AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Osiguranje od elementarne nepogode

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by miroslaw 4/5/2010, 10:56

Nisam nigdje vidio ovu temu, a imao bi par pitanja...

1. Do kada se mora predati "Obrazac 1 - Potpora štete u poljoprivredi"? sa kojime se dobije povrat 25% novčanih sredstava za osiguranje

2. Općenito kako funkcionira to sa osiguranjem.....prije dvije-tri godine sam imao osiguranje, ali ništa nisam dobio, nije bilo elemantarne nepogode.....sada bi osigurao recimo 20Ha koje imam pod repicom, kukuruzom, sojom, pšenicom.....ja u osiguravajućoj kući kažem da očekujem prinos od x tona, očekujem cijenu y i vrijednost te parcele je z. Na taj iznos osiguravam....da li je tako?

3. Da li dobivam od osiguravajućeg društva odštetu samo ako je proglašena elementarne nepogoda? Ili ja mogu njih zvati i reći da imam velike gobitke (recimo 20-30%) zato što je bilo nevrijeme kod mene....pa oni dođu na teren i procjene situaciju?....kako to u praksi funkcionica?

4. Koja osiguranja rade police za osiguranje poljoprivrednih kultura (Euroherz, Triglav.....za njih znam....), kakva su vam iskustva?.....

Hvala na informacijama.....

miroslaw

Broj postova : 24
Lokacija : Kutina
Registriran : 04.09.2008
0


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by tafe42 4/5/2010, 11:24

Ja sam se malo raspitivao u Croatia osiguranju,
navedeš očekivani prihod sa te površine, i onda oni pomnože sa koeficijentom, ovisno o kulturi!
Može se ostvariti 25% povrata od države, 20% od županije (kako gdje)
Ostalo nisam ni pitao, prvo se valja izračunati dobro! Osiguranje od elementarne nepogode 684261 Osiguranje od elementarne nepogode 684261
tafe42
tafe42

Broj postova : 349
God : 38
Lokacija : Rešetari
Registriran : 12.03.2008
0


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by miroslaw 4/5/2010, 12:18

Ma mislim da sam negdje čuo da do 15.05 treba predati ovaj obrazac 1 - pa me to sada zanima, u tom slučaju trebam brzo riješiti osiguranje, tako da stignem tražiti povrat od države 25%.....

miroslaw

Broj postova : 24
Lokacija : Kutina
Registriran : 04.09.2008
0


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by tomo_MF 4/5/2010, 23:26

1. "Obrazac br. 1 Zahtjev za potporu u osiguranju....." NIJE isti "Obrazac br. 1" na kojem se prijavljuje gdje je koja kultura posijana, i taj se ne predaje sada nego se Zahtjev za povrat osiguranja podnosi u siječnju...
2. DA
3. Dobivaš ako imaš štete na svojem usjevu, i ako osiguranje procjeni da uopće imaš štete.... Ja sam se s osiguranjem natezao kad sam imao štetu barem 40%, a oni procijenili da je šteta 12%.....
4. Svi su isti.
tomo_MF
tomo_MF

Broj postova : 1298
Lokacija : HR
Registriran : 03.06.2009
13


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 24/6/2010, 19:16

Danas mi je izašla komisija za procjenu štete od leda i ispalo je kao i kod tomya šteta je od 40-60% na uljanoj repici (nije mi se dalo ići slikati -biti će slike) i oni mi procjene štetu na 12% , normalno stari je popiz... (skoro ga je srce opalilo) i nije im htio potpisati .E sad malo smo se raspitivali i našao sam sudskog vještaka za te stvari i nazvali čovjeka i on kaže da je sa njima jako teško jer je on čovjeku procijenio štetu na nekom povrću mislim da je šteta bila nekih 80000 kn i čovjek dan danas nije dobio lovu . Ne znam šta da radim dali da se povlačim po sudu ili da podvijem rep .
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by pingo 24/6/2010, 19:32

