AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Kako drugi gledaju na seljaka!?

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by zrine89 24/7/2011, 20:51

Zvonimir_H je napisao/la:Ma p im materina nagovorit ču ja pegea da se reigstrira pa da im koju pametnu kaže.
Evo ja se registrio uh šta ču im mater psovat. PEGE ODMAH SE REGISTRIRAJ DA IH NAUČIMO PAMETI Very Happy
EDIT: Opsovo sam ih ko vragove. drunken

To bi i nije nešto pohvalno, ustvari jadno je ispalo od tebe. I još sa isti nickom. Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 413475

gourmet je napisao/la:

hebi ba, izadjete na cestu sa traktorima od 100-200 tisuća oira i žalite se.
koji gradski muž ili puca bu vam vjeroval. ili penzić koji kopa po kontejneru
društvo, potpuno ste u pravu ali metoda nevalja.
100 puta ste bili na cesti i ne zadnji put. trebate nešto inovativno,konstruktivno i učinkovito.
ovo nije rješenje i samo će vas ispljuvat kao i svaki put

Bogami tu si u pravu, ili će opet nekakve vaučere dobit, ili plaćanje još +15% ili plaćanje skladištenje.
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by tomi93 24/7/2011, 20:58

Vidim da je tema lagano skrenula na prosvjede pa bih se ja ubacio sa jednom svojom, pametnom, samo za moju dušu.

Ja kao običan seljak a ni moj otac nikad nismo išli ni na jedan prosvjed, zato što se uvjek postižu polovni dogovori koji vrijede samo za tu sezonu, ako se netko sjeti da bi ih trebalo ispuniti. Pa baš iz tog razloga sam više puta predložio tzv seljačkim vođama mojeg kraja neka krenu sa drugom metodom zahtjeva. Zašto nebi tražili nižu cijenu goriva, jeftinije gnojivo, pa to su glavne stvari koje svaki seljak treba a njihovu cijenu utvrđuje država. Pa neka se onda i ukinu poticaji, po meni ionako od njih imamo više štete nego koristi, i nebi hrvatski seljak tražio višu cijenu pšenice da bi pokrio svoje ulazne troškove. I odma dolazimo do niže cijene brašna i kruha itd i onda i ovi pripametni klinci(ko da sam ja stariji Smile )sa 17. kata nebi bili tako glasni i nebi seljak bio tako crn u oćima "obrazovanog hrvatskog radnika". Zašto nebi tražili da manje moramo dati a ne da oni nama trebaju dati više?

Manji ulazni troškovi=manje novaca koje trebaš da bi pokrio ulaganja Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 533195, sretni oni sretni mi

Ali ja sam samo običan hrv seljak koji mora raditi kako drugi narede, i ko bi onda poslušao moje prijedloge

ps
Ali tu je gosp Todorić zbog kojeg su uvedeni poticaji, i opet sva moja mudrolija pada u vodu.

@Zvonimir_H
psovka ti nije bila potrebna, ono prije je sasvim dovoljno, baš kao što je zrine rekao
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by tine 24/7/2011, 21:05

Ako sijete pšenicu na otvorenom trgu, cijena je takva, kolika je na borzama.

Plus troškovi dostave od Ukrajine do Hr, a taj dio se uvijek u pregovorima negdje 'izgubi'.

I ako nitko od raznih voditelja protesta nije u stanju, da medijima kaže, koliki dio u kili kruha je njegov, onda bolje da se ostane doma.

Život jedne familije od par jutara pšenice danas nažalost NE POSTOJI VIŠE! Htjeli to ili ne.

Da se razumemo, to se odnosi na proteste vezane na cijene roba, koje kotriraju na borzama.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 24/7/2011, 21:18

Zvonimir_H je napisao/la:Ma p im materina nagovorit ču ja pegea da se reigstrira pa da im koju pametnu kaže.
Evo ja se registrio uh šta ču im mater psovat. PEGE ODMAH SE REGISTRIRAJ DA IH NAUČIMO PAMETI Very Happy
EDIT: Opsovo sam ih ko vragove. drunken


