AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Kako drugi gledaju na seljaka!?

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by druginick 7/7/2011, 22:55

Na otvaranje ove teme me potakao sljedeci komentar na Čobankovićevo laprdanje o cijeni psenice. Evo komentara u cjelosti:

- 07.07.2011. u 22:30h luena 1 je napisao/la:

" Ko mi moze reci sto nas seljak proizvodi(uzgaja )... Eto ja znam za , psenicu,kukuruz,secernu repicu ? uljanu repicu ? ,sucokret ?malo,ne vjerujem,,, I koliko rade na tim kulturama koje uzgajaju... dva ,tri mjeseca ?,a ostatak godine ?
Njem.seljak pocinje u 4 mjesecu ,a sezona mu zavrsava u desetom...uzgaja,kukuruz,sparogu,rajcicu,poriluk,mahune,krumpir,jagode,luk da sad ne nabrajam sve sto uzgajaju bez drzavnih poticaja... Imaju male povrsine zemlje,ali se radi,a nasi samo daj... " Kako drugi gledaju na seljaka!? 413475

Preuzeto sa: http://www.vecernji.hr/komentar/308376/

Percepcija vecine ljudi koji nikada nisu vidjeli kravu,svinju,traktor,kombajn,polje kukuruza itd. za seljaka ima ovakvu sliku : Za ratare - On radi 20ak dana u godini, eventualno mjesec dana. Orati,tanjurati,posijati i pobrati.
I onda se buni i opet mu nije dobro.

Za stocare - On da jesti zivotinjama jedan,dva ili tri puta na dan. Vode i to je to.
Eventualno tko ima krave malo se vise naradi i dnevno radi mozda 4 sata maximalno.


Previse puta sam cuo takva misljenja od ljudi koji ne cijene seljaka ni najmanje.
Ima onih koji nakon razgovore vide da to definitvno nije tako,a ima i onih koji svoje tupe do kraja.

Pa eto zanima me Vase misljenje o takvom pogledu na seljaka (ratara-stocara).


Zadnja promjena: druginick; 7/7/2011, 23:38; ukupno mijenjano 1 put.

druginick

Broj postova : 10
Lokacija : sredisnja Hrvatska
Registriran : 06.07.2011
0


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by 5510 7/7/2011, 23:12

izgleda da cobo nije vidio da njemac ne proizvodi mljeko nego bio plin. i on za to dobije poticaj. a mlijeko mu je nusproizvod.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by mehaničar 7/7/2011, 23:21

ogovor na ovo je stara narodna lako je sa tuđim k..... po plotu mlatit a jel naš čobi vidio da njemci uredno naplaćuju svoje proizvode i da to na kraju njemci cjene,ne jer je kvalitetno i bolje od tuđega nego jer je njihovo,a sada da vidim koliko ljudi kod nas voli nešto naše i podržava nekoga ko kodnas radi nego samo vide da je neko naš to naplatio i to što je zaradio i odmah je lopov
mehaničar
mehaničar

Broj postova : 175
God : 43
Lokacija : zna ko zna
Zanimanje : većinom radim za badava
Registriran : 25.09.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by druginick 7/7/2011, 23:37

Krivo ste protumacili. Taj komentar nije uputio Cho,vec je netko komentirao seljake ispod teksta o Cho-u.
Imaju komentari ispod teksta pa onda rulja kao i ovdje komentira,i ja sam izdvojio jedan od komentara.
Nadam se da se ne ljutite sto nisam bas najbolje to napiso u prvom postu.

druginick

Broj postova : 10
Lokacija : sredisnja Hrvatska
Registriran : 06.07.2011
0


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by mehaničar 7/7/2011, 23:54

ti ili neko drugi protumačio ovako ili onako ali činjenica je da niko ne cjeni ono što je naše jedino se zna da uzimamo poticaje od toga živimo i ništa ne radimo a sve zahvaljujuči odabranoj ekipi koja to stvarno radi i zbog takvih a mislim da svaki na forumu zna barem jednoga,smo svi isti dok ribari(ne da podcjenjujem ikoga)koji nemaju nikakve obaveze osim ulovit ribu i prodat ju po cjenama koje većina nas nezna ni napisat uvjek nešto traže i dobiju a imaju ulog u cjeli posao recimo za jedan bolji traktor i tu im ulaganja prestaju a da ne spominjem sušu tuču sijanje i da ne drobim dalje pa nek mi kaže neko da postoji ravnopravnost,e to je gledanje na hrvatskog seljaka
mehaničar
mehaničar

