AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Kako drugi gledaju na seljaka!?

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 25/7/2011, 15:12

Pa rođo da ti pege kaže kako stvari stoje e stoje ovako tvoj način je ono fino i kulturno podjebavanje ...ono uđeš u nekog a da i neosjeti...a u nas sirovih seljaka ima da skičiš kada te dohvatimo podjebavati ,naravno...nemoj me krivo shvatiti nisam od onih.. samo ti želim reči da si ti ono tihi podjeban koji baci kost i povuče se u mišju rupu ...a kod mene nema ja kada osjetim da mi guzica ugrožena udaram odmah na prvu..i spašavam ju od neprijatelja kako god znam.. Smile

Tako tebi pege savjetuje da se kloniš seljaka skupa sa tvojim s kojima si razglabo o nama u birtiji,i bolje se uhvatite posla nego da prodajete maglu i bavite se tuđim problemima...i svari u stvarnosti rođo nekad znaju izgledati savim drugačije od onog što čuješ...
I zabole vas što čemo mi sijati i za šta se borimo..
He he vrijeđanje nije tvoj nivo ma nemoj pa ti ni sam nisi svjestan kolko si zloban i podjebiv tip pa imam ja nos za takve...

Rođo nema veze :cheers:ti meni , ali svj kloni se ti i tvoja ekipa nas seljaka... merci
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 25/7/2011, 15:16

gourmet je napisao/la:od 11 sati do 3 sata 11 komentara i ništa konkretno.
tu je poanta priče.
ljudi otvorite se !
sutra će pola hrvatske ..bat ..jku svim seljacima bez razloga, zbog neinformiranosti!


He he rođo jebti če mo i mi vam nešto zbog zavisti ..pa smo sportskim rječnikom 1:1 Smile Wink


Znaš guru baš si me razočaral mislio sam da si naš kad gle ono petakolona je u pitanu.. Wink e rođo sad sam tužan zbog te spoznaje Sad


Zadnja promjena: pege25; 25/7/2011, 15:25; ukupno mijenjano 1 put.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 25/7/2011, 15:18

evo pege povlačim se.
hebe mi se.
vaši problemi su vaši moji su moji i tako to funkcionira.
vaši i naši

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 25/7/2011, 15:23

gourmet je napisao/la:evo pege povlačim se.
hebe mi se.
vaši problemi su vaši moji su moji i tako to funkcionira.
vaši i naši


Rođo i bolje ti je tako nevalja se s rogatima bosti...usput ti hvala za povlačenje i cheers ti meni ...i pusti nas skupa sa građanima da propadnemo u svom neznanju i da se borimo za sebe...a vi se borite za sebe...i nemojmo se samo posjebavati jer to nepomaže ni jednoj strani...to paše samo onima trčima koji koriste sistem zavadi pa vladaj..
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Haso 25/7/2011, 15:28

gourmet je napisao/la:evo pege povlačim se.
hebe mi se.
vaši problemi su vaši moji su moji i tako to funkcionira.
vaši i naši
Povuči se iz ove teme ..(kao ja) flower nemoj se povuč s foruma

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by stanar 25/7/2011, 21:32

gourmet je napisao/la:evo, došli smo do srži problema.
molim nekoga da mi pojasni neke stvari vezane za problem pšenice i ukupne probleme poljoprivrede.
krenimo od ovoga: npr.
1.
ja sam gradski mužek kojem je asfalt i stan na 9 katu urbane gradske spavaonice dom.
poduzetnik sam koji od države i resornog Ministarstva jedino dobiva porezna rješenja i uplatnice.
za sve moje probleme vezane za rad firme njih boli ona muška stvar.
interesira ih samo lova koju moram uplatiti u državni proračun

