AKTIVNE TEME
» Što se iza brda valja?(2)
by Nostradurus 22/2/2024, 00:31

» Korisni savjeti
by NecaPereca 14/11/2023, 10:27

» Izlagači Međunarodnog sajma poljop. u Novom Sadu
by NecaPereca 13/11/2023, 11:08

» jačanje imuniteta
by NecaPereca 9/11/2023, 09:15

» Lješnjaci
by NecaPereca 7/11/2023, 11:04

» Pozdrav svima
by NecaPereca 7/11/2023, 11:00

» 2021/2022
by slaven22 3/7/2023, 22:01

» fendt 310 lsa
by STIPO123 10/12/2022, 13:54

» TORPEDO RX 170
by slaven22 3/6/2022, 15:12

» Kamilica
by slaven22 3/6/2022, 14:59

» 27.04.2022
by slaven22 27/4/2022, 17:57

» Škare za rezidbu voća.
by deadfall 19/3/2021, 14:36

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 14/11/2020, 21:05

» Ulje ina super MAX u imt 533
by markach 2/11/2020, 10:58

» TRAKTORSKE PRIKOLICE
by poljomarkets 6/10/2020, 15:02

» Slobodan Suvereni Čovjek Obavještava
by zvrk 28/8/2020, 14:31

» Balansiranje
by HrvojeS 24/5/2020, 05:19

» Šuma
by fontanikus 20/2/2020, 17:37

» Pozdrav svima,
by fontanikus 20/2/2020, 17:20

» New Holland
by max931 27/1/2020, 23:07

» Rakovica
by bajki 23/12/2019, 11:54

» Repica 2018
by opg biotrava 23/11/2019, 21:08

» Pšenica 2017/2018
by dado47 19/11/2019, 08:10

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by dado47 17/11/2019, 21:08

» ORANJE 3
by dado47 17/11/2019, 20:53

» MTZ - Belarus
by Đuka VT 1/11/2019, 12:50

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by opg biotrava 1/11/2019, 12:02

» Duhan
by drazen 28/10/2019, 08:18

» Sjetva/Žetva suncokreta 2016g
by Đuka VT 24/10/2019, 20:00

» Soja 2016-2017.
by Đuka VT 24/10/2019, 19:51








Plodovi zemlje (tv)

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Plodovi zemlje (tv)

Postaj by paor 2/5/2010, 14:37

U današnjoj emisiji je voditelj pozvao gledatelje da postave pitanje za iduću emisiju...Gost bi trebao biti ministar ili netko iz njegove svite, tema je novi zakon (pravilnik) o polj. poticajima koji bi trebali zaživjeti 2011.

Šunilo mi da u ime foruma pošaljemo 2-3 pitanja na temu...
Naglasak gosta će vjerovatno biti na prilagodbi naših prema eu poticajima. Naša pitanja bi trebala biti konkretna i točno u tom smjeru.
Na pamet mi pada nepostojanje ugara i obaveza korištenja sjemenskog materijala.

Prijedlozi i mišljenja...?
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by jd4755 2/5/2010, 17:01

Ono što bi nama išlo u korist doći će zadnje na red da se uskladi s eu,ugar je vani obaveza na jednom dijelu površina kojim se regulira tržište,isto tako i kvote.Treba pitati ministra do kada će mirno promatrati kako sve domaće propada dok se uvozi sumnjiva roba po dumpinškim cijenama.Tu se treba uskladiti s eu,oni čuvaju svoju proizvodnju .
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by politicar 2/5/2010, 18:33

Jedno konkretno pitanje:
Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo koje obraduje 45hektara(psenica,kukurz,soja),sada prima oko 100.000kn poticaja.
Dali ce taj iznos biti veci ili manji sa istim ili cak naprednijim nacinom obradivanja,naglasan na dobro gospodarenje zemljistem(zelena gnojidba i slicno).

