AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








ZA ili PROTIV

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Nostradurus 6/3/2012, 10:21

Đuro Japarić je napisao/la:...O gospodarstvu sa mom nemojte više raspravljati ..

Rekao sam vam da je bolje ne potezati Vraga za rep. Želim vam puno sreće.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2012, 11:15

***> DEVU 30- 40 SATI RADA > , napisao sam 15- 30 ovisno o mehanizaciji !
***objasnio sam predlanac - lanac i rizik ! U tom lancu najveći rizik ima seljak !
***Ako ga izbacimo iz lanca i imamo korov , onda lanac ide ; uvoznik - mlinar , do kupac > Nostradurus > ,koji propagira nerad i pranje mozga kako HRVATSKU zemlju ne treba obrađivati !
***Predmet teme ZA ili PROTIV zu novi zakoni i kako hrvatsku zemlju staviti u funkciju proizvodnje !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Nostradurus 6/3/2012, 11:42

Đuro Japarić je napisao/la: Nostradurus > ,koji propagira nerad i pranje mozga kako HRVATSKU zemlju ne treba obrađivati !
***Predmet teme ZA ili PROTIV zu novi zakoni i kako hrvatsku zemlju staviti u funkciju proizvodnje !

G. Japarić, gdje sam napisao da sam protiv obrađivanja zemlje? Samo sam zaključio da je taj posao sad u sumi neisplativ. I to je objašnjenje propadanja u poljoprivredi. Samo sam vam htio pokazati da nije problem u radu i proizvodnji, nego negdje drugdje - u reguliranju novca. Znam da vam je teško shvatiti da sav trud u proizvodnji ne može biti okrunjen uspjehom, ako nemamo riješenu regulaciju novca koja omogućava da rad postane profitabilan. Iz toga razloga mislim da je inicijativa za povećanje obradivosti površina gospodarski opravdana, ali financijski neodrživa. Nisam protiv proizvodnje, ali vidim da će uroditi financijskom katastrofom. A osim toga, sami ste me pozvali da učestvujem u ovoj temi. Ljudi ne vole da se talasa i budi na razmišljanje pa zbog toga ne sudjelujem u besmislenim raspravama. Osim toga, mogli ste i na temi "Što se iza brda valja?" postaviti pitanje što o tome mislim. Tko želi raspravljati o održivosti poljeprivrede i koji su uslovi u financijskom sustavu države, može to na toj temi. Ne želim se uplitati u druge teme kojih se to možda tiče jer se ljudi naljute kad im se kaže istina. bangehead

Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 6/3/2012, 11:47

mačor je napisao
Neznam kako će oni u ministarstvu to riješiti, ali prvo neka odrede prioritete žele li stanovništvo zadržati na selu i imati lijepa, živa, sređena sela ili žele u svakom mjestu jednog seljaka s 1000ha državne zemlje, a ostali kao u Brazilu "bezemljaši" i jeftini nadničari.

o tome ja pričam,
nitko nije protiv obrade zemlje ,nego kako i na koji način,jasna strategija
neka konkretno kažu sa toliko min.ha zemlje moće se živjeti da znamo,kupimo prnje i kuda koji, ili ostajemo dalje na svojoj zemlji,
a raspodjela državne zemlje ako se ne napravi srazmjerno da svi imaju podjenake šanse ,desiće se propast sela,takvog kako ga danas poznajemo

bio je na hrt2 neki dan michael moore,i u njegovom filmu(istiniti događaj)
čovjeku banka oduzima kuću,koju ne može plaćati,jer je radi te banke dobio otkaz, izbacuje ga van, i ponižava ga na još jedan dodatni način tako što mu daje 1000$ da očisti svoju kuću,da ne plaćaju neku firmu za to , jer je vjerojatno tako skuplje,
pa dokle to ide ljudska pohlepa
taj čovjek je rekao da sad tek razumije,ljude koji polude i rade grozne stvari,pa nemojmo da nam se to desi,pohlepa malog broja ljudi u našem slučaju za zemljom(todorić i ekipa)

