AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 25 / 28. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 11/12/2013, 19:00

Fidelito je napisao/la:Evo nam i pravilnika o metodologiji utvrđivanja tržišne cijene za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH izravnom pogodbom.... (interesria me samo koje to zemljšte se smije prodavati?):

valjda je to ovo
http://www.zemljiste.mps.hr/prodaja-zemljista
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 11/12/2013, 21:40

paor je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:Evo nam i pravilnika o metodologiji utvrđivanja tržišne cijene za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH izravnom pogodbom.... (interesria me samo koje to zemljšte se smije prodavati?):

valjda je to ovo
http://www.zemljiste.mps.hr/prodaja-zemljista

Ministar nema liječničko uvjerenje da je u glavi zdrav ! Umjesto njegovih faktora u prijašnjim Zakonima , do dolaska crvene mafije predvođene Račanom , a potom i Milanovićem , u NN i Zakonu bile su određene početne cijene za prodaju !
Budući da su lokalne vlasti kršile Zakon, Račana i lakrdijaškog ministra Pankretića , a potom i Čobankovića u 182 lokalne vlasti od 2001 nije raspisan ni 1 natječaj za prodaju i zakup .
1999 g. bila je sređena dokumentacija za nekoliko parcela koje me zanimaju , jasno natječaj nije raspisan .
Neki dan sam kupio orginalne posjedovne i poslije Božića ću podnijeti zahtjev za kupnju .
Isto ću ići i prema Ustavnim predlagateljima zakona , sa prijedlogom da se Tahi zakon - za seljake izmijeni !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 12/12/2013, 08:19

paor je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:Evo nam i pravilnika o metodologiji utvrđivanja tržišne cijene za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH izravnom pogodbom.... (interesria me samo koje to zemljšte se smije prodavati?):

valjda je to ovo
http://www.zemljiste.mps.hr/prodaja-zemljista


Obratite pažnju na poslijednji 'članak' (sa gornjeg weblinka):

Agencija ima pravo nazadkupnje poljoprivrednog zemljišta prodanog izravnom pogodbom, po istoj cijeni po kojoj je kupljeno.

Znači - kada 'kupiš' od države, možda urediš, možda i nešto uložiš u to zmeljište, onda se administracija odjednom možda može i sjetiti da bi oni to 'nazadkupili' po istoj cijeni po kojoj su prodali (i onda to možda 'prodali' sa pravom 'nazadkupnje' nekom drugom). Naravno, u međuvremenu i valuta može devalvirati, pa ti 'ista cijena' baš i nema istu materijalnu vrijednsot. To je vjerovatno i protuzakonito, jer se takvom 'kupnjom' ne stječu vlasnička prava slobodnog raspolaganja privatnom imovinom u potpunosti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 12/12/2013, 09:39

nazadkupnja se u pravilu stavlja kao zabilješka u gruntovnim knjigama/ugovoru i ponekad ima smisla u interesu prodavatelja

postupak se može aktivirati samo u slučaju ako kupac bitno narušava osnovu stjecanja zemljišta iz navedene četiri točke

bilo bi zanimljivo znati na koji rok je naslovljena zabilješka i kako u praksi izgledaju ti kupoprodajni ugovori
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 12/12/2013, 13:06

Normalno, ta 'nazadkupnja' otvara neslućene mogućnosti naknadnog manipuliranja zakonom ako i kada se ukaže izvanredna (politička, kumovska, korupcijska ili samo 'eto tako') potreba.
Rzumijem da se može upisati zabilježba zabrane prodaje u nekom definiranom roku (da se izbjegne spekulacija, makar to nikada nije uspjevalo zaštiti od iste, usprkos prijavi očitih izigravnja zakona) ili pravo prvokupa od strane države u nekom roku ako se zemljište dalje (pre)prodaje, sve su to dobro definirana pravila koja onemogućavaju eventualnu zlouprabu zakona, ali ovako nedefinirano ostaviti nekakve mogućnosti 'nazadkupnje' otvara cijeli niz mogućnosti za naknadne (i beskonačne) igre 'ispod stola'. U principu kada si prodao i kada su novci u 100% iznosu 'promijenili vlasnika' - to je odrađena tansakcija i to je gotov čin. Čim ostavljaš nedefinirane naknadne mogućnosti - samo je pitanje tko je 'autoritet' koji će ti 'suditi' kako i da li se 'radi po zakonu' (i to po zakonu koji je rastezljiv). A ima ih koji se vole igrati sudaca i policajaca, istjerivati pravdu i 'uvoditi reda' prema svojim trenutnim nahođenjima i privatnim potrebma. Ovakve definicije im otvaraju zaista lijepe mogućnosti za neometano djelovanje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 12/12/2013, 18:45

