AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Kapitalna ulaganja

Stranica 4 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by marecone 5/6/2008, 19:12

Ima li ko svježe novosti vezane u kapitalna? Nešto se šuška da će bit 35%, a čuo sam čak i do 50%. Navodno da se više neće morat dizat kredit nego će priznavati povrat i za keš.
Hvala

marecone

Broj postova : 90
God : 45
Lokacija : Čazma
Zanimanje : Ratarstvo, konjogojstvo
Registriran : 05.06.2008
0


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by paor 5/6/2008, 20:37

Točno je da se šuška, čak je i ministar davao neke izjave glede, ali službeno još ništa tako da treba pričekati...
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 6/6/2008, 07:07

Da, treba sacekati. Ja osobno sam, kad je ministar tamo negdje u veljaci kad su izglasali proracun za ovu godinu, cak i povjerovao da bi se tijekom proljeca taj novi pravilnik mogao roditi, ali sad sam se, po tko zna koji put Wink, ponovno uvjerio da je to sve bilo samo kupovanje vremena. Vjerujem da ce se kapitalna povecati, ali procjenjujem da ce pravilnik biti donesen tamo negdje pred godisnje odmore odnosno pred zetvu. Jednim udarcem vise muha Smile radni narod ce biti zabavljen kako ce provesti godisnji, seljacima ce se zatvoriti usta da ne demonstriraju protiv poskupljneja repromaterijala i goriva, par mjeseci se novci nece isplacivati jer, eto, godisnji su odmori, a u medjuvremenu Suki moze primati nagrade po svijetu kako se proracun lijepo puni Smile
Deja Vu Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 6/6/2008, 08:59

Smiljan je napisao/la:Da, treba sacekati. Ja osobno sam, kad je ministar tamo negdje u veljaci kad su izglasali proracun za ovu godinu, cak i povjerovao da bi se tijekom proljeca taj novi pravilnik mogao roditi, ali sad sam se, po tko zna koji put Wink, ponovno uvjerio da je to sve bilo samo kupovanje vremena. Vjerujem da ce se kapitalna povecati, ali procjenjujem da ce pravilnik biti donesen tamo negdje pred godisnje odmore odnosno pred zetvu. Jednim udarcem vise muha Smile radni narod ce biti zabavljen kako ce provesti godisnji, seljacima ce se zatvoriti usta da ne demonstriraju protiv poskupljneja repromaterijala i goriva, par mjeseci se novci nece isplacivati jer, eto, godisnji su odmori, a u medjuvremenu Suki moze primati nagrade po svijetu kako se proracun lijepo puni Smile
Deja Vu Wink
Pa mladi Todo mu pomaže u tome , nije baš da mora sam ići po svijetu .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 6/6/2008, 10:41

Pa treba nekako nazicati novi kreditic Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 6/6/2008, 11:04

Evo vezano uz kapitalna ...
Zovu me ovi iz agencije za kapitalna i traže neke nove papire da im prikupim . Radi se o investiciji od sedmog mjeseca prošle godine . Sada su izmislili još par papira koje valja prikupiti i priložiti uz onu već poznatu dokumentaciju bez koje se ne mogu ostvariti kapitalna ... Recimo treba im potvrda o isporuci stroja ili opet me traže potvrdu iz porezne uprave da se vidi kako nisam dužan državi nikakve poreze ... a tu potvrdu sam priložio ... sada valjda žele vidjeti da od sedmog mj. prošle godine također plaćam poreze ... LOL clown
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 6/6/2008, 11:14

Potvrda o isporuci???? Sto je to? Otpremnica? Kako si to rjesio? Otisao do trgovca da ti na komadu papira napise "Potvrdjujemo da smo isporucili tu i tu stvar"?

Ili je drugi referent preuzeo tvoj predmet pa sad pregledava sve iz pocetka... smjesni su sa tim potvrdama. Jos ce te traziti potvrdu da si trazio potvrdu o potvrdi kojom se potvrdjuje da si predao potvrdu da je potvrdjeno da nisi duzan porez. Smile
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 6/6/2008, 11:21

Smiljan je napisao/la:Potvrda o isporuci???? Sto je to? Otpremnica? Kako si to rjesio? Otisao do trgovca da ti na komadu papira napise "Potvrdjujemo da smo isporucili tu i tu stvar"?
Da upravo to je to Smile samo što nisam išao do trgovca nego telefonom , poslati će mi poštom .

