AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








URED PREDSJEDNIKA

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 16:08

Neka se Zeljko 6 ne ljuti na otvaranje teme !

Poštovani gospodinu Japariću ,

Predsjednik Republike Hrvatske gospodin Ivo Josipović primio je Vaš dopis u kojemu ste predložili sazivanje sjednice Vlade Republike Hrvatske i posebnog koordinativnog tijela radi pripreme zakona o poljoprivredi i drugih zakonskih propisa .

Predsjednik Republike zahvaljuje Vam na spomenutom prijedlogu te ujedno izražava uvjerenje da će spomenuti zakonski propisi biti izrađeni raspravljeni i doneseni u proceduri predviđenoj Ustavom Republike Hrvatske .

Svoje prijedloge možete uputiti resornim ministarstvima , Vladi Republike Hrvatske , saborskim zastupnicima , klubovima zastupnika i radnim tijelima Hrvatskog sabora .

S poštovanjem , PREDSTOJNIK
Vinko Turšić

1. Predsjednik neće iskoristiti Ustavnu mogućnost da sazove sjednicu Vlade i sudjeluje u raspravi , jer računa ići na izbore za još jedan mandat i ne želi se sukobit sa Vladom , jer računa na potporu tih partija kao kandidat za Predsjednika !
2. Predsjednik Josipović poštovati će ZAPOVIJEDNI stavak 1 Članka 89 ; Predsjednik Republike proglasiti će zakone u roku od osam dana od kada su izglasani u Hrvatskom saboru .
------Svoje prijedloge poslao sam ; predsjedniku Vlade , ministru poljoprivrede , predsjedniku Sabora , Odboru za poljoprivredu , zastupnicima ; Tomislav Karamarko , Dragutin Lesar , don Grubišić , Ingrid Antičević Marinović , Vladimir Šišljagić - predsjednik HDSSB ----od njih još nisam dobio odgovor

--------Ovu Ustavnu mogućnost ( Predstavka ) , trebaju iskoristiti seljačke vođe i predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore !
----stavio sam ovo u svrhu obrazovanja ! Zahvaljujem se na odgovoru zaposlenim u Uredu Predsjednika !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by zeljko6 25/1/2013, 18:21

hehe, ma ne ljutim se ja, nego sam htio skrenuti pozornost da nema potrebe o vašim akcijama pisati pod sedam različitih tema. Bilo bi možda zgodno da ste otvorili jednu temu pod nazivom npr. "ĐURO JAPARIĆ" gdje bi članovi foruma mogli pratiti sve vaše aktivnosti. Ovako smo na različitih sedam tema mogli pratiti vaše izlaganje u vezi zakona o zemljištu i vaše stajalište u vezi toga. Meni osobno je to dosta iritantno, moram priznati... a mislim da se to na nekim drugim forumima to smatra spamanjem....Osim toga, cijenim vaš trud da se ukaže na neke nedostatke i probleme u poljoprivredi. Hvala na razumjevanju....

zeljko6

Broj postova : 225
Lokacija : Đakovo
Registriran : 26.03.2012
5


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by drazen 25/1/2013, 18:40

Gospon Đuro, vi ste jedan jako pametan i načitan gospodin i vrlo dobro upućen u probleme sela i seljaka, a ovaj odgovor koji ste dobili¸je vjerojatno neka več odavno napisana "špranca" na kompjuteru nekog činovničića koji je zadužen za komunikaciju sa običnim pukom! Bojim se da ako je netko nekad tamo gore i pročitao vaš dopis misli si "šta ovaj laprda, bitno mi je zadržati ovu funkciju što duže a za druge me boli k....!"
Kod nas nitko nikad nije imao razumijevanja za probleme malih ljudi i teško da će piskaranje Vas i još nekolicine nešto promijeniti!
Nemojte zamjeriti, ali bojim se da je vaš trud uzaludan, ali svaka čast na volji!
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 53
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 20:05

drazen je napisao/la:Gospon Đuro, vi ste jedan jako pametan i načitan gospodin i vrlo dobro upućen u probleme sela i seljaka, a ovaj odgovor koji ste dobili¸je vjerojatno neka več odavno napisana "špranca" na kompjuteru nekog činovničića koji je zadužen za komunikaciju sa običnim pukom! Bojim se da ako je netko nekad tamo gore i pročitao vaš dopis misli si "šta ovaj laprda, bitno mi je zadržati ovu funkciju što duže a za druge me boli k....!"
Kod nas nitko nikad nije imao razumijevanja za probleme malih ljudi i teško da će piskaranje Vas i još nekolicine nešto promijeniti!
Nemojte zamjeriti, ali bojim se da je vaš trud uzaludan, ali svaka čast na volji!