Fidelito je napisao/la:
paor je napisao/la:
Fidelito je napisao/la:Evo nam i pravilnika o metodologiji utvrđivanja tržišne cijene za prodaju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH izravnom pogodbom.... (interesria me samo koje to zemljšte se smije prodavati?):

valjda je to ovo
http://www.zemljiste.mps.hr/prodaja-zemljista


Obratite pažnju na poslijednji 'članak' (sa gornjeg weblinka):

Kod javnog bilježnika napisao sam punomoć Stjepanu Mesić , da kupi jednu parcelu za našu udrugu sa tim da bi mi dali novac . Cilj je bilo ismijavanje Zakona kojeg je potpisao Mesić , a ja sam mu rekao da neće funkcionirati !

Fidelito , ja te pitam tko će sakupljati predviđene ptvrde za kupnju od 2000 do 10 000 m kvadratnih > državne zemlje > ?

Pred Saborom sam imao transparent ; HVALA TURCIMA I JELAČIĆU !
Trebamo otići pred veleposlanstvo R . Turske i raširiti transparent ; Turci oslobodite nas od ; Vlade , Sabora , prdsjednika Josipovića , 556 lokalnih vlasti , mega harača !
Iza Božića mijenjam riječi ; Turskome caru 3 forinte po kući , sa riječima ; Prdsjedniku R . Turske 100 kn za moju kuću putem Veleposlanstva u Zagrebu sa javnom zahvalom za status Slavonskih seljaka u Turskom Carstvu , među kojima su bili i moji preci !
Odrezak od uplate dobiti će drugovi u Zagrebu sa prijedlozima zakona koje trebaju donijeti u interesu razvoja Hrvatske poljoprivrede !
Danas i ovih dana se patim sjekući božićna drvca ! Dio navca dobiti će i drugovi u Zagrebu !
Za uzvart ja kmet Trojca i lokalne vlasti , ne mogu > kupiti > 2 jugera zemlje koja je nekada bila vlasništvo Turskog Carstva , pa onda Japarić i zadruge , pa diobom 1 parcelu dobiva stric , pa ju daruje vlastima SRH -pa se vodi ; društveno vlasništvo - nositelj prava korištenja - bivša općina Sl . Požega , pa sa Županijskom komisijom sređujem da se vodi kao Republika Hrvatska - pa se dokumentacija 1999 šalje u Zagreb - pa Pankretić predlaže neobvezujući Zakon -pa Japarić kaže predsjedniče Mesić neće Pankretićev Zakon funkcionirati - pa Japarić kaže Jakovini u Kutjevu da je njegov Zakon ispod razine Franje Tahija !



Agencija ima pravo nazadkupnje poljoprivrednog zemljišta prodanog izravnom pogodbom, po istoj cijeni po kojoj je kupljeno.

Znači - kada 'kupiš' od države, možda urediš, možda i nešto uložiš u to zmeljište, onda se administracija odjednom možda može i sjetiti da bi oni to 'nazadkupili' po istoj cijeni po kojoj su prodali (i onda to možda 'prodali' sa pravom 'nazadkupnje' nekom drugom). Naravno, u međuvremenu i valuta može devalvirati, pa ti 'ista cijena' baš i nema istu materijalnu vrijednsot. To je vjerovatno i protuzakonito, jer se takvom 'kupnjom' ne stječu vlasnička prava slobodnog raspolaganja privatnom imovinom u potpunosti.