Krace receno :hocemo li imati vece poticaje ili manje?
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by JOSIP FERGUSON 2/5/2010, 19:07

jedno konkretno pitanje, kada će se rok valjanosti mesa kod nas smanjiti s godinu dana na 6 mjeseci kao što je i u uniji, te time onemogućiti uvoz svinjetine koja je vani pri kraju roka trajanja (i prodaju ju u bescjenje samo da ne moraju snositi troskove saniranja) a kod nas se legalno uvozi i konzumira te svojom cijenom stavlja u nepovoljan položaj naše proizvodjace svinjetine (mesa)... kada bi se to uskladilo naravno da više ne bi bilo tako jeftino uvoziti već bi se prodavale domaće svinje koje bi usput rečeno jele i naš kukuruz....
takva doktrina odgovara našim uvoznicima i švercerima i krajnje vrijeme je da prestane...


drugo: smiju li naši otkupljivači standarde pri otkupu žitarica i uljarica propisivati kako se njima prohtje?? i tu bi se trebalo prilagoditi i propisati zapadne standarde kojima toliko tezimo.... naime kod nas je slučaj da uredno naplaćuju sušenje repice već od 6 ili 7 posto, a svuda je standard 9 % to je meni lani odneslo 15 tisuća kn i strasno me ljuti jer znam da takvu repicu uopce ne suse, a naplacuju susenje iste.... slicne nepravilnosti bi se mogle naći i u otkupu pšenice i kukuruza

znači oba moja pitanja se odnose na usaglašavanje standarda kvalitete s onima u eu i koji su kod nas znatno nepovoljniji i stavljaju naše proizvodjace u inferioran položaj u odnosu na konkurenciju...

toliko, inace super ti je tema, treba postaviti pitanja i proslijediti ih, za to ovaj forum i sluzi i kompetentan je za to...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by kreso 2/5/2010, 19:41

ja mislim da bi trebalo podstavti pitanje :zašto se cijena poljoprivrednih proizvoda ravna prema budimpeštanskoj burzi ? zašto ne uzeti prosjek svih burzi ?

- ovo za prosjek je pigova ideja ,ali je ideja odlična pa je treba forsirati
kreso
kreso

Broj postova : 1997
God : 43
Lokacija : virovitica
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by politicar 2/5/2010, 19:47

Mislim da nebi bila losa opcija u prosjeku od najblizih burzi.
Npr Madarska i Italija.
Prosjek bi bio sljedeci:
Psenica italija 1.25,madarska 79lipa, prosjek nama dovoljan.

Drzava bi trebala formirat forumulu za izracun polj.proizvoda i nju bi trebalo primjenjivat.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by deere power 2/5/2010, 20:05

trebalo bi se vec jednom odrediti koliko koji proizvod kosta, ako se moze za repu znat unaprijed moze i za ostale, bilo bi posteno da znamo cijene pa bi onda i znali sta cemo sijat i dal cemo uopste sijat

ja bi pito ministra ako cijena psenice mora bit takav kakva je i on nista ne moze napravit zasto onda ne isvrse pritisak na petrokemiju da smanji cijene gnojiva te na inu da smanji cijenu goriva, da je cijena gnojiva 150kn umjesto 350 tad bi mi svi imali prinose sto u eu ne mogu ni sanjat i imali bi cak i zaradu sa 80lp

eto toliko za sad Cool
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by AntunB 2/5/2010, 20:44

slažem se da treba uskladit standarde s Eu sve a ne samo ono kaj ide u korist njima .osobno bi ministra pitao kako če u novom pravilniku proč mali seljaci i po pitanju poticaja i plave nafte .a predložio bih mu da malim proizvođačima ne isplačuje poticaj direktno več preko otkupljivača jer bi onda oni imali interes zadržati ih .naime da me sad ne napadnete okolica Karlovca je nakon propasti inače razvijene industrije puno ljudi srednje generacije 50 g.bavilo se kravama i mljekarstvom sada otkupljivači ne žele dolazit po manje količine u udaljena sela a to je bio jedini izvor prihoda .

