AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








John Deere

Stranica 12 / 40. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by paor 15/1/2009, 18:43

deere power je napisao/la:ja znam da john deere traktori od prvog modela pa do danasnjih svi dosta trose i mislim da su te usporedbe glupost
al isto tako mislim da su svi novi traktori podjednaki u potrosnji a potrosnja zavisi od puno stvari npr. u oranju(teška zemlja, laka zemlja, jel mokro pa proklizava ili je tvrdo pa se mora ic sporije) u svim tim uvjetima potrosnja je drugacija

nemam nikakvih osobnih iskustava glede JD, ali znam da slove kao poprilični potrošači. isto tako, znam da se u zadnje vrijem širom šuška da najnovije serije JD imaju značajno smanjenje potrošnje...osim toga, na zapadu se ovakvo izravno prozivanje konkurencije ne izvodi tek tako...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Fidelito 15/1/2009, 19:27

Mjenjao sam antifirz redovno (svakih 4 godine), ulje motorno 100 sati, ulje u mjenjaču 1000 sati, u prednjem mostu 1500 sati, sada ima 5300 sati (drugi sam vlasnik, prvi nije imao interesa skidati sate - valjda). Što se tiče mjenjača prijatelj mi je imao na istom kao moj (i kupio ga na istom mjestu) popravak mjenjača. Bilo je to zanimljivo: cijena svih dijelova u NC-u oko 130000+ rad. Novi mjenjač komplet u kutiji orginal - 70000 Kn (ali ne kod NC-a) a i tako je i napravio. Ostao mu je stari mjenjač u dijelovima. Mislim i da je 70 KKn puno za mjenjač, mislim da bi moglo još jeftinije ipak je to 13000 USD. Uglavnom kada smo kod JD-a mislim da je problem mjenjača kod 4755 problem traktorista (operatera) i problem ulja. S obzirom da sam radim sa traktorom problem operatera otpada, a ulje sam rješio tako da ne koristim INA JD50 nego BP sintetičko ulje. Ljepše 'šalta', to je ulje gušće i multigradno je. Malo je skuplje od JD 50 i moram imati doma uvijek za nadoliti ali mislim da vrijedi. I da ne zaboravim: pripazite tko ima više različitih traktora sa različitim uljima u hidraulici da se ispusti ulje iz priključaka ako se priključci na traktorima međusobno izmjenjuju. I relativno mala količina neodgovarajućeg ulja može napraviti veliku štetu. Eh da da ne zaboravim za one koji kupuju rabljene strojeve - postoji jedna poslovica koja kaže da najgore održavanje strojeva je na našim (bivšim) kombinatima i kod njemačkog poljoprivrednika. Nijemci su skloni štednji ali često na krivim mjestima. Sigurno da postoje mnoge iznimke kod ovie poslovice, ali mislim da ni jedan JD u njemačkoj nije napravio 30000 RS. A nebi ni kod nas da se moglo kupiti novo, nego se moralo raditi sa starim.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by deere power 15/1/2009, 19:43

mjenjaci na jd mogu se pokvarit samo od nestrucnog rukovanja npr. kod 4755 brzinr se guraju naprijed jedna po jedna a nasi "traktoristi" imaju obicaj pritisnut mjenjac odma u najvisu i gas mozes samo zamislit sta se desava unutra

za ulje si u pravu inino je prerjetko kaze stari da su oni prije sipali samo OPTIMA JOHN DEERE FLUID

di nabavis BP i koja je cijena
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Thor 16/1/2009, 15:19

paor je napisao/la:
nemam nikakvih osobnih iskustava glede JD, ali znam da slove kao poprilični potrošači. isto tako, znam da se u zadnje vrijem širom šuška da najnovije serije JD imaju značajno smanjenje potrošnje...

