AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Europska Unija

Stranica 2 / 28. Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kako bi ste u ovom trenutku glasovali ako bi imali ponuđeno...?

Europska Unija - Page 2 I_vote_lcap12%Europska Unija - Page 2 I_vote_rcap 12% 
[ 13 ]
Europska Unija - Page 2 I_vote_lcap9%Europska Unija - Page 2 I_vote_rcap 9% 
[ 10 ]
Europska Unija - Page 2 I_vote_lcap16%Europska Unija - Page 2 I_vote_rcap 16% 
[ 18 ]
Europska Unija - Page 2 I_vote_lcap55%Europska Unija - Page 2 I_vote_rcap 55% 
[ 60 ]
Europska Unija - Page 2 I_vote_lcap8%Europska Unija - Page 2 I_vote_rcap 8% 
[ 9 ]
 
Ukupno glasova : 110
 
 
Poll closed

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by zrine89 17/6/2008, 10:31

znači eu još veči lopovi nego naši političari? pitam u odnosu prema nama..
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 17/6/2008, 10:47

Pa vidiš, u HR je seljak još uvijek klasni neprijatelj i treba ga barem pokoriti (kad ga se već nemože iskorjeniti).

Zašto se mora sve kupovati i graditi putem kredita (da ti daju poticaje)?

Pa zato da se seljaku stavi omča oko vrata, jer će MORATI šutiti i crnčiti da bi vraćao rate. I neće moći dići glavu i prosvjedovati ili reći neću više, jer mi vas je dosta.

Pogledaj samo kak se vladajuća vrhuška ponaša bahato (pogledaj samo novi zakon o sig. prometa koji zapravo nije ukinuo 0%, itd...).

Ova poskupljenja su priprema za EU, cijene su kao u EU, a plaće su ostale na lokalnom nivou.

Zakaj očekivati bolje i vjerovati političarima? A zamisli kad stranci zagospodare, kaj bu tek onda, jer tvrde da ne radimo dovoljno?
Razmisli.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Mata imt 540 17/6/2008, 13:18

Zvonimir u potpunosti se slažem s tobum .... imam negdje kaj je brat dobio neku brošuru o eu i tamo piše kaj je dobroga a opet z druge strane kaj je loše .....na žalost nisam ju proćital još ali valjda budem kad ulovim vremena Neutral
Mata imt 540
Mata imt 540

Broj postova : 1250
God : 35
Lokacija : Mala Mlaka Novi Zagreb
Zanimanje : po zanimanju strojarski tehničar
Registriran : 14.03.2008
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by kreso 17/6/2008, 13:35

Zvonimi® je napisao/la:Pa vidiš, u HR je seljak još uvijek klasni neprijatelj i treba ga barem pokoriti (kad ga se već nemože iskorjeniti).

Zašto se mora sve kupovati i graditi putem kredita (da ti daju poticaje)?

Pa zato da se seljaku stavi omča oko vrata, jer će MORATI šutiti i crnčiti da bi vraćao rate. I neće moći dići glavu i prosvjedovati ili reći neću više, jer mi vas je dosta.

Pogledaj samo kak se vladajuća vrhuška ponaša bahato (pogledaj samo novi zakon o sig. prometa koji zapravo nije ukinuo 0%, itd...).

Ova poskupljenja su priprema za EU, cijene su kao u EU, a plaće su ostale na lokalnom nivou.

Zakaj očekivati bolje i vjerovati političarima? A zamisli kad stranci zagospodare, kaj bu tek onda, jer tvrde da ne radimo dovoljno?
Razmisli.

BRAVO CARE!!!! king
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by savoris 17/6/2008, 22:32

zalosna je i EU a mi smo jos zalosniji
apsolutno i bez mogucnosti promjene misljenja sam PROTIV ulaska u EU
pocitao sam knjigu "SJEME UNISTENJA" koju je neko ponudio na ovom ili onom forumu ne sjecam se vise i mnooogo video na primjerima argentine iraka i drugih
to sam uporedio sa BIH i uvideo mnogo slicnosti kako se "kupuje" drzava njena poljoprivreda,ekonomija,prirodna bogatstva i nazalosnije od svega kako se prave robovi u 21. vijeku
koji ce nam ku... EU kada mozemo da zivimo i kao dobre komsije crazy
savoris
savoris

