AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








cijena poljoprivrednog zemljista

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by andro 1/8/2011, 15:34

krpica je napisao/la:
andro je napisao/la:hm županja
zakup cca 1500-2200kn ha
prodaja cca 4000e pa na više po ha

Zahvaljujem.
Bit će da sam ja jedina koja daje u zakup pz po pristojnoj cijeni(650kn ).
Naime , nekako mi se čini grozomornim davanje u zakup Ha po cijeni koja je ista poticajima.
Jel sam za psihijatriju ?

Prodajna cijena mi se čini mala naspram cijene zakupa.... Rolling Eyes

a jel baš u županji imaš zemlju ili negdje u selima i kolika ti je površina u županji ima dosta niske zemlje pa stime i jeftinije ja sam iz gradišta pa sam ti napisao cjenu zakupa koju plaća kolega koji radi tablu u županji državnu a prodajna cjena je isključivo iz mog sela a i takva cjena je išla u prodaji županjskih tabli oko 35oookn ha
andro
andro

Broj postova : 1046
God : 41
Lokacija : gradiste
Zanimanje : kombajnist!
Registriran : 19.03.2008
13


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/andro-t34.htm

[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by krpica 3/8/2011, 09:09

Zemlja je u Babinoj Gredi , I klasa , 18 Ha u komadu.
Sada je pod zakupom. Ne želim ju prodavati ako mi baš voda ne dođe do grla. Već ju godinama dajem u zakup jer ne želim da zarasta u korov i da bude sramota ljepe naše, i stoga je i cijena ta koju sam napisala. Premda vidim da lopovi , vlasnici zemlje daleko od Slavonije, baš i nisu na strani poljoprivrednika, pa nek rađe ljepa naša izgleda zapušteno i jadno ako oni ne mogu zaraditi godišnju plaću na hektaru zemlje.
krpica
krpica

Broj postova : 21
Lokacija : Zagreb
Registriran : 31.07.2011
0


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by Saša 3/8/2011, 09:35

Uh andro te cijene što si ti napisao su da se smrzneš! Kod mene je zakup do 100 eura. Pa kad bi dobio za zakup 1500 - 2200 kn za hektar onda bi zemlju bilo bolje dati u zakup nego raditi. Isto bi zaradio, a niti poderao strojeve, niti se brinuo dali će doći kakvo nevrijeme (elementarna nepogoda) i uništiti moj cijelogodišnji trud i ulaganje, a i svoju kičmu bi sačuvao. Svaka čast onima koji uz 2000 kn zakupa vide računicu u obradi zemlje.
Saša
Saša

Broj postova : 1023
Lokacija : Podravina
Registriran : 22.11.2009
22

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by mačor 3/8/2011, 10:47

krpica je napisao/la:Zemlja je u Babinoj Gredi , I klasa , 18 Ha u komadu.
Sada je pod zakupom. Ne želim ju prodavati ako mi baš voda ne dođe do grla. Već ju godinama dajem u zakup jer ne želim da zarasta u korov i da bude sramota ljepe naše, i stoga je i cijena ta koju sam napisala. Premda vidim da lopovi , vlasnici zemlje daleko od Slavonije, baš i nisu na strani poljoprivrednika, pa nek rađe ljepa naša izgleda zapušteno i jadno ako oni ne mogu zaraditi godišnju plaću na hektaru zemlje.

To netreba sada još nikako prodavati, čekaj ulaz u EU i formiranje novih cijena.
Kakav ugovor o zakupu imaš?
mačor
mačor

Broj postova : 796
Lokacija : ajme
Registriran : 28.07.2011
12


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by Haso 3/8/2011, 10:57

Saša je napisao/la:Uh andro te cijene što si ti napisao su da se smrzneš! Kod mene je zakup do 100 eura. Pa kad bi dobio za zakup 1500 - 2200 kn za hektar onda bi zemlju bilo bolje dati u zakup nego raditi. Isto bi zaradio, a niti poderao strojeve, niti se brinuo dali će doći kakvo nevrijeme (elementarna nepogoda) i uništiti moj cijelogodišnji trud i ulaganje, a i svoju kičmu bi sačuvao. Svaka čast onima koji uz 2000 kn zakupa vide računicu u obradi zemlje.
Tako isto i kod mene, a ral dobre zemlje košta 15000 kn.

