prijaviti državnu zemlju za potpore u 2013 , jer je ministar Jakovina donio odluku na našu štetu !!!Neki su dali jamstvo na natječajima za državnu zemlju , a novac im još nije vraćen , niti su potpisali ugovore !!Ugovor o zakupu za 2 manje parcele na 5 g. nisam potpisao ni ja !! Na toj općini raspisan je natječaj za 1 000 ha !!Jasno Vam je da će ljudi na toj općini biti kažnjeni igrama Jakovine !!!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by zeljko6 3/4/2012, 12:32

evo, i mene baš zanima što će biti sa državnom zemljom koju smo do sada obrađivali, dobili na natječaju, ali je daljnja procedura potpisivanja ugovora stopirana...kako ju ove godine prijaviti za poticaj?

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by mačor 3/4/2012, 15:13

ma koji će ti kuki poticaj? vidiš da se samo nerviraš kad ga čekaš, boljet ti je kad ga nemaš drunken
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 21/6/2012, 19:01

zeljko6 je napisao/la:evo, i mene baš zanima što će biti sa državnom zemljom koju smo do sada obrađivali, dobili na natječaju, ali je daljnja procedura potpisivanja ugovora stopirana...kako ju ove godine prijaviti za poticaj?

iz jedne općine zvali su me za ugovor nakon što sam svoju zemlju već prijavio ! Sada pogledajte prijedlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu ! Opet predlažu neobvezujući Zakon za državnu zemlju ! Danas sam poslao pisma na 11 adresa sa prijedlogom da se osnuje Odbor za sakupljanje 10 % potpisa birača , na temelju kojeg bi Sabor morao raspisati referendum ! Ako do toga dođe imati ćemo priliku zaokružiti ; ZA ili PROTIV

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Nostradurus 30/7/2012, 14:47

http://www.glas-slavonije.hr/172939/1/Odzvonilo-raspodjeli-zemlje-po-babi-stricevima-i-stranackoj-pripadnosti

Ne znam kako će svi biti zadovoljeni. Mislim da je ovo samo propagandni trik. Tek kad budemo vidjeli tko će biti korisnici zemlje, biti će jasno o kojoj se igri radilo.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 30/7/2012, 15:57

Nostradurus je napisao/la:http://www.glas-slavonije.hr/172939/1/Odzvonilo-raspodjeli-zemlje-po-babi-stricevima-i-stranackoj-pripadnosti

Ne znam kako će svi biti zadovoljeni. Mislim da je ovo samo propagandni trik. Tek kad budemo vidjeli tko će biti korisnici zemlje, biti će jasno o kojoj se igri radilo.

Hvala Vam što ste stavili napis iz novina ! Ministarstvo poljoprivrede pod upravom Todorića priprema izmjene Zakona o poljoprivrednom zemljištu , kojeg su od 2001 više puta mijenjali na prijedlog Pankretića u Vladi SDP i HDZ , a Čobankovića u ime Vlade HDZ ! Od 2001 Zakon je pisan i korist Todorića i nekoliko njemu sličnih !

Sadašnji prijedlog isto je u korist Todorića kod kojeg radi bivši tajnik Kuterovac , čija je supruga sada pomoćnica ministra Jakovine i koja je zadužena za pisanje prijedloga izmjena !

Ja sam napisao Ministarstvu putem interneta da svoj nacrt recikliraju u toaletni papir !
Isti tekst sa drugim prilozima poslao sam predsjednicima parlamentarnih partija ( izuzev Lesaru - nenamjerno sam to propustio za sada ) don Grubišiću i Miloradu Pupavcu - zastupniku srpske nacionalne manjine !

Tu sam ponovio prijedlog od drugog mjeseca , a u kojem im predlažem da imenuju Povjerenstvo za pisanje više zemljišnih zakona !
Članak 85 Ustava
Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada Republike Hrvatske !

1. Zakon o nasljeđivanju ,
2. Zakon o poljoprivrednom zemljištu , za privatno i državno ,
3. Zakon o Fondu za razvoj poljoprivrede ,
4. Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela ,
5. Zakon o navodnjavanju

U prilogu sam im priložio i prilog sa Vaše teme , sa podacima koje sam napisao ispod Tomek 612

Ustav im ne brani da formiraju Povjerenstvo i napišu prijedloge Zakona u interesu Hrvatske !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 4/8/2012, 18:56

ZAKON O NASLJEĐIVANJU
U ponedjeljak upućujem pismo ministru pravosuđa , u kojem mu predlažem da u ime Vlade Ministarstvo pravosuđa napiše odredbe za nasljeđivanje zemlje !

