AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Seljačke vođe

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by abrkili 5/7/2011, 15:18

Dečki slažem se s vama,apsolutno da netko tko bi vodio seljake mora biti kulturno potkovan,ne mora to biti nikakav metroseksualac u ušminkanom odijelu,ali ne može biti ni jedan lik koji ne mora ni progovoriti a već puno znaš o njegovom karakteru.
Ne mora to biti čak ni farmer sa stotinama ha zemlje,nasuprot mislim da takvi nisu pogodni za vođe jer interesi njihovih gospodarstava ne odgovaraju većini ostalih u Hr,koja su uglavnom manja od 50 ha(govorim napamet).
Po meni bi to trebalo organizirati na nekom principu parlamenta,pa bi se ljudi mogli dogovoriti(valjda) javno,tko što želi,a onda da se s tim postulatima ide pred vlast.
A ovo dosadašnje prosvjedovanje s traktorima na cestama je čista nebuloza i piljenje grane na kojoj se sjedi.Nisam pobornik nijedne stranke u Hr,pa tako ni ove vlade,ali način na koji se dolazilo do sada do ciljeva u poljoprivredi je primitivan.Da se razumijemo,prosvjede podržavam,ali ne na onakav način.Tako su radili i divljaci početkom 90-ih godina,rušili balvane i priječili puteve,a mi seljaci ne bi trebali biti divljaci,nego plemeniti i radišni ljudi. Tako se navlači bijes ostalih građana,koji ni krivi ni dužni ne razumiju kako je bit poljoprivrednik.Oni samo vide poticaje koje mi dobivamo i onda još onakav prosvjed sa novim traktorima...Pa zamislite samo koji smo status sada zaradili? Govorim vam iz iskustva i nemali broj puta sam zatečen izjavama zagrepčana i njihovim negodovanjem,ali samo jer ne razumiju trenutno stanje u hrvatskoj poljoprivredi.
Znači,prosvjeduje se iz godine u godinu,iz žetve u žetvu,a opet uvijek i uvijek isto.Znači ne valja metoda.Imamo nesposobne vođe koje samo znaju prijetiti prosvjedima i blokadama.
Ljudi,pa treba nešto ispregovarati,po meni,ne onda kad dodje do problema,nego organizirano surađivati s vlastima.A tu dolazimo do naše komore,za koju ja znam samo po imenu,a nikako po djelima,nažalost.Znači oni bi trebali iznijeti uvjete proizvodnje za narednu godinu,obostrano,najprije vlastima,jer je valjda njima u interesu glavni resurs,hrana.A zatim i proizvođačima koji bi se tada znali ravnati i planirat zdravu proizvodnju.
Ja bih naprimjer se bavio govedarstvom.Kao mlad čovjek,to bi trebalo bit u interesu države.Tu izlazi komora kao posrednik između mene i države i kaže,možeš ili ne možeš,ili ne znam,u interesu je da proizvedemo više jabuka,pa ako hoces,bavi se vocarstvom.Komora s državom ispregovara uvjete i kaže mi da posadim 5 ha jabuka,a da će me država novčano pomoći u obliku kredita i zajmova.E sad,doći će do promjene vlasti,ali ostaje nam komora zar ne?Ona tad kaže,abrkiliju morate i dalje držat potporu dok on stane na noge,a ne da se zbog stranačkih prepucavanja sve lomi na građanima poput mene.
To je za mene vođa,koji bi se na taj način borio i pregovarao za seljake,a ovo prepucavanje za cijene je čisto manevriranje pojedinaca.Ne bi nam cijena trebala igrat ulogu,tek bi tad imali sigurnu i stabilnu proizvodnju,i ne bi nam trebali nikakvi vođe...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by gourmet 5/7/2011, 15:28

komora je državna institucija, a državi je jedini interes lova (fiskalna politika)
znači: proizvodnja van, a trgovina naprijed.
jebi ga, zlegli smo se u krivoj zemlji u krivo vrijeme.
onaj tko vjeruje u novu vlast koja će bitno promjeniti postojeće stanje je veliki optimist i jako ambiciozan (akmerazmeškajtihoćureći), na granici utopije

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by abrkili 5/7/2011, 15:34

gourmet:slažem se,ali zar nije onda vrijeme da mijenjamo vođe i sustave,ne samo seljačke..
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by pege25 5/7/2011, 15:38

branko je napisao/la:
pege25 je napisao/la:
gay= dečko ,dječarac

Tako da netko nebi pomislio možda nešto drugo Wink

krivo si preveo gay kao pridjev znaci radostan, šaljiv, šaren, vedar, veseo.


