AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Poljoprivredna politika

Stranica 9 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by bećar 24/1/2016, 13:26

opg biotrava je napisao/la:
  Čemu sada referendum?Koliko sam tebe pratio Ružica je u vašoj udruzi,a bila je na listi Mosta.Program vaše udruge je bio platforma politike Mosta za poljoprivredu.Ne bi li se onda stvari trebale odvijati normalnim tijekom,a ne potpisima i referendumom?

Upravo to je ono što mene osobno donekle čini optimistom.
Platforma je preuzeta iz Udruge da, jasno su definirani ciljevi i rokovi, te se nadam da će se isti i izvršavati. Velika je odgovornost na ministra sada da iste ciljeve i provede u zadanim rokovima, ako ne, zasigurno će javnost, pa tako i Udruga reagirati na ne provedbu ciljeva.

@DF95

Kovač je predložen ispred 5-6 Udruga, no politika je to, interesni lobiji ( zasigurno ne malog seljaka ) su odigrali svoju ulogu.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by falkon 2 24/1/2016, 14:46

I onda misliš da će upravo ta politika i interesni lobiji (ne malog seljaka) dopustiti da se išta poduzme, pogotovo kada je Ružica direktno izbačena zato što premalo zastupa megalomanske firme?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by bećar 24/1/2016, 17:24

falkon 2 je napisao/la:I onda misliš da će upravo ta politika i interesni lobiji (ne malog seljaka) dopustiti da se išta poduzme, pogotovo kada je Ružica direktno izbačena zato što premalo zastupa megalomanske firme?

Naravno da sumnjam u to, ali eto, nada uvijek postoji, najveći im je problem što je sve dogovoreno napisano i na papiru potpisano, dostavljeno javnosti, dakle trag postoji, a na nama je da se postavimo u budućnosti, eto prvi korak bi trebao biti odrađen već u prvih 30 dana, živi bili pa vidili.
bećar
bećar

Broj postova : 1667
Lokacija : DJ
Zanimanje : student
Registriran : 10.03.2008
43

→→→ : VIŠE


http://... http://...

[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2016, 18:49

opg biotrava je napisao/la:
Đuro Japarić je napisao/la:
stanar je napisao/la:jako mi je žao što gospođa nije prošla odstrel kod mandatara oreškovića ali gledajući njene izjave i nastojanja u tome pravcu i guranje same sebe u žižu ....???ponavljm meni je žao zbog toga ali takva je politika i toga svaka osoba mora biti svjesna mene samo zanima jedan dio programa mosta koji je prepisao od udruge život pdv     / /u cijelosti ili dijelom ostaje poljioprivredniku ajmo to ispoštovati makar to da nam ostane ja bi bio sretan znači ne nadam se čudu živi bili pa vidjeli

Koliko sam čuo na radiju , Ružica će imati status zastupnika umjesto Panenića ?

Ako je to istina onda Ružica ima pravo predlaganja zakona ? Da li ona hoće predložiti zakone u interesu seljačke poljoprivrede ?

Ako hoće onda seljaci mogu sakupiti 10 posto potpisa birača kojima bi se NATJERALI zastupnici da raspišu REFERENDUM o prijedlozima zakona koje bi Ružica predložila !

1. pitajmo Ružicu da li hoće predložiti zakone ?

2. Ako hoće moramo osnovati ODBOR za sakupljanje potpisa jer za previsokih 10 posto potpisa treba volontera a i novaca !

3. Kažu da nas ima preko 180 000 u Upisniku poljoprivrednih proizvođača , plus članovi , plus naša punoljetna djeca ! Ako nismo sposobni sakupiti 10 posto potpisa , onda ministar može biti i VOJISLAV ŠEŠELJ !
  Čemu sada referendum?Koliko sam tebe pratio Ružica je u vašoj udruzi,a bila je na listi Mosta.Program vaše udruge je bio platforma politike Mosta za poljoprivredu.Ne bi li se onda stvari trebale odvijati normalnim tijekom,a ne potpisima i referendumom?

Ružica je bila među inicijatorima i među osnivačima Udruge OPG Hrvatske - Život ! Jasno vam je da nije izabrana za ministricu to znači da ne može u ime Vlade predlagati zakone .

Sada mijenja Panenića koji je u Vladi i ima status zastupnice !

Pravo predlagati zakone ima ; svaki zastupnik , klubovi zastupnika itd .

MOST je za sada napustilo 6 zastupnika i imaju još KLUB zastupnika , to znači da KLUB zastupnika MOŽE uputiti predsjedniku Sabora prijedloge zakona u postupak donošenja !

Ako to KLUB neće , onda Ružica može istupiti iz MOST i kao zastupnica uputiti PRIJEDLOGE zakona !