Ili je drugi referent preuzeo tvoj predmet pa sad pregledava sve iz pocetka...
Mislim da to nije u pitanju nego će te nove papire tražiti pod normalno od svih ... iako ovi kod nas u savjetodavnoj službi prvi puta čuju za te nove stvari koje su me tražili iz ZG ... u biti trebaju mi četiri nove potvrde/papira .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 6/6/2008, 11:43

Da, da Smile moglo bi se muljati da trgovac tri puta proda istu stvar pa da se tri puta kapitalna dignu.
Lagani off-topic.
Dosao ja sa obavljenim tehnickim i osiguranjem za traktor u murju da mi lupe pecat u knjizicu vozila i prometnu i razgovor je tekao ovako:
Ja: "Dobar dan"
Ona: "Dobar dan"
Ja: "Trebao bih pecat u prometnu od traktora"
Ona:"Hocete mi dati papire"
Ja: "Koje papire?" (Poslije sam shvatio da je to bila moja greska. To nisam smio pitati Smile
Ona: "Sve"
I ja joj dadoh sve papire ..... (opet greska)
zena je papire (i to sve moguce papire od ponude, predracuna, kopije uplate, raznih biljeskica, vizitki ukljucivo i servisnu knjizicu i knjizicu sa uputama) pregledavala jedno po jedno, list po list jedno pola sata, pa se isla konzultirati, pa se vratila, pa opet ... i na kraju lupila pecat u knjizice. Na moje pitanje o cemu se radi nije mi htjela reci Smile Izgledao sam si kao da sam dosao Space Shutlle registrirati, a ne obican, i to stvarno obican Wink traktor.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 6/6/2008, 12:09

Čuj to je sve odrađeno po PS-u sa njene strane .
Znam da tako mora biti jer mali Tomos moped sam u policiji registrirao punih mjesec dana . Nisam imao neki broj sa carine upisan na računu kao i još neke po meni manje bitne stvari ... sve u svemu da ti je lupila pečat u prometnu bez da je pregledala APSOLUTNO sve papire to bi bilo žalosno . Drago mi je da je tako bilo i u tvojem i u mojem slučaju iako sam ja lagano ludio zbog tih sitnica a tek na trećem računu koji mi je trgovac napisao sam imao dovoljan broj potrebnih informacija za registraciju mopeda .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 6/6/2008, 12:25

Je, pregledala je i knjizicu sa uputama od pocetka do kraja Smile valjda joj se jezik ucinio malo neobican Laughing
a sve sam, srecom, podatke imao Smile Naravno, da sam i ja zadovoljan da je sve pregledala i da su joj sve brojkice stimale. A najzanimljivija je boja koju su mi na tehnickom unijeli Smile u rubrici boja napisali "visebojan" Smile tako da sad mogu kupiti sprejeva i igrati se, a da odgovara knjizici Smile
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by angus 9/6/2008, 17:28

Izašao je pravilnik o provedbi modela kapitalnih ulaganja NN 66/08

angus

Broj postova : 55
Lokacija : STARO PETROVO SELO
Zanimanje : SVE
Registriran : 06.04.2008
0


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 9/6/2008, 18:10

angus je napisao/la:Izašao je pravilnik o provedbi modela kapitalnih ulaganja NN 66/08
Dakle sve je onako kako je ministar rekao prije dva tjedna u poljo. emisiji ...
Kapitalna ulaganja će se odobriti u iznosu od 40 % za jednostavnije investicije ( čitaj : novo traktorče Cool ) a u iznosu od 50 % za složene investicije . Minimalni iznos investicije može biti i 40.000 kn .

I da , svi koji ste podnijeli zahtjev za kapitalna u ovoj godini biti će vam isplaćeno po novom zakonu .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by paor 9/6/2008, 20:15

pingo je napisao/la:
angus je napisao/la:Izašao je pravilnik o provedbi modela kapitalnih ulaganja NN 66/08
Dakle sve je onako kako je ministar rekao prije dva tjedna u poljo. emisiji ...
Kapitalna ulaganja će se odobriti u iznosu od 40 % za jednostavnije investicije ( čitaj : novo traktorče Cool ) a u iznosu od 50 % za složene investicije . Minimalni iznos investicije može biti i 40.000 kn .