Pod zemljištem se podrazumijeva ; poljoprivredno , šumsko , građevinsko i putevi !

Sadašnji Beogradsko - zagrebački Zakon ;

Japarić 1 Japarić 2 , Japarić 3 , Japarić 4 , Japarić 5

Oporukom mogu broj 1 ostaviti ministru Orsatu , 2 ministru poljoprivrede Jakovini , 3 može uzeti supruga , 4. sin , 5 kćer

Da bi oni postali vlasnici moraju pokrenuti ostavinski postupak ! Ako napustim Hrvatsku i umrem u zemlji X , moji nasljednici ne moraju znati u kojoj sam državi umro !

Da li će ministar znati i htjeti napisati članke za zemlju ?

Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela

To je drugi prijedlog ! Napisao sam što znači okrupnjavanje parcela ! Predložio sam da se gruntovnice i katastar spoje i da se osnuje Državna zemljišna služba !

Što mislite i predlažete ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 11/8/2012, 08:03

Prijedlozi i pritužbe na Nacrt Zakona o poljoprivredno zemljištu možete napisati putem stranica Ministarstva poljoprivrede do 19. 08. Ja sam tu mogućnost iskoristio ! Osim toga na dio Nacrta sam upozorio putem medija !

Za one koji ne znaju radi se o tom da su ; Ministarstvo poljoprivrede , općine , gradovi i županije kršili Zakon o poljoprivrednom zemljištu na ŠTETU obiteljskih gospodarstava ! Sada žele osnovati novu birokraciju zvana Agencija za poljoprivredno zemljište ! U Zakonu sada traže i posao za Agenciju ! Dio željenog je da maltretiraju nas privatne vlasnike putem Agencije ako želimo dati ili uzeti zemlju u zakup ili ako ju želimo prodati ili kupiti !

Ako ne razumijete mogu napisati njihov prijedlog za privatnu zemlju ? !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 11/2/2014, 19:00

GAD je napisao/la:Primjer Kraljevine Nizozemske ; imaju mehanizam površinskog očuvanja , isplate onom tko se ne prihvaća nasljedstva , ako nitko neće biti nsljednik imanje prodaju i novac dijele

To mora biti primjer i kod nas.
Ionako su zemlje previše usitnjene, i još nam se stranci smiju što smo napravili od poljoprivrednih zemljišta.

Dobio sam odgovor iz Vleposlanstva Kraljevine Nizozemske i imena osoba za kontakt .

Prema informaciji jednog pznanika , smatra da trebamo ugraditi i 1 članak iz SAD budući da je Hrvatska iseljenička država u smislu da ; nasljednici MORAJU pokrenuti ostavinski postupak u roku 6 mjeseci nakon smrti vlasnika !
Ako ga ne pokrenu SMATRA se da ih nasljedstvo NE zanima i ono postaje imovina SAD !

Pitati ću Veleposlanstvo SAD ! Iz donacije SAD , dobili smo donaciju za projekat u zaštićenom dijelu prirode gdje postoji PUNO parcela na umrlim osobama . U slučaju 2 RH je bila katastarski posjednik , a u gruntovnici na umrlim osobama . Udruga i općina platile su zemljišnoknjižni ispravak tako da je putem suda sada RH i vlasnik u grunotvnici .
Kao predsjednik udruge podnio sam zahtjev Vladi 2003 za kupnju 2 parcele za dio sadržaja za posjetitelje .

Zahtjev je još u Vladi i Ministarstvu poljoprivrede .

Ustavni predlagatelji zakona NEĆE napisati članke za nasljeđivanje zemlje !

Rješenje je da udruge i Komora imenuju Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona i da tražimo 1 ( jednog ) ustavnog predlagatelja da ga uputi u Sabor u postupak donošenja , da obrazujemo predlagatelja da ga brani pred zastupnicima !

Jednostavan put ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 3 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.