AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by jovanbožić 4/2/2013, 22:13

Dali neko mozda zna koliko sad treba vremena i papirologije da se dobiju kapitalna ulaganja na neki malo veci trakotr za koliko vremena sse dobiju i koliki je postotak ... molim objasnjenje nekih osoba koje su vec uzimale traktore preko iparda ! i koliko sam cuo da se nesto moze uzeti traktor valjda koliki tti je prostor hangara za taj stoj i gdje ga mislis drzat pitam jer se interesujem mozda bude prinove ako to nesto valja !

jovanbožić

Broj postova : 65
Lokacija : vukovar
Registriran : 14.03.2012
1


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Fidelito 5/2/2013, 17:41

Ja sam nešto načuo, ali u potpuno neformalnom razgovoru i to iz treće ruke, da će biti (ali u bližoj budućnosti) nekakvih povrata ali samo za traktore snage motora do 130 Ks. Ovo sa hangarom za stroj je baš zgodno. Po tome bih trebao uzeti barem quadtraca. Very Happy
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by jovanbožić 6/2/2013, 23:17

bas tako haha kad bi se gledalo po velicini hangara mogo bih uzet big buda , znaci samo do 130 ks ce biti kapitalna a jel znas mozda koja godina ova ili iduca ?

jovanbožić

Broj postova : 65
Lokacija : vukovar
Registriran : 14.03.2012
1


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by paor 7/2/2013, 09:23

ipard
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Fidelito 7/2/2013, 12:31

paor je napisao/la:ipard

pazi dole napomene: 'plan je podložan promjenama'..... he he he Laughing
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by jovanbožić 9/2/2013, 22:10

a sta to znaci da su moguce promjene datuma ? :P

jovanbožić

Broj postova : 65
Lokacija : vukovar
Registriran : 14.03.2012
1


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Fidelito 10/2/2013, 09:33

Moguće je da uđeš u investiciju, sakupiš dokumentaciju. lijepo ju predaš i onda te obavijeste da je 'došlo do promjene' (sukladno napomeni), i da neće ništa isplaćivati. Jedna mala promjena za ministarstvo, a velika za čovječanstvo (da parafraziram Neil Armstrong-a). A sve počinje sa malim slovima, dole negdje na rubu stranice. Znam da se takvim metodama služe raznorazni kamatari. ali da država poseže za time...... Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? 413475
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by jovanbožić 12/2/2013, 00:08

aha hvala puno na ovome Smile

jovanbožić

Broj postova : 65
Lokacija : vukovar
Registriran : 14.03.2012
1


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by marecone 12/2/2013, 19:02

Ja mislim da ću ić na taj natječaj. Uzeo bi traktor od 130 KS i kompjuter za navigaciju. Razgovarao sam sa dosta ljudi i mislim da je sve skupa izvedivo. Isplativo je ziher jer ako dobijem 250 tisuća natrag nemam kaj reć. Iz druge ruke informacija da mjera 101 kreće ili 1.3 ili 15.3.

marecone

Broj postova : 90
God : 45
Lokacija : Čazma
Zanimanje : Ratarstvo, konjogojstvo
Registriran : 05.06.2008
0


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Rajtek 12/2/2013, 19:58

marecone je napisao/la:Ja mislim da ću ić na taj natječaj. Uzeo bi traktor od 130 KS i kompjuter za navigaciju. Razgovarao sam sa dosta ljudi i mislim da je sve skupa izvedivo. Isplativo je ziher jer ako dobijem 250 tisuća natrag nemam kaj reć. Iz druge ruke informacija da mjera 101 kreće ili 1.3 ili 15.3.
Ok, al računaj da ak krene natječaj tad traje 2 mjeseca + 5-6mjeseci dok ti odobre pa tek onda moreš kupovat traktor. A nakon kaj kupiš opet čekaš lovu da to oni vrate. U startu ti treba jedno 40 000 kn za papire samo .
Moje mišljenje da idu Oni koji uzimaju, a da im to šta hoče uzimat prek iparda netreba idućih 6-7 mjeseci, a neko ko je planiro uzimat sijačicu , drljaču koja treba sad za sjetvu ne idu.
Rajtek
Rajtek

Broj postova : 1003
God : 41
Lokacija : Lijeva Martinska Ves, Sisačka gornja Posavina
Zanimanje : Ing. informatike, Poljoprivreda
Registriran : 10.03.2008
4

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by paor 12/2/2013, 20:48

zasad se neznaju konkretni detalji budućeg natječaja...u međuvremenu razmisliti i barem se upoznati sa ranijim iskustvima

C/P sa pollitika.com

Dakle, kao prvo firma, obrtnik, OPG ili sličan poduzetnik ne smije u vlasništvu imati državnih institucija više od 25%. Firma mora biti solventa , s pozitivnim poslovanjem.

