AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by deere power 29/6/2010, 15:22

150l je po hektaru ali samo za hektre upisane u upisnik, znaci ono sto se radi na crno ne prizna se, ako za svih 22 ha ima ugovore ili si vlasnik onda si trebo dobit 3300l plavog sto bi bilo sigurno dovoljno
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by Picek 29/6/2010, 17:22

falkon 2 je napisao/la:Pa iskreno to nije ništa čudno, treba seljak isfinancirati troškove regresa za odlazak na more radnicima ine, sezona počima kada se gorivo troši većim intezitetom i automatski podižu cijenu jer rijetko tko se ima vremena buniti a pogotovo kada obavezno u sezoni nastane nestašica i dođeš na benzinsku a ono nema goriva Suspect
jel seljak u EU ima i subvencionirano gorivo?
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by deere power 29/6/2010, 17:51

a jebote ti seljaci iz EU pa oni nisu normalni Very Happy nemaju subvenciju za gorivo, poticaji su manji nego nasi, psenica im 60lp pa od cega onda zive i kupuju te silne skupe strojeve na koje isto sigurno nemaju kapitalna ili nesto slicno a mi jedva prezivljavamo

nemojte samo rec da je zbog toga sto rade vise zemlje- vise zemlje= vise duga i vise kredita tako da zbog toga sigurno ne
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by falkon 2 29/6/2010, 18:15

Picek je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:Pa iskreno to nije ništa čudno, treba seljak isfinancirati troškove regresa za odlazak na more radnicima ine, sezona počima kada se gorivo troši većim intezitetom i automatski podižu cijenu jer rijetko tko se ima vremena buniti a pogotovo kada obavezno u sezoni nastane nestašica i dođeš na benzinsku a ono nema goriva Suspect
jel seljak u EU ima i subvencionirano gorivo?

a jel i trošu "KVALITETNO" gorivo kako se nama prodaje pod subvencionirano gorivo?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by delac 29/6/2010, 18:59

deere power je napisao/la:150l je po hektaru ali samo za hektre upisane u upisnik, znaci ono sto se radi na crno ne prizna se, ako za svih 22 ha ima ugovore ili si vlasnik onda si trebo dobit 3300l plavog sto bi bilo sigurno dovoljno
ma imam sve u upisniku od ove godine...prosle sam imal u upisniku nekih 11 h...a sad sam si u zakup uzel jos 11 h...nema šanse da bi mi bilo dosta tih 3300 litara jer ima dosta povrca Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 684261 al bumo vidli možda jos nekaj dobimo ..nekaj su najavili da bi mogli dobiti više sad kad buju te kartice...meni je gorivo jako veliki trošak pošto imam jako rascjepkane parcele..imam oko 60 parcela...a najvece mi je oko 7 h i to placam najam 25500kn... Surprised
delac
delac

Broj postova : 1063
God : 37
Lokacija : varaždin
Registriran : 28.01.2010
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by falkon 2 29/6/2010, 19:02

Zato i jesi dobio tako malo, jer su se ovi na izračunu bazira+li na povšine koje su lane bile u poticaju i na temelju toga su izračunavali tko koliko ima pravo dobiti goriva , nije ih puno zanimao upisnik iz ove godine
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by delac 29/6/2010, 19:04

falkon 2 je napisao/la:Zato i jesi dobio tako malo, jer su se ovi na izračunu bazira+li na povšine koje su lane bile u poticaju i na temelju toga su izračunavali tko koliko ima pravo dobiti goriva , nije ih puno zanimao upisnik iz ove godine
da nazalost...ma možda dobim sad nekaj više...vec sam potrosil oko 1000 litri dizela..ma bumo vidli .. Very Happy
delac
delac

Broj postova : 1063
God : 37
Lokacija : varaždin
Registriran : 28.01.2010
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by Picek 29/6/2010, 21:10

falkon 2 je napisao/la:

a jel i trošu "KVALITETNO" gorivo kako se nama prodaje pod subvencionirano gorivo?
oni troše isto ono što toče u aute, po istoj cijeni i po istoj kvaliteti..
ako ti smeta kvaliteta subvencioniranog goriva što ne točiš eurodiesel?
ti se voliš na apsolutno sve u životu žaliti?
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by BOZIDAR 29/6/2010, 21:19