Broj postova : 175
God : 43
Lokacija : zna ko zna
Zanimanje : većinom radim za badava
Registriran : 25.09.2010
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Fidelito 8/7/2011, 10:49

Zašto se vi toliko brinete za image nas seljaka? Da li se netko želi kandidirati za političku ili neku drugu javnu funkciju pa je to bitno? Uopće me ne interersira što netko drugi misli o meni. Kada bi mi to bilo važno, onda bih umro od brige - trenutno. To je potpuno iracionalno. Ako netko misli da sam 'bogat jer vozim traktor za 100000 eura', i to javno kaže - onda ta izjava puno više govori o njemu - onome tko to misli i izjavljuje, nego o meni koji 'vozim traktor za 100000 eura....'. Ljudi su dobili priliku da nešto javno kažu i napišu, ali ta prilika ne zanči automatski da imaju pravo. Zapravo ta prilika i mnogi tekstovi pokazuju elementarno neznanje i nekompetentnost, i to je dobro, jer se vide pravi uzroci tih 'sukoba'. Traženje 'krivaca' je popularan sport kod nas, suprostavljanje raznih kategorija društva, pa onda posredovanje i mirenje isto je stara igra. 'Razjedini pa vladaj', na to ne treba padati, a ovo cipelarenje ne treba uzeti ozbiljno i uopće učestvovati u takvim raspravama. Prenisko je to da bi se uopće trebalo osvrtati na te izjave. Treba se uzdići iznad takvih rasprava, jer ovo nema smisla.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Kile 8/7/2011, 10:52

Bivši profesor iz sociologije i politike i gosp. kaže ovako: Seljaci, pooru, posiju i dobiju poticaj. Uvijek sam imao ocjenu manje od prosjeka razreda..
Kile
Kile

Broj postova : 1436
God : 31
Lokacija : đakovačka satnica
Zanimanje : OFR
Registriran : 13.02.2009
41

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Fidelito 8/7/2011, 11:06

@Kile: profesor iz socijologije ti ima velikih problema. Osobno za mene bio bi izazov suočiti se sa takvim argumentima i pobiti ih, ali to ti ne preporučam s obzirom da vjerovatno nisi u položaju argumentirano diskutirati. Ta njegova ocjena ti kasnije u životu neće ništa značiti, imao ti 5 ili 2. Ali znanje koje ćeš steći (ako išta stekneš) možda ti pomogne. To što imaš ocjenu manje ili više ne mora ništa značiti, a u škole ideš po znanje - a ne po ocjene. Da i kada misliš da nisi dobio odgovarajuću razinu znanja - buni se, ali nikada se nemoj pobuniti kada dobiješ lošu ocjenu. Trik je u tome da tražiš znanje, ali da profesor ne ispadne nekompetentan, jer se i to hoće razbiti o glavu. Učeniku, naravno.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by JOSIP FERGUSON 8/7/2011, 23:25

to mu je onaj vilim ribic utuvio takvo misljenje...

on ne voli nas seljobere...


fidel, jako je bitno kakvu raja, ili puk ima percepciju o nama, jer ako se uspje uvjerit raju da seljaci ne rade, i da se iz njihova djepa izdvajaju poticaji koje mi primamo za svoj nerad, onda i sama inicijativa o smanjenju poticaja nailazi na plodno tlo...

mora nas brinut kakvu percepciju o nama imaju ljudi koji odlucuju o nasim uvjetima poslovanja....

i mene ljuti kada imaju krivu percepciju, jer kod nas na opg-u se radi sigurno vise efektivnih sati nego sto se radi u bilo kojoj drzavnoj sluzbi, a da ne kazem da ja osobno radim i kad legnem spavat kao i vecina od vas...

ali ipak, ruku na srce ima i poljoprivrednika koji vecinu radnog vremena provedu ispred trgovine ispijajuci svoje omiljeno pice, pa kad ih neki pripadnik puka vidi kako uzivaju u svom poslu i jos k tome dobivaju poticaje normalno da imaju i takvo misljenje...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by DF 95 9/7/2011, 08:25

Kad bi seljaka vidjeli prljavog do uha pogrbljenog do zemlje, zaraslog i neurednog onda bih to bio za njih PRAVI SELJAČINA pa bih mogli LIKOVATI nad njime ali vremena se mjenjaju pa se kaže tko koliko radi toliko i zaradi a mi poljoprivrednici PAMET U GLAVU I IZBORIMO SE ZA SVOJE.