Svaka čast rođo lijepo si ti njima obrusio... cheers

I nesekiraj se ti puno zbog tih jadnika...ko njih hebe imamo mi dosta i svojih problema .. a ne zamarati se s ovim primitivcima







pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Đuka VT 24/7/2011, 21:36

tomi93 je napisao/la: Zašto nebi tražili nižu cijenu goriva, jeftinije gnojivo, pa to su glavne stvari koje svaki seljak treba a njihovu cijenu utvrđuje država. Pa neka se onda i ukinu poticaji,....
Lani je udruga proizvođaća duhana imala sastanak s ministrom poljoprivrede u vezi poticaja za duhan.....čelnik te udruge je, nakon razgovora sa direktorom Hrvatskih duhana d.d. predložio ministru ukidanje poticaja za duhan, ali da se država odrekne poreza i ostalih davanja na duhanske proizvode......

Dakle državna bi blagajna po svim računicama bila na istom, znači dio koji bi izgubili na porezima nebi morali dat u poticaju itd... a mi kao proizvođači također, cijena bi ostala ista, ali bi imali kompletnu isplatu novca preko Hrvatskih duhana s kojima imamo odličan odnos što se tiće isplate....dakle isplata u punom iznosu i u unaprijed određenom terminu......iz nepoznatih razloga ministar nije pristao Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 367389
Đuka VT
Đuka VT

Broj postova : 768
Lokacija : Virovitičko-Podravska
Registriran : 07.05.2010
12


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/ouka-vt-t1945.htm

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 24/7/2011, 21:39

evo, tomi je mlad i treba učiti od njih.
odjebi poticaje, na svjetskom tržištu kupite gnojivo po najpovoljnijoj cijeni,udruženi do granice mogučega, nekoliko vagona ili koliko treba ( bit će povoljnije nego do sada), max. reducirati troškove ( svatko ima bespotrebne samo ih treba uočiti) žito prodavati najpovoljnijem ponuđaču i dovesti državu pred gotov čin. mi imamo pšenicu po toj cijeni,a ako ju želite platite ili ide u slobodnu prodaju.
koliko sam do sada razumio (ispravite me ako griješim) ako dobiješ poticaj žito moraš prodati državi. pa kaj se onda čudite da vas žele izraditi i zajebat.
jedini je problem ako poljoprivrednik nema obrtnih sredstava i ne može sam financirati proizvodnju.
ako je to u pitanju onda je sve bez veze jer ste ovisni i nemate nikakve mogučnosti za progresivne promjene.
dobro ovo vino 2€, neću stati popovati do jutra

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by paor 24/7/2011, 22:03

nemojmo se zavaravati - na svj. tržištu ne bi opstali bez poticaja, a protiv ukidanja istih su čak i organi jer nas tim putem djelomično drže za jaja

problemi sa pšenicom su ipak prvenstveno 'tržišne' prirode, odnosno ogromne ponude u trenutku...s te strane zavidim ratarima što imaju mogućnost skladištenjem srednjoročno ublažiti stanje

da se razumijemo, ne sijem pšenicu za tržište, a i kad bi, ne znam da li bih isto, financijski i prostorno, to bio u stanju, ali ja ne vidim neki drugi napredak na tom polju

možda se najavljenim prosvjedima izvuče neka lipa, ali globalno, to je glupost i ništa ne rješava...

@gurmet - uvjet za poticaje nije prodaja žita
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by tomi93 24/7/2011, 22:07

gourmet je napisao/la:evo, tomi je mlad i treba učiti od njih.
odjebi poticaje, na svjetskom tržištu kupite gnojivo po najpovoljnijoj cijeni,udruženi do granice mogučega, nekoliko vagona ili koliko treba ( bit će povoljnije nego do sada), max. reducirati troškove ( svatko ima bespotrebne samo ih treba uočiti) žito prodavati najpovoljnijem ponuđaču i dovesti državu pred gotov čin. mi imamo pšenicu po toj cijeni,a ako ju želite platite ili ide u slobodnu prodaju.
koliko sam do sada razumio (ispravite me ako griješim) ako dobiješ poticaj žito moraš prodati državi. pa kaj se onda čudite da vas žele izraditi i zajebat.
jedini je problem ako poljoprivrednik nema obrtnih sredstava i ne može sam financirati proizvodnju.
ako je to u pitanju onda je sve bez veze jer ste ovisni i nemate nikakve mogučnosti za progresivne promjene.
dobro ovo vino 2€, neću stati popovati do jutra

Pogrešno si shvatio, netrebaš
Kad bi tako bilo onda glavni korisnik poticaja, agrokor, bi sve svoje proizvode morao prodati državi, nema baš smisla...