Nije samo šuškanje Smile
Thor
Thor

Broj postova : 547
God : 41
Lokacija : Čepin
Registriran : 13.08.2008
0


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by deere power 16/1/2009, 16:40

paor je napisao/la:
deere power je napisao/la:ja znam da john deere traktori od prvog modela pa do danasnjih svi dosta trose i mislim da su te usporedbe glupost
al isto tako mislim da su svi novi traktori podjednaki u potrosnji a potrosnja zavisi od puno stvari npr. u oranju(teška zemlja, laka zemlja, jel mokro pa proklizava ili je tvrdo pa se mora ic sporije) u svim tim uvjetima potrosnja je drugacija

nemam nikakvih osobnih iskustava glede JD, ali znam da slove kao poprilični potrošači. isto tako, znam da se u zadnje vrijem širom šuška da najnovije serije JD imaju značajno smanjenje potrošnje...osim toga, na zapadu se ovakvo izravno prozivanje konkurencije ne izvodi tek tako...

to je malo previse napuhano ustvari i ne trose toliko, pa koliko trosi u oranju IMT 539ili 577 ove starije serije kao 4020 one malo vise trose ali koga god sam pito reko je da potrosnja u oranju ne prelazi 30litara po ha a recimo moj 2850 s trobraznim plugom potrosi oko 25 a ne moram ni rec koliko je kod nas zemlja teska ili masno crnica ili zuta ilovaca mogu samo rec za primjer da plugovima cesto pucaju sarafi na v&n plugovima su pucali i oni spaneri a sa onim unia plugovima(sto svi kupuju uglavnom uz ruse) ne mogu ni orat kad je malo suvlje
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Fidelito 16/1/2009, 16:55

Evo linka gdje nabavljam ulje
[You must be registered and logged in to see this link.]

a ulje je:

Terrac Super Transmission

Višenamjensko ulje za mjenjač, hidrauliku i vlažne kočnice (UTTO) traktora i drugu mehanizaciju.

API GL4
Ford Mercon (M2C-134D); John Deer JD 20C; MF M 1135;
MF M 1143; Case MS 1207;
Volvo Construction Equipment ( VME WB 101)
Caterpillar TO-2;
Hidraulika: ISO VG 68

SSAE 80W/ SAE 10W-30/ ISO VG 68; UTTO

* Viskozitet@100oC mm2/s 10,3
* Indeks viskoziteta 150
* Točka tečenja oC -39
* Točka paljenja oC 220

ali možda pređem na orginalno JD ulje ili Fuchs koji koristim u prednjem mostu.

Inače ponajbolje ulje za power shift mjenjače, mokre kočnice, hidrauliku uopće bi trebalo biti CASE HY-TRAN, nabavljam ga za kombajn kod case građevinskog dilera u Čiču kod Vel. gorice (Stepco). Nisam ga sipao u JD-a, ali neki amerikanci su mi rekli da je to ponajbolje ulje i kao nigdje se ne može dobiti osim kod CASE-a.

Inače što se tiče potrošnje ne mogu se potužiti na JD 4755, ali radim na 1700-1800 okretaja (orem u 9., 10.) , mehaničar mi je rekao da on hoće popiti više ako radiš preko 2000 i tu grešku rade mnogi pa se tuže da je potrošač (očepe gas do daske). To je motor konstantne snage i ako je dobar uglavnom nije potrebno ići preko 2000 (ali nikako ispod 1600 - što god radio osim zagrijavanja ujutro i gašenja).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by pingo 16/1/2009, 17:13

Čudno jer ja sam čuo kako na tim đonijima moraš raditi na gasu od oko 2100 okretaja jer tek onda najbolje podmazuje mjenjač . Dakle ako se radi na manjem gasu od 2000 da dolazi do pojačanog habanja u mjenjaču uslijed slabijeg podmazivanja . Čuo od polj.mehaničara a ne baba na pijaci da ne bude zabune oko toga Laughing
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by deere power 16/1/2009, 17:18

pa to je normalno vise gasa veca potosnja goriva ja isto tako orem oko1800 okretaja i zadovoljan sam potosnjom a kad sam to reko nekim ljudima gledali su u mene ko da sam reko neku tesku glupost oni svi kazu gas do daske cak do 2300-2400 koliko koji traktor moze i onda se zale da puno potrose
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by deere power 16/1/2009, 17:20

pingo je napisao/la:Čudno jer ja sam čuo kako na tim đonijima moraš raditi na gasu od oko 2100 okretaja jer tek onda najbolje podmazuje mjenjač . Dakle ako se radi na manjem gasu od 2000 da dolazi do pojačanog habanja u mjenjaču uslijed slabijeg podmazivanja . Čuo od polj.mehaničara a ne baba na pijaci da ne bude zabune oko toga Laughing

ja prvi put to cujem mozda jedino kad je losa pumpa ona mala u mjenjacu ali inace nema potrebe
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by pingo 16/1/2009, 17:47

