AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Seljačke vođe

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by stjepan 28/2/2013, 18:20

nema podobni i nepodobni idu s svake županije po dva čovjeka u Novoj Gradišci su odabrani neki ljudi koji će sudjelovati na pregovorima može sudjelovati do 20 ljudi pa nemože ih baš sve pridobiti

stjepan

Broj postova : 789
Lokacija : SL.BROD
Registriran : 06.07.2009
19


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 14/3/2013, 09:51

Zakon o poljoprivrednom zemljištu nakon jučerašnje sjednice Vlade još nije dostavljen Odboru za poljoprivredu , pitao sam maloprije .

Predstavnici Komore i seljačkih udruga trebaju zatražiti da budu na sjednici Odbora ; Sabor i Vlada - 01- 456 9 222 - preko tog broja tražiti predstavnike Odbora i pitati za prisustvovanje sjednici Odbora - ja sam ostavio podatke .

Dio vođa treba zatražiti da budu na galeriji u Saboru prilikom rasprave o Zakonu .

Neka udruga isti dan treba prijaviti prosvjed ispred Sabora , mora se prijaviti 5 dana prije iznimno 48 sati , smije nas doći na prosvjed 1 500 ispred Sabora !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 6/5/2013, 11:35

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=black&id=676240

To je to, sto bi rekla Rozga "dobitna kooombinacija"...
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by drazen 6/5/2013, 12:08

Aaaahahahaha, koja faca!! Laughing

Seljačke vođe - Page 5 413475 Seljačke vođe - Page 5 413475 Seljačke vođe - Page 5 413475
drazen
drazen

Broj postova : 1267
God : 52
Lokacija : Dubrava
Registriran : 23.07.2008
35


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 6/5/2013, 16:10

SteveO je napisao/la:http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=black&id=676240

To je to, sto bi rekla Rozga "dobitna kooombinacija"...

Neka objavi ; policijska uprava Zagrebačka , prijava seljačkog prosvjeda , mjesto ulica Grda Vukovara 78 Zagreb , Trg sv. Marka 5 - Zagreb !

Za voditelja Dukića , redare ; Brlošić , Laslo itd .

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 13/8/2013, 20:49

Putem medija govori se da su seljaci zatražili prijem kod predsjednika Josipovića !
Danas sam se čuo sa 3 vođe !
Predsjednik Josipović je dio komunističko - kapitalističkog trojca ( Vlada , Sabor , Predsjednik RH ) !
On je potpisao odluku o primjeni Zakona o poljoprivrednom zemljištu na štetu OBITELJSKIH gospodarstava !
Članak 31 , stavak 1 ; Početnu zakupninu za zakup i zakup ribnjaka ta naknada za vodu utvrđuje se sukladno pravilniku koji donosi ministar .

Na skupu u Kutjevu sam seljake upozorio da je to iznad Franje Tahija !
Sada neki razumiju date mogućnosti Tihomiru Tahi !
Zakup je preko 700 kn ili preko 700 kg žita po Vladinoj > zaštitnoj cijeni !
To je iznad Turskom zemaljskom gospodaru 10 / žitarica !
Ovo iznosim jer po Ustavu drug Josipović može zatražiti sjednicu Vlade , biti na njoj i sudjelovati u raspravi !
Vlada ima pravo predlagati zakone i Proračun .
Nadam se da seljačke vođe razumiju članak na našu štetu + raspolaganje sa novcem od zakupa , prodaje i prenamjene ?

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Nostradurus 18/8/2013, 23:11

Đuro Japarić je napisao/la:
Zakup je preko 700 kn ili preko 700 kg žita po Vladinoj > zaštitnoj cijeni !
To je iznad Turskom zemaljskom gospodaru 10 / žitarica !