Pih pa to sam onda ja ,ja sam gay lollol a ha onda je stevo gey a ne gay Wink ups pemac Very Happy lol!

Baš šteta što se čovik naljuti na ovakog vrhunskog gay-ja ko što sam ja baš sam pravi pridjev koji znači sve ovo što branko naveo....radostan,šaljiv ,vedar i nadasve veseo pijanac he he...

Daj stevo(zgodni) Very Happy nemoj se ljutiti na mene pliz sory ako sam te uvjedio nikako namjera... buš mi oprostil ili?


Sory zbog off krivac by branko... Smile
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by pege25 5/7/2011, 16:03

Ode paor i neobrisa izjavu zgodnog Very Happy a pege osta idiot geek

Hvala paore ....baš si me razočaro mislio sam do sada da si pravedan lik no izgleda da mi nemreš oprostiti što ti otjerah pinga... no neka vidi to vaš bog sve i svako če platiti onoliko koliko se zadužio kod istog...

Samo znaj nisam ja tako loš gay Very Happy kao ti se čini Smile


Sory zbog off krivac paor Smile

lol!


Edit ...
možda i ja jednog dana kada budem velik postanem vođa seljaka pa budete ponosni na mene Smile
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Picek 5/7/2011, 16:10

SteveO je napisao/la:

I kako mi se čini da je Grivičić jučer izjavio da bi HBOR trebao dati seljacima po kunu avansa pa da to sve vrate kad se pšenica proda po najboljoj cijeni krajem godine, ako to nije super prijedlog onda ne znam sta je. Kako se Pokrovac nije toga sjetio ? Jer je glup i mozda ne zna da postoji HBOR i za ceg sluze njegovi krediti. Sad ja ispadam neki obozavatelj lika i djela tog Grivicica ali ja sam tog lika doslovno vidio 10 puta na TVu i jucer na TVu vidio to da govori kad su prikazivali Todorica sugavog.
Buša ti si ekonomist, ajde razmisli koliko je takav prijedlog zaista izvediv..
ja kad sam to čuo sam se smijao više nego kada bih vidio Pokrovca u javnom nastupu..
HBOR nije dobrotvorna udruga i tako nešto je jednostavno neizvedivo...
Picek
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by abrkili 5/7/2011, 16:25

pege stvarno si naporan... i totalno nezanimljiv.Zar moraš i ovako ozbiljnu temu spamati svojim glupostima?
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 5/7/2011, 16:29

Picek je napisao/la:Buša ti si ekonomist, ajde razmisli koliko je takav prijedlog zaista izvediv..
ja kad sam to čuo sam se smijao više nego kada bih vidio Pokrovca u javnom nastupu..
HBOR nije dobrotvorna udruga i tako nešto je jednostavno neizvedivo...

Pa daju 4% kamate na puno toga za poljoprivredu, da se država malo upne i podrži tu ideju mislim da je izvediva teorija, HBOR novce isplati sada i za 6 mjeseci kranji rok nek dobije 4% na tu sumu, sto bi reklo da nama puno znaci da umjesto 1,50 kn/kg sada dobijemo 1,80 u 12. mjesecu i HBORu vratimo 1,04 kn po kg umjesto 1 kn po kg koju su nama dali iz HBORa. Cini mi se da je izvedivo ali to bi morala vlada uzet u ruke, ne svako za sebe. Mislim, da se razumijemo, to je izvedivo da je drzavi interes da mi zaradimo a ne Todoric i njemu slicni. Da HBOR postaje vlasnik psenice dok se ne proda ili da mu dajemo garancije kao i za bilo koji drugi kredit, mislim ima nacina da postoji neki interes. Naravno, moze biti na zimu i 80 lipa, ali zna se koliki je dug HBORu, dakle to bi ja gledao kao neki vid kredita koji moze i ne uspjeti i da se daju neke garancije HBORu za to sve kao i za drugi kredit. Pa ko hoće igrat i riskirat nek igra, ko neće nek proda odmah. Jest da je to na dugacku stapu ali to je kao kredit da ti daju keš a ti njima vraćaš keš za pola godine uz kamatu, kao da žito ne postoji. Al oni ne daju pare nego samo financiraju projekte pa je to prakticki neizvedivo sto ti kazes.