Broj postova : 128
God : 46
Lokacija : ugljevik REPUBLIKA SRPSKA
Zanimanje : svastar
Registriran : 05.04.2008
0


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by zrine89 3/7/2008, 00:31

hehe..kada gledam dnevnik i vidim onog francuza kako zakuhava stvari u vezi prosirenje eu meni je drago..samo neka on zakuhava.. Smile i ovako nam je grozno,skupo a tek eu..jaooo mii..
zrine89
zrine89

Broj postova : 4163
God : 34
Lokacija : Podravski Podgajci
Zanimanje : Ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
63

→→→ : O SEBI

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by alen deere 30/9/2008, 20:10

ja sam apsolutno protiv pristupa.... Cool
alen deere
alen deere

Broj postova : 264
God : 30
Lokacija : ''grad'' Otok
Zanimanje : ratarstvo
Registriran : 14.07.2008
0


http://www.otok.hr

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty EEEE UUUUUUU SAD ILI NIKAD

Postaj by kobac 17/12/2009, 10:52

RELATIVNO sam novi na ovom forumu i vidim da nam manjka vjerojatno najvažnija tema ( sory ako je negdje dalje ) pa eto da ju pokrenem

MISLIM DA JE HRu NAJBOLJE DA BUDE NEZAVISNA I SLOBODNA DRŽAVA KAO ŠVICARSKA I TO BI MI BILO NAJDRAŽE AKO BI NEKAD BILI NA TOM NIVOU

ali jedno su želje a drugo realnost i to ne budemo još duuuugo postigli ( ako nastavimo ovako bit ćemo sretni ako nas bude na karti za 50g. zbog toga mislim da nam je EU jedini spas. isto tako mi je jasno da će mnogi propasti i da neće biti lako ali da će u konačnici biti puno bolje ( kad se zbrojimo i oduzmemo ) isto se slažem sa fidelitom da to uglavnom ovisi o nama samima a ne o drugima ( usput fidel jel si ti fidel ili che Very Happy )

evo da nam ne bude dosadno u ove hladne dane i da imamo što glabati Basketball

kobac

Broj postova : 65
Lokacija : slavonija
Registriran : 03.12.2009
0


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 17/12/2009, 11:14

E moj Kobac, želje ti (nam) se ispunile. Ali bojim se da nas je ova vrhuška uništila i prodala, i da nikad nebumo svoji na svome (rasprodaše ju za Judine škude).
EU je zlo, i nadam se da bude narod na referendumu dovoljno pametan da reče NE, jer nam bude samo još gorje nek je sad (vjeruj mi, znam kak je kad ti je stranac gazda).
A glede našega fidela, sad je još che, fidel se postaje kad dojdeš na vlast.

Ajmo malo biti ozbiljni: bilo bi mi drago da se kandidiral (jer sigurno bi imal glas mnogih od nas), jer čovjek razumije puno stvari. Ako nikaj drugo, vidli bi kak dugo može odoljeti ponudama prljavog novca Wink

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by kobac 17/12/2009, 11:28

evo prvo pa nije muško ( šala ) mi smo "sirotinja" a EU je "bogatun" a uvijek je sirotinja gledala kako da se uda za bogatuna jer joj je to jedini način da izađe iz siromaštva! mislim da od ovoga ne može biti gore ( nažalost može al se tješim ) i kad dođeš tamo i propadneš bar znaš da si propao i kreneš dalje. a sad kod nas ni neznaš gdje si kolko si dužan i što te ćeka !

kobac

Broj postova : 65
Lokacija : slavonija
Registriran : 03.12.2009
0


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 17/12/2009, 11:55

kobac je napisao/la:evo prvo pa nije muško ( šala ) mi smo "sirotinja" a EU je "bogatun" a uvijek je sirotinja gledala kako da se uda za bogatuna jer joj je to jedini način da izađe iz siromaštva! mislim da od ovoga ne može biti gore ( nažalost može al se tješim ) i kad dođeš tamo i propadneš bar znaš da si propao i kreneš dalje. a sad kod nas ni neznaš gdje si kolko si dužan i što te ćeka !