AntunB

Broj postova : 99
Lokacija : Mrežnički varoš.Duga resa
Registriran : 23.10.2009
0


[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by Fidelito 2/5/2010, 21:22

Pitanje što se tiče određivanja cijene po stranim burzama: zašto u Hrvatskoj ne postoji burza poljoprivrednih proizvoda sa javno istaknutim cijenama ponude i potražnje te sklopljenih ugovora? Zašto se ravnati po stranim burzama, kada možeš imati svoju burzu? Ili možda nekome ne odgovara da se javno istaknu cijene poljoprivrednih proizvoda, pa da se otvoreno mogu usporediti sa cijenama na drugim burzama?
Fidelito
Fidelito

Broj postova : 4471
Lokacija : Moslavina
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
117


[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by falkon 2 4/5/2010, 07:49

Pitanje: Zašto Vlada zajedno sa ministarstvom poljoprivede podilazi trgovačkim lobijima i sa tim uništava hrvatskog seljaka....
Primjer:Kada je spomeniti vaučeri kao dio poticaja trgovci su podigli cijene prvi puta, kada su poslani vaučeri poljoprivednicima drugi puta je podignita cijena i cijene na vaučere su različite, odnosno zašto se uvijek baziramo na burze na kojima je cijena proizvoda najniža da bi sa sa tim istim omogućilo preprodaju trgovačkim lobijima na burzama di je cijena poprilično veća?
falkon 2
falkon 2

Broj postova : 6958
Lokacija : B.Greda
Registriran : 06.02.2010
117

→→→ : VIŠE

http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by politicar 4/5/2010, 20:19

Paor,jel saljes pitanja u plodove?
Trebalo bi to vec poslat,da nebi bilo kasno.

Evo ja imam jedno jos pitanje:
Dali cemo imati vece ili manje poticaje u ekoloskoj proizvodnji nakon ulaska u EU?

To me jako zanima,nadam se da ce odgovoriti.
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by paor 4/5/2010, 21:22

dijelovi emisije se sigurno i unaprijed snimaju pa bi trebali najkasnije sutra ujutro poslati

evo radne verzije, promjene moguće do sutra u 10 h

Poštovani

U ime mnogobrojnog članstva našeg poljoprivrednog portala/foruma, šaljem Vam nekoliko pitanja za gosta u najavljenoj polj. emisiji.

1. Ako se već trudite uskladiti (prepisati) eu pravila o poticajima, zašto onda ne uzmete u obzir mogućnost ugara određenih površina. Ove godine se očekuje hiperprodukcija ili višak pšenice, kukuruza, soje, suncokreta...Nije li ugar jedno od rješenja za normalizaciju tržišta, pomoć tlu u ekološkom smislu, pomoć seljaku kao još jedna mogućnost izbora. Ovo je uobičajena praksa u EU zemljama.

2. Po EU pravilima se ne inzistira na upotrebi deklariranih sjemenskih materijala kao uvjet za ostvarivanje poticaja. Zbog čega smo mi izuzetak.

3. Da li će ARKOD biti referentni podatak za ostvarenje poticaja ili će se i dalje od seljaka potraživati dokaz o referentnom prinosu. Koliko mi znamo i ova praksa je u EU napuštena.

4. Molimo već jednom to famozno objašnjenje o uvozu smrznutog mesa u HR. Da li je točno da se smije uvoziti meso starosti preko 6mj iako u EU vrijedi niže pravilo. Da li su carinske ili druge pristojbe ubrane na konto uvoza ogromne količine stočarskih prerađevina dovoljne da podmire subvencije koje će se sad isplatiti za interventni otkup nagomilane stoke na domaćem tržištu.

5. Naši članovi - ratari - se žale da su otkupne norme (standardni) žitarica vrlo šaroliki, ovise o prijemnom mjestu. Nije li u EU to vrlo jasno propisano. Konkretno: proizvođač uljane repice kaže da su njemu pri otkupu za standardnu vrijednost računali 9% vlage iako pozdano zna da je u EU ta vrijednost 7%.

6. Da li je to normalno da jedna država koja se deklarira i kao poljoprivredna, nema burzu poljoprivrednih proizvoda. Veći vrapci znaju da država samo isplaćuje poticaje, a pravu politiku vode trgovci, prerađivači, tajkuni i dr. Za zdravo tržište su potrebne dvije strane, a ta druga strana bi trebali biti mi seljaci na burzi gdje će se otvorenih karata, legalno i transparentno voditi bitka.

7. Dokad ćemo mi profesionalni poljoprivrednici biti žrtve socijalne politike koja se ostvaruje putem poticaja.

8. Po važećem pravilniku o poticajima, ekološki poticaji su oko 5000kn/ha. Kakvi će ti iznosi biti u narednim godinama, odnosno ulaskom u EU.



