AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Stranica 6 / 28. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by tafe42 18/3/2009, 14:11

Flackmaster je napisao/la:
Smiljan je napisao/la:Najbolji mi je dio zakona zadnji clanak

Članak 110.
Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim odredbi članka 81. do 85. i članka 92. ovoga Zakona koje stupaju na snagu 1. siječnja 2010.


Ono, mi nesto napisali samo da napisemo i te hebene golfere vise zadovoljimo, a kljucne stvari ce rjesavati netko drugi.

Sada ocekujem na zadnjoj sjednici Sabora u 2009 Zakon o izmjenamam zakona o poljoprivrednom zemljistu koji ce imati dva clanka i glasiti ce ovako:

Clanak 1
U clanku 110 mijenja se niz znakova 2010 u 2012
Clanak 2
Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Zagreb, 18. prosinca 2009.


Prije bi bilo ovako:

Članak 1
U članku 110 mijenja se godina 2010 u 2020 ili po potrebi.
Clanak 2
Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama« a možda se i promjeni članak 110 ovog zakona.

Što vrijedi za nas naravno...
A opet će doći NETKO i mimo zakona pokupovati što hoće confused
tafe42
tafe42

Broj postova : 349
God : 38
Lokacija : Rešetari
Registriran : 12.03.2008
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by swizach 19/5/2009, 09:19

jel ima ko kakvog saznanja kada proraditi ona agencija za drzavnu zemlju?
swizach
swizach

Broj postova : 624
God : 37
Lokacija : Požega
Zanimanje : Umirovljenik
Registriran : 09.03.2008
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 13/11/2009, 09:34

Prvenstveno pravo kupnje ili zakupa ima fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju, slijedećim redoslijedom:
nositelj samostalnog obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva
pravna osoba registrirana za obavljanje poljoprivredne djelatnosti
nositelj mješovitog obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva
ostale fizičke ili pravne osobe koje se namjeravaju baviti poljoprivrednom proizvodnjom

Ako je više osoba iz stavka 1. ovoga članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje odnosno zakupa prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:
dosadašnji zakupac koji je uredno ispunjavao ugovorne obveze i koji je poljoprivredno zemljište koristio na temelju valjanog ugovora o zakupu
poljoprivredno gospodarstvo koje je vlasnik gospodarskog objekta za uzgoj stoke, a ne ispunjava uvjete odnosa broja stoke i poljoprivrednih površina od najmanje 2,5 uvjetna grla po hektaru poljoprivrednih površina koje ima u posjedu
nositelj obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva koji je mlađi od 40 godina
poljoprivredno gospodarstvo kojem je odobren projekt u okviru Operativnog programa kojeg je donijela Vlada Republike Hrvatske iz područja poljoprivrede.




Moze pojasnjenje....?
Ovako radimo zemlju do sada vec 15 godina i imam ugovore o zakupu tamo od 1996-7 ali negdje 2002-2003 od onda nisu ugovori nego kao neki drugi naziv,ali ja sam u kontinuitetu u zakupu zemljista.
Dali je moguce mene preskociti i dati drugemo u zakup??

A recimo protekle 3 godine imam samo aneks.

Jel to vrijedi?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by majs 13/11/2009, 14:53

Ako imaš valjani aneks tog istog ugovora ne mogu te preskočiti tj. nebi smjeli.
Jedino ako si imao potvrde o korištenju polj. zemljišta onda mogu jer, one ne vrijede kao pravovaljani ugovor o zakupu.

majs

Broj postova : 683
Lokacija : D.Selo
Registriran : 28.08.2008
11


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by angus 13/11/2009, 18:19

Prvenstveno pravo kupnje ili zakupa ima fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju, slijedećim redoslijedom:
nositelj samostalnog obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva
pravna osoba registrirana za obavljanje poljoprivredne djelatnosti
nositelj mješovitog obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva
ostale fizičke ili pravne osobe koje se namjeravaju baviti poljoprivrednom proizvodnjom

Ako je više osoba iz stavka 1. ovoga članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje odnosno zakupa prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:
dosadašnji zakupac koji je uredno ispunjavao ugovorne obveze i koji je poljoprivredno zemljište koristio na temelju valjanog ugovora o zakupu
poljoprivredno gospodarstvo koje je vlasnik gospodarskog objekta za uzgoj stoke, a ne ispunjava uvjete odnosa broja stoke i poljoprivrednih površina od najmanje 2,5 uvjetna grla po hektaru poljoprivrednih površina koje ima u posjedu
nositelj obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva koji je mlađi od 40 godina
poljoprivredno gospodarstvo kojem je odobren projekt u okviru Operativnog programa kojeg je donijela Vlada Republike Hrvatske iz područja poljoprivrede.