DF 95

Broj postova : 569
God : 50
Lokacija : njiva
Zanimanje : ratar
Registriran : 12.04.2010
23


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 9/7/2011, 10:16

Kile je napisao/la:Bivši profesor iz sociologije i politike i gosp. kaže ovako: Seljaci, pooru, posiju i dobiju poticaj. Uvijek sam imao ocjenu manje od prosjeka razreda..


Pa čekaj što nije dobro rekao Kako drugi gledaju na seljaka!? 684261 aha zaboravio je tanjuranje , raubiranje,prskanje protiv korova,prskanje protiv bolesti,bacanje gnoiva osnovno,bacanje gnoiva 2x u prihrani ,kultiviranje ,ogrtanje i kombajniranje Very Happy


Što ce tiče ocijena tu ti fidel lijepo reko....evo ja nikada nisam bio baš pametan ,pa iskreno nisam ni sada.. Very Happy i u školi osim čitanja ,pisanja i osnovnoih matematičkih operacija Kako drugi gledaju na seljaka!? 533195 ništa više nisam zapamtio.. Laughing

Dobro je prof na faksu rekao ...glupo je da ja vas tu tjeram da mi učite formule napamet bolje je da ja vas naučim kako se njima služiti i svaki puta na ispitu smo mogli koristiti kalkulatore i uz sebe imati logaritamske tablice i hrpu pomočnih tvz šalabahtera...i vjerujte puno od njih opet to nije pomoglo...skupa samnom Kako drugi gledaju na seljaka!? 214249 Što stim hoču reči da sam danas sretni i za kojih par sto godina biču biti uspješan...ono kada budem velik Very Happy bez obzira na to što nisam baš samo prozvani intektualac i načitani luzer ko vamo neki Wink

A opet eto pege gazda Very Happy koji radi sam toliku zemlju...i godišnje cca 30 dana efektivno i ostane mi para čisto brat bratu 500000kn Shocked to ti ja zovem sposobnost u život biti glup a usto bogat he he.. Wink

Tako poručujem svima koji misle da je ovo istina neka daju otkaz u firmi i neka se late posla na zemlji pa če te biti i vi sretni i bogati ko pege Kako drugi gledaju na seljaka!? 214249 he

Pazi na kraju krajeva zabole me ona stvar Kako drugi gledaju na seljaka!? 406440 ko što misli o meni i našem poslu i koliko mi radimo odo ja Kako drugi gledaju na seljaka!? 214249 sada ovako musav i neuredan pred trgovinu na pan-a Kako drugi gledaju na seljaka!? 796345 tako da malo zajebavam zavidne budale... Kako drugi gledaju na seljaka!? 589346 pu majku im zavidnu.. Smile



Zadnja promjena: pege25; 9/7/2011, 11:33; ukupno mijenjano 1 put.
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by vedo 9/7/2011, 11:29

Pege je objasnio stvar pljesak2 pege
vedo
vedo

Broj postova : 1081
God : 29
Lokacija : .
Zanimanje : Učenik
Registriran : 12.03.2011
6

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by BOZIDAR 9/7/2011, 11:33

znači slobodno dođem pred trgovinu i cuclam pan! Kako drugi gledaju na seljaka!? 684261
već sam se zabrinuo da je to nekulturno i da je bolje pljuckati batudu nego nabrzaka okvasiti grlo


Zadnja promjena: BOŽIDAR; 9/7/2011, 11:35; ukupno mijenjano 1 put.
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 9/7/2011, 11:35

BOŽIDAR je napisao/la:znači slobodno dođem pred trgovinu i cuclam pan! Kako drugi gledaju na seljaka!? 684261

Bravo rođo upravo tako i ona luzeri misle kako si ti bogat uz malo rada...he he i još dobiješ poticaj zamisli ti to...koja je to blagodat.... Smile
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Fidelito 9/7/2011, 13:22

JOSIP FERGUSON je napisao/la:to mu je onaj vilim ribic utuvio takvo misljenje...

on ne voli nas seljobere...


fidel, jako je bitno kakvu raja, ili puk ima percepciju o nama, jer ako se uspje uvjerit raju da seljaci ne rade, i da se iz njihova djepa izdvajaju poticaji koje mi primamo za svoj nerad, onda i sama inicijativa o smanjenju poticaja nailazi na plodno tlo...