Bojim se da su ti mediji malo oprali mozak...inače mi se sviđa tvoje pisanje.
Razmišljaš kao političari: dat će nam potpore, bla, bla... Niš oni ne daju bez računa, budi siguran u to. Pogledaj kaj su nam dobra donesle strane banke: kredite s visokim kamatama ali samo za potrošnju, a ne i za proizvodnju. Kam to vodi? U još veće ropstvo.

Pogledaj po kakvim se smiješnim iznosima kupovala zemlja (po 10.000 Ha i više) u Rumunjskoj. A kak tamo narod živi, nije baš EU puno briga.

Nema tu nikakve udaje niti ljubavi...samo nam hoće uzeti i ono malo kaj još imamo (a niti ponosa više nema Bog zna koliko). To je ropski odnos: pogledaj koliko samo uvjeta treba RH ispuniti: dati generale, dati dnevnike, dati ovo, dati ono...a za kaj? Da nas još više potlače!
U Jugi smo bili 20% stanovništva, pa "nam" nije valjalo, i malo nas se bude pitalo. A kak nam bude bolje kad budemo niti 2% stanovništva neke tamo daleke EU? Pogledaj primjer Poljske: ona je kost u grlu EU, i da su znali da bu tak, nebi ju niti pozivali tam. Oni su zemlja veličine Francuske, s puno stanovnika i rade EU dosta problema (boreći se za svoje interese). Lako je EU s malim zemljama poput nas, jer nas progutaju i ne pitajući se kak je nam, jer ih to niti ne zanima. E, pa kad već nismo kost (poput Poljske), trebamo biti trn (ali su nam prodane duše na vlasti) i izboriti se za svoje. No bojim se da je već malo kasno za to. Ako je veličina EU u tome da mi netreba pasoš za putovanje preko granice, nek nam ga samo zadrže, jer dok nam je isti trebal, bar smo znali da možemo i nekam putujemo. A ako nam jednoga (tužnoga za mene) dana nebu trebal, onda više ionak nebumo niti imali s čim putovati...

Mislim da je ovoj našoj jadnoj zemlji jedini izlaz vojna hunta i nacionalizacija banaka i tvornica (kak poslije II rata), i obnova od nule, jer su eto oni loši stvorili nekaj kaj se niti 20 godina još nije uspjelo zatrti ili prodati.
No bojim se da sam malo utopist.
A nikaj, opet budu Hrvati odlazili preko velike bare, a neki Kinezi i drugi Azijati se naseljavali u našu veliku EU, u kojoj Hrvatske više niti nebude...nažalost!

Fidela za presjednika!

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by mario 17/12/2009, 13:27

Sirotinja je svugdje sirotinja. Nitko se osim političara nebu obogatio u EU. Nek samo stranci čim prije sve kupe jer im je onda u cilju da je i robovima dobro (kaj buš imal roba ak on smrdi). Pa EU je novi način kolonijalizma i mi smo njima jedino zemlja gde moreju imati tri kuće za odmor u krugu 100 km (more, planine, selo). Za 10 god. svi bumo sobarice, batleri, konobari,vrtlari ...
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by sunčana 17/12/2009, 13:32

zvonac, potpuno se slažem s tobom.
da smo u uniju bogatih i ravnopravnih ušli barem ravnopravno, nek bi i bilo,
ali pod ovakvim ucjenama i s prodanim dušama..smo u totalno lošoj poziciji za ulazak. tek da im služimo kao koš za otpatke.
a ni to ne znamo naplatiti. naši vrli stručnjaci ne znaju ni novce uzeti iz pretpristupnih fondova.
mada..kad pogledaš, ni bez ulaska nema nam više spasa..
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Krx 17/12/2009, 13:36

Ma odavno ja razmišljam stranku Very Happy osnovati naziva Hrvatski preporod ili Istinski hrvatski preporod ili hrvatsko proljeće možda...

