AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Seljačke vođe

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 2/2/2013, 10:43

Za sutrašnji skup u Ferovcu napisao sam tekst kojeg idem iskopirati sa više članaka Ustava koji mogu biti osnov za pisanje više Prijedloga zakona i zakonske aktivnosti . Biti će im iskopiran i odgovor iz Ureda Predsjednika RH , predsjednika Hrvatskog sabora !

Kakve će odluke biti donešene to ne ovisi o meni !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 3/2/2013, 10:11

Đuro Japarić je napisao/la:Za sutrašnji skup u Ferovcu napisao sam tekst kojeg idem iskopirati sa više članaka Ustava koji mogu biti osnov za pisanje više Prijedloga zakona i zakonske aktivnosti . Biti će im iskopiran i odgovor iz Ureda Predsjednika RH , predsjednika Hrvatskog sabora !

Kakve će odluke biti donešene to ne ovisi o meni !

Možete pročitati u Glasu Slavonije , dio mišljenja Petra Pranjića ! Temu 1536 - 2013 stavio sam iz informativno - obrazovnih razloga ! 2013 u Ferovcu se mogu donijeti odluke , ići prema Vladi , Saboru i Predsjedniku u cilju predlaganja zakonskih rješenja za budućnost hrvatske poljoprivrede !

Iskopirao sam preko 300 kopija , koje će dobiti sudionici skupa !Pada snijeg , još malo pa ću krenuti jer je cesta skliska !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 3/2/2013, 17:35

Seljačke vođe posatju Vođe !
Na današnjem sastanku u Ferovcu bilo je više predstavnika Udruga i Hrvatske poljoprivredne komore . Stav je svih da se mora postići jedinstvo oko bitnih problema i budućih aktivnosti .

Novi sastanak je dogovoren u iduću nedjelju u Baranji !

Teme o kojim se raspravljalo ;

1. problemi sa poticajima ,
2, legalizacija objekata ,
3. zakon o poljoprivrednom zemljištu ,
4. prijava prosvjeda - u temi prosvjed !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 9/2/2013, 07:58

U temi Prosvjed ; napisao sam Ustavnu i Zakonsku mogućnost , proceduru .

Slijedom toga sve registrirane poljoprivredne udruge , Hrvatska poljoprivredna komora , zaposleni u prehrambenoj industriji mogu prijaviti skup - javno okupljanje !

Javno okupljanje može biti prosvjednog karaktera ili skup potpore Vladi i Saboru !
Da sam protiv Sabora i Vlade i onog što rade poljoprivredi , to je javnosti poznato ! Oni će reagirati na veće skupine i u tom smislu se mora ići !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 10/2/2013, 08:14

SteveO je napisao/la:Aj zadnji put da ti se obratim. Nema veze sto je krezav i ruzan, nije ni onaj vođa Brazde krasan kao ni Laslo ali to je posve nebitno, ali ljudi imaju nastup i karizmu koliko-toliko spram onog indijanca koji pusta neke bradice, krezav je i nastupa galamdzijski bez ijedne pametne recenice u istupu

Ja sam prekrasan i imam zavrsen fakultet, u to budi siguran.

Da, **** zove te 3/4 ovog foruma da se vratis.

EOD


Pod krezavim misli se na Tomislava Pokrovca ! Noćas sam sa njim razgovarao , sa Laslom ( bili smo 2001 kod Mesića ) , sa Brlošićem , sa predstavnicima Hrvatske voćarske zajednice itd .

Danas će oni i dio seljačkih vođa odvojiti dio novca svojih obitelji i po kliskoj cesti doći u Baranju !
Dio prosvjeda već je prijavljen ! Ovisno o današnjoj odluci , sve vođe koji imaju štambilj trebaju u ponedjeljak otići u policiju i prijaviti prosvjed !

Noćas smo razgovarali da se sutra prijavi prosvjed ispred Sabora !