Počeo sam čuvati svinje po poljima i šumama u sedmoj godini u brdskoj Slavoniji ! Osim toga naučio sam još ponešto . Zastupnici režimskog tipa bili su prisiljeni izmijeniti Ustav da bi obvezujući referendum za EU mogao biti Ustavno valjan u smislu izlaska i odlučivanja birača ! Ja to znam jer sam kupio više Ustava !

Sada zastupnici mogu raspisati i referendum o prijedlozima Zakona ! Zemljišni zakoni bitni su za Hrvatsku iz ; gospodarskih , demografskih , strateških , ekoloških i estetskih razloga !

Moj je prijedlog Vladi i zastupnicima kao i Predsjedniku da se održi sastanak imenuje Povjerenstvo koje bi napisalo prijedloge zakona , javna kampanja informativnog i obrazovnog tipa i raspisivanje referenduma u vrijeme lokaknih izbora !
Nije problem napisati prijedloge zakona u interesu vlasnika zemljišta i razvoja poljoprivrede !

Ne bavim se piskaranjem , već sam kupio više zakona od Beograda do Zagreba , dio dobio iz Nizozemske , za jedan bitni u Nasljeđivanju rekao mi je jedan inžinjer sa posla ! Pojedinac ili mala skupina ne može natjerati političare da reagiraju ! Reagirati će ako više seljačkih vođa napiše službeno predstavke , ako nas puno izađe na prosvjed , ako osnujemo Odbor za sakupljanje 10 % potpisa birača i REŽIMSKI Sabor prisilimo da raspišu referendum !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 25/1/2013, 20:33

zeljko6 je napisao/la:hehe, ma ne ljutim se ja, nego sam htio skrenuti pozornost da nema potrebe o vašim akcijama pisati pod sedam različitih tema. Bilo bi možda zgodno da ste otvorili jednu temu pod nazivom npr. "ĐURO JAPARIĆ" gdje bi članovi foruma mogli pratiti sve vaše aktivnosti. Ovako smo na različitih sedam tema mogli pratiti vaše izlaganje u vezi zakona o zemljištu i vaše stajalište u vezi toga. Meni osobno je to dosta iritantno, moram priznati... a mislim da se to na nekim drugim forumima to smatra spamanjem....Osim toga, cijenim vaš trud da se ukaže na neke nedostatke i probleme u poljoprivredi. Hvala na razumjevanju....

Jedna od aktivnosti je bila da prijavim prosvjed protiv Hrvatskog sabora , radnog karaktera !
Umjesto djece i odraslih te transparent , na Hrvatskoj televiziji prikazali su zaleđeno Sovsko jezero !

Od Vlade Republike Hrvatske 26 . 12 . 2002 . , prosljeđen je Ministarstvu poljoprivrede ;
Predmet ; Zahtjev za kupnju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske


U prilogu vam , radi mjerodavnog postupanja , dostavljam Zahtjev , koji je Vladi Republike Hrvatske uputio predsjednik Odbora za uređenje i zaštitu Sovskog jezera , aktom od 6. 12 . 2012 !

-------Ministarstvo nije uputilo prijedlog Vladi da nam zemlju prodaju direktnom pogodbom , koju smo iskrčili i platili sudske i ostale troškove da bi i u gruntovnici bila upisana Republika Hrvatska !

Stanovao sam za vrijeme DDR - dok su Njemačke bile podijeljene , oko mjesec dana kraj Berlinskog zida !
Puno je ljudi donijelo odluku i Zid su srušili ! Gledao sam to na TV !

> Berlinski zid > je i Hrvatski sabor ! Vladine i zakone Sabora , jasno je da moramo RUŠITI ako nisu u interesu Hrvatske i hrvatske poljoprivrede !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 26/1/2013, 09:48

Članak Ustava ; Predsjednik Republike može predložiti Vladi da održi sjednicu i razmotri određena pitanja .
Predsjednik Republike može biti nazočan sjednici Vlade i sudjelovati u raspravi .
Članak Ustava ; Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada Republike Hrvatske .