Tada ne bi imala podršku većine u Saboru , Sabor ima 151 zastupnika pa bi se u tom slučaju MORALO sakupiti 10 posto potpisa birača kojim bi natjerali zastupnike da RASPIŠU referendum !

Ako bi birači bili ZA , imali bi zakone u INTERESU SELJAČKE POLJOPRIVREDE !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2016, 19:50

DF 95 je napisao/la:Ma Đuro sve pet al da Vas oni blitvari sa 12000ha(neretvanske doline) prešibaju što niste ponudili Kovača, žene se i onak u našem drušrvu ne doživljavaju ozbiljnije (ma koiko radile) a na kraju jel imate svoj STAV!?

Kovač nije sudjelovao u kampanji na izborima sa MOST , a osim toga neki su ga diskreditirali vezano za probleme u obitelji , a za koje Kovač nije kriv !

Da u Hrvatskoj žele nešto napraviti za seljake Kovač bi trebao biti pomoćnik ministra za poljoprivredu .
U tom resoru su i vode te šume , to znači da ministar mora imati pomoćnike iz RAZLIČITIH područja !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by falkon 2 24/1/2016, 20:10

bećar je napisao/la:
falkon 2 je napisao/la:I onda misliš da će upravo ta politika i interesni lobiji (ne malog seljaka) dopustiti da se išta poduzme, pogotovo kada je Ružica direktno izbačena zato što premalo zastupa megalomanske firme?

Naravno da sumnjam u to, ali eto, nada uvijek postoji, najveći im je problem što je sve dogovoreno napisano i na papiru potpisano, dostavljeno javnosti, dakle trag postoji, a na nama je da se postavimo u budućnosti, eto prvi korak bi trebao biti odrađen već u prvih 30 dana, živi bili pa vidili.

Ruku na srce ali kod nas ti "potpisi" te vrste baš i ne drže "vodu".
Petrov je ovjerio kod bilježnika da neće koalirati sa niti jednom opcijom (HDZ-SDP ) a nakraju je prvo potpisivo sa jednim pa završio kod drugih ... Poljoprivredna politika - Page 9 413475
Za ministra stavili svojeg iz Metkovića (postalo jasno zašto su bili zapeli za to ministarstvo, a Ružica im je bila samo lutka na koncu da se prerano ne otkriju).
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by 577 24/1/2016, 20:23

Pa najgore od svega kad čovjek gleda musliman je ministar kulture , kud to ide nikud .
577
577

Broj postova : 2642
God : 35
Lokacija : Otok
Zanimanje : Tehničar za željeznički promet
Registriran : 10.02.2011
28

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Mucko123 24/1/2016, 20:30

Svejedno država nema para za seljaka isto ko i za reforme .Kolko su nabrojali ako naprave par toga u 4 godine bude dobro

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2016, 20:39

Mucko123 je napisao/la:Svejedno država nema para za seljaka isto ko i za reforme .Kolko su nabrojali ako  naprave par toga u 4 godine bude dobro

Za neke ključne reforme ne treba novaca a može se i uštedjeti :

Zakon o nasljeđivanju , sa novim se nasljednici mogu natjerati da u roku 6 mjeseci POKRENU ostavinske postupke jer puno zemlje u ISELJENIČKOJ RH je  na UMRLIM !

Sa novim Zakonom o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela  spojile bi se gruntovnice i katastar u jednu Državnu zemljišnu službu !
Sa ovim bi se ubrzalo i POJEFTINILO sređivanje stanja za privatnu i državnu zemlju , ubrzalo okrupnjavanje i pojeftinile i ubrzale sve radnje vezane za zemlju SVIM vlasnicima !

Kome ovo ne odgovara ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Mucko123 24/1/2016, 20:47

Kod nas baš neznam kak bi se okrupnjivale parcele to bi bili teški dogovori . Ja imam iza vrta kojih 40 jutara tak da nam je sve blizu a ostatak do 2 km daljenost . a o zamjenama ja njemu 4 jutara a on meni 2.5 jutra .

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2016, 21:01

Mucko123 je napisao/la:Kod nas baš neznam kak bi se okrupnjivale parcele to bi bili teški dogovori . Ja imam iza vrta kojih 40 jutara tak da nam je sve blizu a ostatak  do 2 km daljenost  . a o zamjenama  ja njemu 4 jutara a on meni 2.5 jutra .

Okrupnjavanje parcela znači površinsko spajanje 2 ili više parcela istog vlasnika u jednu novu ;

- RH 1 , RH 2 , RH 3 površinski se spajaju i vode se kao RH 1 - ovo Jakovina NIJE riješio u njegovom Zakonu o poljoprivrednom zemljištu !