Čini se da je od tada brže narasla pohlepa za novcem, nego proizvodna mogućnost po ratarstva. Kad već pričamo o novčanoj naknadi, treba znati da je seljačka buna nastala zbog nemogućnosti plaćanja tlake i zbog želje da se preskoče feudalci kao prvotkupnici. Koliko to ima sličnosti sa današnjim otkupnicima pšenice i visokom zakupninom? Povijest se ponavlja, a nitko ne uči iz nje!
Nostradurus
Nostradurus

Broj postova : 1192
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : dipl. ing. elektrotehnike
Registriran : 11.01.2012
13


http://sites.google.com/site/financijskisustav/

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by branko 19/8/2013, 06:49

Članak o jednom bivšem "vođi" http://www.jutarnji.hr/dok-drugi-odustaju--ja-sam-ulozio-6-milijuna-kuna-u-farmu-na-kojoj-krave-muze-astronaut-/1120518/

Ako sam dobro skužio farma je završena ove godine, pa mi je posebno zanimljiv ovaj dio članka "Na rok otplate od 15 godina, s HBOR-ovom kamatom od 3 posto i uz očekivan povrat kapitalnog ulaganja od 40 posto." . Naime koliko znam još dvojica bivših seljačkih vođa su imala slične stvari tj. jedan je dobio kapitalna i prije nego je objekt bio završen dok je drugi nakon što se povukao s mjesta vođe otvorio mini siranu i još neke investicije. Iz toga svega proizlazi zaključak da (čast izuzecima ) večina njih ima "svoju cijenu" tj. da se bori za vlastite interese.
branko
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 55
Lokacija : Z druge strane bare
Registriran : 09.03.2008
44


http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 7/9/2013, 06:58

branko je napisao/la:Članak o jednom bivšem "vođi" http://www.jutarnji.hr/dok-drugi-odustaju--ja-sam-ulozio-6-milijuna-kuna-u-farmu-na-kojoj-krave-muze-astronaut-/1120518/

Ako sam dobro skužio farma je završena ove godine, pa mi je posebno zanimljiv ovaj dio članka "Na rok otplate od 15 godina, s HBOR-ovom kamatom od 3 posto i uz očekivan povrat kapitalnog ulaganja od 40 posto." . Naime koliko znam još dvojica bivših seljačkih vođa su imala slične stvari tj. jedan je dobio kapitalna i prije nego je objekt bio završen dok je drugi nakon što se povukao s mjesta vođe otvorio mini siranu i još neke investicije. Iz toga svega proizlazi zaključak da (čast izuzecima ) večina njih ima "svoju cijenu" tj. da se bori za vlastite interese.
Osnivanjem udruga birane su i seljačke vođe .
Budući da HSS nije uspio podjarmiti seljake , išli su na osnivanje Hrvatskog seljačkog saveza sa vođama ; Kolar ( zastupnik u Saboru ) , Grivičić - svoju borbu je naplatio , Kuterovac - profiter - stočarski centar - pomoćnik Pankretiću - pa instaliran kod Todorića  - pa supruga instalirana za pomoćnicu Jakovine .
Hrvatska poljoprivredna komora , osnovana Zakonom na prijedlog HSS dok su bili u Vladi sa ciljem da se seljaci konačno podjarme . Sada je članstvo dragovoljno i malobrojno .
Zajednica udruga seljaka Slavonije i Baranje sa vječitim Lalom , pa X ostalih idruga .

Pokušao sam pomoći da se osnuje Savez poljoprivrednih udruga !
To nije bilo u interesu većem broju stranaka i nekim vođama , jer u jakom Savezu ne bi bile velike mogućnosti za PODOBNE vođe koji se mogu lako i jeftino korumprati !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 19/9/2013, 12:16

Danas je Branko Salaj objavio četvrti dio o razvoju poljoprivrede .
Za razliku od seljačkih vođa ismijava Zakon ministra Jakovine , Hrvatskog Sabora i predsjednika Josipovića ; Država će zatim nadgledati onoga tko na natječaju pobijedi kao da smo usred staljinovih petoljetki pa zakon zahtjeva od sretnika da o izvršavanju plana svake godine detaljno izvještava novu državnu agenciju .