I da , svi koji ste podnijeli zahtjev za kapitalna u ovoj godini biti će vam isplaćeno po novom zakonu .
i još:

- strojevi i oprema i dalje mora biti nova
- obvezan kredit
- Ministarstvo može na temelju upute korisnika investicijsku potporu isplatiti na njegov kreditni račun radi izmirenja dijela glavnice kredita - ovo će mogućnost vjerovatno koristiti pri traženju garancija
- Investicijsku potporu Ministarstvo isplaćuje po redoslijedu donošenja Odluke o isplati, a sukladno predviđenim sredstvima u proračunu Ministarstva - rokovi isplate i dalje vrlo rastezljivi i nepouzdani
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pajdo 10/6/2008, 08:25

paor je napisao/la:i još:

- strojevi i oprema i dalje mora biti nova
- obvezan kredit
- Ministarstvo može na temelju upute korisnika investicijsku potporu isplatiti na njegov kreditni račun radi izmirenja dijela glavnice kredita - ovo će mogućnost vjerovatno koristiti pri traženju garancija
- Investicijsku potporu Ministarstvo isplaćuje po redoslijedu donošenja Odluke o isplati, a sukladno predviđenim sredstvima u proračunu Ministarstva - rokovi isplate i dalje vrlo rastezljivi i nepouzdani

Pročitao sam nabrzinu, al mi se čini da za jednostavnije investicije država sufinancira i dio invensticije koji je pokriven vlastitim sredstvima!?
Ja si to protumačio kao-dignem kredit za 200.000,00 i još kupim npr. stroj za 50.000,00 vlastitim novcem, a sufinanciratće mi se 250.000,00!
Ili sam u krivu? scratch
pajdo
pajdo

Broj postova : 115
Lokacija : Varaždinska županija
Registriran : 13.03.2008
0


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by kizzo 10/6/2008, 09:02

da , svi koji ste podnijeli zahtjev za kapitalna u ovoj godini biti će vam isplaćeno po novom zakonu

STROJEVI KUPLJENI PROŠLE GODINE, A ZAHTJEV ZA KAPITALNA PREDAN OVE GODINE, PO KOJEM TO ZAKONU IDE?

kizzo

Broj postova : 1
Registriran : 10.03.2008
0


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 10/6/2008, 10:24

kizzo je napisao/la:
da , svi koji ste podnijeli zahtjev za kapitalna u ovoj godini biti će vam isplaćeno po novom zakonu

STROJEVI KUPLJENI PROŠLE GODINE, A ZAHTJEV ZA KAPITALNA PREDAN OVE GODINE, PO KOJEM TO ZAKONU IDE?
Nisam dovoljno mudar da protumačim ali ovdje se piše o tome , možda netko drugi može pomoći ?

Članak 16.

(1) Zahtjevi za investicije dovršene u 2007. godini koji su podneseni do dana stupanja na snagu ovoga Pravilnika, rješavat će se prema odredbama Pravilnika o provedbi modela kapitalnih ulaganja u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu (»Narodne novine« broj 73/07).
(2) Odredbe ovoga Pravilnika odgovarajuće će se primijeniti na sve zahtjeve za investicije dovršene u 2008. godini, uključujući i one koji su podneseni prije stupanja na snagu ovoga Pravilnika.
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by agrotehničar 10/6/2008, 10:50

Ak ja to sve dobro razumijem prema ovom onda 2007 ide po starom pravilniku a 2008 po novom pravilniku ma da ja nemam tekst ni starog ni novog treba to pogledat u narodnim novinama ak imaju internet izdanje.

agrotehničar

Broj postova : 169
Registriran : 21.04.2008
1


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 10/6/2008, 11:19

To znaci tko je zavrsio investiciju u 2007 i predao do sada (odnosno do trenutka stupanja na snagu novog pravilnika. Vise u slijedecem paragrafu), ide mu po starom pravilniku, a sve investicije iz 2008 po novome, bez obzira kada su predani.

Dan stupanja na snagu ovog Pravilnika je osam dana od objave u NN. Jos nije objavljeno u NN jer je zadnji broj 67. Dakle, biti ce objavljeno tijekom ovog ili slijedecg tjedna i stupa na snagu nakon osam dana.
A i investicija se moze protezati na dvije godine?! Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by angus 10/6/2008, 17:57

Smiljan je napisao/la:To znaci tko je zavrsio investiciju u 2007 i predao do sada (odnosno do trenutka stupanja na snagu novog pravilnika. Vise u slijedecem paragrafu), ide mu po starom pravilniku, a sve investicije iz 2008 po novome, bez obzira kada su predani.