Picek si ti netko iz vlade?
BOZIDAR
BOZIDAR

Broj postova : 1480
God : 51
Lokacija : ŠIROKO SELO
Registriran : 17.08.2008
10

→→→ : VIŠE

http://picasaweb.google.hr/boidarduda/POLJOPRIVREDAISLINO?feat=d

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by falkon 2 29/6/2010, 21:28

Picek je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:

a jel i trošu "KVALITETNO" gorivo kako se nama prodaje pod subvencionirano gorivo?
oni troše isto ono što toče u aute, po istoj cijeni i po istoj kvaliteti..
ako ti smeta kvaliteta subvencioniranog goriva što ne točiš eurodiesel?
ti se voliš na apsolutno sve u životu žaliti?

a tebi to smeta što se ja žalim, i nežalim se, već samo kažem kako jeste, dali se njima roba plaća nakon godinu dana stim da oni svoje obaveze moraju riješiti u roku 30 dana itd........... kad budemo na njihovoj razini poslovanja kako prema njima tako i od njih onda se možemo mjeriti sa njima, a dotle dok se to ne osigura zakonima kako prema trgovcima tako i prema nama nek se lijepo subvencionira

Božidare on je jedan trgovac kojeg je jednom uvrijedio moj post o trgovačkim lobijima kako su oni i njihova pohlepa najveći uzrok krize u hrvatskoj pa i šire.......... i od onda skače i napada svaki moj post jer sam dirao nedodirkljive trgovce (lopove)
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by politicar 29/6/2010, 21:32

Picek je definitivno iz vlade,ili je jedini razuman na forumu....druge nema.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by swizach 29/6/2010, 21:44

jedini razuman
swizach
swizach

Broj postova : 624
God : 37
Lokacija : Požega
Zanimanje : Umirovljenik
Registriran : 09.03.2008
0


[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by falkon 2 29/6/2010, 21:51

Razuman jeste definitivno, ali bili bi i mi razmumni da mi kao i on kad prodamo svoju robu i naplatimo ju odmah, iskreno ja bi vozio valtru i da mi ju on opremi ali s obzirom da prema nama nitko nema obavezu plaćanja osim PDV-a e to je već problem ........... i da oni još malo smanju marže onda bi i njihova razumnost malo pala jer bi manji i zarađivali a možda i ne jer bi u protivnom više prodavali a ovako su zadovoljni da prodaju i jedan traktor al bitno je da su još jedan skoro zaradili na njemu
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by politicar 29/6/2010, 21:55

Bas sam danas vidjeo na tvu da smo mi medu najskupljim drzavama u eu.
Upravo vjerujem zbog trgovaca....i ostalih .
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by pingo 29/6/2010, 22:11

falkon 2 je napisao/la:Razuman jeste definitivno, ali bili bi i mi razmumni da mi kao i on kad prodamo svoju robu i naplatimo ju odmah, iskreno ja bi vozio valtru i da mi ju on opremi ali s obzirom da prema nama nitko nema obavezu plaćanja osim PDV-a e to je već problem ........... i da oni još malo smanju marže onda bi i njihova razumnost malo pala jer bi manji i zarađivali a možda i ne jer bi u protivnom više prodavali a ovako su zadovoljni da prodaju i jedan traktor al bitno je da su još jedan skoro zaradili na njemu
Ma daj pa ti bi sada da trgovaca ne bude a mi ostanemo primorani kupovati valtre i fendtove sa 50% manjom cijenom direktno iz tvornice . Gdje to ima jocolor
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by paor 29/6/2010, 22:54

mnogi 'veletrgovci' ne vide prosječne seljake perspektivnim mušterijama, ni sad ni u budućnosti stoga se ne čudim picekovoj spiki, svako se bori za svoju koricu kruha... dečec u nekim stvarima ima čak zanimljiva zapažanja, međutim kad lupi ovaku naprasnu usporedbu nas i eu, onda poželim da mu dam povijesni poučak od drugog rata na ovamo i gdje nas je intelektualni cvijet (poput njega) i podobna elita dovela
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by Fidelito 29/6/2010, 23:22

