AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by deere power 4/2/2014, 15:22

neće ni oni još dugo prdit, proce njihov mandat ali koga dovest, nema stranke ni čovjeka koji je pošten i to je tako, svi bi krali da im se pruži takva prilika i da im se doslovno guraju novci u džepove

treba nać nekog ko ce naravno gledat svoj interes ali uz to bar nešto uradit za ljude, samo da 1 sat mjesečno rade nešto konkretno stvari bi se pomakle jer love u državi ima samo treba bar malo uložit u neki poso i zaposlit ljude

ali kod nas se samo smjenjuju 2 stranke od koje ne znaš koja je gora i tu nema budućnosti
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Đuro Japarić 4/2/2014, 16:03

deere power je napisao/la:neće ni oni još dugo prdit, proce njihov mandat ali koga dovest, nema stranke ni čovjeka koji je pošten i to je tako, svi bi krali da im se pruži takva prilika i da im se doslovno guraju novci u džepove

treba nać nekog ko ce naravno gledat svoj interes ali uz to bar nešto uradit za ljude, samo da 1 sat mjesečno rade nešto konkretno stvari bi se pomakle jer love u državi ima samo treba bar malo uložit u neki poso i zaposlit ljude

ali kod nas se samo smjenjuju 2 stranke od koje ne znaš koja je gora i tu nema budućnosti

Vidim jedinu mogućnost da se organizira sasatanak predstavnika poljoprivrednih udruga i donese odluka o pisanju prijedloga Zakona za strategiju razvoja poljoprivrede RH , nađe predlagatelj koji bi to uputio prdsjedniku Sabora u postupak donošenja . Javna rasprava u organizaciji udruga itd .
Sa čime će nas zabavljati 2014 ? Sa izborima za Eu , sa izborima za Predsjednika , aferama itd .

HDZ , SDP sa koalicijskim strankama , vrše promašene eksperimente sa državnom zemljom ! Pozitivno je što je dio državne zemlje prodan seljacima , ali na bazi toga nije zasnovan dovoljan broj OPG i sa primitivnim zakonima iz SFRJ i SRH i ti OPG se mogu površinski uništavati itd .

Šute o raspolaganju sa privatnom zemljom .

Rješenje je na bazi državne i privatne zemlje površinski uspostaviti OPG za 21 i ostala stoljeća , ako Hrvati misle na ovim prostorima opstati ?

Ne znam kada istječe moratorij za prodaju poljoprivrednog zemljišta strancima ?
Ne postoji jamstvo da neće izmijeniti zakon da se i državna proda strancima ?

Iz redova seljaka mora ići zahtjev za PROMJENE prema političarima i JAVNOSTI ? Pa neka ih Milanović i Karamarko komentiraju i usporede sa > svojim > Planom 21 - kukuriku i nepoznatim Planom HDZ ???????

Jakovini i Dragovanu na njihov Plan 21 , rekao sam da im se sprema Plan 22 , a to znači da o bitnim poljoprivrednim zakonima ODLUČIMO putem referenduma !
Za Plan 22 , treba nam 1 zastupnik koji bi uputio Zakone u Sabor , branio ih i AKTIVISTI da sakupe 10 % potpisa birača i da prisilimo zastupnike da raspišu referendum o prijedlozima zakona .
Dio seljaka znaju za Plan 22 , ja u ovoj situaciji ne vidim alternativu ?

Analiziram kojim POTICAJIMA ići prema političarima !

Ako imate ALTERNATIVU iznesite prijedloge ???????