deere power je napisao/la:
pingo je napisao/la:Čudno jer ja sam čuo kako na tim đonijima moraš raditi na gasu od oko 2100 okretaja jer tek onda najbolje podmazuje mjenjač . Dakle ako se radi na manjem gasu od 2000 da dolazi do pojačanog habanja u mjenjaču uslijed slabijeg podmazivanja . Čuo od polj.mehaničara a ne baba na pijaci da ne bude zabune oko toga Laughing

ja prvi put to cujem mozda jedino kad je losa pumpa ona mala u mjenjacu ali inace nema potrebe
Ne radi se o lošoj pumpi ...
Kod nas na kombinat su 47-ice došle početkom devedesetih i imao sam prilike provozati se u jednoj novoj , tanjurali smo suncokret sa teškom tanjuračom . Režim rada je bio takav da se ručni gas davao do kraja ... sjećam se da je to bilo više od 2000 okretaja pod punim opterećenjem a kada bi traktor malo došao do daha gas je išao preko 2100 okretaja . Traktoristi su imali obuku prije nego su zadužili strojeve i tako im je bilo rečeno da se radi .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by deere power 16/1/2009, 17:59

ma vise ne znam nista, kupio moj rodjak novog 6620 i kad su mu tamo u NC predavali traktor i malo objasnjavli kako sta idi, rekli su mu da ore na 1600 obrtaja jer je onda najbolji omjer potrosnje i snage

nema sumnje da to tamo di si bio nije tako al eto izgleda da svaki serviser ima svoju teoriju pa nas sve samo zbunjuju
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by pingo 16/1/2009, 18:15

deere power je napisao/la:ma vise ne znam nista, kupio moj rodjak novog 6620 i kad su mu tamo u NC predavali traktor i malo objasnjavli kako sta idi, rekli su mu da ore na 1600 obrtaja jer je onda najbolji omjer potrosnje i snage

nema sumnje da to tamo di si bio nije tako al eto izgleda da svaki serviser ima svoju teoriju pa nas sve samo zbunjuju
To je valjda OK što su tvome rođi rekli , tako bi i ja radio .
Ono prije se odnosilo na đonija 4755 .

Mogu ja to još malo obrazložiti ako se potrudim .
Nisam te struke pa oni koji se više kuže od mene molim da mi oproste ako pogriješil ili još bolje naka napišu ako sam totalno fulao ... Dakle kada je kolegin 4755 imao generalno uređivanje motora i mjenjača poznati JD mehaničar se tu našao kao glavni majstor . Motor su jeftino riješili ali kada su došli do mjenjača pokazalo se da treba opsežnije ulaganje . Tada je on rekao ovako nešto ... " Traktor je potrebno voziti na većem radnom gasu te da ga nije dobro voziti sa smanjenim okretajima motora jer između svakog zupčanika u mjenjaču postoji malo kvačilo a ulje preko njega drži brzinu uključenom . Ako se vozi na manjem radnom gasu pritisak ulja na tome kvačilu je manji te da dolazi do ubrzane potrošnje vitalnih djelova sklopa ."

Eh , ovo dakle nije bio citat nego laički pokušaj da objasnim majstorove rijeći .
Možda Zvonimir može tu pomoći jer ja ne znam o čemu pričam kada to nisam nikada vidio . Možda sam trebao pokazati veći interes da to tada bolje shvatim ali meni je bilo dovoljno da zapamtim kako ne smijem voziti na malom gasu jer ja sam samo operater u traktoru , ništa više .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by deere power 16/1/2009, 18:22

i moj stari je mehanicar za JD on je nakad sevisiro sve JD u bivsoj jugi i moguce je da se to ipak odnosi samo na tu seriju 55 i neke iz serije 50 jer jedino oni imaju takve mjenjace, mislim 14 ili 16(al nisam siguran to je jedini jd kojeg nisam vozio vec samo vidio) brzina koje se ubacuju jedna po jedna guranjem pa je onda moguce da zahtjeva vece obrtaje
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by zeko 16/1/2009, 19:39

evo još jedna informacija što se tiče JD.... pričo mi jedan čovjek u Gradiškoj kad sam vozio ječam da na JD kad se upali treba prošaltat kroz sve brzine da se podmažu zupčanici i ležajevi i da se tek onda može krenit... Gledano logički ima smisla jel ko ima kakog iskustva s time... ak je to dobro za JD onda je dobro i za druge traktore???
zeko
zeko