mora nas brinut kakvu percepciju o nama imaju ljudi koji odlucuju o nasim uvjetima poslovanja....

i mene ljuti kada imaju krivu percepciju, jer kod nas na opg-u se radi sigurno vise efektivnih sati nego sto se radi u bilo kojoj drzavnoj sluzbi, a da ne kazem da ja osobno radim i kad legnem spavat kao i vecina od vas...

ali ipak, ruku na srce ima i poljoprivrednika koji vecinu radnog vremena provedu ispred trgovine ispijajuci svoje omiljeno pice, pa kad ih neki pripadnik puka vidi kako uzivaju u svom poslu i jos k tome dobivaju poticaje normalno da imaju i takvo misljenje...

Ma uopće nema veze koju percepciju imaju građani Hrvatske o poljoprivredi. O njima uopće ne ovisi dali ću ja dobiti poticaje ili neću. Građani izaberu vlast (koja im uzgredrečeno paše jer naobećava svega i svašta i masa ljudi im jednostavno vjeruje) pa su protiv nje, pa onda opet dođu izbori i glasaju (za istu onu vlast protiv koje su bili prije par mjeseci). A političari su dobili mandat i uzimaju si za pravo da stvari urede kako trenutno misle da je najbolje, pa je i jedna od tih politika da se isplaćuju poticaji poljoprivrednicima (sa figom u đepu da ćemo zato glasati za njih). Bla bla bla, uopće mi nije važni što misle po forumima i pišu po novinama. Družim se sa ljudima koji su u istoj gabuli kao i ja i koji mogu shvatiti naš položaj. Nekome tko misli da se mi eto tako malo 'vozimo u traktorima' uopće ne treba objašnjavati kako i zašto - to je gubitak vremena. Kada budu plaćali kruh 16 umjesto 6 kuna, budu naš posao znali više cijeniti. Kruh je prejeftin, eto to je problem.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 9/7/2011, 14:50

Fidelito,
kada gradjani plačaju kruh 8 kuna a seljak dobije za pšenicu 1kn i nekaj sitno budi uvjeren da seljake neće cijeniti.
i kada će ga plačati 16 kn a oni dobiju isto kunu i nekaj sitno onda će smatrati da su budale.
kada seljak lupi šakom po stolu i ne posije žito tek onda će ga cijeniti beskrajno. do tada je sve samo" mlačenje prazne slame".
pošto je sistem uspio seljaka uvući u dužničko ropstvo oni moraju rintati 400 dana u godini da bi egzistirali (imam nekoliko primjera u okolici)i mišljenje gradjana je takvo kakvo je.
pod gradjane mislim na stanovnike gradova koji žive u javnim spavaonama(zgradama) hodaju samo po asfaltu(blato je bljak) i kupuju shit-robu po konzumima i plodinama (krastavci iz jordana danas vidio).
onaj koji živi u kulmerovim dvorima je najzaslužniji za loš pogled na selo i seljaka. nikakvi ribići i čobankovići. oni su ginjol lutke a prsti koji ih pokreću su prepuni love i oholosti (prvi smrtni grijeh)

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by pege25 9/7/2011, 15:09

Gospon mali mozgu .. Smile tvz by gourmet Smile kako se ti samo pametno divaniš....he he fidel ovaj ti je dobra konkurencija...rođo jel se tak pametni ljudi ko što si ti bave poljoprivredom ili si vamo čisto iz intelektualnih tema.... i rasprava Kako drugi gledaju na seljaka!? 684261 hvala! naravno ako odgovoriš na pitanje primitivca... Very Happy


Dobar si iskreno nema šta ...moj si igrač.... isti si ja samo u pametnijem obliku Very Happy


Nije lol!

Rile i Stevo aut ....ali fidel i ti ste in za mene pravi ste intelektualci i zborite ono stvarno pametno svaka vam dala ,a ne ko ona dva samoizvikana...tvz intelektualca jedan čita drugi zgodan Very Happy

pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 9/7/2011, 17:35

e moj pege,
a ja mislio da sam jedini sa konfuzijama u glavi (ne konfucije nego konfuzije)
nisam poljoprivrednik. život me otjerao u drugom pravcu ali da ponovo mogu birati traktor i motika bi bili moj izbor.
tu sam se našao zbog informacija vezanih uz hobi pa onda jedan post pa drugi itd......
i kad sam već spomenuo konfucija, 400 godina prije krista rekao je:
Ako želiš sebe uzdignuti, uzdigni druge

stoga poljoprivrednici........