Zamolio bih seljačke > vođe > da se javno zahvale putem Večernjeg lista na obrazovnom , informativnom pisanju u korist seljaka !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 16/10/2013, 10:43

http://www.glas-slavonije.hr/213402/7/Pokrovac-Bog-me-predodredio-za-celnika-komore-a-kampanju-vodim-i-preko-Fejsa

Kog ovaj zajebava ? Samo nam on treba za vođu !
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by abrkili 16/10/2013, 13:43

Ako on dobije bilo kakvu funkciju u HPK samo nam Bog može pomoći...

Znam da i on ovo čita, ali nek zna. Nema budućnosti osnivane na poticajima, jer sve ovo je i uzrokovano poticajima na ovaj socijalni način isplate da se kupi mir i pokrpaju rupe. Poljoprivreda nema plana ni cilja, sve je sporadično. Seljački vođe moraju biti ljudi sa visokim školama, i posebno oni koji su bili na specijalizacijama u razvijenim europskim zemljama,a takav nam mora biti i ministar. Također ti ljudi moraju biti bez stranačkih boja. Jedino što g.Pokrovac ima pozitivno je da je bez dlake na jeziku, no to nije uvijek poželjna osobina.
Poticaji kao takvi u našoj državi doprinose samo velikim igračima, dok meni (OPG sa 20 ha zemlje) bi bilo korisnije da nam država omogući realne cijene naših proizvoda, da nas ne guši sa birokracijom, da otvori oči i ne stavlja nas u isti koš sa velikim igračima kao kad je pitanje proizvodnje sira ili suhomesnatih proizvoda na OPG, da nas također porezno ne opterećuju jer opet naglašavam da naše ekonomije i ekonomije velikih igrača su različiti svjetovi, znači da za svako gospodarstvo ima za sebe izrađeno porezna davanja. Da stane na kraj švercerima koji s lakoćom otvore OPG i sa 1 ha zemlje prodaju godišnje stotine tona povrća,voća, raznorazne stoke i sl.

I da konačno kaže DA LI HRVATSKOJ TREBA DOMAĆA PROIZVODNJA HRANE? Ako ne treba, nećemo proizvodit za tržište nego samo za hranu svojim obiteljima(tek da ne jedemo europski otpad) i nek nam daju posao svima u hladnjačama uvoznih lobija...
abrkili
abrkili

Broj postova : 1754
God : 36
Lokacija : Nova Kapela
Registriran : 14.03.2008
28

→→→ : VIŠE

http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 16/10/2013, 13:49

Nek nam podrze samo burzu pa da mozemo prodat po europskim cijenama proizvode, to nam je broj 1, pod 2 nek ispregovaraju financiranja kod banaka za repromaterijal uz 2-3% kamata i to je to. Zadruge nam otmu 20-30% sto nas financiraju pa onda prekupci uberu dodatnih 20% kod otkupa zitarica i uljarica i naravno da radimo za k.

Predsjednik HPK treba bit skolovan, pismen, pametan, koristan i razuman, nemam pojma ko bi se mogao uklopiti u to, po meni neki poljoprivrednik koji je proveo neko vrijeme u EU i vidio u barem 3 drzave kako funkcionira kompletna poljoprivreda.

Btw. bio je Pokrovac na osnivanju agro burze u Os i nije nijedno pitanje postavio al je bitno da je nosio neke liste za ispunjavanje u fasciklu i davao nekim ljudima, to je njemu vazno i zato je izgleda i dosao tamo, da progura kandidaturu.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by falkon 2 16/10/2013, 16:41

abrkili problem, je što oni ne želu da mi jedemo fino , nego da jedemo EU otpad i da na to plaćamo porez, jer ako jedemo svoje proizvedeno na to ne plaćamo porez ... znači nema za njih u blagajnu ...

cilj je prvenstveno da se sve uništi i da mi sve kupujemo (neznam kojim novcem, al to nih ne zanima)
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 16/10/2013, 19:12

abrkili je napisao/la:Ako on dobije bilo kakvu funkciju u HPK samo nam Bog može pomoći...