Broj postova : 431
God : 36
Lokacija : požega
Registriran : 12.01.2009
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Fidelito 16/1/2009, 20:37

Dobro sa proučio uputu što se toga tiče. Ne prijevod upute, nego originalnu američku uputu. Tamo za 4755 doslovno piše da okretaji motora u radu ne smije pasti nkako ispod 1500 okretaja (pri smanjenom gasu), dok kod punog gasa (punog opterećenja) ne smije pasti ispod 1800 okretaja motora. U radu možete raditi u rasponu od 1500-2200 okretaja/min. Kod manjeg opterećenja možete smanjiti okretaje i povećati stupanj prijenosa. Vjerovatno je granica od 1500 okretaja postavljena da bi se mogao održavati pravilan tlak u sustavu podmazivanja mjenjača i motora. Inače jednom kada dobijem odgovarajući broj okretaja gas ne diram.
Kod paljenja ujutro dok se motor zagrijava prođem dvaput sve brzine da se podmaže mjenjač - jednu po jednu brzinu da 'stigne' ukopčati svaku kombinaciju u mjenjaču. I ne gasim od jutra do večeri. Radi cijeli dan ako se radi - recimo ore ili drlja.
Mislim da motor ima konstantnu snagu u rasponu od 1750-2200 okretaja i nema smisla raditi sa povećanim okretajima jer je maksimalni moment motora upravo na doljnjem dijelu krivulje snage (gdje počinje maksimalna - konstantna snaga). Jedino ako je potrebno zavrtiti kardan do punih 1000 onda treba 2200 okretaja motora.
Potrošnja u oranju 4 brazdnim plugom oko 22-25 lit./ha (veoma otprilike) ali čini mi se da su kod nas nešto lakša tla. Tako kada mi pingo kaže da on troši do 60 litara po ha zvuči nemoguće, ali kada vidim slike iz njegovog oranja na tim tlima izgleda je sve moguće (sretan si kada se prekrene brazda bilo kako).
S obzirom da ovdje nema motor management-a traktorist može dosta uštedjeti sa pravilnim odabirom kombinacije broja okretaja motora i stupnja prijenosa. Samo pri smanjivanju broja okretaja pazite da ne preopteretite motor, ako počinje dimiti ili ne prima 'gas' onda je motor preopterećen i treba u niži stupanj prijenosa i malo veći broj okretaja motora.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by johniemattfithers 16/1/2009, 22:25

To je potpuno tacno Fidelito.Jedina mana i smrt za JD menjace je ta sto zahtevaju malo vise paznje prilikom rada.Ne sme se naglo pustati kvacilo,cimati i izivljavati npr.(otresanje pluga,nagle promene stepena prenosa i sl.)
johniemattfithers
johniemattfithers

Broj postova : 147
God : 40
Lokacija : s.m
Registriran : 10.11.2008
0


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Zvonimir 16/1/2009, 22:41

pingo je napisao/la:...Tada je on rekao ovako nešto ... " Traktor je potrebno voziti na većem radnom gasu te da ga nije dobro voziti sa smanjenim okretajima motora jer između svakog zupčanika u mjenjaču postoji malo kvačilo a ulje preko njega drži brzinu uključenom . Ako se vozi na manjem radnom gasu pritisak ulja na tome kvačilu je manji te da dolazi do ubrzane potrošnje vitalnih djelova sklopa ."

Eh , ovo dakle nije bio citat nego laički pokušaj da objasnim majstorove rijeći .
Možda Zvonimir može tu pomoći jer ja ne znam o čemu pričam kada to nisam nikada vidio . Možda sam trebao pokazati veći interes da to tada bolje shvatim ali meni je bilo dovoljno da zapamtim kako ne smijem voziti na malom gasu jer ja sam samo operater u traktoru , ništa više .