Haso

Broj postova : 2178
God : 27
Lokacija : Virje
Zanimanje : Tehničar za mehatroniku
Registriran : 23.11.2010
40


http://www.poljoprivredni-forum.biz/t2581-haso

[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by Fidelito 3/8/2011, 11:21

Cijene zemljišta su lagano prenapuhane (s obzirom na dohodak koji se može ostvariti na njima). To je nešto kao cijene nekretnina u SAD-u, koje su ponajviše zahvaljujući trgovcima i bankama (koji su jeftinim kreditima napravili potražnju) naglo porasle, a kada je usljedilo otrežnjenje, pale su ispod svih mogućih granica. Nešto slično dešava se i sa zemljištem kod nas, cijene rastu zahvaljujući poticajima koji se (još uvijek) isplaćuju, vlasnici računaju da 'ako i ništa ne proizvedeš - ostaje ti poticaj'. Tu se kao kupci još i javljaju raznorazni špekulanti sa 'viškom' kapitala, kojima je na prvom mjestu uložiti u nešto konkretno svoje raznobojne papiriće na kojima pišu neke zamišljene brojke (na primjer : 50 ili 100 Eura) i dok se za te papiriće išta može kupiti. Svi koji se ozbiljno bave proizvodnjom znaju da je vrlo teško zaraditi tih 1000 Kn/Ha zakupa. Mislim da se situacija samim ulaskom u EU neće bitno promjeniti, cijene su već sada prenapuhane do krajnjih granica. Uopće ove usporedbe cijena zemljišta kod nas i, recmo, u njemačkoj su bezvezne, jer kvaliteta zemljišta nije ista, klima nije jednaka, a niti ekonomsko i pravno okruženje (uređenje) nije jednako. Što vrijedi kupiti najbolji komad zemlje kod nas (i uspostaviti proizvodnju), kada te lokalna ili središnja vlast može zafrkavati na sto drugih načina? Još kada lokalni birokrati osjete miris svježeg eura kod investitora, nemaju šanse ozbiljno početi raditi.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by krpica 3/8/2011, 12:18

mačor je napisao/la:
krpica je napisao/la:Zemlja je u Babinoj Gredi , I klasa , 18 Ha u komadu.
Sada je pod zakupom. Ne želim ju prodavati ako mi baš voda ne dođe do grla. Već ju godinama dajem u zakup jer ne želim da zarasta u korov i da bude sramota ljepe naše, i stoga je i cijena ta koju sam napisala. Premda vidim da lopovi , vlasnici zemlje daleko od Slavonije, baš i nisu na strani poljoprivrednika, pa nek rađe ljepa naša izgleda zapušteno i jadno ako oni ne mogu zaraditi godišnju plaću na hektaru zemlje.

To netreba sada još nikako prodavati, čekaj ulaz u EU i formiranje novih cijena.
Kakav ugovor o zakupu imaš?

Ugovor je na tri godine , ništa extra , isti vozimo već neko vrijeme, kad istekne, obnovimo i ovjerimo kod bilježnika.
krpica
krpica

Broj postova : 21
Lokacija : Zagreb
Registriran : 31.07.2011
0


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by SteveO 3/8/2011, 13:39

Sad vidim da si napisala da je zemlja u B.Gredi a ne u Županji ali onda ti ne vrijedi ona cijena koju ti je netko napisao jer je zemlja u svim selima jeftinija nego u "gradu". Direktan primjer ti je prodaja drzavne zemlje, u Županji je grad u natječaju podigao 35% početnu cijenu zemlje jer je to "od posebnog interesa za grad", tako neko sranje, pa je državna zemlja uredno imala cijenu od 28 000 kn za keš ili 35 000 kn na kredit bez kamata 15 godina, dok su na istoku po selima kupovali po 12-15 000 kn od države, mislim čak da je jedan prijatelj od starog iz B.Grede rekao da je on od države kupio po 12 000 kn/ha na 15 godina i to tablu od 23 hektara. Nek se javi netko iz B.Grede pa nek najbolje napise kakve su cijene kod njih ali mislim da nisu kao što je Andro napisao jer to vrijedi baš za Županju koja je grad i koja ima smješno malo zemlje spram sela okolo.

