AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Mljekomat- isplativ ili ne

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 28/9/2012, 13:50

Svi znamo da cijena u današnje vrijeme drastično pada i da je gotovo nemoguče preživljavanje u takvim uvjetima. Kao jedno od rješenja pronalazim u mljekomatu zbog postavljanja vlastite cijene mlijeka koja može biti i tri puta veća od cijene koju daju prerađivači. Ima tu naravno i puno mana naravno od plaćanja najma i same prodaje mlijeka.
Pa me zanima dali se neko već susreo s tim dali to funkcionira i kolika je zarada ?
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by paor 28/9/2012, 19:05

uspostava rada nekoliko mljekomata u rh je bila uredno medijski popraćena, no doista bi bilo zanimljivo čuti nastavak
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 28/9/2012, 20:46

malo sam istražival po netu o tome i ima ih podosta u zagrebu karlovcu i varaždinu i vele svi da prodaja ide više nego odlićno jer je baš kao što kažeš medijski dobro popracena. Cijena jedne litre mlijeka je 6 kuna a kod nekih je čak i 7 i na dan se proda baš onoliko koliko se proizvede. Najveci problem je upravo sam mljekomat koji dođe 25 000 eura al moramo i uracunati najam koji moramo plačat gradu jer se taj mljekomat mora stavljati na prostore gle cirkulira puno ljudi i di je njihova koncentracija velika , znaći u blizini tržnica i trgovackih centara a poznavajuci našu upravu i vlast vjerojatno cemo i najam skupo platiti pa sad dal je to isplativo ili ne pitam Vas ????
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by tine 29/9/2012, 22:25

Isplati se ako se korisnik ponaša racionalno i nikako ne dozvoli, da ga ponese gramzivost.

Kod nas su u najjačem momentu neki kupovali po 4 jedinice, svaku po +/- 30.000 eura. I skoro su bili sretni, ako su sve zajedno prodali za nabavnu cijenu jednog.

Treba imat vrlo opreznu kalkulaciju. Imaš mljekomat i za 12.000 €. I na istoj lokaciji u takvom se ne proda ni litra manje od onog za 30.000 €.

Lokacija se pokazala vrlo značajna.
Prilika korištenja vlastite lokacije puno znači.
Jer prilikom tolike investicije, nekih 100 € za najam placa tretira se neki beznačajan trošak, što nikako nije.
A treba bit pošten i priznat, da bi se za plac na Dolcu kod stepenica isplatilo platit i puuuuuno više.

Rad vezan na opskrbu je isto bitna stavka. I ne možeš stavit kantu sa 200 litara u osobni auto. Ide u investiciju i kombi.

U krajnoj situaciji se pokazalo, da ekstra prihod (ako ga i ima) pokriva samo rad osobe, koja se bavi sa upravljanjem mljekomata.
Znači dostava sviježeg mljeka, čiščenje mljekomata i okoline, na pazarne dane (subote) stajat tamo i prolaznicima reklamirat mljeko, nudit ih s domaćim proizvodima, koje mogu sami napravit od svježeg mljeka, bit pripremljen, da uvijek ideš do mljekomata, kad te kupac pozove, da je dao novce i ne da mu mljeka...

Treba uzet u obzir, kako je to velika obaveza.

Od ljudi koje znam, najbolje ide nekom, ko ima ogradu vrta na autobusnu stanicu kud ima uvijek placa parkirat (križanje u selu sa glavno cestom stvara nakakav trg), tamo mljekomat na svojoj zemlji, od laktofriza do mljekomata ima 40 m, može si priuštit malo nižu prodajnu cijenu i kupio je aparat sa donjeg dijela cjenovnika.
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by 5510 30/9/2012, 11:32

jednu stvar ste zaboravil DOZVOLE i kontrole, sto mjesečne i godišnje.
nama je varaždinska županija ponudila subvencioniranje mljekomata i poslala nam je ponude rabljenih mlijekomata a cjena se krece od 7000€.
moje je misljenje da nitko nece izdvojiti 7 kn za litar mlijeka a u ducanu ima za 4. danas je kriza i svako gleda gdje da uspara koju kunu. po meni bi se više isplatilo da se razvozi mlijeko do kupca. ali da nemoraš raditi mini mlijekaru nego da kontroliraju kao i do sada ali da prepolove broj s.s. i m. o. (prva klasu) pa da takvo mljeko prodaješ po 4 kn.
5510
5510