2.
poljoprivredniku država uplačuje poticaje za proizvodnju, poljoprivrednik nema obavezu svoje proizvode prodavat državi, znači može sam formirati cijenu temeljem dogovora između svih proizvođača (što znači i ucijeniti ako želi) tražiti zaštitu od države, prosvjedovati,blokirati promet, uskratiti mi ustavno pravo o neometanom kretanju po ovoj lijepoj našoj i sva ostala slična sranja.
tržišna ekonomija je nemilosrdna i svi smo glasali za nju na referendumu 1990 godine.
u očima tih gradjana poljoprivrednici se nisu pripremili za novonastalo s(r)tanje
ako su ulazni troškovi veći od zarade onda se vračamo na socijalističke fabrike koje su proizvodile sa gubitkom ali su državne subvencije pokrivale gubitke i to vrijeme je daleko iza nas, a i država je izgorila.
subvencije i danas idu iz proračuna koji pune svi gradjani ove države pa stoga oni i žele objašnjenje
i to konkretno.
i kada sve krive navode koji se pojavljuju u medijima argumentima pobijete dobiti će te potporu i gradjana
evo da se uključim u raspravu i ja kao i ti dobivam porezna rješenja i uplatnice samo što je u mome slučaju obrt kapitala 7 puta sporiji nego u tvome slučaju i što ja nemogu dobiti nikakav poticaj ako zaposlim nekoga a vi ga dobijete a što se tiče obaveze da nemoram prodati državi proizvode isti mi k.. kada ih nemogu izvesti ulazni troškovi jesu maltene veći od zarade zbog nelojalne konkurencije trgovačkih lanaca jer oni mogu sebi dozvoliti danpiške cijene iliti na 5 proizvoda izgubiti da bi sa ostalih 100 pokrili gubitak a da negovorim o uvozu kojekakvoga smeća iz te jebene europe poput mesa smrznutoga po godinu dana pa se nebunite zbog toga mi smo jedina zemlja na svijetu koja daje poticaje na uvozne teliće npr iz rumunjske mi smo jedina zemlja koja daje poticaje stranim mljekarskim prerađivačima da tobože mi nebi propali pošto nebi niko od nas kupovao mlijeko dok ostale države te iste poticaje dadnu svome seljaku i on baca mlijeko i bude plaćen za to mi smo jedina država na svijetu koja libanonskom trgovcu nađe na brodu neispravan protipožarni aparat i jebu čovjeka 2 dana da nemože isploviti sa brodom punim bikova kada je digao cijenu bikova sa 11 na 14 kn. šta mislite tko mu je poslao inspekciju usput kako je taj brod uopće mogao uploviti sa neispravnim aparatom u luku
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 26/7/2011, 00:32

vedran_kc je napisao/la:
druginick je napisao/la:Da nije smijesno biilo bi zalosno. Ja podjebavam,ti mene skuzio? e majstore...
Svako ima pravo komentirati,a ako ti se ne svida mislim da ima jos tema na forumu.

Ja samo pisem kakva je situacija nista ne uljepsavam,vec kazem kako stvari stoje.
Zato sam i otvorio ovu temu.
Tebi se to ne svida vidim,ali na ovakav nacin neces nista postici.
Vrijedanje nije moj nivo izrazavanja,a ti kako zelis.
Nemoj se baš previše obazirati na našeg pege-a i njegove komentare, taj nije baš čist u glavi Laughing sorry pege moram čovjeku objasnit s kim ima posla Laughing

Hvala! Vedrane baš i mu to objasnio ono na jedan divan i civilizirani način Cool taj nije baš čist u glavi Smile bogami ga i ti znaš kvalitetno metnuti Very Happy

Naravno da se neljutim Mad Laughing kako se ono kaže mudrac ko se ljuti uvalim mu kruti....pa zato smo tu da si mečemo...međusobno angel he he
Rođo cheers
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by deutz d 5206 1/8/2011, 00:29

u mom kraju kao i u cijeloj hrvatkoj je sve tako "samo udri po seljaku" jer svi misle da on ima traktor takav onakav itd a niko nezna da seljaci danonočno rade za mrvicu kruha i da za repromatreijal puno izdvaja novaca a svoj proizvod naplačuju po nikakvoj cijeni dok naš pametni čobankovič i ostali dopuštaju uvoz robe žita itd a naš seljak nema kuda sa njime a za izvoz nama nedaju raditi, sve gamad da napuni samo svoje žepove Embarassed
deutz d 5206
deutz d 5206

Broj postova : 1360
God : 30
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 31.07.2011
8


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3391p30-deutz-d5206#136013

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by krpica 3/8/2011, 09:39

Vidim da se vodi rasprava o drugom pogledu ..ili prvom..ne znam , na poljoprivrednike. Ne znam ali kod nas kad se nekoga nazove seljakom, to ima neko drugo značenje ( urbani kontekst ) kao i kad nekome kažeš da je piz.a. Jel to karakterna osobina ili ženski spolni organ ?