Ovo je samo mali presjek pitanja koja si postavljamo na portalu i koji zapravo tišti sve ozbiljne poljoprivrednike. Nadmo se da će te Vi i Vaš gost barem djelimično smanjiti nepoznanice.

Unaprijed zahvalni

http://www.poljoprivredni-forum.biz
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by jd4755 4/5/2010, 22:08

Kod repice je greška ,kod nas su uveli standard 7% a vani je 9%
jd4755
jd4755

Broj postova : 1819
God : 59
Lokacija : Nova Gradiška
Zanimanje : poljoprivreda-ratarstvo
Registriran : 10.03.2008
39


[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by JOSIP FERGUSON 4/5/2010, 23:02

upravo tako, zamjeni 9 i 7, ostalo je ok....

skoro mi se pitanje 7 najviše svidja, i upravo u njegovom rijesavanju stoji temelj rjesavanja hrv poljoprivrede, mozda bi ga valjalo jos malo pojasnit, a ne pada mi nista trenutno na pamet, ako ne dobro je i ovako...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by Zvonimir 4/5/2010, 23:22

Nisam shvatil u čemu je problem pitanja 7 (inače ne ubirem poticaje, pa nisam zainteresiran).
Lako je vama gdje ima puno zemlje. Pri nama je to problem i jednostavno nema mjesta za povećavanje posjeda. No, to ne znači da ljudi nisu profesionalci. Bolje da im se pomogne barem malo nego nimalo.
Dal Bog da profunkcionira tržište, pa da toga niti netreba.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by JOSIP FERGUSON 4/5/2010, 23:48

zato sto se kaze da se hrv poljoprivreda izdasno potice, a nema rezultata, a sto se dogadja, velik je broj malih i starackih domacinstava koji su trzisno nezanimljivi i njima se isplacuju velika sredstva pod nazivnikom poticaji, a to nisu poticaji vec socijalna pomoc, njih treba izdvojiti iz okvira poticaja i prebaciti npr u ministarstvo rur razvoja, a poticaje ostaviti onima kojima trebaju...

naravno problem je napraviti radikalne rezove i takvima onemoguciti dobivanje poticaja jer inace nemaju od cega zivjeti, i postali bi socijalni problemi, pa zato drzava ne reagira nego ostavlja tako, a nas velike to dovodi u nezahvalan polozaj, jer gomila ne opravdava silne novce koji su u nju ulozeni, ne mogu ja i mozda 50 % ukupnog broja poljoprivrednika imati takav rast da opravdamo sredstva koja su dana svima odnosno i onima drugima koji ne privredjuju...

nadam se da je jasnije, zivimo nazalost u krutom kapitalizmu, i nema sta socijalna kategorija raditi zajedno s ekonomskom, trzisnom....
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by Zvonimir 4/5/2010, 23:58

OK. No mislim da nije tu glavni problem. Glavni je problem lopovluk s ubiranjem poticaja bez nadzora. Dakle, rasipanje novaca u vjetar.
Ostaje i problem nemogućnosti prodaje svojih proizvoda. Nekad je Juga živjela na tima malima (među njima su i moji roditelji koji su me školovali do fakulteta).
Ukinuli sajmove, otkupe, zagorčavaju svima život kojekakvim papirima, zabranama, dozvolama, bla bla...a uvozimo meso, mlijeko, žito nam plaćajaju po mađarskim cijenama i nikaj se nikome ne isplati (niti tebi kao velikome, a pogotovo nama malima).

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 59
Lokacija : Križevci
Registriran : 14.03.2008
10

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by JOSIP FERGUSON 5/5/2010, 07:39

[quote="Zvonimir"]. Glavni je problem lopovluk s ubiranjem poticaja bez nadzora. Dakle, rasipanje novaca u vjetar.
quote]

to je istina, i ja sam prvi za to da se provodi strogi nadzor prema tome tko i za sto dobiva poticaje, kod mene je osobno sve uredno, a tako vjerujem i kod vecine, treba cistka u nasim redovima, i izbacit one sto dizu poticaje bez pokrica, kad njih maknemo bit ce vise za one koji rade posteno...
JOSIP FERGUSON
JOSIP FERGUSON

Broj postova : 1238
God : 42
Lokacija : virovitica
Registriran : 10.03.2008
17

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by paor 5/5/2010, 10:02

poslano:


Poštovani

U ime mnogobrojnog članstva našeg internetskog poljoprivrednog portala/foruma, šaljem Vam nekoliko pitanja za gosta u najavljenoj polj. emisiji.