Broj postova : 317
Lokacija : zagorje
Registriran : 27.10.2010
4


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 1/10/2012, 19:22

Evo ja imam primjer jednog svog poznanika tu u mojoj blizini koje je stavio dva mljekomata na dvije tržnice u zagrebu. Na dan je prodavao 185 litara mlijeka skupa na obje tržnice po 7 kuna kad se sve to izračuna to je 1300 kuna na dan i uz sve njegove troškove koje daje za to je i vise nego dovoljno. Jest na je platio ta dva mljekomata preko više od 40000 eura ali velli da se je to njemu vec odavno sve vratilo. Jer on je mjesecno zaradio oko 40000 kuna,a tu zarada od sira i mlijeka koje je doma prodavao susjedima nije ni ubrajao.
Pa sad neznam kolko se to sad isplati brojke govore jedno a neke obaveze drugo. Istina da je mlijeko dns 4 kune u ducanu ali na tržnicama kojima prolaze tisuce ljudi sigurno ce stati njih 185 i svaki dati 7 kuna za cisto i prirodno i naravno zdravo mlijeko....
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by IVAN DF 1/10/2012, 21:43

Prodaja mlijeka putem mljekomata po nekoj dobroj cijeni zvuči primamljivo ali kao što Tine kaže zbog njegove velike cijene i organizacije je upitno koliko se to isplati.
Koliko sam čuo mljekomat u Karlovcu proda oko 70 - 100 l na dan po 6 kn a vlasnik ima 20 km u jednom pravcu do njega . Mlijeko dovozi kombijem svaki dan dakle napravi preko 14 000 km na godinu . To je znatan trošak .

Smatram da je cijena preko 5 kn ipak malo prevelika jer većina ljudi u gradu nije naviknuta na punomasno mlijeko i ono im zapravo i ne paše . Glavni kupci su umirovljenici a oni imaju vrlo loše prihode tako da na to treba obratiti pažunju .

Vjerojatno bi bilo dobro mjesto za mljekomat pored pekare koja ima velik promet jer većina ljudi odlazi po kruh pa bi im to bilo usput . Ljudi danas nemaju previše slobodnog vremena pa gledaju da više posla obave odjednom.
IVAN DF
IVAN DF

Broj postova : 359
Lokacija : Karlovac
Registriran : 03.02.2011
12


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by mačor 2/10/2012, 11:08

ja ne znam, al mislim da je to jako puno dodatnih troškova vezano za inspektore, dozvole i sve moguće redovne analize i brisove i kotrole ispravnosti i stim povezano puno stresa
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 3/10/2012, 19:45

Cuo sam da jedan frajerom koji ne hrani krave niti se bavi poljoprivredom a ima mljekomate i on otkupljuje mlijeko po 4 kune i prodaje ga po 7 kuna. i još sam dolazi po mlijeko (unutar 30km). E pa decki moji to bi se dobrano isplatilo.
Samo da je doć do njega. Al opet nije mi jasno od kud njemu zarada od te tri kune mislim potroši pare i pare na te prijevoze i gluposti a kolko sam cuo ima jednu cisternu i tri kombija velika. Ima doma veliku siranu al ne zaradi tak puno na siru ko kak na tim mljekomatima pa sad fkt više nezz kaj rec i kj se isplati a kj ne
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Fidelito 3/10/2012, 19:58

Case IH je napisao/la:Cuo sam da jedan frajerom koji ne hrani krave niti se bavi poljoprivredom a ima mljekomate i on otkupljuje mlijeko po 4 kune i prodaje ga po 7 kuna. i još sam dolazi po mlijeko (unutar 30km). E pa decki moji to bi se dobrano isplatilo.
Samo da je doć do njega. Al opet nije mi jasno od kud njemu zarada od te tri kune mislim potroši pare i pare na te prijevoze i gluposti a kolko sam cuo ima jednu cisternu i tri kombija velika. Ima doma veliku siranu al ne zaradi tak puno na siru ko kak na tim mljekomatima pa sad fkt više nezz kaj rec i kj se isplati a kj ne