A što se tiče ove kupnje gnojiva izvana, prije 2 godine je to ućinio Moralić, uvezao je trajekt pun gnojiva iz rusije, i mi smo se interesirali za kupnju izvana ali neznem s kim bi stupili u kontakt i dali je uopće moguće uvesti veće kolićine gnojiva ako si samo puki seljak, ili možda udruga pukih seljaka.
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Fidelito 25/7/2011, 10:01

Ma ovo sa uvozom gnojiva je (za sada) prepuno nekih birokratskih prepreka. Na primjer uvezi (zapravo dovezi natrag) Petrokemijino gnojivo iz Slovenije i eto problemčića na granici: mora se platiti carinska pristojba, jer gnojivo nije proizvedeno u EU! Takav uvoz lako može biti 'tricky', to mi je potvrdilo par špeditera.
Slični problem je sa pšenicom. NE treba se zavaravati, pokošenu pšenicu treba spremiti u nekakav silos, ako želiš izvesti moraš ju voziti u neku luku, a to je skupo (iz istog razloga je skup i uvoz). Naša pšenica miruje u silosima i potroši se većinom na domaćem tržištu, to je najracionalnije. Veliki otkupljivači i prerađivači se samo pitaju kako, uz najmanji trošak, pšenicu staviti pod svoju kontrolu. I svi znamo da će pšenica biti skuplja za 6 mjeseci (i tako treba biti), samo je pitanje tko će pospremiti tu razliku u cijeni sebi u đep. Dok značajan dio proizvođača ne bude imao pšenicu u svom silosu, i bude bio financijski dovoljno jak da tu pšenicu nije promoran prodati odmah - neće biti sreće - uvijek će biti ucjena kod predaje/otkupa. Ucjenjuju jer su u položaju da to rade, i što manje dadu proizvođaču manja je vjerovatnost da će financijski ojačati i tako se osamostaliti (i tako će moći duže ucjenjivati). Jedno od rješenja u ovoj situaciji je RCG, BAYWA, RWA, ili neka slična udruga proizvođača.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by mehaničar 25/7/2011, 10:37

Zvonimir_H je napisao/la:Ma p im materina nagovorit ču ja pegea da se reigstrira pa da im koju pametnu kaže.
Evo ja se registrio uh šta ču im mater psovat. PEGE ODMAH SE REGISTRIRAJ DA IH NAUČIMO PAMETI Very Happy
EDIT: Opsovo sam ih ko vragove. drunken
vidio sam ti postove na index.hr svaka čast
mehaničar
mehaničar

Broj postova : 175
God : 43
Lokacija : zna ko zna
Zanimanje : većinom radim za badava
Registriran : 25.09.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Haso 25/7/2011, 10:46

mehaničar je napisao/la:
Zvonimir_H je napisao/la:Ma p im materina nagovorit ču ja pegea da se reigstrira pa da im koju pametnu kaže.
Evo ja se registrio uh šta ču im mater psovat. PEGE ODMAH SE REGISTRIRAJ DA IH NAUČIMO PAMETI Very Happy
EDIT: Opsovo sam ih ko vragove. drunken
vidio sam ti postove na index.hr svaka čast
Evo još je prepirka.

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 25/7/2011, 10:50

evo, došli smo do srži problema.
molim nekoga da mi pojasni neke stvari vezane za problem pšenice i ukupne probleme poljoprivrede.
krenimo od ovoga: npr.
1.
ja sam gradski mužek kojem je asfalt i stan na 9 katu urbane gradske spavaonice dom.
poduzetnik sam koji od države i resornog Ministarstva jedino dobiva porezna rješenja i uplatnice.
za sve moje probleme vezane za rad firme njih boli ona muška stvar.
interesira ih samo lova koju moram uplatiti u državni proračun