Znam da i on ovo čita, ali nek zna. Nema budućnosti osnivane na poticajima, jer sve ovo je i uzrokovano poticajima na ovaj socijalni način isplate da se kupi mir i pokrpaju rupe. Poljoprivreda nema plana ni cilja, sve je sporadično. Seljački vođe moraju biti ljudi sa visokim školama, i posebno oni koji su bili na specijalizacijama u razvijenim europskim zemljama,a takav nam mora biti i ministar. Također ti ljudi moraju biti bez stranačkih boja. Jedino što g.Pokrovac ima pozitivno je da je bez dlake na jeziku, no to nije uvijek poželjna osobina.
Ti ili Vi pišeš pod šifrom . Ja pišem pod punim imenom . Razlog je što sam javno kao nestranački kandidat 1995 a potom i kasnije kao predstavnik udruga i građanin iznio bitne prijedloge za budućnost OPG .Pokrovcu sam poslao isto podosta dokumentacije

. On može mlatiti praznu slamu sa ostalim seljačkim vođama .
Ne moraš imati visoku školu , imaš životnu školu ti , mi i naši roditelji .
Sa ekonomske , tehnološke , demografske strane sve je jasno u poljoprivredi .
O temeljnim potezima razgovarali smo kod Mesića 2001 ; Hrvatska voćarska zajednica , Savez istarskih udruga , Zajednica udruga seljaka Slavonije i Baranje , i predstavnici Čaglinske udruge koje su zamolile predsjednika Mesića da nas primi nakon što je Pankretić napisao promašeni zakon za državnu zemlju !
Predstavnici Tomčićevog seljačkog saveza , Kolar , Grivičić i Kuterovac bili su prijavljeni da će doći ali su odustali ! Postali su branitelji Pankretića i njegovog promašenog Zakona o poljoprivrednom zemljištu , promašenih izmjena Zakona o potporama .
Što sada imamo ; povjesno promašeni zakon za državnu zemlju - to sam javno rekao Jakovini u Kutjevu , promašene zakone za privatnu zemlju , promašene zakone za evidenciju zemlje , promašeni zakon o potporama , 119 izumrlih sela , jad i bijedu u mnogim koja su još > živa > , korov , šikare , porušenih puno kuća po selima , nesposobnost da proizvedememo hranu za vlastite potrebe .

Pa evo prilike da Pokrovac na ovo odgovori i svi kandidati za predsjednika Vladine poljoprivredne komore !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 16/10/2013, 19:17

Sad jedno realno pitanje, zasto se Vi nebi kandidirali ? Mislim lamatate tu nabrajanjima i bajkama o Becu i Beogradu. Stupite u kontakt sa HPK i nek vas uvrste kao kandidata, pa da se i vama da glas ko hoce, eo ja cu ga prvi dat vama. Pa da vidimo jel ta vasa prica ima tezinu. Nije da postoji neka konkurencija al ako se pokazete vjerodostojnim i korisnim za poljoprivrednike mozete racunat na povecanje clanstva.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Fidelito 16/10/2013, 19:18

SteveO je napisao/la:Nek nam podrze samo burzu pa da mozemo prodat po europskim cijenama proizvode, to nam je broj 1, pod 2 nek ispregovaraju financiranja kod banaka za repromaterijal uz 2-3% kamata i to je to. Zadruge nam otmu 20-30% sto nas financiraju pa onda prekupci uberu dodatnih 20% kod otkupa zitarica i uljarica i naravno da radimo za k.

Predsjednik HPK treba bit skolovan, pismen, pametan, koristan i razuman, nemam pojma ko bi se mogao uklopiti u to, po meni neki poljoprivrednik koji je proveo neko vrijeme u EU i vidio u barem 3 drzave kako funkcionira kompletna poljoprivreda.