Da li će > krezavi > sa istoka Hrvatske morati otići u Policiju u Zagreb i podnijeti prijavu ili će to neki > estetski > ljepši vođa odraditi , to nije bitno ! Bitno je da se iskoristi Ustavna i zakonska mogućnost .

Bio sam , 23 . 1. , sam na prosvjedu - širili su zavjese da pročitaju ; PUSTOŠ U 119 SELA NITKO NE ŽIVI !
HVALA TURCIMA I JELAČIĆU ! Vidjeli su to zastupnici i ministri !

Još je bila jedna skupina koja je vrijeđala ministre itd .

Ako se prijavi prosvjed , biti ću ispred Sabora !
Svi koji tamo dođu neka se ponašaju na maksimalno civiliziran način !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 10/2/2013, 16:03

Seljačke vođe , održali su sastanak u Baranji !

U prosvjed se ne može ići bez Stožera koji bi definirao ciljeve i vodio prosvjed !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 10/2/2013, 17:40

Đuro Japarić je napisao/la:Seljačke vođe , održali su sastanak u Baranji !

U prosvjed se ne može ići bez Stožera koji bi definirao ciljeve i vodio prosvjed !

Hrvatska poljoprivredna komora NE može biti organizator prosvjeda po sadašnjem Statutu , to mi je maloprije rekao predsjednik Komore g. Matija Brlošić !

Poruka Dukiću , poznajemo se , da se ne ide soliranjem u prosvjed i iscrpljivati ljude soliranjem !

Pokušajte gospodo vođe , poslušati nas koji smo bili > pioniri > u organiziranju prosvjeda .

Imenujte Stožer za prosvjed , osobe za kontakt , osobe prema medijima !

Nije bitno da li će Dukić ili netko biti na čelu Stožera , bitno je da se u prosvjed mora ići masovno i osmišljeno !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 10/2/2013, 18:14

U tjeku je sastanak jedne udruge u Podravini , čiji su predstavnici danas bili u Baranji !

Iza nedjelje se traži prijem u Vladi !

Gospodo seljačke vođe , iza nedjelje svi Vi koji imate status registrirane udruge , nastojte održati sastanak da se dogovore i osmisle aktivnosti koje će morati poštovati svi !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by abrkili 10/2/2013, 22:52

Mislite da će vas primiti u vladi?

Ne znam što bih napisao, ali glupo mi je preskočit na iduću temu kad vidim kolegu Japarića koliko postova piše,svi se tiču svih nas a nitko da ostavi pametan komentar, barem radi potpore...

abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by stanar 10/2/2013, 23:23

a šta reći treba dati podršku kada budu prosvjedi ja sam bio na dosta njih a koliko vidim ne ginu mi ni ovi novi samo bih dao jednu primjedbu tražio bih da ono što se izbori na tim prosvjedima bude primjenjeno samo na one koji i jesu prosvjedovali pošto po logici zdravog razuma onaj tko se ne buni smatra da mu je dobro samo bih volio da bude što više jedinstva u udrugama a što se tiče komore neka mijenjaju statut nevidim zašto oni nebi mogli organizirati prosvjede pa za boga miloga zar oni nebi trebali zastupati interese onih čije ime nose pa mislim da je sasvim legitimno da idu i u prosvjede .
stanar
stanar

Broj postova : 345
God : 54
Lokacija : babinagreda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 17.03.2011
11


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 11/2/2013, 07:41

abrkili je napisao/la:Mislite da će vas primiti u vladi?

Ne znam što bih napisao, ali glupo mi je preskočit na iduću temu kad vidim kolegu Japarića koliko postova piše,svi se tiču svih nas a nitko da ostavi pametan komentar, barem radi potpore...


Poslao sam Vam poruku da na drugom Forumu se uključite u pisanje i obrazovanje ! Tamo je pod Artois mladi student !