kad je lennon studirao pitali su ga profesori šta želi biti u životu
on je odgovorio, sretan
ne kolega,niste razumjeli pitanje
ne,nego vi ne razumijete život

ono što tražimo na selu je samo malo sreće,ništa više,ni kule ni gradove,nego dostojan život a ne omalovažavanje,jer ovo što nam rade je po meni omalovažavanje naših proizvoda
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Nostradurus 6/3/2012, 11:57

daevu je napisao/la:mačor je napisao
Neznam kako će oni u ministarstvu to riješiti, ali prvo neka odrede prioritete žele li stanovništvo zadržati na selu i imati lijepa, živa, sređena sela ili žele u svakom mjestu jednog seljaka s 1000ha državne zemlje, a ostali kao u Brazilu "bezemljaši" i jeftini nadničari.


Ovo pitanje će postati aktualno kada poljoprivreda bude financijski održiva. Tj. Imamo dva problema. Prvi je financijski, a drugi socijalni - kako raspodjeliti profit od rada što pravednije.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by šmario 6/3/2012, 14:09

joj šta ga lupate u stranu nemreš vjerovat!!tu se priča o privođenju zemlje kulturi okrupnjavanju zemlje!oduzimanje zemlje koja se ne obrađuje halo ljudi pa jel vi ne kužite da takve radnje budu dovele do toga da bude dedek od 80 godina sačmaricom branil svoju zemlju ili još bolje i ovak tu i tamo nađem klipšipku od zavidnih ljudi kojima sam na natječaju uspio zemlju pred nosom odnest!dajte više shvatite živite u hrvatskoj i sto posto znam da čovjek može živit normalno od 25-30 hektara zemlje i 10 krava!a to kaj su stvarno svi halapljivi i žele više pa još više a onda bi trebalo dedekima uzimat zemlju i davat takvima!ma ja ču prvi stat kraj tog dedeka i branit ono kaj je cijeli život stjecal pa makar mi to nedo i najam i raste šikara na zemlji!!njegova je i nek bude na njoj ono kaj on oče a ako nekad neko odluči prodat tu zemlju kad njega nebude nek proda!a ovakve nekakve nebuloze neče proč nikad!

šmario

Broj postova : 90
God : 35
Lokacija : okolica zagreba
Zanimanje : sve i svašta sam nek se zaradi koja kuna
Registriran : 16.09.2011
1


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Otis 6/3/2012, 15:22

Rasprava, ako ju se uopće može tako i nazvati je otišla u nekom smjeru da dosta gornjih postova čima po par puta i čudim se.
Poljoprivreda je kao i sve druge djelatnosti ekonomija.
Uvijek će biti većih i jačih,manjih i siromašnijih što je i logično.
Ono što se mene tiče konkretno su dvije stvari:
1.
Mogućnost da zakupim/unajmim veću površinu zemljišta, može biti i zapuštena (naravno po razumnoj cijeni a ne da se nakičmam dok privedem svrsi i to još plaćam godišnje 1000 kn/ha)
2.
Poticaji; nek se konačno zna neki red veličina od minimalnog do maksimalnog (ako već ne može biti isto 10 godina) ali sa varijacama unutar 10% i to nek bude to.
Svako malo se nešto mijenja, po meni bolje je i da bude hipotetski rečeno 1000 kn/ha ali da se zna da to na rok od 10 godina. Da znamo kalkulirati s čime raspolažemo.