No.....
Premalo, po mom sudu, obrazovanih mladih poljoprivrednika se angažira na promociji ratarstva i stočarstva. Trebalo bi se angažirati , preko svih medija ( internet je maltene za badava ) približiti ljudima iz grada koji imaju kapital, mogućnosti ulaganja i mogućnost zarade.
Unazad godinu- dvije , vidim da ima pomaka ( udruživanja , ulaganja u nove kulture, u nove načine proizvodnje itd ), pa bi trebalo uz pomoć lokalnih vlasti ljudima dati informacije o dobrim i lošim stranama takvih ulaganja , a ne, da kao i ja , većina o tome čuje kao o novoj knjizi Nives Celzijus, u nekoj glupoj emisiji ili članku , na koji navrat nanos , nabasaš na internetu. A onda , guglaj, guglaj do besvjesti da dobiješ kvalitetnu informaciju.

Ljude gledam kao ljude. Il si dobar il si loš.
krpica
krpica

Broj postova : 21
Lokacija : Zagreb
Registriran : 31.07.2011
0


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Fidelito 3/8/2011, 11:53

Mediji trče za zaradom. Zarada za medije znači naslovnica. Poljoprivrednik sa svojim problemima nije dovoljno atraktivan za naslovnicu. Nije dovoljno atraktivan niti za zadnju stranicu. Jedino je atraktivan kada protestira i parkira traktor/kombajn na cestu. Onda fizički smeta i onda se o problemima poljoprivrede raspravlja. Čim se skloni sa ceste, rasprave prestaju. Ozbiljne rasprave o poljoprivredi uopće nema u državi. Te rasprave obično su opterećene trenutnim problemom, to se nekako riješi ili ne riješi i 'idemo dalje'. Ako si primjetila, ozbiljne rasprave u ovom društu nema ni o kakvim drugim temama, jedino što sam čuo od političara je ona stara mantra:'dobili smo mandat i možemo raditi što nas je volja (dok nam traje mandat ili dok ne završimo u remetincu, ali to je rijetkost). Dok se ne promijeni opća klima u društvu iz ove populističke u onu klimu koja se temelji na raspravi i argumentu (a hoće jer sa ovakvim načinom vladanja voda dolazi do ušiju), dok vlada pravilo 'kruha i igara', nema smisla gubiti svoje vrijeme na neozbiljne rasprave.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Krx 3/8/2011, 13:41

Ja bi se osvrnio kojom rečenicom samo na temu koja glasi kako se danas gleda na seljaka i to bi sve skupa nekako vratio u prošlost (opet) a nikako se nebi obazirao na nekakve poglede iz opće klime društva i sl...jer neupućenom je sa svakom temom borba za raspravu..da neraširujem samo općekorišteno ime kao "seljaka" vratio bi i prije 2. svjetskog zla kad su ovim prostorima vladali baš ti kulaci i uglavnom su to bili naši stari...
Opet spominjem onaj bivši sistem koji je to nemilosrdno razjebao i napravio od ljudi sirotinju makar su većina i u ratu ostajali bez ičega, brzo i to prošlo te došla nova vremena, novi sistem neki vele gori od prošlog što naravno nema veze sa stvarnošću jer mi itekako nosimo breme prošlosti i bojim se da će se to još više odraziti što više budemo koračali u tom budućem nam nesretnom eu savezu(koji nam je bio sretan)...urbanizacijom samog društva i nebrigom o ruraru je tek najviše stvoren stereotip seljaka kao neškolovane osobe, a da negovorim prljave i šta ja znam šta sve ne, što je opet u jednu ruku istina, jer je nebriga učinila svoje i svi sistemi kroz kojih je čovjek morao proći nikako nisu pogodovali samom razvoju što gospodarsta što čovjeka kao osobe...samo jedan primjer današnjih trgovaca kojemu nikako neide u prilog da je "seljak"obrazovan u smislu poznavanja same mehanizacije tipa opreme kod traktora pa mu se takvi bućkuriši uvaljuju da je to više nego za kazneno djelo, i sam sam to okusio na vlastitoj koži...nebih sad otišao preširoko ali poanta bi bila da naklapanja i selskih priča će uvijek biti u svim sferama društva, ali samo baš ta riječ seljak je dostigla pravu svrhu tog stereotipa jer samo na seljaka se men´se čini složile sve nedače otkad mi djeda pamćenje služi pa do danas Smile
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by deere power 3/8/2011, 14:42