Da bi se firma javila na natječaj mora izraditi projektnu dokumentaciju i dobiti potrebne dozvole ( potvrdu glavnog projekta) od državnih institucija potrebna je statusna dokumentacija za firmu i direktora firme. Firma prije prijave na natječaj mora zatražiti potvrdu Inspekcije zaštite na radu da se provode sve mjere zaštite na radu u postojećoj djelatnosti firme. Zahtjev se mora podnijeti u vrijeme otvorenog natječaja a sama potvrda može se dostaviti i poslije zatvorenog natječaja u slučaju da imate uzgoj životinja u postojećoj djelatnosti morate dobiti istu potvrdu i od veterinarske inspekcije.
U slučaju sufinanciranja projekata iz područja obnovljih izvora koji traže status povlaštenog proizvođača potrebna vam je i predhodna elektroenergetska suglasnost Ministarstva gospodarstva.

Kad svu dokumentaciju prikupite, a ima je dosta ovisno o projektu za koji tražite sufinanciranje, treba vam konuzltant koji vam popunjava sve potrebne obrasce i pomaže vam tokom izrade projektne dokumentacije i osmišljavanja cijelog projekta kako bi vaša ideja udovoljavala kritetrijima iz natječaja. Ako imate iskusnog i savjesnog konzultanta nema većih problema. Ozbiljne će te prepoznati po načinu naplate svojih usluga. Svi oni koji traže više od 10-20 000 kuna odmah nisu sigurni u svoje znanje i uspjeh projekta. Tako da većini konzultanata praktično platite samo trošak papira, hodanja po institucijama tj. samo osnovne materijalne troškove dok ostatak svoje naknade čekaju po realiziranju projekta tj. kada i vi dobijete svoja sredstva od EU fondova i oni dobiju svoje. Trošak konzultanta je opravdani trošak i sufinancira se s 50% , naravno bez PDV-a.
Za stavke koje tražite sufinanciranje uz pomoć konzultanta morate provesti postupak natječaja za odabir izvođača radova ili isporučioca usluga i opreme za koju tražite sufinanciranje. Morate nabaviti najmanje 3 ponude sposobnog ponuđača koji ne smije biti vezano društvo niti povezana osoba s firmom koja traži sufinanciranje.

Kad sve to provedete odabirete izvođača ili isporučioa opreme , ali ga ne smijete obavijestiti o odabiru sve dok ne prođe kontrola cijelokupne vaše dokumentacije u Agenciji za plaćanje ( SAFU) prema uvjetima natječaja.

Tek kada vaša dokumentacija bude pregledana i prihvaćena budete pozvani na sklapanje ugovora o financiranju u kojem se ponove svi uvjeti iz natječaja.
Tek tada možete obavijestiti odabranog izvođača da je njegova ponuda prihvaćena i s njim zaključiti ugovor i početi graditi ili nabavljati opremu ili usluge.
Kako sredstva iz EU fondova ne dobivate odmah vi morate imate kompletnu financijsku konstrukciju za završetak svi radova ili nabavku opreme ili usluga i sve to morate platiti direktno s vašeg računa na račun izvođača ili isporučioca opreme , nema mogućnosti kompenzacija ili bilo kakvih prebijanja jedino plaćeni računi u novcu mogu biti predmet sufinanciranja.

Kada je kompletna investicija gotova, dobivena uporabna dozvola, izgrađeni objekti uplanjeni u katastar i upisani u zemljišne knjige podnosite zahtjev za isplatu sredstava sufinanciranja za koje ste se natjecali.
Prije isplate sredstava dolazi vam kontrola Agencije za plaćanje koji sami izmjere sve izgrađene objekte, fotografiraju mjerenje tako da se vide sve izmjerene veličine na vrpci. Prilažete im sve račune i građevinske situacije izvođača, građevinske knjige, građevinske dnevnike, zapisnike s tehničkih pregleda, uporane dozvole, nove kopije katastarskog plana s uplanjenim objektima , nove vlasničke listove s upisanim izgrađenim objektima.
Ukoliko je bilo nekih odstupanja od projekta a to niste prijavili gubite pravo na sufinanciranje a ako ste sve napravili kako je napisano u projektnoj dokumentaciji u količinama , cijenama i kvaliteti o tome dobivate pismenu obavijest poslije provedene kontrole i 30 dana kasnije dobijete najčešće 50% opravdanih troškova.