prioritetni dio programa; svakome tko nemože dokazati porijeklo imovine uzeti imovinu...ujediniti sve hrvate po stoti put u povijesti izjednačiti u najmanju ruku hrvatski nacionalizam sa najvećim zlom udbaškim antifašizmomučiti djecu u školama o tome i izdajnicima hrvatskog naroda kroz povijest tako i danas mesića i ostale veleizdajnike...zakapijati vrata europske unije u startu...automatizmom smanjiti uvoz do te graqnice da svaki hrvatski proizvod najšireg spektra bude zastupljen i tražen na hrvatskom tržištu...uz pravu unutardržavnu politiku nemoguće da nam se desi sindrom kube jer imamo geostrateški položaj i resurse samo za extra napredak...crkvu držati podalje uz najveću zahvalnost i njenu samostalnosta ali je i oporezivati znači uvesti potpunu kontrolu novca u svom sferama društva, prepoloviti ratne vojne invalide smanjiti ih na najmanju moguću mjeru ostalima uvesti radnu terapiju, smanjiti stopu pdv-a na 10 posto...liberalizirati sve različitosti i samim time brendirati hrvatsku kojega će rezultat biti turizam u extra porastu...baš učiti nažalost od kube jer smo istina bog u nezahvalnoj situaciji...sve to prikazati kao extra mjere recesije i kriznog vremena, ojačati vojsku
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 17/12/2009, 13:50

Krx je napisao/la:Ma odavno ja razmišljam stranku osnovati naziva Hrvatski preporod ili Istinski hrvatski preporod ili hrvatsko proljeće možda...

prioritetni dio programa; svakome tko nemože dokazati porijeklo imovine uzeti imovinu...ujediniti sve hrvate po stoti put u povijesti izjednačiti u najmanju ruku hrvatski nacionalizam sa najvećim zlom udbaškim antifašizmomučiti djecu u školama o tome i izdajnicima hrvatskog naroda kroz povijest tako i danas mesića i ostale veleizdajnike...zakapijati vrata europske unije u startu...automatizmom smanjiti uvoz do te graqnice da svaki hrvatski proizvod najšireg spektra bude zastupljen i tražen na hrvatskom tržištu...uz pravu unutardržavnu politiku nemoguće da nam se desi sindrom kube jer imamo geostrateški položaj i resurse samo za extra napredak
Heb'ga KRX, izgleda da smo malo preradikalni i ti i ja (bar se u nečemu slažemo hahaha).
Problem je kaj nema domoljublja, a oni na vlasti su potpisivali sve i sva, i pitanje je kak danas razvrgnuti obaveze koje su nam naši sami nametnuli, uime neznam čega (WTO, Cefta, prodaja zemlje strancima, bla, bla...).

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by sunčana 17/12/2009, 13:51

eeeeee..tak su nas učili u osnovnoj školici Smile)) da imamo položaj..i žitnicu..i more..ali nam ni žitnica, ni more, ni geostrategija, ni planine, ni čist zrak ne znače ništa bez dobrog gospodara.
i da..nalazim kod nas i većih izdajnika od figure mesića.
upravo velike hrvatske sinove..odlikaše..gori su od udbaških antifašista..ovi uništavaju naciju..oni su pojedince..
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Zvonimir 17/12/2009, 13:57

sunčana je napisao/la:eeeeee..tak su nas učili u osnovnoj školici Smile)) da imamo položaj..i žitnicu..i more..ali nam ni žitnica, ni more, ni geostrategija, ni planine, ni čist zrak ne znače ništa bez dobrog gospodara.
i da..nalazim kod nas i većih izdajnika od figure mesića.
upravo velike hrvatske sinove..odlikaše..gori su od udbaških antifašista..ovi uništavaju naciju..oni su pojedince..
A to su im sinovi...

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by sunčana 17/12/2009, 13:59

ps.
ne bih miješala udbaške antifašiste s antifašistima, to sam zaboravila reći Wink
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by mario 17/12/2009, 14:10

IIIII kam ste vi otišli! Ni jedna revolcija nikad nije sretno završila. Svi smo mi već pokvareni i sam je pitanje koja je naša cijena. I meni bi bilo bolje da svi plaćaju porez.
KRX: Kaj dođete na vlast i podijeliš vlast svojim istomišljenicima. I da si ti 100% u pravu za svoje pratitelje nemreš znat dal budu delali kak ti radiš ili se buju prodali. Heb. ga ove je valjda netko dopelal na vlast. Sad si nek ti famozni glasači razmisle jer su nas dopelali u to sr..e. Ja si mislim da smo si sve to zavredili jer izgleda da budale dominiraju u Hrv. i zato tak ide.
Jadna samo naša deca.
mario
mario