Dan stupanja na snagu ovog Pravilnika je osam dana od objave u NN. Jos nije objavljeno u NN jer je zadnji broj 67. Dakle, biti ce objavljeno tijekom ovog ili slijedecg tjedna i stupa na snagu nakon osam dana.
A i investicija se moze protezati na dvije godine?! Wink


Izašlo je u narodnim novinama broj 66/08

angus

Broj postova : 55
Lokacija : STARO PETROVO SELO
Zanimanje : SVE
Registriran : 06.04.2008
0


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 11/6/2008, 07:54

Dakle, primjenjuje se od 14.6.2008.
Kako ja to nisam vidio Embarassed treba pazljivije citati Wink
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Picek 9/7/2008, 21:05

nisam vidio da je netko napisao a koliko sam proletio pravilnik ne piše niti u njemu...
no čisto da se zna , može se financirati i svojim novcem ali svejedno kredit mora biti podignut..
minimalan iznos kredita koji se podiže je 40.000,00 kuna..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by pingo 9/7/2008, 21:43

Picek je napisao/la:nisam vidio da je netko napisao a koliko sam proletio pravilnik ne piše niti u njemu...
no čisto da se zna , može se financirati i svojim novcem ali svejedno kredit mora biti podignut..
minimalan iznos kredita koji se podiže je 40.000,00 kuna..
Daj mi objasni način financiranja kešom jer to ne razumijem ?
Da li dobijem povrat ulaganja i na taj moj keš ili samo na onaj dio koji je kredit ?
Ma objasni sve što znaš o tome jer ja pecam u mutnom već mjesec dana a nitko mi ništa definitivno ne može reći , svi sliježu ramenima .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Picek 11/7/2008, 15:35

pingo je napisao/la:
Daj mi objasni način financiranja kešom jer to ne razumijem ?
Da li dobijem povrat ulaganja i na taj moj keš ili samo na onaj dio koji je kredit ?
Ma objasni sve što znaš o tome jer ja pecam u mutnom već mjesec dana a nitko mi ništa definitivno ne može reći , svi sliježu ramenima .
dakle, radi se o sljedećem..
recimo da kupuješ mehanizaciju u iznosu milijun kuna, za tih milijun kuna ti si do sada morao dizati kredit jer je to bio jedini način da prođe zahtjev za povrat kapitalnih.
sada od tih milijun kuna ti 960 000 možeš dati u kešu a 40 000 kuna je potrebno podići kredit..
dakle uz bilo koju kupovinu mora ići kredit, samo što sada nije uvjet da bude kompletna kupovina na kredit nego je moguće podići minimalni kredit od 40 000 kuna a ostatak platiti kešom.. naravno ako se ima Smile
do sada je minimalni iznos na koji si mogao tražiti kapitalna bio 80 000 kuna a sada je 40 000 kuna..
dakle kupiš dva motokultivatora i malo prateće opreme i možeš predati zahtjev za povrat kapitalnih..
i to se sve odnosi na kupovinu mehanizacije i ostalu "sitnu" kupovinu..
za tzv. drugu skupinu (farme, objekti itd.) nisam siguran..
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Smiljan 11/7/2008, 15:51

Picek je napisao/la:...
do sada je minimalni iznos na koji si mogao tražiti kapitalna bio 80 000 kuna a sada je 40 000 kuna..
treba biti: minimalni iznos kredita s kojim si mogao traziti kapitalna, a kapitalna trazis na temelju racuna. Kredit moze biti visi ili nizi od iznosa racuna. Ako ja dobro tumacim stari pravilni (a iscitao sam ga puuuno puta) i do sada si mogao traziti i dobiti kapitalna i za jedan motokultivator. Nisi morao kupiti dva. (jedino je do sada postotak bio razlicit, a sada to ne vidim da postoji). Dakle, moras dignuti kredit od 40.000 kn i mozes kupiti kultivator za 5.000 i na iznos bez PDV-a mozes traziti kapitalna.

A ovo da mozes financirati vlastitim novcem kako Picek objasnjava mi se cini jako dobra. Ma sve je to nejasno napisano, ali mi se objasnjenje cini vrlo logicno.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Kapitalna ulaganja - Page 4 Empty Re: Kapitalna ulaganja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.