Otis

Broj postova : 3
Lokacija : Zagreb
Registriran : 05.03.2012
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 6/3/2012, 18:03

potpisujem šmario
samo taj dedek nije cijeloga života sjecao zemlju,nego i njegovi djedovi su radili na tome,kod nas se to odvija generacijama


pa ko može danas da krene u poljoprivrednu proizvodnju,a da mu se isplati,pa ni sa 1000ha mu se neće isplatiti na pošten način,jedino lopovlukom
a uloženo ni njegovi unuci neće vratiti
probajte si napraviti računicu koliko bi danas koštalo pokretanje polj.proizvodnje iz nule
a ovi hoće da oduzimaju zemlju ljudima jer rade premalo zemlje tj.doveli su ljude u takvu situaciju,a kao oni će to bolje raditi i treba imati što više zemlje
stvarno ljudska pohlepa nema granica
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 6/3/2012, 18:15

otis je napisao
Poljoprivreda je kao i sve druge djelatnosti ekonomija.

jednim malim dijelom bi trebala biti
to je osnovno ljudsko pravo na proizvodnju hrane,a bez hrane nema života
zlato se ne jede,dijamanti se ne jedu,nafta se ne jede,pa ni ovaj komp po kojem lupam se ne jede,džaba nam sve to ako nema hrane i vode
zato nam veliki i rade o glavi jer je hrana jedino riješenje života
baš se zato trebamo boriti za svaki pedalj svoje zemlje,a ne dati je strancu jer nas je omamio svojim đakonijama,telefonima,autima super traktorima,pod dati mislim na to što se ljudi fino prezadužuju pa im strane banke oduzimaju kuće i zemlju
i postaju njihovi robovi
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2012, 19:11

* > stavak 2 Ustava > ; Vlasništvo obvezuje . Nositelji vlasničkog prava i njihovi korisnici dužni su pridonositi općem dobru > Poštovani > Šmario > i Daevu > , vlasnici zakorovljenog zemljišta ne doprinose napretku Hrvatske ! Kupujemo kanadere za gašenje požara ....Prijedlog je da ako ne mogu ili ne žele obrađivati zemlju da ju daju u zakup , a kao krajnja mjera da se ugradi mogućnost oduzimanja uz naknadu tržišne vrijednosti ! Ja plaćam zakup tuđe zemlje , a dio tuđe uz odobrenje vlasnika poorem da ne raste korov ! Vlasnici zakorovljenog zemljišta u Vladin proračun daju 0, 00kn ! Ako pooremo dedekovu zemlju , dio novca koji nam Vlada uzme ići će DEDEKU , za mirovinu , za zdravstveno osiguranje ! Ovisno o zakupu kojeg platimo dedeku moći će si nešto kupiti ...

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2012, 19:33

**> OTIS > ; MOGUĆNOST DA ZAKUPIM / UNAJMIM ......
**Od 2001. g. 181 jedinice lokalne smouprave nisu raspisale ni jedan natječaj za državnu zemlju !!
**Sada Ministarstvo poljoprivrede priprema izmjenu zakona , to želim sve informirati koji čitaju Forum ! Da li će opet predložiti ne obavezujući zakon za državnu zemlju ???? to se upitajte !!! ***Bez izmjene zakona za privatnu zemlju nemamo što tražiti u poljoprivredi !! Ako ste da ostane kako je napisano u Beogradu , o tome možete odlučiti putem referenduma !!!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2012, 19:56

**< ŠMARIO > ; tu se priča o privođenju kulturi okrupnjavanju zemlje
K. o. Latinovac - Općina Čaglin u Slavoniji ; kč . 250 , 251, 252, 253, 254, 256 ,257, 258 , 259, 260 , 261, 262, 263, 264 , 265i 266 =RH
**Ako se Zakon donese , sve će se parcele spojiti pod prvi broj =250 !!Tada nemamo 15 međa između njih , ako se spoje za poticaj se upisuje za 1 parcelu , ako se prodaje ne vadi se 17 vlasničkih listova !
***Vjerujem da sada razumiju svi od Prevlake do Zagorja i Slavonije !!!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by šmario 6/3/2012, 20:03