Zadnja promjena: SteveO; 5/7/2011, 17:00; ukupno mijenjano 2 put/a.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by pege25 5/7/2011, 16:44

abrkili je napisao/la:pege stvarno si naporan... i totalno nezanimljiv.Zar moraš i ovako ozbiljnu temu spamati svojim glupostima?

Koji si pak sad ti Seljačke vođe - Page 2 684261 drži se ti svoje stoke sitnog zuba i šuti... Smile


A ti si mi zanimljiv ko teletabisi Smile
pege25
pege25

Broj postova : 5212
God : 50
Lokacija : U kurcu
Registriran : 18.09.2010
131


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by gourmet 5/7/2011, 18:04

abrkili je napisao/la:gourmet:slažem se,ali zar nije onda vrijeme da mijenjamo vođe i sustave,ne samo seljačke..

mislim da poslovica ide nekak ovak: mjenjajući sebe mjenjamo i ljude oko sebe (okolinu)
promjena sustava i vlasti bi trebala biti u našim rukama osim ako ...........

gourmet

Broj postova : 94
Lokacija : zaprešić
Registriran : 13.05.2011
0

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by zoky28 5/7/2011, 18:24

evo zasto nema dogovora :procitajte ovu temu od pocetka i to je to ,sta je neko napiso nema tog koji je cist ili da ce svima odgovarati i onda imamo bb-kucu u slavoniji.
A kad nepismeni (ne jedan nego svi)dodu u bijelu kucu i špreha engleski,jubitu itd. i predstavlja lijepu nasu nikom nista.
zoky28
zoky28

Broj postova : 285
Lokacija : sisak
Registriran : 19.01.2011
1

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by paor 5/7/2011, 19:51

a ima još jedna poslovica koja kaže "tko sije vjetar, žanje oluju"...primjenjivo na forumaše, ali i na naše seljačke vođe samo što počesto iza njihovih vjetrova smrdi opako
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by elsale 5/7/2011, 21:35

Picek je napisao/la:
SteveO je napisao/la:

I kako mi se čini da je Grivičić jučer izjavio da bi HBOR trebao dati seljacima po kunu avansa pa da to sve vrate kad se pšenica proda po najboljoj cijeni krajem godine, ako to nije super prijedlog onda ne znam sta je. Kako se Pokrovac nije toga sjetio ? Jer je glup i mozda ne zna da postoji HBOR i za ceg sluze njegovi krediti. Sad ja ispadam neki obozavatelj lika i djela tog Grivicica ali ja sam tog lika doslovno vidio 10 puta na TVu i jucer na TVu vidio to da govori kad su prikazivali Todorica sugavog.
Buša ti si ekonomist, ajde razmisli koliko je takav prijedlog zaista izvediv..
ja kad sam to čuo sam se smijao više nego kada bih vidio Pokrovca u javnom nastupu..
HBOR nije dobrotvorna udruga i tako nešto je jednostavno neizvedivo...

da je i izvedivo opet je lose za seljaka, samo politickim vodjama ide u korist.
opet bi zito zavrsilo kod todorica, svi bi pobrali vrhnje osim seljaka koji bi lovu dobio na rate i jos bi za to placo kamatu, bas krasna ideja.

nikad se nasi ljudi nece opametit.

elsale

Broj postova : 199
Lokacija : hrvatska
Registriran : 16.04.2009
5


http://www.aronija.com.hr https://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by deere power 5/7/2011, 21:57

kakvih gluposti tu ima, a tek stvari nevezanih za nase probleme Seljačke vođe - Page 2 413475
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Krx 5/7/2011, 22:48

opet se radi nakarada od foruma završit će sve to skupa kao na starom.... Rolling Eyes
Krx
Krx

Broj postova : 1196
God : 41
Lokacija : Požega
Registriran : 10.03.2008
11


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by rile 5/7/2011, 23:41

Dođe fakat kad pametni ušute,
budale progovore a fukara se obogati !
(Ivo Andrić)

(Fakat ili vakat - vrijeme, fukara - sirotinja, turcizmi)

Ovo se odnosi na vođe pobunjenih seljaka, ne nikako na forumaše.

rile

Broj postova : 601
Lokacija : St. Mik.
Zanimanje : degustator otpadnih voda
Registriran : 20.12.2010
8

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Smiljan 6/7/2011, 09:03

Picek je napisao/la: ajde razmisli koliko je takav prijedlog zaista izvediv..