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Zvona 4/2/2014, 19:18

Poticaj treba ići po proizvedenoj jedinici,kg i lit. Ovako je samo spoticaj i ništa drugo. Zato i je stanje kako je.Zemlju su zbog poticaja uzeli oni koji su bježali od zemlje i sela.
Zvona
Zvona

Broj postova : 909
Lokacija : privremena lokacija Bilje - Baranja
Registriran : 03.04.2009
14


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by deere power 4/2/2014, 19:20

Zvona je napisao/la:Poticaj treba ići po proizvedenoj jedinici,kg i lit. Ovako je samo spoticaj i ništa drugo. Zato i je stanje kako je.Zemlju su zbog poticaja uzeli oni koji su bježali od zemlje i sela.

tako je, al to ne štima mnogima i nist od tog, samo ce rec nije tako ni u eu mozemo se slikat, ali to bi odvojilo poljoprivrednike od lopova
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Đuro Japarić 4/2/2014, 19:55

Zvona je napisao/la:Poticaj treba ići po proizvedenoj jedinici,kg i lit. Ovako je samo spoticaj i ništa drugo. Zato i je stanje kako je.Zemlju su zbog poticaja uzeli oni koji su bježali od zemlje i sela.

Poticaje su mnogi zloupotrijebili u smislu da zemlju i ne obrađuju .

Različit je očekivan prinos po 1 ha u Baranji i u ostalim dijelovima Hrvatske , tako da je teško naći 100 % pravednost .

Što znači > uzeli > ? Mislite u zakup državne ?  Neki su na toj zemlji nastavili model kombinata , ratarstvo ! A , da nemaju ni jedno pile ! I to je VELIKI promašaj !
Što su drugo i mogli , ako su državnu zemlju dobili na 10 godina !
Dio ljudi koje znam na temelju zakupa od 10 g razvili su i stočarstvo !
Što poslije zakupa ? Odvesti stoku , Predsjedniku Josipoviću , Vladi , zastupnicima ? Ili biti patrioti - kmetovi i ponuditi DUPLI zakup ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by deere power 4/2/2014, 20:18

đuro bolje da se borite za poticaj po kili nego sve ovo do sad što se radilo jer je to sve uzalud, kazes nije pošteno zadnjih 3 godine mi u baranji imamo sušu kakvu u ostatku hr niko nema, ovo nebi bilo pošteno samo prema onima koji rade za poticaj a ne za proizvodnju

kladim se da kad bi se za to raspiso neki referndum ili nesto da bi 90% seljaka prihvatilo ovakav način poticaja a proizvodnja bi se vjerovatno udvostručila, potrošnja gnojiva isto i da ne pričam koju bi to svima zaradu donjelo na kraju
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Đuro Japarić 4/2/2014, 21:22

deere power je napisao/la:đuro bolje da se borite za poticaj po kili nego sve ovo do sad što se radilo jer je to sve uzalud, kazes nije pošteno zadnjih 3 godine mi u baranji imamo sušu kakvu u ostatku hr niko nema, ovo nebi bilo pošteno samo prema onima koji rade za poticaj a ne za proizvodnju

kladim se da kad bi se za to raspiso neki referndum ili nesto da bi 90% seljaka prihvatilo ovakav način poticaja a proizvodnja bi se vjerovatno udvostručila, potrošnja gnojiva isto i da ne pričam koju bi to svima zaradu donjelo na kraju

Suša je bila i u većini Slavonije . Neki ljudi nisu imali ništa po hektaru ! Ja sam u brdskoj Slavoniji pripremio zemlju za sjetvu kukuruza kao za povrće i onda od faze cjetanja do branja nije bilo kiše .
U toj situaciji :
1. uložili smo poticaj ,
2. dio vlastitog noca ,
3. rad mehanizacije ,
i onda cijena ratarskih kultura ( kukuruza ) je otišla gore i najgore su prošli stočari .

Model po proizvedenom kg je pošteniji , tu bi onda trebalo ići da se dijelovi zemlje specijaliziraju za određenu proizvodnju kako bi se na najjeftiniji način iskoristilo zemljište . Vidio sam takve primjere u Njemačkoj , Nizozemskoj , Sloveniji , Austriji .

Trebala bi jedna velika javna rasprava seljaka i političara o budućnosti hrvatske poljoprivrede !
Poznavajući stanje za 10 - 15 godina možemo riješiti USPOSTAVU OPG za 21 i naredna stoljeća !
Ja NISAM budućnost hrvatske poljoprivrede sa statusom MJEŠOVITOG OPG !
Isto to nisu ni mnogi slični meni ! Samo što oni to ne vide ili NEĆE priznati !