Nemoj tražiti posrednike, nego sam razvijaj svoj posao. Posrednici će uvijek uzimati previše. Mislim da je 40 KE puno previše za mljekomat, treba to potražiti i kupiti direktno, ova cijena je napumpana do krajnjih granica (i preko toga). Mislim da je prodaja 200 litara mljeka po aparatu dnevno premalo, treba računati i trošak svakodnevnog puta (na primjer u Zagreb), jer osnovna ideja mljekomata - je da se prodaje sviježe mlijeko. I samo mjesto na kojem stoji mljekomat košta, i to treba uzeti u obzir. Znači moraš imati više prodajnih točaka, nekakvu cisternu za mlijeko sa kojom će se razvoziti, to je isto veća investicija. Ali sigurno da se dugoročno isplati jer nisi ovisan o posrednicima, ideš direktno ka kupcima, koji dobivaju kvalitetan proizvod.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Kile 3/10/2012, 20:54

Prekjučer sam stajao pored jednog mljekomata postavljenog na ulazu trgovačkog centra gdje je cijena 5kn litra. Kada sam malo pogledao taj aparat, razočaralo me jer nigdje nije pisalo, tko je vlasnik, čije je mlijeko i sa kojeg gospodarstva.
Kile
Kile

Broj postova : 1436
God : 31
Lokacija : đakovačka satnica
Zanimanje : OFR
Registriran : 13.02.2009
41

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Fidelito 4/10/2012, 09:09

Kile je napisao/la:Prekjučer sam stajao pored jednog mljekomata postavljenog na ulazu trgovačkog centra gdje je cijena 5kn litra. Kada sam malo pogledao taj aparat, razočaralo me jer nigdje nije pisalo, tko je vlasnik, čije je mlijeko i sa kojeg gospodarstva.

To je vrlo neposolvno, a možda i protuzakonito. Možda se radi o nekom posredniku (vlasnik mljekomata) pa onda ne možda točno odrediti čij je mlijeko. Ali barem bi mogao dati listu svojih opskrbljivača, tako da kupci barem približno znaju odakle potječe mlijeko. Da ne govorimo o tome da takvo postupanje uništava samu bit ideje mljekomata.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Fidelito 4/10/2012, 09:26

našao sam par adresa proizvođača mljekomata....:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by O.P.G.KOVAČ 4/10/2012, 20:43

Mljekomat mi je skup i daleko sam od takve investicije .

Mene zapravo puca jedna druga ideja ,a to je .Distribucija svježeg mljeka po gradu .
Znači prije nego se upustim u takav podhvat ,odradio bih ispitivanje tržišta na sebi svojstven način
Tiskao bih brošure u kojem bi bilo opisano moje gospodarstvo i moja ponuda .Čekao bih povratnu informaciju preko ponuđenog broja za kontakt
Ako bi bilo dovoljno zainteresiranih ,ide narudžba staklene anbalaže sa logom gospodarstva ,puni i teraj Laughing

A love ko dollars



O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 4/10/2012, 21:05

nažalost vecina proizvođača mljekomata neda ljudima koji od njih kupuju taj stroj da se išta drugo ljepi ili stavlja na njega jer tim gube pravo na garanciju i servis osim u nekom dogovoru prije kupnje al opet ce onda trebat dat više para za njega.
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 4/10/2012, 21:11

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Mljekomat mi je skup i daleko sam od takve investicije .