PU BRODSKO POSAVSKA , prijava javnog okupljanja , datum 21 . 08 . 98 . !
Ovo iznosim da znate da nisam amater kada pojašnjavam kako se protiv Vlade i Sabora mora ići ! Sudjelovao sam u aktivnostima nevladinih udruga u SRNJ !
Dok ovo pišem putem HRT , govore da će Dukić u 11 sati započeti sa prosvjedom u Ferovcu !
To nije odluka jučer u Baranji , već soliranje Dukića , koji je i za vrijeme Čobankovića razbio započeti prosvjed , jer dio ljudi još nisu izašli na cestu kako je bilo dogovoreno ! Ovo može potvrditi Pokrovac , Pipić Zvonko iz Podravine !

Mora se osnovati Stožer i raditi kako je napisao Fidelito i što ja objašnjavam !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Fidelito 11/2/2013, 08:36

Đuro Japarić je napisao/la:
abrkili je napisao/la:Mislite da će vas primiti u vladi?

Ne znam što bih napisao, ali glupo mi je preskočit na iduću temu kad vidim kolegu Japarića koliko postova piše,svi se tiču svih nas a nitko da ostavi pametan komentar, barem radi potpore...


Poslao sam Vam poruku da na drugom Forumu se uključite u pisanje i obrazovanje ! Tamo je pod Artois mladi student !

PU BRODSKO POSAVSKA , prijava javnog okupljanja , datum 21 . 08 . 98 . !
Ovo iznosim da znate da nisam amater kada pojašnjavam kako se protiv Vlade i Sabora mora ići ! Sudjelovao sam u aktivnostima nevladinih udruga u SRNJ !
Dok ovo pišem putem HRT , govore da će Dukić u 11 sati započeti sa prosvjedom u Ferovcu !
To nije odluka jučer u Baranji , već soliranje Dukića , koji je i za vrijeme Čobankovića razbio započeti prosvjed , jer dio ljudi još nisu izašli na cestu kako je bilo dogovoreno ! Ovo može potvrditi Pokrovac , Pipić Zvonko iz Podravine !

Mora se osnovati Stožer i raditi kako je napisao Fidelito i što ja objašnjavam !

Manje-više ovakva 'sloga' razlog je da se nikada nisam odazvao na odlaske u prosvjede. Očito je da neki seljački vođe odrađuju i neke druge zadatke osim legitimne borbe za poboljšanje položaja sela i poljoprivrednika. Ako je ovo što Đuro napisa istina (a poznajemo ga sa foruma kao iskrenog čalana koji se ne boji iznjeti svoja promišljanja) onda je jasno da se u prosvjed uključuju razne politike ili možda osobni interesi (koje nemaju puno veze sa općim problemima sela i poljoprivrede). Meni to ne smeta, ali smeta mi netransparentnost toga. Lijepo onda reci: ja smatram da je to tako i tako, imam podrušku politike (ove ili one stranke) molim da se na prosvjed odazovu ljudi koji misle isto što i ja/članovi stranke itd. . Cilj prosvjeda je to i to i nećemo prestati sa protestom dok se ne ispune slijedeći uvijeti: 1.,2.,3., itd.