Nije jedini problem da li smo među najskupljim državama u EU ili nismo. Druga strana problema je da malo dobijemo za tu cijenu života. Možda kao ne plaćamo velike poreze, ali apsolutno su preveliki za ono što dobijemo od države zauzvrat. To je problem. Platiš malo - a dobiješ ništa. To je kao 'dobar' jeftin herbicid koji ti ništa ne odradi ali je 'dobar' jer je jeftin. Sud je spor, naplata je upitna, previše je nedorečenih odnosa među subjektima u državi. Sve je nedefinirano - ili još bolje svatko si definira zakone i pravila kako njemu paše. Nemoguće je nešto ozbiljno početi raditi u ovkvom okruženju, a posebno u poljoprivredi gdje tijekom nekoliko generacija trebaš stabilno i postojano okruženje pravne sigurnosti da bi nešto postigao. Umjesto toga - vlada prva troši više nego što uprihoduje od građana i svojim neprimjerenim ponašanjem pokazuje kakvo je zapravo stanje u državi. Mislim da je trenutno pitanje poticaja ili cijene goriva periferno pitanje. Ako se vlasti nastave ovako neodgovorno ponašati budućnost i nije baš svijetla. Eventualno svijetlo u tunelu jedino može biti svijetlo nadoilazećeg vlaka koji nam juri u susret.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by Picek 30/6/2010, 09:32

falkon 2 je napisao/la:

a tebi to smeta što se ja žalim, i nežalim se, već samo kažem kako jeste, dali se njima roba plaća nakon godinu dana stim da oni svoje obaveze moraju riješiti u roku 30 dana itd........... kad budemo na njihovoj razini poslovanja kako prema njima tako i od njih onda se možemo mjeriti sa njima, a dotle dok se to ne osigura zakonima kako prema trgovcima tako i prema nama nek se lijepo subvencionira

Božidare on je jedan trgovac kojeg je jednom uvrijedio moj post o trgovačkim lobijima kako su oni i njihova pohlepa najveći uzrok krize u hrvatskoj pa i šire.......... i od onda skače i napada svaki moj post jer sam dirao nedodirkljive trgovce (lopove)
nema to nikakvog osobnog okvira niti se ja nešto tobože ljutim..
da mi smeta kad se i mene kao trgovca stavlja u koš lopova naravno da mi smeta..
ali nisi ti prvi koji je to tu izjavio niti to ima ikakve veze sa mojim komentarima na tvoje ili bilo čije druge postove..
stvar je u tome da ste pretvorili forum u žaljenje-forum.biz.. a ne poljoprivreda-forum.biz..
te cijena goriva, te poticaji nisu dovoljno visoki, te poticaji kasne, te cijena pšenice, te vrijeme..
te lijeva guma mi je pukla jer je slabija od desne itd..

ili sve što vam odgovara u usporedbi sa europom/okruženjem to se ne spominje a sve što je lošije to se non stop pojavljuje ispočetka..
kao pokvarena ploča, non stop isto.. (nitko niti jednom nije pisao o tome da šveđanin, francuz ili švabo troši skuplje gorivo, skuplje plaća zemlju u najmu, skuplje kupuje zemlju itd.
ispada da oni proizvode i prodaju jeftino samo zbog toga što im je gnojivo 50% jeftinije (ako i toliko). ili da i oni nemaju iste te probleme koje imate i vi.)
malo objektivnosti neće nikoga ubiti..
i jel imate što od toga što se javno pojadate i kukate?

ovaj forum je bio zanimljiv kad ste pisali o mehanici, strojevima, načinima uspostave različitih ratarskih, voćarskih usjeva, stočarstvu itd..
ovo je sada već dosadno i Bogu i vragu..