Ne poznajem JD mjenjače (bar ne ove na velikim strojevima), no ovo s tlakom ulja je lako objašnjivo:
Naime, očito umjesto kandžaste spojke i sinkrona ovi mjenjači imaju lamelaste kuplunge u ulju (baš poput Powershuttle-a) za svaki par zupčanika. I kad je tlak ulja premalen (a ovo je uzrokovano malom brzinom vrtnje motora/uljne pumpe ili kad se ulijed trošenja povećaju zazori i pojave se veća interna curenja ulja), ovi kuplungi kližu i brzo se poderu.
A zakaj ih je nakon paljenja potrebno prešaltati kroz sve brzine? Pa upravo zato da ulje dođe do svakog potisnog cilindra na kuplungu, odzrači se i da nakon toga, kad ventil otvori protok ulja prema pojedinom kuplungu, tlak naraste u što kraćem vremenu (odnosno da pojedini kuplung što brže primi, te što kraće kliže). Iz istog razloga nije poželjno cukati i prebrzo otpuštati kuplung.
Pretpostavljam da se ovi mjenjači uvijek šaltaju sa stisnutim kuplungom. Oni u osnovi jesu powershift, no njihovi kuplungi nisu namijenjeni za pokretanje, već samo za šaltanje.
Ako sam napisal netočnost, molim da me isprave oni koji ih poznaju, jer sam pisal općeniti način djelovanja.

Fidelito, skidam kapu na tvojem znanju. I jedno pitanje: Case HI-TRAN je "hipenol" ili "transhidrol"?

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by pingo 16/1/2009, 22:48

To da vučna lamela stalno drži motor spojen sa zamajcem mogu i ja potvrditi . Jedino odvajanje pri promjeni brzina se događa na tim poweshift lamelama a svaka brzina ima svoju .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by jd4755 17/1/2009, 10:01

Mjenjač na JD4755 je sklop od 4 planetara čijim kombiniranjem se dobija ukupni broj brzina.Mjenjač je potpuni powershift jer je moguće sve brzine birati bez glavnog kvačila.Sva biranja brzina su upravljana hidraulički preko lamelica.U vožnji brzine se biraju redom tj nema i ne smije biti preskakanja brzina jer je to loše za mjenjač.Održavanje mjenjača se sastoji od izmjene ulja i dva filtera na 1000rh,obično jednom godišnje.Ulje je inin transhidraol jd 50 i ide ga oko 70 l.U traktor su ugrađeni zvučni i svjetlosni sistemi upozorenja temperature,tlaka i ostalih parametara važnih za rad mjenjača.
Kvarovi na mjenjaču se dijagnosticiraju setom manometara koji se spajaju na predviđene brze spojnice.U radu kvar na mjenjaču se osjeti kao proklizavanje u određenim stupnjevima prijenosa ili čak potpuni gubitak nekih brzina.Popravci su vrlo skupi.Veliki servis mjenjača koji uključuje zamjenu svih lamelica i manžeta može spriječiti veće kvarove.Inače su to vrlo izdržljivi mjenjači i što je jedan serviser znao reći najčešči uzrok kvara se nalazi na sjedalu.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 60
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by majs 17/1/2009, 11:16

Upravo to najčešći uzrok kvara nalazi se na sjedalu...ovdje kod mene imaju na kombinatu 3 jd 4755 na 1 već duže vrijeme nemaju nekoliko brzina ali tak rade s njime tj. služi im samo za rotodrljaču. Kaže mehaničar koji je na svakom od njih već radio remont mjenjača (na jednom i 2 puta) da je greška u traktoristi, naime kod njih ima takvih da npr. ide s traktorom po cesti 30 km/h i onda koči s mjenjačem i sad ako je taj traktor s utezima težak 10 t i nek vuče tanjuraču od 4,5 t kad ga prebaci direktno iz najviše brzine u npr. 5 ili 6 možete si misliti kakav je to napor za sklopove mjenjača. Čak se jednom od njihovih traktorista dogodilo to da je nosio plug (2 t težak) i da je iz 15 prebacio direktno u 2 brzinu...na cesti su uglavnom ostala 2 traga po jedno 4 m dužine s potpuno opterećenom stražnjom osovinom. Naravno da je mjenjač riknuo i što je najbolje kasnije je priznao da mu se to nije prvi puta dogodilo... Evil or Very Mad pitaju ga ovi kaj je radio kaže on malo sam prejako povukao mjenjač. Kasnije je i drugi traktorista priznao da mu se slično desilo...najgore je u svemu tome što samo jedan od tih jd ima 11000 rs dok ova 2 imaju po 8000 rs a već svi imali remont mjenjača.