Broj postova : 300
Lokacija : Nedelišće
Zanimanje : kemičar
Registriran : 18.07.2009
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Krx 17/12/2009, 14:13

Samo mali dio mog programa koji se čini preradikalan ali uopće nije neizvediv štoviše jedini ispravan...naravno ako za 50 godina želimo da nam djeca sa ponosom kažu da su hrvati...znam..pitanje je bilo samo europska unija no ne samo da mi imamo posla sami sa sobom nego i sa drugima

Ali šta je najinteresantnije..što je upravo sada najbolje vrijeme za takve stvari...za vući radikalne poteze

Sunčice@

dok god ne pogledamo istini u oči....dok god srbija neisplati ratnu štetu za razaranja po hrvatskoj...dog god ta figura mesić postavljena od svijeta( zapamti on je broj jedan i svaka država ima takvog samo što smo mi zatrovan narod..što od medija što od naše izdajničke prošlosti koja će nas uništiti) da razjebe ono što su upravo ti isti dužni hrvatskoj btw. englezi i ameri koji su dopustili takve stvari na ovim prostorima jer su mogli to zaustaviti za jedan dan...istina se mora znati, budi uvjerena da svi ugledni i akademski obrazovani ljudi to razumiju i znaju i to ih boli...a šta mi...pune ti glavu takvim sranjima da je vidovnjak Milan sitna riba za njih....

i moram završiti svoju misao do kraja....jedini čovjek koji časno i ponosno može ako ništa drugo vratiti dostojanstvo i ponos hrvatskom narodu je dr. Miroslav Tuđman....malo će se ljudi složiti samnom al to je samo naša sramota...vrijeme će pokazati isto kao što to povijest vječito ponavlja samo treba otvoriti ćorave oči....

prebrzo smo zaboravili a zato i jesmo tu gdje jesmo šta nam je njegov otac stvorio...Bogom poslan koliko god se se gore spomenuti 10 godina trudio ocrniti...a šta misliš zašto...samo malo ih je to kužilo tada što je još žalosnije malo više sada a većina neće skontati nikad...eee......ili kak je Zvone rekel problem je kaj nema domoljublja ili još bolje nije bilo kad je trebalo možda čak više biti nego u ratu...

A kralo se ne što se moglo već samo zato što smo takav narod...samo zato...i uvijek nam je netko drugi bio kriv i što mene najviše boli uvijek se iskrivljavala istina koju smo mi objeručke prihvaćali a malo ih se pitalo zašto je to tako...pozdrav...neću više


Zadnja promjena: Krx; 17/12/2009, 14:34; ukupno mijenjano 2 put/a.
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by sunčana 17/12/2009, 14:19

a taj je naučio od tateka kak se to radi lollol
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by sunčana 17/12/2009, 14:21

ok, kako bi ti natjerao srbiju da isplati ratnu odštetu... ?
ideju imaš, nadam se da imaš realizaciju.
sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Krx 17/12/2009, 14:37

sunčana je napisao/la:a taj je naučio od tateka kak se to radi lollol

...a taj bi po pravdi trebo imat najviše ako ćeš tako a ja ih zanm dvadeset iz moje male sredine koji imaju više sada a nisu imali ništa isto toliko puta više nego ta obitelj danas...ali po tvojoj naučenosti su naravno oni krivi za to...e pa varaš se seko...upravo si dala najljepši primjer jedne od mojih ispisanih tvrdnji...hvala

Što se tiče srbije...slovencima dajemo, navodno zbog nekaskvih ineresa ili čini mi se EU..jesmo se složili da ju nećemo....koji će nam kurac srbija...ukinuti sve diplomatske odnose i kapela...ništa radikalno, hrvatska ima svoje nac. manjine baš zbog njih sam spomenuo da se nekima resorima u hr trebaju ograničiti nekakve povlastice ali svi trebaju učiti o tradicionalnim hrvatskim vrijednostima...svi, upravo kao i spomenuta švicarska, svi imaju obavezu učiti švicarski(njemački) jezik a za izbor imaš hrvatske...itd...škole...reda se mora znat, neka se nitko neuvrijedi ali malo sam si najveći srbin pa istrijan talijan pa ajmo malo zapalit dubrovnik...ko će to platit...englezi sigurno neće e da se mene pita bogami srbi bi...njemačka dan danas plaća ratnu odštetu...ajmo to riješit jednom, iz tvog stajališta se jasno vidi razmišljanje naseg naroda koji se neće zdogovoriti još 20 godina o osnovnom stvarima a gdje su tek oni...al ponavljam oćemo li jednom krenit