2.
poljoprivredniku država uplačuje poticaje za proizvodnju, poljoprivrednik nema obavezu svoje proizvode prodavat državi, znači može sam formirati cijenu temeljem dogovora između svih proizvođača (što znači i ucijeniti ako želi) tražiti zaštitu od države, prosvjedovati,blokirati promet, uskratiti mi ustavno pravo o neometanom kretanju po ovoj lijepoj našoj i sva ostala slična sranja.
tržišna ekonomija je nemilosrdna i svi smo glasali za nju na referendumu 1990 godine.
u očima tih gradjana poljoprivrednici se nisu pripremili za novonastalo s(r)tanje
ako su ulazni troškovi veći od zarade onda se vračamo na socijalističke fabrike koje su proizvodile sa gubitkom ali su državne subvencije pokrivale gubitke i to vrijeme je daleko iza nas, a i država je izgorila.
subvencije i danas idu iz proračuna koji pune svi gradjani ove države pa stoga oni i žele objašnjenje
i to konkretno.
i kada sve krive navode koji se pojavljuju u medijima argumentima pobijete dobiti će te potporu i gradjana

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Haso 25/7/2011, 10:56

E vidiš glavni problem je neinformiranost građana.Političari građanima prodaju sasvim petu priču od one istinite.

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 25/7/2011, 11:03

Zvonimir_H je napisao/la:E vidiš glavni problem je neinformiranost građana.Političari građanima prodaju sasvim petu priču od one istinite.
tko treba informirati gradjane o istini????
kao pustite političare onda je bolje da zaorete sebe a ne njivu

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Haso 25/7/2011, 11:09

gourmet je napisao/la:
Zvonimir_H je napisao/la:E vidiš glavni problem je neinformiranost građana.Političari građanima prodaju sasvim petu priču od one istinite.
tko treba informirati gradjane o istini????
kao pustite političare onda je bolje da zaorete sebe a ne njivu
Političari prodaju priči javnosti javnost to vjeruje KAD dođe seljak na televiziju počne govorit istinu večina mu ne vjeruje zato jer misle da seljaci rade zemlj7u samo zbog poticaja.

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 25/7/2011, 11:19

zvonac, o tome ti pričam. mlad si.
napisao si dva posta i ništa konkretno.
potrebna je snaga argumenta, a prosvjed je argument snage

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Haso 25/7/2011, 11:22

gourmet je napisao/la:zvonac, o tome ti pričam. mlad si.
napisao si dva posta i ništa konkretno.
potrebna je snaga argumenta, a prosvjed je argument snage
E točno nisam ja član Fidelito od sad ovu temu samo čitam ne odgovaram.(nema nikakve koristi od mojih postova u ovoj temi).

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by SimonMS 25/7/2011, 11:47

Trend politike jest, da što manje seljaka proizvodi hranu za sve. Tako govori i ekonomika. Maleni trebaju propast, a velikim omugočavat, da sve to obradi. Tako to radile SAD i EU. Dobiješ neke poticaje ali obavezeš se nekoj proizvodnji...e tad te imaju u šaki i moraš, da šutiš bez obzira na to po kojoj cjeni ti prodaješ ono što proizvodiš. Seljak dobije neke subvencije ali bolje je pitanje kuda ovi novci ideju dalje... u gospodarstvu, u kome radi toliko ljudi....
To što oni u gradu nerazumiju seljaka je zato što ima sve manje rada i zato što je hrana velik trošak i ne vide drugo, kao da seljak kriv za velike cjene. Moramo se pitati zašto se tako razpasla trgovina....očito oni stave razliko u đep.
SimonMS
SimonMS

Broj postova : 379
Lokacija : Slovenija
Registriran : 19.02.2009
8


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by GAD 25/7/2011, 13:06

Stvarno je žalosno šta ovi građani misle o nama poljoprivrednicima, nije njima jasno ama baš ništa.
Za pšenicu, recimo stvarno je ovo ne realna cijena za nas proizvođaće.
Sad kad je na burzama veča cijena niko ne spominje te burze u okruženju, a kad je niža svi otkupljivači se je drže ko pijan plota.
E ali da nije tako , nebi mogli nenormalno oni zaraditi na trgovini, a pravda i poštenje pirat , eto.
Veli moj prijatelj, inače bio pekar, u jedan bijeli kruh, stvarne težine kilograma, ide 0,3 kilograma pšenice, a u financijama je to 15% koštanja proizvodnje cijelog kruha.
Tko bere svu tu razliku, mi ne, ali dobimo najviše špotancije zbog skupoće kruha, a i ostalih proizvoda.