Mene zapravo puca jedna druga ideja ,a to je .Distribucija svježeg mljeka po gradu .
Znači prije nego se upustim u takav podhvat ,odradio bih ispitivanje tržišta na sebi svojstven način
Tiskao bih brošure u kojem bi bilo opisano moje gospodarstvo i moja ponuda .Čekao bih povratnu informaciju preko ponuđenog broja za kontakt
Ako bi bilo dovoljno zainteresiranih ,ide narudžba staklene anbalaže sa logom gospodarstva ,puni i teraj Laughing

A love ko dollars



Kovač ova ideja ti je preodlićna, istina Bog da ce bit puno posla sa svim tim al vjeruj mi ak nkj želiš i ak vjeruješ u to onda samo naprijed. Imam i jednu ideju koja bi ti možda pomogla. Na brošure napišeš o svom gospodarstu ali i pravu istinu o mlijeku dns, ak hočeš mogu ti poslat tekst vjeruj mi teks je bomba o mlijeku i kad sve to skupa procitaju vjeruj mi moglo bi proc i više nego dobro a siguran sam i zadovoljavajuce za džep.
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by IVAN DF 4/10/2012, 21:35

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Mljekomat mi je skup i daleko sam od takve investicije .

Mene zapravo puca jedna druga ideja ,a to je .Distribucija svježeg mljeka po gradu .
Znači prije nego se upustim u takav podhvat ,odradio bih ispitivanje tržišta na sebi svojstven način
Tiskao bih brošure u kojem bi bilo opisano moje gospodarstvo i moja ponuda .Čekao bih povratnu informaciju preko ponuđenog broja za kontakt
Ako bi bilo dovoljno zainteresiranih ,ide narudžba staklene anbalaže sa logom gospodarstva ,puni i teraj Laughing

A love ko dollars




Ideja ti je vrlo zanimljiva .

[You must be registered and logged in to see this image.]
IVAN DF
IVAN DF

Broj postova : 359
Lokacija : Karlovac
Registriran : 03.02.2011
12


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 4/10/2012, 22:04

a mogla bi bit i vrlo unosna
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by tomi93 5/10/2012, 11:44

Problem je u tome kaj vas bude inspekcija naganjala svaki tjedan. Čak ako isposlujete sve potrebne papire i dozvole za takvu vrstu prodaje, sigurno če jako često dolaziti u kontrole i tražiti sitnice
tomi93
tomi93

Broj postova : 1529
God : 31
Lokacija : Vrbovec
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Fidelito 5/10/2012, 13:28

O.P.G.KOVAČ je napisao/la:Mljekomat mi je skup i daleko sam od takve investicije .

Mene zapravo puca jedna druga ideja ,a to je .Distribucija svježeg mljeka po gradu .
Znači prije nego se upustim u takav podhvat ,odradio bih ispitivanje tržišta na sebi svojstven način
Tiskao bih brošure u kojem bi bilo opisano moje gospodarstvo i moja ponuda .Čekao bih povratnu informaciju preko ponuđenog broja za kontakt
Ako bi bilo dovoljno zainteresiranih ,ide narudžba staklene anbalaže sa logom gospodarstva ,puni i teraj Laughing

A love ko dollars



T bi vjerovatno išlo uz dostavu pred vrata, ali moraš biti dosljedan, to jest kada se dogovoriš da ćeš dostaviti u određeno vrijeme - moraš doći. BTW pranje staklene ambalaže troši jako puno vode i energije, zato svi danas prelaze na plastiku za jednokratnu upotrebu. A bogme postoji i povratna plastična ambalaža (lakša je i sigurnija), ali ona troši vode i energije kao staklo i naravno - mora biti prehrambena plastika. Ja sam odrastao u gradu na domaćem mlijeku koje nam je jedna bakica donosila svaku večer doma, na vrata. Nikada neću zaboraviti koru na tom mlijeku kada se skuhalo (koju ja i brat uredno nismo jeli) ali od te šalice mlijeka bio si doslovce - sit. U takvom poslu moraš biti spreman na svakojake reklamacije i prigovore (sto ljudi-sto čudi), napraviti nekakvo mjesečno plaćanje (tu bi isto mogao malkoc popušiti u početku, ali treba biti spreman na to) i cijena mora biti povoljnija od cijene mlijeka na polici dućana (što ne bi trebalo biti preteško postići). Možda će kontrole napasti, a možda i ne. Treba uzeti u obzir i fluktuacije u proizvodnji jer dogovoreno se mora odraditi (znam da u bunaru/vodovodu ima vode, ali i to je danas sve teže naći, ali ja se sa time ne bih igrao - treba steći povjerenje kupaca). Potrošače treba uz to i naučiti što je to sviježe mlijkeo, da je to sasvim druga vrsta robe od konfekcijskog mlijeka, da se ono obavezno treba skuhati ili odmah trošiti, skuhano držati na hladnom, da ako se slučajno sirovo ukiseli - to se isto u principu može konzumirati (mljac!), da se iz tog mlijeka vrlo lagano mogu napraviti prerađevine kao domaći sir i vrhnje. Treba ukazati i na potencijalne opasnosti koje vrebaju iz takve konzumacije mlijeka i kako ih spriječiti. Mnogi to ne poznaju, treba to ljudima pokazati i malo promicati. To je posao za nekakvu udrugu ali tu sigurno postoji prostor za poslovanje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by O.P.G.KOVAČ 5/10/2012, 14:13