krx mozda ti ne vidis dobro ali ja i danas vidim opet kulake njih se moze na prste nabrojat i vidim njihove robove ali u modernom svjetu su to radnici-ljudi koji jedva prezivljavaju i imas ove sto su si umislili da su neki miško a u stavri u dugu su im i gace i nist anije njihovo vec od banaka

ocu rec onda su napravili pametno sto su razjebali te kulake a tako ce bit i s ovima danasnjima kad tad
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Krx 3/8/2011, 18:24

deere power je napisao/la:krx mozda ti ne vidis dobro ali ja i danas vidim opet kulake njih se moze na prste nabrojat i vidim njihove robove ali u modernom svjetu su to radnici-ljudi koji jedva prezivljavaju i imas ove sto su si umislili da su neki miško a u stavri u dugu su im i gace i nist anije njihovo vec od banaka

ocu rec onda su napravili pametno sto su razjebali te kulake a tako ce bit i s ovima danasnjima kad tad

..ma nisam rekao ništa...tema je kako drugi gledaju na seljaka a ne kako oni međusobno funkcioniraju Smile ...a kako svega ima svagdje tako i kukolja u žitu...jel
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by BOZIDAR 3/10/2011, 19:57

i ja sam seljak ali na seljake gledam kao na najveće naivce i budale (nije bezveze onaj pogrdni naziv seljačina)!

da objasnim.mi se borimo međusobno kako bi prodavali što jeftinije hranu kako bi smanjili troškove, radimo sa starim traktorima i strojevima vozimo krševe od auta oblačimo se na placu....

ugledajmo se na odvjetnike i bankare! njihov radni sat je 1000 kuna, gamad koja nam pljeni kuće i štale voze skupe automobile i nose skupa odjela, hladnokrvno kupuju nekretnine u spregi sa mafijom koja ima lovu!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by hellboy152 3/10/2011, 21:47

Zašto onda ti nisi odvjetnik, nego seljak?

hellboy152

Broj postova : 235
God : 33
Lokacija : Marino Selo (okolica Pakraca)
Registriran : 08.12.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by BOZIDAR 3/10/2011, 21:56

tradicija i ljubav, a vidim da si seljaci vole bacati klipove pod noge pitanje iznad to dokazuje, seljaci se vole lažno predstavljati jedni pred drugima i takvo ponašanje nas vodi u propast a u rukama imamo nešto bez čega svijet NE MOŽE ŽIVJETI!
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by politicar 3/10/2011, 22:11

Božidar,nemoj se ni truditi izražavati to što si napisao.

Mišljenje je potpuno točno,al nećeš postici nikakav rezultat-to i dokazuje post iznad.

Takva nacija..nažalost.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by BOZIDAR 3/10/2011, 22:18

jadan sam i žalostan kada vidim likove u skupim odjelima i autima koji gotovo ništa ne rade a imaju visoku satnicu još surađuju dodatno i sa mafijom i strašno brzo se bogate.
a mi teško radimo a proizvodimo hranu (bez hrane nitko ne može) i jedva (ne)spajamo kraj sa krajom.
Naravno da smo takva nacija zato nas treba upregnuti pod plug
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by hellboy152 3/10/2011, 22:20

Svašta. . . .
Zar nije on taj koji je popljuvao gotovo sve nas tu na forumu i onda sam ja "takva nacija"??
Svaka čast. . . .

Ja ću radije biti seljak (seljačina), oblačit se na placu i živjet pošteno nego imat sve novce ovog svijeta i varat druge ljude, ali isto tako ću cijenit i svakog drugog seljaka koji se pati kao i ja, a ne ga nazivat nazivima poput: "naivac", "budala", "seljačina". merci

hellboy152

Broj postova : 235
God : 33
Lokacija : Marino Selo (okolica Pakraca)
Registriran : 08.12.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by politicar 3/10/2011, 22:25

i ja sam seljak ali na seljake gledam kao na najveće naivce i budale (nije bezveze onaj pogrdni naziv seljačina)!