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Fidelito 9/7/2011, 18:58

Ma mislio sam nekako da ljudi ništa ne cijene dok to imaju (u izobilju), smatraju to normalnim a cijene to tek kada to izgube. Koliko god nam se činio skup kruh od 6 ili 8 kuna (skupo je jer su plaće relativno i realno male, premale, posebno izvan većih gradova), ta cijena kruha je niža nego u mnogim dražvama EU. I ja sam protivnik financirnja proizvodnje (tzv. 'ugovaranje proizvodnje'), jer to je samo zamotana otimačina. Treba stvoriti obrtni kapital sa kojim će se financirati proizvodnja, to je bitno, trebamo financijski ojačati. Onda ucjene ovog tipa neće prolaziti. Nažalost neće svi uspjeti u tome, neki će putem otpasti (mnogi već i jesu), ali to je selekcija, to je ono što je falilo u pršlom sustavu.
Osnovni poljoprivredni proizvodi poput pšenice, kukuruza ili mlijeka su strateški proizvodi, poput nafte ili plina. To je kategorija koje jednostavno ne smije nestati na tržištu, a kako su vremena vrlo turbulentna niti jedna dražva koja može racionalno proizvesti te proizvode ne smije si dopustiti ovisnost o uvozu. Velika većina ljudi ne razmišlja o tome na taj način. A i kada bi ukinuli poticaje vjerovatno proizvodnja ne bi propala, ali bi pala na niske grane, a cijene bi neminovno rasle. Možeš kupiti pšenicu vani, ali dok ju dovezeš do nekog mlina u HR to bi koštalo puno više. Ali badava to govoriti onima koji ionako ne slušaju, ako nema minimalne razine diskusije - ne vriejdi se previše osvrtati na to. Novinari su podosta i krivi za ovu situaciju, kada postavljaju sve kao neko sučeljavanje da li je čaša napola puna ili napola prazna, ali nije stvar u tome, voda u toj čaši je jako mutna, to je osnovni problem.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by druginick 24/7/2011, 18:17

Sta reci na ovakve komentare...

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=338326

druginick

Broj postova : 10
Lokacija : sredisnja Hrvatska
Registriran : 06.07.2011
0


[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 24/7/2011, 18:53

a kaj se čudiš na komentare.
index-ovi konzumenti su klinci koji žive na 17. katu socijalističkih nebodera,bezidejni zgubidani koji misle da paradajz raste na trešnjevačkom placu, razumiju se u sve teme i probleme.
ma, ustvari komentiranje njih je gubitak vremena.
odoh na čašu 2€ vina

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Landpower165tdi 24/7/2011, 18:57

Gourmet čista petica.
Landpower165tdi
Landpower165tdi

Broj postova : 1551
God : 37
Lokacija : Gradina
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 01.01.2011
15

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Haso 24/7/2011, 19:38

Ma p im materina nagovorit ču ja pegea da se reigstrira pa da im koju pametnu kaže.
Evo ja se registrio uh šta ču im mater psovat. PEGE ODMAH SE REGISTRIRAJ DA IH NAUČIMO PAMETI Very Happy
EDIT: Opsovo sam ih ko vragove. drunken

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by zlocko 24/7/2011, 20:06

Sada kad se krene u prosvjede tek cemo onda biti ne tapeti.
zlocko
zlocko

Broj postova : 528
God : 42
Lokacija : slavonija
Zanimanje : svašta po malo
Registriran : 26.05.2011
7

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by gourmet 24/7/2011, 20:36

zlocko je napisao/la:Sada kad se krene u prosvjede tek cemo onda biti ne tapeti.

hebi ba, izadjete na cestu sa traktorima od 100-200 tisuća oira i žalite se.
koji gradski muž ili puca bu vam vjeroval. ili penzić koji kopa po kontejneru
društvo, potpuno ste u pravu ali metoda nevalja.
100 puta ste bili na cesti i ne zadnji put. trebate nešto inovativno,konstruktivno i učinkovito.
ovo nije rješenje i samo će vas ispljuvat kao i svaki put

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kako drugi gledaju na seljaka!? Empty Re: Kako drugi gledaju na seljaka!?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.