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 7/1/2014, 20:37

Malo prije su na Novoj tv govorili o primjeni novog Zakona o poljoprivrednom zemljištu gdje je dio mišljenja iznio i član Povjerenstva Ministarstva poljoprivrede i promašeni predsjednik Vladine poljoprivredne komore .
Da se da u zakup čuvenih 1 000 000 ha po 1000 kn Feudalci bi mogli dobiti 1 000 000 000 - 1 milijardu kuna !
Moj je prijedlog režimu u Zagrebu da se seljacima proda do 50 ha za uspostavu obiteljskih gospodarstava !
Kmet ili vlasnik zemlje ?
Što želite biti ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 19/1/2014, 09:04

Da li je netko od vas koji pišete na ovom forumu podnosio zahtjev za kupnju državne zemlje i raspisivanje natječaja za zakup ?

U petak sam poslao Agenciji zahtjev za kupnju 4 parcele i prijedlog da izvrše okrupnjavanje te 4 parcele .
Poslao sam i zahtjev za raspisivanje natječaja za dugogodišnji zakup 1 parcele .

U smeću od Zakona , članak 28 stavak 3 , piše da ako lokalna vlast u roku 30 dana ne postupi temeljem stavka 2 , dokumentaciju prikuplja zainteresirana fizička ili pravna osoba , koja istu zajedno sa zahtjevom za raspisivanje poziva dostavlja Agenciji !

Iz mojeg zahtjeva ; Na temelju ovog zahtjeva i članka 28 stavak 3 , te papirologije za kupnju NEĆU tražiti ni 1 dokument za DRŽAVNU zemlju , ni bezvezne potvrde iz Pravilnika ministra Jakovine .
Vi gospodine Jaokovina i zastupnici šećite ili zaposleni u državnoj administraciji i lokalnoj vlasti i sakupljajte za državnu zemlju , da razumijete kako to funkcionira u praksi !
U utorak ću poslati Jakovini , Leki - predsjedniku Sabora , općinskom državnom odvjetništvu i katastru .
Agenciji i lokalnoj vlasti je poslano !

Dokumentaciju sam sredio sa Županijskom komisijom , sudom , javnim provraniteljstvom još 1999 , bila je u Zagrebu i od tada su općina , županija i Agencija kršile Zakon i natječaj nisu raspisali .

Dobio sam 2 u zakup na 5 g koje sada želim kupiti , jer ne želim biti kmet sa zakupom u 4 parcele !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 31/1/2014, 09:26

PRIJEDLOG IZMJENE ZAKONA

Da ili ne ?

Poštujući > Plan > 21 kukuriku koalicije , 2013 g . u ime Vlade RH , ministar Jakovina predložio je izmene Zakona za državnu zemlju i za prenamjenu !
Ja sam Jakovini rekao javno na skupu u Kutjevu da je to POVIJESNI promašaj za razvoj OPG !
Tim zakonom država sa svojom zemljom ima status feudalca , a seljak status kmeta !

Člankom 78 date su ministru prevelike ovlasti na štetu seljaka jer on PRAVILNICIMA određuje kriterije za početni zakup i početnu za prodaju do 1 ha !
Člankom 85 Ustava , pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora , te Vlada RH !

Slijedom iznesenog , ako >opozicija > po modelu odlučivanja nije pameti kao i kukuriku koalicija , netko bi iz njihovih redova trebao uputiti prijedlog izmjene !
> Vođa > opozicije , Karamarko je na platnom spisku poreznih obveznika , ali NIJE na radnom mjestu u Saboru !
Budući da nije na poslu može se pozvati na skup seljaka , zajedno sa Šišljagićem , Lesarom , da se očituju o upućivanju ovog i još nekih bitnih zakona u postupak donošenja !

Nekima idem na živce , ali svi Vi razumniji nastojte shvatiti da je ZEMLJIŠNA politika osnovni problem hrvatske poljoprivrede ?