1. Ako se već trudite uskladiti (prepisati) eu pravila o poticajima, zašto onda ne uzmete u obzir mogućnost ugara određenih površina. Ove godine se očekuje hiperprodukcija ili višak pšenice, kukuruza, soje, suncokreta...Nije li ugar jedno od rješenja za normalizaciju tržišta, pomoć tlu u ekološkom i agrotehničkom smislu, pomoć seljaku kao još jedna mogućnost izbora. Ovo je uobičajena praksa u EU zemljama.

2. Po EU pravilima se ne inzistira na upotrebi deklariranih sjemenskih materijala kao uvjet za ostvarivanje poticaja. Zbog čega smo mi izuzetak.

3. Da li će ARKOD biti referentni podatak za ostvarenje poticaja ili će se i dalje od seljaka potraživati dokaz o referentnom prinosu. Koliko mi znamo i ova praksa je u EU napuštena.

4. Molimo već jednom to famozno objašnjenje o uvozu smrznutog mesa u HR. Da li je točno da se smije uvoziti meso starosti preko 6mj iako u EU vrijedi niže pravilo. Da li su carinske ili druge pristojbe ubrane na konto uvoza ogromne količine stočarskih prerađevina dovoljne da podmire subvencije koje će se sad isplatiti za interventni otkup nagomilane stoke na domaćem tržištu.

5. Naši članovi - ratari - se žale da su otkupne norme (standardni) žitarica vrlo šaroliki, ovise o prijemnom mjestu. Nije li u EU to vrlo jasno propisano. Konkretno: proizvođač uljane repice kaže da su njemu pri otkupu za standardnu vrijednost računali 7% vlage iako pozdano zna da je u EU ta vrijednost 9%.

6. Da li je to normalno da jedna država koja se deklarira i kao poljoprivredna, nema burzu poljoprivrednih proizvoda. Veći i vrapci znaju da država samo isplaćuje poticaje i gasi "požare", a pravu politiku vode trgovci, prerađivači, tajkuni i dr. Za zdravo tržište su potrebne dvije strane, a ta druga strana bi trebali biti mi seljaci na burzi gdje će se otvorenih karata, legalno i transparentno voditi utakmica i graditi partnerstva.

7. Dokad ćemo mi profesionalni poljoprivrednici biti žrtve ruralne socijalne politike koja se ostvaruje putem poticaja.

8. Po važećem pravilniku o poticajima, ekološki poticaji su oko 5000kn/ha. Kakvi će ti iznosi biti u narednim godinama, odnosno ulaskom u EU.



Ovo je samo mali presjek pitanja koja si postavljamo na portalu i koji zapravo tišti sve ozbiljne poljoprivrednike. Nadmo se da će te Vi i Vaš gost barem djelimično smanjiti nepoznanice.

Unaprijed zahvalni
http://www.poljoprivredni-forum.biz
paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by politicar 9/5/2010, 11:10

Čekamo plodove da vidimo hoće li biti naša pitanja,i dali ce razumno odgovoriti...
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by pingo 9/5/2010, 14:56

Kako vidim bilo je o sjemenskoj robi pitanje i o ugaru . Ništa posebno .
pingo
pingo

Broj postova : 4918
Lokacija : Slavonski Brod
Registriran : 09.03.2008
3

→→→ : VIŠE

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by politicar 9/5/2010, 16:49

Očekivao sam više pitanja da odgovori....
Sve u svemu,kada taj predstavnik odgovora na pitanja vjerujem da vecini nije jasno sto on zeli reci....
politicar
politicar

Broj postova : 4268
God : 90
Lokacija : Đakovo
Registriran : 23.04.2009
44

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!



http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by paor 10/5/2010, 21:15

paor je napisao/la:poslano:


Poštovani

U ime mnogobrojnog članstva našeg internetskog poljoprivrednog portala/foruma, šaljem Vam nekoliko pitanja za gosta u najavljenoj polj. emisiji.