Jel treba još koji put ponoviti da nebi bilo tako da nekomu to neštima jebemu mater...vrtimo se u krug sa osnovnim stvarima a govorimo o nekom lopovluku i gospodarstvu to tek treba doć nared...istina imamo još puno pure papat dok dođemo do neke nule ali prvo to moramo odradit..ovo je sve išlo prekoredo jer nam je tako nametnuto a mi smo to sve prihvatili

..kako ćemo mi to naplatit........e upravo kad se počnu primjenjivati iole nekakve stvari iz navedenog programa sličnog mom skromnom stajalištu takve stvari uopće nebudu ni najmanje upitne i to nije nikakav radikalizam..svaka zemlja na svijetu koja iole drži do sebe to ima a najbolji primjer nam eto daje Slovenija...i imaju potpuno pravo
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Fidelito 17/12/2009, 16:52

Gospodo EU je ideja. Ima tu svakakvih interesa, za i protiv, velikih i malih, povijesnih i drugih neslaganja, ali cijela Europa je prešla preko svega, preko cijele povijesti (pretežno ratova i sporova) i rekla je da su granice tu gdje jesu (na kraju ako si unutar Schengena nije bitno nama malim ljudima, gdje je konkretno granica), nema više mijenjanja. To je i pravda i povijesna nepravda. Po nekakvom mom nahođenju države su se ujedinile u EU da bi ostvarile svoje strateške interese. EU bi trebala biti win-win situacija (u kojoj svi dobivaju). Sada trebamo tu razlučiti ekonomsku prezaduženost i identitet države. Svakako kada se ujedinjuješ u neku zajednicu, gubiš dio svog identiteta, neke ovlasti prenosiš u tu novu zajednicu, dobivaš neke nove obaveze i ovlasti.