Da "Fidel", već duže vrijeme razmišljam o distribuciji svježeg kravljeg mljeka na kućni prag .
Sve što si naveo je i moj smjer razmišljanja ,znam da na puno stvari treba razmišljat. Kolega "Case IH"mi je poslao jedan jako dobar tekst pod nazivom. "Istine i laži o mljeku " taj tekst upravo odgovara konceptu promotivnog prospekta koji planiram tiskati , naravno ako skupim hrabrosti i upustim se u tu vrstu posla ,

Zadržao bih analizu mljeka ,tako da korisnicima svaki mjesec mogu predočiti rezultate o kakvoći mljeka koje proizvodim .
A što se tiče anbalaže i problema oko čišćenja ,zamislio sam to ovako

naručio bih staklenu anbalažu sa logom gospodarstva i duplu sa brojevima ,znači svaki korisnik bi imao dvije boce sa istim brojevima i to bi bile njegove boce i sam bi prao i čistio svoje boce ,kad dobije punu ja uzimam od njega čistu praznu i tako u krug .

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 5/10/2012, 19:22

a stari moj ti si tu ideju vec razradil do sitnih detalja i fkt bi ti se to isplatilo uz naravno puno srece i ljudi koji ce to kupovati jer kad jednom dobiješ kupca koji je zadovoljan tvojom kvalitetom sira i sirnih proizvoda onda ceš ga imat na dulje vrijeme. Probaj i sa sirom pa kupiš neku vakumirku i vakumiraš ga i daš napraviti naljepnice i samo ih zaljepiš i prodaješ samo treba nac dobar recept.
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Fidelito 5/10/2012, 19:37

Nema sreće ako samo korisnici budu prali boce. Moraju ih generalno oprati tako da u njima nema skorenog mlijeka, ali moraju ići na pranje/sterilizaciju neposredno prije punjenja. Mlijeko se u povoljnim uvijetima nevjerovatno lako kvari, no s obzirom da to radite svaki dan - znate to puno bolje od mene. Treba pogledati kako se to radi vani, ne treba izmišljati toplu vodu. Razmisli i o boci od 2 L, to bi trebalo pojeftniti i pojednostaviti postupak. Važno je oprati i poklopac boce (ako se ponovno upotrebljava).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Case IH 5/10/2012, 20:49

sterilizacija nije problem bar kolko ja znam. Mi doma također radimo puno sa staklenom ambalažom i kad ju punim operem ju najprije u vrucoj vodi kao i poklopac i nakon kj se osuši stavim ju ili njih više na neku tacnu i gurnem u pečnicu i zagrijem na nekih 110 stupnjeva da ubije sve bakterije i odma polje toga punim i to je to. Nije to neka velika mudrost
Case IH
Case IH

Broj postova : 15
God : 30
Lokacija : Sveta Nedelja
Zanimanje : informaticar
Registriran : 26.09.2012
0


[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by tine 5/10/2012, 21:59

Staklena ambalaža ne prolazi bez velikih ulaganja u pralnu opremu kod tebe.
Sigurno nema šanse da ti inspekcija odobri flaše, koje bi prali 'korisnici' sami.

Mislim, da ti plastika ne 'gine'
tine
tine

Broj postova : 414
Lokacija : zali log
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Mljekomat- isplativ ili ne  Empty Re: Mljekomat- isplativ ili ne

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]


DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.