Đuro Japarić je napisao/la:* > stavak 2 Ustava > ; Vlasništvo obvezuje . Nositelji vlasničkog prava i njihovi korisnici dužni su pridonositi općem dobru > Poštovani > Šmario > i Daevu > , vlasnici zakorovljenog zemljišta ne doprinose napretku Hrvatske ! Kupujemo kanadere za gašenje požara ....Prijedlog je da ako ne mogu ili ne žele obrađivati zemlju da ju daju u zakup , a kao krajnja mjera da se ugradi mogućnost oduzimanja uz naknadu tržišne vrijednosti ! Ja plaćam zakup tuđe zemlje , a dio tuđe uz odobrenje vlasnika poorem da ne raste korov ! Vlasnici zakorovljenog zemljišta u Vladin proračun daju 0, 00kn ! Ako pooremo dedekovu zemlju , dio novca koji nam Vlada uzme ići će DEDEKU , za mirovinu , za zdravstveno osiguranje ! Ovisno o zakupu kojeg platimo dedeku moći će si nešto kupiti ...

poštovani gospodine Đuro Japarić jedno je pametovat oko propisa i regula na papiru!ako gospoda koja ne obrađuju zemlju za tu istu ne traže poticaje ni druge oblike pomoći a primaju poljoprivrednu penziju od par sto kuna mjesečno a cjeli život su uplačivali u sustav!a sad što se tiće kanadera dajte mi navedite jedan ali samo jedan primjer kad su kanaderi gasili požare u kontinentu jer kolko ja znam nisu negu su gasili onaj krš i kamen i večinom u vlasništvu RH!neznam s čim se vi bavite niti s koje planete ste pali u hrvatsku poštujem svakog poštenog građanina RH al ove basne da vlasnici zakorovljenog zemljišta ne doprinose u proračune su totalna glupost jer ako čovjek plača svoje obaveze i sve doprinose na tu zemlju koju ima u vlasništvu onda ga se nema šta dirat bolje treba počet oduzimat zemlju todoričima i ostalima koji su sve silne hektare dobili za jednu kunu a tu na mom području ima oko sto hektara na kojim več godinama raste samo ambrozija!!oprostite kaj sam malo priglup pa vjerojatno nemogu shvatit sve što vi pokušavate objasnit!!!

šmario

Broj postova : 90
God : 35
Lokacija : okolica zagreba
Zanimanje : sve i svašta sam nek se zaradi koja kuna
Registriran : 16.09.2011
1


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by šmario 6/3/2012, 20:07

Đuro Japarić je napisao/la: **< ŠMARIO > ; tu se priča o privođenju kulturi okrupnjavanju zemlje
K. o. Latinovac - Općina Čaglin u Slavoniji ; kč . 250 , 251, 252, 253, 254, 256 ,257, 258 , 259, 260 , 261, 262, 263, 264 , 265i 266 =RH
**Ako se Zakon donese , sve će se parcele spojiti pod prvi broj =250 !!Tada nemamo 15 međa između njih , ako se spoje za poticaj se upisuje za 1 parcelu , ako se prodaje ne vadi se 17 vlasničkih listova !
***Vjerujem da sada razumiju svi od Prevlake do Zagorja i Slavonije !!!


hmm da a kaj se onda dogodi ako vlasnik tih parcela jednom odluči prodat onaj dio koji se nalazi pod brojevima 256,257 jer mu je hitno i ima kupca baš za to onda on ljepo mora platit parcelizaciju i jupi svi sretni!mislim koja filozofija nikak nemrem shvatit ako ti se sve parcele drže jedna do druge koji je problem u svemu tome a ako očeš tak i tak i sad mogu platit novu izmjeru i sve ostalo i ujedinit parcelu!jer zakon o okrupnjavanju več postoji prema mojim saznanjima!i ovo je moj zadnji post na ovu temu jer nisam tu da politiziram i pametujem nego da razmjenim iskustva vezana za proizvodnju!LIJEP POZDRAV

šmario

Broj postova : 90
God : 35
Lokacija : okolica zagreba
Zanimanje : sve i svašta sam nek se zaradi koja kuna
Registriran : 16.09.2011
1


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by stanar 6/3/2012, 20:23

ako djedica nemože raditi zemlju neka ju da u zakup ili proda a ne da uzgaja korov koji će se širiti po mojoj ili tuđoj zemlji a svi mi koji radimo zemlju znamo šta je tvrdokorni korov
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2012, 20:48