U principu kada i ako krećete u prosvjed treba se organizirati. Prvo moraš postaviti ciljeve, procijeniti realnu podršku i na osnovu toga odrediti osnovne načine na koji će se izvršiti pritisak. Postoje dvije osnovne varijante prosvjedovanja, a to je ili masovnost ili vremenska ustrajnost, uglavnom treba na svoje probleme na neki način skrenuti ozbiljnu pozornost javnosti. Treba raditi intrevjue sa brojnim prosvjednicima, izabrati one najkvalitetnije (intervjue koji najbolje odražavaju bit prosvjeda) to staviti na internet da se ljudi upoznaju sa ciljevima prosvjeda, da građani koji nisu vezani na poljoprivredu vide čovijeka koji sjedi u tom traktoru, a ne samo 'traktor na velike kotače' (ljudi moraju biti centar svega, a ne strojevi). Pri tome, (posebno u prvim fazama prosvjeda a i kasnije) treba voditi računa i o drugim građanima kojima možda nije jasno zašto se mi bunimo 'kada smo u proteklim godinama primili desetke milijardi kuna poticaja'. Ne treba se tome čuditi nego treba ljudima objasniti, gdje su otišli i kako su potrošeni, ne 'njihovi' i ne 'naši' - nego zajednički novci svih građana ove države. Treba objasniti kako to da su se novci potrošili a da ljudi opet nisu zadovoljni i protestiraju. Treba raditi intervju-e sa svim slojevima poljoprivrednika, od onog 'malog' koji ima 5 krava (ako takav još igdje postoji) i koji nije investirao u novu štalu , preko onog 'srednjeg' pa sve do Todorića (koji će glatko odbiti intervju, to je skoro sigurno). Možete angažirati nekoga da napravi seriju dokumetaraca o tome. Ima tu itekakvog materijala. (prikažite ih na Youtube-u samo ako ih HTV odbije emitirati u prime-time). Ako želimo uspjeh - moramo pridobiti što više građana na svoju stranu. (A to se ne radi na način da spriječavate ljude da dođu na svoje radno mjesto). Ovo je godina lokalnih izbora i to bi se moglo upotrijebiti kao poluga kojom bi se stvari pomakle sa mrtve točke. Poruka mora biti nedvosmislena: godinama se vodila kriva politika poticanja poljoprivrede, vlast je slala krivi signal proizvođačima potičući sve i svašta, trošila je zajedničke novce netransparentno, uvjetovala poticanje proizvodne velikim zaduživanjem kod banaka i red je da država sada podnese svoj dio tereta gubitaka. Red je i da se država počne ponašati odgovorno u smislu da ministri ne daju obećanja koja ne mogu ispoštovati ('isplatiti ćemo poticaje u potpunosti u siječnju', a onda kada dođe siječanj - 'nisam to nikada obećao'). Puno bolje bi mu bilo da nije ništa govorio. Država je u lošem financijskom stanju, ali boljitku ne doprinose (polu)izjave koje se očito izvrću. Cilj tih izjava i takve politike je podijeliti građane na 'one koji dobivaju izdašne poticaje iz dražvne blagajne i još su nezadovoljni' i na ostale. Podijeli pa vladaj. Uz dobar PR (public realtions, odnose sa javnošću) možda uopće ne bi trebali upaliti niti jedan traktor da se postignu miniamlni ciljevi. Politika je uvijek osjetljiva na gubitak 'fotelje'. Na tu kartu treba zaigrati. Možda nećemo sada time puno postići, ali to je dugoročni zalog da poslije izbora se malo bolje poslušaju zahtjevi. Možete zaprijetiti opstruiranjem izborne promidžbe na lokalnim nivoima, to je efikasnija metoda nego sučeljavanje sa građanima. Na primjer možemo pokrenuti akciju 'ostavimo selo čistim' - gdje bi se uklanjalo smeće od izbornih plakata koje samo naružnjuje okoliš. Ako im se sviđaju izborni plakati - neka si ih vješaju po svojim kućama. Ne treba udarati jako - treba udarati gdje boli.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 11/2/2013, 09:10

Imate ; VL - Pokrovac - I jesam i nisam zadovoljan dan .
Pročitajte moj komentar !

Zastupnici prethodno raspuštenog Sabora bili su prisiljeni izmijeniti Ustav da bi obvezujući referendum za EU , moga biti Ustavno valjan u smislu izlaska i odlučivanja birača ! Time se sada otvara PRVI puta u povijesti da o bitnim zakonima odlučimo putem referenduma ! Ja ovo znam jer sam kupio 2 Ustava .

Možemo ih natjerati prosvjedom i potpisima ! U to se ne može ići soliranjem pojedinaca !