Promašaj je sa državnom zemljom napravljen 2000 ! Rješenje 2013 je završni čin uništenja OPG , šutnja za privatno nastavak uništavanja !
Tako ja vidim i predviđam ! Bilo bi mi drago da pogriješim !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by SteveO 4/2/2014, 21:24

DP, vjeruj da bi nama ostalo isto ako ne i manje dok bi ruke trljali oni u Petrokemiji i slični jer bi na nasim ledjima oni imali vise, mi bi imali "rekordne prinose" a na kraju bi naplatili novaca isto kao i bez gnojiva. Proizvodnja dolazi do točke gdje dodatna cijena gnojiva ne moze donet dodatnu vrijednost u proizvodu a to je po ovim cijenama gnojiva jako nisko. Nemamo nista od rekordnih prinosa ako na kraju podvuces crtu i vidis da imas naplatit isto kao i proslih godina kad si davao gnojiva koliko si morao. Jer svakako u zastitu od bolesti i korova ide svako sa imalo mozga a bacat more gnojiva po knjigama bi samo taj visak koji bi dobio od prinosa prelio Petrokemiji u džep. Radije naplatim vise na kraju nego rasipam po selu koliko sam imao po hektaru necega, to je nebitna stavka, barem meni.

Da se razumijemo, ja sam pobornik ispravnog rada i velikih prinosa ali do one granice gdje meni ostaje najvise a ne da tih 20-30% veceg prinosa ne naplatim jer ga pojede gnojivo i kojekakvi preparati. Nek vrate gnojivo na rang cijene prije 10 godina pa da vidis prinosa i viškova roba.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by paor 4/2/2014, 21:28

ovaj današnji model po površini svakako nije idealan, ali po prinosu je tek katastrofa i kaos

mi poljoprivrednici trebamo biti prvi koji neće zagovarati taj sistem
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by AB4vt55f 4/2/2014, 21:36

Al poticaj po kili bi povukao opet neke nepravednosti recimo klasa zemlje koju posjedujes svakako ce 1 klasa imat veci prinos neg recimo 4 klasa zemlje

AB4vt55f

Broj postova : 85
God : 36
Lokacija : babina greda
Zanimanje : tehnicar cestovnog pprometa
Registriran : 19.05.2013
2


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by deere power 4/2/2014, 21:54

da sad dobije onaj sto radi 500ha "eko" oko 2mil kuna a u ubere kitu, jer je to i uložio i zaboli ga i naravno da se taj lako domogne jos 100-200ha prije onog koji radi da nesto proizvede

taj sistem se ne moze napravit preko noci ali morali bi imat neke određene prinose za određeni poticaj, npr sa 5t pšenice da bude neki poticaj u rangu današnjeg, ko ima manje naravno da mu se smanji, ali kog god danas da pitaš taj je imo 7t i više tako čemu onda panika ti nek dobiju u 3000kn ako treba ako su toliko proizveli, e sad ko laže to ne znam
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by SteveO 4/2/2014, 21:59

Tako nesta ok. Meni bi jos najbolji sistem bio da se placa u vaucerima ili recimo kune na racunu i dobijes karticu pa kupuj di hoces po cijenama za kes al samo repromaterijal pa dokle imas a ostalo uzimaj na ugovor ili za pare. To gledam sa stajalista ovih koji zbilja ulazu to u proizvodnju a da se stane na kraj tim sto ne rade nista nego jedu poticaj a na njivu ako bace sjeme rasipacem a nekad ni to.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by paor 4/2/2014, 22:09

na velikim eko površinama, možeš uzbrati samo kitu, osim ako nije nešto drugo posrijedi Cool 

razumljivo mi je što su baranjci i srijemci za potpore po kili...kažu da se tamo samo ne smije zaboraviti posijati  Surprised  
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by deere power 4/2/2014, 22:23

paore da u baranji ima takve zemlje, ali to je većinom uz granicu, kod mene u selu i okolici zemlja je katastrofa, 5 i 6 klasa na kojoj gori sve što posiješ u proljeće i uspejva samo donekle žito i ječam, imamo i mi rita koji je tu negdi 3 i 4 klasa i tu moze bit kukuruza ali zadnjih godine ni tu nije nesto bajno, a zemlja je sve teža za obradu
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by opg biotrava 4/2/2014, 22:31