- kupnja susjedne privatne i državne sa pravom prvokupa - ovo imaju Slovenci !
Đuro kč 1 , Karamarko kč 2 , Mucko 123 kč 3 ; ako Karamarko želi prodati svoju mora pismenim putem to ponuditi meni i tebi , ako ju kupiš površinski sapajaš dvije parcele ,

- zamjena privatnu za privatnu ,
- zamjena privatnu za državnu

- okrupnjavanje putem komasacije

Sa ovim u seljačkom sektoru imamo posla u idućih 15 godina !

Poznat je put kako smo POVRŠINSKI smanjivali imanja i vršili usitnjavanje !
Opisano je put kojim se MORA ići na okrupnjavanje !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by iwanho 24/1/2016, 21:38

Koju korist ima seljak ako se tri njegove čestice koje su jedna do druge spoje u jednu? U arkodu je to ionako već provedeno. Ja imam uz parcelu s kućo još 4 čestice jednu do druge. Obrađujem je kao jednu, kao jedna se vodi u arkodu i ne vidim razloga za promjenom u zemljišnim knjigama i katastru. No, da bude jasnije, nisam protiv toga, ali to ne smatram prioritetom. Ako netko to želi provesti treba mu omogućiti bez nepotrebnih troškova parcelacije.

Ovo ostalo podržavam, a dodal bi još da se kod zamjene zemljišta u cilju okrupnjavanja treba ukinuti oporezivanje.

Zamjena se čak ni u prošlom sistemu nije oporezivala, ili preciznije porez se plačal samo na razliku vrijednosti, ukoliko je netko dobio veću vrijednost.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Đuro Japarić 24/1/2016, 22:12

iwanho je napisao/la:Koju korist ima seljak ako se tri njegove čestice koje su jedna do druge spoje u jednu? U arkodu je to ionako već provedeno. Ja imam uz parcelu s kućo još 4 čestice jednu do druge. Obrađujem je kao jednu, kao jedna se vodi u arkodu i ne vidim razloga za promjenom u zemljišnim knjigama i katastru. No, da bude jasnije, nisam protiv toga, ali to ne smatram prioritetom. Ako netko to želi provesti treba mu omogućiti bez nepotrebnih troškova parcelacije.

Ovo ostalo podržavam, a dodal bi još da se kod zamjene zemljišta u cilju okrupnjavanja treba ukinuti oporezivanje.

Zamjena se čak ni u prošlom sistemu nije oporezivala, ili preciznije porez se plačal samo na razliku vrijednosti, ukoliko je netko dobio veću vrijednost.

1. Ako prodaješ zemlju moraš vaditi 4 vlasnička lista i možeš prodati po 1 parcelu četvorici kupaca !
2. Ako umreš , imaš suprugu i troje djece po sadašnjem Zakonu o nasljeđivanju po 1 parcelu može uzeti svaki od 4 nasljednika !

Prosječna površina hrvatskih OPG je ispod 5 ha i čini ju više parcela , ima nas u Upisniku preko 180 000 a u sustavu poticaja preko 95 000 , plus oni koji nisu ni u Upisniku !

- Sa izmjenom Zakona o nasljeđivanju , sa izmjenom Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima , MORA se ZAUSTAVITI povećanje broja vlasnika i USITNJAVANJE , a sa Zakonom o komasaciji i Zakonom o okrupnjavanju parcela i evidenciji zemlje , moramo ići na formiranje POVRŠINSKI većih parcela i OPG ,a što je posebno bitno u STOČARSTVU ( pašnjački uzgoj veći dio godine većinom u brdskim dijelovima Hrvatske ) te u ratarskim kulturama .
Treba tražiti da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona , provede JAVNA rasprava , čuju i uvaže prijedlozi i da se sa PRIJEDLOZIMA zakona ide u Sabor !
Nemao što izgubiti !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by iwanho 25/1/2016, 08:55

Đuro Japarić je napisao/la:
iwanho je napisao/la:Koju korist ima seljak ako se tri njegove čestice koje su jedna do druge spoje u jednu? U arkodu je to ionako već provedeno. Ja imam uz parcelu s kućo još 4 čestice jednu do druge. Obrađujem je kao jednu, kao jedna se vodi u arkodu i ne vidim razloga za promjenom u zemljišnim knjigama i katastru. No, da bude jasnije, nisam protiv toga, ali to ne smatram prioritetom. Ako netko to želi provesti treba mu omogućiti bez nepotrebnih troškova parcelacije.

Ovo ostalo podržavam, a dodal bi još da se kod zamjene zemljišta u cilju okrupnjavanja treba ukinuti oporezivanje.

Zamjena se čak ni u prošlom sistemu nije oporezivala, ili preciznije porez se plačal samo na razliku vrijednosti, ukoliko je netko dobio veću vrijednost.

1. Ako prodaješ zemlju moraš vaditi 4 vlasnička lista i možeš prodati po 1 parcelu četvorici kupaca !
2. Ako umreš , imaš suprugu i troje djece po sadašnjem Zakonu o nasljeđivanju po 1 parcelu može uzeti svaki od 4 nasljednika !