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by stjepan 11/2/2013, 09:54

im svi poljoprivrednici imam jedan problem, a to nije ministar niti vlada niti išta drugo, problem su naše seljačke vođe koje se ponašaju kao djeca iz 8 razreda, jučer su se posvađali međusobno i razjedinili seljaka još više nago što je bio razjedinit, prosvjede je prijavilo 9 županija a ovi ostali vele da neznaju šta se događa da im niko nije javio, oni žive u tunguziji pa neznaju stanje svoih ljudi ili se treba jednom po jednom gospodinu slati pismeni zahtjev da bih izašli na skup, jebo ih onaj ko ih je pometo za predstavnike udruga, svi se oni bore za svoje guzice svi bi bili glavni i da se njihovo ime spominje, niko se ne hvata nikakog posla samo laprdaju i svađaju se što je sramota, ja sam jučer bio u baranji i sramota me bilo samog sebe kad sam vidio ko nas predstavlja, prodane duše željne vlasti a nas seljake ko hebe dok se oni prepucavaju koji je pošteniji i veći, a to ljepo naši ministri financija i poljoprivrede koriste tako da nam rade što hoće, jer ovi su prezaokupljeni sami s sobom pa nemaju vremena se dogovoriti o jednom prosvjedu da nas ujedine i da izađemo svi pred ovu vlast i iskažemo svoje nezadovoljstvo i probleme a imamo ih jako puno da se ne vidimo iz govana, u glavnom ja sam razočaran jer nama seljacima nikad nije bilo gore nego sada i to bih trebali dočarati ovoj vlasti, što je i sama svjesna što radi uništava nas pomalo, da mi živimo od toga kruha i da se nećemo predati samo tako da nas neko pomete, a što se tiče naše komore i ona je isto tako puna ljudi koji gledaju samo svoju korist sastanci se održavaju u tajnosti ni netrude se da se učlanimo u nju jer bih pojedinci mogli smetati ovi koji neće šutiti tako da ja uopće iz ove naše situacije nevidim izlaz ni rješenje, pojedinci će opet izaći u prosvjede možda 10 posto i opet će se te ljude ismijat i poniziti jer smo takvi kaki jesmo i sami smo si krivi što nam je tako.

stjepan

Broj postova : 789
Lokacija : SL.BROD
Registriran : 06.07.2009
19


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by deere power 11/2/2013, 12:52

clap bravo odavno to govorim i sto je jos gore svi ti samoprozvani "predstavnici" su se uvjek snašli, pogledajte malo unazad kako koji oddje tako mu se puni dvoriste sa traktorima i strojevima, zemlju dobiej di zine i td..........
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 11/2/2013, 12:56

Fidelito je napisao/la:



Manje-više ovakva 'sloga' razlog je da se nikada nisam odazvao na odlaske u prosvjede. Očito je da neki seljački vođe odrađuju i neke druge zadatke osim legitimne borbe za poboljšanje položaja sela i poljoprivrednika. Ako je ovo što Đuro napisa istina (a poznajemo ga sa foruma kao iskrenog čalana koji se ne boji iznjeti svoja promišljanja) onda je jasno da se u prosvjed uključuju razne politike ili možda osobni interesi (koje nemaju puno veze sa općim problemima sela i poljoprivrede). Meni to ne smeta, ali smeta mi netransparentnost toga. Lijepo onda reci: ja smatram da je to tako i tako, imam podrušku politike (ove ili one stranke) molim da se na prosvjed odazovu ljudi koji misle isto što i ja/članovi stranke itd. . Cilj prosvjeda je to i to i nećemo prestati sa protestom dok se ne ispune slijedeći uvijeti: 1.,2.,3., itd.