majs

Broj postova : 683
Lokacija : D.Selo
Registriran : 28.08.2008
11


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by majs 17/1/2009, 11:27

deere power je napisao/la:i moj stari je mehanicar za JD on je nakad sevisiro sve JD u bivsoj jugi i moguce je da se to ipak odnosi samo na tu seriju 55 i neke iz serije 50 jer jedino oni imaju takve mjenjace, mislim 14 ili 16(al nisam siguran to je jedini jd kojeg nisam vozio vec samo vidio) brzina koje se ubacuju jedna po jedna guranjem pa je onda moguce da zahtjeva vece obrtaje

Mislim da i jd serije 7000 i 7010 imaju jedan od mjenjača na bazi toga kakav je u 4755 samo kod njih ima 19/7 brzina umjesto 15/4. Konstrukcijski potpuno jednak jedino što ima jedan sklop od 4 brzine više.

majs

Broj postova : 683
Lokacija : D.Selo
Registriran : 28.08.2008
11


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Bare 17/1/2009, 13:30

Case Hi-Tran je transhidrol,odlicno,ali sa dobrom cijenom.oko 40-tak kn litra.dosta skuplje od valvoline transhidrol,al i bolje
Bare
Bare

Broj postova : 611
God : 44
Lokacija : Srijem
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 10.03.2008
21


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Fidelito 17/1/2009, 17:24

Promjena brzina se radi po jedna bez kvačila, u uputi piše da se iz neutrala (iz lera i samo iz lera kod kretanja) može direktno - bez kvačila - ubaciti u bilo koju brzinu i da je iz neutrala uključivanje modulirano to jest malo kasni i postepeno je. To ubacivanje mora biti 'brzo' to jest ručicu mjenjača direktno recimo u petu. Kod promjene brizina nadolje po jednu striktno ako se ne koristi kvačilo. Kod mene to modulirano (postepeno) uključivanje iz neutrala radi fino do 3. brzine i kada je ulje hladno. Radi to dobro i kada se okrećem na uvratini u sekvenci: 1. Neutral- rikverc- neutral- prva- rikverc itd. ali s obzirom da kada orem krećem iz pete-šeste tada koristim kvačilo (koje se ionako navodno ne može poderati- isto pisalo na reklami, hm). Probao sam po uputi ali nekako mi se ta njegova modulacija uključivanja ne sviđa. I tako radim po onoj poslovici: 'i na plotu je pisalo pizda...'a dalje već znate... (mislim radim kako mi je serviser savjetovao, a ne po knjizi). Inače kad smo kod greške na sicu mehaničar mi je pokazao kako se drži ruka na onom plastičnom povišenju iza ručice mjenjača, jer ako sa rukom primiš samo za vrh ručice mjenjača vrlo lako ti se može dogoditi da prešaltaš za više od jedne brzine, što je jako štetno.

CASE HY TRAN ulje... što o njemu reći? Nisam ga koristio u JD-u, ali pouzdano znam da su mi na kombajnu savjetovali da ga sa ničim ne zamjenjujem jer ću imati velikih problema. Ulje je crvenkaste boje i posebnog mirisa (po tome ga uvijek prepoznaš) i u AF kombajnu se koristi za skoro sve: reduktore, hidrauliku, mjenjač. Koristi se i za PS mjenjače u CASE IH strojevima (koji navodno ljepše 'šaltaju' nego JD - barem oni stari).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by jd4755 17/1/2009, 19:09

Povišenje kraj mjenjača je i narebrano da bi ruka bila što stabilnija pri šaltanju.Treba imati "osjećaj" za svaki stroj tako i za ovaj mjenjač.Ako osjetiš da jako lupi znači da ne radiš kako treba.Skoro zaboravih, za ublažavanje udaraca pri šaltanju bez kvačila ima uljni ublaživač koji se puni dušikom na 6 bara.Isti takav ublaživač ima i sic samo što je u njemu nešto manji tlak dušika.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 60
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Fidelito 17/1/2009, 19:30

Tako je, to je bitno za dobar rad mjenjača - 6.6 bar-a za mjenjač, treba redovito kontrolirati svakih 750 sati i 5.5 bar-a za sic kontrolirati po potrebi (kada sic postane 'tvrd' na 'soft ride' položaju). Ublaživači (akumulatori) su međusobno promjenjivi (od sica i mjenjača). Pune se dušikom, ja sam zadnji puta kontrolirao kod svog vulkanizera na aparatu za punjenje guma dušikom. Mislim da bi ih trebalo kontrolirati godišnje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

John Deere - Page 12 Empty Re: John Deere

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 40. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.