Btw. bio je Pokrovac na osnivanju agro burze u Os i nije nijedno pitanje postavio al je bitno da je nosio neke liste za ispunjavanje u fasciklu i davao nekim ljudima, to je njemu vazno i zato je izgleda i dosao tamo, da progura kandidaturu.
Što se tiče 'jeftinih' kreditnih linija to je kvalitetan prijedlog. U mojoj županiji bila je dosada kreditna linija za kreditiranje sjetve, kamatu je sufinancirala županija, banka je odrađivala ostalo, praktički banka je odlučivala tko je dovoljno zdrav za kredit i kome banka odobri - taj kredit i dobiva. Kada te kreditira 'organizator' proizvodnje - onda uzima novac tri puta: prvi puta kada ti 'uvali' svoj repromaterijal po cijenama koje nisu kao cijene kada plaćaš avansom, a drugi puta kada ti 'otkupi po tržišnoj cijeni' i treći puta kada ti uzima kamatu na sredstva. U proizvodnji se veoma malo zarađuje, a ako nešto platiš tri puta umjesto jednom - nema šanse poslovati i akumulirati sredstva. Dobro je kada posluješ sa 'pozitivnom nulom', eventualno je pozitiva ako ne računaš amortizaciju strojeva, ali i strojevi se troše i trebati će ih jednom zamijeniti. A na to treba računati danas.

Uglavnom, u razgovoru sa ljudima iz banke rečeno mi je da takve kreditne linije više neće biti moguće, jer EU ne dopušta dodatno subvencioniranje poljoprivrede na taj način, ali da oni rade na novom načinu financiranja poljoprivredne proizvodnje. Kao biti će komercijalnih kredita sa nešto boljim uvijetima.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 16/10/2013, 19:24

Pa o tome se radi, zadruge nam pojedu 50% zarade, da profunkcionira burza i da se pravi proizvodjaci domognu jeftinih kredita na rok od 12 mjeseci to bi bilo dovoljno da progledamo malo. Al se trebamo maknit iz fotelje i rovat da nam bude bolje, ljudi su navikli sjedit, kukat, cekat poticaje i prosvjedovat svake godine, to nije rjesenje. Cujem neki dan da po Lici i Gorskom Kotaru siju raž onako bezveze, poberu poticaje, ono sto kombajni raspu opet iznikne do godine i opet poticaji i samo to rade. Mozda nije tocno tako ali u stilu baci rasipacem na strnjak i stagod izraste bit ce poticaj i dobro. Mislim, katastrofa.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 16/10/2013, 19:34

SteveO je napisao/la:Sad jedno realno pitanje, zasto se Vi nebi kandidirali ? Mislim lamatate tu nabrajanjima i bajkama o Becu i Beogradu. Stupite u kontakt sa HPK i nek vas uvrste kao kandidata, pa da se i vama da glas ko hoce, eo ja cu ga prvi dat vama. Pa da vidimo jel ta vasa prica ima tezinu. Nije da postoji neka konkurencija al ako se pokazete vjerodostojnim i korisnim za poljoprivrednike mozete racunat na povecanje clanstva.
Radio sam 3 g u inozemstvu sa ljudima sa 4 kontinenta .
Od 1986 radim kao volonter besplatno . Žrtvovao sam preko 1600 dana besplatno , besplatna vožnja mojim auto, , uz pomoć pokojnog svećenika tiskali smo preko 300 tekstova i poslao na adrese oko 300 udruga sa prijedlogom da se osnuje Savez poljoprivrednih udruga . Održan je nakon toga sastanak u Zagrebu , napisan Statut a onda su intervenirale partije ...........
Budući da HSS nije podjarmio seljake kroz svoj seljački savez , išli su na oanivanje komore . Predsjednik je postao bivši predsjednik Tomčićevog seljačkog saveza Darko Grivičić - poznajemo se . Kriv je sa seljačkim savezom za puno štete koje je napravio Pankretić , to je nastavio i u Komori .