Mislim da ti fali jedan stavak.

Prvenstveno pravo kupnje ima fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju prema redoslijedu propisanom člankom 36. Zakona o poljoprivrednom zemljištu:

1. nositelj obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva koji ostvaruje prava iz radnog odnosa radom u poljoprivredi na vlastitom gospodarstvu i upisan je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,

2. pravna osoba registrirana za obavljanje poljoprivredne djelatnosti i nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva, a poljoprivrednu djelatnost obavlja kao dopunsku djelatnost na vlastitom gospodarstvu i upisan je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,

3. ostale fizičke ili pravne osobe koje se namjeravaju baviti poljoprivrednom proizvodnjom.

Ako je više osoba iz stavka 1.ovog članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:

a) dosadašnji zakupnik koji je uredno ispunjavao ugovorne obveze i koji je poljoprivredno zemljište koristio na temelju valjanog ugovora o zakupu,

b) dosadašnji posjednik koji uredno obrađuje poljoprivredno zemljište i koji je platio sve obveze s osnova korištenja tog zemljišta,

c) pravna ili fizička osoba koja je vlasnik gospodarskog objekta za uzgoj stoke, a ne ispunjava uvjete odnosa broja stoke i poljoprivrednih površina od najmanje 2,5 uvjetna grla po hektaru poljoprivrednih površina koje ima u posjedu, a pogodne su za ratarsku i stočarsku proizvodnju,

d) nositelj obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva koji je mlađi od 40 godina,

e) poljoprivredno gospodarstvo kojem je odobren projekt u okviru Operativnog programa kojeg je donijela Vlada RH iz područja poljoprivrede.

angus

Broj postova : 55
Lokacija : STARO PETROVO SELO
Zanimanje : SVE
Registriran : 06.04.2008
0


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 13/11/2009, 19:29

Imam aneks za neke protekle tri godine ,a imam valj tu "potvrdu" za od tih proteklih 3 do 6-7 i od 6-7 do 15godina imam ugovore.
Cak sam i negdje 1998-9 uveden u posjed na jednu godinu.

Dali me mogu preskociti,i dali mogu onda podnjeti tuzbu ako se to desi?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Fidelito 14/11/2009, 00:21

Vrlo vjerovatno im lagano možeš 'srušiti' natječaj ako te oštete. Sve na kraju ide na odobrenje u ministarstvo, i tamo im dadeš pritužbu na natječaj.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by majs 11/1/2010, 09:56

Imam pitanje jedno pa bi molio odgovor ako netko zna, naime radi se o natječaju za prodaju polj. zemljišta u vlasništvu RH:
Natječaj je bio raspisan prije 2 god i par mj. na koji sam se i javio, a do prije tjedan dana nisam dobio nikakav dokument o tome da li sam prošao na natječaju ili ne i za koje čestice jesam a za koje nisam. Sad sam dobio ugovor koji treba potpisati, a vidim da dobar dio čestica a koje sam licitirao u ugovoru nije naveden tj. nisam prošao.
Da li imam pravo žalbe i gdje se žaliti?
Do sada se nisam imao na temelju čega žaliti jer nije postojao nikakav službeni dokument, makar sam neslužbeno čuo da za neke čestice neću proći jer su kao takve bile uvrštene u natječaj (prihvaćene programom raspolaganja polj. zemljištem od strane ministarstva) a kasnije su izuzimane kad su ponude već bile otvorene tj kad su se donosile odluke o najpovoljnijem ponuditelju...

majs

Broj postova : 683
Lokacija : D.Selo
Registriran : 28.08.2008
11


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 10/2/2010, 09:08

Sta bi znacio ovaj stavak:
Prvenstveno pravo na natječaju za koncesiju za poljoprivrednu proizvodnju imaju pravne ili fizičke osobe koje su sudjelovale u natječaju sljedećim redoslijedom:
– pravna osoba bivši korisnik poljoprivrednog zemljišta u društvenom vlasništvu koje je postalo vlasništvom države, pod uvjetom da je u posjedu tog zemljišta

Dali prvenstveno pravo onda ima onaj tko obraduje zemlju i ima potvrde i koristenju,i obraduje istu zemlju proteklih 15godina?
Nije mi to bas jasno.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by tomo_MF 10/2/2010, 10:24

Da, tako je, razjasnio si sam taj stavak. No u tom stavku se govori da pravna osoba ima prednost, radi toga jer zemljiste ide u koncesiju, a ne opg. Vjerojatno ima još stavaka...a prvenstveno pravo ide njihovim redoslijedom naravno.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 10/2/2010, 10:42

Kod nas ce ici uskoro natjecaj za zemlju.
Hoce li onda ici natjecaj za zakup ili koncesiju?
I tko ce imati prvenstvo ,opg ili pravna osoba?
Odnosno dali ce opg imati prvenstvo?