U zemlji sa preko 360 000 nezaposlenih , u zemlji sa 119 izumrlih sela , u zemlji korova i šikara u kojoj gore vatrogasci prilikom gašenja korova , u zemlji čiji građani nisu sposobni proizvesti hranu niti za vlastite potrebe , Predsjednik bi trebao pitati Vladu i ministre , da li su sposobni iskoristiti Ustavnu mogućnost da u ime Vlade predlože zakone da bude drugačije !

Ustav ne brani Predsjedniku da organizira sastanak parlamentarnih stranaka , predsjednika Vlade , predsjednice Ustavnog suda , članova Udruga i Hrvatske komore i da se dogovori da se napišu prijedlozi zakona !
Predlagatelji mogu biti svi klubovi zastupnika , jer se radi o Zakonima od interesa za Republiku Hrvatsku !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 28/1/2013, 11:53

Hrvatski sabor
24. siječnja 2013.

Poštovani gospodine Japarić ,

Primio sam Vašu Predstavku koju sam pročitao s puno pažnje . Razvidno je da ste isti sadržaj uputili na brojne adrese , ujedno i institucijama koje u svojoj nadležnosti imaju mogućnost razmatranja i postupanja vezano uz tematiku o kojoj pišete . S toga sam sve navedeno primio na znanje .
S poštovanjem ,
Predsjednik
Josip Leko

Zahvaljujem se predsjedniku Hrvatskog Sabora !
Seljačke vođe i Hrvatsku poljoprivrednu komoru molim da u narednim danima idu predstavkom prema ; Vladi , zastupnicima i Predsjedniku RH ,
sa ciljem da se napišu prijedlozi zakona vezanih za poljoprivredu i zemlju te da zastupnici o prijedlozima zakona raspiše referendum za vrijeme lokalnih izbora !

Radi se da Hrvatski narod uz državljane RH koji nisu Hrvati , prvi puta u povijesti možemo o tako BITNIM zakonima odlučiti putem referenduma !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 13/2/2013, 12:07

Malo prije me zvao predstavnik Odbora za gospodarstvo Hrvatskog sabora !

Kaže da je dobio dopis , ali da oni nisu nadležni za taj dio ?

Na stranicama Hrvatskog sabora pod ; Odbori i povjerenstva , možete pročitati koji su poslovi Odbora !

- strategiju gospodarskog razvoja Republike Hrvatske itd .

rekao sam da Hrvatska nema strategiju razvoja poljoprivrede i da u toj grani gospodarstva imamo prostora za više desetaka tisuća radnih mjesta , te sam im iz tih razloga poslao dopis ! Rekao sam da u poljoprivredi imamo investicija 10 - 15 godina !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Đuro Japarić 13/2/2014, 19:18

Poštovani gospodine Japarić

Zahvaljujem na Vašem pismu , kojemu ste . uz ostalo priložili svoje prijedloge u vezi s razvojem strategije razvoja poljoprivrede u Republici Hrvatskoj koje ste uputili ustavnim predlagateljima zakona .

Nadam se da će Vaši hvale vrijedni prijedlozi biti razmotreni u sklopu procedure donošenja odgovarajućih zakonskih prijedloga , a na dobrobit razvoja hrvatskog sela i poljoprivrede .

Želeći Vama i Vašim najbližim svako osobno dobro , s poštovanjem .
PREDSJEDNIK
REPUBLIKE HRVATSKE

Ivo Josipović

Ovim putem se zahvaljujem Predsjedniku RH , gospodinu Josipović !

Isto tako bih putem ovog Foruma zamolio sve dobronamjerne da dignu glas za nužne promjene , a posebno da vidite kako će seljačke vođe morati koristiti ustavne mogućnosti !

Danas sam obavio razgovore sa više seljačkih vođa , zaposlenim u Saborskom odboru za poljoprivredu i Ustavnom sudu !
Narednih dana ide prijedlog seljačkim vođama i hpk da se održe sastanci radi ;
1. pisanja prijedloga zakona za strategiju razvoja poljoprivrede ,
2. sakupljanje potpisa 10 % birača ,
3. informiranje o projektima za financiranje iz proračuna EU ,
4 . problemi u poljoprivredi

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

URED PREDSJEDNIKA Empty Re: URED PREDSJEDNIKA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.