Dakle, privatnik mora imati 100% potrebnog novca i kod dobrih projekata to vam financira HBOR bilo direktno bilo preko poslovnih banaka ( naročito ako su u pitanju bioplinski pogoni i slični visokoprofitabilni).
Nitko ne postavlja uvjet novo zapošljavanje.

Agencija sebi ostavlja pravo da vas kontrolira i slijedećih 5 godina s pravom da ukoliko nađe povredu preuzetih obveza , prenamjenu objekta, prodaju opreme i sl. da traži povrat svojih sredstava nazad.

Naoko se čini komplicirano a u stvari traži se da samo pošteno realizirate ono na što ste se obvezali. Vrijeme koje Vam uzme sama Agencija je cca 2-3 mjeseca , vrijeme kontrole vaše dokumentacije prije odobrenja projekta i cca 30-40 dana od završne kontrole do dobivanje novaca. Ukoliko ste malo agilniji može biti i brže.
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Fidelito 12/2/2013, 22:23

Stvar je u tome da ako trebaš kupiti traktor (ili neki drugi stroj) - onda se vjerovatno isplati aplicirati. Samo treba biti pametan i vidjeti što je sve od dokumentacije potrebno. I čija se oprema sufinancira. Moguće ja čak da se možda više isplati kupiti jeftiniju opremu (stroj) za koju nećeš dobiti povrat i nećeš imati trošak aplikacije, ali to možda onda neće biti oprema istog tehnološkog nivoa. Sve opcije treba trezveno razmotriti.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by sadnice 22/2/2013, 09:13

Da li netko zna ako se ulazi u IPARD da li "farma" mora biti legalizirana.

Znači ulaganje u mehanizaciju ili nešto što nema direktne veze sa kućom, štalom, štagljem, garažama za strojeve....da li svi objekti OPGa trebaju biti legalizirani?

Čitao sam dokumentaciju za IPARD, nisam to nigdje našao, a opet nikad ne znaš sa čime te još mogu iznenaditi Very Happy

sadnice

Broj postova : 35
Lokacija : Moslavina
Registriran : 09.11.2011
0


http://sadnice.blog.hr

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by japa 28/2/2013, 16:26

jučer izašao u narodnim novinama pravilnik IPARD-a za mjere 101 i 103

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2013_02_24_397.html
japa
japa

Broj postova : 148
Lokacija : RH
Registriran : 24.02.2011
7


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by sadnice 1/3/2013, 09:28

Moj kratak komentar, odnosno zbog čega mnogi (većina, pa i ja koji smo razmišljali lagano o IPARDu) mogu odma odustati:

- ako se prijavljuješ za mehanizaciju u sektoru žitarica i uljarica moraš imati minimalni skladišni kapacitet od 100 T
- mora ti farma biti legalizirana (sve na OPGu), ili (barem mislim) u procesu legalizacije
- ima nekih fora sa poslovanjem u plusu, nisam baš najbolje shvatio, nije dovoljno samo da posluješ u plusu, nego treba taj plus biti veći od "mogućih kamata na kredit" ili tako neke fore
- ako imaš na OPGu i stoku (makar samo svinje ili par krava) i sve vezano uz stoku mora zadovoljavati nitratnu direktivu, te sve ono o dobrobiti stoke

Da, definitivno mi se čini da moraš jako dobro planirati i imati sve pic-pic da bi se mogao kandidirati za IPARD.

Sretno svima koji idu u to, i bilo bi super da podijele svoja iskustva (pozitivna i negativna) sa nama.

PS: maksimalna snaga traktora koji se kupuje preko IPARDa je 100kw.

sadnice

Broj postova : 35
Lokacija : Moslavina
Registriran : 09.11.2011
0


http://sadnice.blog.hr

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Bare 18/3/2013, 08:56

sadnice je napisao/la:Moj kratak komentar, odnosno zbog čega mnogi (većina, pa i ja koji smo razmišljali lagano o IPARDu) mogu odma odustati:

- ako se prijavljuješ za mehanizaciju u sektoru žitarica i uljarica moraš imati minimalni skladišni kapacitet od 100 T
- mora ti farma biti legalizirana (sve na OPGu), ili (barem mislim) u procesu legalizacije
- ima nekih fora sa poslovanjem u plusu, nisam baš najbolje shvatio, nije dovoljno samo da posluješ u plusu, nego treba taj plus biti veći od "mogućih kamata na kredit" ili tako neke fore
- ako imaš na OPGu i stoku (makar samo svinje ili par krava) i sve vezano uz stoku mora zadovoljavati nitratnu direktivu, te sve ono o dobrobiti stoke

Da, definitivno mi se čini da moraš jako dobro planirati i imati sve pic-pic da bi se mogao kandidirati za IPARD.