SteveO moj je princip rada da predložim što moramo mijenjati , uvažavam sve prijedloge u interesu seljaka , definira se CILJ i onda se koriste zakonske i Ustavne mogućnosti !
Nema od Komore ništa i neću gubiti vrijeme !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by DARKO 16/10/2013, 19:46

Ljudi su skeptični i nevjeruju više ni seljačkim vođama niti pak bilo kakvim zadrugama, udrugama ili sad friško osnivanim burzama. Što god se već probalo ništa nevalja i zato većina nas čeka, radi i snalazimo se kako znamo i umijemo.
Stevo, a kaj se tiče jeftinih kredita ja im se ne veselim a vjerujem da niti bilo tko drugi. Kredit nije neka pomoć, na taj način opet zarađuje onaj koji daje taj kredit, a vremena su nesigurna pa tko zna hoćeš li otplatiti kredit ili ne.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by SteveO 16/10/2013, 19:50

Isti Grivičić koji je za mandata ugrabio 700 hektara ili koliko već zemlje pa se maknio od komore ? Taki nam ne trebaju.
Ne vidim poantu da to predlazete na nekom forumu koji prati 50ak pojedinaca, svakako se vozate besplatno kako kazete itd pa ne vidim sta mozete izgubit da to sve pricate i vozate se u svojstvu predsjednika HPK ?

Znam da su ljudi izvarani sa svih strana i od svih vođa koji se pod krinkom udruge bore samo za sebe i par ljudi oko sebe.
Glede kredita, oni su nuzno zlo ali probaj upitat u zadrugi koja je cijena repromaterijala za kes i na ugovor pa vidi koliko njih tek financiras, samo bez riječi kredit. Kao sto Fidelito kaze, zadrugu financiras nekoliko puta, prvi puta sa razlikom u cijeni spram keša, drugi puta sa kamatama na dug, treci puta sa razlikom između cijene koju oni tebi plate i cijene koju oni dobiju za robu. Tako da, imamo mi puno vecih tihih neprijatelja budžeta od kredita i banaka.
SteveO
SteveO

Broj postova : 1673
Registriran : 28.08.2009
39


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by DARKO 16/10/2013, 20:21

Da nabrojim: na ugovor, financiranje, kreditacija, kompenzacija itd., sve je to jednom riječju KREDIT. Probao sam ja bez brige pitati u zadrugi koje su cijene repromaterijala na taj način otplate..i ne samo da sam pitao nego sam i bio prisiljen "na ugovor", kako vjerujem i puno nas.
Seljački vođa je svatko na svom gospodarstvu i to je jedino sigurno i pošteno. Istina je da se čovjek nemože uvijek držati postrance, treba se uvrstiti kamo pripadaš ali polako, vrijeme će pokazati što valja a što ne.
DARKO
DARKO

Broj postova : 1603
God : 36
Lokacija : Negdje između Mure i Drave
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Đuro Japarić 16/10/2013, 20:23

SteveO je napisao/la:Isti Grivičić koji je za mandata ugrabio 700 hektara ili koliko već zemlje pa se maknio od komore ? Taki nam ne trebaju.
Ne vidim poantu da to predlazete na nekom forumu koji prati 50ak pojedinaca, svakako se vozate besplatno kako kazete itd pa ne vidim sta mozete izgubit da to sve pricate i vozate se u svojstvu predsjednika HPK ?