Ja sam javno 1995 progovorio o rješenjima u poljoprivredi ! 1995 maksimalno sam pomagao osnivanje Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje - imali smo zabranu osnivanja u Vukovaru - sve druge skupove su dopustili , intervenciju obavještajne službe !
1999 poslao sam o svom trošku preko 300 pisama na adrese udruga ;
Predmet ; 1. Zakoni o poljoprivrednom zemljištu SFRJ i Republike Hrvatske ,
2. Osnivanje saveza poljoprivrednih udruga Republike Hrvatske
Poslije toga održan je sastanak u Zagrebu pripremljen
STATUT
Središnjeg saveza poljoprivredih udruga
dogovoreno je da se pripremi Osnivačka skupština i pokrene list UDRUGAR ! Nakon toga interveniralo je nekoliko stranaka u borbi tko će biti predsjednik i sa kime će kočijašiti !

Nisam htio u toj režiji sudjelovati ! Osnivačka skupština nije nikada održana ! Poslije je vlast išla sa osnivanjem Hrvatske poljoprivredne komore !

2013 smo nikakvo organizirani ! U toj situaciji sa dobronamjernim savjetima i informacijama želim pomoći , da se ne gubi energija i ne prave troškovi , u smislu promašenih odluka i poteza !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by stjepan 12/2/2013, 10:11

seljaci su bili najači dok nije bilo nikakvih udruga ni vođa i bili najči prosvjedi u to vrijeme jer otkada su udruge i komoro mi smo otišli u pm a to je vladi i bivšoj i ovoj bio cilj da par ljudi pretstavlja sve seljake u cijeloj hrvatskoj tako je njima lakše kupiti par prodani duša nego nas sve i to je to da a mi pojedinci smo takva govna od ljudi da prodamo sve nas za jedan dva traktora godišnje e takve su naše vođe da

stjepan

Broj postova : 789
Lokacija : SL.BROD
Registriran : 06.07.2009
19


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 12/2/2013, 20:39

stjepan je napisao/la:seljaci su bili najači dok nije bilo nikakvih udruga ni vođa i bili najči prosvjedi u to vrijeme jer otkada su udruge i komoro mi smo otišli u pm a to je vladi i bivšoj i ovoj bio cilj da par ljudi pretstavlja sve seljake u cijeloj hrvatskoj tako je njima lakše kupiti par prodani duša nego nas sve i to je to da a mi pojedinci smo takva govna od ljudi da prodamo sve nas za jedan dva traktora godišnje e takve su naše vođe da

Vlastima nije u interesu da imaju organizirane seljake ! Poslao sam 1999 oko 300 pisama na adrese udruga da se osnuje Savez udruga ! Bio je sastanak u Zagrebu , pripremljen je STATUT Središnjeg saveza poljoprivredih uduga sa ustrojstvenim oblikom ;
Vijeće voćara , ratara , voćara , vinogradara , gljivara , povrtlara , za organizaciju i razvoj ,
DJELATNOSTI ;
sudjelovati u izradi bilance proizvodnje u svim granama , predlagati konkretne mjere zaštite domaće poljoprivrede od uvoza stranih agrarnih proizvoda , razmatrati i predlagati zakonsku regulativu u agraru po uzoru na zakonodavstva itd .
Političarima nije bilo u interesu da se Savez osnuje i putem svojih pijuna su to spriječili !

2013 jasno je kako su seljaci > organizirani > . U tim uvjetima pokušavam na Forumu objasniti koje Ustavne i zakonske mogućnosti imamo ako želimo nešto postići !

Isto tako poslao sam dio informacija i prijedloga sadašnjim vođama ! Sutra će dobiti isto dio pismenih informacija i prijedloga !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Zelena dolina 13/2/2013, 08:15

Vlastima nije u interesu da imaju organizirane seljake !
Seljačke vođe - Page 4 946904
jedna od većih istina,a mi budale ne kužimo!!
Zelena dolina
Zelena dolina

Broj postova : 1198
Lokacija : nigdjezemska
Registriran : 03.04.2012
6


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 13/2/2013, 08:55

OPG VACENOVSKI je napisao/la:Vlastima nije u interesu da imaju organizirane seljake !
Seljačke vođe - Page 4 946904
jedna od većih istina,a mi budale ne kužimo!!