Sretno svima koji idu u to, i bilo bi super da podijele svoja iskustva (pozitivna i negativna) sa nama.

PS: maksimalna snaga traktora koji se kupuje preko IPARDa je 100kw.

sve tocno,osim sto se ne moze uzeti bilo koji traktor.max cijena ne smije prec 3 750kn/1kw.znaci traktor od 100kw ne smije biti skuplji od 375 000kn,a traktor od 80kw ne smije prec 300 000kn.ovako glup zakon vezan za cijenu traktora su samo nasi
u ministarstvu mogli pisat.za cijenu od 3750kn/1kw,nemos gotovo nista ni uzet i da ispunjavas te stroge kriterije...
Bare
Bare

Broj postova : 611
God : 43
Lokacija : Srijem
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 10.03.2008
21


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by paor 18/3/2013, 09:16

moraš dobiti ponudu od najmanje 3 ponuđača iz eu...što ako je najpovoljnija ponuda od ponuđača od kojeg ne želiš stroj
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by falkon 2 18/3/2013, 10:02

Pa i taj je zakon ciljano pisan baš u svrhu toga da "moraš" uzeti ono što ti oni nameću a ne ono što tebi treba i što želiš
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by politicar 18/3/2013, 10:03

paor je napisao/la:moraš dobiti ponudu od najmanje 3 ponuđača iz eu...što ako je najpovoljnija ponuda od ponuđača od kojeg ne želiš stroj

Piše u uputama, da u tom slučaju koji si naveo treba obrazložiti zašto bi uzeo skuplji-garancija,servis itd...

Znači moraš imati neki opravdan razlog, a ne samo kupovati skuplji zbog boje koju voliš.


Što se tiče iznosa /kw, to je katastrofa, možeš kupiti samo nekek istočne traktore za taj iznos- što me čudi, kako su ovi iz EU to mogli dopustiti.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Fidelito 18/3/2013, 10:42

ima raznoraznih ponuda.... Ovo sa definiranom maksimalnom cijenom po Kw instalirane snage je tipično socijalistički način razmišljanja. Sada su na redu distributeri i proizvođači opreme da to pravilo sruše, jer nema smisla definirati maksimalnu cijenu koštanja po jednici snage, a sa druge strane tražiti poštivanje svih EU normi. (I dalje mislim da su norme izgaranja euro 3 i više glupost na poljoprivrednim strojevima, ali ako se to traži - onda se moraju zadovoljiti ti uvijeti. Zanima me koji traktor uopće zadovoljava sve te uvijete: da je proizvoeden u EU, zadovoljava norme izgaranja itd., i da zadovoljava tu cijenu po jednici snage, naime mali traktori su skuplji po jednici snge nego veliki). Možda bi se kineski traktor uklopio u cijenu, ali on nije EU porijekla. Možda je cilj pravilinika da se kupuju najprostiji traktori (bez dodatne opreme, kabine, klime itd.), ali kako to da je norma kod kupovine osobnih automobila za više državne dužnosnike (kada se lizing otplaćuje državnim novcem), a koji su samo transportno sredstvo, a ne radno mjesto dužnosnika (nama je traktor naime radno mjesto) 180 Kw snage motora i pogon 4x4? Mislim što je od toga luksuz? Kabina i klima na traktoru ili auto od 180 kw snage motora i pogon 4x4 za prijevoz državnih dužnosnika? (Podsjećam vas da je ograničenje brzine na hrvatskim cestama 130 km/h.) Volio bih ove 'stručnjake' koji odlučuju o tim stvarima staviti u svoj traktor, pa da malo probaju raditi bez klime, ne mora biti niti vruće vani, samo neka je sunčano.... brzo bi promijenili mišljenje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by politicar 18/3/2013, 10:49