Jos me zanima dali ce opcina raditi natjecaj i odabrati kome dati ili ministarstvo?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by zrine89 10/2/2010, 11:29

codexnox je napisao/la:Sta bi znacio ovaj stavak:
Prvenstveno pravo na natječaju za koncesiju za poljoprivrednu proizvodnju imaju pravne ili fizičke osobe koje su sudjelovale u natječaju sljedećim redoslijedom:
– pravna osoba bivši korisnik poljoprivrednog zemljišta u društvenom vlasništvu koje je postalo vlasništvom države, pod uvjetom da je u posjedu tog zemljišta

Dali prvenstveno pravo onda ima onaj tko obraduje zemlju i ima potvrde i koristenju,i obraduje istu zemlju proteklih 15godina?
Nije mi to bas jasno.


Ta osoba koja je radila tu zemlju i ako ju misli i dalje raditi...I ako ima puno ponuda ili natjecatelja koji zele raditi tu zemlju on kao bivsi korisnik te zemlje ima pravo uložiti žalbu...
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by tomo_MF 10/2/2010, 15:51

codexnox je napisao/la:Kod nas ce ici uskoro natjecaj za zemlju.
Hoce li onda ici natjecaj za zakup ili koncesiju?
I tko ce imati prvenstvo ,opg ili pravna osoba?
Odnosno dali ce opg imati prvenstvo?

Jos me zanima dali ce opcina raditi natjecaj i odabrati kome dati ili ministarstvo?

Imaš li Zakon o poljoprivrednom zemljištu? Tamo sve piše.

Prvenstvo je određeno člankom 36. zakona o polj. zemljištu:

Članak 36.
Prvenstveno pravo kupnje ili zakupa ima fizička ili pravna osoba koja je sudjelovala u natječaju, sljedećim redoslijedom:
1. nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji ostvaruje prava iz radnog odnosa radom u poljoprivredi na vlastitom gospodarstvu i upisan je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
2. pravna osoba registrirana za obavljanje poljoprivredne djelatnosti i nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji ostvaruje prava iz radnog odnosa radom izvan poljoprivrednoga gospodarstva, a poljoprivrednu djelatnost obavlja kao dopunsku djelatnost na vlastitom gospodarstvu i upisan je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
3. ostale fizičke ili pravne osobe koje se namjeravaju baviti poljoprivrednom proizvodnjom.
Ako je više osoba iz stavka 1. ovoga članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje, odnosno zakupa, prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:
a) dosadašnji zakupnik koji je uredno ispunjavao ugovorne obveze i koji je poljoprivredno zemljište koristio na temelju valjanog ugovora o zakupu,
b) dosadašnji posjednik koji uredno obrađuje poljoprivredno zemljište i koji je platio sve obveze s osnova korištenja tog zemljišta,
c) pravna ili fizička osoba koja je vlasnik gospodarskog objekta za uzgoj stoke, a ne ispunjava uvjete odnosa broja stoke i poljoprivrednih površina od najmanje 2,5 uvjetna grla po hektaru poljoprivrednih površina koje ima u posjedu a pogodne su za ratarsku i stočarsku proizvodnju,
d) nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji je mlađi od 40 godina,
e) poljoprivredno gospodarstvo kojem je odobren projekt u okviru Operativnog programa koji je donijela Vlada Republike Hrvatske iz područja poljoprivrede.
Ako je više osoba iz stavka 2. ovoga članka u istom redoslijedu prvenstvenog prava kupnje odnosno zakupa, prednost se utvrđuje prema sljedećim kriterijima:
a) nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji ima prebivalište na području jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba, koji provodi natječaj,
b) obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo čiji nositelj ima završen poljoprivredni fakultet ili drugu poljoprivrednu školu,
c) nositelj obiteljskoga poljoprivrednog gospodarstva koji je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je proveo u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 3 mjeseca ili član obitelji smrtno stradalog, zatočenog ili nestaloga hrvatskog branitelja, a koji se bavi poljoprivrednom djelatnošću.