Joj pa da ih ispališ u orbitu ... jesu gadovi a sve to čovjeku u najgorem trenutku kada ga takva nedaća pogodi . Nemam savjet kreso ali džim ti fige da izvučeš barem tih 60 % .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by falkon 2 24/6/2010, 21:16

krešo savjet nemam ali to je glavni razlog zašto ja uopće više ne osiguravam usjeve, baš zbog tog bezobrazluka i da ti je 100% oni bi procijenili do max 30 %, e onda sam ja odlučio da im više nedam ni lipe pa kako mi bude
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by jd4755 24/6/2010, 21:51

kreso je napisao/la:Danas mi je izašla komisija za procjenu štete od leda i ispalo je kao i kod tomya šteta je od 40-60% na uljanoj repici (nije mi se dalo ići slikati -biti će slike) i oni mi procjene štetu na 12% , normalno stari je popiz... (skoro ga je srce opalilo) i nije im htio potpisati .E sad malo smo se raspitivali i našao sam sudskog vještaka za te stvari i nazvali čovjeka i on kaže da je sa njima jako teško jer je on čovjeku procijenio štetu na nekom povrću mislim da je šteta bila nekih 80000 kn i čovjek dan danas nije dobio lovu . Ne znam šta da radim dali da se povlačim po sudu ili da podvijem rep .

Krešo nisam skužio o kojem osiguranju je riječ.Treba ih javno popljuvati tako da izgube dobar dio klijenata.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 24/6/2010, 22:22

jd , radi se o osiguranju protiv leda , neka vam i član case kaže kako je njegov stric prošao koji ne da ima 100% štetu nego 200% ne znam što je točno bilo da nebih nešto krivo rekao , ali isto ima problema sa osiguranjem
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by jd4755 24/6/2010, 22:32

Mislio sam kod koga si osiguran a ne na koji rizik.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 24/6/2010, 22:39

Croatia osiguranju
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by jd4755 24/6/2010, 22:43

Uf,od njih se ne bih nadao,mislio sam da se radi o nekoj bezveze osiguravajućoj kući.Meni su uvijek priznali realno,možda što godišnje osiguravam cca 100ha pa sam im dobra mušterija.
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by Fidelito 24/6/2010, 22:54

kreso je napisao/la:Danas mi je izašla komisija za procjenu štete od leda i ispalo je kao i kod tomya šteta je od 40-60% na uljanoj repici (nije mi se dalo ići slikati -biti će slike) i oni mi procjene štetu na 12% , normalno stari je popiz... (skoro ga je srce opalilo) i nije im htio potpisati .E sad malo smo se raspitivali i našao sam sudskog vještaka za te stvari i nazvali čovjeka i on kaže da je sa njima jako teško jer je on čovjeku procijenio štetu na nekom povrću mislim da je šteta bila nekih 80000 kn i čovjek dan danas nije dobio lovu . Ne znam šta da radim dali da se povlačim po sudu ili da podvijem rep .

Mislim da sam ovo već nekoliko puta objašnjavao pa ću još jednom. Ne zoveš sam sudskog vještaka, nego prvo potraži odvjetnika. Ne mora biti neka skup odvjetnička zvijezda iz novina, jer postupak je jednostavan. Odvjetniku moraš vjerovati i on mora biti upoznat sa postupkom (to mu je posao). Radi za svoju odvjetničku tarifu koju će na kraju vjerovatno platiti osiguranje. Znači prvo nasudu pokrenete postupak sačuvanja dokaza, sudac koji dobije taj predmet traži i bira vještake, a ti plaćaš taj postupak i izlazak suda (i vješataka) na teren. Poslije tog vještačenja ti možeš u žetvu (to moraš pitati sudca a on ti odgovori da možeš u žetvu i da su vještačenja na terenu gotova), a vještaci naprave svoje elaborate i što oni u njima napišu to je to, to u principu sud u slijedećem postupku priznaje (ako do njega dođe). Sa gotovim elaboratima u rukama tvoj odvjetnik lijepo nazove osiguranje i predloži im nagodbu u visini procjene iz elaborata plus dosadašnji sudski troškovi plus troškovi po tarifi od tvog odvjetnika. Ako to žele paltiti - palte i nemaju daljnjih troškova (pametni su). Ako ne žele - pokrećeš daljnji postupak na sudu i taj spor dobivaš (ako ne napraviš neku proceduralnu grešku). Naravno, tu tužbu isto plaćaš iz svog đepa. Oni ti sve te troškove moraju vratiti plus trošak tvog odvjetnika po tarifi plus neka kamata na štetu koja je procijenjena. Oni se mogu žaliti poslije presude na županijski sud, ali to onda oni sami financiraju. To je jedini postupak koji je pravno valjan, otprilike više-manje. Nekakvo samostalno pozivanje svojih vještaka, mimo suda je mlaka voda na eventualnim daljnjim sporovima (nema istu pravnu snagu kao kad sud pozove tog istog ili drugog ovlaštenog sudskog vještaka). I na kraju mogu poslije svih presuda ne platiti, ali može im se i blokirati račun na osnovu pravovaljane sudske odluke. Oni dobrovoljno ništa neće platiti, ne računaj na to. Dobrovoljno plaćaju samo ako shvate da im je skuplje ići na sud. Ako to shvate, kada to shvate.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 24/6/2010, 22:58