Fidelito je napisao/la:ima raznoraznih ponuda.... Ovo sa definiranom maksimalnom cijenom po Kw instalirane snage je tipično socijalistički način razmišljanja. Sada su na redu distributeri i proizvođači opreme da to pravilo sruše, jer nema smisla definirati maksimalnu cijenu koštanja po jednici snage, a sa druge strane tražiti poštivanje svih EU normi. (I dalje mislim da su norme izgaranja euro 3 i više glupost na poljoprivrednim strojevima, ali ako se to traži - onda se moraju zadovoljiti ti uvijeti. Zanima me koji traktor uopće zadovoljava sve te uvijete: da je proizvoeden u EU, zadovoljava norme izgaranja itd., i da zadovoljava tu cijenu po jednici snage, naime mali traktori su skuplji po jednici snge nego veliki). Možda bi se kineski traktor uklopio u cijenu, ali on nije EU porijekla. Možda je cilj pravilinika da se kupuju najprostiji traktori (bez dodatne opreme, kabine, klime itd.), ali kako to da je norma kod kupovine osobnih automobila za više državne dužnosnike (kada se lizing otplaćuje državnim novcem), a koji su samo transportno sredstvo, a ne radno mjesto dužnosnika (nama je traktor naime radno mjesto) 180 Kw snage motora i pogon 4x4? Mislim što je od toga luksuz? Kabina i klima na traktoru ili auto od 180 kw snage motora i pogon 4x4 za prijevoz državnih dužnosnika? (Podsjećam vas da je ograničenje brzine na hrvatskim cestama 130 km/h.) Volio bih ove 'stručnjake' koji odlučuju o tim stvarima staviti u svoj traktor, pa da malo probaju raditi bez klime, ne mora biti niti vruće vani, samo neka je sunčano.... brzo bi promijenili mišljenje.


Odlična usporedba, pokazuje pravo stanje našeg društva i mentalnog sklopa...
Političarima treba puno konja i klima, a seljak netreba ni kabinu na traktoru..
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by sadnice 18/3/2013, 11:49

Bare je napisao/la:
sve tocno,osim sto se ne moze uzeti bilo koji traktor.max cijena ne smije prec 3 750kn/1kw.znaci traktor od 100kw ne smije biti skuplji od 375 000kn,a traktor od 80kw ne smije prec 300 000kn.ovako glup zakon vezan za cijenu traktora su samo nasi
u ministarstvu mogli pisat.za cijenu od 3750kn/1kw,nemos gotovo nista ni uzet i da ispunjavas te stroge kriterije...

Da li se kod cijene traktora od 3750 kn /1 kw gleda cijena bez PDVa možda?
Onda bi se dalo nešto kupiti....ili je to cijena sa PDVom?

sadnice

Broj postova : 35
Lokacija : Moslavina
Registriran : 09.11.2011
0


http://sadnice.blog.hr

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by politicar 18/3/2013, 12:59

Bez pdv-a.

Daj neki primjer šta misliš da bi se moglo kupiti za te novce ?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Bare 18/3/2013, 13:48

falkon 2 je napisao/la:Pa i taj je zakon ciljano pisan baš u svrhu toga da "moraš" uzeti ono što ti oni nameću a ne ono što tebi treba i što želiš

nije tu nista ciljano pisano,jer bi za to trebalo imati mozga.ovaj limit je napisan od strane nasih pametnjakovica.mozemo gledat ruse i imt-je
Bare
Bare

Broj postova : 611
God : 43
Lokacija : Srijem
Zanimanje : poljodjelac
Registriran : 10.03.2008
21


[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by sadnice 18/3/2013, 15:10

politicar je napisao/la:Bez pdv-a.

Daj neki primjer šta misliš da bi se moglo kupiti za te novce ?

Kupio sam traktor prije godinu i pol, tako da ne znam sada cijene, ali npr. onda je koštao:
Deutsch Fahr – AGROTRON – 118 KS – 45.000€ + PDV
118 KS = 86,7 kw
86,7 * 3750 kn = 325.000,00 kn
45.000 € (tečaj 7,55) = 339.750 kn

Zetor Forterra Clasic 11441.21 – 120 KS – 36.000 €
znači on ispada ~ 3.100 kn po kw, čak se može uzeti još nešto opreme ...

Slažem se, malo je tih 3750 kn po kw definitivno za neki kvalitetniji traktor, sa više opreme, ali možda uzet sa osnovnom opremom preko IPARDa, a dodatnu platiti "na crno" Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? 684261

PS: cijene su stare, ne znam da li su ti modeli još aktualni, te da li su po tim cijenama....

sadnice

Broj postova : 35
Lokacija : Moslavina
Registriran : 09.11.2011
0


http://sadnice.blog.hr

[Vrh] Go down

Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ? Empty Re: Povrat kapitalnih ulaganja za traktore preko iparda ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.