Ovo je također u potpunosti točno. I po meni to nije vrijeđanje nikog.


ugledajmo se na odvjetnike i bankare! njihov radni sat je 1000 kuna, gamad koja nam pljeni kuće i štale voze skupe automobile i nose skupa odjela, hladnokrvno kupuju nekretnine u spregi sa mafijom koja ima lovu!

I onda komentar na to:

Zašto onda ti nisi odvjetnik, nego seljak?

Je potpuno neprikladan. On jendostavno nije odvjetnik nego je seljak,al covjeku je teško gledati kako on jedva preživljava a drugi koji prodaju maglu( primjer političari),žive kao carevi.

Dok,mi poljoprivrednici da imam svoju politiku to nebi bilo tako.
A pošto nemamo politiku,onda slobodno si možemo dodati u naziv sve one pogrdne riječi..

politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by BOZIDAR 3/10/2011, 22:29

hellboy152 je napisao/la:Svašta. . . .
Zar nije on taj koji je popljuvao gotovo sve nas tu na forumu i onda sam ja "takva nacija"??
Svaka čast. . . .

Ja ću radije biti seljak (seljačina), oblačit se na placu i živjet pošteno nego imat sve novce ovog svijeta i varat druge ljude, ali isto tako ću cijenit i svakog drugog seljaka koji se pati kao i ja, a ne ga nazivat nazivima poput: "naivac", "budala", "seljačina". merci
Prijatelju dragi nemoj da te istina vrijeđa
evo ti primjer kila odojka na sajmu = litra goriva, dakle moraš prodati dva odojka za rezervar goriva?
primjer drugi litra mlijeka jeftinija od litre vode
pa sad mi objasni ko je glup dali mi seljaci koji DIJELIMO hranu ili netko drugi
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by hellboy152 3/10/2011, 23:25

Daleko od toga da se ja ne slažem s tobom. Sve je to istina što si napisao, samo ti hoću reći da nitko od nas nije glup što preživljavamo tako kako moramo. Svi se mi nadamo boljem, ali za razliku od tih odvjetnika većina nas živi na svojoj muci, a ne preko muke drugih ljudi.

Da, mi dijelimo hranu ali danas je takvo vrijeme da se više isplati dati skoro za badava nego ne dati uopće, jer ako se ne nastaviš bavit time čime se baviš jako je mala (možda i nikakva) mogućnost da ćeš naći posao u nekoj firmi.

hellboy152

Broj postova : 235
God : 33
Lokacija : Marino Selo (okolica Pakraca)
Registriran : 08.12.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by BOZIDAR 3/10/2011, 23:37

zašto svatko može određivati cijenu svojeg proizvoda ili usluge. Jedino seljak uzima što mu se nudi. zar se seljaci globalno ne mogu udružiti i tražiti cijene svojih proizvoda od kojih bi mogli dostojno živjeti
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by branko 3/10/2011, 23:47

BOŽIDAR je napisao/la:zašto svatko može određivati cijenu svojeg proizvoda ili usluge. Jedino seljak uzima što mu se nudi.

sad si pogodil ono kaj ja svima tupim , kad mi kupujemo repromaterijal drugi nam odredjuju cijenu kad mi prodajemo svoju robu opet nam drugi odrede cijene. zato mi svako malo dojde da i ovo malo kaj imam stjeram sve u tri pm i odem na ribiciju ili v gorice i boli me briga za cijenu gnoja, sjemena odojaka i ostalog.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by mačor 4/10/2011, 10:47

Božidare potpuno se slažem sa svime što si napisao i baš tako i razmišljam i ovima oko mene koji razmišljaju (ako uopće razmisle prije nego kažu) kao hellboy pokušavam to objasniti, ali neide i skroz dok je takvih koji svoju muku i pristajanje na biti nečija jeftina sirovinska baza opravdavaju riječima "mirno spavam i pošten sam", neće se ništa ni promijeniti! Takvi trebaju promisliti koliko je istine u izrazu "glupi seljak" i na što se u stvari misli kad se kaže "ma on ti je poštenjačina".
Zašto će neki lik meni govoriti da ja moje mlijeko njima moram dati još jeftinije jer oni nemaju zarade? Znači on određuje cijenu i mog proizvoda i svog proizvoda,pa ko je tu lud?

evo čujem sinoć da prijatelj mljekar je počeo prodavat steone junice koje je ostavljao za remont,krave kaže idu sve do na zimu Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 710425
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 3 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.