**šMARIO > AL SVE BASNE DA VLASNICI ZAKOROVLJENOG ZEMLJIŠTA NE DOPRINOSE U PRORAČUN SU TOTALNA GLUPOST JER AKO ČOVJEK PLAĆA SVOJE DOPRINOSE I SVE DOPRINOSE ...
**U R . Hrvatskoj ukinut je porez na katastarski prihod , navedite mi koje obaveze plaća vlasnik zakorovljenog zemljišta !
**Na planetu Zemlja , u više država vidio sam za 10 g. puno toga , imam voće , oko 15000 božićnih drvaca , manji sustav za navodnjavanje , dio zemlje za ratarske kulture i dio šume , imao sam pčele dok mi avioni nisu uništili !U proteklih 11 g. šetao sam po ; gruntovnicama , katastru , odjetništvima , javnim bilježnicima u cilju sređivanja stanja za moju i državnu zemlju ! Ako Vam sa bilo čime mogu pomoći , putem informacija pitajte za moj broj ! Po Ustavu zastupnici , donose nove zakone , mijenjaju , postojeće , ukidaju neke ! Ako je Vlada predlagatelj zakona , zastupnici ne moraju ni pročitati zakon ! Njihova je pamet da budu ; za , protiv ili suzdržani ! Trebamo li pisati PONIZNICU vlastima da raspišu natječaj za državne parcele koje želimo raditi !!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 6/3/2012, 22:47

ako djedica nemože raditi zemlju neka ju da u zakup ili proda a ne da uzgaja korov koji će se širiti po mojoj ili tuđoj zemlji a svi mi koji radimo zemlju znamo šta je tvrdokorni korov

koliko mi je poznato ako se zemlja ne obrađuje nekoliko godina propadaju i ti tvrdokorni korovi,pošto i oni vole da se poigravamo sa njima(ostavite sirak par godina i sam će sebe ugušit),dakle po meni nije ni to


ja sam za da sva zemlja bude obrađena,jer je šteta da stoji pusta,ima previše gladnih ljudi koji nemaju koricu kruha
ali sam protiv onih koji hoće megalomanski obrađivati zemlju,ja , ja ,i samo ja
ja sam za to da se ta drž. zemlja raspodjeli ravnomjerno ljudima koji se žele baviti poljoprivredom, a ne na par pojedinaca kojima ćemo mi kasnije biti robovi(raditi od jutra do sutra za minimalac ili bonove koje možemo samo u njegovoj trgovini potrošiti)
samo malo dostojanstva vratiti na selo,ništa više
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 7/3/2012, 07:05

**> DAEVU > ; ja sam za to da se državna zemlja raspodjeli ravnomjerno ,
**U uvodu sam napisao da su predstavnici udruga , kod predsjednika Mesića razgovarali da se uvede zemljišni maksimum do 100 ha , vodeći računa o kamenjaru u Dalmaciji ( za stočarstvo >
**Molim sve da iznesete prijedlog o površini ; može za kontinentalni dio posebno , posebno za kamenjar u Dalmaciji !
***Dio napisanog poslao sam Ministarstvu , ostalo će biti isto poslano , onima koji će biti u Povjerenstvu za pisanje zakona !
***Shvatite da je ovo rasprava , nas koji poznajemo probleme sa različite strane !
***G. > ŠMARIO > , u kontinentalnom dijelu požare ne gase kanaderi , požare koji se rašire sa korovitih njiva u šume , privatne i državne , gase vatrogasci i dio građana . Slobodno iznesite što mislite ....