Pozz
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by paor 3/8/2011, 21:17

krpica je napisao/la:Ne znam od kuda sve forumaši pišu na ovom portalu , pa ću zamoliti da me netko informira o cijeni zakupa poljoprivrednog zemljišta u Slavoniji, konkretno u Županji i okolici. Cijena po Ha? Isto tako me interesira i prodajna cijena.

Tnx

babina greda je specifična po izrazito lošim i izrazito dobrim klasama zemlje tako da je skoro nemoguće generalizirati oko cijene i zakupa...recimo, ta tvoja zemlja bi meni vrijedila do 5000 €/ha, ali nekom drugom (onom tko ju radi) to uopće ne mora biti tako
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by krpica 3/8/2011, 22:36

paor je napisao/la:
krpica je napisao/la:Ne znam od kuda sve forumaši pišu na ovom portalu , pa ću zamoliti da me netko informira o cijeni zakupa poljoprivrednog zemljišta u Slavoniji, konkretno u Županji i okolici. Cijena po Ha? Isto tako me interesira i prodajna cijena.

Tnx

babina greda je specifična po izrazito lošim i izrazito dobrim klasama zemlje tako da je skoro nemoguće generalizirati oko cijene i zakupa...recimo, ta tvoja zemlja bi meni vrijedila do 5000 €/ha, ali nekom drugom (onom tko ju radi) to uopće ne mora biti tako

Hvala.

Nije mi jasno kako je ( ne samo u slavoniji , već i tu u okolici Zagreba ) veća cijena ( govorim o poljoprivrednom zemljištu ) ako je pod skutima grada ,nego recimo neke udaljene općine . Ta zemlja ne da je zagađena, nego u većini slučajeva bi trebalo zakonom zabraniti na njoj sadnju bilo čega.
Primjer:

Uz aerodrom ( zagrebački , tj na području grada Velike Gorice ) prostire se uz samu sletnu stazu voćnjak jabuka??? preko puta je cca Ha kukuruza itd....Kad sam u gradu postavila pitanje o zgravstvenoj ispravnosti namirnica s tih parcela, dobila sam odgovor ..NIKADA.
Nemam vremena ni novaca dizati privatne tužbe ali ne bi li trebale državne institucije (zavod za javno zdravstvo ili inspekcije minist.poljoprivrede ) kontrolirati gdje se što uzgaja i kakva je kvaliteta namirnica s tih polja?

Uglavnom , cijena kvadratnog metra te zemlje je 10-15 eura...kvadrat..metar x metar..... cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 684261 bangehead
krpica
krpica

Broj postova : 21
Lokacija : Zagreb
Registriran : 31.07.2011
0


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by paor 3/8/2011, 22:58

stvarnu vrijednost zemljišta sačinjava i njegova potencijalna vrijednost, a u tom zagrebačkom slučaju to je više nego jasno

ekološki čisto zemljište kod nas još nema nikakvu ekonomsku valorizaciju

u većini slučajeva, pristupačnost i blizina prometnice su najveći aduti u vrednovanju poljoprivrednog zemljišta...zapravo ponuda i potražnja, a ti si u blizini velikog grada i bolje znaš kako stvari tamo stoje (da imaš 18 ha u buzinu, sad bi se ljuljuškala na vlastitoj jahti...)
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by krpica 3/8/2011, 23:22

paor je napisao/la:stvarnu vrijednost zemljišta sačinjava i njegova potencijalna vrijednost, a u tom zagrebačkom slučaju to je više nego jasno

ekološki čisto zemljište kod nas još nema nikakvu ekonomsku valorizaciju

u većini slučajeva, pristupačnost i blizina prometnice su najveći aduti u vrednovanju poljoprivrednog zemljišta...zapravo ponuda i potražnja, a ti si u blizini velikog grada i bolje znaš kako stvari tamo stoje (da imaš 18 ha u buzinu, sad bi se ljuljuškala na vlastitoj jahti...)