GAD

Broj postova : 108
Lokacija : Zagreb-blizu
Zanimanje : Poljoprivrednik
Registriran : 18.11.2010
4


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by druginick 25/7/2011, 13:53

Sinoc sjedimo vani i tak krene prica i kazem ja jbg ima se toliko i toliko psenice nemoze se prodat ne isplati se vise sijat itd. a da ste vidili onda gradske babe kako sve znaju.
Odjednom vecina njih:pa sta ne sijete secernu repu,ne to necete sijat to ima vise posla a treba radit...
Sta sijes psenicu ako se ne isplati jebote...
samo su Vam poticaji bitni itd.

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 413475 tipican pogled "skolovanih" mladih ljudi iz grada

druginick

Broj postova : 10
Lokacija : sredisnja Hrvatska
Registriran : 06.07.2011
0


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 25/7/2011, 14:31

druginick je napisao/la:Sinoc sjedimo vani i tak krene prica i kazem ja jbg ima se toliko i toliko psenice nemoze se prodat ne isplati se vise sijat itd. a da ste vidili onda gradske babe kako sve znaju.
Odjednom vecina njih:pa sta ne sijete secernu repu,ne to necete sijat to ima vise posla a treba radit...
Sta sijes psenicu ako se ne isplati jebote...
samo su Vam poticaji bitni itd.

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 413475 tipican pogled "skolovanih" mladih ljudi iz grada

Daj rođo prestani više srat skupa s tim tvojim tvz šolovanim neandertalcima..i ti si jedan od njih stoga gubi se s ovog foruma i odi s mirom skupa s svojim šokovanim majmunima u 3PM jel ti to jasno i ovu temu treba zaključati jer mi imamo i previše pametnih problema u životu nego se jebati s tu nekim gradskim majmunima...i njihovim primitivnim komentarima...rođo skužio sam te stoga prestani više srat...i podjebavati.. Mad

Ostavite nas na miru i vodite svoje briga a mi čemo svoje..a vi vani pričajte o svoji problemima ...

Paore jel mi ovo prvi žuti ili...eto čisto da znam kolko još ovakvih mogu poslati u rodni kraj...Hvala!


Zadnja promjena: pege25; 25/7/2011, 14:40; ukupno mijenjano 1 put.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by 577 25/7/2011, 14:33

Oštro malo preoštro... Very Happy
Ma oni gledaju na seljaka gore nego na cigana eto tako je to u današnje vrijeme.
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by druginick 25/7/2011, 14:42

Da nije smijesno biilo bi zalosno. Ja podjebavam,ti mene skuzio? e majstore...
Svako ima pravo komentirati,a ako ti se ne svida mislim da ima jos tema na forumu.

Ja samo pisem kakva je situacija nista ne uljepsavam,vec kazem kako stvari stoje.
Zato sam i otvorio ovu temu.
Tebi se to ne svida vidim,ali na ovakav nacin neces nista postici.
Vrijedanje nije moj nivo izrazavanja,a ti kako zelis.

druginick

Broj postova : 10
Lokacija : sredisnja Hrvatska
Registriran : 06.07.2011
0


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by vedran_kc 25/7/2011, 15:03

druginick je napisao/la:Da nije smijesno biilo bi zalosno. Ja podjebavam,ti mene skuzio? e majstore...
Svako ima pravo komentirati,a ako ti se ne svida mislim da ima jos tema na forumu.

Ja samo pisem kakva je situacija nista ne uljepsavam,vec kazem kako stvari stoje.
Zato sam i otvorio ovu temu.
Tebi se to ne svida vidim,ali na ovakav nacin neces nista postici.
Vrijedanje nije moj nivo izrazavanja,a ti kako zelis.
Nemoj se baš previše obazirati na našeg pege-a i njegove komentare, taj nije baš čist u glavi Laughing sorry pege moram čovjeku objasnit s kim ima posla Laughing
vedran_kc
vedran_kc

Broj postova : 2181
God : 35
Lokacija : Podravina
Zanimanje : poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
29


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 25/7/2011, 15:04

od 11 sati do 3 sata 11 komentara i ništa konkretno.
tu je poanta priče.
ljudi otvorite se !
sutra će pola hrvatske ..bat ..jku svim seljacima bez razloga, zbog neinformiranosti!

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? - Page 2 Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.