Grivičić je kao politički kadar HSS obmanjivao seljake i bio borac za osobni dobitak .
Ja sam 1995 javno rekao da nemam političkih ambicija , da kao nestranački kandidat za Sabor besplatno koristim medije , da pomažem da se osnuje Zajednica udruga seljaka Slavonije i Baranje .
Nakon sastanka u župnom uredu u Sl . Brodu intervenirala je obavještajna služba , osnivačku skupštinu zabranila je policija u Vukovaru , sve ostale manifestacije su dopustili .
Mogu odvojiti malo vremena i na Forumu iznijeti činjenice . Nastupao sam u više medija ; novine , radio , Hrvatska televizija .
Za bitne promjene u poljoprivredi mora dići glas puno više ljudi ! Pojedinac je tu kao zrno maka !
Javno sam putem medija , a i ministru Jakovini rekao da želim pomoći .
Tražio sam od Jakovine i njegove Vesne Kuterovac da budem u povjerenstvu za pisanje prijedloga zakona . Nisam dobio ni odgovor . Jasno sam napisao doprinos Krešimira Kuterovca .
Ako razumijete da imamo Ministarstvo poljoprivrede Agrokora , onda je jasno zašto nisam bio u povjerenstvu .
Bio je Matija Brlošić koji je javno istupao u Gradišci i Kutjevu kao nevina curica ! Trebao je istupiti iz Agrokorovog povjerenstva i poduzeti druge legalne metode !

Đuro Japarić

Broj postova : 1758
Lokacija : Slavonski brod
Registriran : 17.02.2012
55


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Fidelito 16/10/2013, 20:37

DARKO je napisao/la:Ljudi su skeptični i nevjeruju više ni seljačkim vođama niti pak bilo kakvim zadrugama, udrugama ili sad friško osnivanim burzama. Što god se već probalo ništa nevalja i zato većina nas čeka, radi i snalazimo se kako znamo i umijemo.
Stevo, a kaj se tiče jeftinih kredita ja im se ne veselim a vjerujem da niti bilo tko drugi. Kredit nije neka pomoć, na taj način opet zarađuje onaj koji daje taj kredit, a vremena su nesigurna pa tko zna hoćeš li otplatiti kredit ili ne.
Kredit može biti korisna stvar ali i problem - ovisi o tome kako ga uložiš (a i koliko imaš sreće). Naravno - najbolje je kada ga uopće ne trebaš. Sasvim drugo je makroekonomsko pitanje kredita kao emisije novca i stvaranja obaveze (kamate), ali to ovdje ne bih (ponovo) otvarao.
Ali svi znamo da 2% kamate ili 9% kamate nije ista stvar. To možeš zamisliti kao trošak novca, a nije isto da li istu stvar plaćaš 2 ili 9. Visina kamate posebno je problematična kod dugoročnih kredita (na primjer za nekretnine), tu je 0.1% jako puno u konačnici (kada zbrojiš sve rate). Problem je i kamata, koja se ne mora činiti velikom u iznosu (recimo 8% godišnje) ali kada znamo da se u poljoprivredi jako sporo okreće novac (jedan proizvodni ciklus je godina dana) a zarađuje se veoma malo, možda 10 % od uloženih sredstava na bazi 10-godišnjeg prosjeka ako imaš svoje novce - onda ti kredit sa 8 % kamate - 'pojede' dobar dio zarade.
Uzmi primjer pekara koji peče kruh svaki dan - njemu je proizvodni ciklus skoro pa dnevni (brašno možda kupiti i platiti unaprijed možda tjedan-dva, mjesec dana, ali porez i komunalije plaća unatrag po stanju brojila), ali sigurno ima puno veći obrt kapitala nego mi u poljoprivredi. I samim time za pekara kredit od 8 % nije toliko problematičan, jer u godini odradi 360+ proizvodnih ciklusa, dok mi odradimo samo jedan. Naravno, sve to pod uvijetom da radi u prosjeku sa 10% zarade, kao i mi.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by O.P.G.KOVAČ 16/10/2013, 22:02

U pravu si fidel.
Ja sam izračunao da sam u proteklom periodu od 8 godina banci,(bolje rečeno bankama ) samo na ime kamate dao skoro pa petnaest tisuća eurića .Da sad imam taj novac usuvo ,kako lijep traktorić bih mogao kupiti Very Happy 

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 51
Lokacija : Livno
Registriran : 04.10.2008
54


[Vrh] Go down

Seljačke vođe - Page 5 Empty Re: Seljačke vođe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.