Picek je ne 100% vec 1000% u pravu. Prijedlog da HBOR unaprijed kakti nesto daje nekome govori o neozbiljnosti (najblaze receno) onoga tko predlaze.
Smiljan
Smiljan

Broj postova : 1988
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Fidelito 6/7/2011, 09:32

To sa HBOR-om je samo način da se smire duhovi. I upalit će, kao i uvijek. Lupetanje takvih (i još većih) gluposti nije nam bilo strano niti prije, a uopće nije bitna cijena pšenice, nego 'socijalni mir'. I možda 'generacijska solidarnost'. Malo guranja problema pod tepih (iako je i tamo već gužva).
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by sunčana 6/7/2011, 12:32

falkon 2 je napisao/la:hm sad ću ja dati i postaviti jedno pitanje.

Ja nemam par zubi i to sam izgubio u zadnje tri godine jer nesmijem ništa čačkati po glavi zbog drugih zdrastvenih problema, e sada dali po vašem zaključku to znači da sam ja manje pametan ili da sam glup zbog toga izglednog deficita? (nebranim pokrovca ali jednostavno pitanje).


jednostavan i odgovor, vjerujem da ćeš to riješiti čim prije bude moguće (znam ja što je paradentoza Smile
iako nekako vjerujem da postoji neko neinvazivno privremeno rješenje koje to pokriva..
ne mislim da si gluplji ako nemaš zubi, ali da si nemaran ako ih ne riješiš, jesi.
a kao takav (nemaran) ne bi bio najidealniji predstavnik bilo koje zajednice, udruge, grupe u medijskim nastupima, zar ne?

sunčana
sunčana

Broj postova : 1026
God : 58
Lokacija : zagrebačka županija
Zanimanje : knjigovodstvo
Registriran : 06.10.2008
2


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 29/2/2012, 18:29

pomogao sam osnivanje 2 seljačke udruge , problem je što vlast razbija organiziranje seljaka putem svojih ljudi , zadnji primjer je mljekarska buna ! U pismu prošle godine napisao sam , da se osnuju organizacijski odbori za neke aktivnosti , definiraju ciljevi ...ovih dana razgovaram sa vođama ! dio ljudi radi svoj posao kod kuće i svaka aktivnost znači odvajanje vremena ! Većina nisu Vladini profesionalci .....

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Da li bitna borba ili ostvarenje ciljeva?

Postaj by Nostradurus 29/2/2012, 22:54

Đuro Japarić je napisao/la: pomogao sam osnivanje 2 seljačke udruge , problem je što vlast razbija organiziranje seljaka putem svojih ljudi , zadnji primjer je mljekarska buna ! U pismu prošle godine napisao sam , da se osnuju organizacijski odbori za neke aktivnosti , definiraju ciljevi ...ovih dana razgovaram sa vođama ! dio ljudi radi svoj posao kod kuće i svaka aktivnost znači odvajanje vremena ! Većina nisu Vladini profesionalci .....

I po mogućnosti da su ciljevi dugoročno održivi. Jer isto tako imamo i udruge sindikata, koje imaju ciljeve, ali ih ne mogu ostvariti ili su neodrživi. Neodrživost ciljeva ne u kratkovidnoj politici i nepotpunom sagledavanju uzroka.
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 1/3/2012, 07:36

Poštovani , korisniče Nostradurus , 2001. g. kao predstvnik poljoprivredne udruge , bio sam na prijemu kod predsjednika Mesića ! Nakon što je čuo o čemu govorimo , on je predložio da bude organizator novog sastanka udruga i nekoliko ministara ! Predloženo nije realizirao , niti je htio iskoristiti mogućnost da zatraži sjednicu Vlade , na kojoj je mogao biti ! Pankretić je bio predlagatelj izmjene zakona , za kojeg sam REKAO DA NEĆEĆE funkcionirati ! Vođe seljačkog saveza ; Kolar , Grivičić I Kuterovac , bili su prijavljeni za prijem kod predsjenika , ali nisu došli , jer su postali Vladin seljački savez i stali u obranu branjenja Pankretićevog prijedloga ! Seljačke vođe imaju na raspolaganju prosvjed , vući za rukave zastupnike - kako je to ja znam , ili organizirati sakupljanje potpisa za referendum ! U slučaju da se ide u tom cilju ,sudjelovati ću tu ! Ako , niste komentirajte temu Za ili Protiv !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Nostradurus 1/3/2012, 22:26