Znam da jacin zakon u proceduri predviđa prenamjenu PZ u GZ za neku siću , a zato se i te kako lokalni šerifi grebu da kuoe svaki milimetar , međutim mene smeta sadnja..ma braco čekaj princa z lovom , ali nemoj trovat sirotinju.

Eh , da mi dida nije bio slavonca nego turopoljac, ihaaaa.
Ovako dobih turopoljca za muža i bazen na dvorištu cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 946904
krpica
krpica

Broj postova : 21
Lokacija : Zagreb
Registriran : 31.07.2011
0


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by Fidelito 4/8/2011, 08:32

Mnogi od tih proizvođača uopće nisu svjesni toga što rade. Najbolji primjer toga je da to što proizvedu sami konzumiraju. Uopće proizvodnja u Zagrebu je problematična radi velikog prometa vozila, posebno one površine kod većih prometnica (obilaznica i sl.). Ne bih se bojao toliko aerodroma (na kojem se srećom odvija neki minimalni promet zrakoplova u usporedbi sa nekim drugim aerodromima), koliko vozila na prometnicama. A sa druge strane svojevremeno sam radio analizu svojih proizvoda i olovo je bilo ispod granične vrijednosti, ali relativno malo ispod, jer su sve druge vrijednosti bile manje za red veličina. A te moje proizvodne površine se nalaze daleko od bilo kakve značajnije prometnice. Na moje pitanje zašto je to tako, žena u laboratoriju mi odgovori da je olovo uvijek bliže graničnim vrijednostima nego drugi elementi analize, a razlog tome je (vjerovatno) opće zagađenje.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by krpica 4/8/2011, 13:23

Fidelito je napisao/la:Mnogi od tih proizvođača uopće nisu svjesni toga što rade. Najbolji primjer toga je da to što proizvedu sami konzumiraju. Uopće proizvodnja u Zagrebu je problematična radi velikog prometa vozila, posebno one površine kod većih prometnica (obilaznica i sl.). Ne bih se bojao toliko aerodroma (na kojem se srećom odvija neki minimalni promet zrakoplova u usporedbi sa nekim drugim aerodromima), koliko vozila na prometnicama. A sa druge strane svojevremeno sam radio analizu svojih proizvoda i olovo je bilo ispod granične vrijednosti, ali relativno malo ispod, jer su sve druge vrijednosti bile manje za red veličina. A te moje proizvodne površine se nalaze daleko od bilo kakve značajnije prometnice. Na moje pitanje zašto je to tako, žena u laboratoriju mi odgovori da je olovo uvijek bliže graničnim vrijednostima nego drugi elementi analize, a razlog tome je (vjerovatno) opće zagađenje.

Mi od milja te jabuke zovemo " kerozinke " Laughing
krpica
krpica

Broj postova : 21
Lokacija : Zagreb
Registriran : 31.07.2011
0


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by aaa11 9/6/2013, 19:07

Kako sad stoje cijene sa polj. zemljistem?

aaa11

Broj postova : 87
Lokacija : zagreb
Registriran : 25.11.2012
0


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by SteveO 9/6/2013, 20:07

Isto.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by Fidelito 9/6/2013, 20:23

aaa11 je napisao/la:Kako sad stoje cijene sa polj. zemljistem?

'kak se dvojica dogovore'.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

cijena poljoprivrednog zemljista - Page 2 Empty Re: cijena poljoprivrednog zemljista

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.