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 7/3/2012, 08:46

moj prijedlog za slavoniju
ako u nekom selu imamo 100 OPG-a, a državne zemlje 100ha
po mome bi je trebalo rasporediti jednako, 1 OPG=1ha zemlje
ako koji OPG ne želi zemlju,ne treba mu,ima pravo odlučiti kojem će OPG-u dati svoj dio zemlje

a što se tiče nekakvog ograničavanja broja ha zemlje,u zakupu bi je ograničio na 50ha,dok bi u vlasništvu bilo ne ograničeno,s tim da bude zabrana da stranci kupuju ili unajmljuju našu zemlju,samo za državljane rep.Hrvatske

vremenski perid zakupa drž.zemlje do 20god.ako u tom periodu nisi akumulirao dovoljno kapitala da povećaš zemlju u privatnom vlasništvu,po meni onda baš i nisi nešto sposoban za takav posao

hvala

što se tiče dalmacije nisu mi poznati njihovi problemi,tako da nek neko od njih da prijedlog kako bi oni volili urediti svoj dio zemlje
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by inceptos 7/3/2012, 18:46

Neznam razlog zašto se svi boje stranaca i kupovine zemlje?!
Više od dvije godine na snazi je Zakon prema kojem stranci mogu kupovati i unajmljivati poljoprivredno zemljište.
U Zakonu stoji da sve fizičke osobe, gradjani RH i svi pravni subjekti kojima je sjedište u RH mogu kupiti ili unajmiti zemlju.
U Zakonu piše da svaki stranac može osnovati poduzeće u RH.
Ipak nema nekakve navale i jagme za našom zemljom iz prostog razloga što nismo interesantni za kapitalna ulaganja, a razlog je neučinkovita administracija, pre veliki komunalni doprinosi, pre skupa radna snaga, neučinkovito ministarstvo poljoprivrede i korupcija.
Slovenija nikada nije uvela moratorij za poljoprivrednu zemlju i nisu imali nikakvih poteškoća.
Cijena 1 ha na području općine Brežice danas se može kupiti za cca 3-4 tisuće € i nema zainteresiranih.
Strancima su interesantnije zemlje južno i istočno od RH.

inceptos

Broj postova : 36
Lokacija : Savsko-sutlanska dolina i brigi
Zanimanje : umjereni optimist
Registriran : 02.03.2012
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by kobac 7/3/2012, 18:53

podržavam ovu temu i đurino nastojanje nastojanje da nešto promijeni na bolje. to je ipak konačno tema na tragu prave borbe za neko naše pravo. ali ima tu puno bitnijih problema koje bi trebalo rješiti prije ovih samih rasprava o konkretnim stvarima.

osnova svega je da nam država i državni službenici, kao i sve naše institucije ( čast pojedinačnim slučajevima ) ne mogu, ne žele, ne znaju ili neće pomoći! tako je u svim dijelovima društva ne samo u poljoprivredi. mi živimo u državi u kojoj se čeka na ultrazvuk po pola godine ( a aparati stoje u " leru " dok doktori lupaju "fuš " u privatim poliklinikama ), ne možeš među utvrditi, kubik vode plačamo 20,00 kn, ne znaš koliko su poticaja isplatili, ni za koje godine, ni za koje kulture, uvozi se sve i svašta. da bi nas na dalekovidnici naši intelektualci uvjeravali kako ne znamo ništa raditi, nesposobni smo za tržiše, zaostali itd... itd... ma da ne nabrajam ima more toga.

dok se to ne promijeni i dok nam službe u državi ne budu htjele pomoči i biti nam servis, mi se možemo mučiti do besvjesti i bez nekog vidnog efekta trošiti dragocjenu energiju.nažalost. to je osnova i bit našeg problema. tek kad se to promijeni možemo krenuti dalje.

najsvježiji je slučaj novog ministra. došlo mu hrpa ljudi sa zaista velikim problemima ( 30 cesta blokirano na - 20 c ) i on hladno kaže da to nije njegov problem. pa dali je on onda uopće potreban poljoprivrednicima? sutra to čeka i sve druge djelatnost. pa valjda ta naša ministarstva mogu na neki način zaštiti domaču proizvodnju kao ostale normalne zemlje. pa valjda postoje mehanizmi. ne vjerujem da to EU brani!