Odgovor na tvoje zadnje pitanje, iz članka 32 zakona:

Članak 32.
Poljoprivredno zemljište u vlasništvu države prodaje se ili daje u zakup javnim natječajem koji se objavljuje putem javnih glasila i na oglasnoj ploči općine ili grada.
Odluku o raspisivanju javnog natječaja za prodaju ili zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države donosi općinsko, odnosno gradsko vijeće, odnosno skupština Grada Zagreba na čijem se području zemljište nalazi.
Odluku o izboru najpovoljnije ponude na temelju natječaja iz stavka 1. ovoga članka donosi općinsko, odnosno gradsko vijeće, odnosno skupština Grada Zagreba na čijem se području zemljište nalazi, uz suglasnost Ministarstva.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by tomo_MF 16/2/2010, 20:17

sorry codexnox nisam vidio da si ovo moje iznad već napisao na prethodnoj stranici.....
usput.....
Agencija za poljoprivredno zemljište sve poslove u okviru svojih djelatnosti počinje obavljati 1. srpnja 2010.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 24/6/2010, 11:27

I onda dali pocinje agencija sa radom 1.srpnja?

Imam jedan primjer :
Npr ako netko zeli prodati zemlju(nakom pocetka rada agencije),dali pravo kupnje ima onaj tko to radi pa tek onda dalje?

I dali ako netko zeli prodati zemlju mora dobiti potvrdu od ostalih "susjeda" da oni nezele kupiti ?

To bi bio nekakav nacin okrupnjavanja,i mislim da nije lose da se tako u biti i postupa.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Tovljač junadi 24/6/2010, 21:21

codexnox
Mene to isto zanima,moj tata je danas išao pitat u opčinu,tamo gdje bi to ljudi trebali znat,ali gle ti izneneđenja,oni nemaju pojma o tome,a kad bi tek onda poljoprivrednici to trebali znat...
Tovljač junadi
Tovljač junadi

Broj postova : 333
God : 30
Lokacija : Daruvar
Registriran : 19.04.2010
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 24/6/2010, 21:28

mislim da te provjere oko susjeda jesul ili nisu zainteresirani odrađuje agencija,znači prvo njih obavještava da je dotična čestica na prodaju......

a zakon stupa na snagu 1.7 a sad dali će i agencija proraditi to je već drugo pitanje na koje teško da itko zna odgovor
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 28/6/2010, 16:30

Ja sam danas išao na ovjeru kupoprodajnih ugovora za zemlju što sam kupio i veli mi bilježnik da još nemaju naputaka nekih posebnih vezano za agenciju, i da je navodno u pregovorima se tražilo opet odgoda toga zakona za raspolaganje poljoiprivednim zemljištem ali da je taj isti zakon na ustavnom sudu da uopće se pokuša da i ne stupi na snagu
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 2/7/2010, 07:14

http://www.mps.hr/default.aspx?id=7395
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 2/7/2010, 08:23

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 684261 nisam stigao čitati ali to mi se čini da je ipak ustrojena ta agencija ?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by politicar 2/7/2010, 08:26

Izgleda da ima nesto,da.

Imam nekakav problem,cini mi se da ce "mozda" agencija pomoci....
Mozda moj slucaj bude prvi preko njih,poslao sam im mail pa cemo vidjet.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 2/7/2010, 08:37

Neznam , ali znam da koliko će biti pomoći od njih a toliko će biti i problema sa sporošću kod obrađivanja.......
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Smiljan 12/7/2010, 11:50

prema zadnjem, Ustavni sud je odogodio primjenu zakona o zemljistu jer su zakljucili da bas nema ustavnog uporista da privatnu zemlju drzava daje u zakup nekom trecem (koliko sam cuo, nisam citao).
Uglavnom, cijeli taj zakon je takva papazijanija da bi oni koji su ga predlozili i izglasali trebali uredno zavrsiti na ... ne necu reci na cemu.......

To mi smrdi da bi cijeli zakon mogli i ukinuti, a to sto se osnovala Agencija za zemljiste koja nista ne radi i koja je vec potrosila hrpu novaca, koga briga. Prod'o Suki nove obveznice, a valjda ce i furesti koji euro ostaviti ...
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by deere power 18/8/2010, 12:42

ne znam di da ovo stavim ali evo kod nas ce bit natjecaj za nekih 35ha zemlje i sad izmedju ostalog pise i ovo

Prvenstveno pravo zakupa ima ponuditelj prema redoslijedu propisanom člankom 36. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (`NN´ 152/08 i 21/10)

pa me zanima ako neko zna koje su to prednosti, tj. sta se mora imat da bi bio u prednosti nad nekim drugim
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by falkon 2 18/8/2010, 15:01

Pa odi na narodne novine i skini taj članak i budeš znao šta on propisuje
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Zakon o poljoprivrednom zemljištu - Page 6 Empty Re: Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 28. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.