ja osiguravam oko 70 ha godišnje kod njih , i lani mi je led obrao soju i na nekih 8 ha su mi isplatili 35000kn procjenjeno je bilo na 85% štete , ali je tabla bila 10 ha bilo je malo trave pa su mi 2 ha odbili , sve u svemu ajd nije tako loše , ali mi se čini da je ove godine već led obrao dosta površina tako da im se ne da plačati , i procijenitelji mi nekako nisu neki ,reklo bi se stručni . Zato sam htio (a vjerovatno i hoću) platiti sudskog vještaka koji je agronom po struci pa neka čovjek vidi, onda će mo usporediti . Ge tabla je oko 10 ha osigurano je na prinos od 2,5t/ha ( realno mi je i očekivati to jer mi je repica solidna) i neka je šteta 30% to je nekih 15000 kn (ako stavimo da će repica biti 2k/kg) , a oni mi hoće isplatiti nekih 6000kn , e pa jebemu miša nisam ja todorić da mi je 9000 kn kikiriki.
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 24/6/2010, 23:02

Fidel hvala na savjetu nekako mi se čini tvoj naćin bolji -ima neku težinu

klanjanje
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by Fidelito 24/6/2010, 23:19

Vidi, njima se nikada ne da plaćati. Izbjegavaju kako god mogu. Uopće nije bitno što će reći 'tvoj' vještak. Možete obići površine, on ti može biti svjedok na sudu. Bitno je što napiše sudski vještak u svome elaboratu. Bez tog elaborata sudskog vještaka nemaš argumente, tvoja riječ protiv osiguranja. Sudski vještak je pod prisegom, sud ga poziva a ne neka od stranaka u sporu, on mora biti nepristran i objektivan. Zato se njegov elaborat uvažava kao krunski dokument na osnovu kojega se donosi presuda. O moj bože, zašto nisam slušao oca, postao odvjetnik i lijepo mlatio novce na tako laganim predmetima... Kada ja imam spor sa osiguranjem ( i lovcima - jer ne osiguravam) moja odvjetnica uopće ne ide na teren. Kaže ona meni - ti ćeš se već dobro snaći... Jednom mi je predstavnik osiguranja na postupku u parceli došao sa idejom da mu pokažem sva mjesta na kojima je nastupila šteta, a ja ću na to hldano - nema problema evo sad će mo mi to red po red, pa će mo ih sve pronaći.... bilo je poslijepodne, oko 13.oo sati, sve OK, ali parcela je bila oko 55 Ha... Pa jednom predstavnik osiguranja nešto prigovarao sudskom vještaku, ovaj ga je tako odjebao, da mislim da više nikada neće razgovarati sa sudskim vještacima.... Ljudi dolaze na svakave ideje, ali pravna logika je malo drugačija od svakodnevnog razmišljanja. Kada shvatiš tu pravnu logiku i način na koji se pravo provodi počinješ cijeniti advokate i njihov rad. Jer mnoge stvari u pravu nemaju uopće nikakve veze sa pravdom. Tko u rukama ima prave dokaze i argumente u principu pobijeđuje. Bitno je imati dokaze i argumente, što kvalitetnije to imaš - to je veća vjerovatnost da ćeš dobiti spor.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by JOSIP FERGUSON 25/6/2010, 10:41

najbolje od svega mi je jos sto kadf imas 100 posto stetu ne isplacuju ti 100 posto osigurani iznos vec ga odbiju za minimalno 15 % kao troskovi kombajniranja i prijevoza koje nisi imao....

e sada, otkud njima pravo da uopce gledaju koje ja troskove imam ili nemam, ako sam osigurao odredjeni iznos i za to platio premiju, onda hocu te novce, ako je nastupio osigurani slučaj, i u punom iznosu van.... a to hocu li ja kombajnirat ili necu, to njih uopce nije briga....

fidel sta kazes ti na to, vidim da si potkovan, ali taj clanak u pravilniku je po meni protuzakonit, i strasno me nervira....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by Fidelito 25/6/2010, 11:39