Eko proizvodnja u ratarstvu je ,po meni, jedan obični lopovluk,pogotovo kad nemamo proizvodnju niti za vlastite potrebe.Ako poticaj bude po kg mislim da će nas velike kompanije pojesti za doručak.Koliko znam u EU je i iznos poticaja ograničen.Pogledajte što radi Monsanto unatoč svim otporima.Izvući će profit,zatrovat će zemlju,a mi ćemo u najboljem slučaju biti njihovi najamni radnici.Znam recimo da su eksperimentirali sa kemijskim granulama pohranjenim duboko u tlo i dobili su zemlju zatrovanu,neupotrebljivu na 30god.Treba biti oprezan da ne bi bilo-na mostu dobio,a na ćupriji izgubio.SteveO je na pravom tragu problema i po meni nekontrolirani uvoz svega i svačega.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by paor 4/2/2014, 22:37

ne zamaraj se sa proizvodnim potporama, to vrijeme je iza nas, uskoro će ukinuti i za mlijeko i sve ostalo

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Cap-history-large_en
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Đuro Japarić 4/2/2014, 23:19

paor je napisao/la:ne zamaraj se sa proizvodnim potporama, to vrijeme je iza nas, uskoro će ukinuti i za mlijeko i sve ostalo

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Cap-history-large_en

Uspješnost poljoprivrede zapadno europskih država temelji se na potporama i obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima .
Nisu Hitler , Musolini i ostali bili za kombinate kao Broz i istočni blok .
Nesreća je Hrvatske što podržavljenjem društvene zemlje u RH pod vodstvom komunista ; Tuđmana , Račana , Sanadera , Kosorice i Milanovića nismo forsirali uspostavu OPG !
Javno sam o tome govorio počevši od Tuđmanovih - namjerno prijevremenih izbora 1995 !
19 godina kasnije pišem i predlažem što se mora i kako protiv komunističkog kadra u vladajućim i opoziciji !

Svatko vidi stanje u svojem selu ! Tko hoće može sjesti u auto i za 2 - 3 dana obići većinu Hrvatske ! Imamo zemlju za vlastitu prehranu i za izvoz , ali NE sa ovolikim brojem parcela , vlasnika , takozvanih OPG i ovakvom tehnologijom !
1, prvi rez je Zakon o nasljeđivanju , 2. drugi rez su novi zakoni za privatnu i državnu zemlju , 3. treći rez je novi zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela , 4. četvrti rez je zakon o fondu za razvoj poljoprivrede , 5 peti rez je zakon o navodnjavanju
Neka zastupnici donesu opisane zakona , pa će Hrvati vidjeti i shvatiti nužne promjene !
Sa sadašnjim gledati ćete nastavak uništavanja !!!!!!!!!!!!!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by opg biotrava 4/2/2014, 23:36

Nema zime,stižu nam spasitelji.Nekako mi se čini,da smo po ovome opet paraziti,samo još i nesposobni. http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrvatska-moze-proizvesti-hrane-vise-nego-joj-treba-919085 Moji drugovi socijalna drama je prošlost,ovo zadnijh godina je nacionalna tragedija.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Đuro Japarić 5/2/2014, 06:36

opg biotrava je napisao/la:Nema zime,stižu nam spasitelji.Nekako mi se čini,da smo po ovome opet paraziti,samo još i nesposobni. http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrvatska-moze-proizvesti-hrane-vise-nego-joj-treba-919085    Moji drugovi socijalna drama je prošlost,ovo zadnijh godina je nacionalna tragedija.