to je tako i u svim ostalim poslovima. nažalost tko želi raditi i živjeti od svog rada loše prolazi. gdje god dođeš da bi nešto napravio samo te sprečavaju, sputavaju, kompliciraju i šalju od ureda do ureda, od potvrde do potvrde. svake 2-3g drastične promjene uvjeta, pravila, nameta. tako nijedna ekonomije ne može funkcionirati.

definitivno smo potcijenili moč politike, a ona nam je danas počela vrlo ozbiljno svima krojiti živote. nisam politički tip. više sam kao fidelito apolitičan, ali ugrožava nam se egzistencija, a to nije za šalu. đakovština i kamenskih koliko hočeš! tsunami je več pred vratima a pomaka nikakvih ( osim povečanih nameta )!

usput protiv sam diranja u privatno vlasništvo! to po meni mora biti svetinja ( ne lomite mi bagreme ) ako je nečija zemlja on ima pravo raspolagati sa njom kako hoće dok nekog drugog ne ugrozi. to smo prošli kroz povijest i nije baš dobro ispalo. samo za 30-40g imamo revanš politiku.

da! naša zemlja se baš tako i ne traži. malo smo precijjenili svoje vrijednosti i važnost u globalnom svijetu.

kobac

Broj postova : 65
Lokacija : slavonija
Registriran : 03.12.2009
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 7/3/2012, 19:28

> KOBAC > , zahvaljujem se ! Ako vozimo brže nego što je propisano ili znakom ograničeno propisane su tarife ! Za kršenje Zakona o poljoprivrednom zemljištu u smislu raspisivanja natječaja NEMA KAZNENIH mjera !! Danas , neki koji su kršili Zakon su zastupnici !!
***Jadno i bijedno sam se osjećao moleći lokalnu vlast da raspiše natječaj ! Zahtjev kojeg smo kao udruga poslali još pokojnom Ivici Račanu još leži u Zagrebu !!
**Kad bih mogao donio bih zakon da si vlast isplaćuje plaće od prihoda na zakorovljeno zemljište ! Pozdrav svima !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by daevu 7/3/2012, 20:58

zašto ne dozvoliti strancima da kupuju i unajmljuju našu zemlju
zato da kasnije ne bude nismo znali

a to što vi mislite da stranci ne kupuju nekretnine kod nas , da im nismo interesantni,varate se
koliko je oduzete imovine na račun dugova u bankama
a banke nisu hrvatske,nego strane

gsp.Đuro niste napisali svoje mišljenje o mom prijedlogu
daevu
daevu

Broj postova : 89
Lokacija : petrovci
Zanimanje : voćar
Registriran : 10.05.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Đuro Japarić 7/3/2012, 21:42

**Stranci kupuju nekretnine ,a sa njima i zemlju ! Stranci zvani Englezi oteli su zemlju u Australiji , bijelci u Americi ! Danas je poznat status Aboridžina u Australiji i Indijanaca u Americi ! Hrvatska nije bila zemlja Hrvata , kažu da su nam preci na ovim prostorima od stoljeća sedmog !
***Gdje će nam završiti potomci ?
++Poštovani > DAEVU > ne moram ja odgovarati ! Svatko može odgovoriti !
**Smatrajte svi da smo zastupnici Sabora i da vodimo raspravu u traženju rješenja ...Pozdrav !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by inceptos 7/3/2012, 22:25

Gospon Daevu, nisam zagovornik ideje da strancima treba omogućiti kupovinu zemlje, htio sam ukazati na činjenicu da im je to omogućeno Zakonom.
Banke koje su vlasnici oduzete zemlje mogu tu zemlju prodati SAMO onima kojima to taj Zakon dozvoljava.
Još uvijek nemamo potrebe za ksenofobijom

kaj se tiče pitanja gospona Đure, potomci će nam završiti točno tamo gdje im mi ostavimo zemlju.

inceptos

Broj postova : 36
Lokacija : Savsko-sutlanska dolina i brigi
Zanimanje : umjereni optimist
Registriran : 02.03.2012
0


[Vrh] Go down

    ZA      ili     PROTIV - Page 2 Empty Re: ZA ili PROTIV

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.