Nema tu nikakvog članka. Pregledaj puni ugovor o osiguranju (sitna slova posebno - traži da ti ih povećaju da ih možeš čitati, jer kao ne vidiš sitna slova) prije potpisivanja police osiguranja. Kada vještak koji sud pozove napravi elaborat u njemu je i cijena usjeva koji se procijenjuje (nekakva srednja tržišna), tako da se sve na kraju svodi na novce. Nema ovo košta ovoliko ili onoliko, šteta na usjevu je toliko i točka (tu su me najbolje varali dok se nisam počeo suditi). Ali kada si potpisivao policu osiguranja, potpisao si zapravo ugovor i taj ugovor treba proučiti, što u njemu piše. Može tamo pisati svašta, da je na primjer u slučaju spora nadležan trgovački sud u ZG, a to u prijevodu znači da ćeš se naplatiti (ako se naplatiš) za nekih 10ak godina, jer taj je sud zatrpan sa predmetima. Pročitajte ugovore prije nego ih potpisujete i još jednom neka ih pročita odvjetnik prije pokretanja postupka. Meni moja odvjetnica realno kaže gledaj ovo možemo dobiti - a ovo si zaboravi. Odvjetnik je bitan, jer može biti svašta: može biti nemaran i aljkav i predmet rastezati godinama, može bit i u vezi sa osiguranjem i uvjeravati te kako to nije moguće dobiti ili opstuirati (mnogo puta viđeno da odvjetnik ne radi za svoju stranku, koja ga još k tome i plaća, nego za suprotnu koja ga isto plaća), ili jednostavno ne zna svoj posao (usprkos diplomi na zidu). Pogledajmo samo oko sebe - u svojoj struci - koliko ljudi zapravo ne zna svoj posao a rade ga cijeli život.

Što se tiče ovog kombajniranja možda se i može odbiti neki trošak, ali ako imaš svoj kombajn onda je trošak manji od 15% (lijepa okrugla cifra, zaokružena na više), može ti u najboljem slučaju idbiti realni trošak ali on je minimalan ako imaš više površine (jeftinije kombajniranje) ili svoj kombajn. I to mogu obračunati isključivo ako je 100% šteta, jer ako je manja sa kombajnom moraš 'progaziti' cijelu površinu.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by JOSIP FERGUSON 25/6/2010, 12:51

ali kako mogu odbiti kombajniranje, otkudas im pravo na to, pa ne ugovaras ti s njima svoje troskove koje ces imati ili nemati, vec vrijednost svog usjeva koja je tebi onoliko na koliko si ga osigurao, a hoces li ti kombajnirat ili neces to njih nije briga....

ako imas nesrecu da ti led stuce 100 % onda imas i tu srecu da jos ne moras usjev kombajnirat, i tko su sad tu osiguravatelji da ti oduzimaju od osiguranog iznosa vrijednost kombajniranja koju neces imat, tako bi onda mogli oduzeti i vrijednost npr druge prihrane ako ju ja nisam bacio, ili prskanja protiv bolesti, ako ga nisam napravio.... a osigurao sam npr prinos od 7 tona i za to platio debelu premiju...

majku im lopovsku, njima je temelj osigurana svota na koju placas premiju, akoje cu ja troskove imat, to njih nije briga, ovo s kombajniranjem je prevara, to u njemackoj nebi tako radili....

bas si razmisljamo kod kuce kad bi svake godine se uspjeli natjerat uplacivat 30.000 kn na nekakvu stednju za slucaj tuce, vise bi nam se isplatilo nego placat osiguranja, kroz par godina bi se nakupilo, a ove godine bi si malo skinuli, koliko procjenimo sami da nam je steta, i namirili se, bez da uzdrzavamo parazite....

samo kad su novci na hrpi vrag, uvijek bi za nesto trebalo....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by Fidelito 25/6/2010, 14:16