Komunistima u Vladi i Saboru sam definirao pojam OKRUPNJAVANJA parcela ;

1 milanović , 2 karamarko , 3 pusić , 4 lesar
Pod uvjetom da drug milanović kupi 3 parcele od ostalih vođa mora ih površinski spojiti u parcelu 1
Prezentirao sam im i Zakon o nasljeđivanju , ako drug milanović kupite 3 , oporukom može za života ostaviti nekom drugom ,a 3 može uzeti supruga , 4 dijete - neznam koliko ih ima ?
Drugovima sam i pojasnio okrupnjavanje ;
- kupnja susjednih privatnih i državnih ,
- zamjena privatno za privatno ,
- privatno za državno
- komasacija
Da bi se ovo lakše i brže radilo kao i svi poslovi sa zemljom onda se gruntovnice i katastar spajaju u 1 Državnu zemljišnu službu !
Ukida se Zakon o katastru i Zakon o Zemljišnim knjigama
Tko će biti predlagatelj ?
Sa kupnjom privatnog zemljišta ovaj proces bi bio u idućih 10 - 15 godina .

Već sam napisao da imamo zemlju za vlastitu prehranu i za izvoz i POD KOJIM uvjetima !
Nije nacionalna tragedija , to je proces koji se odigrava od 1945 , samo su drugovi završnu fazu osmislili da se uvozom ne može prodati ni ovo što se ima , a Pankretić sa izmjenom Zakona o potporama u Račanovoj Vladi !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by falkon 2 5/2/2014, 07:55

Nažalost samo se 30% (možda) koristi stvarno u poticanje i u samu proizvodnju (znači u namjenu poticaja), a sve ostalo je preživljavanje (mislim na poljoprivedna gospodarstva) .
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Zelena dolina 5/2/2014, 08:42

kolega,a kam uožit 4000 kn koje smo mi sad dobili za krave?u konkretno kaj?
Zelena dolina
Zelena dolina

Broj postova : 1198
Lokacija : nigdjezemska
Registriran : 03.04.2012
6


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Fidelito 5/2/2014, 08:56

Poticaj je postao za većinu poljoprivrednika socijalno davanje, a ne sredstva za unaprijeđenje. To je otprilike kao iz one kineske poslovice, samo što se poticaji većinom koriste za kupovinu ribe, umjesto da ih iskoristimo za unaprijeđenje tehnike ribolova. Na ovaj način možeš vječito poticati i nećeš napraviti nikakav kvalitetni pomak (osim stvaranja ovisnosti o sredstvima) - i tu je 'greška' ugrađena u sistem. Troši se novac - a pomaka nema ili su vrlo mali. Da se ne zavaravamo - mnogi nisu uopće u mogućnosti razviti svoja gospodarstva, posebno je teško ostvarivo da bi sva mala gospodarstva mogla živjet na način kako se to radilo prije 25-30 godina. Poticanje onih koji nemaju šanse razviti svoju proizvodnju - je bacanje novaca i to može biti opravdano jedino kao socijalna pomoć, ali onda ne možemo govoriti o unaprijeđenju poljoprvrede u takvim slučajevima. A o tome se radi vjerovatno u više od 50 % poticanih gospodarstava. Premali su a da bi uz takvu proizvodnju imali šansu na tržištu, kolikogod se trudili. Usprkos poticajima broj takvih gospodarstava ionako se svakim danom smanjuje, posebno ako su donosili loše financijske odluke u prošlosi. Onda imamo one koji bi realno mogli, uz daljnji razvoj, imati ekonomski isplativu proizvodnju, u njih se već isplati ulagati, jer oni imaju realnu šansu na tržištu.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by O.P.G.KOVAČ 5/2/2014, 11:26

Kolega ,svaki put kad pročitam tvoj način razmišljanja načelno se i složim s njim .Ali Poljoprivreda kao privredna grana nikako ne može biti egzaktna znanost .

U poljoprivredi nisu uvjek 2 i 2 četiri.