falkon 2 je napisao/la:Razuman jeste definitivno, ali bili bi i mi razmumni da mi kao i on kad prodamo svoju robu i naplatimo ju odmah, iskreno ja bi vozio valtru i da mi ju on opremi ali s obzirom da prema nama nitko nema obavezu plaćanja osim PDV-a e to je već problem ........... i da oni još malo smanju marže onda bi i njihova razumnost malo pala jer bi manji i zarađivali a možda i ne jer bi u protivnom više prodavali a ovako su zadovoljni da prodaju i jedan traktor al bitno je da su još jedan skoro zaradili na njemu
da, mogao bih i ja pisati o tome kako je sjeme isporučeno u siječnju sa rokom plaćanja u prosincu a konačno naplaćeno u svibnju i to sa uzetom provizijom da trne zubi..
ili bih mogao pisati kako su svi poljoprivrednici lopovi jer imamo potraživanja u nevjerojatnoj vrijednosti za dijelove i usluge starih i po dvije-tri godine.. ili neplaćenog PDV-a za traktor a isporučenog prije četiri godine.. itd. itd.
sadnice, cijepovi i ostalo..
ili o tome kako je tržište traktora u HR u siječnju i veljači ove godine bilo pet puta slabije u odnosu na isto razdoblje lani (86 traktora u siječnju i veljači ove godine u usporedbi sa 388 traktora u istom razdoblju lani)..
ili o tome kako su kupci odustajali od dogovorene nabavke traktora/strojeva zbog ukinutih kapitalnih..
da, mogao bih..
ili o tome kako nas dobavljači valjaju..
i što bih time dobio?
apsolutno ništa, niti bih se riješio gorčine niti išta drugo..
šuti i radi još više i jače i snalazi se kako znaš..

a to da sam iz vlade, možda je to dojam zbog ovog foruma koji me je natjerao da branim nešto što bih i sam (osobno) rušio ali čisto zbog hrpe neobjektivnosti koja se ovdje pojavljuje..
nije sve med i mlijeko ali bogamo nije niti pelin kako bi se to zaključilo nakon svakog dana ovdje..
a ako se netko nađe uvrijeđen mojim napisima, Bože moj.. to mi sigurno nije namjera.. kritika nije uvreda..

paor je napisao/la:mnogi 'veletrgovci' ne vide prosječne seljake perspektivnim mušterijama, ni sad ni u budućnosti stoga se ne čudim picekovoj spiki, svako se bori za svoju koricu kruha... dečec u nekim stvarima ima čak zanimljiva zapažanja, međutim kad lupi ovaku naprasnu usporedbu nas i eu, onda poželim da mu dam povijesni poučak od drugog rata na ovamo i gdje nas je intelektualni cvijet (poput njega) i podobna elita dovela
naprasnu usporedbu u tome što recimo šveđo ima prosjek pšenice 9-10 tona a svejedno primjenjuje agrotehniku kako bi smanjio svaki trošak.. i ne samo on (on mi je samo primjer jer tamo boravim dosta zadnje tri godine)
a te priče kako mi imamo najtežu zemlju u Europi što se najčešće navodi kao razlog se mogu okačiti mačku za rep..
jel i država kriva što netko tko godišnje ima xy kuna zarade kupi kombajn/traktor/stroj od milijun kuna i onda na cesti plače za 10 000 kuna neisplaćenih poticaja?
kao što napisah iznad, (a tebe smatram razumnim) ajde napravi usporedbu troškova komplete proizvodnje pa ćeš vidjeti što ćeć dobiti..
a o ustašama, partizanima i četnicima i razdoblju nakon njih možemo nekom drugom priliku..
i sam čekam oduzetu zemlju u povrat i podižem voćnjak na neplodnoj zemlji bez kune poticaja i imao bih što reći i na tu temu..
no neću jer ste pretjerali..
svaki dan..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by falkon 2 30/6/2010, 09:46

Ma sve je to ok picek, ali opet sva ta potraživanja odnosno kašnjenja kreću od istog uzroka, vidiš da se naplata prema nama ispoštuje možda bi i prema vama to bilo odradito kako je prvotno dogovoreno............ na sudu kada poljoprivednik tuži dobije pravomoćnu presudu da mu je dužnik obavezan platiti PDV a glavnicu "kada bude imao" ALI kada nas tuže oni kojim smo mi tužni automatski id e ovrha računa i imovine , sad postavljam pitanje koji smo mi red građana.......... očigledno radite sa krivim ljudima jer ja sam svoje obveze prema dobavljačima riješio u roku mjesec dana kako imam i ZAKONSKO pravo odgode, kada ja kupujem nešta tražu se mjenice ALI kada ja prodajem i tražim mjenicu kao garanciju onda me "trgovci" šalju na psihijatriju na provjeru jer znači po reakciji nemaju u planu platiti robu u skorašnje vrijeme itd..........
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by Picek 30/6/2010, 09:53