Postoje po meni dva osnovna razloga zašto je došlo do ujedinjenja u Europi:
Prvi razlog je čisto ekonomske prirode. Jeftinije je živjeti u jednoj državi poput EU. Za početak nema carine, dužina granice se bitno smanjuje... nema neproduktivnog administriranja kada nema granica. Roba putuje brže, jeftinije. Bolje se može doskočiti kriminalu i korupciji.... (koja je odavno postala međunarodna). Bolja je kontrola tržišta i tržišnih udjela velikih komapanija. Nema potrebe za tolikim diplomatskim predstavništvima (bitno za državu veličine Hrvatske). Ujednačeni standardi znače manji trošak proizvodnje i razvoja novih proizvoda, kada nešto proizvedeš za EU, to se može prodavati na cijelom tržištu. EU je postavila čvrsta pravila koliko se može zadužiti pojedina zemlja, koliki maksimalni deficit je dozvoljen u proračunu i mnoga druga pravila, ali za nas je ovo najvažnije. Znači - vodi se računa o budućnosti građana državica ujedinjenih u EU (kada pojedine vlasti tih državica to ne žele ili ih nije briga). Borba protiv korupcije je načelni stav u EU i to se shvaća ozbiljno. Sigurno ima korupcije i u EU, u bilo kojoj zemlji, ima vjerovatno i izbjegavanja poreza, ali to se ne radi javno i polujavno. To se sakriva kao zmija noge, jer i najmanja umješanost u takve događaje znači brzu političku smrt. Tu je dopuštena greška prilikom prijema Rumunjske i Bugarske, primljene su da se to nije rasčistilo, ali tu grešku sa Hrvatskom neće ponoviti. Znači brzo se uči - i to je dobro. Slobodni protok kapitala, robe i ljudi jedna je od najvećih tekovina liberalnog kapitalizma. Sigurnost ulaganja kapitala isto je standard koji se njeguje u EU. Nema te mogućnosti, da kada si jednom dao građevinsku dozvolu da se sagradi tvornica kamene vune, i kada ju investitor sagradi u okviru projekta (uloži u to sredstva), da se nekome digne ona stvar i kaže - e ja sada ne bi tu tvornicu ovdje nego tamo, malo dalje. Mogao si ne izdati dozvolu, a ako nisi znao da stvar smrdi kada radi - tvoj problem. Ljudi u EU cijene svoje vlasništvo i bez sumnje svoj novac. Nude to i drugim zainteresiranim stranama, nisam primjetio da nas je netko okupirao i natjerao silom u EU.
Sada da malo raspravim o drugom, političkom razlogu ujedinjenja. Svijet se mijenja. S godinama je bipolarni svijet (vrijeme hladnog rata) zamijenio višepolarni sustav. Novi jaki igrači su se pojavili na svjetskoj sceni. Kina, Indija, države južne amerike, veliki proizvođači nafte ujedinjeni vjerom i OPECom, diktiraju (vođeni interesima) neka svoja pravila. Predsjednik Hrvatske (tko god on bio) može se otići malo poslikati sa predsjednicima tih država, to će biti u Hrvatskoj udarna vijest, a u tim zemljama tek sporedna vijest, jer za njih nemamo nikakvu političku težinu. Jednostavno Hrvatska nema što ponuditi jednoj Kini ili Indiji. Možda koji transformator (i to da vide kako se to pošteno radi, pa da ih proizvode sami) ili par mjesta više za kontejnere sa njihovom robom u nekoj našoj luci. Sami za sebe možemo opstati, to nije sporno, ali nećemo napredovati nimalo ako se ne uklopimo u okolinu koja nas okružuje. Politički gledano to je dugoročno stagniranje, a u današnjem svijetu koji se brzo mijenja i napreduje stagniranje znači zaostajanje. Politika koju propagira EU i koja se traži od svih članica sadrži među ostalim i neka osnovna prava, kao pravo pojedinca na informaciju, prava slobode izražavanja, nekakvo sudovanje u razumnom roku. To su bitne stvari za državu (samo se vratimo 15 godina unatrag, pa se sjetimo kako je bilo). Dosta striktno su propisani standardi kako se država mora ponašati prema svojim građanima, i to je jako dobro za države sa dugom poviješću i tradicijom apsolutnih vladara (da ne kažem onu težu riječ - diktatora). Ne možeš biti član EU i imati bilo kakvu vlast, (zapravo možeš, ali sjetimo se Jorga Heider-a 2000-te, koliko je bio na vlasti i kako mu je bilo tada). Jednostavno država je nužno zlo - sredstvo prisile da se grđani ponašaju nekako po zakonu da bi država mogla funkcionirati, a EU je sredstvo prisile nad državama, da se one 'pristojno' ponašaju prema građanima (prema unutra) i prema van (prema drugim državama). Kako sam rekao za državicu sa poviješću kakva je naša, to je bitno.
slijedi drugi dio....
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Krx 17/12/2009, 17:03

ma ništa neosporno....samo mi puno stvari imamo za riješit...ili samo previše

Ma i tako se iz mojih tekstova da zaključiti da gazde svakako nikad nismo znali biti tako da je nama EU i prije njene pojave bila suđena...ili nešto drugo ma kako se god to zvalo Mad Sad

..nismo je ni vrijedni, da jesmo bili bi u joj davno( jer tako razmišljamo)...a da valja nevalja...i gdje smo sve skupa zajedno Neutral ...a da nas je mogla trebat kao što nas neće sigurno što joj se sviđamo, opet sigurno...i da nebude sve u tome tonu naravno da sve ovo nebi pisao da nemislim da još uvijek nije kasno..to je bitno za reći i iza toga čvrsto stojim

a da okrenemo na humor

Vadi Slovenac dvije jabuke iz džepa.. Jedna velika i jedna mala.. Pruža ih Muji i govori: "Evo, Mujo, uzmi jednu jabuku".. Mujo uze onu veliku, kad će Slovenac: "Jeste vi Bosanci popašni. Samo da vam je što više!!" Kaže Mujo: "Pa koju bi ti uzeo sebi?"..Slovenac: "Ovu malu"..Mujo: "Pa, eto ti je"...

...ili crni humor jel tema to ipak je...poruka bi naravno bila niti ćemo moći birat niti će nam itko dati da biramo...sem referenduma naravno Smile

pozz...Bog i Hrvati
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Europska Unija - Page 2 Empty Re: Europska Unija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 28. Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.