Istina! Da  je velika većina poljoprivrednih gospodarstava postala veliki ovisnik o poticajima ,to sam i javno izjavio prije nekog vremena na jednom predavanju ,

Anamneza bolesti nam je ista kao i kod narkomana ,kad izostanu narkotici(poticaji) padamo u apstinencijsku krizu i onda ko sumanuti bez ikakvog razmišljanja činimo svakakve ne promišljene gluposti ,samo da dobijemo svoju dozu (poticaja )

Kod nas županijska ministarstva poljoprivrede upravo i preuzimaju ulogu ministarstva socijalne skrbi .

Mene zapravo uvelike buni pojam "Razvoj".Što je to zapravo razvoj. ? Zašto gospoda ne oforme stručni tim koji će izići na teren i obići sva gospodarstva , da prije svega napravi psihološki profil ,pa tehničko tehnološke mogućnosti ,idt,
Pa onda kad tim ocijeni da određeno gospodarstvo ima mogućnost i predizpozicije da svoje gospodarstvo razvije do jedne određene razine gdje će ga država u nekom određenom periodu i poticati ,.

Ja sam veliki zagovornik ukidanja poticaja ............svima . Velikima ,malima ,srednjima itd....


Zadnja promjena: O.P.G.KOVAČ; 5/2/2014, 14:31; ukupno mijenjano 1 put.

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by opg biotrava 5/2/2014, 13:20

Poticaj je dodatak dohotku,zar ne?Kakve su bile cijene naših proizvoda ove godine ,(uz dugogodišnji rast repromaterijala)poticaj je bio i jedini dohodak.Kako možete tražiti ulaganje poticaja(znatno smanjenog)u razvoj,a to je mnogima u ovom trenutku jedini prihod.Dali su seljaci krivi što su svi na njihovom trudu pobrali kajmak,a njemu jedini izvor prihoda(možda?)ostao samo poticaj.(svaka čast izuzecima,ali većina nas u najbolju ruku stagnira).Razvoj,pa razvoj-u čega gospodo da se ulaže?Što je to toliko dohodovno ovog trenutka u poljoprivredi pa da ulažemo?Što nama uopće treba,što silni uvoz nemože riješiti?Gdje je ta dugogodišnja strategija razvoja,pa od ove godine poljoprivreda nije u RH niti stateška grana.Dali više hektara,više krava,nova mehanizacija garantira razvoj?Nisam siguran da je to tako jednostavna formula,jer jedan moj poznanik npr.rasprodaje krave(malo,pomalo i otišlo 40 kom. od 70),a drugom je banka(lizing) upravo oduzela traktor(case 150ks).Svaki seljak bi trebao moći živjeti od svoga rada(na stranu hobi poljoprivrednici),kao i radnik u tvornici.Netko je zadovoljan sa malo,(sigurna egzistencija za obitelj)a nekom nikada dosta.Tko bi trebao određivati granicu?Ispada da bi nam i u poljoprivredi trebalo jedno 200-300 bogatih,a kuda sa ostalima,zar na socijalu?Kako mislite biti konkurentni na EU,ako njihovi poljoprivrednici imaju niže ulazne troškove,ostvaruju veće cijene svojih proizvoda, a istodobno dobivaju višestruko veće poticaje?Država bi trebala konačno uspostaviti kontrolu nad uvozom,te svojim mehanizmima(postoje za to razne agencije)osigurati pošteniju isplatu za naše proizvode.Kad bi još i poticaj isplaćivali kako treba vrlo brzo(kod velike većine) bi se to reflektiralo na razvoj,kao logičan slijed događaja,bez puno mudrolija.

opg biotrava

Broj postova : 584
Lokacija : BRODSKA POSAVINA
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
38


http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by paor 5/2/2014, 13:35

nije poticaj, nego potpora (nije nebitno)
PRAVILNIK O DRŽAVNIM POTPORAMA POLJOPRIVREDI I RURALNOM RAZVOJU

ZAKONA O POTPORI POLJOPRIVREDI I RURALNOM RAZVOJU
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Jesu li poticaji stvarno poticaji? - Page 2 Empty Re: Jesu li poticaji stvarno poticaji?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.