falkon 2 je napisao/la:Ma sve je to ok picek, ali opet sva ta potraživanja odnosno kašnjenja kreću od istog uzroka, vidiš da se naplata prema nama ispoštuje možda bi i prema vama to bilo odradito kako je prvotno dogovoreno............ na sudu kada poljoprivednik tuži dobije pravomoćnu presudu da mu je dužnik obavezan platiti PDV a glavnicu "kada bude imao" ALI kada nas tuže oni kojim smo mi tužni automatski id e ovrha računa i imovine , sad postavljam pitanje koji smo mi red građana.......... očigledno radite sa krivim ljudima jer ja sam svoje obveze prema dobavljačima riješio u roku mjesec dana kako imam i ZAKONSKO pravo odgode, kada ja kupujem nešta tražu se mjenice ALI kada ja prodajem i tražim mjenicu kao garanciju onda me "trgovci" šalju na psihijatriju na provjeru jer znači po reakciji nemaju u planu platiti robu u skorašnje vrijeme itd..........
nebi, iznenadio bi se koliko je računa plaćeno kada su isplaćeni poticaji ili kada sjedaju nekakvi novci..
a mi smo mala država, uvijek se jako dobro zna tko je i kada dobio novce..
a opet ti isto, ispada da jedan slučaj za kojeg ti možda znaš da je tako vrijedi za apsolutno sve..
i meni smeta što ja svoje obaveze prema dobavljaču goriva ispunjavam u roku a on meni bude dužan šest mjeseci za traktor..
ili što država povrat PDV-a napravi nakon par mjeseci a carinski pdv moraš platiti deseti dan..
i što sada? ništa, prilagodi se i prihvati to jer kod nas to tako funkcionira.. ne od jučer nego zadnjih 20 godina..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by falkon 2 30/6/2010, 10:10

ne jedan slučaj picek oko te mjenice već ih ima više..........
prilagođavam se ja max koliko mogu ali sa vremenom se nakupi previše toga na hrpi da bi čovjeko uopće više htjeo šutiti ..........
ja se baziram uvijek po sebi kako je meni, kako odrađujem i da u max roku odradim svoje obaveze ..........
svi vidu u da selajci držu velike novce u "čarapama" i da neće da plaćaju a nevidu da su oni zadnja rupa na svirali i da kad se svi podmiru tek onda su oni na redu.......
ja ako želim kupiti gorivo ili nešta tome slično moram avansno platiti a oni onda odugovlaču max sa dosatvom itd......... mogao bi roman napisati o bahatosti prema nama seljacima u ovih 12 godina kako sam u sustavu PDV-a , opet ponavljam da se ja snalazim ali kad bi počeo stvarno jaukati onda bi vidio šta je zlo ali ja to i dalje pokušavam sve sanirati koliko je moguće
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by paor 30/6/2010, 10:11

ajde da se barem ilustrativno vratim na temu i pojasnim zašto mislim da smo zaslužili jeftinije gorivo...pri tome ne aludiram na krivicu partizana, četnika i sličnih, nego upravo vas koji sad iz topline stanova svojih bijesno kukuričete i niste spremni platiti desetljetne greške...seljačka 'kuknjava' nije uzrok nego posljedica nečije nastranosti i sadašnje nesposobosti


ovako je to otprilike uspoređujući slučaj moje djedovine
  pov/ha gorivo/kn pov/ha gorivo/kn
 
hrvatska
eu
1945. 22 8 22 8
1953. 10 8 44 8
1991. 10 8 66 8
2010. 22 4 88 8

paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by politicar 30/6/2010, 10:36

pov/ha?sta je to?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by deere power 30/6/2010, 10:54

valjda povrsina u hektrima Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 684261
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by deere power 30/6/2010, 11:05

picek daj malo oladi, strefit ce te nesto koliko se zivciras Very Happy vec daj bolje organiziraj neku prezentaciju tih tvojih strojeva pa da dodju svi clanovi foruma da se izdivanimo ko ljudi i da vidimo tu masineriju na djelu Cool

a sto se tice sveg ovog pa istim smo govinima i mi i picek i ne samo on vec svi koji su povezani s poljoprivredom, stanje je lose i jednostavno je tako, da ljudi dobiju sve placeno na vrijeme i po normalnim cijenama nebi onda ni ostali duzni za trakotre ili strojeve, nadas se nekoj lovi da platis to sve i onda te sjebe 100 stvari od vremena cijene do neplacanja
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi - Page 2 Empty Re: Cijene goriva i koliko uticu na troskove u poljoprivredi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.