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 3/3/2014, 12:05

Dobio sam danas odgovor od Ustavnog suda poslan 8. 10 . 2011 g.
Dobio sam i odgovor iz Agencije za poljoprivredno zemljište .
Na temelju Zakona , lakrdijaškom ministru dato je da člankom 78 stavkom 2 donese 15 Pravilnika .
Slijedom jednog lakrdijaškog pravilnika Agencija od mene traži ; naknadno dostavite u izvorniku slijedeću dokumentacijua ;
-
- traže dokumente i očitovanja pa tako i očitovanje HŽ , od njih je parcela daleko 10 km

Kupci imaju status majmuna koji će šetati , plaćati gluposti ministra Jakovine .

Sa moje strane biti će upućen prijedlog Ustavnom sudu za ocjenu ustavnosti te da taj antiseljački Zakon ukinu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by grćo 4/3/2014, 20:29

molio bih pomoć neznam jesam u dobroj temi ali ću vas pitat za savjet .u mojoj općini je prodana državna zemlja sva znači cca 1500ha ja sam uspio kupit 4 ha i sada nakon 2 i 4 godine kako je zemlja prodana oni koji su uspjeli kupiti sad je prodaju lokalnom tajkunu uz blagoslov općine i načelnika do sada prešvercano 9 tabli u prosjeku po 25 ha sta da radimo da se to zaustavi ili da otvorimo post o švercanju zemlje pa da na njemu pišemo možda će tko skužit o čemu se radi ZAHVLJUJEM AKO MI TKO MOŽE POMOĆ

grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by abrkili 4/3/2014, 22:39

Odeš u najbližu policijsku postaju ili se obratiš USKOK-u...

http://www.dorh.hr/Default.aspx?sec=610

A i novinarima je to u današnja vremena jako zanimljivo, pogotovo INDEX.hr koji u zadnje vrijeme živi od afera. Tako da se javi i svim internet portalim sa objašnjenjem problema.
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 5/3/2014, 19:05

Đuro Japarić je napisao/la:Dobio sam danas odgovor od Ustavnog suda poslan 8. 10 . 2011 g.
Dobio sam i odgovor iz Agencije za poljoprivredno zemljište .
Na temelju Zakona , lakrdijaškom ministru dato je da člankom 78 stavkom 2 donese 15 Pravilnika .
Slijedom jednog lakrdijaškog pravilnika Agencija od mene traži ; naknadno dostavite u izvorniku slijedeću dokumentacijua ;
-
- traže dokumente i očitovanja pa tako i očitovanje HŽ  , od njih je parcela daleko 10 km

Kupci imaju status majmuna koji će šetati , plaćati gluposti ministra Jakovine .

Sa moje strane biti će upućen prijedlog Ustavnom sudu za ocjenu ustavnosti te da taj antiseljački Zakon ukinu !

Obavio sam danas preko 20 tel . razgovora , uključujući i sa savjetnikom ministra poljoprivrede .
U HŠ kažu da svoje očitovanje za državnu zemlju naplaćuju oko 500 kn !
Imam adrese koje sam danas sakupio , ako nekoga zanima mogu napisati !
Sutra ću vjerovatno uspjeti poslati Ustavnom sudu !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by grćo 5/3/2014, 19:45

u policijsku postaju ne vrijedi tamo su svi njegovi ljudi jedino u uskok a za to polako prikupljam kolege seljake pa ćemo najvjerovatnije tamo probat a tomy je otvorio novu temu šverckomerc državne zemlje pa da čujemo mišljena vas ostalih ili netko ima neko iskustvo