Prosječna površina hrvatskih OPG je ispod 5 ha i čini ju više parcela , ima nas u Upisniku preko 180 000 a u sustavu poticaja preko 95 000 , plus oni koji nisu ni u Upisniku !

- Sa izmjenom Zakona o nasljeđivanju , sa izmjenom Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima , MORA se ZAUSTAVITI povećanje broja vlasnika i USITNJAVANJE , a sa Zakonom o komasaciji i Zakonom o okrupnjavanju parcela i evidenciji zemlje , moramo ići na formiranje POVRŠINSKI većih parcela i OPG  ,a što je posebno bitno u STOČARSTVU ( pašnjački uzgoj veći dio godine većinom  u brdskim dijelovima Hrvatske ) te u ratarskim kulturama .
Treba tražiti da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona , provede JAVNA rasprava , čuju i uvaže prijedlozi i da se sa PRIJEDLOZIMA zakona ide u Sabor !
Nemao što izgubiti !

U slučaju prodaje to može biti i prednost. Jednu dvije ili tri parcele možeš prodati jednom susjedu, a ostatak drugom. Na taj način bu jedan i drugi susjed povećal svoje parcele sa zemljom koja je tik uz njihove.

Đuro, nisi uzel u obzir moju označenu rečenicu. Možda sam umjesto "bez nepotrebnih troškova" trebal napisati "bez ikakvih troškova". Ta rečenica ostavlja vlasniku na volju u bilo kojem trenutku bez dodatnih troškova provesti spajanje više parcela u jednu.
iwanho
iwanho

Broj postova : 450
Lokacija : Pećina
Registriran : 14.12.2008
12


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by jlukaci7 25/1/2016, 13:52

Đuro, nisi uzel u obzir moju označenu rečenicu. Možda sam umjesto "bez nepotrebnih troškova" trebal napisati "bez ikakvih troškova". Ta rečenica ostavlja vlasniku na volju u bilo kojem trenutku bez dodatnih troškova provesti spajanje više parcela u jednu.

Ivanho upravo tako to bi se trebalo sprovoditi besplatno pa za koji klinac plaćamo tako visoki PDV od 25% nego za državne službe.
A ovako da bi spojil dve ili više čestice a istih sam vlasnik 1/1 za to trebam neznam točno koliko papira a i troškova(vlasnički list ,biljez nekakov elaborat od privatnog geodete itd) pa ti sad odi okrupnit česticu.

jlukaci7

Broj postova : 143
Lokacija : križevci
Registriran : 03.02.2011
3


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Mucko123 25/1/2016, 17:53

paor je napisao/la:Ovaj sadržaj bi možda išao i u druge teme, ali tablica pokazuje kakva je podrška poljoprivredi u smislu cijena naftnih derivata.



 
   Cijene naftnih derivata kn/l
   2008.
   2004.
   % povećanje
 
 
   Super 95
   9,05
   7,28
   24,5
 
 
   Eurosuper 95
   9,3
   7,34
   27
 
 
   Super plus 98
   9,4
   7,86
   20
 
 
   Dizel
   9,58
   5,78
   66
 
 
    Eurodizel
   9,69
   5,86
   66
 
 
    Dizel Plavi
   5,6
   3,1
   81
 
 
   Loživo ulje
   6,58
   3,18
   104
 


evo sutra bude jeftinije nego 2004 plavi dizel Very Happy

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Mucko123 25/1/2016, 19:15

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ovako-bi-dvojica-izvrsnih-studenata-srezala-drzavni-proracun-za-77-milijardi-kuna-1054878?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1054878&utm_campaign=FB+page+statusi

Kako bi rezali pametni ekonomsiti po poljoprivredi udari opet svejdeno seljaki imaju para na bacanja

Mucko123

Broj postova : 118
Lokacija : osijek
Registriran : 04.11.2012
6


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Fidelito 24/2/2016, 15:42

zanimljiva priča o proizvodnji žitarica u Saudijskoj Arabiji, ukratko bilo je lijepo dok je trajalo, a trajalo je kratko:

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-11-04/saudi-wells-running-dry-of-water-spell-end-of-desert-wheat

Nama bi mogao biti interesantan nastavak te priče. Jer proizvodnja je prestala, a potrebe su velike.


Inventivni kinezi:

http://www.chinahush.com/2014/09/27/a-tooth-for-a-tooth-farmers-occupy-main-road-as-sunning-ground/

Sa napomenom da i mi (poslije turističke sezone) imamo poluprazne autoceste, jedino nisu baš locirane u blizini proizvodnje kukuruza, a zna na njima biti i snijega u vrijeme berbe kukuruza, tako da recept nije univerzalan.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Poljoprivredna politika - Page 9 Empty Re: Poljoprivredna politika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.