1. Ako se već trudite uskladiti (prepisati) eu pravila o poticajima, zašto onda ne uzmete u obzir mogućnost ugara određenih površina. Ove godine se očekuje hiperprodukcija ili višak pšenice, kukuruza, soje, suncokreta...Nije li ugar jedno od rješenja za normalizaciju tržišta, pomoć tlu u ekološkom i agrotehničkom smislu, pomoć seljaku kao još jedna mogućnost izbora. Ovo je uobičajena praksa u EU zemljama.

2. Po EU pravilima se ne inzistira na upotrebi deklariranih sjemenskih materijala kao uvjet za ostvarivanje poticaja. Zbog čega smo mi izuzetak.

3. Da li će ARKOD biti referentni podatak za ostvarenje poticaja ili će se i dalje od seljaka potraživati dokaz o referentnom prinosu. Koliko mi znamo i ova praksa je u EU napuštena.

4. Molimo već jednom to famozno objašnjenje o uvozu smrznutog mesa u HR. Da li je točno da se smije uvoziti meso starosti preko 6mj iako u EU vrijedi niže pravilo. Da li su carinske ili druge pristojbe ubrane na konto uvoza ogromne količine stočarskih prerađevina dovoljne da podmire subvencije koje će se sad isplatiti za interventni otkup nagomilane stoke na domaćem tržištu.

5. Naši članovi - ratari - se žale da su otkupne norme (standardni) žitarica vrlo šaroliki, ovise o prijemnom mjestu. Nije li u EU to vrlo jasno propisano. Konkretno: proizvođač uljane repice kaže da su njemu pri otkupu za standardnu vrijednost računali 7% vlage iako pozdano zna da je u EU ta vrijednost 9%.

6. Da li je to normalno da jedna država koja se deklarira i kao poljoprivredna, nema burzu poljoprivrednih proizvoda. Veći i vrapci znaju da država samo isplaćuje poticaje i gasi "požare", a pravu politiku vode trgovci, prerađivači, tajkuni i dr. Za zdravo tržište su potrebne dvije strane, a ta druga strana bi trebali biti mi seljaci na burzi gdje će se otvorenih karata, legalno i transparentno voditi utakmica i graditi partnerstva.

7. Dokad ćemo mi profesionalni poljoprivrednici biti žrtve ruralne socijalne politike koja se ostvaruje putem poticaja.

8. Po važećem pravilniku o poticajima, ekološki poticaji su oko 5000kn/ha. Kakvi će ti iznosi biti u narednim godinama, odnosno ulaskom u EU.



Ovo je samo mali presjek pitanja koja si postavljamo na portalu i koji zapravo tišti sve ozbiljne poljoprivrednike. Nadmo se da će te Vi i Vaš gost barem djelimično smanjiti nepoznanice.

Unaprijed zahvalni
http://www.poljoprivredni-forum.biz

paor
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4319
God : 59
Lokacija : Babina Greda
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 09.03.2008
78

→→→ : VIŠE

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ https://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by johndeere2300 31/8/2010, 00:51

u sljedecoj emisiji 6. natjedanje orača

johndeere2300

Broj postova : 720
God : 28
Lokacija : ----
Zanimanje : nema
Registriran : 13.02.2010
1

→→→ : a tu ide?

http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/johndeere2300-t1644.htm

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by deere power 3/4/2011, 13:00

bas je dobra ove emisija plodovi zemlje, sve vise se bave pravim problemima, govore o poljoprivredi, o proizvodnji, daju savjete ljudima, stvarno su odlicni Very Happy

trebalo bi je preimenovat jer se o svemu prica a najmanje o plodovima zemlje, vise o plodovima mora mozda, emisija je koma i sve je gora svaki put vise je nema smisla ni gledat, poceli svi moguci radovi u ratarstvu oni o tom 2-3min
deere power
deere power

Broj postova : 5206
God : 39
Lokacija : -
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78


http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Plodovi zemlje (tv) Empty Re: Plodovi zemlje (tv)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.