grćo

Broj postova : 183
Lokacija : Bošnjaci
Registriran : 01.09.2013
8


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 5/3/2014, 20:59

Lijepo napišeš pisamce županijskom DORH-u. Ali moraš ga njima urudžbirati, to jest moraju ga službeno zaprimiti. I neka institucije rade svoj posao.
Ako se radilo o prodaji poljoprivrednog zemljišta onda ti ugovori vjerovatno sadrže kaluzule o zabrani daljnje prodaje u nekom vremenskom razdoblju i davanja u podzakup. DORH mora u postupku dokazati da se radi o kršenju kupoprodajnih ugovora, a s obzirom da se vjerovatno radi o rekla-kazala teško će to ići. Morao bi pružiti konkeretne dokaze i svjedoke takvih radnji (kada se DORH uključi onda će svi svjedoci iz lokalne birtije postati iznenada zaboravni, skoro autistični). Onda bi se možda i mogli poništiti navedeni ugovori. Da se DORH zainteresira, ovi će vjerovatno napraviti fiktivne ugovore o nekakvoj suradnji, a zemljište će prenjeti legalno na sebe u trenutku kada im isteknu rokovi zabrane raspolaganja.
Ako imaš u rukama prave dokaze, onda ih pokaži DORH-u. Ako se radi o priči iz lokalne birtije - mani to brate.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2014, 07:39

Fidelito je napisao/la:Lijepo napišeš pisamce županijskom DORH-u. Ali moraš ga njima urudžbirati, to jest moraju ga službeno zaprimiti. I neka institucije rade svoj posao.
Ako se radilo o prodaji poljoprivrednog zemljišta onda ti ugovori vjerovatno sadrže kaluzule o zabrani daljnje prodaje u nekom vremenskom razdoblju i davanja u podzakup. DORH mora u postupku dokazati da se radi o kršenju kupoprodajnih ugovora, a s obzirom da se vjerovatno radi o rekla-kazala teško će to ići. Morao bi pružiti konkeretne dokaze i svjedoke takvih radnji (kada se DORH uključi onda će svi svjedoci iz lokalne birtije postati iznenada zaboravni, skoro autistični). Onda bi se možda i mogli poništiti navedeni ugovori. Da se DORH zainteresira, ovi će vjerovatno napraviti fiktivne ugovore o nekakvoj suradnji, a zemljište će prenjeti legalno na sebe u trenutku kada im isteknu rokovi zabrane raspolaganja.
Ako imaš u rukama prave dokaze, onda ih pokaži DORH-u. Ako se radi o priči iz lokalne birtije - mani to brate.  

U gruntovnici može tražiti presliku ugovora . Ja sam dobio za 1 kč privatne , > maher > napisao da kupuje 2 od istih ljudi , a površinu jedne nije platio . Slijedom toga mu u gruntovnici upisali vlasništvo , opteretio ju sa služnosti vodova . Nakon dodatnih prljavih radnji koje je odradio uz pomoć općinskog suda ( parcelacija ) sada je bivša neplaćena kč plaćena od strane nas 20 iz ulice i vodi se u suvlasništvu nas 5 .
Dvoje filozovfa koji nisu sa nama htjeli kupiti kč protiv nas 5 podnijeli su tužbu 2010 koja još nije riješena - bilans oko 3 000 eur troškova do sada . Vjerovatno ću protiv tih dvoje morati ići vlasničkom tužbom - već je napisana !

Preporuka , ako niste direktno pogođeni gledajte svoja posla jer je dokazivanje NEPRAVDE mučan posao !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 6/3/2014, 07:49

Ja sam već u temi o švercu zemljom napisoa svoja iskustva, bio sam direktno pogođen ali i ljut zbog kriminala te svega što se nadovezuje na to ... osobno sma davao izjave u USKOKU; DORH-u i nosio dokumentaciju i sve je zataškavano i ignorirano ... a da napomenem nije seradilo o nekim velikim igračima iz HR agrara, nego o lokalnim, ljudima kao što smo i sami ... zamislite onda kako je ići na krupnije ribe kad se u takvim situacijama niti sitne nemogu "pohvatati"
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 6/3/2014, 15:02

U gruntovnici može tražiti presliku ugovora .