Kada sam ja počeo hodočastiti po sudovima sa lovcima i njihovim osiguranjem, dobio jednom spor i iduće godine me iz tog osiguranja zovu i nude mi osiguranje od elementarnih nepogoda. Oni kažu meni evo mi bi osigurali, ne sječam se više kako smo u tom telefonskom razgovoru došli na temu ali uglavnom kada je žena shvatila da se neću osigurati ona meni znate mi smo industrija (moš'si mislit 'industrije' - osiguranje) u porastu nama dobit raste iz godine u godinu. Ja ću na to - naravno da vam dobit raste kada ne isplaćujete ono što bi morali isplatiti. I da sve ispaltite pošteno ljudima, bez sporenja po sudovima, vjerovatno bi bili 'industrija' u usponu, ali uspon bi bio manji. Upravo ta velika dobit osiguvarajućih društava je pravi pokazatelj koliko se premije osiguranja napuhavaju a odštetni zahtijevi minimaliziraju. Inače sam redovno osiguravao vozila kod allianza - kao oni isplaćuju sve bez sudskih zajebancija. Kako su samo oni zajebani bili kada su morali isplatiti odštetu od štete od divljači. Na kraju su platili (kao i svi do sada) poslije tužbe i njihove žalbe, naravno sa zateznom kamatom. Više ne osiguravam vozila kod allianza. Tako imaju dvostruki efekt: morali su platiti, a ja sada više nisam njihova mušterija u autoosiguranju. I u nijednom drugom osiguranju.
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by JOSIP FERGUSON 25/6/2010, 21:30

ja imam sve, apsolutno sve, od auta, traktora, usjeva, dvorišta, kaska, sve u croatia osig...

takodjer i neki ljudi koji na ikoji nacin su vezani za nase poslovanje sve osiguravaju u istoj kuci, i kada se sve zbroji, godisnje se dodje do prilicne sume love sto im ostavljam...

e sada, ako ce doci do osiguranog slucaja, a njih sto se tice placanja realne odstet pocnu "napadat muhe", ja cu se posluzit provjerenom taktikom, a to je ucjena...- u tom slučaju sve sto osiguravam selim u drugu kucu...


ja sam ih na pocetku na to upozorio kako cemo radit, a druga kuca bi mi dala jako dobre uvjete da preselim kod njih (makar bi obecali), i oni u CO to znaju, i za sada s njima dosta dobro poslujem, stovise imao sam neke sitnice koje su mi dali poštenu odštetu....

nadam se ove god realnoj procjeni stete od tuce (kad se udostoje pojavit), ako ne, budem ih podsjetio na naš "dogovor"...

iako me takve stvari kao sto je to kombajniranje strasno nervira...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 26/6/2010, 12:06

evo danas sam malo uslikao , moramo uzeti u obzir da je led padao prije 10-tak dana i kukuruz se počeo regenerirati , ali ovi iz osiguranja su rekli da ionako nema na njemu štete kao i na pšenici , koji su sa jedne i druge strane repice,

paevo malo slikica , a vi recite jel su dobro procjenili štetu na 12%

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12698

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12700

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12701

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12704

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12707

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12708

ovdje se vidi koliko se osulo i dosta kiše i ljepo je nikla ,ali ovi iz osiguranja kažu da to vije od leda
Osiguranje od elementarne nepogode SDC12690

ovdje kažu nema štete
Osiguranje od elementarne nepogode SDC12713

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12710

Osiguranje od elementarne nepogode SDC12693

ovdje isto nema štete
Osiguranje od elementarne nepogode SDC12715
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by Fidelito 26/6/2010, 12:57

Evo ti, pa si biraj:


http://www.extension.iastate.edu/CropNews/2008/0607LoriAbendrothRogerElmore.htm

http://www.ces.purdue.edu/extmedia/NCH/NCH-1.html
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by JOSIP FERGUSON 29/6/2010, 09:11

kod mene bili jucer u procjeni stete na uljanoj repici...

na svakom polju uzeto je nekoliko uzoraka, biljaka, na kojima su prebrojane oštećene komuške, i neoštećene, to je preracunato u relativne vrijednosti, i stete se krecu, ovisno o parceli od 30% pa do 60-70%...

jos nisam dobio papir dok tocno ne preracunaju sve pregledano, ali otprilike je tako nabrzinau izracunato....

znaci ja sam zadovoljan s procjenom, nisam zadovoljan sa stetom, jer su repice stvarno potucene, i na tih 10-ak ha neznam sto ocekivat da cu nakombajnirat, tona po ha, mozda malo vise, radije bi volio da mi nije tuklo nista, iako mi je osiguranje realno procjenilo...

nznam kako su tebi kreso procjenili samo 12 % kojom su metodom procjenjivali, ali ovako na slikama mi se cini potucena jednako kao i moja...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by kreso 29/6/2010, 16:00

evo a susjednoj repici cca 200 m od mene je triglav procjenio 85% tak izgleda ko moja , a na jednoj jako potučenoj (prema baćevcu) je croatia procjenila 60%
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Osiguranje od elementarne nepogode Empty Re: Osiguranje od elementarne nepogode

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.