Niste budale !
Radio sam u inozemstvu oko 3 godine i sudjelovao u aktivnostima njihovih nevladinih udruga !
1995 .sakupio sam 500 potpisa građana i bio nestranački kandidat na Tuđmanovim prijevremenim izborima za Sabor ! Javno sam rekao da nemam poltičkih ambicija , da ljudi ne glasuju za mene da BESPLATNO koristim medije kako bih mogao reći o nekim problemima u poljoprivredi , da organizacijski pomažem da se osnuje Zajednica udruga seljaka Slavonije i Baranje !

Imali smo intervenciju obavještajne službe ! Zabranu osnivanja u Vukovaru , sve su ostale manifestacije dopustili !

1999 slanje oko 300 pisama na adrese poljoprivrednih udruga , da se osnuje Savez poljoprivrednih udruga !
Nakon što je održan sastanak u Zagrebu , pripremljen je STATUT , dogovoreno da se pripremi Osnivačka skupština , pokrene list UDRUGAR !
Onda je uslijedila intervencija stranaka , putem nekih > vođa > sa kojim su kočijašili !

2013 pokušavam na ovom Forumu napisati niz informacija sa ciljem da se zna koje Ustavne i zakonske mogućnosti imamo !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 13/2/2013, 11:23

Dovršio sam obradu teksta , iskopirano za ; Hrvatsku poljoprivrednu komoru , 10 predstavnika seljačkih udruga od istoka Slavonije do Istre ! Sa 3 sam bio na sastanku 2001 g. kod predsjednika Mesića !
Razlika 2001 - 2013 ?
2013 protiv Sabora se može ići referendumom o prijedlozima Zakona , 2013 nema Grivičića , Kolara i Kuterovca da u ime Hrvatskog seljačkog saveza ( osnovanog od stranke HSS ) brane Zakon o poljoprivrednom zemljištu !

2013 smo sa novcem siromašniji , ali u glavama zreliji !

Sve me ovo košta ; novca , vremena i kritike supruge !

U školi sam učio o metodi pokušaja ! To znači da pojedinac ili skupina ljudi želi nešto promijeniti , ali su unaprijed svjesni da to ne mora biti realizirano !
2013 , vrijedi nešto pokušati u smislu bitnih pomaka u poljoprivredi i odnosu prema zemlji i ljudima koji obrađuju zemlju !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 15/2/2013, 15:34

Danasje u Brodskoj županiji održan sastanak Saveza uzgajivača svinja . Slučajno sam sa nekim razgovarao nakon što sam išao obaviti neke osobne poslove . Jednom predstavniku dao sam tekst naslovljen na više udruga kojeg sam imao kod sebe .


Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 21/2/2013, 08:52

Sutra će se u zgradi Brodske županije u 11 sati održati sastanak seljaka o nekoliko tema . Osobno ću odvojiti vremena da budem na skupu .

Bilo bi dobro da se odazovu i vođe seljačkih udruga .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 24/2/2013, 19:20

Đuro Japarić je napisao/la:Sutra će se u zgradi Brodske županije u 11 sati održati sastanak seljaka o nekoliko tema . Osobno ću odvojiti vremena da budem na skupu .

Bilo bi dobro da se odazovu i vođe seljačkih udruga .

Bio sam na sastanku u Brodskoj županiji ; osnivanje županijske poljoprivredne komore , poticaju , legalizacija , zakon o poljoprivrednom zemljištu , prosvjed

Danas je u Garešnici održan sastanak predstavnika 7 županija , kažu da iz Osječko - baranjske nije nitko došao ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 28/2/2013, 07:41

Putem medija ministar Jakovina najavio je da će sutra primiti predstavnike seljaka .

Da li je pozive poslao podobnima koji se neće ničemu suprostaviti , nije mi poznato .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 4 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.