Đuro Japarić je napisao/la:Poštovani , korisniče Nostradurus , 2001. g. kao predstvnik poljoprivredne udruge , bio sam na prijemu kod predsjednika Mesića ! Nakon što je čuo o čemu govorimo , on je predložio da bude organizator novog sastanka udruga i nekoliko ministara ! Predloženo nije realizirao , niti je htio iskoristiti mogućnost da zatraži sjednicu Vlade , na kojoj je mogao biti ! Pankretić je bio predlagatelj izmjene zakona , za kojeg sam REKAO DA NEĆEĆE funkcionirati ! Vođe seljačkog saveza ; Kolar , Grivičić I Kuterovac , bili su prijavljeni za prijem kod predsjenika , ali nisu došli , jer su postali Vladin seljački savez i stali u obranu branjenja Pankretićevog prijedloga ! Seljačke vođe imaju na raspolaganju prosvjed , vući za rukave zastupnike - kako je to ja znam , ili organizirati sakupljanje potpisa za referendum ! U slučaju da se ide u tom cilju ,sudjelovati ću tu ! Ako , niste komentirajte temu Za ili Protiv !

G. Japarić, ima jedna poslovica "Tko je gore, dalje vidi". Ne spominjem niti jednog seljačkog vođu po imenu jer ih ni ne poznam, ali znam nešto drugo. Okvir politike u sadašnjoj situaciji ne omogućava rješenje problema seljaka i sela. Vidljivo je to u drugim zemljama EU. To nije samo problem seljaka, već i problem radnika. Teško je očekivati od seljačkih vođa da sagledaju situaciju i to shvate, ali kako situacija ide dalje, morali bi razmotriti svenarodni savez i imati plan koji rješava uglavnom izvorno financijske probleme.

Ali to ne smije biti prosvjed tipa neki dan (SSH u Zagrebu). Vidite, ja sam pisao na skoro sve sindikate (prije godinu dana) i nisam dobio nikakav odgovor ni od koga. Pa sam iz toga zaključio da je sindikalnim vođama važnija borba za prava (da oni imaju posla) nego da se zbilja nešto stvarno na tome i radi.

Vjerujem da kod seljačkih vođa nije tako, ali bi bilo dobro da seljačke vođe znaju od kuda vjetar puše i zašto imamo financijskih problema u državi, a kao jedna posljedica je i problem u isplativosti posla u raznim djelatnostima (pa i u poljoprivredi). Ako imate vremena, pročitajte moju knjigu iz linka (potpisa) na dnu ovog posta. Možda ćete nakon toga shvatiti koliko je iluzorno očekivati da poljoprivreda preživi dok će sve ostalo ići u propast i bankrot. Tj. borba protiv prosljedica, a ne protiv uzroka problema je unaprijed izgubljena. Dok se ne počnemo svi boriti protiv uzroka problema, neće biti rješenja.

S poštovanjem

Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 8/3/2012, 06:45

**ŠTO MOGU **, seljačke vođe ; 1. organizirati prosvjed , ako se hoće postići cilj , mora se formirati Organizacijski odobor , 2. organizirati sakupljanje 10 % potpisa birača za raspisivanje referenduma , 3. mogu slati PREDSTAVKE predlagateljima zakona , 4. mogu vući za rukave one koji , pišu i donose zakone , 5. mogu biti u Povjerenstvu koje piše zakone , 6 . sada se mogu u temi ZA ili PROTIV , očitovati i predlagati 7. za svoje članove mogu organizirati aktivnosti koje Zakon dopušta
***Da bi vođe mogle raditi opisano , neke stvari treba znati , a za neke treba imati i vremena !!Pozdrav vođama i članovima udruga !!

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 8/3/2012, 16:11

***Što mogu seljačke vođe ; pod 3 napisao sam ; mogu slati Predstavke predlagateljima zakona !
***Danas sam dobio odgovor od Predsjednika Hrvatskog sabora , kojem je predsjednik gospodin Boris Šprem ! U skladu s Poslovnikom Hrvatskog sabora , predstavku je uputio Odboru za predstavke i pritužbe , kojem je predsjednik g. Dinko Burić . Sve ili većina seljačkih vođa može iskoristiti Ustavnu mogućnost ! Moja Predstavka sa prilozima ima 24 strane , među kojim je i dio Službenog lista SFRJ u kojem je objavljen Zakon o nasljeđivanju ! Dio dokumenata koje sam im poslao , nisu nikada vidjeli ! Pozdrav članovima udruga i ostalim !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 2 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.