Vidiš toga se nisam sjetio, ali to je dobar put da se pokuša ući u trag bespravnom raspolaganju prodanom/dodijeljnom/danom u zakup poljoprivrednom zemljištu. Još samo kada bi dokazao da su ovi stvarno primili novce i potpisali kupoprodajne ugovore, (to jest da više nisu u posjedu zemljišta, a što je inače jako teško dokazati) to sve isterao na sudu (nedvojbeno dokazao), onda bi mogli razgovarati o nekakavoj mogućnosti da se zemljište oduzme trenutnom posjedniku i dodijeli/proda/dade u zakup nekom drugom na nekom novom natječaju. Državno odvjetništvo ne želi raditi na tim predmetima jer su ionako preopterećeni sa slučajevima, a ovo je relativno sitno u odnosu na druge prevare. Jadna je država u kojoj se pravda svodi na državno odvjetništvo i njihovu reakciju. Oni ne mogu odraditi niti 10-20% slučajeva koji su im prijavljeni, pa se ljudi onda čude kada uopće niti ne žele razmatrati/zaprimati nove slučajeve.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 6/3/2014, 16:22

Fidelito je napisao/la:
U gruntovnici može tražiti presliku ugovora .

Vidiš toga se nisam sjetio, ali to je dobar put da se pokuša ući u trag bespravnom raspolaganju prodanom/dodijeljnom/danom u zakup poljoprivrednom zemljištu.    

Postoji mogućnost i vađenja povjesnih vlasničkih i posjedovnih listova .

Već sam napisao da sam radio na sređivanju stanja vlasništva za privatnu i državnu zemlju i sudjelovao u pripremama za prodaju državne zemlje !

Treba usmjeriti aktivnosti na sadašnji Zakon o poljoprivrednom zemljištu jer je 100 % na štetu seljaka i u tom sam smislu danas poslao Ustavnom sudu prijedlog za ocjenu ustavnosti Zakona i više članaka !
Ustavni sud može ukinuti dio članaka ili cijeli Zakon .
Člankom 131 stavak 2 , Ustavni sud RH ukinutće ili poništiti drugi propis ako utvrdi da je neustavan i nezakonit !

Smatram da nas Agencija ne može tražiti 10 dokumenata i očitovanja za državnu zemlju , dio sam napisao pod Agencija !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 22/1/2015, 11:26

Jučer su predstavnici OPG Hrvatske - Život , bili u Saboru .
Nisam imao vremena pitati o detaljima . Koliko znam predlagatelj Vlada želi mijenjati Zakon o poljoprivrednom zemljištu .

Ima li tko prijedlog izmjena pa da stavi ovdje ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 22/1/2015, 11:48

http://www.sabor.hr/prijedlog-zakona-o-poljoprivredi-s-konacnim-prijed
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 22/1/2015, 12:04

paor je napisao/la:http://www.sabor.hr/prijedlog-zakona-o-poljoprivredi-s-konacnim-prijed

Hvala , nemam vremena sada sve čitati !

Malo prije sam zvao Sabor 01 - 456 9222 i Odbor za zakonodavstvo vezano za izmjenu Zakona o nasljeđivanju , predlagatelj je Vlada .

Možeš li na temu Zakon o nasljeđivanju , prenijeti i raspravu jučer na Saboru o ovom ?

Iskopirati ću Beogradski zakon , ukaz o preuzimanju 1971 , i ono što je napravila Ingrid u Račanovoj Vladi , sa namjerom da putem Predstavke od Milanovića tražimo POVLAČENJE zakona i pisanje odredbi za nasljeđivanje zemlje , jasno uz kvalitetnu JAVNU raspravu !
Opisano ću obraditi i poslati udruzi OPG Hrvatske Život - zato nemam sada vremena za proučavanje prijedloga izmjene Agrokorovog zakona za državnu zemlju .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 22/1/2015, 12:11

Jučerašnjeg zasjedanja (16. sjednica) još nema na netu...
http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=4612
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by paor 24/1/2015, 09:10

jučer popodne na ht4 prijenos rasprave o zakonu...u klupama 12 zastupnika (od 170)...no comment
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2015, 11:19

paor je napisao/la:jučer popodne na ht4 prijenos rasprave o zakonu...u klupama 12 zastupnika (od 170)...no comment

Nije Zakon o poljoprivrednom zemljištu već Zakon o poljoprivredi !

Rečeno mi je da je Brlošić u tim izmjenama tražio vraćanje obaveznog članstva u HPK !
Gledao sam veći dio sjednice tužnog skupa !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 25 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 25 / 28. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.